Avondwandelvier daagse Westhoek Jan Hoek rustig naar overwinning Bruse Boys onderstreept kampioenstitel J eugd-clubkampioenschappen Tennisvereniging Zierikzee Jurgen de Lang in werp- driekamp Derde plaats Bekkenk 4 DINSDAG 23 JUNI 1992 NR 25174 ZIERIKZEE - In de krant van gisteren, maandag 22 juni, is in het artikel van de Voet- balclinic bij VV Zierik- zee een foutieve datum vermeld. De juiste da tum moet zijn dinsdag 23 juni. Op uitnodiging van de voetbalvereni ging Zierikzec zullen de beide oud-profvoetbal lers Gerrie en Arnold Mühren vanaf 17.00 uur actief zijn met jeugdle den. IFilf BTJRGH-HAAMSTEDE - Sportvereniging DFS uit Burgh-Haamstede organiseert voor de dertiende keer de avondwandelvierdaagse. De traditionele wandelvierdaagse zal worden gehouden van maan dag negenentwintig juni tot en met donderdag twee juli. De avond wandelvierdaagse vindt voor de eerste keer plaats eind juni/begin juli. Vo rig jaar waren er driehonderd deelnemers. Willie de Meij van de organisatie: „Normaal hou den wij de vierdaagse in het begin van het nieuwe school jaar. Maar doordat de vakan ties in Zeeland dit jaar laat zijn en daardoor de scholen in sep tember weer starten geeft dat problemen voor de organisato ren. De grootste handicap was dat begin september de duis ternis te vroeg invalt waardoor men in het donker zou aanko men. In overleg met de scholen hebben we besloten om tot deze datum te komen", vertelt Wil lie de Meij. De organisatoren hebben ge probeerd om een zo gevarieerd mogelijke route uit te zetten in Westerschouwen. De deelne mers kunnen kiezen uit acht of vijftien kilometer. De start is iedere avond om 18.30 uur van af het sportpark Van Zuijen aan de Leliëndaleweg in Burgh. Maandag negenentwin tig juni kan er vanaf 18.00 uur worden ingeschreven. Op don derdag twee juli verzamelen de wandelaars om 20.00 uur bij het verzorgingshuis Duinoord waarna de gezamenlijke in tocht plaats vindt. Alleen hij miste nog wat scherpte waardoor Bruse Boys een aantal keren ontsnapte aan de gelijkmaker. Leen van der Bijl zorgde in de vijftiende mi nuut voor een sublieme treffer. Met een vrije trap schoot hij de bal in de rechterbovenhoek en gaf Bruse Boys de verdiende voorsprong van 3-1. In de twee de helft ontliepen beide teams elkaar niet veel. Eric Dijst bracht in de vijfde minuut nog even de spanning terug door de leren bal achter de Bruse keeper te schieten maar Dolf Roks maakte al snel een eind aan de sprankelende hoop van de tegenstanders en bracht de eindstand op 4-2 voor Bruse Boys. Laatste plaats In de laatste speelronden van de zomeravondvoetbalcompe titie werd het eindklassement onder Bruse Boys nog wal door elkaar geschud. Omdat Drei- schor verloor en SKNWK met 5-3 won van Mevo werden de Nieu werkerkers door een beter doelgemiddelde alsnog derde. Dreischor zakte naar een vier de plaats en Duiveland won nipt van Velocitas met 2-1 waardoor de ploeg uit Ooster- land een fraaie tweede plaats inneemt. De kampioen van vo rig jaar, Egelantier blijft te leurstellend op een vijfde plaats hangen. Onderaan het klassement zorgde Mol uit Schuddebeurs nog voor een verrassing. Met 4-2 werd er ge wonnen van Egelantier waar door zij de laatste plaats in ruilden voor een zesde plaats in het eindklassement. Veloci tas uit Serooskerke krijgt uit eindelijk de rode lantaarn door een slechter doel gemiddelde dan de voetbalteams Mevo en Mol. Uitslag zomeravondcompetitie Mol-Egelantier 4-2 Velocitas-Duiveland 1-2 SKNWK-Mevo 5-3 Dreischor-Bruse Boys 2-4 Bruse Boys Duivel and SKNWK Dreischor Egelantier Mol Mevo Velocitas -Wetering -en-Ghristran- Dagen- dijk in de halve finale. In poule B kwamen twee nieu welingen er als eerste uit: Jou- ke Bottema en