Reddingsbrigade ontredderd Jeugd manif esteert zich met kloeke handelsgeest GOED KOOP Subsidie versterking plattelandstoerisme Fatale sprong van de Haringvlietbrug Kop-staart botsing Inbraak in kantine Lijk 27-jarige man gevonden Auto in de sloot Koningin opent nieuwbouw CEMO Yerseke Aanrijding Motorfiets gestolen Diefstal vanuit nieuwe container op strandje Ouwerkerk Kinderrommelmarkt in Brouwershaven Diefstal MAANDAG 21 JULI 1997 NR 26216 3 MIDDELBURG - Het bestuur van de Stichting Bu reau voor Toerisme Zeeland kan een eenmalige pro vinciale subsidie van 195.000 gulden tegemoet zien voor de uitvoering van het project Versterking plat telandstoerisme Zeeland. Het geld dient ter tegemoet koming in de kosten van het aanstellen van een aanjager en het opzetten van een be- wustwordings- en imagobe- vorderingscampagne voor plattelandstoerisme in de pe riode vanaf half 1996 tot en met eind juni van dit jaar. Als voorschot is een bedrag van 58.500 gulden beschik baar gesteld. Ook wordt een verzoek aan het ministerie van land bouw, natuurbeheer en vis serij (LNV) gericht de subsi dieregeling te verlengen voor een termijn van dertig dagen. LNV heeft ten behoe ve van hetzelfde project - in het kader van de subsidiere geling eenmalige projecten plattelandsvernieuwing en agrarisch natuurbeheer - eveneens geld verstrekt. De afrondingstermijn stond vastgesteld op 30 juni. BRUINISSE - Op de N59 ter hoogte van Bruinisse ont stond zaterdagochtend om 9.40 uur een kop-staart bot sing. Een 44-jarige inwoner van Oosterland reed met zijn au to over de parallelweg van uit Oude Tonge in de richting van Bruinisse. Voor hem reed een auto bestuurd door een 51-jarige inwoner uit Ou de Tonge, die moést afrem men. De eerst genoemde be stuurder had dat te laat in de gaten en reed tegen de ach terzijde van de auto van de bestuurder uit Oude Tonge. Er ontstond lichte materiële schade. SCHARENDIJKE - In de nacht van donderdag op vrij dag werd ingebroken in een kantine aan de Elkerzeese- weg in Scharendijke. Er wor den enkele flesjes frisdrank en ijs vermist. VERNIELING ZIERIKZEE - Een 44-jarige inwoner van Zierikzee deed aangifte van vernieling van een ruit van zijn woning aan het Havenplein. Door een onbekende is een vol blikje bier tegen de ruit gegooid, waardoor deze sneuvelde. WILLEMSTAD - Een duikploeg" van de Konink lijke Marine heeft vanmorgen, maandag-, onder de Haringvlietbrug het stoffelijk overschot van een 21-jarige man uit Zevenbergen geborgen. De man sprong vrijdag avond rond'23,00 uur samen met een 22: jarige' vriend v&n de Haringvlietbrug in het Hollands Diep om even te zwemmen. De vriend kwam weer boven, maar de 21-jarige niet. De jongemannen waren na een avondje stappen met een taxi op weg naar huis. Onderweg kregen ze zin in een zwempartijtje, net als de dag ervoor toen het wel goed ging. Duikers van de brandweer en agenten van de rivierpo litie begonner?;.meteen een zoekactie, totifelf drie za terdagochtend. tïlond negen pur zaterdag,- hervatten zij -9*. ;iJi: hun speurtocht. .Ook zon dag werd nog tevergeefs ge zocht. De bodem van het Hollands Diep is erg hobbelig, boven dien ligt in het stuk waar de mannen in het water zijn gesprongen een aantal bouwbunkers. Het zicht on der water ter plekke is ni hil. Meer succes Vanochtend hadden de dui kers meer succes. Bij de eer ste duik om 9.10 uur werd het lichaam van het slacht offer aangetroffen. Pal on der de plaats waar de man had gesprongen. SEROOSKERKE - In de nacht van zondag op maan dag om 2.55 uur gebeurde een eenzijdig ongeval op de Stoofweg