n cl OPRUIMING Wie Wat! Ouddorp ongeslagen nationaal kampioen touwtrekken vissers NIEUWSBLAD Nieuw blad voor blinde en slechtziende ouderen ZOMER '97 HOGE KORTING 't lange uus Zendmast Radio Goeree zorgt voor onenigheid Actiedag van Samen op Weg Runner-up Bruinisse gooit hoge ogen OP VELE SHOWROOMMODELLEN NU BIJ WOENSDAG 25 JUN11997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met zaterdag 28 juni Burgh-Haamstede Aquarellen en beeldhouw werken Rit Creemers. De Be- waerschole. Dinsdag tot en met zaterdag 13.30-16.30 uur. Tot en met zondag 29 juni Ouddorp Aquarellen en olieverfschil derijen. Bezoekerscentrum de Grevelingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met maandag 30 juni Zierikzee Schilderijen van de cursus Tekenen en schilderen van SKW De Lichtboei. Expositiegang Cornelia- stichting. Dagelijks van 8.00 tot 20.00 uur. Tot en met zaterdag 5 juli Goedereede 'Footstap across water-land' schilderijen Marjon Hoogen- dijk. Galerie Het Röderhaus. Woensdag, donderdagen za terdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur of op afspraak. Tot en met dinsdag 15 juli Renesse Expositie verzameling scheerspullen van Ellen de Moor uit Rotterdam. Dins dag en vrijdag van 10.00- 12.00 uur. Zondagen 29 juni, 6 en 13 juli van 12.00-16.00 uur. Tot en met zaterdag 26 juli Ouddorp Kunstwerken over zee en strand van Inger Rees. Blaeuwe Huus. Maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Zaken doen en de elektroni sche snelweg, 't Prieel De Staver. 19.45 uur. Tot en met donderdag 31 juli Donderdag 26 juni Oude-Tonge Schilderijen Dinah Wonder- gem. 't Vosje. Dagelijks van af 11.00 uur. Zaterdag 12 juli tot en met zaterdag 2 augustus Burgh Zomertentoonstelling Wim Hofman; illustraties, om slagontwerpen en vrij werk. Nederlandse Hervormde kerk. Dagelijks, met uitzon dering van zondagen, van 11.00 tot 16.00 uur. Toten met zaterdag 30 augustus Sommelsdijk Expositie Dino wonder- world. De Staver. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Van 6 juli tot en met 18 augustus Sommelsdijk Dino speelwereld met zwem paradijs. De Staver. Dage lijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met dinsdag 30 september Zierikzee Kleuretsen Anneke Visser. Kapper-galerie Rik en Riek, Melkmarkt 11. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Donder dag van 08.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 08.00 tot 15.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 25 juni Sommelsdijk Bijeenkomst ondernemers Dirksland Raadsvergadering in het ge meentehuis. 19.00 uur. Sommelsdijk Koorzangavond. Verpleeg huis Samaritaan. 19.30 uur. Nieuwe-Tonge PvdA-zitting. Brandweerka zerne. 19.00 tot 20.00 uur. Vrijdag 27 juni Middelliarnis Vergadering Waterschap Goeree-Overflakkee. Water schapshuis. 14.00 uur. Ooltgensplaat Culturele avond obs De Regenboog. Verenigings gebouw Het Centrum. 19.00 uur. Zaterdag 28 juni Ouddorp Fancy fair openbare basis school de Westhoek van 9.00 tot 13.00 uur. Zomerzangavond in de Gere formeerde kerk aan de Dorpstienden. 20,00 uur. Dirksland Afsluitingsavond discosei zoen Stichting Thunderbird met B*E*D in Victoriahal. 19.30 uur. Concert Christelijke Orato riumvereniging Middelhar- nis. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Middelliarnis Snuffelmarkt op het Diek- huusplein. Van 10.00 tot 16.00 uur. Promotiedag van de model vliegclub. Middelweg 15. Van 11.00 tot 17.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Georganiseerde buitenrit. Manege Oostmoer. 18.00 uur. Zondag 29 juni Middelharnis Jeugddienst Christenge meente 'Vrienden van de Bijbel' in het Diekhuus. 10.00 uur. Maandag 30 juni Dirksland Afdansen. Victoriahal. 