WEEKEND RECEPT Bavo-organist in Middelharnis Sfeervolle Oeltgendagen, maar minder druk bezocht dier in het vizier Zeemanscafé Captain's Cabin Vraag van de week: Fietsevenement op Goeree-Overflakkee Wie wil graag jonge katjes? Jeugdhonkballers doen aanval op kampioenschap Floris Jan Koole wordt uitgezonden naar EK Lamskebab Zaalvoetbalkampioenschap 1992 WOENSDAG 24 JUNI 1992 13 1VJIDDELHARNIS - De Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee prijst zich gelukkig een orgel recital te kunnen aanbieden, die verzorgd wordt door de organist van het wereldberoemde Müller- orgel in de Grote- of St. Bavokerk te Haarlem. Jos van der Kooy concerteert op het drie-klaviers Leeflang-orgel in de Grote Kerk te Middelharnis op zaterdag 27 juni. Aanvang 20.00 uur. Deze veel gevraagde musicus, die ook enige jaren geleden ju rylid was bij het orgelconcours te Oude-Tbnge, laat zich horen in een aantrekkelijk program ma, dat hij vooraf mondeling zal toelichten. Het programma luidt als volgt: Partita Ach wie nichtig, ach wie flüchtig van Georg Böhm (1661-1733). Fantasia et Fuga in g moll BWV 542 van Joh. Seb. Bach (1685-1750). Andante für eine Walze in eine kleine Orgel van W. A. Mozart (1756-1791). Allegro Vivace (uit Symphonie 5) van Charles Marie Widor (1844-1937). Improvisatie van Jos van der Kooy (geboren 1951). Dieu parmi Nous uit La Navité du Seigneur van Olivier Messiaeu (1908-1992). Concertreeks Jos van der Kooy (1951) is sinds 1990 stadsorganist van Haar lem. In die functie is hij vaste bespeler van het Müller-orgel in de Grote- of St. Bavokerk bij de jaarlijkse concertreeks. Voorts is hij cantor/organist van de Westerkerk te Amster dam en docent orgel en impro visatie aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag en aan het conservatorium te Alkmaar. Hij studeerde bij Piet Kee aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam en werd in 1981 onderscheiden met de Prix d'Excellence. In 1977 werd hem tijdens het In ternational Organ Festival in St. Albana (UK) de Tburnemire Prize toegekend. Vervolgens won hij in 1978 het Nationaal Improvisatie Concours te Haarlem. Voor zijn verdiensten op het terrein van de Franse or gelkunst ontving hij de zilve ren medaille van de Société Académique Arts et Lettres te Parijs. Het concert van zaterdag 27 ju ni in de Grote Kerk van Mid delharnis begint om 20.00 uur. Tbegang vijf gulden, scholie ren, CJP-houders en 65-plus drie gulden. BROUWERSDAM - Marina Port Zélande heeft er sinds kort een geheel nieuwe horecagelegenheid bij. Hoewel de naam Captain's Cabin doet vermoeden dat het hier gaat om een plaats die alleen toegankelijk is voor kapiteins vertelt exploitant Gerard de Groot dat iedereen in dit kapiteinsca féwelkom is. ,,We hopen juist dat meer mensen naar de horecagelegenheden bij de haven komen, ook als ze geen boot hebben. De Groot heeft ook de leiding over Brasserie Le Bateau. In een ruimte naast de Brasserie is de toegang tot de Captain's Cabin te vinden. Het cafeetje is dermate ingericht dat het een knusse sfeer ademt. De Groot hoopt dat mensen in de toekomst de 'Cabin' ook zullen willen gebruiken voor besloten feestjes voor verjaardag of andere gelegenheid. Bij de opening van de bar werd uit het water van de haven bij Port Zélande een kist met dukaten gehaald (zie foto). Het verhaal dat daarbij verteld werd was dat zeelieden al in vroeger tijden in deze ha/ven^en zee manscafé hadden. En dat toen met de in de kist gevonden dukaten werd betaald. Om het verhaal kracht bij te zetten heeft de kist enige tijd bij de ingang naar Captain's Cabin gestaan. Het is de bedoeling dat mensen alleen met dukaten met daarop de naam van de bar kunnen betalen. Dit om rompslomp met geld te voorkomen wanneer het drukke seizoen van start gaat. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie grote keus in verstelbare bedbodems: lattenbodems spiraal-boxspring. Kom voor uw persoonlijk advies naar Deurloo, uw bedspecialist. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond OOLTGENSPLAAT - De Oeltgendagen, die in Oolt- gensplaat werden gehouden waren deze keer van woensdag 17 juni tot en met zaterdag 20 juni. Er was een iets andere opzet dan de afgelopen jaren. Zo wer den er bijvoorbeeld entreeprijzen gevraagd voor de diverse evenementen en artiesten. De andere grote verandering betreft de braderie, die voorgaande ja ren altijd onderdeel was van de Oeltgendagen. Nu is dit een losstaand evenement geworden dat zaterdag 18 juli zal plaatsvinden. Het begon allemaal met het 500-jarig bestaan van Oolt- gensplaat in 1981. Echt een feest voor de bevolking. De meeste inwoners, zowel vol wassenen als kinderen liepen in middeleeuwse kledij rond in hun dorp. Dit leverde heel wat leuke plaatjes en herinnerin gen op. De twee jaren daarna bleef het stil. Vanaf 1984 waren er echter weer de feèstelijke Oeltgendagen, die nu jaarlijks gehouden worden en alweer ne gen jaar bestaan. Die eerste ja ren na '84, was het tamelijk klein van opzet. Er was een braderie en wat evenementen voor de kinderen en ouderen. Elk jaar werd het echter groter en uitgebreider, met meer eve nementen en artiesten. Uiteindelijk werden het vier dagen. Om de organisatie te structureren werd in 1991 de NIEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia- Vereeniging tot Bescherming van Dieren in Nieuwerkerk, wacht weer een aantal katjes op een goed tehuis. De leeftijd van de kat jes is van zeven tot dertien weken jong. Ze hebben diverse kleu ren. zoals muisgrijs, cypers, lapje, zwart met wit en cypers met wit. Wie een jonge kat een goed tehuis wil geven en er elke dag wat tijd voor heeft en er aandacht aan kan besteden, kan bellen voor inlichtingen, telefoon 01114-1583. De hond Tommy uit het Dierenasiel Schouwen-Duiveland is ge plaatst bij een gezin in Ouwerkerk. (Foto: Joop van Houdt). „Hoe oud moet een puppy zijn voordat je hem dingen kunt gaan leren? En hoe kun je dat het beste doen. Door een cursus of al leen?" Het antwoord van de dierenarts luidt: „Het opvoeden van'pup py's begint al als deze enkele weken oud zijn. Reeds in het nest le ren de puppy's van de moeder bepaalde gedragingen, zoals bij voorbeeld het schoon houden van het „nest". Als een pup onge hoorzaam is aan de moeder, zal deze de pup in de bek nemen en terug halen of corrigeren. Als nieuwe eigenaar van een pup zullen we vanaf het eerste uur bezig moeten zijn de pup op te voeden. We doen dit door de pup te straffen bij ongewenst gedrag, een enven- zeer te belonen bij gewenst gedrag, zodat de pup een positieve as sociatie over houdt met een goed gedrag en zich hierin dan ook gestimuleerd zal zien. De beste manier om de pup correct op te voeden is het volgen van hiervoor speciaal bedoelde cursussen. Deze cursus is vooral bedoeld om de eigenaar te leren hoe hij moet reageren op gedragingen van de pup. De pups leren tevens