Kinderboerderij De Punt viert jubileum met groots festijn Oud-burgemeester Vogelaar opent deuren nieuwe C1000 supermarkt Albert Heijn Bruinisse moderner en groter EuROPrijum^ We zijn eventjes helemaal van de kaart. Goede Fee neemt nieuw speeltoestel in gebruik Verrijking winkelbestand op Schouwen-Duiveland Negen Vlooienmarkten op evenemententerrein Kloet Boekenmarkt tuin De Vries Bruinisse verbouwt. )o creëert u de juiste sfeer! WOENSDAG 25 JUNI 1997 ZIERIKZEE - Op kinderboerderij De Punt'was het zaterdag 21 juni groot feest. Want op deze dag vierde de kinderboerderij met een groot zomerfeest het feit dat de kinderboerderij in juni 1987 werd opgericht. Ondanks een enkele regenbui spreekt de organisa tie van een groot succes, want in de loop van de dag kwamen er enkele honderden bezoekers. Tien jaar geleden werden door de inzet van vrijwilli gers en dankzij de spon soring van een groot aantal bedrijven de kantine en de eerste stal gebouwd. Het eer ste jaar zorgden de ongeveer zevenhonderdvijftig leden zelf nog, dat er voldoende voer, stro en dergelijke voor de dieren kon worden inge kocht. Maar al snel bleek, dat binnen de betrekkelijk kleine gemeenschap van Zie- rikzee, het runnen van een kinderboerderij een te grote opgave was voor particulie ren. De voormalige gemeente Zie- rikzee heeft uiteindelijk in 1992, in overleg met de diver se partijen, besloten de kin derboerderij over te dragen aan 'buurman' Dagcentrum Brugzicht. Vereniging kin derboerderij De Punt bleef daarbij gewoon voortbe staan, onder meer om het werken met leden mogelijk te houden. Daarnaast werd een evenemententeam opge richt, met als taak het ver zorgen en organiseren van leuke activiteiten. Het for mele, technische beheer kwam in handen van Brug zicht. Dit alles bleek een zeer goede zet. Aan de ene kant kreeg Brugzicht een uitstekende gelegenheid om hun deelne mers die dit willen buiten met dieren te laten werken en passende activiteiten aan te bieden. Daarnaast had en heeft Brugzicht de mogelijk heden om, samen met de ge meente, diverse grote aan passingen te doen, terwijl de vereniging samen met Brug zicht diverse nieuwe activi teiten kon ontwikkelen. S amen werking Al van het begin af aan is sprake van een voortreffelij ke samenwerking tussen de vereniging en Brugzicht. Zo kon dankzij de samenwer king onder meer het hek werk en de bestrating ver vangen en verbeterd worden. Diverse nieuwe hokken kon den worden gebouwd en een zuigmachine om het terrein schoon te houden kon wor den aangekocht. Inmiddels is kinderboerderij De Punt uitgegroeid tot een kinderboerderij die er keu rig netjes uitziet en die niet alleen bij kinderen maar ook bij veel ouders zeer geliefd is. Een kinderboerderij waar ook tien verstandelijk ge handicapte mensen van Brugzicht naast bestaande vrijwilligers de hele week bezig zijn met het verzorgen van de dieren, het schoonma ken van de hokken, het op stapelen van het papier in de oud-papiercontainter en het verzorgen van de hapjes en de drankjes voor de bezoe kers in de kantine. ,,Maar ondanks de samen werking met Brugzicht en het feit dat de kinderboerde rij nu ongeveer driehonderd betalende leden kent, kun nen we toch best nog wat nieuwe leden gebruiken," legt beheerster en voorzit ster van het evenementen team Greet Timmerman uit. Dat kómt, omdat de vereni ging zelf de organisatie van de evenementen moet beko stigen. Enkele evenementen die jaarlijks georganiseerd worden zijn bijvoorbeeld de vier jaarlijkse doedagen, de rommelmarkt, de oranje- markt, de levende kerststal en het Sint-Nicolaasfeest. De educatieve doedagen