e Kerk als muziekte BROUWSE DAG MUZIEK PLAY IN 12 JULI Gospelmission en Concert Knapenkoor Voorverkoop Knapenkoor op zomertoer Gospelmission en podiumoptreden BROUWERSHAVEN - De Grote of Sint Nicolaaskerk doet tijdens het Heineken Jazzfestival en de Brouwse Dag dienst als muziektempel. Hetjazzfestival gaat donderdaga vond 10 juli om 21.30 uur van start met een Gospelmission in de kerk door Phil Masons's New Orleans All-Stars met de zangeres Christine Tyrrell. Tijdens de Brouwse Dag op zaterdag 12 juli biedt het monumentale gebouw een passend decor voor het concert van het Holland Boys Choir (voorheen het Stadsknapenkoor Elburg) onder leiding van dirigent Pieter Jan Leusink. De bariton Piet Baarssen treedt op als solist. De toegangsprijs in de voorver koop voor het concert van het Holland Boys Choir is f 12,50 voor volwassenen en speciaal voor de vakantie voor gezinnen maximaal f 30,—. De kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de WV Brouwershaven. Aan de kerk zijn de kaarten f5,— duurder. Het Holland Boys Choir (Stadsknapenkoor Elburg) heeft inmiddels een grote internationale reputa tie. Het optreden in Brouwershaven vormt onderdeel van een grote zomertoer langs tal van plaat sen in Nederland. Het koor trad reeds op in Parijs (Notre Dame), Londen (St. Martin-in-the-Fields), Riga (Dom) en tijdens het Festival di Lecco in Italië. Dit jongenskoor geeft ongeveer zestig concerten per jaar en heeft met twintig CD's een zeer breed klas siek repertoire opgebouwd. Tijdens het concert in de Grote Kerk in Brouwershaven zal het publiek kenni smaken met klassieke werken, gezangen en spirituals die de jeugdige zangers op hun geheel eigen wijze vertolken onder leiding van dirigent Pieter Jan Leusink. Tijdens het optreden zal bariton Piet Baarssen, solist van het Urker Mannenkoor 'Crescendo' ook zijn me dewerking verlenen. Hij presenteerde onlangs zijn eerste solo CD met geliefde liederen met medewerking van organist Martin Mans en het Holland Boys Choir. Hij zal in dit concert diverse werken van deze CD ver tolken. Daarnaast zal de bariton ook samen met het knapenkoor optreden. Organist Martin Mans is een van de meest gevraagde organisten in Nederland en geen onbekende in Zee land. De improvisaties van de in 1965 in Melissant geboren organist zijn bij een groot publiek geliefd. Hij maakte al vele CD opnamen en ontving zelfs een gouden CD. Tevens werden er diverse improvisaties van hem uitgegeven. Mans maakt diverse concertreizen naar Engeland, Duitsland, Frankrijk, Spanje, Let land,Canada, Amerika en Australië en is dirigent van diverse koren. Op het historische orgel in Brouwershaven zal hij naast de koor- en solistbegeleidingen diverse van zijn ka rakteristieke improvisaties ten gehore brengen. De formatie Phil Mason's New-Orleans All Stars verzorgen twee optredens. „Vanwege het grote aantal volgelingen in deze regio," verklaart Hans Schoon, voorzitter van de Stichting Jazz Brouwershaven. Phil Mason's is één van de meest populaire attracties op het gebied van de traditionele internatio nale jazz. De band speelt altijd even overtuigend: op het podium van een concertzaal, tijdens het elektrisch geweld van een dicht bevolkt muziekfestival, of in de intieme sfeer van de jazzclub. Met hun in Engeland uitgeroepen beste Gospel Album van het Jaar 'Spirituals and Gospels' bewij zen ze dat zij zich hebben ontwikkeld tot specialisten op het gebied van de jazz kerkdienst. Daarom treden ze in Brouwershaven ook op in de fraai gerestaureerde Grote Kerk. De kerk opent op donderdagavond 10 julitiaar deuren om 21.00 uur. De All-Stars zijn een charismatische combinatie van top professionals. Ze presenteren zich ont spannen, met een spontane humoren een kleurrijke individualiteit. De Jamaïcaanse zangeres Christine Tyrrell is, volgens Schoon, één van de meest vooraanstaande gospelzangeressen ter wereld. Op vrijdag laat de groep ongetwijfeld de temperatuur ook stijgen tijdens het optreden op het festi valterrein bij de ijsbaan vanaf 21.45 uur. Het Holland Boys Choir (voorheen het Stadsknapenkoor Elburg) treedt zaterdagmiddag 12 juli op in de Sint Nicolaaskerk. (Foto: Ger Hup) oO-l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 22