enda Jaap Reedijk toont werk in eigen Galerie Parterre KTIJK Milieuvriendelijk leren autorijden Lokale radio krijgt fiat voor hoge mast HET SMMNIEUWSBLAD ASCI Campinggids houdt kampeeravontuur aardig WOENSDAG 9 JUU 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities, Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Hele maand juli Burgh-Haamstede Schilderijen Frans Bleiji in Galerie Borsboom. Openingstijden donderdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Tot en met 13 juli Renesse Bij Stichting Plus Min. Nieuw werk van Pierre Bismuth. Geopend zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Toten met dinsdag 15 juli Renesse Expositie verzameling scheerspullen van Ellen de Moor uit Rotterdam. Dins dag en vrijdag van 10.00- 12.00 uur. Zondagen 29 juni, 6 en 13 juli van 12.00-16.00 uiur. Tot en met zaterdag 26 juli Ouddorp Kunstwerken over zee en strand van Inger Rees. Blaeuwe Huus. Maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Toten met zaterdag 26 juli Burgh-Haamstede Expositie olieverfschilderij en Arjen de Jonge. Bewaer- schole. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met woensdag 30 juli Herkingen Foto-tentoonstelling Groei en Bloei, afdeling Goeree- Overflakkee in Theetuin de Bongerd in Herkingen Da gelijks geopend van 10.30 tot 22.30 uur. Donderdag geslo ten. Tot en met donderdag 31 juli Oude-Tonge Schilderijen Dinah Wonder- gem. 't Vosje. Dagelijks van af 11.00 uur. Zaterdag 12 juli tot en met zaterdag 2 augustus Burgh Zomertentoonstelling Wim Hofman; illustraties, om slagontwerpen en vrij werk. Nederlandse Hervormde kerk. Dagelijks, met uitzon dering van zondagen, van 11.00 tot 16.00 uur. Tot en met donderdag 7 augustus Sommelsdijk Schilderijen en objecten van Jaap Reedijk in Galerie De Parterre aan dé Westdijk. Openingstijden donderdag 14.00 tot 17.00, vrijdag van 14.00 tot 21.00 en zaterdag van 10.00 tot 17.00 en op af spraak. Tot en met vrijdag 8 augustus Burgh-Haamstede Voelvormen in steen van Herman Put in Galerie 't Zuuddek in Burgh-Haamste de. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Toten met vrijdag 15 augustus Zierikzee Expositie schilderijen Rern- ke van de Erve-Oudman uit Bruinisse. Verpleeghuis Cor- neliastichting. Dagelijks van 08.00-20.00 uur. 13 juli tot en met 17 augustus Zonnemaire Beeldende kunstroute; 25 'verrassende gewassen' en de bloeiende akkerranden. Schapenxveg en Langeweg. Tot en met 18 augustus Sommelsdijk Dino speelwereld met zwem paradijs. De Staver. Dage lijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Donderdag 17 juli tot donderdag 21 augustus Haamstede Expositie schilderijen Kees de Kort. Hervormde kerk. Elke donderdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 23 augustus Zierikzee Zomertentoonstelling; 350 sculpturen van vijftig beeld houwers. Burgerweeshuis. Maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 3 augustus. Tot en met zaterdag 30 augustus Sommelsdijk Expositie Dino wonder- world. De Staver. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 31 augustus Dirksland Beeldenexpositie Flakkees Creatief Collectief in bin nentuin van Geldershof. Al le dagen geopend. Van zaterdag 12 juli tot en met zaterdag 27 september Goedereede Rita Wobbe Ierland en Coole Park schilderijen. Galerie Het Röderhaus. Woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur. Toten met dinsdag 30 september Zierikzee Kleuretsen Anneke Visser. Kapper-galerie Rik en Riek, Melkmarkt 11. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Donder dag van 08.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 08.00 tot 15.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 9 juli Sommelsdijk Informatieavond borstvoe ding aan de Nachtegaal straat 10. 20.00 uur. Middelharnis Vergadering raadscommis sie onderwijs, welzijn, socia le zaken in het gemeente huis. 19.30 uur. Donderdag 10 juli Stellendam Avondexcursie over Slikken van Flakkee. Start om 19.45 uur vanaf de boerderij van Staatsbosbeheer. Ooltgensplaat Raadsvergadering gemeente Oostflakkee in het raadhuis. 