Aparte diploma-uitreiking Rommelmarkt in Dreischor levert recordopbrengst op DE IMMETJES-HOEVE Koninklijke zeilers in Brouw 'We hadden niet meer spullen, maar wel meer klanten' Internationale gasten Natuur- excursifes Neeltje Jans Autogordel campagne blijkt succes I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - In de afgelopen week zijn op een aantal middelbare scholen op Schouwen-Duiveland de diploma's uitgereikt aan de kandidaten die voor hun eindexamen zijn geslaagd. De meeste leer lingen kregen hun diploma op school, maar voor sommige geslaagden was het niet mogelijk om bij de plechtige gebeurtenis aamveizig te zijn. Een leerling van de Scholengemeenschap Schouwen- Duiveland Arno Vermeulen, kreeg zijn diploma in het Oosterschelde Ziekenhuis te Goes. Hij slaag de voor het examen LBO-C/D Elektrotechniek en gaat een vooropleiding volgen bij Fokker in Woensdrecht. DREISCHOR - De mensen van de Nederlands Her vormde kerk in Dreischor kunnen terugzien op een zeer geslaagde rommelmarkt/bazar. Het evenement bracht een dikke 8000 gulden in het laadje. ,,En dat is toch zo'n 2000 gulden meer dan in voorgaande ja ren", aldus J. L. Bodbijl, voorzitter van de kerkvoog dij. ,,We hadden niet meer spullen, maar er waren gewoon veel meer klanten", aldus Bodbijl. Zo'n veertien dagen geleden begonnen de vrijwilligers al met het sorteren, schoonmakén en prijzen van de 'rommel'. Bodbijl: „We sparen de spullen eeïTvhèëi"jaar dbof°rbji if¥l£,v wötdt-ddn opgeslagen We ha tb"1 den' bok'nog spullen 'ovèr van de rommelmarkt vorig jaar". Stikdruk „Er is nu al een heleboel weg. We hadden hier bijvoorbeeld een enorme stapel overgordij nen. Moet je zien wat daar nu nog van over is", aldus Bodbijl. „Het is nu vrij rustig, maar vanmorgen was het meteen al stikdruk. Ze stonden al om half negen klaar". De mensen van de NH-kerk hadden duide lijk hun beste beentje voorge zet om een succes te maken van de jaarlijkse rommelmarkt die dit jaar haar vijftiende editie beleefde. In de grote loods waar de rom melmarkt gehouden werd wa ren langs de wanden de stand met klein huishoudelijk mate riaal opgesteld. Verder was er de'bbekèhsVahd waar'het''mo- dertr' -jongensboek'" uit 'de" Kluttm'ahserie met de tittel Om den "voetbal broederlijk naast werken van Heijermans en Er ich Maria Remargue lag. Voor de moderne huisvrouw was er Van vingerhoed tot strijk plank, handleiding voor den modernen huisvrouw. Een strooptocht door de loods kon met gemak een volledige huisinrichting opleveren. Keu rig in rijen opgesteld stonden er stoelen, complete bankstel len en verschillende wandmeu- bels. Ook in de sector keuke nuitrusting was men bijzonder goed gesorteerd. Naast koel kasten stonden ook verschil lende wasmachines, bak- en grillovens en dergelijke opge steld. Om de rommelmarkt voor een zo breed mogelijk publiek aan trekkelijk te maken was naast een slentergang langs de 'rom mel' ook actieve deelname aan verschillende spelletjes moge lijk. Zo was er een ballengooi- tent en kon men een poging wa gen om de waarde van een boodschappenmand vol bood schappen te raden. Buiten kon men 'trampoli nespringen'. Blijkens een hand geschreven aankondiging kon den kinderen voor het luttele bedrag van tien cent zich vijf minuten lang uitleven op een oude bedspiralen. Men sprong overigens; zo werd gewaar schuwd, geheel voor eigen risi co Wie moet was van het slenteren kon neerstrijken op een schaduwrijk terras. Overal vandaan De klanten kwamen volgens Bodbijl niet alleen vanuit de omgeving van Dreischor. „Nee, ze kwamen echt overal van daan. Ik heb ook Duitsers en Belgen gezien". Bodbijl toont zich dik tevreden met het ver loop van de rommelmarkt/ba zar. De opbrengst van het eve nement is bedoeld voor het on- derhoudsfonds van de