/0,29 FOTO VERSCH00RE Gemoedelijke drukte Deltaweek r i Man ongedeerd bij eenzijdig ongeval Goede klassering van Kopje Kleiner n^DCCSrdeel Afr^NEMENT UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE l Inbreker op heterdaad betrapt in een caravan Beachpop is op zoek naar nieuwe hoofdact Fietster breekt bekken bij aanrijding Renesse 33^ TOTO'S 2 Grote stroom toeristen pas volgend weekend verwacht Groep East 17 uit elkaar Inkrimpen programma eist zijn tol Finales Mosseltoernooi op zondag PROFITEER NU VAN HET dé krant van schouwen - duiveland! RIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 7 JULI 1997 152e JAARGANG NR 26208 WAARIN OPGENOMEN DE ZI E RIKZE E SC H E COURANT 1797-1889 1 uur service 0,99 Dam 5 - Zierikzee Westhoek nog niet vol RENESSE - Hoewel de schoolvakanties in de Duitse deelstaat Nord-Rhein Westfalen - Schouwen-Duive- lands grootste toeristenleverancier - begonnen zijn, zijn onze oosterburen nog- niet massaal afg-ereisd richting zon, zee en strand. De grote stroom wordt pas komend weekend verwacht. R. ter Heide, directeur van het Toeristisch Bureau Zee land, is vooralsnog niet bang dat de Duitse recreant Zee land de rug toe zal keren. „Wat je wel ziet is dat ze kor ter in Zeeland verblijven en je moet er ook rekening mee houden dat ze minder beste den. In plaats van dat ze er gens gaan eten, koken ze zelf of halen een patatje. Maar ik denk dat het toch nog een stuk slechter met de Duitse economie moet gaan willen de Duitsers wegblijven." Volgens M. Dalebout, direc teur van WV De Schouwse Kust, is het nog te vroeg om echt ongerust te worden. „Veel Duitsers gaan niet meteen op pad als ze vakan tie hebben. Ik verwacht de grote stroom uit Nord-Rhein Westfalen volgend weekend en' dan zal er toch wel een be zetting van rond de 90 pro cent zijn. Als we daar onder blijven volgend weekend dan moeten we ons zorgen gaan maken." Recron-vertegenwoordiger H. van Oost is wat minder optimistisch. Ook hij ver wacht dat de grote stroom Duitsers volgend weekend naar de Schouwse Westhoek komt maar waarschuwt voor gemakzucht. „De consument - en vooral de Duitse - wordt voorzichtiger. Voor toeris tisch Schouwen-Duiveland komt de helft van de omzet uit de Duitse portemonnee en zij komen niet meer auto matisch naar Schouwen-Dui veland. Ze gaan echt shop pen. Kijken of ze ergens anders goedkoper terecht kunnen." Arrangementen Wil Schouwen-Duiveland aantrekkelijk blijven voor de consument dan moeten de recreatieondernemers vooral voorzichtig zijn met de prijs- voering. Van Oost consta teert dat in de Westhoek be hoorlijk geïnvesteerd wordt in kwaliteitsverbetering maar stelt dat het niet ver standig is te proberen dat geld snel terug te verdienen door tariefsverhogingen. Een goede manier om klan ten te trekken en te houden is volgens hem het werken met arrangementen. „We zullen wat dat betreft als recreatie- ondernemers nog veel inten siever zullen moeten gaan sa menwerken. Eén ding staat voor Van Oost als een paal boven water: „Als we niets doen zal het aantal Duitse recreanten de komende jaren teruglopen." Niet alleen de tarieven zijn Door het slechte weer bleven dè terrasjes in de Westhoek - op de'foto Burgh-Haamstede - leeg. De weersvooruitzichten voor de komende week zijn beter. (Foto: Marieke Mandemaker) belangrijk. Ook de weers voorspellingen spelen een grote rol in de keuze van de recreant. „Wat dat betreft zijn de afgelopen paar weken slecht geweest," aldus VVV- directeur Dalebout. „Geluk kig zijn de weersvooruitzich ten voor de komende tijd een stuk gunstiger." Blauwe Vlag Dalebout onderschrijft de stelling van Van Oost dat de Duitse recreant voorzichtig en kritisch is. „Duitsers zijn bijvoorbeeld heel fanatiek op de Blauwe Vlag. Ze willen een waarborg dat het strand en het zwemwater schoon zijn." Met parkeren aan de rand van Renesse hebben