bij Serooskerke. De bestuurster van een per sonenauto, een 24 jarige vrouw uit Bruinisse verloor de macht over het stuur en raakte van de weg om ver volgens tot stilstand te ko men in de rechterbermsloot. Zowel de bestuurster als de inzittende, een 19 jarige vrouw uit Zierikzee, liepen snijwonden op. BANDEN LEK RENESSE - Op het transferi um aan de Roelandsweg wer den in de nacht van vrijdag op zaterdag bij drie auto's in totaal negen banden lek ge stoken. YERSEKE (ANP) - Koningin Beatrix zal op 12 september in Yerseke het nieuwe ge bouw van het Nederlands In stituut voor Oecologisch On derzoek officieel openen. In de nieuwbouw is het Cen trum voor Estuariene en Ma riene Oecologie (CEMO) on dergebracht, dat onderzoek doet naar het overgangsge bied tussen land en zee. Het onderzoek van het CE MO richt zich moménteel op de overgangsgebieden in Eu ropa, Oost-Afrika en Zuid- Oost Azi e. In het centrum is onder meer een bodemdie renlaboratorium onderge bracht. Ook kan in een ze ventien meter lange opstelling de invloed van stroming op het bodem-eco systeem worden bestudeerd. RENESSE - Op de Stoofweg in Renesse ontstond zater dagavond om 21.15 uur een aanrijding tussen twee per sonenauto's. Een auto bestuurd door een 35-jarige inwoner van Mun- stereifel (D) reed vanuit een inrit de Stoofweg op. Er ont stond een aanrijding met een auto, bestuurd door een 19- jarige inwoner van Rotter dam, die op dat moment over de Stoofweg naderde. RENESSE - Aan de Korte Re- ke in Renesse werd zondag avond tussen 21.30 en 23.00 uur een off the road motor fiets gestolen. Een 17 jarige inwoner uit Viersen (D) deed aangifte van de diefstal van zijn zwart-paarse of the road mo torfiets merk Yamaha met het Duitse kenteken: VIE- KM665. FIETSENDIEFSTAL RENESSE - In de nacht van zondag op maandag werden in Renesse enkele fietsen ge stolen: aan de Rampweg en bij de duinovergang. Aan de Korte Reke werd zondag avond omstreeks 21.30 uur een witte Puch inclusief helm gestolen. VERNIELING ZIERIKZEE - Een 44-jarige inwoner van Zierikzee deed aangifte van vernieling van een ruit van zijn woning aan het Havenplein. Door een on bekende is een vol blikje bier tegen de ruit gegooid, waar door deze sneuvelde. De bestuursleden van de Reddingsbrigade Zierikzee/Duiveland vlnr.: J. Rens, J. Berrevoets en D. Meeles zijn diep teleurge steld over de diefstal van hun gloednieuwe terreinmotor. (Foto: Marieke Mandemaker) OUWERKERK - De Reddingsbrigade Zierikzee/ Duiveland is ontredderd. Bij een brutale inbraak in de nacht van donderdag op vrijdag op het strandje bij Ouwerkerk werden een gloednieuwe Squad, een vierwielige terreinmotor en een agregaat voor een:; gezamenlijke waarde van twaalfduizend gulden ge stolen. x ,,De daders zijn professio neel te werk gegaan." Dat is de conclusie van voorzitter D. Meeles, bestuurslid J. Rens en van J. Berrevoets, standcommandant, hoofd trainer en penningmeester van de Reddingsbrigade. „Met een betonschaar heb ben ze de extra goed verbor gen sloten doorgeknipt," zegt Berrevoets verbitterd. De nieuwe container, een ge schenk van ruim twaalfdui zend gulden van een royale ondernemer in Rotterdam, staat er sinds vorige week za terdag. Deze twaalf meter lange container biedt plaats aan al het materiaal van d'q>' Reddingsbrigade. De oudé j opslagruimte was veel te klein geworden. De nieuwe container moest aan de buitenkant alleen nog- een beetje worden opge knapt. Daarom stond er oólf£ een agregaat van de gemeen-v te Schouwen-Duiveland.v' „Dat gebruikten we bij hét afschuren," aldus de be