Sterk dubbel ontsnapt net 'Zierikzee niet het mooiste wielerparcours van Zeeland' Plaatsing Quaak voor NK dichtbij Hoogste score voor het echtpaar Killan U ITELaG N Winstpunten voor amazones TENNIS 'Maradona wordt ster van het WK' Van der Poel gaat jaar door VOETBAL Geen verrassingen eerste weekeinde Westhoek-toernooi BURGH-HAAMSTEDE - Patrick Meuldijk en Wim Dettingmeijer zijn in de eerste poulewedstrijd van het herendubbel B goed weggekomen. Het goed op elkaar ingespeelde koppel liet zich op het eerste weekeinde van het Westhoek-toernooi in Burgh- Haamstede bijna verrassen door het duo dat het laatst aan het evenement is toegevoegd, Jan-Willem de Coninck en Martijn Bij de Vaate. De wedstrijd duurde drie sets en daar hadden Meul dijk en Dettingmeijer waar schijnlijk niet op gerekend. Bij de Vaate heeft al eeuwen niet meer in toernooiver- band getennist en miste in de eerste periode duidelijk wed strijdritme, 6-1 voor de leden van het organiserende TC Westerschouwen. Bij de Vaate bleek het tennis- Maaike 't Mannetje uit Zierikzee werd in het gemengd dubbel C2 met Martin Salomons uitgeschakeld. (Foto: Marieke Mandemaker) KNWU-consul keurt parcours na 'wandeling' goed KNWU-consul Henk Remeijnsen wijst de slechte plekken op de Appelmarkt aan. Assistent opzichter W. Donkersloot (links) van de gemeente Schouwen-Duiveland en Theo de Looze van het wielercomitê kijken en luisteren aandachtig mee. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - „Hier zit nog een put," attendeert Theo de Looze, lid van het wielercomitê van de ron de van Zierikzee, Henk Remeijnsen op'een slecht stukje parcours van de Nieuwe Haven. „Mwah," re ageert de KNWU-consul van de afdeling Zeeland. Hij kijkt eens naar beneden en vervolgt het gesprek dat hij met De Looze over een ander onderwerp had. De keuring was noodzakelijk geworden omdat dg gemeente in het voorjaar werkzaamheden aan stra ten in de binnenstad heeft verricht. Toernooizege tennisser in Zoetermeer ZOETERMEER/BURGH-HAAMSTEDE - Johnny Quaak is furore aan het maken in tennissend Neder land. Zijn zesde toernooizege van het jaar, zaterdag in Zoetermeer, heeft hem zo goed als zeker een start bewijs voor de nationale kampioenschappen in Velp, in augustus, opgeleverd. BARENDRECHT/ROC- KANJE - De jeugd van Wes telijk Schouwen heeft het af gelopen weekeinde bij concoursen hippique in Ba- rendrecht en Rockanje winstpunten behaald. Kim de Jong uit Burgh- Haamstede schreef er met Graniet vier bij tijdens de B- dressuurproef in Rockanje. In de Ml-klasse was plaats- genote Vicky Honig op dreef met drie winstpunten. Dit zelfde aantal haalde Honig de dag ervoor bij een wed strijd in Barendrecht. ook. Twee keer deed ze dat met Chianty Cartier. Detmar de Jong was het dres seren nog niet de verleerd. Na een lange afwezigheid vanwege bouwwerkzaamhe den deed de ruiter uit Elle- meet in dezelfde categorie als Honig mee. Hij tekende met Ciamor twee winstpun ten bij. Jill Honig was als enige in het springen actief in Barendrecht. Op de rug van Goldstar Cartier kreeg ze twee winstpunten. MAHWAH (RTR) - Chanda Rubin heeft zondag het ten nistoernooi van