Eerste promotieprijs voor Ria Geluk als een probleem ervaren Vier mensen betrapt bij openbreken auto Toch warm water voor zwemmers in Dol-Fijn Personeel kerncentrale protest tegen sluiting Alternatief tijdens zomervakantie Gehandicapten kunnen met 'jutter' strand op Borssele biedt bedenkingen aan Auto rijdt van dijk af Volgend jaar kiezen inwoners van Zierikzee de winnaar Renessenaar doet aangifte mishandeling bij Beachpop Orgelconcert D. J. Zwart DONDERDAG 17 JULI 1997 NR 26214 NIEUWERKERK - Tijdens de zes weken van de zo mervakantie zal er toch in extra verwarmd water gezwommen kunnen worden in zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk, De mensen, die op dokters advies op maandagmiddag tussen 17.00 en 18.00 uur ge bruik maken van het warm water zwemmen kregen vori ge week |e horen, dat het zwemwater tijdens de zes weken van de zomervakan tie niet extra verwarmd zou worden. In voorgaande jaren werden hen in die periode twee uur tjes op de dinsdagochtend als alternatief geboden. Daar zou dit jaar geen sprake van zijn. De betrokken zwem mers betreurden dat zeer en maakten hun ongenoegen kenbaar in de pers en in een brief aan het gemeentebe stuur. Badmeester M. Ree dijk van zwembad Onderdak in Zierikzee bood de gedu peerde zwemmers spontaan een verwarmd plekje aan in het zwembad in Zierikzee. Van dat aanbod behoeft ech ter geen gebruik meer te wor den gemaakt. Briefje Maandag hing er in Dol-Fijn een briefje aangeplakt met de mededeling dat het warm- waterzwemmen tijdens de vakantieweken toch plaats vindt op de dinsdagochtend van 11.00 tot 13.00 uur. Het gemeentebestuur liet weten, dat het nooit de be doeling is geweest de, zwem mers in Nieuwerkerk in de kou te laten staan. De gebrui kers, die een brief schreven aan wethouder P. Berre- voets-Ringelberg ontvangen een persoonlijke reactie van de gemeente. Zeeuwse Stichting Gehandicaptenbeleid ZIERIKZEE - De Zeeuwse Stichting voor Gehan dicaptenbeleid (ZSG) stelt deze zomer op ver schillende locaties aan de kust, waaronder Re- nesse, een strandrolstoel op luchtbanden, de 'Jutter' beschikbaar. Deze Jutter is een nieuwe kunstof vrijetijdsrolstoel, die mensen die niet of moei lijk kunnen lopen pro bleemloos door strand en bos leidt. Het Unieke van'de' Jutter zit in dé speciaal door het ruimtevaartcentrum. NA SA ontwikkelde gele lucht banden en in de lichte maar uitermate sterke construc tie. De Jutter is dan ook met gemak voort te duwen, zelfs op oneffen terrein. Problemen als vast «komen te'bitten im bet frmlle1 zand U/otden hiermee 1 opgehe ven. Zelfs een- duik 'nemen in het zeewater is mogelijk vanuit de Jutter, omdat er met de rolstoel in het zee water gereden kan worden. Rooster is een rooster opgesteld waar deze rolstoel gede monstreerd wordt en uitge leend kan worden aan geïn teresseerden. Bij de VVV in Renesse is een lijst op te vragen waar de rolstoel ge stationeerd staat. De ZSG ontving in het ka der van het jubileum van Dow Benelux een bedrag waar een strandrolstoel van werd aangeschaft. De ze is in bruikleen gegeven aan de werkgroep Gehandi captenbeleid West Zeeuws Vlaanderen én zal daarop drie locaties te VihdeU zijn. Van het Bestuur der Gods huizen kreeg de ZSG al eer der een rolstoel en deze is te vinden langs de stranden van Walcheren en Schou- wen-Duiveland. De rolstoel kan zowel door de plaatselijke bevolking In' nauwe samenwerking als door toeristen geleend mét de Zeeuwse Sportraad