20.00 uur. Vrijdag 4 juli Middelharnis Concert werken Cécar Franck van Sietse van Wij- gerden in Rooms-katholieke kerk. 20.15 uur. Zaterdag 5 juli Middelharnis Jaaruitvoering door Muziek school Goeree-Overflakkee. Aula Technische School. 19.30 uur. Herkingen Jaarmarkt. Centrum dorp. Van 10.00 tot 17.00 uur. Ooltgensplaat Hit Radio Verenonica's Gro te Zomertruck. PieterBigge- straat. 13.30 tot 16.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 25 juni Zierikzee Buitenrepetitie op het speel- terreintje in de Eendracht- straat. 19.30 uur. Zonnemaire Vergadering dorpsraad Zon nemaire in het dorpshuis. 20.00 uur. Bruinisse Bloedafnameavond door het Rode Kruis, afdeling Bruinisse en Duiveland. 18.45 uur. Zangavond in de Gerefor meerde Kerk. 20.00 uur. Donderdag 26 juni Brouwershaven Concert Zeeuws Orkest. Grote of St. Nicolaaskerk. 20.30 uur. Bruinisse Optreden poppenspeler Bou wen Breeman. Peuterspeel zaal De Krukels. 10.30 uur. Vrijdag 27 juni Bruinisse Ledenvergadering Christe lijke Woningbouwvereni ging Schouwen-Duiveland. Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 28 juni Zierikzee Rommelmarkt De Wieken Omroep Stichting, Gasthuis boomgaard achter zorgcen trum De Wieken, 9.00 uur. Bazar/rommelmarkt Chris telijke Gereformeerde Kerk. Schoolplein Johan Louis de Jongeschool. 9.00-16.00 uur. Boekenmarkt van stichting Steun aan Israël. Onder de Beuze. Van 10.00 tot 15.00 uur. Zomerfeest van speel-o- theek Leentjebuur op het plein bij het MFC. 13.30 uur. Dreischor Cursus natuurlijk genezen (Reiki). Ring 5. 11.00-17.00 uur. Schuurfeest Plattelands Jon geren Zuid. Zuiddijk 4. 21.00 uur. Nieuwerkerk Actiedag Samen op Weg-ge- meente Duiveland. Kerk- ring, 10.00-16.00 uur. Optre den gospelkoor Together. 17.00 uur. Zondag 29 juni Dreischor Cursus natuurlijk genezen (Reiki). Ring 5. 11.00-17.00 uur. Maandag 30 juni Brouwershaven Fietstocht langs dijk en akker, start fam. De Koeijer, Noord-Bosweg 9,19.00 uur. Woensdag 2 juli Zierikzee Vlooienmarkt op evenemententerrein aan het Eerste Weegje van 10.00 tot 16.00 uur. Burgh Lezing en zang onder leiding van kerkmusica Wilma ten Wolde in de Hervormde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Orgelconcert Theo Jellema uit Leeuwarden. Sint Nico laaskerk. 20.00 uur. Donderdag 3 juli Renesse Zomeravondconcert door muziekvereniging Luctor et Emergo in de Jacobuskerk. 20.00 uur. Vrijdag 4 juli Zierikzee Concert Holland-Koor, Grote Kerk. 20.00 uur. Zaterdag 5 juli Zierikzee Boekenmarkt, Koninklijke Harmonie Kunst en Eer, Repetitiegebouw Kaersema- kerstraat, 9.00 -16.00 uur. Moriaanshoofd Show oude tractoren en stationaire motoren, Boots- weg 2,13.00 -17.00 uur. Scharendijke Pleinfeest bij de Helchersee- school aan de Klaproos straat 8. 10.00 tot 14.00 uur. Zondag 6 juli Neeltje Jans Meeting VW Kevers. Par keerterrein bij Delta Expo. Vanaf +10.00 uur. Maandag 7 juli Burgh-Haamstede Maandagavondzang in de Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Woensdag 9 juli Zierikzee Vlooienmarkt op evenemententerrein aan het Eerste Weegje van 10.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Zangavond in de Gerefor meerde Kerk. 20.00 uur. Donderdag 10 juli Brouwershaven Gospelconcert Phil Mason's New Orleans All-Stars (Brouwse Dag). Sint Nico laaskerk. 21.30 uur. Vrijdag 11 juli Burgh-Haamstede Karaoke Mega Tour. Café restaurant De Burghse Bab belaars. 