Mahwah op haar naam geschreven. De 21-jarige Amerikaanse was in de tie-break van de beslissende set koelbloedi- ger dan de vijf jaar jongere Anna Koernikova. Koerni- kova leek op een eenvoudige overwinning af te stevenen. Het Russische talent stond met 7-6 4-2 voor, maar ver speelde toen vier games op rij. In de derde set gaf ze een 3-0 voorsprong uit handen. ,,Ik ben blijven vechten om steeds ook maar een beetje in de wedstrijd te blijven," sprak de winnares na afloop. BUENOS AIRES <SID) - Die- go Maradona wordt de ster van het WK voetbal in Frankrijk. Dat althans is de verwachting van de voorma lige bondscoach van Argenti nië, Cesar Luis Menotti. De 36-jarige Maradona maakte vorige week zijn zo veelste rentree op het veld. De voormalige superster, die Argentinië in 1986 naar de wereldtitel voerde, zegt- te zijn verlost van zijn drugs probleem. Hij bereidde zijn comeback grondig voor en viel, in het trainingskamp met onder anderen Ben Johnson, elf kilo af. Remeijnsen was de ergste stukken al gepasseerd en ge loofde het wel. Hij was op weg naar Zierikzee al opge houden door een vakantie- stroom van toeristen tussen Goes en Zierikzee en moest, op het tijdstip waarop hij in Zierikzee arriveerde, eigen lijk al in de auto stappen om een criterium in Sint Maar tensdijk bij te wonen. Het keuren van het wieler parcours van de ronde van Zierikzee, ook bekend als de grote prijs Zierikzeesche Nieuwsbode, mondde afgelo pen zaterdag uit in iets meer dan een formaliteit. Na het lopend, in ongeveer een half I uur, afleggen van het rondje sen echter niet verleerd te zijn, maar tot en 4-1 achter stand in de tweede set bleek er voor de favorieten niets aan de hand te zijn. Toen stokte de machine van Meul dijk en Dettingmeijer en pakten ze geen game meer, 4- 6 voor de outsiders uit Zie rikzee. Het derde bedrijf verliep spannend en kreeg een gun stige wending voor Bij de Vaate en De Coninck. Op 4-4 kreeg het tweetal twee breekpunten op de service van de opponenten. Ze deden er niets mee waarna Meul- dat de coureurs in een paar minuten fietsen, luidde de conclusie van Remeijnsen: ,,Het moet gewoon kunnen. Ik zie geen gevaar. Het is te doen. Zierikzee heeft niet het mooiste parcours van Zee land, maar ik heb ook slech tere parcoursen gezien. Als organisatie moet je er alles aan gedaan hebben het voor de renners zou veilig moge lijk te maken." Theo de Looze, lid van het co mité stichting wielerronde Zierikzee, haalde opgelucht adem, want hij was toch een beetje bevreesd dat Remeijn sen het wel eens af zou kun nen keuren. ,,Ik ben blij dat het doorgaat," sprak hij, dijk en Dettingmeijer hun zaken mentaal wel op een rij tje hadden staan, 6-4. Favorietenrol De winnaars van vorig sei zoen, Hans-Jan Goedegebure en Peter Godrie, hadden niet veel moeite hun favorieten- rol in de B-klasse voor dit jaar waar te maken. In hun eerste partij kenden ze slechts opwarmproblemen. Na een 0-2 achterstand won nen ze met 6-4 6-2 omdat vooral de tegenstanders, Ch- - toen Remeijnsen waarschijn lijk weer in file met toeristen stond, op het terras van Con cordia. ,,Wim Evertse (voor zitter van het comité, red.) twijfelde