Eilandbokaal tennis jeugd gaat dit seizoen niet door Vijf keer goud Delta Sport op estafettes Hoogste score voor duo Blonk/Gedrojc Voetbalclub Zierikzee ondersteunt campagne Sporters als verslaggever 0 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Pupillencompetitie in Goes GOES - De vijfde pupillencompetitie verliep voor Delta Sport bijzonder goed. In Goes werden afgelo pen zaterdag vijf estafettes gewonnen en 49 per soonlijke records verbeterd. De meisjes B zetten een nieuw clubrecord op de esta fette neer. Op de meerkamp waren zilveren medailles voor Floortje Volkeri (meis jes C), Glenn Letterie (meis jes Al), Ellen Schreurs (meis jes A2), Nick Kappetijn (jongens B) en Bart van Kra lingen (jongens A2). Anne- greet van de Zande (meisjes A2), Paul van Nieuwenhuijze (jongens B) en Wesley Kra keel (jongens A2) behaalden een bronzen plak. De Zeeuwse pupillencompe titie omvat zeven wedstrij den. Naast de categorieprij- zen zijn er twee hoofd- (wissel)prijzen: de Ir Knaap trofee en de Zierikzee-wissel- prijs. Voor beide onderschei dingen staat Delta Sport tweede achter de nieuwe fu sieclub Dynamica. Uitslagen Driekamp Meisjes C (40m/ver/bal): 2. F. Volkeri 7.6 sec./2.82 mtr/ 17.04 mtr, 8. N. der Weduwen 8.4/2.38/11.98, 9. N. d'Anjou 8.7/2.33/9.60, 10. L. de Waaij- er8.7/2.12/10.56. Meisjes B (40m/hoog/bal): 4. E. Bambelt 6.7/1.05/17.52, 9. H. de Danschutter 7.1/0.95/ 16.90, 10. D. Fluijt 6.7/0.90/ 12.62. Jongens B (40m/ver/kogel): 2. N. Kappetijn 6.9/3.62/5.89, 3. P. van Nieuwenhuijze 7.0/3.57/5.15, 8. E. van de Zande 7.5/3.19/5.68, 9. J. Ver steeg 7.4/3.06/5.60. Meisjes Al (60m/ver/bal): 2. G. Letterie 9.8/3.76/25.00. Jongens Al (60m/ver/bal): 4. B. de Jonge 9.3/3.68/22.44, 9. T. de Vos 10.6/3.14/27.04. Meisjes A2 (60m/hoog/ko- gel): 2. E. Schreurs 9.1/1.10/ 7.86, 3. A. van de Zande 9.5/1.15/7.04. Jongens A2 (60m/hoog/ko- gel): 2. B. van Kralingen 9.6/1.20/9.54, 3. W. Krakeel 9.0/1.20/6.91, 8. J. Roggeband 9.7/1.10/7.29, 9. T. Landegent 9.7/1.00/7.49. Estafettes Meisjes C (4 x 40m): 1. Delta Sport 32.1 sec. (De Waaij, d'Anjou, Der Weduwen, Vol keri). Meisjes B (4 x 40 m): 1. Delta Sport 126.5 sec. (Fluijt, Bam belt, De Danschutter, Van Dongen), 6. Delta Sport II 31.3 sec. (Van den Ende, Kos ter, Schreinemacher, Kloet). Jongens B (4 x 40 m): 1. Delta Sport 26.9 sec. (Van de Zan de, Versteeg, Van Nieuwen- huize, Kappetijn). Jongens Al (4 x 60 m): 2. Del ta Sport 40.4 sec. (De Jonge, Wubbels, Deurloo, Van de Meule). Meisjes A2 (4 x 60 m): 1. Delta Sport 36.9 sec. (De Maaijer, Letterie, Van de Zande, Schreurs). Jongens A2 (4 x 60 m): 1. Del ta Sport I 36.9 sec. (Lande- gent, Roggeband, Van Kra lingen en Krakeel), 5. Delta Sport II 41.1 sec. (Glerum, Werry, De Vos, Struijk). Zomercompetitie bridge BURGH-HAAMSTEDE - De heren Blonk en Ged- rojc presteerden op de derdezomeravonddrive in dorpshuis de Schutse als beste. Het bridgekoppel te kende voor een percentage van 73.75 procent. Aan de derde competitie avond in Burgh-Haamstede deden afgelopen donderdag 43 paren mee. De vierde ron de is aanstaande donderdag om half acht. Gele groep: 1. hrn Blonk/ Gedrojc 73.75, 2. ds. Jong- mans/Kort 66.88, 3. ep. Hoogeveen 59.38, 4. ds Van Assendelft/Van Geesbergen 58.13, 5. ds Boom/Goedbloed 48.75, 6. ep. Lafeber 46.88, 7. ep. Moerman 45.83, 8. mv. Kleijn/hr Kegels 45.63, 9. ep. Stierman 38.54, 10. hr Haas/mv. Van Wanrooy 37.50,11. ep. 