21.00 uur. NIEUWERKERK - De Sa men op Weg-gemeente Dui veland houdt zaterdag 28 ju ni een actiedag aan de Kerkring in Nieuwerkerk. Doel is geld in te zamelen voor de realisatie van een nieuwe kerkcentrum. Oud-Nieuwerkerkers die deel hebben genomen aan de herdenking van de Waters noodramp worden door de organisatie persoonlijk uit genodigd. De actiedag omvat onder andere een rommel markt, rad van avontuur, kinderspelen, een skelter- race en een uitvoering door majorettes. Belangstellen den kunnen een vorstelijke rondrit maken in een soort 'pausmobiel'. Ook is een ex positie te zien over de tot standkoming van de bijbel van het Nederlands Bijbelge nootschap. De inwendige mens kan versterkt worden met friet, pannenkoeken en poffertjes. De actiedag is van 10.00 tot 16.00 uur. Het gos pelkoor Together sluit deze dag om 17.00 uur af met een concert. OU DE TRACTOREN MORIAANSHOOFD - De Historische Motoren en Trac toren Vereniging (HMT) houdt zaterdag 5 juli bij C. Bij de Vaate aan de Boots- weg 2 in Moriaanshoofd een show van oude tractoren en stationaire motoren van 13.00 tot 17.00 uur. Voorafgaand aan deze show wordt vanaf 11.00 uur een rondrit door de voormalige gemeente Middenschouwen gemaakt. BAZAR DIRKSLAND - Buurtvereni ging West houdt zaterdag 26 juli van 9.00 tot 16.00 uur een openlucht bazar ten behoeve van het Derde-Wereldproject Johan Wachters in Malta. Voor deze gelegenheid wordt het Achterdorp in Dirksland omgetoverd tot een feestelij ke jaarmarkt. De buurtver eniging zelf is aanwezig met een aantal kansspelen. Parti culieren bieden tweedehands waar aan op de snuffelmarkt en de ondernemers van het dorp zorgen voor enkele ver koopacties. Kramen voor de ze markt worden kosteloos beschikbaar gesteld. Geïnte resseerden kunnen contact opnemen met het secretari aat van de buurtvereniging (telefoon: 603768). Het Bruse touwtrekteam Brutekracht greep naast de hoofdprijs, maar was zeer tevreden met de behaalde derde plaats. (Foto: Marieke Mandemaker) STELLENDAM - De spanning bleef afgelopen zater dag op het nationaal touwtrektoernooi voor vissers in Stellendam tot het laatst toe bewaard. Ouddorp, Wieringen, Bruinisse en Goedereede voerden een verbeten gevecht om de hoogste plaats in het eind klassement. Breskens, Texel en twee teams uit Kat wijk zongen een toontje lager maar bleven tot het slot toe in de race. Uiteindelijk sleepte Ouddorp voor het vierde achtereenvolgende jaar de wisselbe ker in de wacht. Zonder onderbreking werd zaterdagmiddag op de Stel- lendamse Binnenhaven van twee tot zeven uur gestreden om de titel 'Nederlands kam pioen touwtrekken voor vis sers'; een geanimeerd spek takel dat elk jaar op een bekende vissershaven in den lande wordt gehouden. Het kampioenschap vormde de hoofdmoot van de eerste Ha vendag 1997, die vrijdag en zaterdag in de Stellendamse binnenhaven werd gehou den. Dit jaar was de organi satie in handen van de Goe- reese Vissers, het gemotiveerde touwtrekteam dat vorig jaar in Den Oever op een vierde plaats eindig de. In totaal negen herenploegen en twee damesploegen, be staande uit acht leden en een coach, verschenen zaterdag in 35 manches van twee trek ken op de veertig-meter lan ge rubbermat. De vissers vrouwen afkomstig uit Breskens en Wieringen, wer den tijdens het aantreden te gen de heren gecompenseerd door drie mannen aan de zij lijn te houden. De in een aparte poule gerangschikte damesteams stalen de show met aan het eind van de mid dag een slottrek die maar liefst veertig seconden verg de. De Bressiaander dames moesten daarin het onder spit delven tegen de 'beres terke meiden' uit Wieringen. Al naar gelang de titanen strijd verliep, werd duide lijk dat de profesioneel ge trainde vissers uit Ouddorp, Wieringen, Bruinisse en Goe dereede heer en meester wa ren. De Katwijkers, de Texe laars en de vissers uit Bres kens deden ook enthousiast mee, maar kwamen minder beslagen