heb ben elk steeds een bepaald thema. Op deze dagen wordt door de kinderen rondom het thema geknutseld, geknuf feld met de dieren of geke ken naar een film. Daarnaast worden op de kinderboerde rij talloze kinderverjaarda gen gehouden. In 1996 waren dat er meer dan zestig. Naast het zingen voor de jarige en het uitpakken van de ca deautjes is er taart en limo nade, een rondleiding op de kinderboerderij en kunnen de kinderen koekjes bakken, zich uitleven op een spring kussen, figuurzagen of een rondje maken op het Fjor- denpaard Milotte. ,,Ook de deelnemers van Brugzicht die meehelpen op deze verjaardagsfeesten be leven hier steeds veel plezier aan" aldus Timmerman. „Overigens is het wel zo, dat onze betalende leden bij de meeste evenementen duide lijk een streepje voor heb ben. Zij krijgen naast voor rang bij intekening op bepaalde activiteiten meest al ook korting op inteken- geld en entreeprijzen. Op de ze manier heeft een lid de twintig gulden contributie die jaarlijks moet worden betaald er al vrij snel uit." Programma Het programma van het jubi leumfeest bood, zoals ge woonlijk, voor elk wat wils. Kinderen konden ponyrij den, een rondrit maken op de paardenkar, zich laten schminken, springen op het springkussen of een rit ma ken op een tractor. Verder waren er talloze demonstra ties als schapen scheren, bak- demonstraties in de bakkerij van Brugzicht en een demon stratie houtsnijkunst ver zorgd door de Folklore Brin- gers uit Middelburg. Samen met tien kinderen verzorgde de de toneelgroep van Karen Verseput een leuk CONCERT RENESSE RENESSE - Muziekvereni ging Luctor et Emergo uit Renesse sluit haar muziek- seizoen donderdag 3 juli tra ditioneel af met een Zomer avondconcert in de Jacobuskerk in eigen dorp. Het optreden vangt aan om 20.00 uur. Advertentie Caljouw Rademaker VERHUIZINGEN SrSstede 0111-651237 Overzee verpakkingen Advertentie L. van Boxmeer van Schuitema stak mevrouw T. Schot (op de achtergrond rechts naast oud burgemeester Vogelaar) bij de opening van de C100 in Bruinisse een hart onder de riem. (Foto: marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Op het evenemententerrein van de fa milie Kloet aan het Eerste Weegje in Zierikzee wor den in de maanden juli en augustus negen vlooien markten gehouden door Verhuurbedrijf De Vlieger uit Oosterland. Woensdag 2 juli is de eerste in de reeks. Na de eerste vlooienmarkt is het vervolgens in juli en au gustus iedere woensdag markt aan het Eerste Weegje. Het terrein gaat 's ochtends om 10.00 uur open voor het publiek. De markt sluit om 16.00 uur. Belangstellenden voor een kraam op een van de mark ten kunnen contact opnemen met J. de Vlieger van het ge lijknamige verhuurbedrijf. Ook is het mogelijk om al leen een grondplaats te hu ren. De standhouders kunnen vanaf 's ochtends zeven uur op het terrein hun waren uit- stalllen. Ze zijn verplicht om tot 16.00 uur te blijven. Hier door hebben ook de laatko mers nog kans iets van hun gading te vinden. De vlooienmarkt op het terrein van de familie Kloet in Zie rikzee mocht zich in het verleden verheugen in een grote be langstelling. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Boekhandel De Vries houdt zaterdag weer de traditionele boekenmarkt in de tuin achter de winkel aan het Havenplein in Zierikzee. Vanaf 9.30 tot 16.00 uur wor den in de tuin duizenden boe ken aangeboden tegen een korting van zestig tot tachtig procent. Het gaat hierbij om boeken die twee jaar of lan ger in de winkel staan. Zij moeten plaats maken voor de najaarsproductie, die in september in alle hevigheid losbarst. De boekenliefheb bers worden deze dag in de tuin extra in de watten ge legd. stukje kindertheater. En on dertussen werd bij de diver se opgestelde kraampjes goe de zaken gedaan met verscheidene producten af komstig van Brugzicht als houtsnijwerk en de produc ten uit de eigen bakkerij. Ook werd een demonstratie schoolbiologie gegeven, com pleet met de aanwezigheid van zoet- en zoutwateraqua- Speeltoestel Een van de hoogtepunten van het Zomerfeest was de ingebruikname van een nieuw speeltoestel door een Goede Fee en Stefan. Het toestel bestaat uit twee schommels, een glijbaan en een klauterplank. De Goede Fee, die symbool stond voor de weldoener van de kinderboerderij (Brug zicht), was bijna de hele dag aanwezig om de bezoekers 'een zonnestraal in het hart' toe te wensen. Ze had het hierbij behoorlijk druk, want een hele dag was het een komen en gaan van be zoekers. Waarvan er enkelen zich ook al direct aanmeld den als lid. „Nee hoor. Die enkele regenbui die viel heeft gelukkig geen roet in het eten gegooid. Wij zijn over alles zeer tevreden. Het was een zeer geslaagde dag," vatte Timmerman aan het einde van het feest samen. Maar toch kon ze het niet la ten, om er nog even op te wij zen, dat De Punt behalve nieuwe leden en sponsors, al tijd nog een aantal extra vrij willigers kan gebruiken. „Op dit moment zijn wij naarstig op zoek naar een aantal volwassen vrijwilli- 'gers om in de weekeinden mee te helpen met de ver koop in de kantine en het voeren van de dieren. Of mensen die denken ons op een of andere manier bij de activiteiten te kunnen onder steunen." Een ieder die denkt te kunnen helpen kan daartoe een kort briefje met pesoonsbeschrijving en mo gelijkheden richten aan Kin derboerderij de Punt, Schel- destraat 3/5, 4301 VA Zierikzee onder vermelding van 'vrijwilligers'. Voor na dere informatie kan men overigens altijd bellen naar Greet Timmerman (telefoon: 417179 of 413724). pak heeft gevaren. Veel inzet is er volgens hem nodig om een supermarkt om te bou wen tot C1000. Aan de perio de tijdens en na de brand waarbij de supermarkt geen schade opliep heeft Van Box meer bijzonder positieve her inneringen overgehouden. De klanten uit Bruinisse en daarbuiten toonden als ge volg van de ontstane strub belingen dusdanig veel steun en sympathie dat men er bij Schuitema snel van over tuigd raakte dat de beoogde uitbreiding op korte termijn moest doorgaan. Van Box meer: „Wat ik toen heb mee gemaakt en hoe zij (de fami lie Schot, red.) door de gemeenschap zijn geholpen is een voorbeeld hoe men in de maatschappij met elkaar om zou moeten gaan. Helaas wellicht in Nederland heeft dat hier tot een uitzonderlij ke gebeurtenis geleid." De ClOOO-formule is de op een na de grootste super marktorganisatie in Neder land. De Bruse C1000 Schot is de 335ste C1000 supermarkt in Nederland en de groei van de keten gaat nog steeds door. Voor het eind van dit jaar heeft Schuitema een marktaandeel van negen procent becijferd. Advertentie Dagelijks bekommeren deelnemers van Dagcentrum Brugzicht zich om het wel en wee van de dieren van Kinderboerderij de Punt. (Foto: Marijke Folkertsma) 0e Cotula is een bodem bedekker die 't prima doet in uw rotstuin. Op een zonnige stand plaats geeft hij de hele zomer leuke gele bloemetjes op stengels. CA Van 6.25 Ö\J voor De« aanbieding ts geldig van 25 m* t/m 1 p* 1997 HÈT TUIMC6NTPUM VOO* 6«0ENlltfHtB8f*S RENESSE LAÖNE 20. O111-461031 BRUINISSE - ,,Als ik de keuze zou mogen maken voor de vrouwelijke ondernemer van het jaar 1997, dan zou u de nummer één zijn." Deze woorden onder meer richtte oud-burgemeester A. Vogelaar