Mosselen, braderie en muziek tijdens Bruse Visserij dagen Pinksteren 1998 versni x Zonder ondersteuning is VAS uitgerangeerd STREEKNIEUWS EXPOSITIES Burgemeester Asselbergs verricht opening Groot Kerk Project Aanvaring Orgelconcert Van Eersel Duitstalige kerkdiensten Wijziging gebruik slagbomen Fietsexcursie langs zuidkust Advies vakantierooster Zeeland 1998 - 1999 VRIJDAG 4 JUL11997 NR 26207 5 FOTO JOOP VAN HOUDT ZIERIKZEE Geslaagd Marike van der Graaff uit Zierikzee is geslaagd voor het diploma fysiotherapie aan de Hogeschool Rotter dam. BROUWERSHAVEN Oud papier ASV Brouwershaven haalt zaterdag 5 juli in de kern Brouwershaven oud papier op. De papierophalers gaan om 9.00 uur van start. Het materiaal graag gebundeld klaar zetten. NIEUWERKERK Plattelandsvrouwen De afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen was vertegenwoordigd op de Boe renlanddag, afgelopen zater dag in Noordgouwe. De bo terkoeken, cakes, zelfge maakte advocaat en kandeel vonden gretig aftrek bij de bezoekers. Belangstellenden konden raden wat de inhoud van een mand waard was. De winnaar van de mand met kruidenierswaren was Lenie Dooge uit Oosterland. De op brengst van de dag is be stemd voor de afsluitings avond van het seizoen. ZSG doet dringend beroep op gemeenten ZIERIKZEE - De Zeeuwse Stichting voor Gehandi captenbeleid (ZSG) wil voor 1 oktober weten of Zeeuwse gemeenten bereid zijn zich garant te stel len voor de financiering van het Vervoer Aangepast Sporten (VAS). Zonder gemeentelijke ondersteu ning kan deze voorziening niet worden voortgezet. de ZSG heeft te kennen gege ven dat een tekort in 1998 en de jaren hierop volgend niet langer kan worden herhaald. Bovendien heeft de ZSG de Zeeuwse gemeenten bena derd met een verzoek tot meerjarensubsidie, voor de jaren 1998 - 2002. Op grond van de reacties neemt de ZSG dit jaar nog een beslissing over de vervoersvoorziening naar aangepaste sportaccom modaties door heel Zeeland. Het vervoer stelt mensen met een lichamelijke en/of verstandelijke handicap in staat wekelijks deel te ne men aan een aangepast sportprogramma. Ten opzichte van het voor gaande jaar wordt een toena me geconstateerd en het stre ven van de ZSG is aan alle verzoeken van sporters met een handicap tegemoet te ko men. Jaarlijks wordt het VAS afgesloten met een ne gatief saldo. Dit tekort is in 1995 en 1996 uit eigen midde len bijgelegd. Over 1997 wordt opnieuw een tekort verwacht. Het bestuur van Alternatief Het Wvg-geld vormt, aldus een brief van de ZSG aan de Zeeuwse gemeenten, geen volwaardig alternatief voor het VAS. De doelgroep is in veel gevallen een heel andere dan de groep die alleen om vervoersergonomische be perkingen een beroep doet op de Wvg. Naast vervoer hebben de betrokkenen bo vendien veelal behoefte aan assistentie van mantelzor- gers. Zowel de sporters als de mantelzorgers wensen con tact met dezelfde chauffeurs. Het gevraagde bedrag voor het VAS-jaar 1998 komt uit op 13 cent per gemeente-in woner met een totaal van 48.100 gulden. Renesse Renesse Brouwershaven Toten met zondag 13 juli Bij Stichting Plus Min. Nieuw werk van Pierre Bismuth. Geopend zaterdag en zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Tot en met dinsdag 15 juli Expositie verzameling scheerspullen van Ellen de Moor uit Rotterdam. Blikmu seum. Dinsdag en vrijdag van 10.00-12.00 uur. Zondagen 6 en 13 juli van 12.00-16.00 uur. Zaterdag 5 tot en met zaterdag 19 juli Quilttentoonstelling vier Schouwen-Dui- velandse quiltgroepen. Sint Nicolaas- kerk. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Zaterdag 5 juli tot en met zaterdag 26 juli Burgh-Haamstede Expositie olieverfschilderijen Arjen de Jonge. Bewaerschole. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Zaterdag 12 juli tot en met zaterdag 2 augustus Burgh Zomertentoonstelling Wim Hofman; illis- traties, omslagontwerpen en vrij werk. In Nederlandse Hervormde kerk. Dagelijks, met uitzondering van zondagen, van 11.00 tot 16.00 uur. Zaterdag 12 juli tot en met woensdag 6 augustus Brouwershaven Schilderijen en tekeningen van Bas Say- ers en Ines Sayers-Wiechmann. Stadhuis. Maandag tot en met zaterdag 09.00-12.00 en 13.15-17.00 uur. Tot en met vrijdag 8 augustus Burgh-Haamstede Tentoonstelling Voelvormen in steen van Herman Put in Galerie 't Zuuddek. Don derdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00.uur. Zondag 13 tot en met zondag 17 augustus Zonnemaire Beeldende kunstroute; 25 'verrassende gewassen' en de bloeiende akkerranden. Schapenweg en Langeweg. Donderdag 17 juli tot donderdag 21 augustus Haamstede Expositie schilderijen Kees de Kort. Her vormde kerk. Elke donderdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 5 juli tot en met zaterdag 23 augustus Zierikzee Zomerterftoonstelling: 350 sculpturen van vijftig beeldhouwers. Burgerwees huis. Maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 3 augustus. Tot en met dinsdag 30 september Zierikzee Kleuretsen Anneke Visser. Kapper/gale rie Rik en Riek, Melkmarkt 11. Vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Donderdag van 08.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 08.00 tot 15.00 uur. HAAMSTEDE - In de Ne derlandse Hervormde kerk in Haamstede wordt elke donderdag tijdens de ringpromotie, van 17 juli tot 21 augus tus, het Groot Kerk Pro ject gehouden, van 10.00 tot 17.00 uur. Er is een tentoonstelling van elf schilderijen van Kees de Kort over Ko ning David. Ook is een maquette te zien over de tempel van Salomo en voorwerpen uit de bijbel se tijd. Van 15.00 tot 15.30 uur zijn er meditatieve momenten. Verder zijn er boekentafels, waar lectuur te vinden is over Bijbel en kind. TERSCHELLING - Bij een aanvaring tussen de vissers schepen Z 201 Linquenda' en de ZK 87 'Klazina' is de Bel gische Eurokotter gezonken. De aanvaring vond woens dag om 3.00 uur plaats in de scheidingszone op tien mijl benoorden Ameland. De vier bemanningsleden van de Zeebrugse kotter zijn ongedeerd overgestapt op de ZK87 uit Zoutkamp. De een jaar jonge - door Scheeps werf Van der Werff Visser in het Friese Irnsum afge bouwde - Eurokotter van Noordpas Rederij NV is an derhalf uur na de aanvaring gezonken naar een diepte van drieëntwintig meter. De opvarenden, allen afkomstig uit Urk, zijn dezelfde och tend door de ZK87 in Lau- wersoog aan land gebracht. De Zoutkamper raakte bij de aanvaring licht beschadigd. GOES - De Marktconcerten in de Grote of Maria Magda- lenakerk in Goes gaan dins dag 8 juli van start. Kees van Eersel bijt het spits af. Hij brengt op het Marcussen- orgel werken ten gehore van Handel (het vierde orgelcon certo), Saint-Saëns (het vir tuose Preludium en fuga in Es) en besluit met een vrolij ke improvisatie.' De reeks wordt 15 juli voortgezet door Gemma Coebergh (Haar lem), 22 juli speelt Jasper van Eersel (Santpoort), 29 ju li Rinus Verhage (Zierikzee), 5 augustus Kees van Eersel, 12 augustus Lambert van Ee- kelen (Zevenbergen) en tot slot op 19 augustus weer Kees van Eersel. Deze con certen beginnen om 12.30 en duren tot 13.00 uur. RENESSE - In de Jacobus- kerk in Renesse worden van 6 juli tot en met 17 augustus op zondag Duitstalige kerk diensten gehouden. De diensten worden geleid door Pastor Jochen Remy uit Geldern. De aanvang is om 10.00 uur, met uitzondering van 10 augustus. Deze dienst begint om 9.30 uur. ZIERIKZEE - De provincie heeft het gebruik van de slagboominstallaties op de parallelweg van de Oester- dam (N659) gewijzigd. Zij heeft dit besluit genomen om misbruik van de weg tegen te gaan. Voor verkeer van Tholen naar Zuid-Beveland zijn de slagbomen uitsluitend nog te bedienen met een insteek kaart. De cijfercode-functie is hier dus vervallen. In ver band hiermee is het uitgifte- beleid van de insteekkaarten aangepast. Per (landbouw)- bedrijf verstrekt de provin cie nu maximaal twee kaar ten gratis. Voor incidentele passanten is een