19.30 uur. Vrijdag 11 juli Ouddorp Opening Cultuurhistorie/RTM-pro- ject in de remise op De Punt om 13.30 uur. Middelharnis Beachvolleybaltoernooi. De Staver. 17.00 tot 22.00 uur. Openluchtconcert op het Diekhuusplein. 21.00 uur. Zaterdag 12 juli Ouddorp Open Nederlands kampioen schap beachkorfbal op het strand bij Paal 10 van 11.00 tot 16.30 uur. Jubileumconcert kinderkoor Jong begonnen in de Dorpstienden. 19.30 uur. Zomer-Praise met samen zang in de Doopsgezinde kerk. 19.30 uur. Goedereede Torenconcert door beiaar dier Jan Bezuijen en trom pettist Jacco Groenendijk. 16.00 uur. Stellendam Rommelmarkt in dé Voor straat van Zwemclub de Stelle van 9.00 tot 16.00 uur. Dirksland Marathon bingo. Victoria- hal. 11.00 tot 23.00 uur, Sommelsdijk Muziekavond Homeless Two. Jailhouse. 20.00 uur. Middelharnis Voetvolleybaltoernooi. De Staver. 16.00 tot 21.00 uur. Nieuwe-Tonge Open huis Eerste Flakkeese Vogel Vereniging. Groene- weg 35.13.00 tot 18.00 uur. Maandag 14 juli Middelharnis Vergadering adviescommis sie ruimtelijke ontwikke ling. Gemeentehuis. 19.30 uur. SC HOUWEN-DUIVEL AND Woensdag 9 juli Zierikzee Orgelconcert Bram Beekman. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Kerkwerve Bingo. Eetcafé Kerkwerve. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Zomeravondconcert Nu met Hope. Gereformeerde kerk. 20.15 uur. Noordgouwe Collegebezoek in het dorps huis. 19.30 uur. Bruinisse Zangavond in de Gerefor meerde kerk. 20.00 uur. Donderdag 10 juli Zierikzee Big Foot stuntteam. Laan van St. Hilaire, 20.00 uur. Haamstede Fietsexcursie langs de zuidkust van Schouwen. Vertrek vanaf Slot Haamstede. 13.00 uur. Brouwershaven Gospelconcert Phil Mason's New Orleans All-Stars (Brouwse Dag). Sint Nico- laaskerk. 21.30 uur. Zonnemaire Natuurexcursie op Grevelin- genmeer. Vanaf haven Bom- menede. 9.30 en 13.00 uur. Vrijdag 11 juli Kerkwerve Karaoke video show. Eet café Kerkwerve. 21.00 uur. Burgh-Haamstede Karaoke Mega Tour. Café restaurant De Burghse Bab belaars. 21.00 uur. Haamstede Zanguitvoering in de Neder lands Hervormde kerk. 19.30 uur. Brouwershaven Jazzfestival (Brouwse Dag). Ijsbaan. 20.00-02.00 uur. Sirjansland Openbare hoorzitting in het dorpshuis over de verkeerssituatie in Sirjans land. 19.00 uur. Bruinisse Big Foot stuntteam. Aquadelta, 20.00 uur. Zaterdag 12 juli Zierikzee Rommelmarkt Woord en Daad. Beuze. 9.00-14.30 uur. Kerkwerve Sportvereniging WIK haalt oud papier op in Kerkwerve, Noordgouwe en Schudde- beurs. 9.30 uur. Burgh-Haamstede Vlooienmarkt. Sport- en re creatiecentrum Westerschou- wen. 17.00-23.00 uur. Haamstede Rommelmarkt Chr. Geref. kerk. Bij Nederlandse Her vormde kerk. 8.45 uur. Concert Stadsknapenkoor Elburg in Hervormde kerk. 15.30 uur. Hervormde Kerk, Concert Holland Boys Choir en Mar tin Mans, 16.00 uur. Ellemeet Rommelmarkt op het school plein van obs 't Mêêtje in El lemeet. 16.00 uur. Brouwershaven Brouwse Dag. Markt. 10.00- 18.00 uur. Jazzfestival (Brouwse Dag). Ijsbaan. 18.00-02.00 uur. Concert Stadsknapenkoor Elburg in Hervormde kerk. - 13.00 uur. Hervormde Kerk, Concert Holland Boys Choir en Martin Mans, 13.00 uur. NIEUWE GO-26 STELLENDAM - Bij Maas kant Shipyards in. Stellen dam is vorige week de eerste proefvaart gehouden met de nieuwe GO-26, de ms Arend- jan. Het vaartuig is van het geslo ten achterschip-type en is 42,35 meter lang, 8,50 meter breed en heeft een holte van 5,15 meter. Op het vaartuig is een geheel nieuw type vangstverwerkingsinstalla tie naar eigen ontwerp van Maaskant aangebracht. Re volutionair op de GO-26 is het weglaten van de winch- koppen en de zaklijnrollen. Door de jaren heen is de win-' chkop, die op boomkorkot- ters voor het binnenhalen van het netwerk wordt toe gepast, een oorzaak van on gevallen geweest. De ge slaagde experimentele