Nouwen opent Transferium Zierikzeeënaar overleden na botsing met slagboom Sporters geven ja-woord A'/D OruhmerH? LizO Ouderwetse uithaal van ruiter Ter Borg r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Stop op roze invasie Zeeland en Groningen Trekker met oplegger weggezakt Dealer aangehouden GGZ gsat mobiel Auto gestolen OOST WEST BR0GUMBEST? L dé krant van schouwen - duiveland! RIKZEESCHE NIEUWSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0111-453535 MAANDAG 23 JUNI 1997 152e JAARGANG NR 26200 WAARIN OPGENOMEN DE ZI E R I K Z E E S C H E COURANT 1 797-1889 Vogel uit logo gemeente Schouwen-Duiveland de vrijheid in RENESSE - ANWB-hoofddirecteur P. Nouwen ver richt donderdag 17 juli de officiële opening van Ne derlands eerste recreatie-transferium in Renesse. Hij doet dat met een eenvoudige symbolische hande ling gebaseerd op het in vrijheid stellen van een vo gel, zoals die staat afgebeeld in het logo van de ge meente Schouwen-Duiveland. Symbolisch want met de vo gel wordt gedoeld op de auto mobilist. wiens bevrijding dankzij het Transferium bij Renesse begint. Aldus staat vermeld op het programma overzicht voor de opening. De officiële gebeurtenis gaat om 13.30 uur van start met een welkomswoord door wethouder G. van de Velde- de Wilde, als loco-burge meester van de gemeente Schouwen-Duiveland. Een trits sprekers zal vooraf gaand aan de openingshan deling verbaal tot uiting brengen dat het recreatie- transferium in Renesse 'aan trekkelijk, welgevormd en kerngezond' is. Zo zal ANWB-topman Nou wen zelf ingaan op de aan trekkelijke aspecten van een transferium. Waarom bij de aanleg van deze megapar- keerplaats voor negenhon derd auto's de nadruk op 'welgevormd' heeft gelegen, wordt nader toegelicht door de heer P. Boot, directeur Mobiliteitsmarkt van het Mi nisterie van Verkeer en Wa terstaat. Tenslotte tracht gedeputeer de J. G. van Z wieten de geno digden te overtuigen van het feit, dat een transferium ook een kerngezonde voorziening 'Bevrijding' ,,De bevrijding van de auto- mobolist begint in Renesse," aldus luidt het motto van de toespraak door wethouder C. Veerhoek, de geestelijk va der van het Transferium. Voor de officiële openings handeling is vijf minuten in geruimd volgens het pro gramma. Nouwen zal bij het in vrijheid stellen van de vo gel worden bijgestaan door Boot van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Daarna krijgt vervoersmaat schappij Carlier de gelegen heid de complete vloot aan 'transferiumshuttleszoals: huifkarren, open bussen en elektrocars te presenteren. Deze 'natransport parade' wordt muzikaal opgeluis terd door leden van de Fanfa re 'Luctor et Emergo'. ,,Ik doe tenminste mijn best een groep muzikanten bijeen te krijgen voor deze officiële opening," zegt dirigent H. Blom. Midden in de zomer zijn er veel leden van Luctor et Emergo of met vakantie of druk bezig met werk binnen de toeristische sector. Vol gens Blom echter moet het wel lukken voor een muzika le omlijsting rond de opening van het Transferium ter zor gen. Als de vloot met 'transferi umshuttles' zich heeft gepre senteerd zullen de genodig den plaats nemen in één van de vervoermiddelen om met een korte rit naar etablisse-' ment The Pub te worden ge bracht. Daar zal een toast worden uitgebracht op het eerste re creatie-transferium, dat als doel heeft de automobolisten Op het pleintje aan de Hogezoom in Renesse, waar het pad vanaf het Transferium op uitkomt, staat sinds vrijdag een totem paal als voorloper op de 'peilbuis', waarop de hoog/laag waterstand van de