t Pk's en uitstraling bij de Zeelandbrug Laatste bezoeken college aan kernen Regen verstoort tennistoernooien ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GARAGE DIJKMAN HENRA AANHANWAGENS HENRA-WACO PAARDENTRAILERS Klokfontein Herman Bin in Amersfoort geopend Mishandeling paard Chauffeur vrachtwagen te veel op Diefstal uit winkel "GODDANK HEBBEN WE HIER MEER GELACHEN DAN GEHUILD" r dé krant van schouwen - duiveland! r ZIERIKZEESC NIEUWSBODE MAANDAG 30 JUNI 1997 152e JAARGANG NR 26204 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 Voor al uw vervoer Nieuwe serie vanaf 1395 excl. btw SPECIALE PRIJS Haamstede, telefoon 0111-651446 Bestemmingsplan Zierikzee Noord in discussie Meer en hoger bouwen ZIERIKZEE - Meer woningen dan gepland en wo ningen met meerdere woonlagen. Dat is de suggestie die het ambtelijk apparaat meegeeft aan het op nieuw in bespreking' gaande bestemmingsplan Zie rikzee Noord. Volgens wethouder C. Veerhoek be staan er echter vooralsnog geen plannen dichter te gaan bebouwen. De structuurvisie Zierikzee Noord, tot stand gekomen onder de vlag van de voorma lige gemeente Zierikzee, schetst een wijk waarin plaats is voor 670 tot 830 wo ningen. Uitgegaan is toenter tijd van een groei van vijftig tot zestig woningen per jaar. Deze getallen betekenen een bouwcapaciteit voor twaalf tot vijftien jaar. In de ambtelijke notitie die aan de commissiestukken is toegevoegd, wordt uitgegaan van 112 woningen, die jaar lijks in Zierikzee gebouwd mogen worden. ,,Dan ben je na zeveneneenhalf jaar klaar. Maar je kunt Zierik zee niet zo groot maken als Schouwen-Duiveland. Dus als je die woningen wilt re aliseren, moet je gaan kijken wat er voor andere mogelijk heden zijn," schetst een me dewerker van de gemeente. Aan de voorziene capaciteits- problematiek kan het dich ter bebouwen en het gesta peld bouwen oplossing bieden. Wat dat laatste be treft, moet gedacht worden aan drie woonlagen. Overi gens geldt dat plan nog niet voor de eerste fase. Dit deel van de wijk, dat grenst aan de villawijk aan de Nas- saulaan, moet een over gangsfunctie krijgen. Ruime kavels en landhuisachtige bebouwing verzorgen de aan sluiting tussen de al bestaan de woonwijk en het buiten gebied. Veerhoek weerlegt de ambte lijke plannen. De 112 wonin gen zijn nog lang niet zeker en in zijn visie ook niet juist. ,,Maar mocht dat toch moe ten, dan wil dat nog hele maal niet zeggen dat dichtere bebouwing oplossing biedt." V erkeersproblematiek Over de ontwikkelde struc tuurschets is hij overigens te vreden, op enkele details na. ,,De verkeersproblematiek wil ik direct in het plan al tackelen. Overal zijn we be zig drempels en andere zaken aan te leggen om iets aan de verkeersonveiligheid te doen. Nu denk ik: 'laten we dat bij voorbaat aanpak ken'," oppert de wethouder. Sociaal onveilige routes moeten worden voorkomen, evenals verkeersonveiiige punten. Augustus 1996 stemde gede puteerde staten in met de uit breiding van Zierikzee in noordelijke richting. Ook de provincie vroeg eveneens aandacht voor de verkeers veiligheid van kruisingen zo als de Lange Blokweg met de Emil Sandströmweg en de Lange en Korte Blokweg. Bij de uitvoering van de eer ste fase is aanpassing van de volledige wegenstructuur nog niet vereist. Alleen de Emil Sandströmweg en de Korte Blokweg dienen onder handen te worden genomen, met het oog op de toekomsti ge verkeersstromen. Het beeldkwaliteitsplan, een vast onderdeel van de aanpak van de nieuwe ge meente, ligt