Dertien geen ongeluksgetal Coppoolse kan De Vlieger maar een set bijhouden Quaak en Atoon naar NK tennis Meijer sterkste op korte afstand Duitse topsporters diep onder indruk Hoogste score voor Bontebal en Meinster Groots onthaal Kanu en Ronaldo bij Inter Golfvereniging gehandicapten MAANDAG 28 JULI 1997 NR 26220 Zevende zege jeugdtennisser BURGH-HAAMSTEDE - Johnny Quaak uit Burgh-Haamstede en Merlyn Atoon uit Brou wershaven mogen meedoen aan de nationale ten niskampioenschappen. Deze zijn van 4 tot en met 10 augustus. Quaak komt uit bij de jon gens tot en met veertien jaar, Atoon is actief bij de twaalfjarige meisjes. Plaatsing voor de kam pioenschappen in Velp is een gevolg van de resulta ten op ranglijsttoernooien. ,,Ik zie Wel en ik doe mijn best daar," stelt Quaak zich zorgeloos op. „Het is per fect, maar ik heb er voor ge werkt." In het geval van Quaak heeft hij kwalificatie afge dwongen op K4-evenemen- ten. Afgelopen week had hij er weer één. Ja, hij won, maar dat lijkt tegenwoor dig de gewoonste zaak van de wereld te worden. In Eindhoven, waar hij dit weekeinde actief was, boekte Quaak zijn zevende toernooizege van het sei zoen en is hij tot nu toe 29 enkelpartijen ongeslagen gebleven. Maar de favoriet voor de eindzege had het niet zo ge makkelijk als in voorgaan- se K4-toernooien. De con currentie krijgt uiteraard ook in de gaten wie en wat Quaak is en kan. Na vrijge loot te zijn voor de eerste ronde had hij tot de halve eindstrijd drie 'makkies', 6-0 6-4 tegen Andy Golstein, 6-3 6-2 tegen Imran van Hout en 6-2 6-0 tegen Pascal Penning. Quaak moest hard vechten voor een plaats op de slot dag. Het verlies van de eer ste periode maakte hij te gen Mark Jacobs in de tweede set goed. Deze oppo nent leek de zegereeks van Quaak in de beslissende set te doorbreken, want met een 4-2 en 40-0 voorsprong had het daar alle schijn van. Quaak zit ook mentaal goed in elkaar en won vier games op rij De eindstrijd tegen Pascal van Aken, van wie Quaak op een Tilburgs toernooi al een keer had gewonnen, was vooral in de eerste twee sets een gelijkwaardi ge wedstrijd. In de eindfase verzwakte Van Aken waar door Quaak zijn handen voor de zevende keer in de ze zomer omhoog kon ste ken, 6-7 4-6 6-2. 'Vreemdelingen' heersen BURGH-HAAMSTEDE - Arjan Meijer heeft afgelo pen donderdag de trimloop over 3.3 kilometer door de straten van Burgh-Haamstede op zijn naam ge schreven. De Zierikzeese atleet zete een tijd van 13.15 minuten neer. Naast de zege van Meijer boekte de Scharendijkse Jac queline van Wijck succes op de trimloop van 2.5 kilome ter. Ze hield twee Rotter damse loopsters achter zich. De andere zes trimlopen, in de zomer gewoontegetrouw georganiseerd door het Zie rikzeese Delta Sport, werden beheerst door 'vreemde' mensen. Voor eilandbewo ners was er zelfs geen ere plaats weggelegd. Uitslagen Mannen 2.5 kilometer: 1. D. Lith (Breukelen), 2. F. Pol (Hen gelo), 3. M. Heinig (Did), 3.3 kilometer: 1. A. Meijer (Zie- rikz^e) 13.15 minuten, 2. M. Heeres (Serooskerke) 13.33, B, Kramer (Maassluis) 13.39, 6.6 kilometer: 1. J. Maas (Nunspeet) 27.59, 