't Hart 35.42. Groene groep: 1. hrn Vugts/ Van Tilburg 60.422. ep. Oostwoud Wijdenes 57.92, 3. ep. Kuipers 54.58, 4. ep. Kil- lan 54.33, 5. ep. Van Drie 50.83, 6. ds Flohil/Viergever 50.42, 6. mv. Bogmans/hr Van de Sluis 50.42, 6. ep. Van de Werf 50.42, 9. mv. Rey- don/hr. Meinster 48.33, 10. ep. Stouten 45.42, 11. ds Ben schop/Van de Zwaan 44.17, 12. ds Schiff er/Kouijzer 33.75. Blauwe groep: 1. ds Glim merveen/Hofstede 58.85, 2. ep. Visser 58.33, 3. ep. Stokla 53.65, 4. hrn Reydon/Schu- bert 52.60, 5. ep. Versteeg 49.48, 6. ep. Scheuerman 48.44, 6. hrn Verheul/Van de Werken 48.44, 8. hr Van Eck/mv. Van de Wetering 47.92, 9. mv. Tuinman/hr Van Assendelft 42.19, 10. ds Bijl/Meijer 40.10. Rode groep: 1. mv. Lans- dorp/hr Lassacquere 70.31, 2. ep. Veenema 68.23, 3. hrn Bontebal Van Krimpen 56.77, 4. ds Buys/Wolf 51.04, 5. ep. Van Alphen 48.96,6. ep. Soethoudt 43.23, 6. ep. Oir- schot 43.23, 8. hrn Lans dorp/Lansdorp 42.71, 9. mv. De Feyfer/hr Du Buf 40.10, 10. mv. Offenbach/hrn Kle- ijn Hesselin 35.42. Tegen alcoholgebruik in verkeer ZIERIKZEE - Voetbalvereniging Zierikzee onder steunt de campagne 'Doe sportief, rij alcoholvrij'. De club doet dit in samenwerking met Veilig Ver keer Nederland district Zeeland en de gemeente Schouwen-Duiveland. De start van deze campagne is zaterdag 2 augustus tij dens de vriendschappelijk wedstrijd tussen Zierikzee en MEVO op sportpark Den Hogen Blok. Zierikzee pre senteert zich voor de partij in speciale shirts met het cam pagnelogo. De gemeente le vert met een financiële bij drage haar aandeel in de campagne. Een attentiebord met de gelijknamige tekst als de titel van de campagne staat de komende drie jaar op het sportpark. Het doel van de actie is de mensen te wijzen op de geva ren van alcoholgebruik in combinatie met deelname aan het verkeer. De campag ne is minder gericht op het tegengaan van alcoholge bruik in het algemeen. Veel gedronken Veilig Verkeer Nederland *en voetbalvereniging Zierikzee willen gezamelijk aandacht vragen voor de problematiek van alcohol en verkeer. Uit onderzoek blijkt dat sport kantines vaker dan gemid deld de plaats is waar veel al cohol gedronken wordt. GOLF BRUINISSE - Op zaterdag 12 juli werd op Golfclub Greve- lingenhout een ouder/kind wedstrijd gespeeld. Er deden 31 koppels aan mee die Gr eensome Stableford speel den. Vader A. Arkenbout met schoonzoon B. Hoevers en Daphne Engelsman met zoon Gerrit-Jan haalden alle bei veertig punten. De vierde Maandbekerwed- strijd vond eergisteren plaats. Hiervoor namen ze ventig koppels de moeite naar Bruinisse te komen. Uitslagen: Maandbeker Strokcpïay: 1. C. Eilers 62 slagen netto, 2. H. Hordijk 66, 3. R. Haps 67. Maandbeker Stableford. 1. W. van de Kieboom 33. 