met an dere honden te spelen waardoor deze verder socialiseren. De ele mentaire gehoorzaamheid is het minimale dat een pup dient te worden geleerd teneinde goed met de hond te kunnen communice ren tijdens zijn of haar gehele leven. We beleven daardoor veel meer plezier aan de hond, en de hond zal ook een veel vrijer en prettiger leven hebben tussen de mensen". Stichting Oeltgen opgericht, met als kernfiguren W. de Graaf, K. Buth en voetbalver eniging OFB (Oostflakkeese Boys), als zeer actieve leden. De stichting besloot dit jaar tot een iets andere opzet. „Als je besluit, mede op verzoek van de bevolking, betere evene menten en artiesten te nemen, zoals een Veronica drive-in show, een turtle show, de jazz band van Jaap Dekker en een slot feestavond met diverse ar tiesten, dan weet je dat daar ook een ander prijskaartje aanhangt", aldus De Graaf. Veel inkomsten zijn afkomstig uit sponsering van het bedrijfs leven van heel Goeree-Over- flakkee, die daar weer een stukje reclame voor terugkrij gen. Dit is echter lang niet kostendekkend, zodat men be sloot entree te gaan vragen. De invulling bleef verder het zelfde. De kindermiddag op woensdag, een bingo en 55 ouderenmiddag op donderdag. Deze evenementen met hun di verse artiesten waren nog steeds gratis en vielen bij het publiek zeer in de smaak. He laas waren er bij de ouderen- middag maar zesentwintig aanwezigen. In vergelijking met vorig jaar, toen er zo'n hon derdvijftig mensen kwamen naar deze middag is dit een enorm contrast. De Stichting Oeltgen was dan ook bijzonder teleurgesteld. „We begrijpen er niets van", aldus W. de Graaf. „Regelmatig hoor je de mensen klagen, zo van „er gebeurt hier nooit wat", of „er wordt haast niets gedaan voor de inwo ners". Maar als je dan echt iets te bieden hebt, zoals dit jaar ook het geval was, en nog steeds gratis, dan komt er haast niemand". Een paar jaar geleden, hield men zelfs een enquête onder de bevolking. Ie dereen kon zijn of haar wensen en op- en aanmerkingen ken baar maken, welke zelfs gepu bliceerd werden. Helaas was hierop ook weinig respons, maar het geklaag ging door. De opkomst bij het Jaap Dek ker kwintet was ook veel min der dan men had verwacht. De jazz-boogie woogie band, die rond half negen stond aange kondigd, besloot nog een uur te wachten vanwege weinig pu bliek. Rond half tien lieten ze hun eerste tonen klinken. Die klonken blijkbaar toch als een kleine lokroep door het dorp, zodat er algauw weer ongeveer dertig mensen binnendruppel den. Het kwintet bestond deze avond uit: Jaap Dekker, toet sen, harmonica en zang; Harm van Sleen, bas; Ab Dekker, drums; Jan van Hul, gitaar; Fred Berkmeijer, saxofoon en Daisy Oosterhuis, zang. De for matie speelde goed, swingend en muzikaal. Ook de zangeres had, zoals men dat in de jazz noemt, een lekkere stem. He laas stonden de versterkers op een gegeven moment zo gigan tisch hard, dat de muziek enorm werd vervormd, tot één schelle massa van geluid. Dit was echt jammer, daar de di verse goede solo's van bijvoor beeld de sax, gitaar of zang haast niet uit die muur van klank te onderscheiden waren. De jazzy dansavond duurde tot in de late uurtjes, maar er kwa men in totaal slechts honderd personen. De Oeltgendagen werden afge sloten met een muzikale feest avond. Tb horen waren het or kest Free Time, Angelina en Norbert en de Deurzakkers. Hier was de opkomst ineens boven verwachting. Het werd een reuze