stuursleden. Busje In dezelfde nacht dat op het strandje aan de Zuidbout bij Ouwerkerk deze diefstal werd gepleegd is er op de Scheepstimmerdijk in Zie rikzee een bestelbusje gesto len. „De politie brengt dat /,;met elkaar in verband," zegt Meeles. De overige bestuurs leden zijn het er ook over eens, dat er een bestelbusje ■nodig is geweest om Squad en agregaat snel te vervoe- >,-ren. „Ze hebben het slot van ..J^et hek bovenaan de dijk ook >v{vêrriield," vertelt Berre voets. Het alarm blijkt te zijn afge- ;v-gaan, maar middenin de nacht zijn er, zeker bij min- r mooi weer, niet zoveel ^mensen aan het strandje, die dat horen. Met de aankoop van de vier wielige terreinmotor vlak voor Pinksteren dit jaar ging er een lang gekoesterde wens vari' dé'JLRëddmgsbriga'de' in vervulling: Er was een aan tal jaren voor gespaard. De Squad, zoals een dergelijk voertuig in de volksmond wordt genoemd, was van groot belang voor het snel té water laten van de reddings vaartuigen. Met een trailer achter de Squad bleek het een makkie om ook de zes honderd kilo wegende ram- penvlet snel door het mulle zand naar het water te bren gen. Daar zouden met mens ki-acht zes leden van de bri gade voor nodig zijn. De eigen rubberen reddings boot was nog wel te doen, maar sinds enige tijd heeft de Reddingsbrigade ook die functionele reddingsvlet van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen (KNBRD) in bruikleen. Voorzitter Meeles pleitte daar bij de bond voor, zodat de goed opgeleide leden van deze brigade ook opgeroepen kunnen worden in geval van rampen, zoals twee jaar gele den in Zuid-Limburg. „Om dat we toen alleen maar een rubberen reddingsboot had den, die niet geschikt is bij overstromingen in weilan den met veel prikkeldraad, werden we toen alleen voor preventief werk ingezet in de polder van Hardingxveld- Giessendam," vertelt de voorzitter. Berrevoets vult aan dat ook daar goed werk werd ver richt: hulp bij de evacuatie van een verzorgingstehuis bijvoorbeeld, maar de jonge ren, volledig opgeleid in praktijk en theorie en met EHBO-diploma, staan toch te trappelen echt reddings werk te verrichten. Meeles verzoek werd gehono reerd, de Reddingsbrigade kreeg de rampenvlet en is nu dus in alle gevallen inzet baar. Voordeel Extra voordeel is dat voor deze reddingsvlet geen vaar bewijs is vereist en leden vanaf zestien jaar hem dus al mogen besturen. De vlet weegt alleen behoorlijk zwaar en daarom was het zaak de Squad met ingang van dit seizoen aan te schaf fen. Dat was financieel nu net haalbaar. Jammer toen nog alleen dat de beide vaar tuigen niet in de oude opslag ruimte pasten. Eén van de twee moest bij de brandweer in Oosterland gestationeerd worden. Echt tevreden was het be stuur dus pas vorige week za terdag, toen die nieuwe lan ge container op het strandje kon worden geplaatst. Daar kon het volledige bezit van de Reddingsbrigade in wor den ondergebracht. De tevre denheid was van korte duur. Door de diefstal van de Squad is de Reddingsbrigade behoorlijk gedupeerd. De terreinmotor was wel verze kerd, maar voorlopig is het afwachten of de verzeke ringsmaatschappij uitbe taalt èn of de spullen, na dit voorval, sowieso wel verze kerd kunnen blijven. De vuilnisbakken moeten nu ook weer met de hand wor den geleegd. „We hebben zd'n mooi karrétje om achter de Squad te hangen, maar javerzucht Berre voets. BROUWERSHAVEN - Ze waren met wat minder in aantal, de deelnemers aan de kinderrommelmarkt in Brouwershaven zaterdagochtend: 36, terwijl er zich meestal gemiddeld vijftig melden, maar de han delsgeest was