PitPop festival geschenk van jongerensoos The Pit Enthousiaste caravanbouwer opent showroom in Haamstede ybE VLIEGER Levende muziek op het terras Foto's Wim Oranje Zeeuwse landschap Zaterdag26 juli naast het MFC Zaterdag 19 juli Open Dag Topcaravans Aan de Ring in Haamstede In 't Lange Uus tot 30 september org ervoor ze gezien worden! WOENSDAG 16 JULI 1997 ZIERIKZEE - Goede muziek, lekker eten en drin ken, veel demonstraties, een braderie en 's morgens activiteiten voor de kleinere kinderen. Dat is in een notendop het programma van het eerste PitPop fes tival, dat zaterdag 26 juli in de Zierikzeese wijk Malta wordt gehouden. Een festival, dat ondanks li fe optredens van een aantal bands, gratis toeganke lijk is. ,,Het festival is een geschenk van jongeren soos 'The Pit' aan de bewoners van het eiland en aan de bewoners van de wijk Malta in het bijzonder." Dat zegt de initiatiefnemer van het festival en jongeren werker van de jeugdsoos, Pe ter Roskam. Samen met zijn vrouw Ramona Roskam-van Keulen en een groot aantal vrijwilligers is hij momen teel druk bezig met de laatste onderdelen van de organisa tie. ,,In januari kreeg ik het idee om in en rond The Pit een groot feest te geven ter gelegenheid van mijn ver jaardag", legt Peter Roskam uit. Aanvankelijk wilde hij één bandje laten spelen, een rommelmarkt houden plus wat activiteiten voor kinde- Te gek ,,Want juist voor de kleinere kinderen is volgens mij te weinig te doen. Maar toen ik aan Ramona's broer vroeg of hij met zijn band wilde ko men spelen bleek dat ook een aantal andere bands het te gek vonden om een keer in Zierikzee te komen spelen. Mijn tatoeëerder, Jan Born van Tattoo Studio Vlaardin- gen, was direct bereid om het festival te sponsoren. Omdat deze mogelijkheden zich voordeden ging ik ero ver nadenken het oorspron kelijke idee uit te bereiden." Peter Roskam bedacht daar bij dat in de zomer op Schou- wen-Duiveland wel een aan tal festivals wordt gehouden, maar niet zoveel in Zierikzee. „Deze festivals richten zich meestal op een 'bepaald publiek en zijn vaak niet of moeilijk toegankelijk voor kinderen. Ook de toe gangsprijs voor deze festi vals vormt voor een aantal mensen een beletsel. Al deze nadelen heeft het PitPop Festival niet", aldus Peter Roskam. Ondersteuning- Toen het balletje ging rollen bleek de animo van verschil- lende kanten groot. Niet al leen bezoekers en medewer kers van The Pit waren enthousiast, maar ook ande ren. ,,Zo kregen wij veel on dersteuning van de Stichting Jeugd. In samenwerking met Jaap Elenbaas werden de no dige vergunningen, de pos ters en het podium verzorgd. Naast hoofdsponsor Tattoo Studio Vlaardingen dienden ook Piet Sondermeijer Speelautomaten en Z-Wear zich als sponsor aan terwijl Kees Schot het evenement steunt door de mosselen te le veren die wij tijdens het fes tival gebakken of gekookt verkopen als-hapjes." „Hoewel het MFC (Multi Functioneel Centrum), waar in The Pit is gevestigd en waar PitPop wordt gehou den, vanwege de vakantie is gesloten, verzorgt de beheer der van het gebouw toch de stroom en de telefoonlijnen die voor een evenement als PitPop nu eenmaal nodig zijn," legt Peter enthousiast uit. Ook het feit dat tijdens het festival een groot aantal informatiestands aanwezig is en dat demonstraties wor den gegeven is tekenend voor het enthousiasme. Kinderrommelmarkt Het programma van PitPop begint om 11.00 uur met een reeks activiteiten voor kin deren die tot 14.00 uur duurt. Er wordt een kinderrommel markt gehouden, waaraan kinderen tot en met 12 jaar kunnen deelnemen (inteke nen op de dag zelf bij