worden. BORSSELE - Het personeel van de kerncentrale Borssele heeft woensdag duizenden bedenkingen - verpakt.in een broeikas - aangeboden aan minister H. Weijers van economische zaken. Het personeel pleit voor een constructieve dialoog over de inzet van kernenergie. Het personeel ziet kernener gie als een veilige brug naar de toekomst. Voordat de tijd van de volledig 'groene' stroom aanbreekt, vormt kernenergie een mileubespa- rend alternatief. Zij doen dan ook een beroep op de mi lieubeweging te erkennen dat een taboe op kernenergie het mileu schaadt. Het broeikaseffect is een te ken dat inzichten in de mi lieu-effecten van elektrici teitsopwekking door middel van fossiele brandstoffen veranderen. Daar tegenover staat het gegeven dat voorge nomen maatregelen zoals rendementsverbetering, energiebesparing, uitbrei ding van wind- en water kracht en zonne-energie nog te weinig vah de grond ko- rtien. Kerncentrales bieden, aldus het personeel, wel de mogelijkheid zonder enig ri sico elektriciteit te produce ren. De kerncentrale geeft nauwelijks milieubelasting voor de omgeving, zo stellen de werknemers in een pers bericht. Er is geen uitstoot van stikstofoxiden- en zwa veldioxide en er wordt per jaar twee miljoen ton aan kooldioxide-uitstoot be spaard. Naast de milieube sparing zit daar ook een kos tenplaatje aan vast. ,,De Nederlandse regering heeft zo'n 750 miljoen gulden aan subsidiés beschikbaar ge steld voor het terugdringen van de C02-uitstoot met vier miljoen ton per jaar en zal eenzelfde bedrag ban subsi dies verlenen voor aanvul lende besparingsprojecten. Maar zij sluit de kerncentra le, die een besparing geeft van 2 miljoen ton C02 per jaar. De overheid zou 375 miljoen gulden aansubsidies kunnen besparen door de kerncentrale open te', hou den," aldus het personeel. Bovendien liggen de produc tiekosten van elektriciteit via de kerncentrale laag en kan het vroegtijdig-uit be drijf nemen van de centrale gezien worden als een kwes tie van kapitaalvernietiging van 1 miljard gulden. Vergunning De kerncentrale heeft een vergunning voor onbepaalde tijd voor het, produceren van elektriciteit en voldoet aan alle geldende wetten en ei sen, zo stelt het personeel. Toch ligt er nu een ontwerp beschikking klaar voor aan passing van deze vergun ning. De bedoeling is dat de centrale eind 2003 uit bedrijf wordt genomen. BROUWERSHAVEN - Een twintigjarige man uit het Duitse Moers belandde dins dag met zijn auto aan de on derkant van de Schouwse- dijk in Brouwershaven. De man wilde iets pakken in zijn auto, maar kwam daar bij in de befm terecht. Hij rolde twee keer over de kop en kwam uiteindelijk in een droge sloot tot stilstand. De man kwam met de schrik vrij. Donderdag 17 juli Burgh-Haamstede Concert Family Dee. Terras koffie-lunchcafé Branden- burgh. 16.00 en 20.30 uur. Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Hervormde kerk. 20.00 uur, Bruinisse Visserijdagen. Vanaf 14.00 uur. Vrijdag 18 juli Kerkwerve Crazy Night. Eetcafé Kerk werve. 21.00 uur. Burgh-Haamstede Karaoke Mega Tour. Café restaurant De Burghse Bab- belaers. 21.00 uur. Renesse Vergadering Stichting Renesse, Kantoor Jan de Renesseweg 25, 08.00 uur. Zonnemaire Zomerconcert van harmonie vereniging Nut Uitspan ning in de muziektent bij het dorpshuis. 19.30 uur. Bruinisse Visserijdagen. Vanaf 10.30 uur Zaterdag 19 juli Burgh-Haamstede Rommelmarkt Hervormde kerk Haamstede. Vanaf 8.30 uur. Brouwershaven Kinderrommelmarkt Markt. 