kerk. BROUWERSHAVEN - Zondag waren ze te gast in Brouwers haven, zo'n honderd vrouwen uit verschillende landen van de wereld. De vrouwen zijn in Nederland in het kader van de Wereldconferentie die de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen samen met de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en Christelijke en Katholieke vrouwenbonden hield. De internationale gasten wer den zondagmiddag ontvangen in het stadhuis in Brouwersha ven. Daarna werd men vergast op een Captain's Dinner in het Tonnenmagazijn. Eerder die dag werd een bezoek gebracht aan Delta Expo ROTTERDAM - Michael Jack son, de popster die dinsdag en woensdag optreedt in de Rot terdamse Kuip, is in de nacht van zondag op maandag per trein aangekomen in Rotter dam. De aankomst van de Amerikaan ging gepaard met veel veiligheidsmaatregelen en nerveuze toestanden. De komst van Jackson, die normaal ge sproken wars is van publici teit, was van tevoren aange kondigd. AMSTERDAM - De kunstvei ling die zondag in het kader van de campagne „Nederland voor een vrij Zuid-Afrika" in de Brakke Grond in Amster dam werd gehouden, is te leurstellend verlopen. Van de doeken die door veertig beken de kunstenaars belangeloos ter beschikking waren gesteld, werden er slechts zeven ver kocht. NEELTJE JANS - Zaterdag 4 en zondag 5 juli worden op ini tiatief van het Zeeuws Land schap wandelexcursies door de 'nieuwe' natuur op het eiland Neeltje Jans gehouden. De ex cursie vertrekt om 10 uur bij de kassa's van Delta Expo. Van te voren aanmelden hoeft niet. Tijdens de bouw van de Ooster- scheldedam was een eiland no dig om de pijlers en matten te kunnen maken. Zodra de dam klaar was kon de natuur haar gang gaan op het eiland. Al snel ontdekten planten en vo gels deze plaats. Zeedistel, helmgras, visdiefjes en plevie ren gingen het eiland gebrui ken. Wind en zand begonnen duintjes te vormen. Inmiddels ligt midden op het eiland al een heel duinlandschap. Nog steeds is het een dynamisch ei land, er verandert nog van al les. Er komen steeds nieuwe planten bij, die langzaam het zandlanschap wat kleur geven. Het Zeeuws Landschap en Na tuurmonumenten beheren sa men de natuur.op Neeltje Jans. Voor degenen die willen zien wat de natuur nu al te bieden heeft en voor degenen die wel willen volgen wat er van jaar tot jaar verandert zijn de ex cursies bedoeld. De excursies van het Zeeuws Landschap en Natuurmonumenten duren on geveer tweeëneenhalf uur. ZIERIKZEE - Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland kan terugkijken op een geslaagde autogordelcam pagne. Van 9 maart tot 12 april is massaal campagne gevoerd door alle politiecorpsen in de provincie, twintig gemeenten, 83 bedrijven, vier waterschap pen, Rijkswaterstaat en het bestuur van Zeeland. In totaal stonden in Zeeland 325 poster-Zsandwichborden langs de wegen of op be drijfsterreinen. De weggebrui ker werd dus veelvuldig gecon fronteerd met de leus „In de gordels of in de kreukels". Tij dens controles is gebleken dat voor velen deze borden een ge heugensteuntje vormden. Na afloop van de autogordel campagne bleek dat elf procent meer mensen de autogordel omdoen. Het ROVZ en de deel nemers kunnen nog niet op hun lauweren gaan rusten. Ook in de toekomst zal extra aandacht besteed moeten worden aan de problematiek van heet rijden zonder autogordel. Want des ondanks de flinke stijging blijft het draagpercentage in Zeeland nog aan de lage kant. Voor de campagne was het ge middelde draagpercentage bij bestuurders in Zeeland 62,4%. Na afloop van de campagne kwam men uit op 73,4%. Hier valt nog veel winst te boeken; in cijfers, maar vooral in het voorkomen van menselijk leed. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 43 Hiemstra start de wagen en rijdt ver der. 