al klaar. „Niet meer in platte vlakken den ken, maar driedimensionaal. Daarmee kun je gelijk aange ven wat, voor karakter de open ruimte krijgt." Aan een beeldkwaliteitsplan zijn, al dus de wethouder, verschil lende voordelen verbonden. Zo weten woningkopers bij voorbaat wat ze te wachten staat in de wijk waar ze een woning willen neerzetten. Organen als de welstands commissie weten waar ze zich aan moeten houden en mensen die willen inspreken of bezwaar willen maken hebben een concreet houvast. „Het communiceert beter. Tenslotte is de wereld ook geen plat vlak," aldus Veer hoek. De nieuw te ontwikkelen wijk wordt begrensd door de Emil Sandströmweg, de Lan ge en Korte Blokweg en de Schouwsedijk. In totaal gaat het om een stuk grond van ruim zevenendertig hectare. Binnen dit gebied worden drie verschillende delen on derscheiden: stedelijk wo nen, landschappelijk wonen en laag stedelijk wonen. Richting Schouwsedijk staat het landschappelijk wonen gepland, tegen de Lange Blokweg het laag stedelijk en in het middengebied komt het stedelijk wonen aan de orde. Ingezet wordt, onder meer door een mixage van verschillende woningen, op een gevarieerde bevolkings samenstelling. De bouw van een kleine winkelvoorzie ning en een basisschool be hoort tot de mogelijkheden. Als de commissie GGZ/ROEZ dinsdag 8 juli akkoord gaat, gaat het bestemmingsplan Zierik zee Noord in vooroverleg. Bouwactiviteiten op het nu nog open terrein worden niet voor me dio 1998 verwacht. Winnaar ontwerpwedstrijd ZIERIKZEE - De 'klokfontein' dat ontworpen is door Zierikzeeënaar Herman Bin is zaterdag of ficieel geopend door de burgemeester van Amersfoort. Bin is tevreden over de uitvoering van zijn ontwerp. ,,Het is een mooi stukje werk geworden." De ontwerper heeft ook een kijkje genomen in de kel der onder de fontein bij de regeltechniek. „Dat was imposant om te zien. De klok is atoomgestuurd." Bin had met zijn inzending de ho9fdprijs gewonnen in de Sourcy Fontein Ont werpwedstrijd. Deze hoofdprijs was dat het ont werp ook werkelijk uitge voerd wordt in een stad in Nederland, Amersfoort in dit geval. Het waterobject is de eerste fontein in Ne derland die tevens dienst doet als klok. Het idee is eigenlijk sim pel. „Ik heb me laten inspi reren door waterwormpjes. Het is een ronde bak gevuld met water. In plaats van een secondenwijzer kan ie dere vijf seconden een wa terwormpje overspringen. Dan krijg je de suggestie van een wijzer. Het aanwij zen van de uren gaat conti nu door," vertelt Bin. Juryvoorzitter Paul Huf lichtte tijdens de openings ceremonie toe waarom de fontein als winnend ont werp werd gekozen: „Deze fontein vormt een aantrek kelijk 'moment op het plein, het object vangt de aandacht zonder het plein te overheersen en de vondst om de spuiters te laten fun geren als de wijzers van een klok getuigt van vernuft en originaliteit." De openingsceremonie werd omlijst door een straatfestival in de sfeer van een parade door clowns, steltenlopers, jong leurs en muzikanten. KERKWERVE - Het einde van de reeks collegebe- zoeken komt in zicht. De toer van b en w, die in to taal negentien bezoeken omvatte, eindigt met een bezoek aan Kerkwerve en Noordgouwe. Kerkwervfe is als eerste aan de beurt. Woensdag 2 juli brengen burgemeester en wethouders een bezoek aan het bedrijf van de familie Van Langeraad aan de Weel- weg. De kennismakings avond vindt plaats in dorps huis 't Zuudende. Vanaf 19.30 uur kunnen dorpsbewo ners met vragen en opmer kingen op