Stef Nelisse boekt succes met Desiree op Concours hippique Voetbalclinic bij VV Zierikzee Rianne Struijk en Leonie Klompe springen in Concours Hippique naar ereplaatsen Floris Jan Koole wordt uitgezonden naar EK 1 MAANDAG 22 JUNI 1992 NR 25173 7 RENESSE - De 25-javige ruiter Stef Nelisse uit Sehuddebeurs zorgde bij het concours Hippique op Manege Hofstede Groll in Renesse voor twee prima prestaties. Bij de dressuur LI Paarden kwam Nelisse tot 127 pun ten en een uitstekende tweede plaats. In de hoofdring bij het springen over vijftien hindernissen viel hij net buiten de prijzen in het sterke deelnemersveld. Stef Nelisse is geen onbe kende binnen de paarden sport. Toen Nelisse zeven jaar werd mocht hij voor het eerst een pony berijden en al snel werd dat omgezet in het meedoen van wedstrij den. Pas toen de leeftijd van achttien jaar werd bereikt ging de sympathieke ruiter uit Sehuddebeurs paarden berijden en wist al snel suc ces te boeken. Twee paarden bracht hij in de Z-klasse en inmiddels is hij bezig om zijn zeven jaar oude paard Bart klaar te stomen voor het springwerk. Capaciteiten ,,Ik vind dat Bart nog niet voldoende capaciteiten heeft om deze hindernissen te nemen. Je moet een paard in alle rust trainen en tus sen de acht en tien jaar moet Bart gerijpt zijn voor het springwerk", verklaart Nelisse die werkzaam is op de röntgenafdeling van Het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis in Zierikzee. Om toch aan wedstrijden deel te nemen rijdt Stef Ne lisse dit seizoen op het paard van Magreet van der Weele. De mooie bruine merrie Desiree komt uit in de LI klasse en heeft inmid dels drie winstpunten bij el kaar gereden in de laatste vier wedstrijden. ,,Dit paard heeft enorm veel ca paciteiten en ik verwacht ook dat ik dit seizoen vol doende winstpunten bij el kaar kan rijden zodat we overgaan naar de M-klasse. Wij hebben tien winstpun ten nodig om een klasse ho ger te rijden. Vandaag heb ik in ieder geval bij de dres suur weer een winstpunt ge wonnen. Desiree luistert goed, zij is nu tien jaar en bewijst dat zij nog veel meer in haar mars heeft. Bij het springen raakt zij een balk bij de derde hin dernis, maar die fout lag bij mij. Dit parcours is niet zo eenvoudig. Vooral bij de dubbele sprongen en bij de muur is het voor het paard moeilijk. Ook die korte wendingen vraagt concen tratie van zowel ruiter als paard", vertelt Nelisse die lid is van de Landelijke Rui- tersvereniging De Schouw- se Ruiters. Harry van Doorn In het sterke deelnemers veld bij het klasse In springen toonde Stef Nelis se uitstekend te kunnen springen. Een parcours met muur en waterbak werd feilloos genomen. Helaas een klein tikje tegen een balk kostte vier strafpun- ten maar de enige troost was dat Desiree binnen de gestelde tijd finishte. De overwinning ging tijdens de tweede barrage naar Jan Martens niet Caitwick van de Zwinruiters. De 49-jarige Harry van Doorn uit Ouwerkerk, lid van De Schouwse Ruiters, had niet zijn dag in Renesse. De rui ter met Alanda had proble men bij de dubbele hinder nis die bestond uit een ox ford en direct daarachter de muur. .Alanda verkijkt zich op de liggende muur. Hierdoor