vorige week woensdag tot mevrouw T. Schot-van Gilst, al vorens hij met het knippen van een lint de weg baan de tot de ruim opgezette C1000 supermarkt aan de Dreef in Bruinisse. Vogelaar verhaalde in een toespraak met bewondering en respect over het doorzet tingsvermogen van de onder nemersfamilie en in het bij zonder van mevrouw Schot. In de zeventien jaar dat de fa milie de drukbeklante super markt aan de Nieuwstraat exploiteert, moest zij meer malen een ingrijpende tegen slag incasseren. En iedere keer weer kon de moed opge bracht worden om de draad op te pakken. Vogelaar blikte terug naar vorig jaar februari toen de familie in het holst van de nacht hun woning moest ver laten in verband met een keukenbrand. Terwijl de planvoorbereiding voor de verbouwing reeds in gang was gezet, vergde de daarop volgende periode opnieuw veel improvisatietalent. „Onversaagd ging u verder. U bent een ondernemer met durf, visie en vertrouwen," meende Vogelaar, die de aan wezigen een uitgebreid as sortiment en nog scherper concurrerende prijzen in het vooruitzicht stelde. De inwoners van Schouwen- Duiveland kunnen volgens hem trots zijn met de uitbrei ding van het winkelareaal in het vissersdorp. De officiële openingshandeling verricht te de oud-burgervader van Bruinisse samen met zijn 'vrienin' Els Schot, de jong ste telg uit het ondernemers gezin, in wiens gezelschap hij ook drie jaar geleden konin gin Beatrix verwelkomde tij dens een bezoek aan het dorp. Namens Schuitema Zuid uit het Brabantse Son memo reerde L. van Boxmeer een stukje geschiedenis van de supermarkt die, in 1980 opge start als Mikromarkt, sinds 1990 onder de vlag van Ko- Advertentie In de fonkelnieuwe showroom ran Interieur Paauive rol inspirerende woonaccessoires en decoraties komt u vanzelf op de meest briljante ideeën voor uw interieur! Kom eens langs! Zuidweg 20a, Zonnemaire Tel. 0111-401318 Volop parkeergelegenheid cn gried bereikbaar per openbaar vervoer. Uw AH Supermarkt en Gall&Gall Slijterij In Bruinisse is even dicht voor een ingrijpende ver nieuwing en verbouwing. Dit duurt van maandag 30 juni tot en met woensdag 9 juli. Even ongemak dus, maar mogelijk kunt u wat extra voorraad in huis halen of een collega supermarkt bezoeken. Vanaf 10 juli staan wij weer voor u klaar met een geheel nieuwe Etos drogisterij, AH Supermarkt en Gall&Gall slijterij. BRUINISSE - Over twee weken is het zover. Dan heropent Albert Heijn in Bruinisse in een moderne re en grotere jas. Bovendien komt er een Etos dro gisterij bij. In verband met de verbouwing is de zaak anderhalve week gesloten. De AH-vestiglng aan de Dreef in Bruinisse wordt he lemaal vernieuwd en zo inge richt, dat er meer van het as sortiment getoond en geproefd kan worden. Ook komt er een Etos drogisterij bij en wordt de huidige vesti ging van Gall Gall gemo derniseerd. De uitbreiding van het assor timent komt bijvoorbeeld tot uitdrukking bij de pan klare groenten, snacks en kant-en-klare maaltijden. Ook de diepvriesafdeling wordt uitgebreid en de broodafdeling moet verande ren in een zogenoemd brood theater. Voor het omtoveren van de winkel is tijd nodig. Direc teur H. van Veldhuizen heeft gekozen voor snelheid. De winkel gaat aanstaande za terdag om 16.00 uur dicht om donderdag 10 juli weer te openen. In de tussenliggende anderhalve week moet de klus worden geklaard. Het alternatief was stukje voor beetje verbouwen. „Maar dan zouden onze klanten en wijzelf maanden in de rom mel zitten. Daarom kiezen we liever voor de snelle aan pak," aldus Van Veldhuizen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1