Schiettekatte en Lauffer nemen clubvaandels over Schouwse ploegen vaker naar Brabant Nelli Cooman krijgt haar eigen wedstrijd Dorst tekent nieuw contract bij RBC Prestaties andere Schouwse combinaties staan in schaduw alleskunner Indeling voetbalcompetitie Volgend jaar in Stadskanaal Borussia Dortmund grootverdiener Goud naar kwartfinale Ronaldo schiet Brazilië naar halve finale ZV Onderdak neemt afscheid van trainster Van 't Westende Nog twee jaar in Roosendaal MAANDAG 23JUNI1997 NR 26200 Ter Borg haalt weer uit BRUINISSE - Het interprovinciaal concours hippi- que, afgelopen zaterdag op de Bruse manege Aqua Delta, kende eigenlijk maar één winnaar: Rob ter Borg. De veertiger uit Bruinisse reed in drie ver schillende klassen even zoveel maal foutloos rond. Voor slechts twee gave rondjes werd de ruiter be loond. ZIERIKZEE - WIK, Brouwershaven, Dreischor, Ouwerkerk en Zonnemaire krijgen in het voet balseizoen 1997/1998 vaker te maken met ploe gen uit West-Brabant. Dat blijkt uit de vrijdag bekend gemaakte competitie-indeling. Brouwershaven heeft vorig Bruse Boys. Dauwendaele, seizoen al kennis kunnen 's-Heer Arendskerke, Ka- maken met de Brabantse pelle, Kruiningen, Middel speelstijl in de vierde klas- burg, SKNWK, SPS, WC, se. De kampioen, het ko- WHS, Yerseke. mende jaar spelend in de Derde klasse B: Baronie, derde klasse B, ontmoet Brouwrshaven, BVC'54, bijvoorbeeld promovendus FSV, Klundert, Kogelvan- - Klundert met wie weken gers, NEO'25, Olympia '60, lang om de titel is gestre- Rillandia, 's-Gravendeel, den, en WIK. Het team uit Tholense Boys, WIK. Kerkwerve ontmoet elftal- Vierde klasse A: Apollo, len waarvan het niets af- Borssele, DFS, Duiveland, weet. Krabbendijke, Nieuwdorp, Bruse Boys en SKNWK zijn Stavenisse, Smerdiek, zoals verwacht bij elkaar SVD, Waarde, Zaamslag, ingedeeld, in de tweede ZSC. klasse E. Ten opzichte van Vijfde klasse A: Beek Voor afgelopen jaar kent deze uit, Cadzand, Hoedekens- klasse weinig nieuwe ge- kerke, Internos, MEVO, zichten. DFS zal duidelijk Rood Wit, Spui, Terheydèn, wel moeten wennen aan WR, Wissenkerke, VOV, nieuwe namen. De degra- Bavel. dant uit de derde klasse Zondagvoetbal speelt in de vierde klasse A Eerste klasse C: Best Voor- en komt onder meer Duive- uit, Brabantia, BW/Ver- land en ZSC tegen. achtert, DESK, Goes, OJC Ouwerkerk, Dreischor en Rosmalen, Volharding, Zonnemaire treffen in de Roosendaal, Wilhelmi- zesde klasse B van het zon- na'08, VOAB, WVO, Zwa- dagvoetbal alleen maar for- luw VFC. maties uit West-Brabant. Vierde klasse A: Breskens, Ze moeten bijvoorbeeld Clinge, Grenswachters, naar Bergen op Zoom, Hansweertse Boys, Honte- Nieuw-Vossemeer, Kruis- nisse, Koewacht, Luctor'88, land en Welberg. Philippine, Sluiskil, Steen, Zierikzee zal komend jaar IJzendijke, Zierikzee. weinig van het Brabantse Vijfde klasse A: Aarden- land kunnen genieten. De burg, Corn. Boys, Dom- club van Bert Pentury, de burg, Graauw, Hoofdplaat, nieuwe trainer, moet maar Hulsterloo, Jong Ambon, liefst acht keer de over- Oostburg, Renesse, Ria, steek naar Zeeuws-Vlaan- Vogelwaarde, Walcheren, deren maken. Vijfdeklas- Zeeland Sport, Zeelandia. ser Renesse weet daar al Zesde klasse B: Dreischor, jaren over mee te praten. Moerstraten, Lepelstraatse Boys, Nieuw Borgvliet, Indeling 1997-1998 VNS, Ouwerkerk, Kruis- Zaterdagvoetbal land, Welberg, Val Aan, Vi- Tweede klasse E: AZW, voo, Vosmeer, Zonnemaire. STADSKANAAL (ANP) - Stadskanaal eert Nelli Cooman. Vanaf volgend jaar krijgt de inwoonster van Nieuwerkerk een naar haar genoemde atletiek wedstrijd. Zijn eerste vlekkeloze par cours legde Ter Borg af in de