ging ze tot twee keer toe in de fout. Ja, dan krijg je twee weigeringen en dan is de wedstrijd afge lopen", liet Van Doorn we ten. Stef Nelisse verdiende met Desiree weer een winstpunt tijdens het Concours Hippique in Renesse. (Foto: Joop van Houdt). Roxanne Schrijer ivint dressuur met Edelstar ZIERIKZEE - Floris Jan Koole wordt de eerste TVGO-er (Triathlon Vereniging Goeree-Overflak- kee) die op een Europees kampioenschap 1/4 triath lon uit zal komen voor TVGO. De triatleet uit Mid delburg, wist zich te kwalificeren voor dit EK mid dels een prachtige derde plaats in het Friese Olde- berkoop afgelopen zaterdag, een selectiewedstrijd voor het EK. Koole wist vanaf het begin zich met de nationale top te meten en finishte tenslotte op een prachtige derde plaats, na Erwin de Bruijn en Jos Everts. Deze derde plaats betekende de plaatsing en het teken dat Koole de aansluiting met de absolute triathlon-top in Ne derland heeft bewerkstelligd De uitverkiezing voor de natio nale ploeg voor het EK 1/4 be tekent echter wel dat het pro gramma voor de rest van het jaar drastisch gewijzigd moet worden en het verblijf in het Iucreatieve Frankrijk tot nader order zal worden uitgesteld. Werk aan de winkel voor zijn persoonlijke manager, Ruud de Haan uit Middelharnis. Successen Ook waren er successen voor drie triatleten van Flakkec, al len eveneens lid van TVGO, in Strijen. Daar werd zaterdag het afdelingskampioenschap 1/4 triathlon afgewerkt van de afdeling Zuid-Holland/Zec land. De eerste 25 triatleten konden zich plaatsen voor hel Nederlands kampioenschap 1/4 triathlon in Oistcrwijk Een week eerder was het Arve Hoogzand gelukt plaatsing af Je dwingen via een goede pres tatie in Nieuw Lekkcrland. nu was het de beurt aan maar liefst drie andere triatleten van TVGO. Erik Peeman uit Middelharnis bevestigde wc derom zijn vorm en werd 13e, Jan van Soest uit Stellendam liet zien klaar te zijn voor Roth (de internationaal belangrijk ste hele triathlon, waar kwali ficatie voor de hole triathlon in Hawai in het verschiet lijkt) en finishte op een veertiende plaats, Harro Verhage werd na een klein stukje verkeerd ge stuurd te zijn toch nog 20e en completeerde de Flakkeese successen. Vier triatleten en een speaker zullen in ieder geval op het NK in Oisterwijk actief zijn, voor waar een prestatie waar meni ge triathlonvereniging jaloers op kan zijn. De triatleten van Flakkee bewijzen in relatief korte tijd aansluiting te kun nen krijgen bij de nationale (sub)top. Uitslag: Strijen 13. Erik Peeman, 2.13.07; 14. Jan van Soest, 2.13.53; 20. Har ro Verhage, *2.15.30; 57. Leon Valk. 2.26.23; 59. Arve Hoog zand. 2.27.05; 65. Erik van Schaik, 2.28.49; 79. Arie Kwee- kol, 2.31.23; 116. Leen Schipper, 2.40.19; 127. Peter Jordaan 2.43.39. Recreanten: 28. Jaap Wcsthoe- vc, 2.35.22 en 43. René Scholts 2.41.02. ZIERIKZEE - Dinsdag dertig juni komt de Voetbal International Voetbalclinic niet Gerrie en Arnold Miihren op Den Hogen Blok in Zierikzee. Op uitno diging van voetbalvereniging Zierikzee zullen de beide oud-profvoetballers vanaf 17.00 uur actief zijn met de jeugdleden. Do clinic bestaat uit oen leerza me combinatie van