Oude Jazz herleeft in Brouw 1 l DE DAG VOOR HET HELE GEZIN Marty Grosz Full House Jazzband BROUWERSHAVEN - „Behalve promotie van de jazzmuziek oude stijl staan gezelligheid en sfeer centraal bij dit festival," zegt Hans Schoon, voorzitter van de Stichting Jazz Brouwershaven. De organisatie richt zich zowel op oud als op jong. Schoon: „Jazz muziek zorgt altijd voor een heerlijk ontspannen sfeer. Het is tijdlo ze en zeer stemmingsgevoelige muziek, volkomen vrij van elke vorm van agressie. Je kunt er lekker op dansen en swingen. Het valt mij altijd op dat jong en oud zich, zowel samen als op hun eigen ma nier, kunnen vermaken." In Brouwershaven komen op 10,11 en 12 juli acht verschillende for maties in actie met elk hun eigen stijl en repertoire. Marty Grosz, zoon van de internationaal gerespecteerde George Grosz komt met The Orphan Newsboys naar het jazzfestival in Brouwershaven. Hij is in staat om wat voor publiek dan ook in een staat van hulpeloze verrukking te brengen. De band lijkt een beetje surrealistisch maar de kwaliteit van deze dixieland jazz is maar al te realistisch. Vergeet bovendien niet dat de meest vooraanstaande jazz trompettist van Engeland, Mr. Kenny Baker, meespeelt in dit kwartet. Line up: Marty Grosz (banjo/gitaar/vocals), Kenny Baker (trompet/cornet), Al Gay (tenor- en altsax/klarinet) en Harvey Weston (double bass). Zaterdagavond: 20.00 uur. De Full House Jazzband zal dit jaar het Heineken Jazz Festival mede opluiste ren in streetband versie. De piano en bass zullen worden vervangen door banjo en saxofoon. Het enthousiasme en de spontane collectieve improvisatie wordt hoog in het vaandel gedragen. Het New Orleans- en Dixielandvirus kruipt daarwaar het niet gaan kan met deze band. Tijdens de pauze's van de Muziek Play In. Huub Jansen (op drums) en zijn Amazing Jazz Band is weer van de partij tijdens het Heineken Jazz Festival. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 24