B-klasse. Omdat hij met Ek- ros Lady buiten mededin ging deelnam, kon hij niet over naar de barrage waar voor drie combinaties zich hadden geplaatst. De vraag is of Ter Borg er goed aan had gedaan met Ekros Lady een barrage af te werken. Hij beschikt pas een week over het paard omdat de vorige berijder er problemen mee had. ,,Hij stopte teveel," leg de Ter Borg uit. Bij de Bruse alleskunner op viervoeters was daar geen sprake van. ,,Ik heb veel ervaring met dat soort paarden." Dat bleek zaterdag andermaal. De wedstrijd in de B-catego rie was overigens wel de aar digste en spectaculairste van de middag, die bij tijd en wij len door hoosbuien werd ge teisterd. Margreet van der Weele, lid van Westelijk Schouwen, liet als eerste ei- landelijke amazone zien hoe een foutloos rondje gereden kon worden. Een lichtend voorbeeld voor andere eilan- delijke ruiters was de blonde amazone niet. Kabaal Het paard van Stef Nelisse, Kimball, zag het absoluut niet zitten om over een rede lijk makkelijke hindernis te springen en liep de hele stel lage omver. Een hels kabaal was het gevolg. Nelisse kreeg bij het 'ongeluk' een klap tegen zijn hoofd en was daarna de weg kwijt toen hij het parcours fout volgde. Met een diskwalificatie ver dween de Noordgouwenaar uit de arena. ,.Ik dacht even dat ik er ook afging," vertelde Nelisse la- -ter in alle rust. Michel Priem is moest er net als Nelisse ^met een diskwalificatie van •af. Zijn paard, Transparant •Kadans, weigerde drie keer over een horde te springen. Ook voor de zeventienjarige ruiter uit Renesse kwam het einde dus vroegtijdig. De re- 'den van het falen: Transpa rant Kadans was vrij zenuw achtig door alle omstan digheden eromheen, zei Priemis. Al met al een teleur- NYON (DPA) - Champions League-winnaar Borussia Dortmund heeft dit seizoen aan het prestigieuze voetbal toernooi 29 miljoen gulden verdiend. Juventus, tegenstander in de finale, incasseerde ruim 26 miljoen gulden. In totaal is aan de zestien deelnemers uit de Champions League ruim 197 miljoen gulden uitge- keerd. Ajax, in de halve eind strijd uitgeschakeld door Ju ventus, verdiende aan het Champions League-seizoen zo'n zeventien miljoen gul den. Daarmee bezette de ploeg de vierde plaats tussen de zes tien deelnemers. Naast Dort mund en Juventus haalde ook Manchester United meer binnen dan de Amsterdam mers. De Europese voetbal bond UEFA maakte de cij fers zaterdag bekend. MAASSLUIS - Esther Goud heeft gisteren de kwartfinale bereikt van een jeugdtoer- nooi in Maassluis. De Nieuwerkerkse tennis- ster speelt in die plaats op een K4-jeugdranglijsttoer- nooi en ontmoette in. de eer ste ronde thuisspeelster Ni cole Hazeman. Tamelijk eenvoudig ging Goud na 6-2 6-1 door in het schema voor veertienjarigen. Broer Wesley Goud en John ny Quaak uit Burgh-Haam- stede stonden zondag ook in Maassluis, maar kwamen vanwege de regen niet in ac tie. Quaak speelt vandaag verder. Goud woensdag. De kwartfinale van Esther Goud is waarschijnlijk op woensdag of donderdag. stellend optreden van Nelis se en Priemis, die de laatste weken buiten Schouwen- Duiveland regelmatig in de prijzen vielen. Laurice Boonman, Arianne Klompe en Eline Struijk, allen lid van Schouwse Ruiters, maakten teveel fouten om 2ich te plaatsen voor de bar rage. Kreupel Co Quartel stapte zaterdag helemaal niet in de ring. Vrouw Holle, zijn paard, is al weken kreupel. Waar de pijn zit, is onbekend. „De foto's van de benen zijn perfect. Het is waarschijnlijk een spierscheuring in de schou der. Maandag moet ik terug naar de dokter," legt de rui ter de huidige voor hem ver- De Zierikzeese club met 121 betalende