het hardst want die is zelf consul geweest," zegt De Looze. ,,Ik heb er zelf over gefietst en wel eens ge dacht: 'als ze daar over heen moeten'. We moeten toch een beetje aan de veiligheid van de renners denken." Hij doelt met zijn uitspraken op het stuk voor de Appel markt. Dit gedeelte zou in de profklassieker Parijs-Rou- baix zeker niet misstaan. Om zoveel mogelijk meningen te peilen had De Looze voor de keuring niet alleen Remeijn sen maar ook W. Donker sloot van de gemeente Schou wen-Duiveland uitgenodigd. De assistent-opzichter liep met een aantekeningenboek je netjes mee om de op- en aanmerkingen over het Zie- rikzeese plaveisel zo exact mogelijk te noteren. Namens de gemeente legde hij toe dat de gaten en putten in met name de Appelmarkt en een paar in de Poststraat met zand gedicht kunnen ris Schoneman en Michel de Vlieger, te veel onnodige fou ten maakten. Het Nieuwerkerkse duo Er- win Verbraak/René van Dij- ke plaatste zich afgelopen za terdag al voor de halve finale van het herendubbel Cl. Ze gunden Pollemans en Both slechts een game. Een ander Nieuwerkerks koppel kwam zo ver niet. Lodewijk en Fol- mer moesten hun meerdere erkennen in Schutte en Roosendaal, 6-3 4-6 6-3. Ook in het gemengd dubbel C2 voeren tennissers van TV Duiveland de boventoon. Het als eerste geplaatste tweetal Van Dijke/Van Dij- ke moest echter wel diep gaan om de Zierikzeeënaars Salomons en 't Mannetje van het lijf te schudden. Na drie bedrijven (3-6 6-4 6-3) sloegen ze zich naar een plek bij de laatste vier. In het gemengd dubbel Cl is al een halve finale bekend. De favorieten Both/Polle- mand hoefde om door te gaan niet in actie te komen en ont moeten in de halve eindstrijd Kort en Den Ouden van TC Westerschouwen. Deze thuis- spelers wonnen van Kou- wenberg/Van de Horst na tweemaal 6-4. Jeanette Vleeshouwer en Wilma Kooman deden in het dames dubbel Dl goede za ken door te winnen van Van de Berge/Traets, 6-2 6-0. Pas later in de week hoeft het koppel te spelen voor stek in de eindstrijd van zondag. Uitslagen HDB: Dettingmeijer/Meul- dijk-De Coninck/Bij de Vaate 6-1 4-6 6-4, Godrie/Goe- degebure-Schoneman/De Vlieger 6-4 6-2. HDC1: Verbraak/Van Dijke- Pollemans/Both 6-1 6-0, Schulten/Roosendaal-Lode- wijk/Folmer 6-3 4-6 6-3. DDC: Goedegebure/Melle- gers-Marchand/Klaver 7-6 2- worden. Andere uitstekende punten worden met kalk ge markeerd voor de renners. Remeijnsen: „Dat kost je een pot witsel." Donkersloot zelf vond de zwakke delen nog wel meevallen. „Het moet kunnen," verzekerde hij. „No problem." De Looze vond alles al lang best. Immers, dezelfde Re meijnsen keurde het par cours van de ronde van Burgh-Haamstede een paar weken terug af. Iets te hoog staande verkeersdrempels op de Burghse weg waren te gevaarlijk voor de wielren ners, oordeelde hij zakelijk maar hard. De ronde van Zie rikzee een jaar overslaan, daar moet De Looze dus niet aan denken. Remeijnsen wist natuurlijk al lang dat hij het parcours ging goedkeuren, anders maakte hij van het keuren zaterdagmiddag geen haast en routineklus. Remeijnsen moet tegen Evertse gezegd hebben dat het geen vaart zou lopen, anders