gezellige avond met wel zo'n 300 personen. De Stichting Oeltgen wil dit jaarlijkse evenement graag 'in stand houden. Ook wil men het voor de inwoners zo leuk en veelzijdig mogelijk invullen met voor elk wat wils. „We wil len zo graag respons op onze ac tiviteiten. Dit kunnen op en/of aanmerkingen zijn, maar ook ideeën en suggesties van inwoners die met ons willen meedenken zijn van harte uit genodigd", aldus De Graaf. Daarom volgt hier een oproep aan de bevolking van' Oolt- gensplaat door de stichting Oeltgen. Gelieve ideeën en tips mondeling of schriftelijk, met naam of anoniem bij Buth en De Graaf te deponeren. Ook kunt u ze schriftelijk sturen naar stichting Oeltgen, post bus 67, 3257 ZH Ooltgensplaat. Namens de stichting alvast van harte bedankt! Want de Oelt gendagen zijn toch in eerste in stantie een feest voor de inwo ners van Oeltgen en dat moet toch zeker zo blijven, of niet soms? MIDDELHARNIS - Op zaterdag 4 juli wordt voor de tweede keer een groots fietsevenement gehouden op het eiland Goeree-Overflakkee. Het idee achter deze tocht is dat iedereen, die eigenaar is van een fiets kan meedoen aan deze Elfdorpentocht. Deelnemers starten vanaf 8.00 uur in hun woonplaats, door in schrijving bij één van de onderstaande bedrijven en bepalen zelf de lengte van deze fietstocht. Wie alle dorpen bezoekt fietst 125 kilometer. Onder het motyo 'fiets us der uut' maakt de Ver enigde Spaarbank het moge lijk deze tocht te organiseren. Iedere deelnemer betaalt 3,50 gulden en ontvangt hiervoor een herinnering na afloop. Het is een vrije toertocht waar deelnemers in hun eigen tempo rijden langs een uitgezette rou te en in de dorpen een stempel ontvangen bij onderstaande bedrijven. Voor kinderen is dit een onvergetelijke dag. Stempelplaatsen: Sommels- dijk, Groenendijk fietsen; Stellendam, café Het Wapen van Stellendam; Ouddorp, café De Flipjes; Melissant, Keyzer fietsen; Herkingen, Theetuin de Bongerd; Oude-Tbnge, Bree- man fietsen; Sluishaven, café De Branding; Ooltgensplaat, café De Hobbelpaarden; Den Bommel, café De Beurs; Stad a/h Haringvliet, café Het Schippershuus; Middelharnis, tweewiellercentrum Jelier. Voor nadere informatie: 01870- 85628 of 87195 of 85772. OUDE-TONGE - Het jongens aspiranten-team van honk- en softbalvereniging The Islanders heeft afge lopen zaterdag serieus de aanval ingezet op het kam pioenschap van hun klasse. Door de thuiswedstrijd tegen de tot dan toe nog ongeslagen koploper Schie dam met 10-5 te winnen werd een belangrijke stap in de goede richting gezet. De Oude-Tongse honkbal lers zijn de koploper nu zodoende op drie punten ge naderd. De bezoekers uit Schiedam wisten slechts in de eerste in ning enigszins te imponeren. De in dat gedeelte gecreëerde voorsprong van vier punten werd echter al meteen in de ge lijkmakende eerste slagbeurt door de Islanders om zeep ge holpen. In de resterende in nings werd de Schiedammers nog maar één puntje toe gestaan. Home-run De Islanders daarentegen bouwden hun score gestaag uit. In de eerste inning tekenden achtereenvolgens korte stop Rob Emeis, eerste honkman Sjaak Hennekes, derde honk man Paul Zwerus en werper Ja- mie Eilers voor de eerste vier punten. Laatstgenoemde deed dat middels een fraaie home run. Zijn eerste van dit seizoen. In de tweede inning liep de rood-witte formatie van trai ner/coach Jan Zwerus weg van Schiedam en waren het respec tievelijk Dennis Scwell, Jan Veenstra en wederom