Z&MER V9$fcDEEL Beachpop zoekt oplossing Hand werk juffen Op Dreef zwaaien gezamenlijk af SCHOUWEN-DUIVELAND UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Transferium 'verjongt' oude Opel Kadettjes ABONNEMENT" r - - - - - - -- ^.- i 1 Restaurant Mondragon kreeg een facelift! Benieuwd naar het resultaat? THEATERCAFÉ MONDRAGON Oudje gejat, nieuwere gevonden dé krant van schouwen - duiveland! Opnieuw in overleg over overnachtingsproblematiek Vandaag in college van b enw Eigenaar restaurant krijgt geen terras op Kraanplein Aanrijding Fietser gewond 'De bermuda's worden elk jaar korter' PROFITEER NU VAN HET ^S£6IBLI0g^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 15 JULI 1 997 1 52e JAARGANG NR 2621 3 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 Vanaf morgen 10.00 uur heten wij u van harte welkom 'TNjÊK^-l Oude Haven 13, Zierikzee RENESSE - Het transferium Renesse is een won derbaarlijke plek. Niet alleen wordt de automo- blist er bevrijd - zoals de gremeeente propagan- deert. Maai* dit bijzondere plekje Schouwse bodem blijkt ook auto's te verjongen. 'Gisteren meldde deze krant betreft het een rode, voor dat autodieven, ondanks de zien van het kenteken SV- permanente bewaking, er 35-BB. De auto werd in de in waren geslaagd een auto nacht van zondag op maan- te stelen op het transferi- dag gevonden en een nacht um. Het gaat om een witte later door de politie opge- Opel Kadett met het kente- haald. ken RJ-68-VB. Vanochtend meldde de toe- De conclusie van de toe zichthouder van het trans- zichthouder ligt voor de ferium dat op de megapar- hand: Heeft u een oude au- keerplaats een in Rotter- to. Zet 'm op het transferi- dam gestolen Opel Kadett um en een dag later krijgt u is aangetroffen. Dit maal een nieuwere terug. Aan eerzuchtigen, schrijvers en krijgslieden, is de slaap geoorloofd, maar alleen op lauweren. Voltaire 2 WERKLOOSHEID De daling van de werkloosheid in Nederland zet voorlopig door, blijkt uit de ramingen van de OESO. 3 ACTIVITEITEN De Stichting Recreatie Activiteiten Westerschouwen is weer volop in bedrijf. 5 AFSTUDEERPROJECT De oevers van de hoofdwatergang Schouwen-Oost bieden veel recreatieve en natuurlijke mogelijkheden. (zie advertentie elders in deze krantl Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KW ARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I 1 I I I I 1 I I I I I I I I 1 I bank-/gironummer vermelden: II II 1I II I—I 1I II II II 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300VB Zierikzee. ZIERIKZEE - Eigenaar R. Berrevoets van res taurant 'Eet'uus Kiek in de Pot' in Zierikzee krijgt geen vergunning voor het exploiteren van een terras aan het Kraanplein. Dat is althans de vaste overtuiging van burgemeester J. Assel- bergs. klaring instelde bij de rechtbank in Middelburg werd gegrond verklaard op formele gronden. Volgens de rechtbank had namelijk de burgemeester moeten beslissen jover de aanvraag en het bezwaar dat daarop werd ingesteld door Berre voets. Het college is daar toe onbevoegd en daarom verklaarde de rechtbank zes weken geleden het be roep van Berrevoets ge grond. Ze veroordeelde de gemeente teven in de pro ceskosten van ruim 1.600 gulden. Volgens Asselbergs is er sinds de aanvankelijke aanvraag niets veranderd in de zienswijze van de ge meente. Deze keurt een ter ras rond de brulboei af, om dat dit niet voldoet aan de redelijke eisen van wel stand. Daarnaast is de ver keersveiligheid in het ge ding. Dat blijkt volgens Asselbergs ook uit een rap port van de politie. Formeel gezien geeft Assel bergs, als burgemeester, de terrasvergunningen af. Vanmorgen komt de aan vraag echter nog ter bespre king in de vergadering van het college van burgemees ter en wethouders.De bur gemeester doet niets in zijn eentje. De wethouders krij gen net zo goed alle stuk ken te zien. Maar ik heb geen enkele indicatie, dat zij er anders over denken dan ik." Met het weigeren van de vergunning volgt Assel bergs het besluit van het college van de voormalige gemeente Zierikzee. Deze weigerde vorig jaar een vergunning te verlenen voor het terras rond de brulboei op het Kraan plein. Berrevoets maakte bezwaar tegen deze weige ring. Dit bezwaar werd door het college ongegrond verklaard. Het beroep dat Berrevoets tegen deze ongegrondver- SCHARENDIJKE - Een 36- jarige motorrijder uit Dor drecht raakte maandagmid dag gewond hij een ongeluk op de Brouwersdam. Het