ten ijs. Overigens kon dat de pret niet drukken want bij de sportieve vissers geldt elk jaar weer: meedoen is belangrijker dan winnen. Ouddorp ging uiteindelijk voor het vierde achtereen volgende jaar met de wissel beker aan de haal. Hoewel het zwaarlijvige Wieringen alle zeilen bijzette, moesten de mannen uit Den Oever het loodje leggen tegen het op permachtige Ouddorp. De ploeg uit Bruinisse kwam za terdag ook ijzersterk uit de startblokken. Dit jaar voor het eerst bleken zij over meer pk's te beschikken dan de collega-vissers uit Goederee de. Alleen Ouddorp en Wie ringen haalden de Bruenaren onderuit. Wethouder L. Visser van Goedereede maakte na af loop de uitslag bekend. De eindrangschikking luidt: 1. Ouddorp; 2. Wieringen; 3. Bruinisse; 4. Goedereede Ha venhoofd; 5. Goereese Vis sers; 6. Breskens; 7. Texel; 8. Katwijk II en 9. Katwijk I. ZIERIKZEE - Deze maand verschijnt het eerste nummer van ZiensWijs. Een totaal nieuw blad voor mensen die op latere leeftijd slechtziend of blind zijn geworden. ZiensWijs verschijnt op, cassette in gesproken en in grote letters gedrukt. Veel mensen bereiken een hoge leeftijd zonder al te veel lichamelijke problemen. Maar sommigen worden op latere leeftijd slechtziend of blind. Met alle gevolgen van dien. Voor iemand die heel zijn leven goed heeft kunnen zien, vraagt het omgaan met de visuele beperking veel energie. En voor het leren le ven met een handicap kan de betreffende persoon infor matie best gebruiken. Daar in wil ZiensWijs voorzien. ZiensWijs verschijnt in ge sproken vorm en grote-let- tervorm. Abonnees krijgen beide versies in de bus. De vi sueel gehandicapte heeft de keus tussen beide vormen. De mensen uit de omgeving van blinde of slechtziende abonnees, kunnen het ge drukte tijdschrift raadple gen. ZiensWijs bevat praktische informatie over voorzienin gen, regelingen, hulpmidde len, hulpverlening en medi sche onderwerpen, ervaringen van mensen, in formatie door deskundigen en heeft aandacht voor socia le en emotionele aspecten van de visuele beperking. ZiensWijs verschijnt tien keer per jaar. De speelduur is één uur per aflevering. Het blad is een gezamenlijke uit gave van het Centrum voor Gesproken Lectuur (CGL) en Theofaan (Centrum voor hulpverlening aan blinden en slechtzienden) in Grave. Bij het CGL kan een gratis proefnummer worden aange vraagd (telefoon: 0286- 486486). ZOMERFEEST Speel-o-theek Leentjebuur houdt zaterdag 28 juni een zo merfeest op het plein bij het Multifunctioneel Centrum aan de De Huybertstraat 35 in Zierikzee. Naast een speelparcours, een snoepkraam, spelletjes, grabbelen en schminken vin den er ook twee poppenkast voorstellingen plaats. Het zomerfeest begint om 13.30 en eindigt om 16.00 uur. De voorstellingen vangen om 14.15 en 15.15 uur aan. Advertentie binnenhuisadviseurs havenpark 28 - zierikzee 0111-413727 De afdeling Sociale Zaken maakt onderdeel uit van de sector Externe Contacten van de gemeente Schouwen-Duiveland. Naast zaken met betrekking tot bijstand, houdt deze afdeling zich bezig met de uitvoering van de Wet Voorziening Gehandicapten (Wvg) en de Volkskredietbank. Wij willen u in deze rubriek maandelijks breed informeren over Sociale Zaken. Bijzondere bijstand, ook als u geen uitkering heeft Mevrouw Van Doorn is sinds enige tijd slecht ter been. Eigenlijk heeft zij hulp in de huishouding nodig. Haar inkomen is niet hoog en ze heeft wei nig reserves. Mevrouw Van Doorn weet niet dat zij voor de kosten van hulp in huishouding bijzondere bijstand kan aanvragen bij de gemeente. Bijzondere kosten Als u in bijzondere omstandigheden verkeert, waarvan de kosten nood zakelijk zijn en u kunt