VVV's nog niet tevreden Dorstig weer bij Beachpop ZjMcAA E ft fUlONDRAGO/Vi Schouw winnaar in matige finale SCHOUWEN-DUIVELAND N^cCrdeel AÖ^nement UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M Auto gestolen van het Renesser transferium Aanhoudingen Renesse Nieuw interieurUitstekend terras Voor prima lunch of lekker diner Vanaf woensdag 10 uur geopend Gewonde bij vechtpartij Mishandeling van een pony Diefstallen PROFITEER NU VAN HET ini dé krant van schouwen - duiveland! v%f)nn rv)^9- IKZFFSCHF NIEUWSBODE MAANDAG 14 JULI 1997 152e JAARGANG NR 2621 2 WAARIN OPGENOMEN DE ZI E RIKZ E E S C H E COURANT 1 797-1889 THEATERCAFÉ T Ook voor niet-theaterliefhebbers Theatercafé Mondragon, Oude Haven 13, Zierikzee Alleen in Bruinisse enthousiasme over toeristische toeloop ZIERIKZEE - De VVV's op Schouwen-Duiveland zijn, met uitzondering van die in Bruinisse, nog niet tevreden over de toeristische toeloop. Vooral de ver huur van kamers met ontbijt blijft aanzienlijk ach ter bij voorgaande jaren. Het is het afgelopen week end wel iets drukker geworden, maar echt vol is het nog nergens. Behalve in Aquadelta in Bruinisse. Van daaruit ko men enthousiaste geluiden. Woordvoerster M. Stoutjes- dijk laat maandagochtend weten dat dit complex geheel vol zit met voornamelijk Ne derlandse en Duitse gasten. „De hotelkamers worden maar voor enkele nachten ge boekt en in die capaciteit zit dus nogal wat wisseling, maar op het ogenblik is alles bezet." VW-informatrice B. Ver schoor in Bruinisse spreekt over 'redelijk bezet' en con stateert behoorlijk wat be langstelling voor kamers met ontbijt. Ander beeld Brouwershaven laat in dat opzicht een ander beeld zien. „De kamerverhuur loopt slecht." zegt WV-woord- voerster M. Bakker. Eind vo rige week en in het weekend was het gezellig druk in ver band met jazzfestival en Brouwse Dag, volgens Bak ker, maar vandaag, maan dag, is er weer plaats genoeg. Ondanks wat meer toeloop van" Engelsen'en Belgen in Brouwershaven is het er ge durende het hele seizoen al stiller dan voorgaande jaren. „Ach ja, we waren er voor ge waarschuwd hè." zegt Bak ker. ,,'t Gaat wel goed, maar nog niet alles is vol hoor," ant woordt W. de Voogd, VW- informatrice in Scharendij- ke op de vraag hoe het staat met de toeristische bezet tingsgraad. De campings zijn, volgens haar, wel rede lijk bezet, maar in kamers en caravans is er nog ruimte plenty en ook op vrijwel alle mini-campings zijn nog plaatsen beschikbaar. Druk „Dit weekend was het ver schrikkelijk druk," consta teert R. van Dongen, woord voerster van de WV-Zierikzee. Ze heeft het dan vooral over de vraag naar hotelaccommodatie, pensions en kamers met ont bijt. Het verloop daarin is echter groot en tussentijds komt er meestal wel weer ca paciteit beschikbaar. Van Dongen zegt veel telefoon tjes te krijgen van mensen, die op zoek zijn naar cam pings in de omgeving van Zierikzee. Vol is het volgens haar nog nergens, maar ze verwacht eind van deze week als ook alle scholen vakantie krijgen, -wel wat meer toe loop. „Het gaat, maar het kon be ter," luidt de reactie van M. Dalebout, directeur WV Schouwse Kust op de vraag of het al wat drukker wordt in de Westhoek van Schou- Evenementen als Beachpop en Brouwse Dag trokken zaterdag wel veel belangstellenden, maar over het algemeen blijft de toeristische toeloop achter bij voorgaande jaren. (Foto: Marijke Folkertsma) wen. „De vakantiewoningen zijn redelijk bezet en bij de hotels is sprake van een gro te wisseling, 's Ochtends is daar meestal volop ruimte en in de loop van de dag raken ze redelijk goed bezet." Op diverse grote campings is nog plaats. Dat betekent, dat er ten aanzien van campings geen echt selectieve keus meer is, maar op sommige grote complexen aan de kust is nog plek en iets verder het achterland in zeker. WV-informatrice T. Deur- loo in Burgh-Haamstede be vestigt dit beeld en houdt het óok'op dè cohstatéring: „re delijk druk, maar niet