Verlangen naar augustus Dikke Toren-toernooi zit toevallig in goede week PROGRAMMA Otte verslagen door dubbelmaat Meisjes laten het massaal afweten Bij Tierienieuwe trainer van WIK-dameskrijgt iedereen een kans Honkballers naar eindstrijd Zierikzees tennis evenement pakt uit met fraaie B-schema's Weer regen op Mosseltoernooi Oranje als club Europa in 1 VRIJDAG 4 JULI 1997 NR 26207 NIEUWERKERK - Als op vier augustus aanstaande de damesselectie van WIK'57 uit Kerkwerve de voorbereiding start op het nieuwe voetbalseizoen zal dat toch net iets anders zijn dan voorgaande ja ren. Voor de groep geen Denny de Vos maar Peter Tierie. „Ik ben niet bang met hem vergeleken te worden. Ieder mens is anders. In principe gaan we op dezelfde voet verder. Maar natuurlijk ga ik eigen dingen inbrengen," verklapt Tierie. Het bestuur van WIK kwam met de 38-jarige Ti'erie tot overeenstemming. ,,In prin cipe één jaar, met een optie op meer. Dat doe ik het liefst. De meiden kunnen mij wel niet liggen of andersom. Dan moet je niet te lang vast zitten want contract is con tract," stelt hij kordaat. De familienaam Tierie is op voetbalgebied geen onbeken de op Schouwen-Duiveland. Broer Jan was jarenlang een volwaardig eerste elftalspe ler bij SKNWK. Bij de Nieu- werkerkse vereniging voet balde Peter Tierie ook zelf. Toch verkoos hij zijn schoe nen aan de wilgen te hangen en het trainersvak in te dui ken. Inmiddels kan Tierie, die vijftien jaar in Noord- Brabant bivakkeerde, bogen op een aardige staat van dienst. ,,Ik zit al elf jaar in het damesvoetbal," geeft hij zelf aan. „GSOB (Goirle), VOAB (Goirle), Riel en Jong- Brabant (Berkel-Enschot). Drie keer drie jaar en één maal twee." Ingerold Waarom verkoos Tierie elf jaar geleden dames boven he renvoetbal? Vroeger, bij SKNWK, trainde mijn broer Jan de dames. Hij is zeven jaar ouder dan mij. Ik ging altijd mee en zo ben ik er ei genlijk vanzelf ingerold." Met zijn verenigingen Riel en Jong Brabant speelde Tierie al eens tegen zijn nieuwe ver eniging. Verhalen over dat de eerste contacten met WIK over het evpntueel overne men van De Vos' roer uit die tijd zouden zijn ontstaan ver wijst hij naar het land der fa beltjes. ,,Ik heb twee nichtjes bij WIK (de zusjes Hart, red.) voetballen. Van hun hoorde ik dat Denny stopte maar ik ben niet iemand die zichzelf gaat aanbieden." Dat laatste was ook niet nodig, WIK nam zelf contact op. ,,Een maand of vier terug. En na twee of drie gesprekjes was alles rond." Geen angst dus bij Tierie dus voor het verleden. Vanuit het WIK-bestuur.zijn geen ei sen op tafel gelegd. ,,Er is geen verwachtingspatroon gesteld. Maar WIK is het elf tal van Schouwen-Duive land. Ze hebben vorig sei zoen een goed jaar gedraaid. Dat wil ik komend seizoen zo houden." Tierie, als trainer 'slechts' in het bezit van het diploma JVT (jeugdvoetbaltrainer), heeft voordat hij de klus start al frequent contact ge had met zijn voorganger. Denny heeft zelf het oefen- r Tierie: ,",Ik ben niet bang met hem vergeleken te worden. Ieder mens is anders. In principe gaan we op dezelfde voet ver- (Foto: Marieke Mandemaker) programma nog samenge steld. Dit seizoen zal hij stil, op de achtergrond, er ook nog voor mij zijn." Tips kreeg Tierie niet mee en zelf verwacht hij nog het meeste moeite te hebben met het le ren kennen van zijn team. „Ik zal de aard van de dames moeten leren kennen. Het karakter is moeilijker