toepassing voor het binnen halen van de zaklijn via de 10-kopslier op de GO-4 en de ARM-22, heeft ertoe geleid, dat de opdrachtgever beslo ten heeft helemaal geen win- chkoppen meer toe te passen. ROMMELMARKT BURGH-HAAMSTEDE - De Hervormde Gemeente Haamstede houdt zaterdag 19 juli de jaarlijkse rommel markt aan de zuidzijde van de kerk. De markt gaat om 8.30 uur open. Behalve veel rommel is er een Rad van Avontuur aanwezig. De hongerige be zoekers kunnen hun honger stillen met pannenkoeken. De opbrengst van de markt is bestemd voor de restauratie van het dak van de kerk. INTERNET MIDDELHARNIS - De inlor- matieavond over Internet, die de Rabobank Middelhar nis onlangs hield in het Prieel van de Staver, voor zag in een behoefte. Dat bleek uit de belangstel ling voor deze avond. De bij eenkomst werd georgani seerd naar aanleiding van de opening van Trefpunt Mid delharnis, de virtuele markt plaats van de Rabobank. Als spreker was voor deze avond uitgenodigd prof. dr. ir. J. van Nunen van de faculteit Bedrijfskunde van de Eras mus Universiteit in Rotter dam. Volgens Van Nunen is Internet op dit moment nog steeds een hype. Over een aantal jaren zal het echter het zo gewoon zijn als de tele foon nu, aldus Van Nunen. De favoriete materialen van kunstenaar Jaap Reedijk laten zich uitstekend combineren, zo als uit deze twee objecten blijkt. Werk van kunstenaar ook in kunstroute Zonnemaire SOMMELSDIJK - In Galerie de Parterre in Som melsdijk wordt tot en met 7 augustus werk getoond van Jaap Reedijk. De laatste jaren wordt zijn werk hoofdzakelijk in het buitenland geëxposeerd. Deze keer heeft hij ervoor gekozen in 'eigen huis' te expo seren. Wat de materialen betreft kiest Reedijk meestal voor hout. Het meest gebruikt hij daarvoor oude panelen, raamluiken, deuren en kast- panelen. Het.verweerde hout van deze, soms eeuwenoude, panelen leent zich uitstekend voor de werkwijze van Ree dijk. Het kan worden gepoetst, ge timmerd, geschuurd en voor al worden gecombineerd. Ge detailleerde beelden vormen zich met zinken plateaus en loden strips tot de kunstui ting waarbij Reedijk zich als een vis in het water voelt. In de werken van Reedijk staat vergankelijkheid vaak centraal. Dit komt niet al leen tot uiting in de keuze voor de materialen, maar ook sterk in de beeldvor ming. De mens en verganke lijkheid komen we tegen in alle fasen in zi^n schilderij en. De verwijzing naar het verleden trekt hij daarbij steeds door. In 1993 verraste Reedijk ve len met zijn bewerkte dak pannen. Nationaal en inter nationaal bracht dit nogal wat teweeg. Ook bij de schil der zelf. Het leek alsof hij, noodgedwongen, de weg had gevonden om juist door deze verweerde brokken dakpan nen en buizen zijn beeld op vergankelijkheid te kunnen tonen. Maar toch werden het de oude deuren, raamluiken en panelen waarmee Reedijk definitief zijn naam vestig de. Naast de expositie in de Par terre worden er op dit mo ment ook werken van Ree dijk geëxposeerd in Brazilië. Voor deze expositie werden de eerste contacten gelegd in Monaco. Ruim dertig schilde rijen zijn intussen verhuisd naar Zuid-Amerika. Dit jaar i wordt ook weer werk van Reedijk getoond in Frank rijk. In september hangen er panelen van hem in een oude abdij aan de Loire. In de zo mermaanden worden de ob jecten geëxposeerd in Ant werpen. In Nederland staan de pro jecten 'Ode aan mijn kleren' in Rotterdam en het grote kunstproject 'Onder een hoed' in Den Haag, Noord- wijk en Groningen op stapel. Dichter bij huis neemt Ree dijk binnenkort ook deel aan de kunstroute 'Verrassende gewassen' in Zonnemaire. Deze kunstroute wordt zon dag 13 juli officieel openge steld en is gedurende zes we ken te zien in de polder bij Zonnemaire. Dezelfde zon dag wordt in Zonnemaire, op de boerderij van Jaap en Ka ren Verseput aan de Scha- penweg, het festival 'Zonne maire Buitengewoon' gehouden. Het adres van Galerie de Parterre is Westdijk 