zee kan worden afgelezen. Bovenop prijkt de windvaan. te bewegen hun auto daar te parkeren en vervolgens ge bruik te maken van het na transport om naar het strand of naar het dorp te worden gebracht. Dat wordt de automobilist zo aantrekkelijk mogelijk ge maakt. Parkeren op het transferium is gratis en de auto blijft er bewaakt ach ter. Er is een 24-uurs toezicht tijdens het hoogseizoen. Ver voer via het natransport ir- - gratis en dient ook nogeens leuk te zijn. Bovendien kan er dicht aan de kust, achter de duinen, alleen nog maar betaald geparkeerd worden. Om een zo breed mogelijk publiek op de hoogte te bren gen van het bestaan van het transferium verschijnen er twee versies van de 'Transfe riumkrant', worden er over al foldertjes uitgedeeld en zullen er tienduizend bouw platen hun weg vinden naar de jeugd. Windvaan Op de Hogezoom op de plaats waar vroeger het koetsier- Foto Marieke Mandemaker) tjeshuis stond, prijkt sinds vrijdag een soort totempaal met bovenin een'koetsiertje als windvaan. De paal geldt als voorloper op de 'peilbuis' die hier moet verrijzen. Het wandelpad vanaf het transferium komt uit op dit pleintje, zodat de bezoekers meteen geïnformeerd wor den over eb en vloed. 'Schonegebieden schoon blijven' DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Van Aartsen wil paal en perk stellen aan de verhui zing van varkenshouders naar Groningen en Zee land. Dat zei hij zondag in een interview met Ra- dio-1. ,,We moeten daar een stok je voor steken", aldus de bewindsman. „Schone ge bieden moeten schoon blij ven. In het Noorden is al leen plaats voor een strikt grondgebonden veehoude rij." De uittocht van de varkens- gebieden in Noord-Brabant en Noord-Limburg naar het Zuiden en Noorden van het land staat plaatselijk be kend als de „roze invasie". Van Aartsen zei te denken aan een snelle aanpassing van de wettelijke regels voor de ruimtelijke orde ning. Een nadere uitwer king van dat idee staat in het geactualiseerde plan voor de herstructurering van de varkenshouderij waaraan de minister mo menteel werkt. Het kabi net bespreekt over een 1 a twee weken dat plan. Daar na is de Tweede Kamer aan de beurt. De beoogde herstructure ringsmaatregelen voor de varkenshouderij zullen lei den tot een „forse krimp van de sector in de komen de jaren", aldus Van Aart sen. Hij noemde echter geen concrete aantal waarmee de varkensstapel kleiner zou moeten worden. Nieuwe beleid De verkleining van het aan tal varkens is ook geen doel op zichzelf, maar veel meer een onafwendbaar gevolg van het nieuwe beleid, be toogde de minister. De herstructurering voor de varkenshouderij, waar over Van Aartsen enkele weken al in een brief aan de Tweede Kamer gedachten heeft ontvouwd, is mede in gegeven door de varkens pestcrisis. SIRJANSLAND - Een trek ker met oplegger probeerde vrijdagmiddag rond 13.00 uur achteruit de inrit van een perceel aan de Dillingsweg in Sirjansland in te rijden. De oplegger, geladen met 28 ton schelpen, zakte echter weg in de berm naast de in rit. Er moest een kraanwagen uit Krabbendijke aan te pas ko men om het geheel weer op de weg te zetten. Rond 18.00 uur was de weg weer vrij. ZIERIKZEE - Vrijdagoch tend werd in de Haringvliet- straat een 21-jarige man uit Zierikzee aangehouden, die meer dan de toegestane hoe- velheid softdrugs in bezit had. Aan de politie werd gemeld dat de man zich ophield bij de RSG Professor Zeeman en de SG Schouwen-Duiveland. De man werd meegenomen naar het politiebureau. Na een afstandsverklaring te hebben getekend en een boe te van honderd