PROGRAMMA Nieuw leven Singelloop U Limburgse tennissers grote onbekenden Mosseltoernooi Regen veroorzaakt al veel problemen Doelman mag bij penalty bewegen Selectie Ajax rond DUIVENRUBRIE Brazilië met topscore naar finale Copa America Eerste plaatsen voor judoka's VRIJDAG 27 JUNI 1997 NR 26203 Titelstrijd tennis Nieuwerkerk NIEUWERKERK - De clubkampioenschappen van tennisvereniging Duiveland hebben veel last van de regen. Afgelopen zondag gingen de finales in het ge mengd dubbel niet door en voor komend weekeinde, waarin alle slotpartijen worden gespeeld, belooft het KNMI evenmin iets goeds. Veel speelruimte om op kor te termijn uit te wijken heeft de organisatie niet meer om dat de tennistoernooien in Bruinisse en Zierikzee op het programma staan. Aan beide evenementen doen zoals ge woonlijk veel spelers uit Nieuwerkerk mee. Tussen de buien door plaats te Hans-Jan Goedegebure zich gisteravond voor de hal ve finale van het herenenkel A. De favoriet maakte het zich onnodig moeilijk tegen Jacco Folmer. Goedegebure liet een 5-1 voorsprong in het eerste bedrijf schieten en leg de het vervolgens in de tie break af. In de twee volgende sets kon Folmer zijn spullen ras pakken, 6-7 6-3 6-1. De an dere kwartfinales moeten nog gespeeld worden. De fi nalisten in het damesenkel zijn bekend. Monique Sloot- maker neemt het zondag op tegen Joke Goud. Dochter Esther Goud strandde overi gens in de kwartfinale van het K4-ranglijsttoernooi in Maassluis tot en met veer tien jaar. De Arnhemse Ma- riëlle Gerritse was met 6-4 6- 2 beter dan de Nieuwer- kerkse jeugdspeelster. De eindstrijd in het gemengd dubbel A gaat tussen de kop pels Hans-Jan Goedegebu- re/Ria Slootmaker en Peter Weijermans/Berbel Koren hof. De duo's Max Have- laar/Rianne de Bruin en Har ry Friesen/Janneke Doele- man betwisten elkaar in de B-eindstrijd. Wijzigingen spelregels voetbal ZIERIKZEE - Vanaf 1 juli mag de doelman bij het nemen van een strafschop bewegen. Dit en meer spelregelwijzigingen worden in het nieuwe voetbalseizoen van kracht, blijkt uit het laatste nummer van de Officiële Mededelingen van de KNVB. In het geval van de keeper uitbreiding van het terug komt het erop neer dat speelverbod. Een indirecte hij meer 'bevoegdheden' vrije trap wordt toegekend krijgt. Als een sluitpost dat als de doelman de bal met wil, kan hij van de ene naar zijn handen pakt als deze de andere doelpaal lopen rechtstreeks van een in- mits hij op de doellijn blijft worp van een medespeler en de voorkant van zijn li- komt. chaam richting de straf- Verder is er besloten geen schoppennemer houdt. gebruik te maken van vi- Tot de meeste essentiële deosystemen om scheids- veranderingen behoort een rechters te assisteren. Na aantrekken Arveladze en Tobiasen AMSTERDAM (ANP) - De filosofie van Louis van Gaal was heilig bij Ajax. De Amsterdammers had den op zijn verzoek altijd een redelijk kleine selec tie. Maar daar is nu geen sprake meer van. Het vori ge seizoen, met veel blessures, heeft geleerd dat een grote groep onontbeerlijk is. Donderdag presenteerde penningmeester Arie van Os de Georgiër Shota Arveladze (24), vrijdag komt de Deen Ole Tobiasen (21) van Heer enveen. Aankopen nummer negen en tien. De selectie be staat nu uit 28 spelers. „To biasen zal de laatste zijn," al dus Van Os die de pogingen om Brian Laudrup vast te leggen, heeft gestaakt. Het vernieuwde Ajax telt elf nationaliteiten, de uitgeleen de Rus Demtsjenko niet in begrepen. Vijftien Nederlan ders, twee Argentijnen, twee Nigerianen, twee Denen, een Braziliaan, een Fin, een Ge orgiër, een Costaricaan, een Zuidafrikaan, een Pool en een Portugees. Op maandag 7 juli spreekt de nieuwe coach Morten Olsen de man schappen voor het eerst toe. Het zal voor velen een pijn lijk gesprek zijn, want de Deen maakt dan bekend wie er weg mogen. „Uiteindelijk gaan we de competitie in met een selectie van ongeveer 23 a 