leden kende het af gelopen zwem jaar een prima seizoen. In de districtscom petitie met clubs uit Bra bant, Zeeland en Limburg eindigde ZV Onderdak als tweede. In de Zeeuwse com petitie was de vereniging op de derde stek van de eind stand te vinden. „Ondanks dat we geen jongens hebben, blijven we op hetzelfde ni veau zitten," licht zwem- voorzitter Johan Plaisier de resultaten toe. Over een jaar verwacht de preses de doop van een estafetteteam met jongens. Deze ploeg zou dan moeten bestaan uit Youri Vaes, Den- nis van Antwerpen, Martijn Struijk en Daniel Schreine- macher. In een nog later sta dium kan Benjamin Lauffer aan de formatie worden toe gevoegd. Laatstgenoemde liet zaterdag in ieder geval zien potentie te hebben want anders werd de zwemmer geen eerste onder twaalf jaar. Schoppen Op zich heeft de jeugd van ZV Onderdak genoeg in zich het redelijk ver te schoppen in het Zeeuwe zwemland, al- velende situatie uit. „Het zijn kwetsbare beesten. Ik baal als een stekker." Uiteindelijk was Van der Weele de enige eilandelijke deelneemster die zich voor de barrage in de B-klasse plaatste. Met Bastiaan Broeksema en Chris Boone, allebei uitkomend voor Gou we Reyers, kwam ze een paar stijlpunten - in de B-catego rie wordt bij een gelijk stand naar de stijl gekeken - te kort. Dat was zuur omdat Van der Weele de barrage foutloos en als snelste af werkte. Zoet smaakte de overwinnin gen van Ter Borg in de M- en Z-klasse. Voor beide spring concoursen was geen barrage noodzakelijk. Als enige rui ter hield Ter Borg zich twee keer foutloos staande. Van noemenswaardige concur rentie was geen sprake. De twee zeges van Ter Borg waren eenderde van het aan tal hoofdprijzen voor Schouwse combinaties. Vic ky Honig, Jolanda Bevelan der, Loes van der Sluijs en Kim de Jong tekenden voor de andere vier (dressuur)overwinningen. leen kampt de vereniging met een gebrek aan trainers. Volgens Plaisier komt ZV Onderdak er drie te kort. Buiten dit aantal is de ver trekkende Annelies van 't Westende (39) al weggelaten. De zwemtrainster moet om medische redenen - haar ogen kunnen geen chloor verdra gen - met haar hobby stop pen. Sinds Antje van 't Wes tende, een dochter, in 1987 haar A-diploma haalde, was ze bij ZV Onderdak betrok ken. Van 't Westende heeft heel weinig zin iets over haar afscheid te vertellen. Emo tioneel valt het haar heel zwaar. Het meest zal ze de contacten met de kinderen missen en het zien groeien van kinderen in de zwem- sport. Plaisier moet dus op zoek naar andere - met respect - zwemgekke ouders. De pre ses heeft er al twee op het oog, maar noemt geen namen om ze niet voor het blok te zetten. Onvoldoende trai ners zou rampzalig zijn. Plai sier: „Dat betekent stagnatie en moeilijkere doorstro ming." Uitslagen Meisjes Tot 8 jaar: 1. C. Terpstra 81.8 punten. 2. J. Tuk 82.3, 3. A. Maruja Speelman kwam in haar eerste proef voor B- paarden vier punten tekort voor de zege. Met Henry van Rustenburg scoorde ze wel twee winstpunten. „Het ging wel lekker," oordeelde de 24- jarige amazone uit Zierikzee. „Hij was braaf." Hij heeft dit seizoen al negen winst punten gehaald. „Als het zo doorgaat, sta ik volgende maand al in de L-klasse." Om te promoveren van B naar L zijn vijftien winst punten nodig. Daar had Speelman zaterdag nog dich terbij kunnen komen. Maar haar vriend, Stef Nelisse, las de tweede proef verkeerd voor. Uitslagen Paarden Springen Z: 1. R. ter Borg met Moer- lands Jamaica (Sasruiters) 0 fout. M: 1. R. ter Borg met Ekros Oki-Doki 0 fout. B: 2. M. van der Weele met Desiree (Westelijk Schou wen) 0 fout/47.770 sec./43 stijlpunten. Dressuur