BROUWSE DAG Milly Scott treedt op met formatie van Frits Kaatee Big Man The Hot Revival Stompers Jazz uit oude film MUZIEK PLAY IN 12 JULI Frits Kaatee the Dutch Dixieland Allstars met zangeres Milly Scott zorgen rond middernacht voor het slotoptreden van het Hei- neken Jazz Festival in Brouwershaven. Frits Kaatee was de eerste jazzmusicus die in 1977 de Wouter van Goolprijs kreeg voor zijn verdiensten voor de jazz in het algemeen en voor de jazz in Den Haag in het bijzonder. Queen of Rhythm, lady of jazz en blues Miss Milly Scott zal aan het optreden van Frits Katee en zijn Dutch Dixieland Allstars nog eens extra luister geven. Milly Scott is een unieke zangeres die op negentienjarige leeftijd werd ontdekt doorToon Hermans. Ze trad op in zijn showballet in de grote theaters. Daarna werd zij in de Amsterdamse 'Shehera- zade' (jazzclub) bandleidstervan een elf mans-formatie. Zij maak te toernees naar vele steden in het buitenland. In Nederland kreeg Milly veel bekendheid met diverse eigen tele visieshows 'Scott in de roos' en 'Hello Milly' met eigen ballet en een groot orkest. Songfestival Ze zong tijdens het Eurovisie Songfestival het nummer 'Fernando en Filippo'. Ze was zangeres bij de bigband van Boy Edgar en zong gospels met begeleiding van het trio Louis van Dijk. Na het songfestival werd Milly de vedette indeSnipenSnap revue van Willy Walden en Piet Muyselaar en vertolkte ze de rol van Helen in de musical 'Sweet Charity'. In Duitsland was zij An itain de 'West Side Story' en zij zong inPorgy and Bess. T ussentijds maakte zij ook een zijsprongetje naar de film. maar de dixieland, gospel en jazz bleef ze trouw. Een topsingle en diverse optredens met onder meer Chris Barber waren hiervan het ge volg. Milly trad ook regelmatig op samen met the Dutch Swing College Band. Ze stond drie keer op het North Sea Jazz FestivalOok op het jazz festival in Breda is zij geen onbekende en straks in Brouwersha ven dus ook niet meer. Zaterdagavond: 0.00 uur. Big Man Clayton is in Brouwershaven te horen samen met the 44's. Big Man Clayton heeft zijn reputatie opgebouwd door avond aan avond op te treden en de blues te spelen. Hiermee heeft hij zijn naam gevestigd als Europa's beste op het gebied van blues en boogie piano. Hij is in Engeland uitge roepen tot de beste blues instrumentalist van het jaar. Line up: Big Man Clayton (piano/vocals), Howard Gregory (gi- taar/viool), Bob Boucher (double bass) en Howard Smith (drums). Zaterdagavond: 22.00 uur Naast jazz-musici zijn er ook tal van hafabra-muzikanten te beluisteren tijdens de Brouwse Dag. Dat oude stijl jazz door alle leeftijden wordt beleefd, blijkt wel uit de jonge garde in de Stompers. Vier van de zes leden zijn rond de tweeëntwintig jaar. Het is een hecht collectief met een stijl die er gens tussen New Orleans en Engelse traditio nele jazz ligt. Deze formatie gaf in het winter seizoen al diverse optredens in Brouwershaven, maar het wordt nu hoog tijd dat deze jonge rasmuzikanten 's zomers eens komen feesten. Line up: Jeroen Knukkel (klarinet/alt sax), Edwin Jans (cornet), Will Pietersz (trombone), Norbert Reijngoud (banjo), Remco de Jong (stringbas/sousafoon) en Jaap de Wit (drums). Zaterdagavond: 18.00 uur. Ze lijken rechtstreeks uit een zwart/witte B- film uit 1942 gestapt: King Pleasure &the bis cuit boys uit Engeland. Ze brengen een show van pure authentieke jazz en blues van een voorbij gouden tijdperk. Hun adembenemende dynamiek en de pure vastberadenheid die ze in hun mix van big band jazz en R&B stoppen, zal iedereen uit eindelijk inpakken. Line-up: Kind Pleasure (vocals/tenor sax), P. Popps Martin (alt/bariton sax), Big Mart Win ning (tenorsax), BullmooseK. Shirley (gitaar), Ivory Dan McCormack (piano), Slap Happy (double bass) and Barn-Bam Beresford (drums.) Vrijdagavond: 23.45 uur. o-O-l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 26