2. A. de Jong (Utrecht) 28.01, 3. T. Bouma (Wijk en Aalburg) 28.19, 10 kilometer: 1. W. de Vos (Oostkapelle) 38.04, 2. M. van Zundert (Breda) 39.50, 3. M. Vlootman 40.00. Vrouwen 2.5 kilometer: 1. J. van Wijck (Scharendijke), 2. A. Vogel (Rotterdam), 3. L. Berkhout (Rotterdam), 3.3 kilometer: 1. L. Kolloffel (Maassluis) 15.47, 2. T. Kramer (Maas sluis) 16.44, 3. K. Kohlmann (Zoetermeer) 17.24, 6.6 kilo meter: 1. C. van Scheppingen (Leiden) 31.46, 2. T. van de Graaf (Óss) 38.08, 3. M. Beyer (Goedereede) 38.12, 9.9 kilo meter: 1. A. Schlottk (Lünen) 49.02. Zomercompetitie bridge BURGH-HAAMSTEDE - De heren Bontebal en Meinster haalden op de vijfde avond van de zomer competitie bridge de hoogste score in dorpshuis de Schutse in Burgh-Haamstrede. Het koppel was afgelopen donderdagavond goed voor een percentage van 72.57 pro cent. De vijfde speelronde werd bezocht door 42 paren. Volgende week donderdag 7 augustus staat de zesde ron de op het programma. Uitslagen Gele groep: 1. hrn Bonte- bal/Meinster 72.57 procent, 2. hrn Lansdorp/Lansdorp 70.14, 3. mv. Schaap/hr Exoo 56.25,4. ep. Heide 54.17, 5. ep. Van de Sluis 53,47, 6. hrn Van Eek/Van Wezel 51.39, 7. ep. Van Lint 48.26, 7. ds Goed- bloed/Meijer 47.92, 9. ep. Blom 46.88, 10. ds Sokken- veld/Diepstraten 44.79, 11. ds Arkenbout/Van Duin 43.75,12. ep. 't Hart 40.97,13. mv. Glimmerveen/hr Van de Werken 35.07, 14. ep. Killan 34.38. Rode groep: 1. hr Van Krim- pen/mv. Fokker 70.83, 2. mv. Van Wingerden (A)/hr Blonk 62.50, 3. ds Jongmans/Kort 61,11, 4. hr Lassacquere/mv. Schieffer 54.86, 5. ep. Veene- ma 53.82, 6. ep. Visser 49.65, 7. ep. Heerens 48.26, 8. ep. Van Drie 47.22, 9. ep. Moer man 46.88, 10. ep. Scheuer- man 44.79. 11. hrn De Bil/De Ouden 43.06. 12. ds Van de Mark/Steutel 40.28, 13. ep. Wieringa 39.24, 14. hr Pie- ters/mv. Pieters 37.50. Groene groep: 1. hrn Ged- roje/Karstens 67.71, 2. hrn Reydon/Schubert 61.81, 3. hr Haas/mv. Van Wanrooy 53.47, 4. ep. Stokla 52.78. 5. ep. Groenenboom 52.43, 6. mv. Hofstede/hr Verheul 50.35, 7. ds Hoogerheide/Van de Wekken, ep. Van de Zaan, ep. Oostwouder 50.00, 10. ep. Schell 49.65, 11. ep. Me- ijerink 46.88, 12. mv. Rey- don/hr Vugts 46.18, 13. mv. Henderson/hr Du Buf 39.24, 14. ds Wolf/Buis 29.51. HEEMSTEDE (ANP) In Heemstede is de Nederland se Golfvereniging voor Ge handicapten (NGG) opge richt. Het initiatief is genomen ge zien de historie aan gekwali ficeerde gehandicapte spor ters in Nederland. De leden zullen spelen volgens de nor male golfregels zoals ze zijn bepaald door de Royal An cient in St Andrews. De NGG maakt onderscheid tussen geamputeerden (arm/ been), rolstoelers, blinden en overigen, zoals heupafwij kingen en kunstknieën. De oprichtingsacte is inmiddels bij de notaris gepasseerd. Brnse De Waal pakt meeste prijzen op Westhoek-toernooi Burgh-Haamstede Van Tourzege Ullrich NEUSS (SID) - Zelf hebben ze als topsporter/-sport- ster op het hoogste niveau alles gewonnen dat er maar te winnen is, maar het respect voor de eerste Duitse Tourwinnaar is onbegrensd. Of ze nu Michael Schuma cher, Steffi Graf, Karl Schranz, Franz Beckenbauer of