Elkweerpark in Westhoek SCHOUWEN-DUIVELAND Nu met Hope geeft tuinconcert voor ongeneeslijk zieke moeder UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bruisend Beachpop LAATSTE RONDE 32^ PROFITEER NU VAN HET dé krant van schouwen-duiveland! Sjee Bee geen vergunning voor j azzf estival vrij dag Aanrijding door voorrangsfout Zes tot zeven hectaren groot; kosten geraamd op tien miljoen )e Zeeuwse Stromen**** Gewond na aanrijding 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 4 JULI 1997 1 52e JAARGANG NR 26207 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 VISSERIJDAGEN Mosselen, de vlootschouw, braderie en muziek kenmerken Bruse Visserijdagen. 6 PAARDENDAG De Paardendag van de Bond van Paardenfokkers wordt woensdag 16 juli gehouden bij manege Grol. 9 VOETBAL Peter Tierie, de nieuwe trainer van de WIK-dames, is niet bang vergeleken te worden met zijn voorganger. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's (zie advertentie elders in deze krant! Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving óf 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184.00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I bank-/gironummer vermeiden: II lI II lI II II II II lI z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. BURGH-HAAMSTEDE - De vijfde editie van het Beachpop Midzomer Dance Festival is meer dan muziek alleen. Zaterdag 12 juli is er op het festi valterrein aan de Brouwersdam veel bruisends te beleven. Nieuw dit jaar is de milieu actie. Bij inlevering van honderd Coca Cola-bekers krijgen bezoekers een t- shirt cadeau met daarop de tekst 'for a clean and green planet'. Het festivalterrein is ver der opgesierd met diverse attracties voor jong en oud. Kinderactiviteiten vinden plaats onder begeleiding van een recreatieteam. An dere happenings zijn laser- game, een springkussen, een uitgebreide markt en voorlichtingsstands van de GGD, het Aids Fonds en de stichting soa-bestrijding. Bovendien kan iedereen zich laten beschilderen door bekend body painter Ferri Zeeman. Tegelijkertijd gaat de mu ziek door. Tweeëntwintig acts zorgen tezamen voor elf uur non-stopmuziek. Nance en Ferri Somogyi verzorgen de presentatie van het geheel. De winst van het Beachpop Festival is bestemd voor het Aids Fonds. Organisator Douma wil samenwerken BROUWERSHAVEN - Sjee Bee's Own Jazz Festival in Brouwershaven krijgt geen vergunning voor het vrijdagavondprogramma van 11 juli. De gemeente gaat alleen akkoord wanneer de organisatie over eenstemming met het Heineken Jazzfestival be reikt. E. Douma, eigenaar van Sjee Bee, wil in over leg met het comité Brouwse Dag. Het twee avonden durende festival van Sjee Bee, vrij dag 11 en zaterdag 12 juli, gaat sowieso door.Wanneer we geen vergunning voor vrijdag meer krijgen, laten we de bands die avond bin nenspelen. Het is aangekon digd, dus we gaan er zeker mee door," stelt Douma. Dat er vrijdagavond niet bui ten mag worden gespeeld, komt voort uit de bezwaren die door het comité Brouwse Dag bij de gemeente zijn neergelegd. „Bij het opzetten van de kramen op de Markt, zou er overlast zijn door ons publiek. Dat probleem speelt zaterdag niet, want dan is de Brouwse dag 's avonds afge lopen. En dan kan er dus ook gewoon buiten worden ge speeld." licht Douma toe. De ondernemer wil zo snel mogelijk rond de tafel met het comité Brouwse Dag, te meer omdat de burgemeester bij overeenstemming alsnog een vergunning verstrekt. Door de bouw van de circa vijf Brouwse Dagkramen voor Sjee Bee eigenhandig aan te pakken, hoopt de on dernemer het comité een goed aanbod te kunnen doen. „Zij zeggen dat ze last van ons zullen hebben. Wij zeg gen: laat ons bewijzen dat dat niet zo is." V oorgeschiedenis De voorgeschiedenis van Sjee Bee's Own Jazz Festival speelt, volgens de organisa tor, een grote rol in het ver haal. „Zij werken samen met het andere jazzfestival. Twee jaar geleden zijn we samen begonnen, maar vorig jaar hebben we zelf iets opgezet." Douma betreurt het ontbre ken van een gezamenlijke aanpak tijdens dit Brouwse feestweekend. „Mijn voor stel is te komen tot een alge mene organisatie, desnoods op Vrijblijvende basis. Bij voorbeeld zoals in Middel burg. Daar heeft elke kroeg ook gewoon zijn eigen bands." BROUWERSHAVEN - Een voorrangsfout op de kruising Delingsdijk met de Ringdijk in Brouwershaven mondde donderdagmiddag uit in een aanrijding