Celina de Bakker). Voor twee kwartjes worden 'knippen- kaarten' verkocht waarmee kinderen kunnen deelnemen aan schminken, minigolf, ballen gooien, sjoelen, grab belen in de grabbelton of spe len met de elektrische spi raal. Onder leiding van Arie Roon wordt een kinder- straattekenwedstrijd gehou den met leuke prijzen. Om 11.00 uur begint ook de braderie, waarop onder meer kramen staan van tatoeëer der Aig (Tattoo Studio Vlaar dingen) en piereer John. „Naast informatie over tat too's en piercings wordt hier getoond hoe deze technieken worden toegepast. Enkele bekenden hebben toegezegd zich te laten tatoeëren. Erg leuk is ook dat de bekende Tattoo^fotograaf Jan Ver- meule met zijn apparatuur aanwezig is Bij hem kan men een foto laten maken van zijn of haar tattoo's. Computers Verder zijn er stands van de landelijke Tattoo fanclub, het ZCAD (Zeeuws Consulta tiebureau voor Alcohol en Peter en Ramona Roskam en andere vrijwilligers spelen een belangrijke rol bij de organisatie van het PitPop-festival. (Foto: Marieke Mandemaker) Drugs), het Jongeren Advies Informatie Bureau (JAIB) en de Stichting Jeugd. Er zijn twee stands met zelfgemaak te kleding en sieraden en een stand met informatie over jeugdsoos The Pit. Via drie computers kunnen belang stellenden op een praktische manier kennis maken met Internet. In enkele maanden heeft een aantal bezoekers van The Pit op internetadres http://w w wzeelandnet .nl/s chouwenweb een website in gericht met interessante en nuttige informatie over alles wat leeft op Schouwen-Dui- veland. Tussen 14.00 en 15.00 uur geeft de Brouwse Aikidover eniging 'Munen Muso' een aantal demonstraties van de ze vrij nieuwe Japanse zelf- verdedigingssport. Van 15.00 tot 16.00 uur staat de Roosen- daalse band Butt Plug die als eerste op het podium om hun muzikale kunsten te verto nen. Zij maken punkmuziek en hardcore. Van 16.30 tot 17.30 uur maken Dikke Kees Company hun opwachting.' Deze band maakt onder meer afro-getinte, mulitculturele muziek. Vanaf 17.30 tot 18.30 uur presenteert een mystery guest DJ, afkomstig uit Vlaardingen, housemuziek in combinatie met spycho billy. Spycho billy Om 19.00 uur wordt het festi val voortgezet met de Maas- sluise hoofdact, de band Hot Rock met als gast contrabas sist Sjor.ny. Na he+ optreden van deze spycho billy band gaan de deuren van The Pit om 20.30 uur open. DJTheu- nis Klink en Lars van Zwie- ten onthalen daar de gasten tot 22.00 uur op de muzikale klanken, die kenmerkend voor hem zijn. Tijdens het he le PitPop festival zijn beleg de broodjes en andere snacks verkrijgbaar. „We hopen dat het weer zal meewerken en dat PitPop zo geslaagd wordt, dat we er een jaarlijk se happening van kunnen maken," aldus Peter Ros kam. EXCURSIES WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer houdt iede re dinsdag in juli, augustus en september een excursie door de Boswachterij Wes- terschouwen. Een boswachter vertelt over de flora en fauna van dit na tuurgebied. De excursies ver trekken bij de excursie- schuur aan de Kraaijensteinweg 140 in Westenschouwen. In juli en augustus om 19.00 uur, in september om 10.00 uur. Deelnemers kunnen zich aan melden bij de VW Schouwse Kust: telefoon 651513 ORGELCONCERT DREISCHOR - Dirk Jansz. Zwart geeft donderdag 17 ju li een orgelconcert in de Ne derlandse Hervormde kerk in Dreischor. Hij speelt werken van Bux- tehude, J. S. Bach, F. Men delssohn en Max Reger. Ver der brengt hij werken ten gehore van de Nederlandse componist Albert de Klerk en enkele koraalbewerkin gen van K. Bartlema, Jan Zwart en zichzelf. Op 24 en 31 juli, 7 en 