'De tijd zal het moeten leren, jon gen, maar bedenk één ding: Liefde is vaak blind of bijna blind, maar het la tere huwelijk is dan de oogarts'. 'Ik ben benieuwd wat ze daar van me zeggen. In ieder geval weten we van avond meer, vader'. Jasper knikt, praten heeft hij geduren de de rit weinig gedaan. Nu de kogel door de kerk is en hij met Doortje op weg is naar de kliniek waar ze voor de zoveelste maal onderzocht zal worden, benauwt het hem weer tot stikkens toe. Had hij dit mogen doen, had hij bij het kind valse hoop mogen wekken? Ze was eerst vrij onverschil lig geweest toen vader vertelde wat de nieuwe dokter had gezegd. Meer dan een schamper lachje kon er niet op overschieten Later, toen ze weer een keer met Jelle in de tuin had gezeten, was dat anders geworden'. Jasper nóch Catrien had het gewaagd het penibele onderwerp op nieuw aan te roeren, ze begon er zelf over. 'Vader, ik moest het tóch maar doen Even had ze haar ogen gesloten toen ze dat zei. Even weer zag ze het gezicht van Jelle voor zich, het stille gezicht boven het boek waaruit hij haar voor las. 'Ik ben toch ook een vrouw', had ze weer gemompeld toen hij het boek had dichtgeklapt en van haar weg was ge gaan, naar zijn werk dat wachtte. 'Ik ben toch ook een vrouw en als ik ge zond kon worden als óls Vandaag moest het dan gebeuren, van daag zit ze naast moeder op de achter bank van de grote auto. Soms ziet ze in de achteruitkijkspiegel even het verbe ten gezicht van haar vader, dan kijkt ze naar de teller tachtig, honderd, honderd twintig Als we nu een ongeluk kregen, zou al les uit zijn', denkt ze. 'Dan was vader er niet meer en moeder niet en ik niet. Er zijn mensen die zeggen dat het voor mij wel het beste zou zijn, dat ik toch niets aan mijn leven heb En haar vader en moeder? Het ging weer wat beter, maar het is toch bepaald geen rozegeur en maneschijn. Eergisteren was het weer zo met vader, hoewel niet zo erg, niet zo wèlgelijk erg als vroeger. Er was weer het geluid van kijvende stem men geweest, van gierend huilen, van een vloek. Als vader en moeder er niet meer waren, konden ze geen ruzie ma ken ook en in de hemel kun je geen je never kopen. Ze schrikt op. Zo mag ze toch niet den ken, zo mag ze God toch niet verzoe ken Laat zè zich nu behandelen om Jelle? Omdat ze zich een ogenblik met Jelle door de kerk heeft zien lopen, in haar witte bruidsjapon en een kransje van oranjebloesem in haar blonde haren? Ze wil het zich niet bekennen, wél toe geven dat het woord van Jelle eigenlijk de zevende bazuinstoot is geweest die Jericho deed vallen. Jelle las daarover, ze had het machtig gevonden, en Jelle leest mooi. Tben had ze gedacht: ik moet het maar doen. Vader en moeder worden ouder en ik zal hun steeds tot een grotere last worden. Geert en Marja gaan trouwen, in hun jonge gezin is voor mij geen plaats. Het draait toch op een of ander verpleeghuis uit, het is niet meer van belang. Als ze me niet kunnen repare ren, verandert er niets, en als ze het wèl kunnen, nou ja, dan gaat de poort van de hemel voor me open, maar dat zie ik er nog niet in. O Jelle, waarom ben ik zo Ze had getracht haar verwarde gedach ten te bundelen, maar het lukte niet, het was maar het beste helemaal niet meer te denken, je maar te laten gaan, luchtig te praten, woorden te mumme len zonder zin. Jasper kijkt op de snelheidsmeter. Honderddertig loopt de wagen, dat kan die wel hebben, maar even minder kan ook wel. (wordt vervolgd) Dinsdag 30 juni NEDERLAND 1 10.00 uur Vrouw-zijn, geva rieerd vrouwenmagazine. 10.50 uur TV-Fruitmand, gees telijke liederen op verzoek. 11.10 uur Mag ik es met je pra ten?, Feike ter Velde praat met een gewoon mens. Herh. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.08 uur Het kleine huis op de prairie, Amerikaanse serie. 