was de voorzitter van de ronde wel een dagje later op vakantie gegaan. Evertse, de man die zoveel voor de Zeeuwse wie lersport heeft betekend (en dat nog steeds doet), en de zijnen ga je niet hun speeltje afnemen. Evert'se is echt wel met een gerust hart op va kantie gegaan. Toegegeven, het is speculatief. Echter, er lopen heus lijntjes tussen de ze en gene die dergelijke wie- Ierzaken vooraf bekoksto ven. Wat Remeijnsen afgelopen weekeinde in Zierikzee onbe kend in de oren klonk, was een wijziging van het par cours. De bocht van de Rave- straat en de Hoofdpoort- straat wordt uit de ronde gehaald. Op 15 augustus ne men de renners deze bocht niet meer, maar gaan ze in plaats van de Ravestraat het Gat van Westen in. Vervol gens nemen ze een stukje van de Schutterhofstraat en de Breedstraat om dan toch weer op de Hoofdpoortstraat uit te komen. De organisatie kwam afgelopen winter tij dens één van de vergaderin gen over alternatieve par coursen op deze verandering. Dit is gedaan om de koers spectaculairder te maken. 6 6-2. GDC1: Kort/Den Ouden- Kouwenberg/Van der Horst 6-4 6-4. HDC2: Vleeshouwer/Holm- Den Ouden/Van de Wetering (walk-over), Verspeek/Huy- ser-Vreeke/Folmer 6-4 6-3, Bek/Schouw-Willems/Bute- ijn 6-0 6-2, Smits/Paul-Geen- se/Bouma (walk-over). GDC2: Salomons/'t Manne- tje-Stouten/Deering (walk over), Van Dijke/Van Dijke- Salomons/'t Mannetje 3-6 6-4 6-3,Saman/Van de Wetering- Huyser/Huyser 6-0 6-1. HDD1: Woudsteeg/Detting- meijer-Van de Linde/Kamp huis 6-4 6-1, Visser/Roda- Renger/Renger 6-4 6-4, Kuster/Stoutjesdijk-Fey- del/Tuyl 6-3 3-6 6-2, Mon- kau/Merle-Meuldijk/Boele 6-3 5-7 6-3. DDD1: Van de Berge/Traets- Vrij/Folmer 4-6 6-2 6-2, Vleeshouwer/Kooman-Van de Berge/Traets 6-2 6-0. GDD1: Vleeshouwer/Vlees- houwer-Koorn/Meuldijk (walk-over), Voerman/Jon- gen-Van de Berge/Marchand 6-1 6-2. HDD2: Chatelain/Mijnders- Schutte/Van Eijck 6-3 6-0, Zalm/Woudenberg- Mol/Koudijs (walk-over). DDD2: Boot/Vleeshouwers- Citroen/Zalm 6-2 6-0. HD veteranen: Schone- man/Ribbers-Merle/Peters 6-2 6-4, Bek/Schouw-Kra- mers/Korenhof 6-3 6-2, Ma- ris/Bij de Vaate-Van de Vet/Schönberger 6-2 6-1, Schutte/Roosendaal-Mol/ Koudijs 6-0 6-2. DD veteranen: Hommel/Bos- Hoogerhuis/Goedegebure 6-2 6-7 6-0. GD veteranen: Vreeke/Ter- wisscha-Schönberger/Van Kluyven 6-4 6-2 Van Gel der/Van Gelder-Helle- mons/Peters 6-2 6-2, Roosen daal/Van Rooy-Peters/Merle 6-1 6-0. Verder denkt De Looze aan het bellen van professionele Zeeuwse coureurs als Koos Moerenhout, Vital Timmer mans en Davy Dubbeldam. Remeijnsen vertelde De Looze dat die reglementair gezien kunnen starten. De Looze dient wel rekening te houden met wielercoördina- tor Gerrie van Gerwen, die een bepaald percentage van de startgelden van fietsers in zijn zak steekt. Alle beroepsrenners zijn na melijk aangesloten bij een belangenvereniging waar van Van Gerwen de enige tussenpersoon is. De Looze vindt dat maar niets dat ie mand zo zijn zakken vult. Re meijnsen tot De Looze: „Ver gis je niet in de macht van Van Gerwen." Voor de vijftiende ronde van Zierikzee heeft De Looze nu 27 deelnemerskaarten ont vangen. Nico van de Klun- dert, winnaar