Zl, proef 36: 3. A. Klompe Dalebout 84.7, tot 10 jaar: 1. N. Meijer 195.0, 2. A. Bolier 211.2, 3. L. Schreinemacher 221.0, tot 12 jaar: 1. Freya Plaisier 191.8, 2. C. Robbe- regt 195.3,3. L. van 't Westen de 201.6, tot 14 jaar: 1. D. Robberegt 376.5, 2. R. Meyer 397.3, 3. V. Maaskant 521.5, tot 16 jaar: 1. A. van 't Wes tende 355.5, 2. M. van de Hout 367.9, 3. A. Struijk 390.9, boven 18 jaar: 1. J. met Gentleman (Schouwse Ruiters) 180 punten. Z2, proef 41: 2. L. van Oosten met Voac's Jesper (RV Re nesse) 179. Ml, proef 30: M. van der Wee le met Desiree (Westelijk Schouwen) 145, M. Korsman met Gitan (Westelijk Schou wen) 140. M2, proef 25: M. Korsman 141. B, proef 12: 2. M. Speelman met Henry van Rustenburg (Schouwse Ruiters) 166, 4. E. Bogerman met Jewel Jordy (Sasruiters) 162, E. Struijk rrjet Jonker (Schouwse Rui ters) 159, C. O verbosch met Barbara (Schouwse Ruiters) 149, N. de Berg met Ilianne (PPCSD) 147, L. van de Sluijs met Kennedy (Schouwse Ruiters) 145, B, proef 7: 3. N. de Berg 170, M. Speelman 164, E. Boger man 157, C. Overbosch 148, L. van de Sluijs 146. L, proef 18, ring 8: A. Tim merman met Zohair (Weste lijk Schouwen) 148. L, proef 18, ring 9: 1. V. Ho nig met Chianty (Westelijk Schouwen) 165, 4. G. de Rui ter met Lorenzo (Schouwse Ruiters) 160. L, proef 13: 3. G. de Ruiter Stoel 326.0, 2. F. Overbeeke 340.2, 3. S. van Dijk 367.8. Jongens Tot 8 jaar: 1. J. Pronk 97.8, 2. T. Dalebout 98.0, 3. M. Nibbe- link 104.3, tot 10 jaar: 1. B. Laufer 185.8, 2. M. Struijk 189.7. 3. J. Terpstra 191.2, tot 12 jaar: 1. D. van Antwerpen 165.9, 2. R. Vaes 170.9, 3. D. Schreinemacher 174.6, tot 14 jaar: 1. E. Schiettekatte 168, V. Honig 156, A. Tim merman 142. Pony's Dressuur L, proef 13: 1. S. van der Bijl met Kadance (Schouwse Rui ters) 161, 2. J. Bevelander met Candy Boy (Schouwse Ruiters) 156, L. den Boer met Labyrinth (Schouwse Rui ters) 147, M. van de Schelde met Jumper (Schouwse Rui ters) 141. L, proef 18; 2. S. van der Bijl 162, J. Bevelander, L. den Boer 154, M. van de Schelde 150. B, ring 7, categorie C: 1. K. de Jong met Nathan (Westelijk Schouwen) 162, Ilse van de Slikke met Gratia (Schouw se Ruiters) 160, L. de Jong met Sunny (Westelijk Schou wen). B, proef 7, cat. D: A. van der Schoor met Oscar (Schouwse Ruiters 143. B, proef 12, cat. C: 1. L. de Jong 156, I. van de Slikke 155, K. de Jong 151. B, proef 12, cat. D: A. van der Schoor 153. M2, proef 25: 2. D. van de Zande met Boudewijn (Schouwse Ruiters) 157, J. Bevelander met Power S. 151. M2, proef 30: J. Bevelander 149. D. van de Zande 147. SANTA CRUZ (Rtr/AFP) - Ronaldo, de voorgaande twee duels nogal flets, schit terde weer tijdens de Copa America en maakte beide treffers van de wereldkam pioen tegen Paraguay. Brazilië, dat de Zuid-Ameri kaanse landentitel nog nooit buiten de eigen landsgrenzen heeft veroverd, speelt in de halve eindstrijd tegen Peru. In de andere halve finale komt gastland Bolivia woensdag in de óp 3600 me ter hoog gelegen hoofdstad La Paz uit tegen Mexico. De Mexicanen speelden zondag 1-1 tegen Ecuador en plaat sten zich door het beter ne men van strafschoppen. Het leek erop dat Ronaldo zich bevrijd voelde. Eind vo rige week tekende hij voor Inter, hoewel zijn huidige club Barcelona nog altijd te genstribbelt. Hij scoorde in de 17e en 34e minuut. In de 65e minuut miste de voorma lige PSV'er een strafschop. 