17.00 uur Ik ben Benjamin Ben, kindermagazine. 17.30 uur Tijdsein 1, actualitei tenmagazine. 18.10 uur Jongerendag '92, im pressie van deze afgelopen za terdag in stadion Galgenwaard in Utrecht gehouden jongeren dag. 18.35 uur Blackout, spelpro- gramma. 19.04 uur De blik op oneindig, documentaire over paar- desport. 19.30 uur Voorbeeld doet vol gen, reportage over de Hussie- tenkerk in Tsjechoslowakije die zich inzet voor demente be jaarden en gehandicapte kin deren. 19.50 uur Mijmeringen, over denking van prof. dr. W. J. Ou- weneel. 20,00 uur Journaal 20.25 uur Miame wild, reporta ge oveer loslopende exotische dieren in Miami. 21.08 uur Tijdsein 2, actualitei tenrubriek. 21.34 uur Jongerendag '92, ver slag van deze op 20 juni j.l. ge houden jongerendag. 22.35 uur Antenne: het beslis sende evenwicht, documentaire over de invloed van het Westen op de milieuproblemen in de Derde Wereld. 23.25 uur In beeld: Maarten 't Hart, filmportret van deze schilder. 23.50 uur Mijmeringen 23.55 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.05 uur Verhalen van Moeder de Gans, poppenserie. 17.14 uur Boes, tekenfilmserie. 17.25 uur Hier is Aubrey, te kenfilm. 17.31 uur De grote meneer Kaktus show, kindermagazine. 18.00 uur Journaal 18.16 uur Comedy Krakers met om: 18.16 uur Dubbeldekkers, se rie. 18.39 uur Daar komen de schutters, comedyserie. 19.13 uur Vijf tegen vijf spe cial, spelprogramma. 19.42 uur Police rescue, Austra- lich/Engelse serie. 20.37 uur Zeg 'ns AAA, Neder landse comedyserie. 21.08 uur De verleiding, 16- delige serie over de wereld ach ter de reclame. 21.53 uur Achter het nieuws, actualiteitenmagazine. 22.27 uur Golden girls, Ameri kaanse comedyserie. 23.54 uur Favoriete schrijvers, serie portretten waarin 2 schrijvers met elkaar worden geconfronteerd. 23.27 uur Museumschatten. 23.38 uur Journaal NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 18.40 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 15.00 uur Wimbledon, recht streeks verslag van dit interna tionale tennistoernooi. 18.10 uur Ca va, Frans voor be ginners, afl. 19. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Verhalenvertellers, serie verhalen uit alle wereld delen. 19.12 uur Wimbledon, recht streeks verslag van dit interna tionale tennistoernooi. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Vrouwen vertellen, serie over vrouwen. 20.55 uur Let's Dance: Dance Theatre of Harlem, ballet ge choreografeerd door Agnes de Mille. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio sport journaal 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie uit binnen- en buitenland met om 22.45 uur Den Haag vandaag. 23.00 uur De Spaanse erfenis, afl. 2. 00.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden RTL 4 06.55 uur RTL 4 Nieuws 07.00 uur Cartoon 07.25 uur RTL 4 Nieuws 07.30 uur Cartoon 08.00 uur RTL 4 Nieuws 08.05 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh. 08.30 uur RTL 4 Nieuws 08.35 uur Mash, Amerikaanse serie. 09.05 uur RTL 4 Nieuws 09.10 uur Rad van fortuin, spel programma. Herh. 09.35 uur As the world turns, Amerikaanse serie. 10.19 uur RLT 4 Groente- en Fruittip 10.20 uur Geraldo, Amerikaan se talkshow. 11.05 uur RLT 4 text, selectie uit de pagina's van RTL 4-text met het geluid van RTL 4 Ra dio. 12.45 uur Ces messieurs de la gachete, Franse film. 14.15 uur The Oprah Winfrey show, Amerikaanse talkshow. 15.05 uur De draagmoeder, Brazilaanse serie. 15.35 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. 16.00 uur Telekids, kinderpro gramma. 17.05 uur Love boat, Ameri kaans serie. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur Prijzenslag, spelpro gramma. 18.50 uur RTL 4 minispel: ta boe, telefoonspelletje. 