van het omni um in 1996, is weer present. Tot nu toe hebben zes Zeeu wen zich ingeschreven. Ar nold Duinhouwer, van wie dit seizoen nog weinig verno men is, is er één van. L'ALPE D'HUEZ (ANP) - Adri van der Poel weet niet van ophouden. De veteraan blijft ook volgend jaar nog actief in het profpeloton. De voormalige wereldkam pioen veldrijden van 1996 heeft het management van de Rabobank-ploeg laten we ten er nog een jaartje aan te willen vastplakken. Hoofd zakelijk als veldrijder en met het rijden van kleinere wedstrijden. Van der Poel is vorige maand 38 jaar geworden. Volgend jaar begint hij aan zijn acht tiende seizoen als beroeps renner. De Brabander, die negen keer aan de Tour deel nam en twee etappes won, schreef in zijn lange loop baan onder meer de klassie kers Ronde van Vlaanderen, Luik-Bastenaken-Luik en Amstel Gold Race op zijn naam. Door de overwinning op het K4-ranglijsttoernooi in Zuid- Holland kreeg de jeugdten- nisser vijfhonderd punten. Hij stond voor het evene ment in Zoetermeer op de 82e plaats van de nationale rang lijst. Het moet wel heel raar gaan wil Quaak niet bij de eerste 64 komen en ontbre ken op de Nederlandse titel strijd. Alleen al op basis van zijn resultaten en inzet van de afgelopen twee maanden verdient hij dat. Quaak ondervond in Zoeter meer, waar hij door zijn uit stekende prestaties als twee de genoteerd stond, meer tegenstand als in andere toernooien voor jongens tot en met veertien jaar. Na een bye - verder zonder te spelen - zette hij in de tweede en der de schifting respectievelijk Stefan Vermeulen en Glen Resodihandjo' met tweemaal 6-0 aan de kant. Na deze 'walk-overs' begon de echte strijd. Karim Ho- man dwong hem in de kwart finale tot een spannende driesetter, 6-3 5-7 6-4. Het zelfde deed Jordi Vos van Steenwijk in de halve eind strijd, 6-4 5-7 6-2. De finale te gen de Indische tennisser Nikhil Murali (nummer twintig van zijn land tot en met veertien jaar) verliep De vijfde zomeravonddrive is aanstaande donderdag om half acht in dorpshuis de Schutse in Burgh-Haamste de. Aan de vierde ronde na men 47 paren deel. Uitslagen Gele groep: 1. ep. Killan 69.17 procent, 2. ep. Licht 59.03, 3. ep. 't Hart 58.33, 3. 1 hrn Bontebal/Van Krimpen 58.33, 5. ep. Stokla 57,64, 6. hrn Vugts/Van Tilburg 55.42, 7. mv. Jongmans-hr Du Buf 50.42, 8. mv. Van Reisen/hr De Jongh 50.00, 9. mv. Glim- merveen/hr Van Veen 48.96, 10. ds Arkenbout/Van Duin 48.61,11. ep. Maaskant 47.92, 12. mv. Hofstede/hr Verheul 47.08, 13. ds Hoekman/Sleeuwits 37.08, 14. mv. De Feyfer/hr Kleijn Hesselink 36.11, 15. ds Luyk/Harstkeel 28.82. Rode groep: 1. ep. Van Al phen 61.31, 2. hr Haas/mv. Van Wanrooy 59.52, 3. ep. Oostwouder 58.93, 4. ep. Van Lint 56.85, 5. ep. Visser 55.95, 6. hr Van de Zande/Wisse Nijssen 52.68, 7. hrn Van Wanrooy/Van Eek 51.49, 7. mv. Lansdorp/hr Lassac- quere 51.49, 9. ep. Oost- woud/Wijdenes 47.92, 10. ep. Willebrands Bakker 46.43, 11. ep. Schell 46.13, 12. ds Boom/Goedbloed 45.83, 13. mv. Pieters/hr Pieters 44.35, 14. ds Schiff er/De Jonge 44.05, 15. ep. Van de Staay Renesse Paardenkeuring Shetlandpony's Veulens: 1. Meitje, (eigenaar