dan van mannen," heeft de erva ring Tierie geleerd. In zijn selectie komt Tierie weinig nieuwe gezichten te gen. Onlangs, tijdens de af- scheids wedstrijd voor De Vos, maakte hij officieel kennis met zijn groep. „De meeste kende ik al. Op die middag hebben we even ge sproken. Wat ik wil en waar ik niet van hou. Wegblijven zonder af te melden en te laat komen," geeft Tierie alvast een waarschuwing af. „Zelf moet ik ook op tijd komen." Fanatiek Het WIK-damesteam kan volgens Tieries eigen zeggen rekenen op een fanatieke en prestatiegerichte trainer. Als mens kent hij zijn eigen zwaktes. „Ik heb af en toe een te grote mond. En ik wil wel eens te voortvarend te werk gaan, teveel hooi op mijn vork nemen." Bij de allereerste training volgt op voetbaltechnisch ge bied de ontmoeting tussen Tierie en zijn selectie. „Zelf had ik een hele grote hekel aan rondjes lopen, maar na tuurlijk zal in het begin aan de conditie gewerkt moeten worden. Maar daarna zullen we heel veel met de bal doen." De selectie van WIK is jong en leergierig, traint op maandag- en op woens dagavond, maar toch ziet Tierie nog lichte problemen. „Onze eerste trainingen val len midden in de bouwvak vakantie. En twee weken la ter hebben we de eerste bekerwedstrijd al." Het be- keravontuur is voor Tierie van minder belang. In de voorbereiding zal Tier ie naar:.zijn team toegroeien. ,,Ik" heb veertien dames èh ze zijn allemaal gelijk voor.mij. In het oefenprogramma en de bekerwedstrijden verdient iedereen een kans bij mij." Uiteraard wil Tierie wel naar een basis toe. „Ik wil een vaste as en daar rond om heen verder bouwen. We heb ben een hele goeie groep. Die twee zusjes Kloet van Drei- schor zijn jong en kunnen nog heel wat bereiken. En ik ben blij dat mijn keepster (Petra Dugardein, red.) ge bleven is. De verdediging is toch heel belangrijk. Toch een stuk zekerheid inbou wen: één, geen goal tegen, twee, zelf doelpunten ma ken. Maar als we mogelijk heden hebben, speel ik altijd mijn eigen spelletje." Of dat speltype nu 4-3-3 is of 4-4-2 zal later blijken. „In princi pe speel ik liever 4-4-2, met opkomende middenvelders. Bij het damesvoetbal is het vaak zo dat een voorstopper of laatste man altijd aan een spits blijft plakken." Verste uitreis Op het moment van het inter view is de nieuwe indeling van de WIK-dames nog niet bekend. Tierie voorziet geen problemen. Waarschijnlijk zal SC Everstein de verste uitreis worden. „Het vervoer is nooit een probleem. Altijd met eigen auto's." Tierie geeft als trainer zijn verwachtingen bloot. „Met dit team, en als we in dezelf de klasse als vorig jaar inge deeld worden wil ik bij de bovenste drie proberen te eindigen. Minimaal bij de bo venste vijf." Maar wanneer is Tierie nu echt tevreden? „Als we op het eind van het seizoen prettig samenge werkt hebben en een goed re sultaat hebben neergezet." Op de vraag hoe Tierie na zijn ambtsperiode bij WIK herinnert wil worden, volgt een eerlijk antwoord. „Ik hoop alleen, het kan bijna niet, maar om op dezelfde manier afscheid te nemen als Denny. Ik heb enorm veel respect voor hem. Peter Tierie is bezeten van 'het' spelletje. „Heel mijn le ven is het al voetbal. Vroeger thuis al, bij mij in de familie. Ik ben er mee opgegroeid. Én ik kan niet wachten tot het augustus is." ROTTERDAM (ANP) - De na tionale honkbalploeg heeft de finale bereikt van het ze vende World Port Tourna ment. Onder