tussen twee per sonenauto's. Een 52-jarige vrouw uit Scharendijke reed over de Ringdijk, komende uit de rich^Lig van Looperskapelle. Zij verleende op het te passe ren kruispunt geen voorrang aan de voor haar van links komende 43-jarige automo biliste uit Serooskerke die over de Delingsdijk reed. De botsing.leverde geen gewon den op. Wel moesten beide voertuigen worden wegge sleept. Duinwekken 5, Renesse Eerst vraagt men naar het geld, het laatst naar het karakter Nog een enkele bui HET WE Vannacht enkele opklari j meeste plaatsen droog. Minimumtemperatuur c 11 graden. Overdag af e| maar ook nog een bui. Middagtemperatuur om I 19 graden. Wind uit nooM richtingen, zwak tot mat 1 op de 3 THUISZORG Oosterschelde Thuiszorg bereidt zich v<l nieuwe organisatiestructuur. BUDGETRUIMTE MIDDELBURG - De budget- ruimte 1998 van de provincie Zeeland is met 4 miljoen gul den verminderd. Aanlei ding is de tegenvallende op brengst uit de leges verdie ping Westerschelde. De bud getruimte was aanvankelijk op 14 miljoen gulden gesteld. Schouwen-Duiveland kan er nog best een elkweervoorziening bij hebben. „Het is een plan van lange adem. We zijn knap bezig als we het in 2000 rond hebben. Informeel is al wel duidelijk dat 'de politiek' een relatie met het Recreatief Milieu Centrum op prijs stelt. Daar mee is in het conceptplan dan ook rekening gehouden. Een directe koppeling met het RMC of de nog te ontwikke len Schouwse landschaps camping wordt niet afgewe zen. Het elkweerpark krijgt géén overdekt zwembad. Exploi tatie hiervan wordt onhaal baar geacht. Van Oost: „Dan (Archieffoto) gaat het tig miljoenen meer kosten. Zelfs grote steden kunnen dergelijke zwemba den niet exploiteren." Op pagina 3: Commentaar Ondanks regenbui toch sfeervolle happening Dirigente Elvira Vos-Simons leidde het koor vanaf opgestapelde stukken hout. (Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE Een 35-jarige motorrijder uit Schagen heeft donderdag een armbreuk opgelopen na een ongeval op de kruising Meel dijk met de Kraaijenstein- weg in Burgh-Haamstede. De man wilde linksaf de Meeldijk oprijden, maar moest wachten op tegenlig gers. Een zeventigjarige au tomobilist uit Westenschou- wen botste op de achterzijde en schampte langs de rech terzijkant van de Schage- naar. De motorrijder werd naar het Zierikzeese zieken huis afgevoerd. Advertentie ZIERIKZEE - De Westhoek krijgt een elkweerpark met buitenactiviteiten en een multifunctioneel ge bouw. Het park wordt zes tot zeven hectare groot en gaat naar schatting tien miljoen gulden kosten. Als alles meezit, gaat het park over twee jaar open. Waar het elkweerpark moet komen staat nog niet vast. De eerste optie is in Renesse bij het transferium. Maar ook de locaties Vroonweg/ Hogezoom, Lagezoom/Kooi- mansweg en Bouwmans- weg/Armhoeksweg zijn nog inbeeld. Het park omvat een kanovij ver, speeltuin, kinderboer derij, ponypark, verkeers- tuin, skatebaan en een multifunctioneel gebouw. Het gebouw is geschikt voor onder meer spelletjes en filmvoorstellingen. Het kan modern worden uitgevoerd of in de vorm van een Schouwse stolpboerderij. Naar verluidt geven de on dernemers de voorkeur aan de stolpboerderij. Het elkweerpark gaat naar schatting tien miljoen gul den kosten. Hoe dat bedrag moet worden opgebracht is nog niet duidelijk. Een mo gelijkheid is drie miljoen door allerlei subsidies, onge veer drie miljoen door deel nemende ondernemers en nog eens ongeveer drie mil joen als lening van de bank. De gezamenlijke recreatie ondernemers zijn inmiddels wel benaderd met het ver zoek om deel te nemen in de vorm van aandelen. Per ver- blijfseenheid of bed wordt de ondernemers voorgesteld één aandeel te kopen. Mini mum-afname is vastgesteld op vijftien aandelen. Voor de aandelen krijgen de ondernemers recht op toe gangspasjes voor het park die zij aan hun gasten be schikbaar kunnen stellen. Gasten van deelnememende ondernemers krijgen korting op de toegangsprijs bij eve nementen die op het park worden georganiseerd. Mede-initiatiefnemer H. van Oost reageert verrast op het bekend worden van zijn plannen. De vraag hoeveel aandeelhouders hij momen teel heeft, laat Van Oost on beantwoord. „We zijn bezig met het zoeken van draag vlak en dat verloopt posi tief." Samen met overheid Van Oost benadrukt dat hij het plan samen met de over heid wil ontwikkelen. Vol gende week benaclert hij bur