Jauke Flik- weert. Zij speelden al de halve finale om twee gewonnen sets, maar zagen toch in Bart van Cleef en Marinjo de Looze hun meerdere (6-0, 6-1). Bij de meisjes dubbel tot en met twaalf jaar zal de halve fi nale gaan tussen Dorine Pie- ters en Sharon Schot tegen Leo- nie Mous en Renée van Houten. De andere halve finale zal ge speeld worden tussen Marlinda Lagendijk/Jeanine Muller te gen Karin van der Wees/Kris- ta-Lize Janse. Bij het gemengd dubbel tot en met twaalf jaar hebben Christian Lagendijk en Dorine Pieters zich weten te plaatsen voor de halve finale door hun overwinning op Wouter Volkeri en Krista-Lize Janse (6-3, 6-1). De tweede halve finale ging tussen Niek de jonge en Karin van der Wees tegen Jouke Bot tema en Martine Geschiere, Ka rin en Niek wonnen met 6-1, 6- 1. Eenentwintig jongens doen mee aan de 2e categorie tot en met zeventien jaar, enkel: Johnny Otte en Brian van Geer zijn geplaatste spelers. Of zij ook tegen elkaar komen te spe len zal het komende weekeinde blijken. Dezer dagen spelen nog Maarten Doeleman, Ca- miel Folmer, Jeroen Volkeri, Ard Mulder en Arjan Klompe. Bij de meisjes-enkel tot en met zeventien jaar zal de halve fi nale gaan tussen Denice van Rooy en Jolanda Mosselman, Mirjam van de Schelde en Ma- rit Janse. Bij de jongens dubbel tot en met zeventien jaar staan in middels Arjan Klompe en Caspar van Eyk in de halve fi nale. Zij versloegen Ard Mul der en Long Ngo in één uur met 10-5 en zullen nu tegen Johnny Otte en Jeroen Volkeri uitko men. Wouter de Vries en Niels Bos, die behalve in de le cate gorie ook de enkel jongensdub- bel en de mixed speelt in de 2e categorie, treffen in de halve fi nale Camiel Folmer en Maar ten Doeleman. Finale-dagen Bij de meisjes-dubbel tot en met zeventien jaar is het kop pel Janse en Van Rooy le ge plaatst. Zij zullen waarschijn lijk Mirjam van de Schelde en Jolanda Mosselman tegenko men in de finale. Bij het gemengd dubbel tot en met zeventien jaar is wederom Niels Bos aangekomen met Vi vian Krips aan zijn zijde. Zij wonnen in de le ronde van Marjolein van Urk en Marinjo de Looze (11-6). Ook wonnen Mirjam van de Schelde en Ard Muller en-plaatsen zich nu-voor de halve finale tegen Jolanda Mosselman en Ramon Renger. Vóór de finaledagen, die op 27 en 28 juni samen n^gt de senio ren plaatsvinden, zullen er nog 25 partijen gespeeld moeten worden. BOSKOOP - De atleet Jurgen de Lang uit Zierikzee is tijdens een werpdriekamp in Boskoop op een vierde plaats geëindigd bij de C-junioren. De 14-jarige getalenteerde at leet van atletiekvereniging Delta Sport vestigde twee per soonlijke records. Op het ko gelstoten noteerde hij een af stand van 12 meter en 7 centi meter. De 600 gram speer ging naar een record van 33 meter en 60 centimeter. Op het derde wernummer, discuswerpen, was de 26 meter en 10 centime ter een acceptabele prestatie. De Lang scoorde in totaal 1584 punten. De winnaar Jlja Hoo- gerbrugge, van de organiseren de vereniging AV'47 uit Bos koop, werd eerste met 1643 punten. BRUGGE - Jolien Bekkenk uit Zierikzee heeft tijdens een in ternationale weg-atletiekwcd- strijd over vijfentwintig kilo meter in het Belgische Brugge eén uitstekende prestatie gele verd. De atlete van atletiekvereni ging Delta Sport eindigde bij dg categorie vrouwen veertig tot vijfenveertig jaar op de der de plaats in een tijd van 1 uur, 55 minuten en 31 seconden. In Brugge kwamen in verschillen de categorieën 414 deelnemers aan de start. Vijfendertigste editie zomeravondvoetbalcompetitie Bruse Boys poseert voor de traditionele kampioensfoto. De ploeg uit Bruinisse mag zich een jaar lang zomeravondvoetbalkampioen noemen van Schouwen-Duiveland. (Foto: Marijke Folkertsma). DREISCHOR - Bruse Boys heeft in de laatste wedstrijd tegen Dreischor haar kampioenstitel in de vijfendertigste editie van de zomeravondvoetbalcompeti tie nog wat extra glans gegeven. Ondanks dat zij vorige week tegen Mevo al kampioen waren geworden toonden zij op het sportpark in Dreischor nogmaals hun kwaliteiten in deze competitie. Met een verdiende overwinning van 4-2 stap ten de Bruenaren van het voetbalveld om in de kleedruimtes met een aantal kratten bier de behaalde kampioenstitel nog eens dunnetjes over te vieren. Van de veertien wedstrijden wonnen de Bruenaren negen duels, speelden vier keer gelijk en verloren één wedstrijd. Voor het eerst in het bestaan van de zomeravondvoetbalcompetitie was er een wisselbeker inge voerd. De sponsor van de kam pioen van vorig jaar, Egelan tier, had een schitterende be ker beschikbaar gesteld waar door Bruse Boys de glimmende bokaal een jaar lang in de prij- zenkast mag zetten. De kam pioen van Schouwen-Duive- land mag ook deelnemen aan de Zeeuwse kampioenschap pen waar voor Bruse Boys de mogelijkheden liggen om hoge ogen te gooien. Ouderwets De laatste wedstrijd, •'"van de vlekkeloos verlopen zomera vondcompetitie op Schouwen- Duiveland, was een echte ou derwetse competitiestrijd op het grasveld van het sportpark in Dreischor. Ondanks dat Bru se Boys de defensie van Drei schor in de eerste drie minuten van de wedstrijd volledig over rompelde met doelpunten van Dolf Roks en Fred van de Ber ge kreeg Dreischor toch meer vat op het spel. Uiteindelijk in de tiende minuut scoorde Eric Dijst, na drie gemiste kansen, de eerste tegentreffer: 2-1. De speler van Dreischor, die twee jaar geleden zijn been brak, was trouwens voor Drei schor van onschatbare waarde. ZIERIKZEE - Onlangs gingen de tennis-junioren de banen op bij Lawn Tennis club Zierikzee. Er waren tachtig deelnemers. Voor jongens- en meisjes enkelspe len en het jongens dubbelspel werd het poule-systeem gehanteerd. Voor de ande ren gold het afval-systeem. Tussen de schoolkampen en Avondvierdaagse door zijn er inmiddels 95 partijen gespeeld. Bij de jongens enkel tot en met twaalf jaar kwamen er vier poule-winnaars: Wouter Volkeri, Lennart 't Mannetje, Jean Frédéric Verschuren en Jouke Bottema. Zij konden in het schema verder spelen. Wouter Volkeri speelde een goede partij tegen Marinjo de Looze en won na een uur spelen (tot de halve finales) met 14-6. Lennart 't Mannetje kreeg het moeilij ker dan in de poule en verloor van Jeroen van de Wetering met 14-5. Jean Frédéric, winnaar van poule C met vijf deelnemers, verloor van Niek de Jonge met 15-2, Jouke Bottema verloor met 13-2 in een sportieve wed strijd tegen Christian Lagen dijk. Bij de meisjes enkel tot en met 12 jaar zullen Dorine Pieters en Karin van der Wees elkaar tref fen in de finale nadat ze respec tievelijk vier en drie partijen wonnen. Bij de jongens dubbel tot en met twaalf jaar waren er twee poules. In poule A werden Persijn Jan se en Wouter Volkeri poule winnaar'en zullen het nog gaan opnemen tegen Jeroen van de NIETJWERKERK - Een groter aantal deelnemers dan vorig jaar, tachtig werden zaterdagmiddag weg geschoten door voorzitter Anton Stoutjesdijk van het wielercomité Nieuwerkerk voor de Nieuwer- kerkse trimloop. Deze loop, passend in het kader van de wielerronde en braderie, werd voor de negen de keer georganiseeerd door atletiekclub Delta Sport in samenwerking met het wielercomité. Even als vorig jaar was de 30-jarige Jan Hoek uit Oude- Tonge de snelste deelnemer. Nu in 28.39 minuten. Vo rig jaar liephij nog het pareoursrecord van 26.55 mi nuten. Het was winderig, droog en zonnig en de meeste deelne mers hadden daardoor een lan gere tijd nodig. Kees Dijkman uit Haamstede