de ogen van Ruud Gullit in de VIP-Box versloeg Oranje donderdag avond in Rotterdam in de halve eindstrijd Taiwan in zeven innings met 15-0. In de finale over twee wed strijden staat de Nederland se ploeg zaterdagavond en zondagmiddag tegen de win naar van het duel tussen Ha vana en Baltimore Corri- gans. De overwinning op de Azia ten kwam verrassend ge makkelijk tot stand. De ba sis werd gelegd in de vierde slagbeurt. Daarin werd op een tweehonkslag van Ado nis Kemp drie maal ge scoord. Een inning later sloeg Raymond Hofer, die korte tijd in dienst was van de Atlanta Braves, een ho merun (4-0). In de zesde slagbeurt scoorde Oranje zeven punten op honkslagen van Kemp (twee honkslag), Koehorst, Jager, Van Heyningen en Balenti- na, waaraan in de zevende in ning nogmaals vier punten werden toegevoegd. De Tai wanese aanval vond geen antwoord op het werpen van debutant Beljaards. De pitcher van Kinheim stond in de competitie slechts 17 1/3 innings op de heuvel. Hij stond Taiwan drie honkslagen toe. Slechts twee Aziaten bereikten het tweede honk. Ben Spee: winnaar en verliezer van de B-finale van het Dikke Toren-toernooi. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Het Dikke Toren-toernooi zit dik in de B-tennissers. Het jaarlijkse evenement op het park van LTC Zierikzee moet zeven jaar terug om een dergelijk veld te kunnen presenteren. Het toer nooi begint morgen en eindigt op zondag 13 juli met de finales. Niels Gebraad perv<eJ£.ir\ Het wordt voor andere ten nistoernooien op Schouwen- Duiveland een onmogelijke klus de sterkte van het eve nement in Zierikzee te over treffen. Zoals ieder jaar stuurt de wedstrijdleiding van het Dikke Toren-toer nooi alle B-tennissers een persoonlijk uitnodiging. Daar is deze keer massaal op gereageerd. Ook vakantie gangers doen Zierikzee weer aan. De bekendste is Ben Spee, die jaarlijks een aantal we ken in een vakantiehuisje in Domburg vertoeft. De ten nisser uit Heemstede won het B-schema in Zierikzee één keer en verloor vorig jaar de eindstrijd van Arno Jongsma. Spee staat in de ko mende editie als eerste, ge plaatst. De concurrentie is niet mis selijk. Virgil Greeve uit Goes is de andere geplande fina list. Nummer drie staat Ka- pellenaar Michel Gorsse. In de laatste ontmoeting ver sloeg Gorsse Greeve. Marcel Schouw eist de vierde be schermende plaats van het B- schema op. Coryfeeën van Schouwen-Duiveland, Bru- enaar Johnny Otte en Camiel Folmer uit Dreischor, ver bleken eigenlijk bij deze ten- nistoppers. Goed gevuld Het damessheet van de B- klasse is met acht personen goed gevuld, zeker ten op zichte van 1996 toen er een damesschema ontbrak. Ma rian Ganzeman is favoriete voor de eindzege en heeft Mo nique Meulenberg als be langrijkste concurrente. Ei- landelijke deelname is er van Berbel Korenhof, een Cl-speelster uit Nieuwer- kerk. Buiten de B-schema's is het hele toernooi uitstekend be zet. Omdat de lichten dit jaar wel aanmogen, staan er meer partijen op het programma. Toch heeft de toernooilei- ding zoveel wedstrijden in getekend dat er moet worden uitgeweken naar de twee gravelbanen aan de -Lange Blokweg. En omdat de bo demprocedure omtrent de lichtmasten nog loopt, mag er tot tien uur op vier banen en tot elf op twee banen wor den gespeeld. Op vrijdag 11 juli branden alle lichten tot elf uur. In negen dagen tijd worden 330 potjes gespeeld. Dat zijn er 65 meer dan in 