gulden te hebben betaald, werd de man in vrijheid gesteld. ZIERIKZEE - De 87-jarige Paulus de Graaf uit Zie rikzee is zaterdag als gevolg van een ongeval overle den. De man fietste een dag eerder tegen de neer gaande slagboom van het Zierikzeese zorgcentrum De Wieken en kwam daarbij ten val. De Graaf, bewoner van een aanleunwoning van De Wie ken, wilde vrijdag het ter rein van De Wieken al fiet send verlaten. Volgens een woordvoerder van de politie stopte de man niet voor de neergaande slagboom, waar door hij door de slagboom te gen zijn hoofd werd geraakt. De man kwam ten val en werd gewond naar het Dijk- zigtziekenhuis in Rotterdam overgebracht, alwaar hij za terdag overleed. De politiewoordvoerder kon vanmorgen geen duidelijk heid geven over de aard van de verwondingen. Evenmin is bekend of de man is overle den als gevolg van de klap van de slagboom of door zijn val daarna. „Het onderzoek heeft niet uitgewezen dat er strafbare handelingen zijn verricht. De justitie heeft het stoffelijk overschot gelijk vrijgesteld," aldus de woord voerder. De slagboom van De Wieken aan de Hoge Mo lenstraat wordt op werkda gen door de receptie bemand. In het weekend is de slag boom voortdurend geopend. Daags na zijn huwelijk moest Emiel Dorst wennen aan de nieuwe burgerlijke staat. „Mijn vriendin vraagt..., sorry, mijn vrouw vraagt of we de foto kunnen krijgen." De voetballer van RBC gaf oud-turnster Sandra de Keijser uit Bruinisse afgelopen vrijdag het ja-woord in het stadhuis van Zierikzee. In eerste instantie had Dorst wat twijfels of de trouwdag wel de dag van zijn leven zou zijn. 's Ochtends foto's maken en naar het gemeen tehuis, dat deed de geboren Oosterlander nog niri veel. Na de inzegening, een rondje in een van een vriend geleend groene Porsche en 's avonds in het Bruse dorpshuis kwam alles ui teraard goed. Dorst, die vorige week bij de Roosendaalse eerste divisionist zijn contract met twee jaar verlengde: „Iedereen was aan het feesten en gek doen. Zo doe je dat gewoon niet meer." Terwijl iedereen deze week weer gewoon aan het werk moet, pakt het kersver se echtpaar morgen het vliegtuig naar Mexico voor een huwelijksreis van zestien dagen. „We zijn echt benieuwd. Van horen zeggen moet het heel erg mooi zijn," aldus^Dorst. ZIERIKZEE - Zesentwintig mobiele telefoons en zeven tien mobilofoonsets. Deze aankoop achten b en w nood zakelijk voor de sector GGZ van de gemeente Schouwen- Duiveland. De jaarlasten van deze aan schaf bedragen 75.891 gul den. Kosten die weggeschre ven moeten worden onder de post onvoorzien structureel. Volgens het advies van het college zijn deze communica tiemiddelen benodigd voor de uitvoering van dagelijkse werkzaamheden door ver schillende personen en on derdelen. Na een inventarisatie van de aanwezige mobiele middelen is het aan te schaffen aantal bepaald. PTT Telecom is ge selecteerd als leverancier. Dit omdat het momenteel de enige instantie is die een goe de bereikbaarheid in de re gio kan garanderen. Daar naast is de apparatuur die de voormalige gemeenten als erfenis hebben meegenomen en een eerdere spoedaan- schaf van twaalf toestellen eveneens geregeld via PTT. De commissie AIZ wordt maandag 30 juni gevraagd toestemming voor deze aan koop te geven. Via de officië le weg kan een eventuele aanschaf pas plaatsvinden na goedkeuring door de raad in de vergadering van 4 sep tember en toestemming van gs. Volgens b en w is een snel le keuze noodzakelijk, van wege de noodzaak van ge bruik op korte termijn. BRUINISSE - Aan de Strand weg in Bruinisse werd zater