24 spelers," aldus Van Os. Daar zullen zeker Arveladze en Tobiasen toe behoren. De Georgisch international van Trabzonspor tekende een contract voor vijf jaar. Dat zal Tobiasen vrijdag ook doen. In Turkije was Arve ladze het afgelopen seizoen de beste buitenlandse voet baller. Hij ontpopte zich als een trefzekere spits, die eventueel ook op links kan spelen. Vrijdag 27 juni Golf Bruinisse, golfclub Grevelin- genhout: Bruse golfdagen. Hengelsport Zierikzee, HSV Oosterschel- de, kampioenschap zoet, 19.30 uur: zesde competitie wedstrijd. Zaterdag28 juni Atletiek Zierikzee, Delta Sport, sportpark Bannink, 13.30 uur: scholierenkampioen schap Schouwen-Duiveland en Tholen. Golf Bruinisse, golfclub Grevelin- genhoutBruse golfdagen. Wielrennen Burgh-Haamstede, RTC Schouwen-Duiveland, 8.30 uur: Deltakust. Maandag 30 juni Bridge Burgh-Haamstede, dorps huis De Schutse, 13.15: zo mercompetitie. Schaken Zierikzee, UVV-gebouw, 19.30 uur: vierde ronde zo mercompetitie. Dinsdag 1 juli Atletiek Zierikzee. Delta Sport, 19.00 uur: Nutsspaarbank/Singel- loop. Zondag 29 juni Tennis Nieuwerkerk, TV Duive land: finales clubkampioen schappen. Donderdag 3 juli Bridge Burgh-Haamstede, dorps huis De Schutse, 19.15 uur: zomeravondbridge. Start atletiekwedstrijd heeft zoals in beginjaren in stad plaats 10.5 kilometer en wordt pre cies elf kilometer. Jeroen van Damme blijft dus met 33.27 minuten recordhouder van het parcours over 10.5 ki lometer. De atleet van THOR Roosendaal liep deze tijd in 1995 toen hij de Singelloop won. De snelste tijd van een Delta Sporter is 33.47 minuten, ge lopen door Rachid Ben Me- ziane. Hoewel de Singelloop in de huidige vorm twintig jaar bestaat, gaat de geschiedenis van de wedstrijd veel verder terug. Voor zover oud-leden van Delta Sport konden traceren, werd er al in 1933 een Singelloop georgani- seèrd. Daarvoor tekende de Schouwen-Duivelandse Korfbalbond. De eerste Sin gelloop werd gewonnen door Hendrik Verschuur. Latere winnaars waren Zierikzeeë- naar Barend Moermond en Gillis van Zuylen, de atleet uit Burgh-Haamstede, dier er maar liefst drie won. Leen Schults uit Zierikzee bezette in de beginjaren steeds één van de ereplaatsen. In de oorlog vonden er geen lopen plaats, maar daarna werd de draad weer opge pakt. Tot ongeveer 1948 zijn er enkele lopen gehouden. De vooraanstaande personen heetten toen Adrie Bilius, Adrie Hage en Adriaan Schouls, allen Zierikzeeëna- ren. Het aantal lopers bij de ze Singellopen was niet spec taculair, steeds een stuk of vijftien. Houtje Na dertig jaar nam de Zierik- zeese WV het initiatief de Singelloop te houden en bood Delta Sport zich aan als organisator. De VVV haakte na een tijdje af en de atle- ZIERIKZEE - De Singelloop, pas twintig maar toch een beetje versleten. Delta Sport zou Delta Sport niet zijn als het de atletiekwedstrijd niet een im puls zou geven zodat die met gemak de dertig jaar haalt, of langer. Voor dat nieuwe leven gaat de Schouwse atletiekclub wel terug in de tijd. De start van de Singelloop is net als in 1978 in de stad. Werd toen voor restaurant De Beuze het startschot gege ven, dinsdag 1 juli is dat even verderop bij de Nutsspaar- bank, de nieuwe hoofdspon sor van de wedstrijd. Door de giften van de bank is het prij zengeld in alle categorieën verdubbeld. Wedstrijdleider Wim Schot, doelend op de veranderingen: „We doen een stapje terug in de ge schiedenis en gaan een stap vooruit." Vanaf 1987 was de start (en finish) vanaf sport park Bannink. Naast een nieuwe startplaats beginnen de wedstrijdlopers en trimmers gezamenlijk aan de Nutsspaarbank Singel loop, de officiële naam. Tot vorig jaar werden de trim mers om zeven uur wegge schoten en het wedstrijdge deelte een uur later. Over drie dagen is de start voor beide groepen om acht uur. De lopers leggen dhn eerst een rondje om het Haven park af. Afstand Ook de afstand van de Sin gelloop is