ongeluk gebeurde toen een 38-jarige inwoonster van Bonn over de Brouwersdam reed en linksaf wilde slaan. Juist op het moment dat zij werd ingehaald door de mo torrijder. De Duitse verzuim de de motorrijder voorrang te verlenen en bij de botsing die volgde kwam de motor rijder ten val. Hij liep daar bij een hersenschudding en een kapotte knie op. ZONNEMAIRE - Een 25-jari- ge fietser uit Noordwelle liep bij een aanrijding maandag bij Zonnemaire twee gebro ken sleutelbeenderen en een gebroken schouderblad op. De fietser reed over de Kruis weg, een voorrangsweg. Toen hij het kruispunt over wilde steken naar de Sta- pelsweg kreeg hij geen voor rang van de uit de Zuidweg naderende personenauto, be stuurd door een 57-jarige man uit Brouwershaven. De gewonde fietser werd over gebracht naar het zieken huis. 's Middags wat zon HET WEER Wolkenvelden en hier en daar een bui. In de middag ook af en toe zón. Minimumtemperatuur omstreeks 14, middagtemperatuur ongeveer 22 graden. Wind zuid tot zuidwest, zwak tot matig, rond kracht 3. 7 WIELRENNEN Wim Evertse, ooit een actief wielrenner, wendt zijn kennis nu aan voor Radio Schouwen-Duiveland. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's SCHARENDIJKE - Teveel bezoekers die geen cam pingplaats gereserveerd kregen. Dat is reden voor de stichting Beachpop 0111 opnieuw te gaan praten met gemeente en VVV. Ook over een verschuiving van het festival naar juni wordt gedacht. ,,Vóór het hoogseizoen? Dat heeft de absolute voorkeur van het college," aldus een beleidsmedewerkster van de gemeente. ,,Er kwamen té veel tele foontjes binnen van mensen die geen campingplaatsen konden krijgen en daar wil len we iets aan doen. Dat is geen doel op zich, maar puur ter ondersteuning. Je pro beert gewoon je basis zo goed mogelijk te krijgen," moti veert Beachpopmedewerker Marjolein Verseput - Kort het verlangen van de organi satie. Een oplossing moet mogelijk zijn, vindt ook haar echtge noot en voorzitter van de Stichting Marco Verseput. „Desnoods richten we een weiland in, in samenwerking met campingbeheerders. Het gaat ons niet om het geld, maar om het bieden van faci liteiten. Je voorkomt daar mee dat festivalbezoekers gaan rondzwerven en dat il legaal kamperen in de hand wordt gewerkt." Het liefst zou.de organisatie arrange menten verkopen. Een festi valkaartje in combinatie met één of twee overnachtingen. „Ondernemers moeten zich goed realiseren dat de jonge ren van nu de gezinnetjes van later zijn. Beachpop is een schitterend evenement, maar het is te groot om al leen te dragen," aldus Verse put. Eerder werd het idee om een eigen campingterrein in te richten voor Beachpopbezoe- kers om principiële redenen door de gemeente geweigerd. „Het zou de uitstraling heb ben van een tweede over loopterrein. Dat is geen ver wijt naar de organisatie van Beachpop toe.'' Maar de ge meente wil mensen van het idee afbrengen dat ze zonder reserveren toch wel naar de Westhoek kunnen komen. Daar wil de gemeente van af," schetst de beleidsmede werkster' het huidige be zwaar. Wel reageert ze positief op het plan het festival in juni te agenderen. „Dan is het rustiger. Het zou dan mis schien mogelijk zijn een deel van een campingterrein af te huren en dat voor het festi val in te richten. Ik zou me kunnen voorstellen dat de gemeente daarin best wil be middelen," blikt de woord- voerdster vooruit. Volwassen Beachpop wordt volwassen. De paar jaar ervaring die nu is opgedaan, inclusief de on geregeldheden van vorig jaar, bleken dit jaar te zijn uitgemond in een 'strakke organisatie'. Dat bleek onder meer bij het opruimen. Een karwei dat in veel kortere tijd werd geklaard dan bij de vorige edities het geval was. Veel kwam voort uit het aan gescherpte medewerkersbe- leid. Door onder meer een goede catering werd er alles aan gedaan de motivatie van Beachpop moest plaats maken voor het Big Foot Stuntteam. Maandagmiddag was het festivalterrein alweer goeddeels leeg. (Foto: Marieke Mandemaker) de vele vrijwilligers nieuw leven in te blazen. Met resul taat. „Het is een hele hechte groep. Dat komt door de ge zellige sfeer en door het goeie eten. Eigenlijk vanaf vorige week woensdag zijn we ver zorgd," vertelt bestuurslid en logistiek aanstuurder Leen-Jan Kruik. Ook het veiligheidsbeleid kreeg de nodige aandacht van de betrokken partijen. Uit het zicht van het festival- publiek stonden portocabins die gonsden