2. H. Tarmond 33. maandbeker Hazen: 1. K. van de Kieboom 71. Evertse denkt niet na als hij werkt voor Radio Schouwen-Duiveland Vlot met benen en mond radio had wel effect. Of Evertse Bart Brentjes wilde interviewen? ,,Ik zal wel een keer helpen," zei Evertse. Brentjes, olympisch kam pioen mountainbiken, was eind december 1996 in Burgh- Haamstede voor een wed strijd in Boswachterij Wes- terschouwen. Evertse, fiets- kenner bij uitstek, beviel het interview met de Limburger wel. ,,Je hebt zo'n ding (mi crofoon, red.) voor je waar mee je alles kunt vragen. Ik heb er later goede kritieken op gehad." Via Brentjes rolde Evertse twee weken later in de Elf stedentocht. Op zondag 5 ja nuari sprak hij voor de radio enkele schaatsers die het reisje langs elf Friese Steden hadden volbracht. Als gran dioos ervoer Evertse het live-verslag van de beslis singswedstrijd tussen de handbalteams van Delta Sport en EMM in Vlissingen om het kampioenschap in de tweede divisie C. Emoties Het radiowerk (,,Ik wil er niet te veel tijd in steken") bevalt Evertse prima. Hij vindt het leuk, maar kan niet direct zeggen wat er nu zo leuk aan is. Er kleeft één na deel aan. Evertse belééft na melijk graag een wedstrijd. ,,Ik kan geen emoties kwijt." Hij kan niet roepen dat de scheidsrechter 'een halve zool is' of 'de verkeerde bus heeft gepakt'. Juichen (staat op en en steekt zijn handen omhoog) en gillen is er voor de radio niet bij. Hij moet goed opletten en de wed strijd analyseren. Wie Evertse kent, weet dat hij een behoorlijk rappe tong heeft waarover hij een stort vloed van informatie laat rollen. Wat zijn ogen zien, verwoorden zijn lippen. ,,Ik heb geen tijd om na te den ken," antwoordt hij op de vraag waarom het allemaal zo vanzelfsprekend bij hem gaat. „Sommigen vragen me hoe ik dat doe." Zulke vra gen moet hij ontkennen. Toch komt hij met een plau sibele verklaring. Als het vroeger op een eindsprint aankwam, dacht hij ook niet na. „Dan was er een stemme tje in me dat zei: 'nu'." Fonteine prolongeert titel Sterretjestoernooi De kleine Steven de Waal pakte op het Sterretjestoernooi groots uit. De Bruse tennisser won de finale van de tienjarigen met tweemaal 6-1. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Op de finaledag van het Sterretjestoernooi was er gisteren slecht nieuws voor het jeugdtennis op Schouwen-Duiveland. De eilandbokaal voor de jeugd, die begin september stond gepland, gaat wegens te weinig deelnemers niet door. De wedstrijdleiding ontving slechst twaalf inschrijvingen. Dan mocht de toernooilei- ding van het tennisevene- ment bij TC Westerschouwen zich nog in zijn handen knij pen. Zowaar veertig aanmel dingen ontving Ria Veltman, die onder andere de organi satie van het toernooi op zich nam. Dat waren er een aantal meer dan in 1996. Er lijkt dus wel animo voor een jeugd- toernooi op Schouwen-Dui veland. De jeugd op de hardcourtba- nen in Burgh-Haamstede trok zich weinig aan van de malaise. Onder ideale om standigheden - veel zon en een koele bries - werkte het de slotdag van het Sterretjes toernooi af. De spanning in de finales was ver te zoeken. Daarvoor zijn de onderlinge verschillen te groot. Want broer of niet, Ivo Fon teine