Max Schmeling heten; al len komen ze superlatieven tekort om de eindzege van Jan Ullrich in de Ronde van Frankrijk te beschrijven. Een kort overzicht met Duit se reacties. Michael Schumacher, twee voudig wereldkampioen for mule 1 en een zeer populaire sporter in Duitsland: „Wat Ullrich presteert, is waan zinnig. Ik beeld me in fit te zijn, maar hij zit op een nog veel hoger niveau. Het pro bleem zal zijn dat media die hem nu omhoog schrijven, hem straks weer even ge makkelijk laten vallen." Steffi Graf, onder meer ze venvoudig winnares van Wimbledon: „Met veel span ning heb ik in Amerika de ge weldige prestatie van Jan kunnen volgen. Ik heb grote bewondering voor hem." Franz Beckenbauer, voorzit ter Bayern München en één van de grote voetballers die Duitsland heeft voortge bracht; „Misschien zorgt Jan Ullrich in de Duitse wieler sport voor dezelfde 'boom' als Boris Becker in het tennis deed met zijn eerste Wimbel- don-zege. Iedereen moet Jan met deze prestatie felicite ren." Max Schmeling, wereldkam pioen boksen in het zwaarge wicht 1930/1931: „Ik hoop dat hij gezond blijft. Dan heeft hij een geweldige toe komst voor zich. Wat hij heeft gepresteerd, grenst aan het ongelofelijke." Michael Gross, zwemmer en oud-olympisch kampioen: „Ullrich was onbetwist de beste, maar zonder zijn team was deze prestatie niet moge lijk geweest. Jan moet uit kijken: alles valt straks over hem heen. Dan begint de stress pas echt. Ik denk niet dat de wielersport door zijn succes zo'n enorme opleving zal doormaken als het tennis na de Wimbledon-zege van Boris Becker." Katarina Witt, voormalig olympisch kampioen kun strijden: „Wielrennen op dit niveau is het zwaarste dat er is. Een ongelofelijke presta tie van Ullrich." MILAAN (ANP/RTR) - Er was veel over gepraat, lang naar uitgekeken en er wordt veel voor betaald. Maar zondag speelde Ronaldo eindelijk zijn eerste wedstrijd voor Inter Milaan. De Italiaanse ploeg won na strafschoppen van Manches ter United. In de 81e minuut van het vriendschappelijke duel maakte oud-ajacied Ka nu zijn rentree op de voetbal velden. Bij Inter heerst de kampioenskoorts. Nu al. Za terdag kwamen 4.000 enthou siastelingen op de eerste trai ning van Ronaldo af. Een dag later was het Guiseppe Meaz- za-stadion uitverkocht (60.000) voor een vriend schappelijk potje. De Brazi liaan speelde alleen de eerste zeventien minuten. „Hij heeft een behoorlijke trai ningsachterstand," verde digde trainer Simoni zijn nieuwe ster. De presentatie van Ronaldo (rugnummer 10) voor het duel was groots. Janet Vleeshouwer en Wilma Kooman (rechts) verloren één van de veertien gespeelde finales op het Westhoek-toernooi. In hun geval betrof het de damesdubbel Dl. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Bijgelovige mensen halen zich van alles in het hoofd als ze het getal dertien zien opduiken. Op het Westhoek-toernooi stoorde niemand zich aan het ongelukstal, immers het was de dertiende uitvoering van het evenement aan het Duinwegje in Burgh-Haamstede. Daar deden ze de afgelopen week, en gisteren op de finaledag, wat ze al twaalf jaar goed kunnen: een beetje tennissen en een ietsje meer bier drinken. Met deze formule kan de wedstrijdleiding van het Westhoek-toernooi nog jaren vooruit. Het drietal, Patrick Meuldijk, Robert Kort en Marco van de Polder, is nog aan de jonge kant en de vaste kern van deelnemers is nog kwiek genoeg jaarlijks een week vakantie op te offeren voor een gezellig samenzijn op de banen van TC Wester- schouwén. Want het was wederom ge zellig, ondanks het in aan bouw zijnde nieuw clubhuis van de vereniging, dat pal voor het oude wordt gebouw. Door deze werkzaamheden is het terras voor een jaar ver dwenen. Niemand die je daar de afgelopen dagen over hoorde zeuren. En masse wa ren heel vaak dezelfde men sen al in de vroege middag op het park om bij te komen van de vorige avond, een bakje koffie te drinken, een pilsje te vatten of zich 'serieus' voor te bereiden op een ten niswedstrijd. Het merendeel van de inschrijvers is stam gast op TC Westerschouwen. Zoals ieder seizoen maakt een contingent Rotterdam mers het toernooi 'onveilig' en rijdt bijvoorbeeld Corrie de Waal uit Bruinisse dage lijks dwars door Schouwen- Duiveland om haar prijzen in Burgh-Haamstede op te halen. Koningin Dit jaar mocht De Waal zich tot koninigin van het toer nooi laten kronen. Van de vier onderdelen waarin ze tenniste, haalde ze drie fina les en won ze er twee. In één categorie liet ze in de halve eindstrijd een steekje vallen. Dit gebeurde in het gemeng de dubbel Cl met Rinus Geense. Plaatsgenoten Ron nie de Waal en Lianne de Looff gunden het oudere Bruse koppel geen finale plaats. De Waal haalde afgelopen za terdag - ze speelt uit principe niet op zondag - meer dan haar gram. „Ik doe altijd in Westerschouwen mee," ver klaart ze haar voorliefde voor het toernooi. „Ik vind het hier gezellig. Hier kan en mag alles." Hiermee bedoelt De Waal dat ze èn in vier on derdelen mag inschrijven èn er rekening wordt gehouden met het feit dat ze niet op zondag wil tennissen. De kroning van De Waal be gon met een zege in de finale van het damesdubbel voor veteranen. Met Jopie van Dijke uit Nieuwerkerk zette ze een pareltje bij op haar kroon door in een driesetter van Corrie Roda en Connie den Ouden te winnen. De kroon verloor later op de middag een deel van zijn glans toen De Waal met Bru- enaar Rinus Geense de eind strijd van het gemengd dub bel voor veteranen verloor, 6-4 6-4 voor Vreeke/Terwis- scha. 's Avonds in de hal van Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen - de regen op zaterdagavond was de enige factor die het onge luksgetal dertien in stand hield - straalde De Waal weer volop. Met Corrie Roda werd na tweemaal 6-4 tegen moe der en dochter Van der Horst uit Scharendijke de overwin ning gepakt. Telraam Met deze twee zeges is het tel raam van de Bruse tennisster dit seizoen aardig vol aan het raken. Eerder won ze in Sint Philipsland met Geense het gemengd dubbel Cl. Op haar eigen park LTC de Bru-tèn verloor ze met dezelfde part ner de eindstrijd-van het Cl. Het Dikke Toren-toernooi in Zierikzee laat ze ieder jaar voor wat het is. Voor leden van het organise rende TC Westerschouwen