van de ^bedrij vigheid geparkeerd. Één van" de cabins vormde de basis van de stichting Beachpop zelf. Security, programma en logistiek werden daar vanuit aangestuurd. De twee overi ge tijdelijke pnderkomens werden door de politie en door de hulpverleningsdien sten bemand. „Die samen werking is prettig verlopen. We hebben dit jaar wel veel moeten investeren in bij voorbeeld 'veiligheid en sa menwerking. Dat zullen we met de opbrengst uiteinde lijk wel merken, maar inder daad het is een investering in de toekomst," concludeert Verseput. Een goede - milieuvriendelij ke - zet bleek ook het inzame len van bekers in ruil voor een t-shirt te zijn. „Zo heb ben we vijf kuub bekers bin nengehaald, dat scheelt toch al gauw vier uur opruimen," rekent Kruik voor. Dat op ruimen begon direct na af loop van het festival om 23.00 uur. „We zijn gelijk be gonnen alle collectors items weg te halen, zoals vlaggen enzo. Tot half vier zijn we be zig geweest." BRU1NISSE - Na respectievelijk 20 en 19 jaar het vak "Nuttige Handwerken" te hebben gegeven op de Bruse basisschool Op Dreef, namen de dames R. Hanse - van Gammeren en H. Zwart - Pronk vrijdag afscheid van hun 'meiden'. Vanavond, dinsdag, kunnen belangstellenden nog een laatste blik wer pen op het resultaat van hun inzet door de jaren heen. De traditionele handwerk- tentoonstelling, die elk jaar op de laatste dinsdag voor de zomervakantie plaatsvindt, krijgt dit keer een licht emo tioneel tintje. Naast de wer ken die de leerlingen uit de groepen 5, 6, 7 en 8 dit jaar fa briceerden, omvat de ten toonstelling ook spullen die - in de afgelopen twintig jaar - door inmiddels oud-leerlin gen zijn gemaakt. Met deze opzet verraste het schoolbestuur de dames Han se en Zwart tijdens de af scheidsreceptie vorige week. „Dat kwam voor ons echt als een verrassing. Het was ook meer een soort reünie. Van alle negentien door ons afge leverde klassen, hebben ze geprobeerd drie oud-leerlin gen bijeen te brengen. Er zijn in totaal zo'n achtenveertig oud-leerlingen geweest. Ook de spullen die we in die jaren hebben gemaakt, hebben ze verzameld," schetsen Hanse en Zwart het feest van vorige week. Vanavond, tussen 19.00 en 20.30 uur, staan de twee 'handwerkjuffen' nog even trots bij de creaties van hun kinderen. Dan valt het doek, want „Het is goed om te stop pen nu iedereen het nog leuk vindt," zegt Hanse. Nieuwe tijden Voor beide dames breken nieuwe tijden aan, die ze ech ter bij voorbaat al wel op we ten te vullen. „Ik ga me wat 4 meer met fotografie bezig houden en ik wil weer wat meer gaan lezen. Iets met quilten doen lijkt me ook wel leuk," somt Hanse op. Zwart denkt vooral meer te gaan naaien. „Niet zozeer dat ik die ene jurk wil maken ofzo, maar vooral eigenlijk wat verstelwerk doen voor kennisjes," geeft ze aan. Het handwerken is voor haar één grote hobby. „Mijn man zegt altijd: je vlucht erin. Ik heb het handwerken bij Op Dreef ook steeds vrijwillig ge daan." Precisie Door de jaren heen is er het een en ander veranderd. Iets dat aan de werkstukken op de tentoonstelling - volgens de dames - duidelijk is te zien. „Twintig jaar geleden maakte je stukken die veel meer precisie en tijd verg den- De kinderen van nu zijn veel sneller afgeleid. Je pro beert ook iets modernere dingen te maken, om vooral de kinderen die het niet leuk vinden tegemoet te komen," schetsen de dames de ont wikkeling in tijd. Sinds drie jaar is de laatste handwerkklus van groep acht bijvoorbeeld het maken van een bermuda. „Die trou wens elk jaar korter wordt," merken de juffen lachend op. Ter vergelijking: in vroegere jaren werd door de leerlin gen van Op Dreef een keurig keukenschort genaaid. Mevrouw H. Zwart (zittend) en mevrouw R. Hanse werkten gedurende twintig jaar met veel plezier samen. (Foto: Marieke Mandemaker) De juffen Hanse en Zwart. Beide dames waren in al die jaren graag met hun meiden in de weer. „Die kinderen en thousiast maken doordat je van niets iets maakt. Dat vind ik leuk. Het is ook goed voor hun zelfvertrouwen. Meisjes die theoretisch niet zo goed zijn, blijken opeens heel veel te kunnen met hun handen," geeft Hanse aan. „En ze leren eigen keuzes te maken, bijvoorbeeld in kleu ren. Bovendien was het heel plezierig werken met een leuk team. En wij hadden het heel gezellig. Het heeft altijd goed tussen ons geklikt," vult Zwart haar collega aan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1