1996. Plaatsingen HEB: 1. B. Spee, 2. V. Gree ve. DEB: 1. M. Ganzeman, 2. M. Meulenberg. HDB: 1. Gorsse/Folmer, 2. Otte/Kleinjan. DDB: 1. Ganzeman/Van de Dries, 2. Vendrix/Meulen- berg. GDB: 1. Maandag/Meulen- berg, 2. Van de Dries/Gree- ve. HECI: 1. R. Koppert, 2. I. Spinnewijn. DEC1: 1. L. Wisse, 2. C. Wes terweel. HDC1: 1. Maris/Vreeke, 2. Weijermans/Van Dijke. GDC1: 1. Van Schaik/Roda, 2. Pollemans/Both. HEC 35 1. J. bij de Vaate, 2. J. van der Weele. HEC2:1. E. van Schaik, 2. B. deNijs. DEC2:1. A. Verschuren, 2. R. de Vrieze. HDC2: 1. J. Walraven/S. van Buren, 2. Bij de Vaate/Van der Weele. DDC2: 1. Bos/Hommel, 2. V erschuren/Meeu wissen GDC2: 1. Verspeek/Ver speek, 2. De Coninck/Maris. HED 35 1. B. de Vos, 2. F. Schletterer. HED1: 1. M. Vreeke, 2. L. Nouwen. DED1: 1. J. Joosse, 2. S. Schot. HDD1: 1. De Vos/Holm, 2. Van der Vet/Schönberger. DDD1: 1. De Bruijn/Mol, 2. Anröchte/Westerweel. GDD1: 1. De Bruijn/Goede- gebure, 2. Bienefelt/Anbeek. HED2: 1. M. Passchier, 2. I. Struijk. DED2: 1. J. Lagendijk, 2. W. van Garssel. HDD2: 1. De Vos/Koster, 2. Visser/Kerkhove. DDD2: 1. Schimmelpennink/ Schimmelpennink, 2. Van Urk/Lagendijk. GDD2: 1. Schimmelpennink/ Verton, 2. Ravia/Schimmel- TYSON LAS VEGAS (AFP) - Mike Tyson moet zich woensdag 9 juli verantwoorden voor de sportcommissie van Nevada voor zijn gedrag in het WK- gevecht tegen Evander Holy- field. De bokser beet zijn te genstander twee maal in het oor. De commissie van vijf zal zich na de verklaring van Tyson buigen over eventuele strafmaatregelen. Volgens de New York Times is de straf reeds bepaald op een schorsing van 18 maanden. TENNIS NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Esther Goud heeft de halve finales van het K4- jeugdranglijsttoernooi in Nieuwerkerk aan den IJssel niet bereikt. De tennisster uit Nieuwerkerk verloor in twee sets van Pauline Wong. 6-3 6-2. BRUINISSE - Johnny Otte, favoriet voor de eindze ge in het B-schema van het Mosseltoernooi in Brui- nisse, is al in zijn eerste partij gesneuveld. Dubbel maat Christian Huizer velde de Bruenaar gisteren met 6-0 7-5. Net als dinsdag en woensdag werd het Bruse tennisevene- ment door regen geplaagd. Hierdoor heeft het tpernooi nog een lichte achterstand en worden alle kwartfinales in een pro-set afgewerkt. Vanaf de halve finales, waarvan er zaterdag een hoop gespeeld moeten worden, gaat een ge wonnen partij 'gewoon' over maximaal drie sets. Johnny Quaak uit Burgh- Haamstede is al bijna twee weken ongeslagen. Na vijf partijen in Maassluis te heb ben gewonnen op een jeugd- toernooi, gaat hij op het park van LTC Bru-tèn vrolijk ver der. In het C2-schema plaats te Quaak zich ten koste van Jaap Dekker voor de halve finales. Nieuwerkerker Mark Lodewijk is zijn oppo nent. Clubgenoot van Lode wijk, Hans-Jan Goedegebure en favoriet in het enkelspel van de Cl. ligt op £e pijn bank bij Quaak. Bij een 4-1 voorsprong voor Quaak werd de partij gestaakt van wege de regen. Vandaag moet blijken of Goedegebure genoeg ervaring heeft het ta lent uit de Westhoek te stop pen. Uitslagen HEB1: C. Huizer-J. Otte 6-0 7-5, R. Maessen-R. Schimmel- penninck 9-7, K. van Rutten- M. de Vlieger 8-1. HECI: P. Vreeke-A. Diddens 9-7. HEC2: J. Dekker-J. C. van de Stighel 6-1 6-4, J. Quaak-J. Dekker 9-8, M. Lodewijk-W. Mulders 8-3, R. Kort-K. Stou ten 8-4. HDC2: Geense/Van Gelder- Van Dam/De Vos 8-6, De Ronde/De Waal-Langbroek/ Jongejan 