had de zonnige finaledag weinig goeds in petto. Naast de winst van Corrie Roda (met De Waal) hadden slechts Marcel van de Berge en Jacco Geleijnse prijs. Dit koppel had na het verlies in de eer ste periode tegen Erwin Ver braak en René van Dijke weinig meer te duchten van de Nieuwerkerkers, 4-6 6-2 6- 2. In vier andere finales had met name de naam Den Ou den geen beste dag. In het he- rendubbel Dl, het dames dubbel veteranen en het gemengd dubbel Cl moest een Den Ouden het onderspit delven. Paul Schuiten, ook lid van de club uit Haamste de, moest met Rozendaal zijn meerdere erkennen tijdens het herendubbel voor vetera nen, 6-3 6-1 tegen Versteeg/Vreeke. De eindzege in het herendub bel B ging verrassend naar Jan-Willem de Coninck en Martijn Bij de Vaate. Dit Zie rikzeese koppel had de eerste poulewedstrijd verloren van Wim Dettingmeijer en Pa trick Meuldijk, maar kwam ijzersterk terug. Vrijdagmiddag zette het duo zonder pardon de winnaar van de twaalfde editie, Hans-Jan Goedegebure en Peter Godrie, aan de kant, 6- 3 6-1. Zaterdagmiddag gun den De Coninck en Bij de Vaate Chris Schoneman en Michel de Vlieger twee ga mes minder. Doordat De Co ninck en Bij de Vaate een be ter setgemiddelde hadden, streken ze de hoofdprijs in het herendubbel B op. Uitslagen HDB: De Coninck/Bij de Vaate-Goedegebure/Godrie 6-3 6-1, De Coninck/Bij de Vaate-Schoneman/De Vlie ger 6-1 6-1, Schoneman/De Vlieger-Dettingmeijer/Meul- dijk 6-4 6-4, eindstand: 1. De Coninck/Bij de Vaate, 2. Goedegebure/Godrie, 3. Meuldijk/Dettingmeijer, 4. Schoneman/De Vlieger. HDC1: Geleijnse/Van de Berg-Verbraak/Van Dijke 4- 6 6-2 6-2. DDC: Roda/De Waal-Van der Horst/Van der Horst 6-4 6-4. GDC1: De Waal/De Looff- Kort/Den Ouden 6-4 6-2. HDC2: Bek/Schouw-De Vos/Nouwen 0-6 6-1 6-1. GDC2: Verspeek/Verspeek- Van Dijke/Van Dijke 6-3 6-3. HDDlj Wessels/Wessels-Van de Wetering/Den Ouden 6-0 6-2. DDD1: Schipper/Schipper- Vleeshouwer/Kooman 6-0 7-6. GDD1: Van Urk/Van Rooy- Goud/Schenk 3-6 6-3 7-6. HDD2: Wessels/Wessels-Ver- spoor/Jumelet (walk-over). DDD2: Boot/Vleeshouwers- De Bil/Padmos 7-5 6-3. GDD2: Schaalje/Schaalje- Verlinde/Verlinde 6-4 4-6 6-3. HD veteranen: Versteeg/ Vreeke-Schulten/Rozendaal 6-3 6-1. DD veteranen: De Waal/Van Dijke-Roda/Den Ouden 6-3 2- 6 7-6. GD veteranen: Vreeke/Ter- wisscha-Geense/De Waal 6-4 6-4. Eerste weekeinde Gruttepikkers Il-toernooi Michel de Vlieger zette in de eerste ronde van het Gruttepikkers Il-toernooi Peter Coppoolse in twee bedrijven aan de kant. (Foto: Marijke Folkertsma) NIEUWERKERK - Michel de Vlieger heeft zich ge plaatst voor de kwartfinales van het B-scliema op het Gruttepikkers Il-toernooi. De Zierikzeese ten nisser deed dit afgelopen weekeinde, waarin min der wedstrijden werden gespeeld dan de toernooi- leiding had gehoopt. Door een beetje regen en veel verhinderingen gingen niet alle partijen door. Peter Coppoolse was gister ochtend de tegenstander van De Vlieger. De speler uit Bruinisse laat zijn gezicht dit seizoen slechts sporadisch zien en dat blijkt ook uit de uitslagen die hij neerzet. Dat De Vlieger in twee bedrijven van