er beslist wel en er werd dan ook druk geloofd, geboden èn verkocht. „Het is al een jarenlange tra ditie die kinderrommel markt," zegt VW-informa- trice M. Bakker-Midavaine. Toen de WV Brouwersha ven er destijds mee wilde stoppen', schreven twee moe ders een brief met het ver zoek van dat voornemen af te zien. Bakker wilde de kin derrommelmarkt twee keer per seizoen wel in stand hou den, maar dan wel met wat hulp van ouders. De twee briefschrijvende moeders namen hun verantwoorde lijkheid. Aan de vooravond doet Bak ker al briefjes tussen de rui tenwissers van op de Markt geparkeerd staande auto's. Haar man plaatst 's ochtends om zes uur de dranghekken rond de Markt en de informa- trice zelf zorgt weer voor de registratie en afgifte van de pasjes aan de deelnemers. Verder houdt ze een oogje in het zeil, dat het echt een kin derrommelmarkt blijft. Beetje support en een beetje hulp van de ouders is prima, maar de vaders en moeders mogen natuurlijk niet te fa natiek zelf handel gaan drij ven. „Het moet wel een kin deractiviteit blijven," vindt Bakker. Strikje Het weer blijkt ideaal zater dagochtend. De kopers mel den zich niet in drommen, maar er heerst een zekere gretigheid tot kopen. Twee kinderfietshelmpjes bijvoor beeld: een rose en een groene. De kindjes hebben ze al op hun bol en moeder staat al met vijf gulden gereed, maar....bij de rose is het drukkertje van de sluiting kapot. „Misschien kunt u er wel een soort strikje of zo in leggen," probeert Dennis van Grunsven (9). Hij wil graag verkopen dat is duide lijk. Zijn poging slaagt; de moeder met de gehelmde kindjes ziet wel hoe ze het oplost met die sluiting. Het zusje van Dennis, de twaalfjarige Debbie is rede lijk tevreden over de ver koop van haar super tops- hots flippo's. Ze heeft stapels in de aanbieding voor een kwartje per Stuk, die heeft ze zelf allemaal dubbel. Ze spaart voor een pc, dus ze zal nog wel een paar rommel markten móeten zitten. Léon van Wijck (9) mag een Op de zonnige Markt in Brouwershaven werd tijdens de kinderrommelmarkt een leuk zak centje bijverdiend. (Foto: Marieke Mandemaker) heleboel oude platen en boe ken van zijn vader verkopen. Vader leest veel en als hij een boek uit heeft, mag het ver kocht worden. De collectie blijkt divers: zelfs een boek je met 'honderd vragen over trouwen'; heeft vader blijk baar ook al uit. Léons zusje Jacqueline (12) is best tevreden over de verko pen vroeg in de ochtend: schoteltjes, lepeltjes, een bloempot en een groot gastel. Kermis De jeugd is blij met deze mo gelijkheid een extra zakcent je te verdienen. Tenslotte is het de komende week ook kermis op Brouwershaven. Olga Fonteine (11) heeft ook een gevarieerde verkoopcol lectie uitgestald. De prijzen bepaalt ze zelf en aan afdin gen begint ze niet. Dat blijkt ook niet nodig, want de men sen zeggen meestal: „O, da's goedkoop." Colin Kesteloo (12) verkoopt oude jaargangen van water sportboeken 'L'Annee Ba teaux' voor drie gulden per stuk. Is dat niet een beetje duur? „Nee," vindt Colin, „het zijn heel dikke boeken en er staat heel veel in." Hij heeft ook videobanden van 'Beauty en te beast' en 'Mario Bos Supershow' in de aanbieding. „Ik help hem een beetje," zegt Mariska Burema (12). Op de vraag of ze daar dan ook iets mee ver dient, haast haar 'werkge ver' zich te zeggen: „Ja, na- turlijk." RUIT INGETRAPT RENESSE - In de nacht van zaterdag op zondag werd in Renesse een 31-jarige inwo ner van Serooskerke aange houden. nadat hij onder in vloed een ruit van een woning had ingetrapt en de woning was binnengedron gen. De