dagmiddag tussen 14.00 en 14.45 uur een Duitse perso nenauto gestolen. Het betrof een zwarte Volvo 460, voorzien van het Belgi sche kenteken DCC-284. De bestuurder, een 24 jarige in woner uit Eupen, was gaan, surfen en had de sleutels van het voertuig in één van de wielkasten gelegd. Bij terug komst was zijn voertuig ver dwenen. Waar techtvaardigheid heerst, is gehoorzamen vrijheid. Montgomery Af en toe zon HET WEER Vannacht enkele opklaringen, maar ook een verspreide bui. Min. temp. 10 graden. Overdag af en toe zon. Middagtemp. 17 graden. Wind noordwest tot west, zwak tot matig, rond kracht, 3, in het noordelijk kustgebied eerst nog krachtig, 6 2 GROEN Minister De Boer van milieu vindt dat het volgende Kabinet groen moet zijn. 3 ANYWAVE Zeventiende Anywavefestival kampt met klachten over geluidsoverlast. 5 HAVENDAG Havendag in Scharendijke ter gelegenheid van zilveren jubileum watersportvereniging. 7 ZWEMMEN Evert Schiettekatte en Benjamin Lauffer nieuwe clubkampioenen van zwemvereniging Onderdak. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Indeling voetbalcompetitie bekend ZIERIKZEE - Ruiter Rob ter Borg uit Bruinisse heeft op manege Aqua Delta in zijn woonplaats Bruinisse ouderwets uitgehaald. Op het interpro vinciaal concours hippique zegevierde hij twee keer. Ter Borg reed zowel in de M- als Z-klasse een foutloos par cours. De coiïcurrentie liet voor de barrage al steken vallen waardoor deze niet meer nodig was. Margreet van der Weele behdalde een keurige tweede plaats in het springconcours voor B-paar den. Hoewel ze de snelste tijd realiseerde, kwam ze niet op het hoogste podium omdat ze minder stijlpunten van de ju ry kreeg. Alleen in de B-klas se wordt op stijl gelet, in an dere categorieën niet. Stef Nelisse en Michel Priemis vielen op eigen terrein wat tegen. In de B-klasse werden beide ruiters gediskwalifi ceerd. Het springen voor L- paarden ging ze aanmerke lijk beter af, maar in de barrage vielen ze door vier fouten buiten de prijzen. Op dressuurgebied stonden combinaties van Schouwen- Duiveland vier keer op het hoogste trapje. Jolanda Be velander, Vicky Honig, Loes van der Sluijs en Kim de Jong heetten de gelukkigen. WIK, Brouwershaven, Drei- schor, Ouwerkerk en Zonne- maire krijgen in het voetbal seizoen 1997/1998 vaker te maken met ploegen uit West- Brabant. Dat blijkt uit de vrijdag bekend gemaakte competitie-indeling Bruse Boys en SKNWK zijn zoals verwacht bij elkaar in gedeeld in de tweede klasse E. Ten opzichte van afgelo pen jaar kent deze klasse weinig nieuwe gezichten. Ouwerkerk, Dreischor en Zonnemaire treffen in de zes de klasse B van het zondag voetbal alleen maar forma ties uit West-Brabant. Zierikzee zal komend jaar weinig van het Brabantse land kunnen genieten. De club van Bert Pentury, de nieuwe trainer, moet maar liefst acht keer de oversteek naar Zeeuws-Vlaanderen maken. Nelli Cooman uit Nieuwer- kerk krijgt vanaf volgend jaar een naar haar genoemde atletiekwedstrijd in het Gro ningse Stadskanaal. Het is de- bedoeling dat Cooman jaarlijks de reis naar Stads kanaal maakt, om de Nelli Cooman Bokaal uit te reiken aan de atleet die de beste prestatie levert. Sport op pagina 7. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zorider automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.dafum: Handtek. - Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I l I 1 I bank-/gironummer vermelden: II II II II l—J II II II lI SB Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. T

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1