deze locatie.te recht. Een week later bezoekt het college Noordgouwe, waar allereerst de gerestaureerde meekrabstoof wordt aange daan. Aansluitend gaat het gemeentebestuur in gesprek met de dorpsraad, waarna een kennismakingsavond voor de inwoners van Noord gouwe staat gepland. Inwo ners, vertegenwoordigers van bedrijven en verenigin gen - zowel uit Noordgouwe als Schuddebeurs - kunnen vanaf 19.30 uur in het dorps huis terecht. Corvette's, Camaro's en Firebirds ZIERIKZEE - Een tegenvallend aantal deelnemers en slechts een handjevol kijkers. De Camaro Cu stom Club (CCC) ondervond duidelijk hinder van het natte weer. Maar de echte fanaten lieten zich niet uit het veld slaan. Zo'n vijftig tot zestig Corvet te's, Camaro's en Firebirds stonden zondag tussen 13.00 en 15.00 uur bij restaurant De Zeelandbrug in Zierikzee ge parkeerd. „De zware motor, de kracht en de uitstraling." Voorzit ter Jan Cuypers van de CCC praat met liefde over de Amerikaanse sportwagens die voor de deur van het res taurant staan geparkeerd. „De rondingen van de Cor vette zijn al die jaren onver anderd gebleven. Het is een soort legende geworden. Dat zelfde geldt voor de Cama ro's en Firebirds. Die hebben ook altijd dezelfde lijn ge houden. En dan dat geluid. Daar kan een autoliefhebber niet om heen. Een prachtig geluid. Dat gerommel van die motor, dat roept de adre naline in je op." De clubleden die gisteren Zierikzee aandeden, maak ten deel uit van een speciaal CCC-weekend. Jaarlijks houdt de organisatie een kampweekend in Nederland. De club die z'n lokaal in Ant werpen heeft, bestaat voor eenvierde deel uit Nederlan ders. En ook daar moet je iets voor doen." Onderdeel van het weekend was de zon dag gehouden puzzelrit. Aan de oprit van de Zeelandbrug werd de eerder gehouden Show Shine voor even ge continueerd. Helaas niet met de aanvankelijk verwachte drukte. „De opkomst is wat zwak. Er hebben zo'n veertig tot vijfenveertig mensen aan het weekend meegedaan. Vandaag hebben zich nog wat mensen gemeld. In to taal zijn we nu met rond de vijftig a zestig wagens," zet Cuypers uiteen. Hoerenbak Onder de deelnemers ook Leen Kostense uit Bruinisse. Als eigenaar van een origi nele Corvette sloot hij zich bij de Belgische club aan. Sinds anderhalf jaar rijdt hij corvette, na eerst aan de ca maro te zijn geweest. Een liefde die al van vroeger stamt. Vervolg op pagina 2. Juist bij aanvang van de lunchpauze bij restaurant De Val begon het te regenen. Belangstel ling van kijkers bleef dan ook uit. (Foto: Marijke Folkertsma) HAAMSTEDE - Bij een paard, dat in de wei aan de Hogezoom in Haam stede verblijft, hebben onbekenden zondagmid dag de staart afgeknipt. De zogende merrie, die recent een veulen heeft gehad, is door deze in greep - aldus een politie woordvoerder - „vrese lijk onthand". Het paard heeft veel last van vlie gen op haar tepels, die ze nu niet meer met haar staart kan wegslaan. De knipactie vond plaats tussen 12.45 en 13.40 uur. Melding van het feit werd gedaan door een in woonster van Haamste de. ZIERIKZEE - Een 41-jarige vrachtwagenchauffeur uit Oudenbosch is zondagmid dag rond 17.30 uur door de politie aan de kant gezet, om dat hij te veel liad gedron ken. Hij werd aangehouden op de N59 tussen Bruinisse en Zie rikzee, waarna een blaastest werd afgenomen. De man blies 490 microgram per li ter, wat meer dan twee keer zoveel is als toegestaan. De vrachtwagenchauffeur is aangehouden en naar het po litiebureau overgebracht, waar hij een rijverbod