Formulieren? Opbouw Beachpop forse klus Heieen van der Mark kiest het ruime sop yv Carlier draait proef UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND i Gewonde bij ongeval op kruising Éreskens Z I jf: r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i 'We bouwen hier eigenlijk een compleet dorp' Permanent bewonen van vakantiehuis aanpakken 38-jarige man uitljsselstein Na dertig jaar zegt juffrouw onderwijs vaarwel Schade bij aanrijding Concert van The Dubliners PROFITEER NU VAN HET dé krant van schouwen - duiveland! ,Gy ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE "9T DRUKKERIJ 1/WU UITGEVERIJ 0111-453535 DINSDAG 8 JULI 1997 152e JAARGANG NR 26209 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 SCHARENDIJKE - Genoeg stroom om 10.000 wo ningen van energie te voorzien, anderhalve kilome ter hekwerk, duizenden meters kabel en een ge luidsinstallatie van 200 kilowatt sterk. Er wordt keihard gewerkt aan de inrichting van het terrein aan de Brouwersdam waar zaterdag de vijfde editie van het Beachpop Mid-Zomer Dance festival gehou den wordt. Morgen wordt begonnen met de opbouw van het 10 bij 30 meter grote podium. Het gaat er hectisch maar toch gedisciplineerd en geor ganiseerd aan toe op het 3,5 hectare grote terrein pal ach ter de duinen bij de Brou wersdam. In de centrale post - het zenuwcentrum - zijn computer en printer in volle actie en hangen de wanden vol memobriefjes. Er heerst een koortsachtige activiteit. Beachpop-voorzitter Marco Verseput hangt bijna con stant aan de telefoon om een nieuwe hoofdact te vinden nu bekend is geworden dat hoofdact East 17 - een paar dagen voor het geplande op treden op Beachpop - uit el kaar is gevallen. ,,Tja, een beetje gek moet je wel zijn om dit werk te doen," is het nuchtere oordeel van Verse put. Samen met echtgenote Mar jolein Verseput-Kort bemant hij de centrale post.,,Dit is vorige week vrijdag neerge zet. Het was binnen twee uur operationeel," vertelt Verse put. En vanaf die tijd in vol bedrijf. ,,Ik denk dat er per dag door iedereen toch gauw zo'n zestien a zeventien uur gewerkt wordt," schat Ver seput. Het vijfkoppige Be- achpopbestuur weet zich ge steund door de inzet van twintig medewerkers, meest vrijwilligers, voor de op bouw van wat één van hen omschrijft als 'een compleet dorp'. In dat dorp is plaats inge ruimd voor kleedruimte voor de artiesten, een markt, activiteiten als bodypain ting, voorlichtingsstands van GGD, Aids Fonds en SOA en een VTP-café voor de sponsors. Bij de ingang wordt zelfs een politiepost ingericht en wie 'strak uit de stoel' wil kan een bezoek brengen aan de Beachpop- kapper. Naast de twintig mensen die zich met de op bouw van het Beachpopdorp bezig houden zijn er nog eens twintig mensen bezig met promotie en zaterdag lopen er in totaal ongeveer drie honderd mensen rond om Be achpop in goede banen te lei den. De mensen van politie, brandweer, ambulancedien sten, beveiligingsmensen en Rode Kruis niet meegere kend. Bijschaven Elk jaar wordt de organisa tie van het festival verder bijgeschaafd. Vorig jaar Het terrein waar zaterdag de vijfde editie van het Beachpop Mid-Zomer Dance festival wordt gehouden ligt er nog wat kaal tjes bij. Morgen wordt een begin gemaakt met de opbouw van het 10 bij 30 meter grote podium. (Foto: Marijke Folkertsma) hebben we erg veel aandacht besteed aan de promotie en dit jaar zijn we de inzet en begeleiding van de medewer kers verder aan het perfec tioneren," vertelt Marjolein Verseput. ,,En de catering hebben we ook uitbesteed. Een paar jaar geleden zaten we zelf broodjes te smeren en warme maaltijden te berei den voor de medewerkers, maar nu hebben we daar pro fessionals voor ingehuurd." Echtgenoot Marco valt haar bij: ,,Die komen met een gro te rijdende keuken. Je weet niet wat je ziet. Een middel groot restaurant is jaloers op de uitrusting die zij aan boord hebben. Verseput heeft er alle ver trouwen in dat de voorberei dingen op tijd kunnen wor den afgerond. Hij roemt de inzet van de medewerkers die volgens hem net als hij en echtgenote Marjolein 'een beetje gek' zijn. „Ze komen overal vandaan. Er is ook een compleet gezin bij dat meehelpt. Iedereen heeft zijn eigen verantwoordelijkheid en staat daar ook voor. Dat werkt perfect. Waarom je aan zo'n klus als deze begint? Het cowboygevoel denk ik. Zoiets van 'daar zitten we in de huifkar'. Veerhoek: 'Separate woonmilieus creëren' DOMBURG - Wethouder C. Veerhoek wil zowel het permanent wonen in