nooduitgif- tepunt gevestigd in het be dieningsgebouw van de Bergsediepsluis, aan de kant van Tholen. Eerder verstrekte kaarten blijven geldig. Voor verkeer van Zuid-Beveland naar Tho len is niets veranderd. De slagbomen worden tussen 21.00 en 8.00 uur omhoog ge zet. HAAMSTEDE - De Vereni ging Natuurmonumenten houdt donderdag 10 juli een fietsexcursie langs de zuid kust van Schouwen. Het ver trek vindt plaats vanaf de poort van Slot Haamstede om 13.00 uur. Deelnemers worden geacht op eigen fiets te komen en bij voorkeur voorzien van een verrekijker. De excursielei der geeft uitleg over de na tuur aan de zuidkust. Te zien zijn inlagen, karrenvelden, vogels en wellicht een enkele zeehond. Een deelnemerskaartje is te koop bij de WV in Haamste de. Maandelijks wordt deze natuurmonumententocht per fiets herhaald. Meer infor matie is te verkrijgen bij op zichter A. Boon: 413329. BRUINISSE - Een optreden van de Koninklijke Mi litaire Kapel, een braderie, vlootschouw en vuur werk. Daar ligt de nadruk op tijdens de Visserijda- gen in Bruinisse, die dit jaar plaatsvinden op 17,18 en 19 juli. En uiteraard kunnen de liefhebbers weer volop mosselen eten. Burgemeester J. Asselbergs verricht donderdag 17 juli om 14.00 uur samen met Miss Visserij 1997 de officiële ope ning bij de muziektent. De miss zal in een oldtimer arri veren. Zij opent om 14.30 uur de creativiteitsmarkt in de Oudestraat, Korte Ring en Nieuwstraat. Rond het Kerk plein gaan op dit tijdstip de kermisattracties van start. Jeugdige sportievelingen kunnen zich vanaf 15.00 uur •uitleven tijdens een wieler wedstrijd, de zogenaamde dikkebandenwedstrijd. De wielerwedstrijd over 70 kilo meter staat om 19.00 uur ge pland. De Koninklijke Militaire Kapel geeft vanaf 20.00 uur een uitvoering op het Haven plateau. In de feesttent op •het parkeerterrein Nieuw- straat/Dreef kunnen belang stellenden 's avonds terecht voor een dansje. Het Trio Lennard Hoekman treedt in restaurant Storm op en in café 4t Oekje kan gedanst worden op muziek van de band Second Change. Clown Miss Visserij opent vrijdag 18 juli om 10.30 uur de brade rie in de Oudestraat, Korte Ring, Lange Ring en Niéuw- straat. De kermis is te vin den rond het Kerkplein. Rit- sie en Rommelaer, een clown en een goochelaar, proberen tussen 13.00 en 17.00 uur de kinderen te vermaken. De jeugd kan om 19.00 uur haar zangkunsten laten horen tij dens de karaoke en Top 40- muziek op het havenplateau. In het Hervormd Vereni gingsgebouw worden vanaf 20.00 uur oude films over Bruinisse vertoond. De lief-» hebbers kunnen 's avonds in de feesttent dansen op mu ziek van de band Weekend Amusement uit Middelburg. In café 't Oekje treedt de band Robert Sand op en in restaurant Storm kan ge danst worden op de muzikale tonen van Trio Lennard Hoekman. Bedrijvenpresentatie Zaterdag 19 juli, de derde en laatste dag, wordt om 10.30 uur de braderie in de Oude- straat, Korte Ring, Lage Ring en omgeving, hervat. Ook zijn er weer kermisacti- viteiten. Een country en wes- terngroep verzorgt dans- shows en demonstraties uit vroeger jaren. Miss Visserij komt om 10.30 uur in actie om de maritieme bedrijven presentatie te openen. Be langstellenden kunnen een kijkje nemen op de GO 38 (Foto: Marijke Folkertsma) Trio Lennard Hoekman laat weer van zich horen in res taurant Storm. Een groots vuurwerk sluit de Visserij- dagen af. Mosselen, waar het uiteindelijk allemaal om draait, zijn verkrijgbaar op het parkeerterrein achter de Rabobank en in het nieuwe beusje in de Oudestraat. Het Zoekplaatje in de krant van vorige week vrijdag leverde zestien reacties op. Alle inzenders vermeldden de juiste op lossing: de Lageweg in Sirjansland. Op de foto was onder an dere te zien de basisschool met sportveld, de begraafplaats, de voormalige pastorie en enkele woonhuizen. Uit de stapel goede inzendingen werd die van N. M. Veeningen, Dorps straat 9 in Sirjansland getrokken. Hij of zij krijgt de cadeau bon van 25 