Rob Emeis die zorgden voor een 7-4 voorsprong: Jamie Eilers, in de vorige inning nog goed voor een home-run, was nu te gretig en kon met drieslag gaan zit ten. In de laatste gelijkmakende slagbeurt kon de winst de Flakkeese honkballers al niet meer ontgaan. Schiedam had slechts één puntje gescoord zo dat The Islanders bij een 7-5 tussenstand de einduitslag al leen nog maar verder kon uit bouwen. Het was Paul Zwerus die met een lage honkslag mede-speler Sjaak Hennekes in scoringspositie bracht. Zo wel Hennekes als Zwerus zelf en toch ook weer Jamie Eilers brachten de eindzege op 10-5. Nog drie plaatsingen voor NK 1/4 triathlon Oisterwijk ZIERIKZEE - Floris Jan Koole wordt de eerste TVGO-er (Triathlon Vereniging Goeree-Overflak kee) die op een Europees kampioenschap 1/4 triath lon uit zal komen voor TVGO. De triatleet uit Mid delburg, wist zich te kwalificeren voor dit EK mid dels een prachtige derde plaats in het Friese Olde- berkoop afgelopen zaterdag, een selectiewedstrijd voor het EK. Koole wist vanaf het begin zich met de nationale top te meten en finishte tenslotte op een prachtige derde plaats, na Erwin de Bruijn en Jos Everts. Deze derde plaats betekende de plaatsing en het teken dat Koole de aansluiting met de absolute triathlon-top in Ne derland heeft bewerkstelligd. De uitverkiezing voor de natio nale ploeg voor het EK 1/4 be tekent echter wel dat het pro gramma voor de rest van het jaar drastisch gewijzigd moet worden en het verblijf in het lucreatieve Frankrijk tot nader order zal worden uitgesteld. Werk aan de winkel voor zijn persoonlijke manager, Ruud de Haan uit Middelharnis. Ook waren er successen voor drie triatleten van Flakkee, al len eveneens lid van TVGO, in Strijen. Daar werd zaterdag het afdelingskampioenschap 1/4 triathlon afgewerkt van de afdeling Zuid-Holland/Zee- land. De eerste 25 triatleten konden zich plaatsen voor het Nederlands kampioenschap 1/4 triathlon in Oisterwijk. Een week eerder was het Arve Hoogzand gelukt plaatsing af te dwingen via een goede pres tatie in Nieuw Lekkerland, nu was het de beurt aan maar liefst drie andere triatleten van TVGO. Erik Peeman uit Middelharnis bevestigde we derom zijn vorm en werd 13e, Jan van Soest uit Stellendam liet zien klaar te zijn voor Roth (de internationaal belangrijk ste hele triathlon, waar kwali ficatie voor de hele triathlon in Hawai in het verschiet lijkt) en finishte op een veertiende plaats, Harro Verhage werd na een klein stukje verkeerd ge stuurd te zijn toch nog 20e en completeerde de Flakkeese successen. Vier triatleten en een speaker zullen in ieder geval op het NK in Oisterwijk actief zijn, voor waar een prestatie waar meni ge triathlonvereniging jaloers op kan zijn. De triatleten van Flakkee bewijzen in relatief korte tijd aansluiting te kun nen krijgen bij de nationale (sub)top. 13. Erik Peeman, 2.13.07; 14. Jan van Soest, 2.13.53; 20. Har ro Verhage, 2.15.30; 57. Leon Valk, 2.26.23; 59. Arve Hoog zand, 2.27.05; 65. Erik van Schaik, 2.28.49; 79. Arie Kwee kei, 2.31.23; 116. Leen Schipper, 2.40.19; 127. Peter Jordaan 2.43.39. Recreanten: 28. Jaap Westhoe ve, 2.35.22 en 43. René Scholts 2.41.02. Basisbereiding grillen: Grillapparatuur, in welke vorm dan ook, goed voor verwarmen (gas, electra of de barbecue). Kruid het vlees, maar zout het niet, want dat gebeurt achteraf. Plaats het vlees op of tussen de grill. Keer het vooral niet te vlug. In eerste instantie