recreatiewoningen als het recreatief wonen in woonkernen aanpakken. Dat zei hij vanmiddag in Domburg tijdens een provinciale thema-middag over permanent en recreatief wonen in Zeeland. Volgens Veerhoek is er in Zeeland niet of nauwelijks onderzoek gedaan de wer kelijke stand van zaken op dat vlak. „Als gevraagd wordt bij gemeenten hoe de situatie bij hen is op recre atieterreinen wordt óf ge antwoord dat het wel mee valt en dat maar enkele gevallen bekend zijn óf dat er in het geheel niet perma nent wordt gewoon. Ten minste, dat denkt men want voorzover ik weet kan geen enkele gemeente deze vermoedens waar ma ken met cijfermateriaal dat is verkregen uit daadwer kelijke inventarisatie," al dus Veerhoek. Hoewel permanente bewo ning van vakantiewonin gen gemeenten voordelen biedt, wegen'deze volgens Veerhoek toch niet op tegen de nadelen. Het doorkruist een gemeentelijk volks huisvestingsplan en omdat er woningen bedoeld voor recreatie gebruikt worden voor permanente bewoning ontstaat weer meer vraag naar recreatiewoningen. Veerhoek wil daarom paal en perk stellen aan het per manent wonen in recreatie woningen en het recreatief wonen in woonkernen, maar tegelijkertijd probe ren een alternatief te bie den. „Ervan uitgaande dat er enige ruimte moet ko men voor gepensioneerden en vutters buiten de rand stad om na een arbeidzaam leven in 'the country' te gaan wonen," aldus Veer hoek. „Als we niet ingrijpen is de kwaal, en dan vooral de toekomstige kwaal, veel er ger dan het middel." De kosten van aanpak van het illegaal permanent wonen in recreatiewoningen schat Veerhoek op een bedrag tussen de 75.000 en 150.000 gulden per jaar. BRESKENS - Een 38-jarige man uit IJsselstein is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Breskens. Het ongeval gebeurde op de kruising van de Langeweg en de rijksweg 58. Vanaf de wes telijke oprit van de rijksweg naderde een auto, bestuurd door een 28-jarige man uit Eeklo. De Belg wilde de Lan geweg oversteken in de rich ting van de kust. Daarbij verleende hij geen voorrang aan de automobi list uit IJsselstein die op de Langeweg reed. Als gevolg van de aanrijding belandde de IJsselsteiner met zijn auto in de sloot. Hij liep hierbij verwondingen op aan hoofd en nek. De man is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Oost burg. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. BROUWERSHAVEN - Juf Heieen van der Mark - de Bruijn nam vrijdagavond na twaalf jaar officieel af scheid van de school met de Bijbel De Schouwe in Brouwershaven. Dertig jaar zat zij in het onderwijs. Vaak komen mensen op een bepaalde leeftijd aan waarop ze een ongeregeld leven, zo als bijvoorbeeld een zee mansleven, verruilen voor een iets rustiger en geregeld bestaan. Niet Heieen van der Mark dus. Zij nam vrijdag op 51-jarige leeftijd afscheid van De Schouw om te kun nen gaan varen op het contai nerschip van haar man in Brouwershaven. Het was een bewuste keuze van juf Van der Mark. „De school heeft mij nooit in de weg gestaan wanneer ik mee ging met mijn man. Altijd werd er iets geregeld. Maar nu wil ik gewoon de rust heb ben om altijd mee te kunnen É&an. Ik heb er van geproefd en er is een wereld voor me open gegaan. Het is prima le ven aan boord. Als je er ten minste van kan genieten," zei ze vrijdagavond desge vraagd, tijdens de voor haar gehouden receptie in De Schouw. Gewend Zelf gaf ze echter toe, dat het afscheid nemen van haar werk toch wel een hele stap was. Ook al was ze wel ge wend om afscheid te nemen. Bijvoorbeeld van haar man, die als kapitein steeds lange tijd van huis is. Of van de scholen waar ze steeds voor enige tijd als invaller werk zaam was. Want dat is wat Van der Mark veel heeft ge daan. Als invaller begon ze in 1975 ook in Brouwershaven aan de openbare kleuterschool. Twaalf jaar geleden, bij de oprichting van de nieuwe ba sisschool, stapte ze over naar het christelijk onderwijs. Eerst nog als invaller. Maar later werd dat een duo-baan samen met Bep Quant, die over enkele maanden ook af scheid neemt. Toen Quant dit bekend maakte vond Van der Mark dat voor haar het moment van afscheid nemen ook aangebroken was. Bo vendien maakte het feit, dat haar dochter inmiddels het huis uit is, deze keus gemak kelijker voor haar, gaf ze toe. Veel vrienden, kennissen, collega's en oud-leerlingen kwamen haar vrijdag de hand schudden. Door Erik Schuhmacher, voorzitter van de schoolporjimissie, werd ze omschreven als iemand „met een grote ervaring en heel veel