gewijzigd. Die was Rachid Ben Meziane (rechts) en John Vermeule dicteerden de negentiende Singelloop. De atleet van Delta Sport is ook dins dag present, van de Middelburger is (nog) niets vernomen. (Foto: Joop van Houdt) tiekclub ging op eigen houtje verder. De meest opvallende win naar van negentien Singello pen luistert naar de naam Moulay Sliman Elazzoi. Deze Marokkaan kwam in 1992 met Ben Meziane naar Ne derland toe. Ben Meziane liep de wedstrijd niet uit en bleef lid van Delta Sport. Het lidmaatschap van Elaz zoi had een blauwe maandag- karakter. Dinsdag moet blij ken of Ben Meziane zijn tweede eindzege in de Singel loop kan bijschrijven. 1978: Kees van Dalen (AV'56) 1979: Piet Vonck (RK- HAV) 1980: Ad Courtin (AV'56) 1981: Jacques Valentin (Olympus) 1982: James Thomson (Schotland) 1983: Lou Polak (Metro) 1984: Hameeteman (Zee land Sport) 1985: Leon van de Velden (AV'56) 1986: Erwin Nederlof (Sliedrecht Sport) 1987: Peter Wielaard (Delta Sport) 1988: Leon van de Velden 1989: Leon van de Velden 1990: Rian van de Broeke (Atletica) 1991: Rian van de Broeke 1992: Moulay Sliman Elazzoi (Delta Sport) 1993: Rachid Ben Mezia ne (Delta Sport) 1994: Edwin de Leeuw (AV'56) 1995: Jeroen van Damme (THOR) 1996: John Vermeule (Achilles) De eerste duif, van combina tie Van der Kamp, van de wedvlucht van PV Zierick vanuit Creil kwam om 9.29 uur (1942 mpm) aan en de laatste om 9.46 uur (1724 mpm). De 101 duiven van elf deelnemers werden om zeven uur bij zuidwesten wind ge lost. Uitslag PV Zierick: comb. Van der Kamp 1-5-6-9, L. Ver- seput 2-3-7-12, J. den Hengst 4-13-17-18-22, W. Blom 8-15- 21, M. Krijger 10, J. van der Linde 11, gebr. Berrevoets 14-16, G. Hogervorst 19, comb. Kaaysteker/De Boer 20, L. Heyboer 23-24-25. Combinatie Van der Kamp was eveneens de beste bij een vlucht vanuit La Souterrai- ne. Na om 7.10 uur te zijn ge lost, finishte de eerste duif om 13.38 uur (1628 mpm). De laatste duif werd geklokt om 14.22 uur (1464 mpm). Voor de wedvlucht korfden zes deelnemers 38 duiven in. Uitslag PV Zierick: comb. Van der Kamp 1-2-4-5-6-10, J. den Hengst 3, gebr. Berre voets 7-8, comb.Hillebrand 9. SANTA CRUZ (AFP/EFE) - Met een niet mis te verstane 7-0 overwinning op Peru heeft Brazilië donderdag de finale van het Zuid-Amerikaans kam pioenschap bereikt. Daarin komt de wereldkam pioen zondag tegen thuisland Bolivia uit dat woens dag met 3-1 te sterk was voor Mexico. Opvallend bij de topscore van Brazilië was dat Ronal- do niet tot scoren kwam. Hij kreeg op slag van rust geel en werd een kwartiertje na de hervatting gewisseld voor Mauro Silva. „Hij ging in de fout met de gele kaart," al dus bondscoach Zagallo. „Hij had een rode kaart kun nen krijgen." Ronaldo haal de uit nadat een Peruaan hem genadeloos had ge schopt. Twee andere toppers, Roma- rio en Leonardo, vonden wel het doel, beiden zelfs twee keer. De andere treffers kwamen op naam van De- nilson, die al in de tweede minuut succesvol was en Fla- vio en Djalminha. De Brazilianen leidden bij rust al met 4-0. Na rust bouw den ze die voorsprong uit tot 7-0, een recordscore voor de Copa America. In de voor ronde had Brazilië met 5-0 gewonnen van Costa Rica. Tegen Peru, dat in Bolivia met het elftal onder 23 jaar verscheen, speelde Brazilië de laatste 28 minuten overi gens met tien man. Bondscoach Zagallo had Dunga, Leonardo en Ronaldo reeds gewisseld toen Roma- rio hinkend het veld verliet. De aanvaller scheurde ver moedelijk een spier en is te gen Bolivia niet beschik baar. De finale wordt gehouden in La Paz op 3600 meter hoogte. Tennistoernooi in Bruinisse telt meer deelnemers DDC2:1. Slootmaker/'t Man netje, 2. Kort/de Ouden. GDC2: 1. Risseeuw/de Looff, 2. Minnaar/Minnaar. HED1: 1. M. Vreeke, 2. A. de Waal. DED1: 1. M. van Urk, 2. N. Slootmaker. HDD1: 1. Van Urk/Collig- non, 2. Van de Vet/Schönber- ger. DDD1: 1. Schot/Van Urk, 2. Groeneveld/Vleugel GDD1: 