Duitsers over het algemeen volgens haar geen proble men. „Er komen veel vragen over het natransport van het Transferium naar het strand, maar het slaat wel aan. Ik heb zelfs al gezien dat men sen daar gebruik van maken voor een korte rondrit. Eigenaar camping laat man vrijuit gaan RENESSE - Campinggasten betrapten zaterdag op klaarlichte dag een 27-jarige man uit Eerbeek bij een inbraak in een caravan op een camping aan de Hoogenboomlaan in Renesse. De man, die werd gezocht door de politie elders in Neder land, werd later aangehouden door de politie. Nadat de campinggasten de man hadden overmeesterd, brachten ze hem bij de eige naar van de camping. Deze vond het echter niet nodig de politie te waarschuwen en vroeg de gasten de inbre ker van het terrein af te zet ten. Eén van de camping gasten was het niet eens met deze gang van zaken en stelde de politie toch in kennis van het gebeurde. De politie wist aan de hand van het sigrialement de man later in zijn auto aan te houden. Onderzoek wees uit, dat de man gezocht werd door de politie elders in Nederland, voor soortgelijke inbraken. Daarnaast bleek de auto waarin hij reed gestolen te zijn. De man was boven dien niet In het bezit van een rijbewijs, had reeds een ontzegging van de rijbe voegdheid op zak en ver keerde op het moment van zijn aanhouding onder in vloed van alcohol. De politie onderzoekt op dit moment of de man wel licht verantwoordelijk is voor de inbraken die in de afgelopen periode in Renes se en omgeving zijn ge pleegd. ZIERIKZEE - De o-rganisatie van Beachpop is naar stig op zoek naar een nieuwe hoofdact. De groep East 17, die een volledig concert zou geven op Beacli Pop, is uit elkaar. Aanvankelijk zou East 17 met vier bandleden door gaan, maar dit bleek niet haalbaar. Wat de nieuwe to pact gaat worden, is nog niet duidelijk. Speculaties in de 'richting van Spice Girls, wijst mede-organisator Mar co Verseput van de hand. „Daar hebben we voor ge beld, maar het ziet er niet naar uit dat dat gaat luk ken." Meer kans van slagen geeft Verseput zich in pogingen om de NewYorkse formatie Az Y et te contracteren. „Voor East 17 komt gegaran deerd iets leuks in de plaats. Misschien wel twee andere bands," aldus Verseput. Compleet Aan het programma van Be ach Pop komende zaterdag is een optreden van Coolio toe gevoegd. Verder zijn er geen wijzigingen. Verseput ver wacht morgen, uiterlijk woensdag de line up van het dance-festival aan de Ramp- weg weer compleet te heb ben. RENESSE - Een zestigjarige vrouw uit Oss liep za terdag een bekkenfractuur op toen zij op haar fiets op de Hoogenboomlaan in Renesse werd aangereden door een auto, die een uitrit afkwam. Het ongeluk gebeurde om streeks 8.45 uur. De vrouw fietste in de richting van het centrum van Renesse. Een 49-jarige man uit Hoogvliet verleende haar geen voor rang toen hij vanaf het ter rein van een hotel de rijbaan op wilde rijden. Bij de val brak de vrouw haar bekken. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis in Zierikzee. OUWERKERK - Een negentienjarige man uit Oos- terland kwam zaterdagmorgen met de schrik vrij, toen hij op de Zuiddijk in Ouwerkerk de macht over het stuur verloor en in een weiland belandde. De politie gaat ervan uit, dat de man te hard reed. Hier door verloor hij de macht over het stuur. De auto kwam in de berm, reed een afrastering aan flarden en te gen een drinkbak in het wei land aan en sloeg over de kop. De bestuurder bleef wonderwel ongedeerd. De winnaars vieren feest aan boord terwijl de anderen vertier zoeken in de tent op de kade. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Minder deelnemers en minder wed strijden zorgden ervoor dat de grote drukte van voorgaande jaren op 't Luitje in Zierikzee uitbleef. De samenwerkende horeca.aan de Nieuwe Haven zorgde er net als andere jaren voor, dat daar iedere avond een band optrad in een speciaal voor deze ge legenheid opgezette tent. De voorspelling van Ria Ge luk en Carlos de Mendonga, respectievelijk eigenaar van café De Gekroonde Suiker biet en stadscafé De Ban- jaard, kwam uit. Zij voorze il gen een weekeinde van druk te, maar dan wel een drukte met rustige mensen. Boven dien zou deze drukte volgens het tweetal wel eens een stuk minder kunnen zijn dan vori ge jaren. Dit omdat het ver blijf van de deelnemers van de Deltaweek in Zierikzee korter is dan vroeger. De aanbrengrace op vrijdag is afgevallen en vandaag zijn de zeilers vertrokken in de richting van Sint Annaland. Niet voor niets hebben de ho recaondernemers van de Nieuwe Haven financiële af spraken gemaakt met de or ganiserende zeilvereniging De Maas van de twee races. Behalve De Gekroonde Sui kerbiet en De Banjaard zijn dat restaurant Auberge ma ritieme en Chinees-Indisch restaurant Lotus. „Dat is denk ik heel wijs geweest. Anders zouden we misschien wel eens niet uit de kosten komen, aldus Geluk zondag avond. Drukte Alleen zaterdagavond was er sprake van echte drukte op 't Luitje. De band Rubber Soul had het geluk voor deze avond gecontracteerd te zijn. Op de vrijdag was dat Pa trick's Music Clan en zondag trad Jazzebel op. Zij moesten het met aanmerkelijk min der publiek doen dan op de zaterdagavond. Al moet ge zegd worden, dat de echte drukte lang op zich liet wach ten. Pas na half elf kwam de stemming er goed in. Dat was eigenlijk te laat, want om middernacht moet de mu ziek stoppen. „Dat is jammer, maar het is niet anders. Veel mensen gaan toch eerst een hapje eten in de stad en komen pas laat terug. Maar omdat we om twaalf uur moeten stop pen, moeten we toch om acht uur beginnen. Anders is het te kort," aldus Geluk. Of er om volgend jaar weer drie avonden voor muziek wordt gezorgd weet ze niet. Dat hangt volgens haar aller eerst af van hetgeen De Maas wil en vervolgens of er weer afspraken gemaakt kunnen worden over de financiën. 4 i De beste prediker is de tijd. Spreekwoord Perioden met zon HET WEER Vannacht opklaringen maar in het noorden ook wolkenvelden. Minimumtemperatuur omstreeks 12 graden. Overdag perioden met zon en droog. Middagtemperatuur ongeveer 22 graden. Zwakke tot matige wind, rond kracht 3, uit noordelijke richtingen. 2 GEZONDHEIDSZORG Om de gezondheidszorg op het niveau van 1994 te houden is meergeld nodig. 3 ZOMERTENTOONSTELLING R. Bastiaans opent de 32e Zomertentoonstellling in Zierikzeese Burgerweeshuis. 4 HOLLAND KOOR De Grote Kerk in Zierikzee is te klein voor het zevenhonderd personen tellende Holland Koor. 7 TENNIS Camiel Folmer en René Schimmelpenninck overleven eerste weekeinde Dikke Toren-toernooi. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Kopje Kleiner, dat tijden het eerste weekeinde van de Deltaweek in de klasse IMS 2 uit kwam, heeft goede resultaten behaald. Zaterdag werd de Bruse boot tweede en zondag klasseerde het schip van eigenaar Hans de Waal zich als zësde. De zeilomstandigheden van de 27e Deltaweek waren heel behoorlijk. Met name de eer ste dag - eerst een beetje re gen, daarna een lekkere zon en een stevige bries - was het voor de zeilers genieten. Veel regen en minder wind maak ten de Zeeland wedstrijden op zondag een stuk minder aantrekkelijker. nisse moest vanwege de wis selende weersomstandighe den de finales op zaterdag en zondag afwerken. Johnny Quaak smeerde het succes over het hele weekein de uit. De tennisser uit Burgh-Haamstede verkeert in de vorm van zijn leven en won twee finales. Het Mosseltoernooi in Brui- Sport op pagina 6 en 7. Z^MER /zie advertentie elders in deze krant) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. bank-/gironummer vermelden: SB Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. gyy Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1