9.00-12.00 uur. Bruinisse Bijeenkomst Algemeen Vissersbelang. Durps'uus. 10.00 uur. Visserijdagen. Vanaf 10.30 uur. Maandag 21 juli Burgh-Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Karei Bogerd, bas-bariton en Bert Kruis, orgel. Gere formeerde kerk. 20.00 uur. Dinsdag 22 juli Zierikzee Jaarvergadering VW Zie rikzee in het gebouw van de ING-bank. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Theaterrondleiding langs Karolingische burcht. Burghse schoole en NH kerk. Vertrek 19.00 uur bij museum. Woensdag 23 juli Zierikzee Vlooienmarkt op evenemententerrein aan het Eerste Weegje van 10.00 tot 16.00 uur. Kerkwerve Bingo. Eetcafé Kerkwerve. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Lachspektakelshow Bassie en Adriaan. Sporthal Wes- terschouwen. 14.00 uur. Donderdag 24 juli Burgh-Haamstede Concert El Capsonez. Terras koffie-lunchcafé Branden- burgh. 16.00 en 20,30 uur. Dreischor Orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. Hervormde kerk. 20.00 uur. Vrijdag 25 juli Kerkwerve Country weekend. Eetcafé Kerkwerve. Burgh-Haamstede Voorronde van de Karaoke Mega Tour in de Schouwse Tapperij. 21.00 uur. Zaterdag 26 juli Zierikzee PitPop-festival. Grasveld naast MFC. Vanaf 11.00 uur. Kerkwerve Country weekend. Eetcafé Kerkwerve. Burgh Rommelmarkt Nederlandse Hervormde Kerk. Burghse Ring. 8.30-16.00 uur. Renesse Voorstelling circus Renz. Stoofweg. 19.30 uur. Zondag 27 juli Kerkwerve Country weekend. Eetcafé Kerkwerve. Renesse Voorstelling circus Renz. Stoofweg. 19.30 uur. Maandag 28 juli Burgh-Haamstede Maandagavondzang o.l.v. Jan van den Driest, m.m.v. Yvonne Jonker, hobo en Frans van Tilburg, orgel. Ge reformeerde kerk. 20.00 uur. RENESSE - Vier mannen uit Goes, Kapelle en Rei- merswaal zijn afgelopen nacht op heterdaad betrapt toen zij op het transferium aan de Roelandsweg in Renesse probeerden een auto open te breken. Een van de mannen was in het bezit van softdrugs. De vier, een zestienjarige jongen uit Reimerswaal, een 23-jarige man uit Kapelle en twee 22-jarige mannen uit' Goes, werden iets na twee uur door de politie gesigna leerd. Zij probeerden een Duitse auto open te breken. De politie hield het viertal aan. Een van de verdachten bleek een kleine hoeveelheid softdrugs bij zich te hebben. Alle vier zijn ze in verzeker de bewaring gesteld. In Renesse werden gister middag twee autokraken ge pleegd. Omstreeks 16.30 uur was dat het geval aan de Scharendijkseweg. Hier werd een biljartbal door de achterruit van de auto van een 43-jarige vrouw uit het Duitse Dorsten. Uit de auto werd niets vermist. Tussen 14.00 en 20.30 werd de auto van een 55-jarige vrouw uit Schijf opengebrokeft. De auto stond aan de Hogezoom. Uit het voertuig werd een ra- diocassettespeler gestolen en een cd-wisselaar. ZIERIKZEE - Een 27-jarige man heeft dinsdag bij de politie aangifte gedaan van mishandeling tijdens het Beachpopfestival afgelopen weekend. De man zou door vier bewakingsmedewerkers in elkaar zijn geslagen. Volgens de man wilde hij een jongetje over het hek voor het podium tillen, omdat de ze in de verdrukking kwam. Op dat moment werd hij ech ter door vier bewakingsme dewerkers belaagd en ver volgens in elkaar geslagen. Hij belandde daarop in een Vlissingse politiecel. De man hield aan de vechtpartij een gekneusde neus, blauwe plekken en een pijnlijke rug over.Volgens M. Verkerke van de politie in Zierikzee heeft de politie de zaak in