14 augustus staan eveneens orgelconcerten van Zwart gepland. Alle uitvoe ringen beginnen om 20.00 EXPOSITIE ZIERIKZEE - Remke van de Erve-Oudman uit Bruinisse exposeert tot en met vrijdag 15 augustus haar schilderijen in verpleeghuis Cornelia- stichting. Zij gebruikt de technieken aquarel, acryl, vvasco met gesso en olieverf. Enkele ti tels van haar werkstukken zijn: Seringen, Vrolijke stad, Wuivend koren en Vrolijke boel. De expositie is dage lijks te bezichtigen van 8.00 tot 20.00 uur. VERKOPING NIEUWERKERK - Woens- dag 16 juli wordt in de zaal van de gereformeerde ge meente Nederland aan de Stationstraat in Nieuwer- kerk een verkoping gehou den ten bate van de Stichting Adullam Gehandicapten zorg. Verkocht wordt linge rie, nachtkleding en keuken textiel. De verkoping begint om 19.30 en duurt tot 21.00 uur. De stacaravans, die worden gepresenteerd op het industrieterrein Roterij in Haamstede, zijn mobiele bungalows. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - ,,Ik stel er een eer in om kwaliteitsproducten te bouwen en een goede service te verlenen." De 25-jarige Richard van den Top uit het Gelderlandse Kootwijkerbroek is gemotiveerd en enthousiast. De jonge ondernemer vestigde de showroom van zijn bedrijf Topcaravans op het be drijventerrein Roterij in Haamstede. De showroom wordt zater dag 19 juli officieel geopend met een Open dag, waarbij het publiek tussen 10.00 en 18.00 uur kennis kan maken met de producten die Van Advertentie vsa. 24 uur bereikbaar BRUINISSE DUIVELAND ZIERIKZEE 0111 -64 15 62 autotel. 06 53 32 88 09 den Top maakt. Het betreft stacaravans met een lengte van acht tot twaalf meter, die zo mooi zijn uitgevoerd dat ze eigenlijk moeten wor den omschreven als mobiele bungalows. De stacaravans op het showroomterrein zijn voorbeelden want Van den Top levert maatwerk dat is toegespitst op de behoefte van klanten. Westhoek De jeudige ondernemer leer de het vak bij een caravan bouwbedrijf in zijn geboorte streek De Veluwe. Omdat hij graag een eigen bedrijf wilde begon Van den Top 'voor zichzelf' in een hal bij de wo ning van zijn ouders. Via mond-tot-mond reklame en bescheiden advertenties be gon de verkoop van zijn stacaravans te lopen. Door gesprekken met zijn eerste klant, J. Ligtenberg uit Loon op Zand die al jaren op camping Bonafide in Haamstede komt, kwam Van den Top op het idee om zijn producten te presenteren in de Westhoek van Schou- wen-Duiveland. „Ik wil mijn producten het liefste direct aan particulie ren verkopen en de concur rentie is hier nog niet zo groot als in Gelderland." De productie van de stacaravans blijft in Kootwijkerbroek. Van den Top is daar samen met een collega ongeveer een maand bezig aan de bouw van een stacaravan. Hij past daarbij degelijke isolatie toe en gebruikt voor de buiten zijde uitsluitend onder houdsvrije materialen, waaronder kunststof, steens trips en red cedar. De inrich ting van de stacaravans, waaronder keuken, badka mer en interieur laat Van den Top uitvoeren door bedrij ven die daarin zijn gespecia liseerd. Maatwerk Op het showroomterrein in Haamstede kunnen belang stellenden kennis maken met de luxe vakantieverblij ven. Er staan zeven stacara vans die een beeld geven van de mogelijkheden voor inde ling en inrichting, die vol gens Van den Top bijna onbe perkt zijn. „Omdat we maatwerk leve ren kunnen we precies inspe len op de wensen van de klanten." Die klanten be staan vooral uit gepensio neerden en VUT-ers die prijs stellen op een vaste vakan- tiestek. Een groep die, van wege de vergrijzing, sterk groeit. Van den Top geeft vijf jaar volledige