53-55 in Sommelsdijk. De galerie is geopend op donderdag (van 14.00 tot 17.00 uur), vrijdag (van 14.00 tot 21.00 uur) en za terdag 10.00 tot 17.00 uur. leder jaar onaangekondigde controles ZIERIKZEE - Wie de ACSI Internationale Camping- gids gebruikt, zal niet snel voor zulke verrassingen komen te staan. De ACSI gids is immers de enige campinggids waarvan alle opgenomen campings elk jaar zonder vooraankondiging door een ACSI selec teur worden bezocht. De controleur van ASCI con troleert of de gegevens uit de folders nog kloppen en of het op de betreffende camping net zo plezierig toeven is als in het voorgaande seizoen. Is er geen betonfabriek naast het terrein gebouwd? Is er iets veranderd aan de voor zieningen? Pas warmeer al les klopt, wordt het terrein weer vermeld in de camping gids. De gegevens in de gids zijn nooit ouder dan een aantal maanden. Bovendien selec teert ACSI zoveel mogelijk op kwaliteit, zodat de gids- gebruiker niet gauw op een ondermaatse camping te rechtkomt. Sfeertje En tenslotte kan de bezitter van de gids contact opnemen met de selecteur op. Want wat gaat er boven informatie van iemand die er zelf ge weest is? Sommige dingen kunnen immers niet in een gids gevonden worden. Een camping kan prachtig uitge rust en opgezet zijn maar er kan een typisch sfeertje han gen. Of hij is erg in trek bij een bepaald type publiek. Daar komen de kampeerder pas ter plekke achter. Maar dan is het al te laat. Landkaarten Behalve informatie over campings bevat de camping gids faxbare reserverings coupons in zes talen. Voor el ke camping is een aanrijroute vanaf de door gaande weg opgenomen. Er staan landenkaarten in waarvan de kwadranten overeenkomen met de cam pingcodes. Ook staan er etappecam pings langs de routes naar populaire vakantiestreken in. Van wintersportcam pings en campings geschikt voor gehandicapten zijn aparte lijsten aanwezig. De campinggids is onder meer verkrijgbaar in de boekhandel, ANWB, ECI, ca- ravanhandel en tanksta tions. Bij autorijschool Krijger ZIERIKZEE - De Zierikzeese rijschool Krijger be steedt reeds tijdens de autorijlessen aandacht aan het milieu door aspirant-bestuurders te leren zuinig en verstandig om te gaan met een auto. Ook werd gekozen voor een lesauto met een motor die voldoet aan de EG milieu-ei sen. Om de aspecten veilig heid en en zuinig rijden goed over de brengen op de kandi daten wordt onder meer ge bruik gemaakt van video-op namen waarbij de aspirant-bestuurders hun prestaties terug kunnen zien. Bij de rijschool kan ook de tussentijdse toets worden af gelegd, een nieuwe faciliteit van het CBR die het examen gemakkelijker maakt. Nadere informatie over al deze faciliteiten via telefoon nummer 413123. Soms doen zich problemen voor bij de aankoop van een nieuw artikel of een reparatieopdracht. Kennis over de regels en wetten die dan gelden kan ellende voorkomen. De Consumentenbond is een vereniging die de belangen van consumenten behartigt, ondermeer door het geven van voorlichting. Gelijk hebben, gelijk halen Ziedend van drift stapt Kitty bij vriendin Ingrid binnen. Nee, geen thee. Vertellen wil ze. "Heb ik mijn auto wegge bracht voor een kleine beurt. Hebben die klojo's er een nieu we accu ingezet en nog wat onduidelijke reparaties gedaan waar ik niet om gevraagd had. Bingo, 1250 gulden. Dat wilde ik niet betalen." "En nou?", vraagt Ingrid. "Ik heb nog voor gesteld de oude accu terug te zetten, maar nee hoor," zegt Kitty. "En als ik niet betaal, krijg ik m'n auto niet mee." "Luister," zegt Ingrid sussend, "straks ga je naar de garage en je dokt. Laat wel op de nota zetten dat je onder protest be taalt. Okee? Nou een kopje thee?" Zet klachten op papier Op advies van Ingrid schrijft Kitty die avond een brief aan de garagehouder. "Zit ik hier niet voor de kat zijn gat te schrijven?", vraagt ze. "Nee," zegt Ingrid, "klachten kun je het best schriftelijk bevestigen. Heb je altijd een