kende weinig mededo gen met broer Oscar in de fi nale van de veertienjarige jongens. Ivo Fonteine, lid van Brouwershaven, won af getekend met 6-1 6-0 en pro longeerde zijn vorig jaar ver overde titel. Medelijden Bruenaar Steven de Waal had iets minder medelijden met tegenstander Tom Roth in de eindstrijd tot en met tien jaar, 6-1 6-1. De Waal be schikte duidelijk over een betere techniek en loopver mogen. Het blijft echter een kostelijk gezicht twee broe- kies met petjes over de baan te zien hollen. De enige eindstrijd waarin het enigszins spannend was, was die van de twaalfjari gen. Thuisspeler Barry Groe nendijk mocht pas na drie sets zijn handen omhoog ste ken. Tegenstander Arjan van Schelven van Den Haene uit Schuddebeurs bleef derhalve met lege handen achter. Uitslagen Jongcnsenkel tot en met tien jaar: S. de Waal-T. Roth 6-1 6-1, dubbel: 1. Vogel/Groe- neveld, 2. Polderman/Den Dunnen, enkel tot en met twaalf: B. Groenendijk-A. van Schelven 3-6 6-1 6-2, dub bel: 1. Stols/Van Schelven, 2. Hanse/Horst, enkel tot en met veertien: I. Fonteine-O. Fonteine 6-1 6-0, dubbel: Steine/Brand-Den Dunnen/ Stenger 6-1 6-2. Meisjesenkel tot en met tien: 1. E. van Kempen, 2. G. van Assem, tot en met twaalf: 1. S. Padmos, 2.1. Cobussen, tot en met zestien: 1. W. Aris, 2. E. van de Klooster. (Door Peter Godrie) ZIERIKZEE - Wim Evertse had vroeger snelle benen en een vlotte babbel. Met het verstrijken van de ja ren vloeide de kracht uit zijn benen, maar behield hij het vermogen voor een vloeiend praatje. Dat is nou net wat Radio Schouwen-Duiveland in hem zag. Een man, verstand van sport en goed gebekt. Wim Evertse in zijn gloriedagen als actief wielrenner. Tegenwoordig is hij als verslaggever van Radio Schouwen-Duiveland hij de fietssport betrokken. Evertse (50) herinnert zich nog goed hoe hij als wielren ner de krantenkolommen haalden. „Ik was één van de eersten die op het eiland suc ces had. Voor de rest was er in principe niets. Ik was ape trots. Mijn naam in de krant, daar voelde ik me prettig bij." Omdat Evertse nogal veel won, halverwege de jaren zestig, verscheen hij steeds ZIERIKZEE - De Zierik- zeesche Nieuwsbode be steedt in een zomerserie aandacht aan (oud-)spor- ters die werkzaam zijn in de regionale sportjour nalistiek. Hoe zijn ze aan het bij baantje gekomen? Hoe gaan ze om met sporters en hoe kijken ze aan te gen de sportverslagge ving op Schouwen-Dui veland? Wim Evertse opent de reeks. De ex- wielrenner werkt af en toe voor Radio Schou wen-Duiveland en heeft wielrennen, schaatsen en handbal als specialis men. vaker met naam en toenaam in de media. Hij had er al geen eens erg meer in want alle wedstrijden, waaraan Evertse deelnam, kwamen in de krant. Op Schouwen-Duiveland kwam hij Joop de Wit als sportverslaggever van de Zierikzeesche Nieuwsbode tegen. Deze journalist schreef op 30 mei 1969 het volgende over de Evertse in de Zierikzeesche Nieuwsbo de. 