310.8, 2. Y. Vaes 318.6, 3. M. de Ronde 499.9, boven 18 jaar: 1. S. Raayen 293.7. Clubkampioen onder 12 jaar: 1. B. Laufer 60.3, 2. M. Struijk 56.4, 3. J. Terpstra 54.9, 4. D. van Antwerpen 51.5, 5. N. Meyer 51.1, boven 12 jaar: 1. E. Schiettekatte 89.4, 2. Y. Vaes 81.6, 3. S. Raayen 69.7, 4. J. Stoel 55.8, 5. A. van 't Westende 44.7. De voormalige sprintster was zondag in de provincie Groningen aanwezig tijdens de open Oost-Groninger atle- tiekkampioenschappen van de club Jahn II om te praten over de Nelli Cooman Ga mes. Cooman, die vorig jaar af scheid nam, was één van de succesvolste atleten van Ne derland. Vooral indoor was ze goed, op de 60 meter. Op dat nummer pakte ze zes Eu ropese- en twee wereldtitels. Ze was een tijdlang houdster van het wereldrecord, met een tijd van zeven seconden precies. Het is de bedoeling dat Cooman jaarlijks de reis naar Stadskanaal maakt, om de Nelli Cooman Bokaal uit te reiken aan de atleet die de beste prestatie levert. Moge: lijk maakt de wedstrijd straks deel uit van het dit jaar gestarte baancircuit, dat de Nederlandse atletiek nieuwe impulsen moet ge ven. Maruja Speelman met Henry van Rustenburg tijdens haar dressuurproef in de B-klasse. Ze scoorde twee winstpunten. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Hoewel zwemvereniging Onderdak geen behoorlijke afvaardiging van jongens naar wedstrijden kan sturen, pakten ze afgelopen week einde wel de clubtitels onder en boven de twaalf jaar. Verantwoordelijk hiervoor waren respectieve lijk Benjamin Laufer en Evert Schiettekatte. Het tweetal volgde Youri Vaes en Debbie van der Meer als kampioenen op. Clubkampioenschappen van zwemvereniging Onderdak. (Foto: Marieke Mandemaker) BRUINISSE - Emiel Dorst, die afgelopen vrijdag met oud-turnster Sandra de Keijser in het huwelijk trad, speelt ook de komende twee jaar voor het Roosendaalse RBC in de eerste divisie. Vorige week tekende de inwoner van Bruinisse een nieuwe ver bintenis. Het begin van de contracton derhandeling oogde hele maal niet rooskleurig voor de geboren Oosterlander. In eerste instantie viel de aan bieding Dorst behoorlijk te gen. Er sprak te weinig waar dering (lees: geld) uit voor zijn goede spel dat hij als één van de weinige RBC'ers in het afgelopen seizoen had la ten zien. „Ik verwachtte wat terug," onderstreepte hij zijn eisen. Stapje voor stapje kwamen Dorst en RBC tot el kaar waarna de handteke ningen werden gezet. Het afgelopen jaar was ty pisch zo'n seizoen om snel te vergeten. Dorst speelde be hoorlijk constant, het team zeer onregelmatig. Oorzaken waren blessures en wegval len van spelers als Cees van der Linden, Edwin Grün- holz, Lloyd Kameron en Sil- va da Costa. Hierdoor moes ten jeugdspelers gaten opvullen waartoe ze (nog) niet in staat waren. Niels Lo- dewijk en Ronald van Oeve- ren stonden ook vaak in het rijtje van de afwezigen. Deze twee Zeeuwse spelers blijven het komend seizoen eveneens in Roosendaal voetballen. Dorst weet niet wat hij moet zeggen over de aanwinsten zoals Martijn van Galen (Ba ronie) en Peter Remie (Eind hoven). Met de laatste heeft Dorst bij het Bredase NAC gevoetbald. Kandidaat was ook Wilco de Valk van SKNWK. De Nieuwerkerker hield het echter bij een proef- training. Volgens Dorst was hij bij RBC wel bevallen. KRAJICEK LONDEN (RTR)-De winst in Rosmalen heeft het vertrou wen van de bookmakers op een nieuwe zege van Richard Krajicek op Wimbledon doen groeien. Donderdag stond de Nederlander nog 6-1, zondag avond was dat 11-2. Krajicek moet nog steeds alleen Pete Sampras voor zich dulden met 13-8. De Amerikaan is in Londen als eerste geplaatst, de titelverdediger 'slechts" als vierde. Na Sampras en Krajicek vol gen Becker 13-2, Ivanisevic 7- 1, Philippoussis 8-1 en Kafel nikov 9-1. Bij de vrouwen leidt Martina Hingis (4-6) voor Monica Seles (3-1).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7