garantie op de stacaravans, die volgens hem gemiddeld zo'n veertig jaar meegaan. Aan de Open Dag op 19 juli zijn een aantal aan biedingen gekoppeld en de bezoekers worden onthaald met een hapje en drankje. Advertentie Caljouw Rademaker VERHUIZINGEN Btirgti-Haarnstede 0111-651237 Meubelopslag (verwarmd) BURGH-HAAMSTEDE - Het terras van koffie- en lunchcafé Brandenburgh aan de Ring in Haamste de is gedurende zes donderdagen het decor van. muzikale optredens in de openlucht. Elke donderdag wordt om 16.00 en 20.30 uur op het ter ras een concert gepresen teerd. Het eerste muzikale evenement is een optreden van de Family Dee op don derdag 17 juli. Frans, Elly, Hans en Vera Dee brengen muziek uit de zeventiger ja ren met covers van onder an deren Tom Jones en top 40 muziek van onder anderen George Michael en Marco Borsato. Een week later brengt het mannenduo El Capsoriez op een eigenwijze en kolderie ke manier haar eigen inter pretatie van het levenslied. De zangers begeleiden zich- zeld op gitaar, contrabas of accordeon. Op donderdag 31 juli is het terras' opnieuw voor de familie Dee en tij dens de eerste donderdag van augustus staat country en blues muziek centraal. De concerten op de twee vol gende donderdagen in au gustus zijn nog niet bekend. Het initiatief om muziek te presenteren op het terras is een vervolg op de muzikale evenementen, die tijdens het afgelopen najaar, winter en voorjaar werden gepre senteerd in muziekcafé Brandenburgh. ZIERIKZEE - De zee, de lucht, het licht en details. Zij spelen een hoofdrol in het werk van de Goese fo tograaf Wim Oranje. Tot en met dinsdag 30 septem ber is in de designzaak 't Lange Uus aan het Zierik zeese Havenpark en expositie van zijn werk. Wim Oranje volgde zijn op leiding aan de Academie voor Schone Kunsten in het Belgische Sint Niklaas. Zijn werk wordt gekenmerkt door een grote diversiteit. De kunstenaar is steeds op zoek naar een volmaakte en spre kende sfeer in zijn foto's. Op de foto's die in 't Lange Uus zijn te zien speelt de Zeeuwse natuur en het Zeeuwse landschap een grote rol. „Door de fotografie ben ik bewust gaan zien wat er om me heen is." Oranje weet dat door middel van zijn fo- OPEN HUIS OOSTERLAND - Op donder dag 17 juli wordt in Ooster- land het nieuwe onderkomen geopend van peuterspeelzaal 't Kraaiennest. De nieuwe voorziening wordt na de zo mervakantie, op donderdag 11 september gepresenteerd aan belangstellenden via een Open Huis. Van 19.00 tot 21.00 uur kan iedereen een kijkje nemen in 't Kraaien nest. to's zo vast te leggen dat toe schouwers kunnen meege nieten van het Zeeuwse land schap. De expositie is te zien tijdens winkelopeningstij den. SCHILDEREN BURGH-HAAMSTEDE Schilderen en tekenen in de vrije natuur. Dat is de inten tie van een aantal cursuswe ken, die in de maanden juli en augustus worden gehou den op initiatief van atelier Jan Eikenaar in Haamstede. Het programma omvat onder meer weekcursussen beeld houwen met de introductie van de steensoort verdiet. Mensen uit de streek en toe risten kunnen aan deze acti viteiten ook per dag deelne men. De lestijden zijn van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Belangstellen den kunnen voor nadere in lichtingen of aanmelding te lefonisch contact opnemen via 0111-654544. Advertentie Paauwe toont u de exclusieve varianten ofraamdecoraties en confectie-moge- lijkheden. Voorbeelden ziet u in on;c nieuwe showroom. U bent welkom.' Znidutg 20a, Zonncmairv lel. ÖJU-40J3I8. Vobp fwrkcergelegcnhcid cn goed bereikbaar |xrr openbaar vervoer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1