19.00 uur Rad van fortuin, spel programma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Spijkerhoek, tweede aflevering van deze Nederland se dramaserie. 20.30 uur Hitbingo, showpro gramma waarin met kandida ten en de mensen thuis het we reldberoemde spel bingo wordt gespeeld. 21.40 uur Postema op pad, afle vering van een reeks program ma's waarin presentator Koos Postema de wereld afreist en Nederlanders opzoekt in het in het buitenland leven en wer ken. 22.30 uur Nunzio, Amerikaan se speelfilm. 00.05 uur RTL 4 laatste nieuws 00.20 uur Cops, Aflevering van een Amerikaanse serie waarin Amerikaanse politie-agenten 24 uur per dag door de camera worden gevolgd. 00.45 uur Mash, Amerikaanse serie. Herh. 01.10 uur The Oprah Winfey show, Amerikaanse talkshow. Herh. 01.55 uur De draagmoeder, her haling van 15.05 uur. 02.20 ur RTL 4 text, een selec tie van pagina's uit RTL 4-lbxt met het geluid van RTL 4 Ra dio. BRT 1 17.30 uur Boes, 26-delige Ne derlandse tekenfilmserie. Afl. 26. 17.51 uur Duupje, vandaag: Vergissing. 17.55 uur Tik tak, afl. 181. 18.00 uur Journaal 18.10 uur Mooi en meedogen loos, serie. 18.35 uur Avonturenbaai, Ca nadese jeugdserie. 19.00 uur Buren, Australische serie. 19.22 uur Vakantievlinder, toe ristische tips. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma- overzicht. 19.30 uur Journaal 20.00 uur De wereld van de die ren, 13-delige Franse documen taireserie. 20.30 uur Married with child ren, Amerikaanse comedyse rie. 20.55 uur De gorilla, 13-delige Frans-Duitse politieserie. 22.30 uur Vandaag en Sport 22.55 uur Tekens, cultureel ma gazine. 23.45 uur Coda. BRT 2 Zie BRT 1. BROUWERSHAVEN - De inwoners uan Brouwershaven keken dit weekend zeer verrast op toen zij op straat de prinsen Willem Alexander en Johan Friso tegenkwamen. De koninklijke gasten kwa men donderdagavond met het zeiljacht van hun moeder, ZKH Prinses Beatrix, de Groene Draeck de jachthaven van Brouwershaven binnen varen voor een weekendje zeilen en duiken op het Gre- velingenmeer. Het koninklijk jacht lag aangemeerd tegen de kademuur ter hoogte van het Brouw- se Tonnenmagazijn en werd geflankeerd door een boot van de Rijkspolitie te water, de RPI uit We- meldinge. Na een dag zeilen en duiken op de Grevelingen keek het koninklijk gezelschap vrijdag avond in het open kuipgedeelte van de Groene Draeck naar de televisie-uitzending van de voetbal wedstrijd Denemarken-Duitsland. Zaterdag arriveerde ook ZKH Pieter van Vollenhoven met een van zijn zoons in Brouwershaven om mee het Grevelingenmeer op te gaan. Het gezelschap dineerde in een van de restaurants aan de Oude Haven in Brouwershaven en vertrok zondagmorgen per auto weer uit de smalstad. De Groene Draeck voer om 10.30 uur, zonder prinsen aan boord, weer de Brouwse haven uit. Het bezoek van het koninklijke gezelschap was aanleiding voor vele telefoon tjes van Brouwenaren naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. (Foto: Joop van Houdt). DEN HAAG - Het gebruik van asbest wordt met ingang van 1 juli volgend jaar verboden. De ministerraad heeft dit vrijdag besloten. Vice-premier Kok zei na afloop tevreden te zijn dat dit voorstel van minister De Vries van sociale zaken is geho noreerd. HILVERSUM - Feike Salverda wordt eindredacteur informa tieve programma's bij RTL4. Hij komt te werken onder Rik Rensen, hoofdredacteur RTL4 Nieuws en hoofd informatieve programma's. De benoeming gaat in september in. Salverda zal onder meer een aantal nieu we programma's opzetten bij RÏL4, waar hij het voorbije seizoen al eindredacteur was van „Studio Rembrandt". Sal verda ex Het Vrije Volk. VARA. Vrij Nederland en VPRO. was onlangs betrokken bij de start van de Amsterdamse zender AT5.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 4