Van der Sluis, Burgh-Haam- stede) Éénjarige merries: 1. Lucky Lady (Van der Sluis). Ruinen: 1. Pacco (natuurmo numenten, Burgh-Haamste de). Jeugdkampioen: Lucky La dy, erekampioen: Pacco. Fjordenpaarden Hengstveulens: 1. Sigbren (Hart, Burgh-Haamstede). Eén/tweejarige merries: 1. Perna (Horst, Zierikzee). Drie/vierjarigen: 1. Odette (Van de Leer, Sirjansland). Vijf/zesjarigen: 1. Mirsa (Horst, Noordwelle). Zeven/ouderjarigen: 1. Ger- minda (Nolet, Burgh-Haam stede) Kampioen veulens: Sigbren, jeugdkampioen: Perna, kam pioen merries drie jaar en ou der: Germinda. dagkam pioen: Perna. Trekpaarden Hengstveulens: 1. Urbain (Van de Velde, Zonnemaire). Mcrrieveulcns vroeg gebo ren: 1Colinda (Van der Wek- voor Quaak een stuk eenvou diger, 7-5 6-1. De jeugdspeler uit de West hoek treedt vanaf morgen op tijdens een K4-toernooi in Eindhoven. Hier is hij favo riet voor de eindzege. Wat wil je anders na overwinnin gen in Maassluis, Zwijn- drecht aan den IJssel, Til burg, Bruinisse (tweemaal) en Zoetermeer. Overigens ,weet Quaak al 24 wedstrijd niet meer hoe het is om te verliezen. Johnny Quaak. (Foto: Joop van Houdt) .1) 43"?7fivil6: ds Admiraal/Veer beek 33.33. Blauwe groep: 1. hrn Rey- don/Schubert 63.39, 2. mv. Van de Wetering/hr Van de Werken 62.80, 3. ep. Van de Werf 59.23, 4. ds Moerman/Moerman 58.33, 5. ep. Veenema 55.65, 6. ep. Van de Sluis 53.27, 7. ep. Lafeber 51.19, 8. hr. Blonk/Gedrojc 49.70, 9. hrn Lansdorp/Lans dorp 46.43, 10. ep. Kuipers 45.83, 11. ep. Van Schie 45.54, 12. ds Fokker/Henderson 45.24, 13. ep. Van de Zaan 44.35, 14. ep. Ponsie 43.45,15. ep. Moerman *41'.37, 16. ep. Van Drie 34J23. NEW YORK (RTR) - Branco heeft gekozen voor de Ameri kaanse voetbalcompetitie. De Braziliaanse verdediger maakt zondag zijn debuut voor Metro Stars, in het duel tegen DC United. De 33-jarige Branco verte genwoordigde Brazilië tij dens de laatste drie WK's. Drie jaar geleden, in de Ver enigde Staten, was hij in de kwartfinales persoonlijk verantwoordelijk voor de uitschakeling van Oranje. Branco scoorde de 3-2 uit een vrije trap van grote afstand. ken, Kerkwerve), laat gebo ren: 1. Ursula (Van der Vel de, Zonnemaire). Éénjarige merries, grote maat: 1. Carla (Steendijk, Nieuwerkerk), kleine maat: 1. Brenda (Van der Wekken. Kerkwerve) Twee/driejarigen: 1. Gerda (Van der Wekken, Zonnemai re). Zes/negenjarigen: 1. Wanda (Steendijk, Nieuwerkerk). Tien/ouderjarigen: 1. Kitty (Van der Velde, Zonnemai re). Veulenkampioen, hengst: Urbain, merries: Ursula van de Bosweg, jeugdkampioen: Carla, dagkampiocn: Clau dia. Haflingerpaarden Hengstveulens: 1. Manfred (Beye, Renesse). Tweejarige merries: 1. Pien (Punt, Scharendijke). Drie/vierjarigen: 1. Julia (Beye, Renesse). Zes/ouderjarigen: 1. Geertje (Roos, Renesse). Ruinen: 1. Stefano (Den Ou- wendiek, Ellemeet) Veulenkampioen: Manfred, jeugdkampioen: Pien, kam pioen ruinen: Stefano, dag kampioen: Juliana. BUKGH-HAAMSTEDE - Het echtpaar Killan heeft tijdens de vierde van de zomercompetitie bridge de hoogste score behaald. Het koppel kwam afgelopen donderdag tot een percentage van 69.17.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7