Coppoolse won, mag dan ook geen verrassing heten. Alleen in de eerste set was er sprake van spanning, 7-6 6-3. De wedstrijd tussen André van Ek en Peter Godrie, ook in de B-categorie kende een vergelijkbaar scoreverloop: een spannende eerste en een saaie tweede periode. De va kantieganger uit Hilversum versloeg de tennisser uit Zie rikzee met 7-5 6-0 en staat net als De Vlieger bij de laatste acht. Hierin wacht hem te gen favoriet Erik Anspach een zware klus. De Vlieger treft Hans Minnaar. Beloning Ingrid Saman had in het da mesenkel Cl drie sets nodig om Marleen Pollemans uit Oude-Tonge van zich af te schudden. Na verlies in de eerste periode herstelde de Zierikzeese speelster zich netjes (4-6 6-1 6-2) met als be loning een plaats in de halve eindstrijd. In het gemengd dubbel Dl staat het koppel Van Dijke/Van Dijke na twee winstpartijen van afge lopen weekeinde al in de kwartfinale. Eerst moest Van Zantwijk/Van Zantwijk er aan geloven, daarna Post/Kramers. Een categorie lager, in de D2-klasse, had het Zierikzeese duo Schaal- je/Schaalje, gisteren ook winnaar op het Westhoek- toernooi in dezelfde klasse, alle moeite om de volgende ronde te bereiken. Pas na drie bedrijven mocht het de felicitaties van De Bruin en Havelaar in ontvangst ne men. Uitslagen HEB: M. de Vlieger-P. Cop poolse 7-6 6-3, A. van Ek-P. Godrie 7-5 6-0. DEC: I. Saman-M. Pollemans 4-6 6-16-2. HEC2: M. Folmer-A. Broek huizen 6-3 6-3. HDC2: Van Dam/Blokland- Van Dijke/Van Marion 7-6 6-4. GDC2: Blokland/Van de Wei-De Bruine/De Bruine 4-6 7-6 6-3, Van der Cingel/Vree- ke-Broekhuizen/Broekhui- zen 6-4 6-1, Van de Ouden/ Both-'t Mannetje/Salomons 2-6 6-1 6-1, Goedegebure/San- ders-Huyser/Huyser 6-3 6-3. HED1: M. Ruitenbeek-R. Schiettekatte 6-2 6-3, H. Both-P. van Burg 6-3 6-4, J. Vleeshouwer-R. Vrij 6-1 7-6. DED1: B. de Bruine-S. Bur- gel 6-4 6-0. HDD1: Van Broekhoven/ Portenge-Van der Cingel/ Hermes 6-0 6-3, Grooten- boer/Voerman-Van Dijke/ Van Dijke 6-2 4-6 6-4. GDD1: Reyngoudt/Kot- Derksen/Markwat 6-2 7-5, Van Dijke/Van Dijke-Van Zantwijk/Van Zantwijk 6-2' 6-1, Vleeshouwer/Goedege- bure-Vleeshouwers/Vlees- houwers 6-2 6-3, Bekenes/ Schog-Reyngoudt/Kot 3-6 7-6 6-3, Van Dijke/Van Dijke- Post/Kramers 6-3 7-5. HED2: S. Stins-J. Francke 6- 2 6-1, R. Vleeshouwers-S. Kodde 6-2 6-1, P. Stoutjes- dijk-J. Witte 6-1 6-0, J. Mey- er-L. Goedegebure 6-3 6-3. DED2: R. Roodenburg-B. Koopmans 4-6 7-5 7-5. HDD2: Dijkema/Jansen-Da- lebout/Kesteloo 4-6 6-3 6-3, Visbeen/Van de Wel-Have- laar/Struik 6-3 6-3, Duinhou wer/Van Vaardegem-Kos- ter/Kramer 6-0 6-2. DDD2: Van IJkeren/Van de Vliet-Goudzwaard/Schiette- katte 6-1 4-6 6-4. GDD2: Van de Vliet/Van de Vliet-Steenpoorte/Scheele 6- 3 4-6 7-5, Roodenburg/Fontei- ne-Lems/Lems 6-3 6-2, Van de Linde/Folmer-Delf- gaauw/Van Helden 7-6 0-6 6-2, Stols/Doeleman-Van de Vliet/Van de Vliet 6-4 6-2, Van Geesbergen/Drijgers- Schiettekatte/Van Gemeren 6-3 6-2, Schaalje/Schaalje-De Bruin/Havelaar 1-6 6-4 7-5, Stoutjesdijk/De Looff-Smit/ Dalebout 6-2 6-1, Lubber- ding/Zuidam-Goudzwaard/ Schiettekatte 6-1 6-2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7