instructie cn spel onder leiding van Gcr rio en Arnold Mührcn. Een boeiend programma met in structie op hot gebied van af werken. positiespel cn tech niek Maar ook boardingvoet- bal, snelheidsmeting en penal- tyschioten /.uilen de broers Muil ren uitvoerig behandelen. Naast de dagprijzen, maken de winnaars kans om een uitnodi ging te ontvangen voor de pro fessioneel opgezette voetbal- school van Voetbal Internatio nal en daar vijf dagen een in tensieve training te ondergaan. De 15-jarige Rianne Struijk uit Sirjansland was met haar pony Pascal succesvol tijdens de harrage. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - De 15-jarige amazone Rianne Struijk uit Sirjansland kreeg zaterdagmiddag tijdens het Con cours Hippique in Renesse de handen op elkaar van de vele toeschouwers. In de hoofdring liet zij met haar 17-jarige pony Pascal tijdens de barrage in klasse M categorie D een gewaagd stukje springen zien. Het le verde uiteindelijk een gedeelde eerste plaats op samen met Margreet Walraven die met Valentijn van de ver eniging Oranjezon uit Vrouwenpolder tot dezelfde prestatie kwam. Leonie Klompe uit Dreischor was met haar pony Nandor een fractie van een seconde langzamer en werd knap derde. Tijdens het springen over vijf tien hindernissen kwamen vier amazones foutloos en binnen de gestelde tijd het parcours door. Een prima prestatie want de parcoursbouwer A. Wattel uit Vrouwenpolder had die dag op het weiland van Manege Grol in Renesse geen gemakke lijk parcours gebouwd. Veel hindernissen op elkaar, korte wendingen en bovendien wa ren er nogal wat kuilen waar door de paarden de neiging kregen om van achteren weg te glijden. Barrage In ieder geval hadden Leonie Klompe (Dreischor), Rianne Struijk (Sirjansland), Mar greet Walraven (Vrouwenpol der) en Sybill Burm uit Hulst na de eerste ronden het par cours foutloos verlaten. In de barrage, met vijf hindernissen, ging Margreet Walraven als eerste in de ring en zette met vier strafpunten en een tijd van 37.2 seconden haar resul taat neer. Sybiell Burm met haar pony Roky Boy viel al snel buiten de prijzen doordat de pony twee keer weigerde en tevens was haar tijd zo slecht dat Klompe en Struijk de eer voor Schouwen-Duiveland hoog konden houden. .Leonie moet nu op safe rijden", vertelt vader Klompe. ,,Nee, ik wil dat Rianne moet gokken en kort achter de hindernissen weg moet draaien. Dat is nu een maal bij barrage rijden", ging vader Struijk in discussie. Strafpunten Beide amazones van Schouwse Ruiters waren geconcentreerd en Leonie Klompe volgde de aanwijzingen van haar vader trouw op. Helaas werd bij de tweede hindernis de balk ge toucheerd en viel eraf: vier strafpunten. Maar Klompe liet haar pony Nandor behendig over de andere hindernissen springen en finishte met een tijd van 39.2 seconden wat voorlopige een tweede plaats opleverde. Met deze weten schap kon Rianne Struijk de barrage naar haar hand zetten. Maar de 15-jarige Mavo scholier koos voor strijd en stuurde de 17-jarige pony Pas cal behendig over de hindernis sen. Maar ook de pony Pascal raakte een hindernis en dat le verde vier strafpunten op. Het bleef even stil in de jury-wagen