man is voor nader on derzoek ingesloten. RENESSE - In Renesse werd aangifte gedaan van diefstal van twee fietsen. Een 37-jari- ge inwoner van Obdam deed aangifte van een poging tot diefstal vanuit zijn in Drei- schor geparkeerd staande au to. Een 36-jarige inwoner van Keulen deed aangifte van diefstal van een autoradio uit zijn auto, die zaterdag ge parkeerd stond aan de Jacht havenweg in Bruinisse. Op een camping aan de Kuy- erdamseweg in Scharendijke werd een 17 jarige inwoner van Wageningen aangehou den voor diefstal van een pa rasol vanuit een bar in Scha rendijke. WANGEDRAG RENESSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werden in Renesse zes personen be keurd wegens wangedrag. Dat betrof vijfmaal urineren op irritante plaatsen en een maal dronkenschap. Advertentie WESERGOLD SINAASAPPEL- OF APPELLIMONADE KNIP WIT OF BRUIN BROOD heel HAMBURGERS GEPANEERD 5 stuks Awifwx^njrfi^rW^vanm» 21 l/mtvo 23 fji 1997 AAt>Sr<vwi8V tel 035-5-183333 elke dag goed NIEUWS 8 Maandag 21 juli Burgh-Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Karei Bogerd, bas-bariton en Bert Kruis, orgel. Gere formeerde kerk. 20.00 uur. Dinsdag 22 juli Zierikzee Jaarvergadering WV Zie rikzee in het gebouw van de ING-bank. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Theaterrondleiding langs Karolingische burcht. Burghse schoole en NH kerk. Vertrek 19.00 uur bij museum. Woensdag 23 juli Zierikzee Vlooienmarkt op evenemententerrein aan het Eerste Weegje van 10.00 tot 16.00 uur. Kerkwerve Bingo. Eetcafé Kerkwerve. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Lachspektakelshow Bassie en Adriaan. Sporthal Wes- terschouwen. 14.00 uur. Brouwershaven Zomerzangavond in de Grote kerk. 19.30 uur. Donderdag 24 juli Burgh-Haamstede Concert El Capsonez. Terras koffie-lunchcafé Branden- burgh. 16.00 en 20.30 uur. Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Hervormde kerk. 20.00 uur. Vrijdag 25 jü|i Kerkwerve Country weekend. Eetcafé Kerkwerve. Burgh-Haamstede Voorronde van de Karaoke Mega Tour in de Schouwse Tapperij. 21.00 uur. Zaterdag 26 juli Zierikzee PitPop-festival. Grasveld naast MFC. Vanaf 11.00 uur. Kerkwerve Country weekend. Eetcafé Kerkwerve. Burgh Rommelmarkt Nederlandse Hervormde Kerk. Burghse Ring. 8.30-16.00 uur. Renesse Voorstelling circus Renz. Stoofweg. 19.30 uur. Zondag 27 juli Kerkwerve Country weekend. Eetcafé Kerkwerve. Burgh-Haamstede Vlooienmarkt in recreatie centrum Westerschouwen. Van 10.00 tot 16.00 uur. Renesse Voorstelling circus Renz. Stoofweg. 19.30 uur. Maandag 28 juli Burgh-Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Yvonne Jonker, hobo en Frans van Tilburg, orgel. Ge reformeerde kerk. 20.00 uur. Renesse Voorstelling circus Renz. Stoofweg. 16.00 uur. Dinsdag 29 juli Kerkwerve Klaverjassen. Eetcafé Kerk werve. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Theaterrondleiding langs Karolingische burcht. Burghse schoole en NH kerk. Vertrek 19.00 uur bij museum. Woensdag 30 juli Zierikzee Vlooienmarkt op evenemententerrein aan het Eerste Weegje van 10.00 tot 16.00 uur. Brouwershaven Orgelconcert Gerrit Chr. de Gier uit IJsselstein. Sint Ni- colaaskerk. 20.00 uur. Oosterland Midzomeravondrommel- markt. Rondom Hervormde kerk en toren. Vanaf 16.00 uur. Bruinisse Zangavond in de Gerefor meerde Kerk. 20.00 uur. Donderdag 31 juli Burgh-H aamstede Concert Family Dee. Terras koffie-lunchcafé Branden- burgh. 16.00 en 20,30 uur. Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Hervormde kerk. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3