plakt het vlees vast maar het laat later vanzelf los. Afhankelijk van de vlees soort wordt hoogte en/of temperatuur en tijdsduur bepaald. U heeft nodig voor 4 personen: 600 gram niet al te magere lamslappen 2 teentjes knoflook 24 kleine, gepelde uitjes 1 rode paprika, in reepjes van 2 bij 5 centimeter gesne den 1 groene paprika, in reepjes van 2 bij 5 centimeter gesne den 8 kleine tomaatjes 2 a 3 eetlepels (zonnebloem) olie 1 theelepen gedroogde thijm Bereiding: Wrijf het vlees stevig in met de uitgeperste knoflook en snijd het dan in flinke dob belstenen. Rijg het vlees, af gewisseld met repen papri ka en uitjes, aan roosterpennen of houten bamboestokjes (bamboe stokjes legt u vooraf een kwartiertje in water; de ge weekte stokjes verbranden dan niet). Steek aan de uit einden een tomaatje. Meng de thijm door de olie en bestrijk daarmee de volle stokjes. Rooster de lamske- babs boven een niet al te heet houtskoolbed, onder de hete grill of in een voor verwarmd gillapparaat. Draai de stokjes met regel maat, anders verbrandt de ze lekkernij. Lekker met knapperig stok brood en een frisse salade van diverse soorten sla en tomaten. Voedingswaarde per portie: Energie: 1385 kJ (330 kcal) Eiwit: 29 gram Vet: 22 gram Koolhydraten: 3 gram OUDDORP - Zaterdag 27 juni vindt in het MFG Dorpstien den te Ouddorp voor de tweede keer het zaalvoetbalkampi oenschap van Flakkee plaats. Vanaf 16.00 uur spelen Den Hollander, Dorpstienden, An- tec, v/d Groef Boys, v. d. Zwan en titelverdediger FC Keyzer in twee poules om de titel. Deze ploegen spelen een volle dige competitie waarna de eer ste 2 teams uit elke poule door gaan naar de kruisfinales. -De-nummers 3 uit beide poules spelen om de 5e/6e plaats, waarna de verliezende ploegen uit de kruisfinales om de 3e/4e plaats strijden. De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 10 juni zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- K. de Ruiter, Meidoornstraat 21, Ooltgensplaat De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- J. G. Krijger-Ottervanger, Stoofweg 7a, Renesse De derde prijs: Een waardebon van f 10,- N. de Jager, de Brauwstraat 42, Zierikzee Sleutelwoorden van de puzzel van 10 juni zijn: Vrije tijd De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 3 juli in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 3. precies, 8. grasvlakte zonder bomen in Zuid-Amerika; 9. de tanden en kiezen; 10. begin; 11. stemming, omgeving; 12. levensonderhoud; 13. steeds; 16. toorts; 19. wereldzee; 23. hoofddeksel; 24. kans op onheil; 25. hoog en scherp; 26. plaats in de N.O.-polder; 27. felle woordenstroom waarin je je ontevredenheid uit; 31. inwoner van een Italiaanse stad; 34. genoeg doening; 37. vertegenwoordiger; 38. breed uitlopende stok; 39. giftige slang; 40. roofvis; 41. dun baksel van bloem en water; 42. dagblad. Verticaal: 1. bepaald dun bindmateriaal; 2. zinrijk gezegde; 4. opschrift; 5. hoeveelheid; 6. lawaai; 7. sierheester; 13. reeds; 14. opvatting; 15. muziek noot; 16. houten blaasinstrument; 17. tor; 18. soort hert; 20. grondstof van chocolade; 21. wereld; 22. bepaalde (kunst)stof; 28. weerklank; 29. talent; 30. laagwater; 31. muzieknoot; 32. tijdsduur; 33. (erg) vertrouwelijk; 35. be neden; 36. openbaar vervoer. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters van de cijfers: 1. 26, 40, 14. 31. 41, 30, 25, 36.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 13