en de spanning was te lezen op het gezicht van Rianne Struijk. Maar toen kwam het verlossen de antwoord. Rianne Struijk met Pascal heeft vier strafpun ten en een tijd van 37 2 secon den. Dus Margreet Walraven en Rianne Struijk zijn beiden op de eerste plaats geëindigd", al dus de microfonist Van der Werve uit Dreischor. Rianne Struijk was opgelucht: ,,Ja, ik heb gegokt, dat hoort nu eenmaal bij barrage sprin gen. Ik rekende op de ervaring van mijn pony Pascal. Jammer dat ik bij de derde hindernis net iets opzij schoof, dat kostte Menring: 1. Arianne Hanse, Sunny, Schouwse R., 116 pnt. Tweede menproef: 1. Piet Lie- vense, Walther, Oranjezon, 130 pnt; 2. Arianne Hanse, Sunny, Schouwe R., 114. Ponies klasse M cat. D: 1. Rian ne Struijk, Pascal, Schouwse R, 4,fout, 37,2; 2e.Margreet Wal- -raven, Mr. Donald, Oranjezon, 4 fout, 37.2; 3. Leonie Klompe, Nandor, Schouwse R., 4 fout, 37.7. Ind. dr. klasse Z2 en Z2 PA PO: 1. Evelieen van Schaik, Victor, Vroonruiteres, 183 pnt.; 2. Helen Nooyen, Be linda, Gouwe R., 178; 7. Cees Steendijk, Boy, Z. Beveland 185. Z1 dressuur ponies: 1. Nancy Hollander, Easter Misty, Fla- ringhar, 188 pnt.; 2. Sabine Ne- lis, Elvira, Z. Beveland, 181; 3. Wendy Moelker, Frederick, Paardebloem, 174. Ind. dr. klasse L2 PO en M2 PA: 1. Margreet Walraven, Va lentijn, Oranjezon 134 pnt; 2. Monique Verschure, Rainbow, Z Beveland, 127 pnt; Rianne Struyk, Pascal, Schouwse R., 105; Danielle Rotteveel, Satan, Westelijk Sch., 109. L2 paarden: Willemien den Herder, Djulieneke, Z- Beveland, 127 pnt.; Gerard de Ruiter, Claus, Bru, 117; Carla Bal, Rapsodi, Bru, 114. LI dressuur ponies: 1. Miranda Francke, Reggie, G. Reyers, 135 pnt; 6. Leonie Klompe, Nandor, ^Schouwse R., 128; Marisca Rot teveel, Carolien, West Schou wen 97. B paarden: 1. A.-Marie Vierge ver, Kendell, Zwinruiters, 129 pnt.; Annemieke Klompe, Ga laxy, Schouwse R., 110; Corry Krabbe, Gargar, Schouwse R., 120; Joske Klompe, Olof, Schouwse R-, 116; Saskia Tb- nis, Revera, West Schouwen 96; Alex Lochow, Bel Admiral, West Schouwen 118; Liesbeth Hanse, Fiesta, Bru, 111.. B ponies cat A, B, C: 1. Angeli- que de Beule, Mon Ami, Hulst, 122 pnt.; Kim Heyboer, Maja, Schouwse R., 109. B ponies cat. D E: 1. Eva v. IJsseldijk, Shiara B, Oranje zon, 130 pnt.; Marieke Heij- boer. Oskar, Schouwse R., 117; Frouke Kneepkens, Vanity, Schouwse R., 112; Annemarie Schalwijck, Elliot, Bru, 117. Z1 paarden: 1. Natascha Her togh, Tuaq, Zwinruiters, 174 pnt.; 2. Eppo Roovers, Werenia, Paardebloem, 168; 3. Sonja de Feiter, Lady Fantasy, Schouw se R., 162. B ponies: 1. Eva van IJsseldijk, Chiara B, Oranjezon, 121 pnt., Frouke Kneepkens, Vanity, Schouwse R., 116. B paarden: 1. A.-Marie Viercge- ver, Kendell. Zwinruiters, 131 pnt.; Corry Krabbe, Gargae, Schouwse R 118; Joske Klom pe. Olof. Schouwse R., 110; An nemieke Klompe, Galaxy, Schouwse R., 120; Saksia Tb- nis. Revera, West Schouwen; Alex Lochow, Bel Admiral, West Schouwen 111; Liesbeth Hanse, Fiesta, Bru. 121. L2 paarden: 1. Roxanne Schrij ver. Edelstcr. Bru, 126 pnt.; Arianne Hanse. Gentleman, Schouwse R., 111; Carla Bal. Rapsodie. Bru, 101. Leonie Klompe uit Dreischor werd met vier strafputitcn