Er zit muziek in Brouwse Dag ZATERDAG 12 JUL11997 Entreeprijzen Parkeren De entreeprijzen voor het Heineken Jazzfestival: Donderdag 10 juli (Gospelmis- sion in de Grote Kerk) f 15,— Vrijdag 11 juli (Festivalterrein bij de ijsbaan) f 15,— Zaterdag 12 juli (Festivalterrein bij de ijsbaan) f 15,— Bij het festivalterrein op het industrieterrein Spuiwekken is volop bewaakte parkeergelegenheid. Volg de borden en de instructies van de medewerkers. Parkeertarief: f 5,- per dag. De groep King Pleasure The Biscuit Boys Van knapenkoor tot oude jazz BROUWERSHAVEN - Muziek is al jaren het hoofdelement van de Brouwse Dag. Dat er vooral in de eenentwintigste editie van dit jaarlijks zomerevene- mentin Brouwerhaven muziek zit, lijdt geen twijfel. Het programma is geva rieerd: van knapenkoor tot oude jazz. Het vindt plaats op 10,11 en 12 juli. Eenentwintig keer Brouwse Dag: de volwassenheid gloort aan de horizon. Voorzitter Louis Obbink liet het eerder al weten: na twee decennia is er ge zocht naar een nieuwe formule. Die is gevonden in hechte samenwer king met de Stichting Jazz Brouwers haven. En zo is de Brouwse Dag dit jaar voor het eerst een driedaags evene ment met muziek als bindende factor. Daarnaast krijgen natuurlijk ook oude ambachten, folklore, volksdansen, oude landbouwwerktuigen en kinder spelen een eigen plekje binnen het pro gramma Het evenement trekt onge twijfeld weer duizenden belangstel lenden naar de Smalstad. Vorig jaar kwamen er naar schatting vijftiendui zend bezoekers. Reden voor de orga nisatoren zich dit jaar weer in te span nen om met vele verrassende elementen naar buiten tetreden. Naast verrassing echter ook traditie. Immers de Muziek Play In is sinds de start van de Brouwse Dag de muzikale spil van het evenement. Tweehonder- vijftig muzikanten van heinde en verre komen naar Brouwershaven om geza- melijk een groot hafabra-orkest te for meren. Twee openbare repetities gaan vooraf aan een boeiende finale: het Muziek-Play In concert, 's middags rond vier uur. Elk jaar weer een spran kelend hoogtepunt voor zowel toe hoorders als uitvoerenden. Het Heineken Jazz Festival maakt de Brouwse Dag tot meerdaags evene ment. Brouw bruist vanaf donderdag avond 10 juli met een gospelconcert in de Sint Nicolaaskerk. De volgende avond wordt het festival voortgezet op de podia aan weerszijden van de ijs baan Op zaterdagmiddag wandelt een streetbandformatie van de Full House Jazzband door de straten van Brou wershaven. De jazzband treedt ook op in de Muziek Play In tent op tijden, dat de deelnemers daar niet repeteren, 's Avonds vanaf 18.00 uur kunnen de jazzliefhebbers weer terecht op het festivalterrein, waarvanafin totaal-ruim twintig uur live muziek wordt verzorgd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 18