on derzoek. Van de organisatie van Beachpop was vanmor gen niemand bereikbaar voor een reactie. AANRIJDING RENESSE - Een 54-jarige vrouw uit het Duitse Voerde werd dinsdag op de Hoge zoom in Renesse op haar fiets aangereden door een auto, bestuurd door een 23-jarige man uit Ede. TERRAS WEG RENESSE - Aan de Zeelelie- weg in Renesse zijn dinsdag terrasstoelen gestolen. Vol gens een getuige zijn de stoe len meegenomen door twee jongens in de leeftijd van veertien tot vijftien jaar. DREISCHOR - Organist Dirk Jansz. Zwart geeft donderdag 24 juli een tweede orgelconcert in de ou de Hervormde kerk van Dreischor. Zijn optreden begint om 20.00 uur. Zwart brengt composities van Pachelbel, Bach en Men delssohn ten gehore. Van componist Hollins speelt Zwart een Trumpet tune. Bovendien vertolkt hij enke le delen van de vierde Symp- honie van de Fransman Wid- or. Ook enkele koraalbewer kingen van Micheelsen, van de Berg en Zwart. Na dit eer ste concert van Zwart volgen nog meer concerten: op 31 ju li en op 7 en 14 augustus. i is inderdaad best veel en dat is voor sommigen wel eens vervelend. Daar ben ik me van bewust. Maar als ik iets op me neem, dan zet ik me er ook voor in." ,,Blij verrast" Met het feit, dat zij de eerste Promotieprijs Zierikzee Ak- tief kreeg, was ze „blij ver rast". Net als vele andere on dernemers was ze gewoon aan het werk in haar café, toen ze opgehaald werd. Dat was oök meteen het enige minpuntje van de uitreiking. Om half vier hebben de meeste ondernemers geen tijd om de zaak te verlaten. „Dat hebben v/e ons te laat gerealiseerd. De volgende keer doen we dat anders," al dus John Pantekoek, de hui dige coördinator van Zierik zee Aktief; een functie die Geluk jarenlang bekleedde. m. m ,:u Burgemeester J, Asselbergs overhandigt de 'Geluks'-trofee van Zierikzee akctief ZIERIKZEE - Ria Geluk ontving dinsdagmiddag in de Vierschaar van het stadhuis in Zierikzee de eer- o ste Promotieprijs Zierikzee Aktief uit handen van burgemeester J. Asselbergs. Geluk werd door het bestuur van Zierikzee Aktief uitverkoren voor het - ,,veie werk dat zij verzette en de ideeën waarmee ze altijd kwam," aldus voorzitter A. Deurloo. ',rikzee Aktief, Muziek Monu mentaal, de Havendag, Delta Week, de Gemeentegids en ;de Toeristengids. Voor Ge luk leek niets te veel en de lijst kan nog aangevuld wor den, bleek uit de woorden van Deurloo. Niet voor niets noemde hij Geluk dan ook •een rots in de branding. Geluk stond aan de wieg van Zierikzee Aktief, een samen werkingsverband tussen de Zierikzeese Ondernemers Centrale en de plaatselijke VW. Daarnaast stond en tft staat zij achter de organisa tie van vele evenementen en Geluksvogel is ze altijd bereid de handen uit de mouwen te steken als er iets te doen is in Zierikzee. Voor de ZOC, de VVV, Zie- Lof voor Geluk was er ook van Asselbergs. Hij vond dan zij de promotieprijs MIDDELBURG - Inwoners van Zeeland maken zich steeds vaker druk over de verloedering van hun leefoihgeving. De ergernis over inbraken en ver keersoverlast is dalende. Evenals de tevredenheid over de inzet van de politie. Treedt of niet ingrijpt op plaatsen waar dat nodig is. De helft van de ondervraag den vindt dat. de politie te. weinig tijd heeft en dat de politie te weinig in de buurt A wordt gezien. Dat blijkt uit de tweejaar lijkse politiemonitor, een en quête van Justitie en Binnen landse zaken onder bijna tweeduizend inwoners van Zeeland. In het gehele land werden 