liefde voor de kinde ren". Bestuursvoorzitter. Piet van Beveren voegde daaraan toe, dat het voor De Schouw heel jammer is, dat van der Mark vertrekt. Vol gens hem was ze immers een stabiel mens. „En die hebben we nodig in het instabiele on derwijs van tegenwoordig," aldus Van Beveren. Heieen van der Mark verruilt na dertig jaar het onderwijsleven voor een zeemansleven. r4 (Foto: Marieke Manjpemaker) NIEUWERKERK - Bij een aanrijding maandagmiddag op de kruising Unastraat/ Deltastraat in Nieuwerkerk raakten twee auto's bescha digd. Het ongeluk gebeurde toen een 49-jarige inwoonster van Nieuwerkerk over de Unas traat reed, komende uit de richting Oude Nieuwlandse- weg. Op het kruispunt met de Deltastraat verzuimde zij voorrang te verlenen aan de voor haar van rechts komen de auto bestuurd door een 34- jarige inwoner van Zierik- zee. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ORGELCONCERT KAPELLE - Petra Veens- wijk geeft zaterdag 19 juli een orgelconcert in de Neder landse Hervormde kerk in Kapelle. Zij speelt werken van onder anderen Bach, Re- ger, Boely, Gigout en Mulet. De aanvang is om 20.00 uur. HEINKENSZAND - Goed nieuws voor liefhebbers van onvervalste Ierse folk: The Dubliners geven vrijdag 3 oktober een concert in De Stenge in Heinkenszand. De folkgroep bestaat 35 jaar en viert dat jubileum met een tournee door Nederland. Dertien avondvullende voor stellingen in alle delen van Nederland staan op het pro gramma. Het concert in De Stenge be gint om 20.15 uur. De kaart verkoop gaat zaterdag 12 juli van start. Kaarten zijn te krijgen bij De Stenge, alle WV- en GWK Ticketpoints en de vestigingen van Music House in Middelburg en Vlis- singen. FIETSENDIEFSTAL RENESSE - In Renesse zijn maandag drie fietsen gesto len. Benadeelden zijn een 53- jarige Duitser, een 18-jarige Duitser en een 41-jarige in woner van Nijverdal. De om vang van de schade is bij de politie niet bekend. De bouwmeester moet niet alleen tekenen, doth ook muziek verstaan. Vitruvius Vrij zonnig HET WEER Vannacht enkele wolkenvelden en kans op mistbanken. Minimumtemperatuur omstreeks 12 graden. Overdag flinke zonnige perioden en droog. Middagtemperatuur ongeveer 24 graden. Wind uit noordoost, zwak tot matig, rond kracht 3. 2 NAVO Europese Navo-landen lijken zich neer te leggen bij uitbreiding Navo met drie Oost-Europese landen. 3 WONINGBOUW Wethouder Veerhoek wil inhaalsprint trekken ten behoeve van woningbouw op Schouwen-Duiveland. 5 JOJO De jojo, een jarenoud speeltje, is weer populair onder de Schouwen-Duivelandse jeugd. 6 TENNIS Enkele geplaatste spelers sneuvelen op derde dag Dikke Toren-toernooi. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's RENESSE - Gemiddeld 1500 mensen maken dage lijks gebruik van het transferium in Renesse. Dat blijkt uit de proefritten die vervoerder Carlier de laatste dagen maakt. Zaterdag en zondag waren uitstekende dagen voor de testritten. In de middag klaarde het weer op na een regenachtige ochtend. „Je ziet een onmiddellijke toena me van het aantal passa giers, zodra de zon zich laat zi'en," vertelt C. Hage van Carlier. Gisteren, aan het eind van de middag ver wachtte Hagen ruim boven het aantal van 1500 passa giers uit te komen. Zondag waren ongeveer 200 van de 900 parkeerplaatsen op het transferium bezet. Het vervoer per paarden tram is aangepast. Badgas ten die naar het watergat willen, worden nu per bus naar de Prinsenhoeve gere den. Vandaar gaat het met de paardentram verder. Oor spronkelijk reed de tram het gehele traject, maar vanwe ge de beperkte capaciteit van de tram moest de regeling worden aangepast. De bad gasten zouden te lang moeten wachten. Carlier heeft in twee bussen zand op de vloer gelegd. Hage: „Daar krijgen we veel reacties op. Er wordt om gelachen en de vakantie stemming zit er meteen in." De meeste reacties krijgt Ha ge over het feit dat zowel parkeren als natransport gratis zijn. De mega-parkeer- plaats wordt donderdagmid dag 17 juli geopend. (zie advertentie elders in deze krant) i Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, I met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: I MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 I KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 I KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr. Adres Postcode Telefoon Handtek. ..Plaats: ..Geb.datum:. Bij automatische afschrijving uw f bank-/gironummer vermelden: 1 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1