bleef de rustig gestarte Jan Hoek lang volgen. Toch in de twee laatste ronden ging Hoek steeds sneller. De snelste Nieuwerkerker werd de 17-jarige Alfred Stins, die erg gebrand was op een goed resul taat in zijn woonplaats. In 30.59 minuten, en een vierde plaats na Jan van Hassent uit Middelharnis kwam Stins aan de finish. Veel publiek Tbt de deelnemers behoorden traditiegetrouw de jeugd van Nieuwerkerk me burgemeester A. Bergshoeff, die samen met de gemeentesecretaris F. Diele- man drie ronden vol maakten. Zoon Tbby Bergshoeff werd zesde op de negen kilometer in 31.39 minuten. Het was tradi tiegetrouw eeen gezellige loop met veel publiek. Rondemiss, Liesbeth de Jager, huldigde na afloop de winnaars en verzorg de de verloting van de taarten onder de deelnemers. Uitslag 1500 meter: 1. Eelco Kramer, Maassluis 7.13; 2. Josine Pro voost, Renesse 7.19; 3. Michael Heerkens, Krimpen a/d IJssel 7.24. 3000 meter: 1. Bouke Kramer, Maasluis 11.45; 2. Jan de Jonge, Nieuwerkerk 12.25; 3. Richard den Boer, Zierikzee 12.26. 4500 meter: 1. Wim Provoost, Renesse 14.47; 2. Michel Pleu- ne, Haamstede 15.32; 3. Mark den Boer, Zierikzee 17.04. 6000 meter: 1. Eddy Smit, Kerkwerve 19.20; 2. Jan Dek ker, Zierikzee 23.00; 3. Kees de Jonge, Scharendijke 26.10. 9000 meter: 1. Jan Hoek, Oude- Tonge 28.39; 2. Kees Dijkman, Haamstede, 29.40; 3. Jan v. Hassent, Middelharnis, 30.42; 4. Alfred Stins, Nieuwerkerk, 30.59; 5. Iep Kramer, Maassluis, 31.16; 6. Tbby Bergs hoeff, Rotterdam, 31.39; 7. Re- né Baartse, Serooskerke, 33.08; 8. Kees Bolle, Zierikzee, 33.38; 9. Cor Duinhouwer, Zonnemai- re, 33.52; 11. Gert Stoutjesdijk, Zierikzee 36.00; 12. Gert Jan de Glopper, Haamstede 36.09; 13. Dirk v. d. Steen, Nieuwerkerk, 36.30; 14. Joop Kristalijn, Scharendijke, 37.00; 15. Jan Kip, Nieuwerkerk, 37.57; 16. Koos Resoort, Oosterland, 38.10; 17. Eelke Stins, Nieuwer kerk, 39.19; 18. Erik v. d. Plas, Nieuwerkerk, 41.27; 19. Mar- tijn v. d. Linde, Nieuwerkerk, 44.37; 20. Maurits v. d. Berge, Nieuwerkerk, 44.54; 21. Leon Goedegebuure, 54.34; 22. Jor- gen Vermeer, Nieuwerkerk, 45.41; 23. Leon de Bruijen, Nieuwerkerk, 45.47; 24. Joop Kloosterziel 45.48; 25. Jeffrey Loos, Nieuwerkerk, 46.23. ZIERIKZEE - Na honderdtwintig minuten voetballen en tien strafschoppen waren de Eu ropese voetbalkampioenschappen in Zweden voor het Nederlands elftal verleden tijd. Nederland-Denemarken werd uiteindelijk in het voordeel van het Deens elftal beslist door de vijf strafschoppen achter keeper Hans van Breukelen te schieten. Marco van Basten miste voor Nederland en het Oranjefeest is definitief voorbij. De eerste negentig minuten eindigden in 2-2 waarna ook in de verlenging van twee keer vijftien minuten niet gescoord werd. Het Oranjelegioen had gisteravond, maandag, een slechte avond. Vijfent achtig minuten keken zij tegen een achterstand aan. De stemming op vele lokaties zoals in de cafés op Schouvjen-Duiveland, waar weer veel Oranjefans waren samen gekomen, was bedrukt. Toen plotseling Frank Rijkaard in de vijfentachtigste minuut de gelijkma ker op de slof had, vierden de uitgedoste voetbalfans weer volop feest. Maar de straf schoppen zorgden ervoor dat Nederland niet in de fiyiale speelt. Alle oranje attributen kunnen weer op geborgen worden. Misschien tot de wereldkampioenschappen over twee jaar in Amerika. In ieder geval is er vrijdag zesentwintig juni de finale-wedstrijd tussen Duitsland en Denemarken om de Europese voetbalkampioenschapstitel 1992. (Foto: Joop van Houdt). De 33-jarige Jan Hoek uit Oude-Tonge was opnieuw de beste at leet in de negende editie van de Nieuwerkerk.se trimloop. (Foto: Marijke Folkertsma). I i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9