gemeester en wethouders hierover. Naar verwachting zullen ook horeca en midden- en kleinbedrijf participeren. SCHUDDEBEURS - Een moeder die verknocht is aan zingen én ongeneeslijk ziek. Dat bracht dochter F. van der Vliet - Zeelenberg op het idee een bijzon der concert op poten te zetten. In haar tuin aan de Heesterlustweg in Schuddebeurs zongen de koorle den van Nu met Hope uit Haamstede donderdag avond een zomers repertoire. Moeder N. Zeelenberg - van Toledo is een trouwe fan van het koor Nu met Hope, waar van haar dochter lid is. Jaar lijks bezoekt ze trouw het af sluitende Zomeravondconcert, maar dit keer moet ze tot haar spijt .verstek laten gaan. Een be zoek aan Haamstede, woens dag 9 juli, is haar te zwaar. „Het idee is geboren toen ik gras aan het maaien was. Ik dacht: ze kunnen eigenlijk best wel hier zingen. M'n moeder zou het namelijk graag .willen horen," licht dochter Van der Vliet vooraf gaand aan het optreden de omstandigheden toe. Met dit optreden kon Van der Vliet haar moeder een groot plezier doen, temeer omdat „ze zelf ook altijd veel heeft gezongen." Al zesendertig jaar maakt moeder Zeelen berg als sopraan deel uit van het Voorns Dameskoor, iets wat ze - door een tijdelijk verlies van haar stem - de laatste paar maanden even eens moest laten rusten. Van het initiatief van haar dochter wist ze desondanks met volle teugen te genieten. De laatste twee nummers, waaronder haar verzoek 'Al le Menschen werden Brüder' zong ze uit volle borst mee. „Ik ga altijd weer blij naar huis als ik dit koor heb ge hoord. Nu dus ook. Die geest drift en die inzet is geweldig. Ik hoop dat ik het nog een keer meemaak, maar dan niet hiervoor," verklaarde moeder Zeelenberg na af loop. De avond viel niet alleen bij haar in goede aarde. Vrien den, familie, koorvrienden en wellicht ook enkele toe vallige passanten verzamel den zich - al dan niet in het bezit van een meegebrachte stoel - op het door bomen om ringde grasveld achter de woning van familie Van der Vliet. De ruim vijftig aanwe zige koorleden dromden sa men op het terras. Een beetje improviseren was het wel, maar dat maakte het concert des te bijzonder. Pianist Wim Boer begeleidde het koor vanuit de huiska mer op de piano. Dirigente Elvira Vos - Simons klom op twee opgestapelde stukken hout om zoveel mogelijk koorleden zicht te geven op haar aanwijzigingen. Boer en Vos konden elkaar niet zien, maar wisten zich met wat over-en-weer ge schreeuw wonderlijk goed te redden. Andere ongemakken konden eveneens met wat vindingrijkheid worden op gelost, zoals het met mag neetjes vastzetten van weg waaiende bladmuziek. In één ding had het enthou siaste koor echter niet de hand en dat waren de weer somstandigheden. Na enig waarschuwend gedonder volgde een flinke plensbui. De grote groep mensen ver huisde - na een tijdje schuilen - naar de woonkamer, waar het optreden werd voortge zet. De afronding van het op treden vond overigens weer buiten plaats, want nadat de regen was gestopt volgde op nieuw een verhuizing. Oefening De koorleden brachten het repertoire ten gehore dat vol gende week ook te beluiste ren valt in de Gereformeerde kerk in Haamstede. Volgens voorzitter en koorlid me vrouw A. Bouman een prima oefening. „Buiten zingen is heel moeilijk. Je kunt niet goed horen wat er in het ver dere koor gebeurt, het ver waait. En de akoestiek is erg belangrijk. Maar ik hou wel van een beetje frisse lucht, dus dat vind ik hier het fijne van." Het initiatief van koorlid Van der Vliet sprak het be stuur direct aan en dat gold ook voor de vele opdravende koorgenoten. „Een verzoek van één van de leden wil je toch graag inwilligen en dit is ook nog eens om een heel bijzondere reden. Daarnaast kan het geen kwaad om als koor af en toe belangeloos aan iets mee te doen," meent Bouman. Ondanks de regen, de verhui zingen en de overige impro visaties kon de avond niet meer stuk. „Dit is haast niet te vatten. Dit verwacht je ge woon niet. Het was echt prachtig," besluit mevrouw Zeelenberg. finale van de nieuwbouw is begonnen... nieuwe Zeeuwse Stromen nadert haar Samen met u blikken we vooruit de opening én we blikken terug op de esvolie arrangementen van de afgelopen Want onze koks stelden een keuzemenu samen van de populair ste gerechten, nog eenmaal voor half geld: 25,00. Reserveert u even? 0111 462040

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1