vol." Directeur van Bureau voor Toerisme Zeeland (BTZ) R. ter Heide zegt nog redelijk optimistisch te zijn. De weersverwachtingen zijn gunstig, de toeristische toe loop gedurende het afgelo pen weekend was goed, voor al wat betreft dagrecreatie en de vier weken hoogsei zoen beginnen, volgens hem, pas vrijdag aanstaande. Overigens is dat hoogsei zoen, volgens ter Heide, niet bepalend voor de eindconclu sie over het totale seizoen. Daar vindt hij het nu ook nog veel te vroeg voor. „Het voorseizoen was wTeliswaar slecht en ook de periode tus sen Pinksteren en nu viel te gen, maar het verloop van het naseizoen zal pas echt be palend kunnen zijn voor het gehele seizoen." Hij wil beslist niet beweren dat het seizoen verloren is, maar een topjaar acht hij - gezien dat slechte voorsei zoen - toch niet meer haal baar. Ondanks continue bewaking RENESSE - Ondanks de twee man sterke bewa king sloegen autodieven zaterdagnacht hun slag op het transferium in Renesse. Een 23-jarige in woner van Philippine ontdekte omstreeks mid dernacht dat zijn witte Opel Kadett van het ter rein was verdwenen. De drukte wordt, zowel door een woordvoerder van de gemeente als door de di recteur van de verantwoor delijk vervoerder Carlier, aangehaald als mogelijke oorzaak van het onopge merkt blijven van deze diefstal. „We hebben de he le nacht door bewaakt en hebben er zelfs met twee man rondgelopen," blikt directeur van verantwoor delijk vervoerder Carlier C. Hage op het weekend te rug. De beleidsmedewerker van de gemeente bevestigt de bewakingsinzet. „Het is een hele flauwe opmerking, maar uit de gevangenis ont snapt ook weieens een ge vangene. En het was nu heel druk, mede ook door Beachpop," geeft hij desge vraagd aan. De hele nacht door werd driftig gebruik, gemaakt van de parkeer plaats. Volgens een schat ting van Hage stonden er zo'n vierhonderd auto's op het terrein in Renesse ge stald. „We kunnen niet meer dan surveilleren. Als mensen normaal hun auto instappen, dan kun je ver der ook niets doen," geeft hij aan. Zodra onraad wordt bespeurd, dan wordt de politie ingeschakeld. Za terdagavond werd door de bewakers echter niets vreemds gemerkt. De Opel Kadett is elf jaar oud en draagt het kenteken RJ-68-VB. Andere inciden ten deden zich, volgens Ha ge, niet voor op het par keerterrein tijdens het weekend. ZIERIKZEE - Een kapot ge slagen bierglas was het wa pen waarvan een 27-jarige man uit Zierikzee zich be diende tijdens een vechtpar tij in discotheek Vanity in Zierikzee. De ruzie ontstond in de nacht van vrijdag op zaterdag om onduidelijke redenen tussen de Zierikzeeënaar en een 23- jarige stadsgenoot. De 23-jarige man werd zodanig met het bierglas mishandeld dat hij met hoofdwonden moest worden overgebracht naar het Oos- terscheldeziekenhuis in Goes. De politie heeft de 27-jarige verdachte verhoord en is nog bezig met het onderzoek. KOPROL RENESSE - De 20-jarige duo passagier van een 40-jarige motorrijder, beiden uit Ber gen op Zoom, heeft een hoofdwond opgelopen nadat hij zaterdag van de motor fiets viel in Renesse. De bestuurder wilde op de Ho- gezoom in Renesse snel acce lereren en verloor daarbij zijn duopassagier. RECORD OUD-VOSSEMEER - Een 38- jarige Tholenaar is zaterdag gepakt op het rijden in een auto onder invloed van alco hol. Na controle bleek de man zeven maal meer te heb ben gedronken dan wettelijk toegestaan. Hiermee vestig de hij vermoedelijk, zo meldt het politiebericht, een Zeeuws record. NIEUWERKERK - Een shet- landpony, die in een weiland aan de Meeuwenlaan in Nieuwerkerk liep, werd het slachtoffer van dierenmis- handelaars. In de nacht van donderdag op vrijdag werden de manen en de staart van het dier gedeel telijk afgeknipt. Daardoor is het voor het dier veel moei lijker om muggen en ander ongedierte van het lichaam te slaan. De 42-jarige eigenaresse van het dier deed aangifte van de mishandeling. RENESSE - Veertien aanhoudingen. Dat was de stand