76.000 mensen onder vraagd. Overlast door jongeren, ver nieling van straatmeubilair, poep op de stoep, rommel op straat, bekladding van mu ren en geluidsoverlast. Ze worden in Zeeland steeds va ker ervaren als buurtpro bleem. Ten opzichte van de laatste monitor in 1995 is de mate van ergernis hierover toegenomen. Ergernis over inbraken komt uiteraard nog het vaakst voor. Maar deze lijn is dalen de en bevindt zich weer op het niveau van 1993. Sinds dat jaar zijn de zeeuwen ook steeds meer aan inbrakpre- ventie gaan doen. Verkeersoverlast wordt 1 sinds 1993 door steeds min- Aangifte der mensen genoemd als bron van ergernis. In af wij- king van de landelijke uit- komsten ergeren Zeeuwen zich vaker aan agressief rij- gedrag. Aanrijdingen en hard rijden worden minder vaak als probleem ervaren. Een groeiend aantal Zeeu wen doet 's avonds de deur niet meer open als er vreem den bellen. Maar voor het overige is de mate waarin mensen zich onveilig voelen niet gestegen. Van de Zeeu wen voelt 21 procent zich wel eens onveilig. Drie procent zegt dat gevoel vaak te heb ben. De tevredenheid over de po litie Zeeland is afgenomen, terwijl die in derest van het land juist/ is gestabiliseerd. Vaak luidt het oordeel dat de politie niet hard genoeg op- De bereidheid om aangifte te doen is in Zeeland licht geste gen naar 29 procent en ligt daarmee op landelijk ni veau. Het verhaal „ze doen er toch niets aan" Wordt door degenen die geen aangifte doen aanzienlijk minder ver teld dan voorheen. De mees te mensen die geen aangifte doen vinden hetgeen hen is overkomen ,',niet belangrijk genoeg". De politie zelf doet het bij de aangifte ook minder goed. Steeds vaker wordt vergeten na de aangifte een advies voor preventie te geven. Ge beurde dat in 1993 nog bij een derde van het aantal aangif ten; sindsdien daalt dat aan tal gestaag tot 21 procent dit jaar. Het aantal doorverwij zingen naar het Buro Slacht offerhulp daalde licht. Steeds meer Zeeuwen ergeren zich aan de verloedering van hun leefomgeving. Graffiti, hon denpoep en vandalisme zijn daar voorbeelden van. (Archieffoto) i „meer dan verdiende". As selbergs omschreef Geluk als „ontzettend enthousiast, be vlogen, drammerig op een positieve manier en iemand met een overdosis aan ener gie.' „Als je dat allemaal kunt opbrengen heb je ont zettend veel in je mars. Wat dat betreft ben je een geluks vogel." Woorden waar Geluk zelf het roerend mee eens was. „Ik ben er heel gelukkig mee, dat ik de energie en de gezond heid heb om veel te doen. Dat Bonnenboekje Dit jaar werd de winnaar ge kozen door Zierikzee Aktief. Volgend jaar mogen de inwo ners van Zierikzee een voor dracht doen. Hiertoe wordt in het bonnenboekje van de jaarlijkse Mei-actie van de ZOC een coupon gedaan, waarop de mensen hun keus aan kunnen geven. Een jury van Zierikzee Aktief bepaalt aan de hand van de nomina ties de uiteindelijke win naar. (Foto:Marijke Kolkertsma) De promotieprijs werd dit jaar voor het eerst uitge reikt. Het is een jaarlijkse prijs voor een persoon, ver eniging, stichting, onderne ming of ander verband, die Zierikzee het best gepromoot heeft. De prijs bestaat uit een zilveren wisseltrofee, die ge vormd is uit twee sierlijke bekerhelften. Deze helften passen in elkaar en symboli seren het samenwerkings verband tussen de ZOC en VW. De winnaar krijgt naast de wisseltrofee ook een zelfde trofee om te houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3