'Deze week heeft de Zie- rikzeese wielrenner Wim Evertse weer een aantal uit stekende resultaten weten te boeken. Te Axel, ten aan- schouwe van ruim zevendui zend enthousiaste toeschou wers, wist Wim met veel machtsvertoon zijn derde overwinning in dit seizoen te behalen.' Trein „Dat waren goede contac ten," herinnert Evertse zich de samenspraak met De Wit. „Het liep als een trein want ik praatte makkelijk." An dere journalisten die Evertse regelmatig te woord stond, waren Joop van de Berg, Rob van Deursen, Rob van de Berg en Peter de Jong. Evert se: „Ik heb nooit moeite met de pers gehad. Je moet el kaar in je waarde laten want samen kun je er iets moois van maken." Peter Wijnen, werkzaam bij de Zierikzee sche Nieuwsbode, Was de laatste persoon met wie Evertse als actief coureur te maken had. Buiten zijn fietskwaliteiten waren velen te spreken over zijn verbale eigenschappen. Die buit Evertse sinds een half jaartje op een journalis tieke manier uit. Hij had al eerder aan de slag gekund. Zowel Omroep Zeeland als Radio Schouwen-Duiveland trokken tevergeefs aan de bel. Een tweede telefoontje van Hans Kik van de lokale In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallende manier in het nieuws komen, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Evert van de Zande 'In de schijnwerper'. De schipper van de Anne Mazurka behaalde met zijn beman ning afgelopen zaterdag tijdens de Veronica-race in de 27e Deltaweek een uitstekende tweede plaats. Anna Mazurka voer als eer ste de haven binnen, maar bleek na een berekeningen niet in aanmerking te komen voor de hoofdprijs. Naam: Evert van de Zande. Geboren: 4 mei 1958. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Zeilen. Partner: Ja, Anita. Beroep: Mosselkweker. Favoriete sporten: Voetbal en zeilen Laaste boek: Zeilliteratuur. TV-programma's: Discovery. Eten: Pizza's, pasta's en mosselen. Kopje Kleiner: Gewoon goed team, goede boot. Drinken: Bier en wijn. Uitgaan: Gewoon in Zierikzee. Anne Mazurka: Eerst een schip om familie bij elkaar te houden, nu een schip waarmee we sportief bezig zijn. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Oosterschelde. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Ja, met schip weg. Geloof: Nee. Heeft hekel aan: Aan dit soort interviews. Slechtste eigenschap: Ergens blijven plakken. Beste eigenschap: De eigen bemanning van het zeilschip koesteren. Water: Leuk vertoeven. Zomer in Zeeland: Toch eigenlijk wel leuk on danks het slechte weer dat je hebt. Tour de France: Geef ik zelf niet zoveel om. Waar blijf je voor thuis: Nergens voor. ETA-aanslag: Absurde dingen die gebeuren. Grootste an^st: Dat er iets met je kinderen gebeurt. Mooiste sportmoment: Die Veronica-race overall een keer gewonnen. Zeilen op Schouwen- Duiveland: Leuke vrije tijdsbesteding. Vervelendste sportmoment: Toch goed zeilen en een slechte klassering halen terwijl anderen minder zeilen. Deltaweek: Nog steeds een geweldig evenement, goede organisatie. Kranten/tijdschriften: PZC, Zierikzeesche Nieuwsbode, Telegraaf, AD. Muziek: Rock. Sportief doel: Een keer groot evenement als Deltaweek overall winnen. Sportvrouw/sportman van Zeeland: Kees Kort is op zeilgebied een fantastische zeiler. Hij vaart heel goed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6