derde in de harrage springen. (Foto: Joop van Houdt). mij een volle seconde. Maar ik heb nu toch ook gewonnen en dat ik de prijs moet delen vind ik niet erg", verklaart Struijk na afloop. Roxanne Schrijer Onder de vierhonderd starts op Manege Grol in Renesse tij dens het Concours Hippique dat voortreffelijk werd georga niseerd door de Landelijke Ruitervereniging Westelijk Schouwen waren er door de deelnemers van Schouwen- Duiveland nog meer ereprijzen behaald. In de dressuur LI paarden won Roxanne Schrijer met Edelstar van de ruiterver eniging Bru verrassend met 130 punten. De 29-jarige inwoon ster van Tholen begreep er zelf niks van. ,,Dit is de eerste wed strijd voor Edelstar en dan word ik gelijk al eerste. Ook in de L2 klasse heb ik met 126 punten gewonnen", vertelde Schrijer enigszins verbaasd. ,,Het paard is nu zes jaar oud maar zijn prestaties overtrof fen alle verwachtingen. Ja, zijn vader Zevenster was ook goed en ik ben er natuurlijk hele da gen mee bezig. Natuurlijk is het leuk als je bij de eerste wedstrijd al gelijk in de prij zen valt", vertelt Schrijer die een jaar uit de roulatie is ge weest. De gediplomeerde in- structrice was vorig jaar van het paard gevallen en dat lever de een vervelende blessure op aan haar knie. punten behaald bij het menrij- den en bij de tweede proef no teerde zij 114 punten. Lady Fantasy Voor Danielle Rotteveel met haar pony Satan van de ruiter vereniging .Westelijk. Schou wen was er een overwinning bij de klasse B in categorie D. De amazone legde in de hoofd ring een uitstekende prestatie neer door foutloos over alle hindernissen te springen. Ma rieke Heijboer met Oskar had wat minder geluk. De amazone van De Schouwse Ruiters viel net buiten de prijzen. In de dressuur Z1 paarden bood Son ja de Feiter met haar paard La dy Fantasy van De Schouwse Ruiters prima tegenstand. Met 162 punten behaalde zij een derde plaats achter Natasha Hertogh van Zwinruiters (174 punten) en Eppo Roovers van de Paardenbloem met 168 pun ten. Frouke Kneepkens was bij de dressuur voor B-pony's derde geworden met 116 punten en bij de B-paarden was er een winst punt voor Annemieke Klompe voor het behalen van 120 pun ten. Uitslagen: Klasse L-paarden: 1. Jan Mar tens, Caitwick, Zwinruiters; 2. Henk Maljaars, 'Furore, Oran jezon; 7. Stef Nelisse, Desiree, Schouwe Ruiters. LI paarden: 1. Roxanne Schrij er, Edelster, Bru, 130 pnt.; 2. Stef Nelisse, Desiree, Schouw se R., 127; 3. Sabina Hertogh, Tuaq, Zwinruiters, 126; Adri- anne Hansee, Gentleman, Schouwse R., 117; Gerard de Ruiter, Eugenie, Bru, 121. Ponies klasse B cat. D: 1. Da nielle Rotteveel, Satan, West Schouwen, 0 fout; 2. Kim Bors- boom, Shaundy, Flardinghar, 14 '/2 fout. Voor de 25-jarige Stef Nelisse uit Sehuddebeurs was er met Desiree in dezelfde dressuur een tweede plaats weggelegd. Met 127 punten verdiende Ne lisse weer een winstpunt waar mee zijn totaal voor dit seizoen al op drie is gebracht. Gerard de Ruiter met Energie van Bru kwam tot 121 punten en Arian ne Hanse met Gentleman kwam tot 117 punten. Voor de amazone Hanse van De Schouwse Ruiters werd er 116

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7