bewijs. Schrijf erbij dat de garagehouder niet op jouw voorstel is in gegaan. Je moet die man de gelegenheid geven de zaak op te lossen, bijvoorbeeld binnen twee weken. Als hij dat niet doet, gaan we hogerop." "Toch niet naar de rechter?" Daar heeft Kitty geen trek in. "Zou ook kunnen, maar omdat jouw garage lid is van de Bovag, is het sneller en goedkoper om naar de Geschillencommissie Auto te gaan. Die behandelt klachten over reparatie, onderhoudsbeurten en keuringen, als die tenminste zijn uitgevoerd door een Bovag-bedrijf. Ook met klachten over nieuwe auto's en tweedehands auto's met Bovag-garantie kun je er terecht." Geschillencommissie "Nooit geweten dat zoiets bestond," zegt Kitty. "Hoe gaat dat precies?" "Stel nou dat de garagehouder niet reageert," legt Ingrid uit, "dan moet je je klacht binnen drie maanden nadat je hem bij de garage hebt ingediend, doorgeven aan de Geschillencommissie. Je ontvangt dan een vragenformulier en je moet klachtengeld betalen, hooguit 150 gulden. Dat geld krijg je trouwens terug als je in het gelijk wordt gesteld. Je kunt een keer naar Den Haag of Utrecht, om je klacht toe te lichten. Na ongeveer een maand doet de commissie uit spraak." "En als ik het daar niet mee eens ben?", wil Kitty weten. "Dan heb je pech gehad," antwoordt Ingrid droog, "beide partijen moeten zich aan de uitspraak houden. De commissie doet z'n werk heel zorgvuldig en deskundig." "Wat een gedoe," zucht Kitty. "Tja, het was ook beter ge weest als je vooraf een maximumbedrag voor die beurt en de eventuele reparaties op papier had laten zetten." "Amme- hoela," roept Kitty, "ik heb die auto pas nog APK laten keu ren. Zoiets verwacht je toch niet." Ingrid jent: "Ah, me vrouw gelooft in sprookjes. Een APK-keuring gaat toch alleen over de veiligheid." "Ben jij altijd zo'n betweter?", vraagt Kitty. Ingrid staart haar aan: "Dacht ik het niet, stank voor dank." Adres van de Geschillencommissie Auto: Surinamestraat 24, 2585 GJ Den Haag. GOEDEREEDE - De continuïteit van de uitzendin gen van Radio Goeree Lokaal is voorlopig gewaar borgd. De commissie ruimtelijke ordening van Goe dereede gaf vorige week haar fiat aan de plaatsing van een dertig meter hoge zendmast. Met een tijdelijke bouwver gunning kan Radio Goeree Lokaal nu aan de slag om naast het voetbalterrein aan de Hofdijksweg een nieuwe studio neer te zetten. Vanaf 1 september zullen de uitzen dingen van daaruit gaan plaatsvinden. Tijdens eer kleine pauze in de commis sievergadering mochten de aanwezige vertegenwoordi gers van Radio Goeree een en ander uitleggen. Radio Goeree kampt met het probleem, dat het een sterke zender nodig heeft met een hoge zendmast om het grote oppervlak van de gemeente te kunnen bestrijken. Eigen lijk blijkt zelfs de dertig me ter hoge mast niet helemaal toereikend, want die zou 38 meter moeten zijn om een goed signaal naar Middelhar nis te kunnen zenden. Vanuit Middelharnis worden de ka beluitzendingen verzorgd. De dertigmeter-mast kon echter voor een prikje wor den aangekocht. Inmiddels heeft Radio Goeree ook con tacten gehad met Libertel, die graag gebruik zou willen maken van de zendmast als steunzender voor de GSM-te- lefonie. De commissie bleek gevoelig voor het argument, dat bij combinatie van deze twee zenders in feite twee vliegen in een klap worden geslagen. Met het afgeven van de tijdelijke vergunning kan Radio Goeree nu verder. EMANCIPATIE DEN HAAG - Het Emancipa tiebureau Zuid-Holland is verhuisd naar Den Haag en heeft tegelijkertijd eèn ande re naam gekregen. Voortaan heet het Bureau Zuid-Hol land Emancipatiezaken. Het adres is Herengracht 18a, 2511 EH Den Haag, telefoon: 070-4277631. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop InO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30 -17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman. 0181-315950 van 9.00 -17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 10