8-6. DDC2: De Vlieger/Kerkho- ve-Kort/Den Ouden 8-6. GDC2: De Waal/Hooftman- Mijnders/De Vlieger 8-2, Rei- jngoudt Reijngoudt - Hoep/ De Bruin 4-6 7-6 6-2. HED1: J. de Looff-D. Bezuij- en 8-5, M. Folmer-J. P. Dek ker 8-5, J. Lems-M. Ruiten beek (walk over), M. Holm-J. Walpot 8-1, A. de Waal-J. Lems 7-6 6-1. DED1: M. Reijngoudt-M. van Urk 7-6 3-6 7-5. HDD1: Rijnberg/Pijl-De Rij ke/Van Nieuw Amerongen (walk-over). DDD1: Cortie/Slootmaker- Krepel Muller 8-5, Schot/ Deurloo-Groeneveld/Van de Doel 8-4, Groeneveld/Vleu- gel-Lagerwerf/Van Antwer pen 8-2. GDD1: Van Dijke/Van Dijke - Den Ouden Vermeulen 8-3, Slootmaker/Flikweert- Veltmeijer/Anemaat 8-5. HED2: M. Visser-J. van Al phen 9-7 DED2: M. Filius-E. de Zeeuw 8-3, L. Polak-T. de Waal 6-2 6- 3. DDD2: Nicolaas/Wijers-Van de Giessen/Bomas 8-5, De Waal/Schot-Bouwman/Mar- kusse 8-6. GDD2: Schaalje Schaalje- Witte Witte 8-4, Overbee- ke/Van der Cingel-Scheele/ Steenpoorte 8-5. Sterretjestoernooi West er schouw en BURGH-HAAMSTEDE - Het Sterretjestoernooi op TC Westerschouwen moet het met veel minder meisjes dan jongens doen. Helemaal treuren doet de wedstrijdleiding niet, want er is een lich te stijging van het deelnemersaantal ten opzich te van 1996. Ontving Ria Veltman, de wedstrijdleider, vorig jaar 33 inschrijfformulieren, voor de week van 7 tot en met 11 juli, gleden er veer tig aanmeldingskaarten door de bus. Deze zijn on derverdeeld in 29 jongens en elf meisjes. „Een wanho pig gebrek aan meisjes," onderstreept Veltman. Het tennistoernooi in Burgh-Haamstede is voor de jeugd van tien tot en met zestien jaar en is bedoeld voor kinderen die normaal geen prijzen kunnen win nen. Tennissers die bonds- training hebben of op zon dag competitie spelen, zijn van deelname uitgesloten. De wedstrijd worden in poules van drie of vier ge speeld. Door de geringe deelname spelen de meisjes alleen enkelpartijen, de jongens werken zowel sing les als dubbels af. BUNNIK (ANP) - Het Nederlands Handbal Verbond (NHV) heeft een slimme manier gevonden het na tionale vrouwenteam als club deel te laten nemen aan het Europa Cup-toernooi. De internationals spelen het komend seizoen onder de naam van de Nieuwegeinse afdelingsclub HVN-Attila in de City Cup. Op die wijze doen de speelsters, die in het kader van het ambitieuze Oranje-plan uit de competi tie zijn gehaald, internatio nale ervaring op. De moge lijkheid ontstond nadat geen enkele club uit de eredivisie voor vrouwen bereid bleek de laatste Europese plaats op te vullen. Kampioen Swift speelt in de Europa Cup I. Vrijdag 4 juli Hengelsport Zierikzee, HSV Oosterschel- de, kampioenschap zoet, 19.30 uur: zevende competi tiewedstrijd. Zaterdag5 juli Hengelsport Ouwerkerk, HSV Ooster- schelde, 18.00-22.00 uur: le Steilööre-trofee zoet. Tennis Bruinisse, LTC Bru-tèn: fina les Mosseltoernooi. Zeilen Zierikzee: start 27e Delta- week: Zeelandwedstrijden Zondag 6 juli Paardensport Bruinisse, manége Aqua Del ta, PPCSD: NBVR-dressuur- wedstrijd. Maandag 7 juli Bridge Burgh-Haamstede, dorps huis De Schutse, 13.15: zo mercompetitie. Schaken Zierikzee. UVV-gebouw, 19.30 uur: vijfde ronde zo mercompetitie. Woensdag 9 juli Voetbal Brouwershaven, sportpark Onder dc Molen, oefenwed strijd, 19.00 uur: Brouwers haven-Lokeren. Donderdag 10 juli Bridge Burgh-Haamstede. dorps huis De Schulse, 19.15 uur: zomercompetitie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9