kreeg uitgereikt. GOES - Een 31-jarige man uit Zierikzee is betrapt bij het plegen van winkeldiefstal in Goes. De Zierikzeeënaar nam bij de Xenos in Goes voor 24 gulden aan goederen mee. Hij moet zich voor de Middelburgse rechter ver antwoorden. Wanneer wij over dun ijs rijden ligt onze veiligheid in onze snelheid. Later een bui v y. rr// 7 f i M t HET WEER Vannacht aan de kust een enkele bui, in het binnenland opklaringen. Min.temp. 11 graden. Overdag wisselend bewolkt en in het binnen land in de loop van de dag af en toe een bui. Middagtemp. 18 graden. Zuidwestenwind, matig, kracht 3 tot 4, aan de kust vrij krachtig, 5. i 3 BOERENLANDDAG De drie jaar geleden begonnen Boerenlanddag blijkt nog steeds een ijzersterke formule te zijn. 1 4 SCHUURFEEST De PJZ zetten hun streven naar gezelligheid om in een nachtefijk schuurfeest. 5 ACTIEDAG De SoW-gemeente is verrast over het succes van de voor het eerst georganiseerde Actiedag. 7 BENZINE De Schouwse benzinestations staan klaar voor mensen die willen hamsteren. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Goedegebure weer clubkampioen ZIERIKZEE - De tennistoernooien in Bruinisse en Nieuwerkerk hadden het afgelopen weekeinde be hoorlijk veel last van het slechte weer. LTC Bru-tèn kwam zaterdag erg goed weg want er viel geen spat je regen. Het eerste weekeinde van de zeventiende uitgave van het Mosseltoernooi verliep zon der verrassingen. In het he renenkel B hadden twee ten nissers uit Middelharnis een goede start. Cornelis Klein- jan versloeg Bruenaar Peter Coppoolse in drie sets, Peter Godrie uit Zierikzee had nog minder te vertellen tegen Christiaan Huizer. Hij ver loor in twee sets. Wilco Breen plaatste zich een categorie lager voor de kwartfinale van het herenen kel Cl. De speler uit Oud dorp deed dit ten koste van Arno de Koning, lid van TC Westerschouwen, met 6-2 6-1. De Koning smaakte afgelo pen weekeinde wel het ge noegen van een overwinning. Met Robert Kort versloeg hij het Nieuwerkerkse duo Mark Lodewijk/PeterWe- ijermans en plaatste zich voor de halve finale. De clubkampioenschappen van TV Duiveland in Nieu werkerk werden de laatste weken veelal geplaagd door hagel, wind en regen. Ook in het finaleweekeinde was het raak. De eindstrijd in de hoogste en belangrijkste ca tegorie, het herenenkel A, had een vertraging van ruim twee uur. De matadoren Er- win Verbraak en Hans-Jan Goedegebure waren uiter aard geen onbekenden voor elkaar. De laatste had de hoofdprijs van de club vorig seizoen ook al op zijn naam geschreven en deed dat nu weer. Volleybalvereniging Kwiek is er nog steeds niet uit. Naast het aantrekken van een nieuwe damestrainer wil de Bruse club een herstructe- ring doorvoeren. Hiermee wil Kwiek de leden op tech nisch en tactisch meer kun nen bieden en het niveau om hoog tillen. Kees Rossen heeft de voor laatste competitiewedstrijd van HSV Oosterschelde ge wonnen. Aanstaande vrijdag valt de beslissing over het kampioenschap binnenwa ter. Gezien de kleine ver schillen in het tussenklasse- ment is er van alles mogelijk. Sport op pagina 7. (Oud-Nieuwerkerker over zijn Jeugd in Duiveland) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving 102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 0/184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I J-1 [Tl I I J J bank-/gironummer vermelden: II II II II IULJ Ii II IJ SC Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. ~i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1