van zaken zaterdagnacht aan het begin van de zomervakantie in Renesse. De vergrijpen van de aangehouden personen waren divers. actie over te gaan. Drie keer werd opgetreden tegen het urineren op straat en even zo vaak moest worden opgetre den tegen mensen die voch ten in het openbaar. Boven dien werd een 21-jarige inwoner van Roosendaal aangehouden omdat hij in het bezit was van 46 gram soft-drugs. Na in beslagname hiervan en betaling van een boete van 400 gulden, is de man weer op vrije voeten gesteld. Twee keer ging het om perso nen die hinderlijk gedrag vertoonden en overlast ver oorzaakten op de openbare weg. Eveneens twee keer werden feestgangers in Re nesse in de kraag gegrepen vanwege het hinderlijk ge bruik van alcoholhoudende drank op de openbare weg. Baldadigheid ten aanzien van het straatmeubilair was voor de politie zaterdag tot twee keer toe reden om tot ELLEMEET - Van een par keerplaats aan de Kuijer- damseweg bij Ellemeet werd een Duitse personenauto van het merk Mercedes gestolen. De 43-jarige eigenaar uit Stolberg deed aangifte bij de politie. Vier fietsers werden onaangenaam verrast toen bleek dat hun rijwielen wa ren gestolen. De fietsen ston den afgesloten op de Hoge Zoom en de Jan Willem Fri- soweg in Renesse.Ook een 46-jarige man uit Maassluis werd slachtoffer. Uit zijn au to, die geparkeerd stond bij de Zeelandbrug, werd een portefeuille met inhoud en een duikershorloge gestolen. Festivalland Schouwen-Duiveland trof het met het weer af gelopen weekend. Naar schatting 8500 house-liefhebbers trokken naar Beachpop waar de combinatie van opzwepende ho'^se en veel zon voor de nodige dorst zorgde. Ondanks het feit dat het bier rijkelijk vloeide verliep het festival zonder incidenten. De die-hards zetten na afloop van het Midzomer Dance festival het feest voort in Renesse. (Foto: MArijke Folkertsma) Schaars bezoek vermeerdert de vriendschap. Arabisch spreekwoord Mist, daarna zon HET WEER Vannacht van het westen uit opklaringen en kans op mistbanken. Minimumtemperatuur omstreeks 13 graden. Overdag perioden met zon en droog. Middagtemperatuur ongeveer 22 graden. Wind uit westelijke richtingen, zwak tot matig, rond kracht 3. 3 FIETSKLUIS Er zijn fietskluizen geplaatst bij de strandovergangen: Jan van Renesseweg, Watergat en Wilhelminahoeve. 4 FESTIVAL Zonnemaire Buitengewoon begon heel bescheiden, maar groeide uit tot festival voor kunstliefhebbers. 5 BEACHKORFBAL Dennis Voshart blijft met lege handen achter tijdens nationale finale Beachkorfbal. 7 BEACHPOP Verkeersdrukte, zon, sfeer en 'hakkuh' waren kenmerkend voor Beachpop 1997. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Tennisser Quaak blijft winnen ZIERIKZEE - Marcel Schouw heeft het B-schema van het Dikke Toren-toernooi in Zierikzee gewon nen. Marianne Ganzeman schreef gisteren de enkel- speltitel bij de vrouwen op haar naam. Camiel Fol- jïer uit Dreischor won met Michel Gorsse het dubbelspel. Het tenniseverrïenent op het park van LTC Zierikzee werd de afgelopen week ge kenmerkt door veel mooi weer, maar minder spectacu laire wedstrijden. Voor spek takel zorgde Johnny Quaak wel. De jeugdtennisser uit Burgh-Haamstede schreef een K4-toernooi in Tilburg op zijn naam. De winst in de finale betekende de negen tiende gewonnen wedstrijd op rij voor hem. Het slotweekeinde van de 27e Deltaweek is Anna Ma zurka uitstekend bevallen. De Zierikzeese boot behaal de een zeer knappe klasse ring tijdens de Veronica- race. Anna Mazurka werd tweede in de totaalrang schikking. Sport öp pagina 6. (zie adverfenfie elders in deze kranfl Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving óf 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Dhr./mevr. Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden ..Plaats: Geb.datum:. SS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. ffl Antwoordnummer 124300 VB Zierikzee. A l ~V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1