gulden toegestuurd. Een ietwat krakkemikkig pand in een bosrijke omgeving. Dat is de nieuwe opgave Liefhebbers kunnen zich ook dit jaar weer inschepen voor de vlootschouw. voor de loswal. Ook kan het publiek kennis maken met oude ambachten, zoals net ten boeten, garnalen pellen en babbelaars bakken. Verder is er een klederdrach tenshow van de folklore- groep Arke. In het nieuwe beusje in de Oudestraat is een presentatie te zien over vissen, schaal- en schelpdie ren.Kinderen kunnen tussen 11.00 en 17.00 uur over de Ha- vendijk meerijden met een ministoomtreintje. Het pu bliek kan zich om 13.30 uur inschepen voor de vloot schouw. De schepen vertrek ken om 14.00 uur. Het Brui- ZIERIKZEE - De pinkstervakantie in 1998 valt voor het voortgezet en basisonderwijs niet gelijk. Het ba sisonderwijs kan - in tegenstelling tot het voortge zet onderwijs - een lange pinkstervakantie tegemoet zien. De zomervakantie in 1999 staat op maandag 12 juli geprikt. Bij het vorig jaar opstellen van het advies over het va kantierooster 1997 - 1998 is unaniem gekozen voor een korte meivakantie en een lange pinkstervakantie. De meivakantie begint in 1998 op donderdag 30 april en duurt tot en met dinsdag 5 mei. Omdat op 6 mei verkie zingen plaatsvinden, kan de ze vakantie niet worden ver lengd. De weeklange pinkstervakantie in datzelf de jaar duurt van maandag 1 tot en met vrijdag 5 juni. De keuze voor deze laatste data is een tegemoetkoming aan de leerkrachten uit het basis onderwijs. Deze vakantie week doorbreekt namelijk de lange weken voorafgaand aan de zomervakantie, die volgend jaar pas op maandag 27 juli van start gaat. Echter, in het voortgezet on derwijs blijkt nu in diezelfde week geen ruimte voor va kantie te zijn. Oorzaak is het samenvallen met de correctie en uitwisseling van het eind examenwerk tussen eerste en tweede corrector. Omdat zestig procent van de docen ten uit het voortgezet onder wijs hierin is betrokken, gaat deze week niet voor dit onderwijsniveau op. Advies De Stuurgroep Vakantie spreiding Zeeland, samenge steld uit vertegenwoordigers van de verschillende onder wijsvormen, heeft voor het schooljaar 1998 - 1999 inmid dels ook advies uitgebracht. Volgens het advies moet de herfstvakantie in Zeeland duren van maandag 26 tot vrijdag 30 oktober. De kerst vakantie in 1998 staat vasr gelegd op maandag 21 decen- ber en loopt tot vrijdag 1 januari 1999. De voorjaarsvakantie in 7999 loopt van maandag 22 tot vrijdag 26 februari. Voer de ze week is gekozen oh tot een zo/elijkmatig mogelijke spreiding te komen. Reke- ningis bovendien gehouden met de verkiezingen van de pro/inciale staten op dins dag 3 maart. Tussen vrijdag 2 ei maandag 5 april worden G/ede Vrijdag en Pasen ge veerd. Volgens het advies \an de stuurgroep komt de Heivakantie tussen vrijdag .30 april en vrijdag 7 mei te .liggen. De Pinkstervakantie in het jaar 1999 valt vanaf maan dag 24 mei. De zomervakan tie tenslotte vangt maandag 12 juli aan. De werkgroep doet een dringend beroep op schoolbesturen zich te hou den aan dit advies. Dit voor- keursrooster is opgesteld aan de hand van de landelij ke richtlijnen die zijn uitge bracht door het Ministerie van onderwijs, cultuur en wetenschappen. waarover de lezers zich kunnen buigen. Wie weet waar foto graaf Joop van Houdt dit Zoekplaatje heeft gemaakt, kan zij.1 of haar oplossing voor woensdag .9 juli sturen naar: re- da:tie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierik- zet. De inzending kan ook in de brievenbus van LnO drukkerij uitgeverij aan het Jannewekken 11 worden gedeponeerd. Op brief of briefkaart graag het woord Zoekplaatje vermelden. nisser Visserskoor ^eeft van af 15.30 uur een optreden vanaf de BRU 26 h de haven aan de Loswal. On 20.00 uur stijgt een heteluchtballon op. De band La Mo/cher geeft 's avonds een c/ncert in de feesttent, in /afé 't Oekje speelt de bant Up Date. Het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5