1. Schönberger/Van Kluyven, 2. Slootmaker/ Flikweert. HED2: 1. S. de Waal, 2. H. Muller. DED2:1. L. Polak, 2. E. Roth. HDD2: 1. Verspoor/Jumelet, 2. Visser/Kerkhove. DDD2:1. Polak/Maaskant, 2. Van de Weele/Duinhouwer. GDD2: 1. Schaalje/Schaalje, 2. Kerkhove/Mol. VLISSINGEN - Carlos Wis- kerke en Jacolies Moerland hebben een eerste plaats be haald bij een judotoernooi in Vlissin'gen. De leden van sportschool Geelhoed deden dat afgelo pen weekeinde. Het was het laatste toernooi waaraan de judoschool dit seizoen deel nam. Aart Bolle, Julian Rin- gelberg en Sabina Huneman werden derde. Sportschool Geelhoed was dit jaar, het judojaar loopt van oktober tot en met juni, op twaalf wedstrijdenactief. Er zaten een nationaal, een drielanden en een internatio naal evenement tussen. Het judo op Schouwen-Duive land is erg in trek bij de jeugd van zeven tot en met elf jaar. Deze groep brengt regelmatig prijzen mee naar huis. BREUKINK EINDHOVEN (ANP) - Erik Breukink start toch in de Ronde van Frankrijk. Het wordt zijn elfde. Vorig jaar had de ren ner te kennen gegeven dat hij de Tour niet meer wilde rij den. Ploegleider Theo de Rooy heeft hem in de ploeg opgenomen als vervanger van de geblesseerde Belg Jo- han Bruyneel. Johnny Otte struikelde vorig jaar in de halve finale van het Mosseltoernooi. Dit jaar is de Bruenaar favoriet voor de eindzege op het tennistoernooi in zijn woonplaats. (Foto: Marijke Folkertsma) tegen Michel de Vlieger uit Zierikzee. Maessen ontmoet René Schimmelpennink. Het herenenkel Cl lijken bij voorbaat de 'open Nieuwer- kerkse kampioenschappen' te worden. Hans-Jan Goede gebure en Erwin Verbraak staan respectievelijk als eer ste en tweede genoteerd. Piet Vreeke en Peter Weijermans staan gunstig om een plaats in de halve finale te berei ken. De inschrijving van de C-da- mes valt zoals overal en al tijd flink tegen. Door de ge ringe belangstelling is het damesdubbel Cl geschrapt en zijn de enkelspelschema's van de Cl- en C2-dames sa mengevoegd. Martine Ver- schoore, Angela Van der Horst, Hennie van Alphen en Lianne de Looff betwisten elkaar derhalve in deze cate gorie. Plaatsingen HEB: 1. J. Otte, 2. K. van Rutten. HDB: 1. Otte/Huizer, 2. Van Rutten/R. Maessen. HEC1: 1. H. J. Goedegebure, 2. E. Verbraak. HDC1: 1. Vreeke/Maris, 2. Van Dijke/Verbraak. HEC2: 1. J. C. van de Stighel, 2. R. Kort. HDC2: 1. Bouma/Stouten, 2. Geense/Van Gelder. BRUINISSE - Johnny Otte is favoriet voor de eind zege van het Mosseltoernooi in zijn woonplaats Bruinisse. In het B-schema, dat maar negen perso nen telt, hebben slechts twee Limburgers geheimen voor de Schouwse tennissers. De zeventiende uitvoering van het Mosseltoernooi, dat morgen begint en zaterdag 5 juli met de finales afsluit, telt in tegenstelling tot 1996 meer deelnemers (30) en iets je minder (10) partijen. Dit komt omdat meer mensen voor één onderdeel hebben ingeschreven. In elke catego rie is de te winnen hoofdprijs een mossel op een houten standaard, volgens de orga nisatie 'best wel begerens waardig'. Ter vergelijking: op een Bl- toernooi in het Brabantse Et- ten-Leur keerde de wèd- strijdleiding vorige week 1.500 gulden in contanten aan de winnaar uit. Een be drag dat op Schouwen-Dui veland in nog geen honderd jaar zal worden betaald. Maar, dat is ieder zijn keuze. Ontbreken Niels Gebraad Op de B-lijst ontbreken de fi nalisten van vorig jaar. Ber- genaar Gilles de Gruijter versloeg toen simpel Camiel Folmer. De tennisser uit Dreischor voelde er dit jaar weinig voor de gang naar LTC Bru-tèn te maken. Der halve staat een ploeggenoot van LTC Zierikzee, Otte, eer ste geplaatst. Voor de Bruse tennisser zijn Rob Maessen en Kim van Rutten onbeken de spelers. De onbekendheid met de Limburgers weer hield de toernooileiding er niet van Van Rutten als tweede te plaatsen. Hij speelt zijn eerste wedstrijd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9