deze kosten niet zelf betalen, dan kunt u bijzonde re bijstand aanvragen. Bijzondere bijstand is er voor iedereen met een in komen op minimumniveau of iets daarboven. De voorwaarde voor bijzondere bijstand is dat geen enkele andere instantie de kosten zou kunnen vergoeden. Een aanvraag voor bijzondere bijstand is in te dienen voor allerlei soorten kosten. Bijvoorbeeld voor een bril, een geldlening voor de aanschaf van .een koelkast, kosten om een ziek familielid te bezoeken, enzovoort. Een eigen bijdrage In sommige gevallen moet de aanvrager zelf ook een gedeelte van de kosten betalen. Dat is afhankelijk van de eigen middelen, zoals een flinke spaarrekening of inkomen dat hoger is dan het uitkeringsniveau. Er zijn gemeenten die een bepaald drempelbedrag hanteren. Op Schouwen- Duiveland gebeurt dat niet. U kunt ook een aanvraag onder de f 100,-- indienen. Bijzondere bijstand, ook voor u? Of u recht op bijzondere bijstand heeft, hangt af van de volgende vra gen: Zijn de kosten die u maakt noodzakelijk? Is ér sprake van bijzondere kosten? Hoe hoog is uw inkomen? Hoe groot is uw vermogen? Heeft u gebruik gemaakt van andere voorzieningen als het zieken fonds, de aanvullende verzekering, de huursubsidie? Het is verstandig om een aanvraag in te dienen bij de gemeente voordat Gemeente Schouwen-Duiveland Sociale Zaken Gemeente Schouwen-Duiveland Hatfieldpark 3, Zierikzee 0111 -452293/452294, dagelijks geopend van 9.00- 12.00 uur en voor Wvg-zaken 's middags op afspraak 'Plaatsing pas na zorgvuldige afweging' GOEDEREEDE - Radio Goeree zit in de problemen. Om begin augustus verhuisd en bedrijfsklaar voor uitzending te kunnen zijn, had Radio Goeree ver zocht om toestemming een dertig meter hoge zend mast te mogen installeren. En daarover struikelde met name de PvdA, donderdagavond tijdens de raadsvergadering. De gemeenteraad van Goede reede had geen probleem met de toewijzing van een kre diet van 41.000 gulden ten be hoeve van de verhuizing van de studio naar de Hofdijks- weg. Maar daarmee is Radio Goeree Lokaal nog niet hele maal uit de brand. In de tij delijke bouwvergunning wordt gesproken over een ge bouw en een zendmast van vijftien meter. Een verdub beling van deze hoogte moet eerst zorgvuldig bekeken worden, meende T.A. Bake- laar (PvdA). Hij kreeg steun van SGP-er J. Klepper, die vreesde voor het aanzicht en aanhaalde dat in het verleden steeds zorgvuldigheid betracht was bij het plaatsen van onder andere GSM-zendmasten en windmolens. VVD, CDA en VGB waren van mening, dat enige souplesse in dit ver band wel zou sieren, zeker gezien het korte tijdsbestek. Bovendien staan er immers ook al meerdere hoge licht masten rond het voetbalter rein, waarnaast de nieuwe behuizing van Radio Goeree zou komen. H. van der Meer (WD) stelde zich niet afwijzend op, maar zou graag onderbouwd zien waarom een dergelijke hoge mast nodig zou zijn voor het zendbereik. De betreffende zendmast is gratis ter be schikking gesteld aan Radio Goeree, die hier uiteraard zeer gelukkig mee is. Wet houder A. Lokker stelde voor, een en ander zo spoedig mogelijk in commissiever band te bespreken. Wellicht is er een combinatie met een GSM-steunzender mogelijk. Wanneer de commissie Ruimtelijke Ordening ak koord gaat na eventuele zorgvuldige afweging, wordt geacht dat het voorberei- dingsbesluit tot wijziging van het bestemmingsplan eveneens genomen is, stelde Den Hollander tenslotte voor. Hierin kon iedereen zich vinden. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 32 3814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman. 0181-315950 van 9.00- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11