PROGRAMMA Westerschouwen blijft in gebreke Atletiekdag voor Schouwse scholen Rutj es directeur golfbaan in Goes Bruinisse één van de 27 wedstrijden op zaterdag ;3t- Servicekanon Schuil kijkt toe in rolstoel Eilandbokaal tennis Ook Thoolse leerlingen welkom Oud-voetballer 1 juli in dienst - Forest-Hill adventures biedt scala van activiteiten in buitenlucht aan Quaak strandt in derde ronde Brazilië wint ondanks teleurstelling Concours hippique loopt toch aardig vol 'Ct.k's leuoi S6e.ooor- lyK KNLTB-b estuur overleeft crisis ,,.V,RIJDAG 20 JUNI 1997 NR 26199 9 ZIERIKZEE - Mountainbike-tochten, mini-survi vals, boogschieten, kanoën, griezeltochten, absei- len. Voor dit soort activiteiten in de buitenlucht is er tegenwoordig één adres op Schouwen-Duiveland: Forest-Hill adventures. Dit bedrijf wordt geleid door André Kort, die er altijd al naar heeft verlangd in de vrije natuur bezig te kunnen zijn. Forest-Hill adventures is een jonge eilandelijke onderne ming en heeft zich gespeciali seerd in het aanbieden en organiseren van buitensport- activiteiten. Het werkt sa men met Fitness Fysio- sport Zeeland (sport- en bewegingsprogramma's) en Mountainbike test- en trai- mngscentre ATB-Zeeland. Alle vormen van deelname zijn mogelijk: met een paar mensen, in groepen, voor twee uur, een halve dag of weekeinde-arrangementen. -Kort (34 jaar, getrouwd, twee kinderen) is de man achter het nieuwe bedrijf, dat nu ruim drie maanden draait. Dat de Zierikzeeë- haar van geboorte een derge lijke onderneming opricht, is - na het horen van zijn verhaal geen verrassing meer. Van jongs af aan werkte hij in het familiebedrijf, Autoschade Kort. Niet dat hij een hekel heeft aan het sleutelen onder een gesloten dak, maar hij kijkt toch liever meteen de hemel in. Voorliefde „Mijn hart ligt buiten," ver klaart Kort zijn voorliefde voor bezig te zijn in de vrije natuur. Zijn gedachten gin gen eerst uit naar een cam ping. Dat bleek niet te reali seren totdat hij in Drenthe tegen een folder aanliep, waarin allerlei buitenactivi- tèiten stonden geprogram meerd. Kort besloot zelf een soortgelijke folder samen te sfellen en daarmee de markt op te gaan. Zijn nieuwe werkzaamheden slokten veel tijd op. Daarom ging hij vorig jaar een dag korter werken en aan het be gin van dit jaar kwam daar een dag bij. Hoewel zijn fa milie het jammer vindt dat Kort nog maar drie werkda gen voor het bedrijf beschik baar is, geven ze hem de gelegenheid zichzelf te ont plooien. Daar Kort blij is met elke be langstelling wil hij het niet van de daken schreeuwen dat iedereen zich maar als de wiede weerga bij Forest-Hill adventures moet melden om dé tijd van je leven te heb ben. „Ik wil het rustig op bouwen." Hij kan er nog geen boterham mee verdie nen. Het is wel de bedoeling dat iemand dat er later van kan. Intenties om niet meer onder een auto te liggen, heeft Kort niet. De enige grote investering van Forest-Hill adventures was de aanschaf van 25 mountainbike-fietsen. Voor andere activiteiten heeft Kort zijn contacten op het ei land. Ralph Koper met zijn zeilschool in Brouwershaven en Berry Lindenbergh als skate-instructeur zijn er en kelen van. Over de start van Forest-Hill adventures is Kort behoor lijk tevreden. De eerste drie maanden zijn volgens hem met voldoen de boekingen goed verlopen. „Dat geeft rust en vertrouwen." Recre atie-ondernemers lijken be reid zijn activiteiten wel op te nemen in hun vakantie- BURGH-HAAMSTEDE - TC Westerschouwen kan de eilandelijke tenniskampioenschappen dit jaar niet organiseren. De bouw van een nieuw clubhuis duurt langer dan was gepland. De ope ning had de club samen willen laten vallen met de titelstrijd. De tennisvereniging aan het Duinwegje in Burgh- Haamstede heeft de titel strijd teruggegeven aan de Stichting Tennis Schou wen-Duiveland. Deze or ganisatie besluit eind vol gende week waar de kam pioenschappen dan wel kunnen worden gehouden. De namen van TV WIK en TV Brouwershaven, de or ganisatoren van 1998, zijn al gevallen. Henk Blom, voorzitter van de Stichting Tennis Schou wen-Duiveland bevestigt het bericht dat de club uit Burgh-Haamstede het toer nooi niet kan organiseren en dat de bouwactiviteiten pas in het najaar afgerond worden. Blom heeft daarop de verenigingen in Kerk- werve en Brouwershaven gevraagd het toernooi op zich te nemen. „Ik denk wel dat ze het zullen doen," zei Blom. Mochten de clubs bij een groot aantal partijen niet over voldoende capaci teit - WIK en Brouwersha- ven hebben allebei twee hardcourtbanen - beschik ken, kan worden uitgewe ken naar de gravelbanen in Scharendijke. De eilandelijke tenniskam pioenschappen zijn gepland op zaterdag 13, zondag 14 en zaterdag 20 september. ZIERIKZEE - Onder het motto 'Een goed lopende vereniging, ook voor de jeugd' is er zaterdag 28 juni op sportpark Bannink in Zierikzee een atletiekdag voor kinderen 'uit groep acht tot en met vier. De organisatie van de mid dag, die van 13.00 tot 16.30 uur duurt, is in handen van atletiekvereniging Delta Sport. De wedstrijd is be doeld voor alle leerlingen van de basisscholen op Schouwen-Duiveland en Tholen. Alle scholen zijn in middels aangeschreven. Voor jongens en meisjes wor den er individuele wedstrij den gehouden. Er mag aan maximaal drie onderdelen worden meegedaan. De on derdelen zijn 40 meter, 60 me ter, 1.000 meter, verspringen, balwerpen, hoogspringen en kogelstoten. De winnaar van elk onderdeel in elk groep mag zich kampioen van Schouwen-Duiveland noe men. Voor een goede voorberei ding op de schoolkampioen- schappen en de kinderen wegwijs te laten maken in de verschillende atletiekonder- delen, is er dinsdag 24 juni een training. Deze heeft plaats op de kunststofbaan van Delta Sport, begint om 18.30 uur en duurt ongeveer een uur. DEN HAAG (ANP) - Zelfs vrijdagochtend belde nog een Belgische club om hem als trainer te vragen, maar Graeme Rutjes verkocht nee. De oud-interna tional van Oranje is onlangs aangetrokken als direc teur van de Goese Golf, een golfbaan in Zeeland. De bedrijfseconoom Rutjes heeft vanaf 1 juli de algeme ne leiding. Vorig seizoen was de 37-jarige voormalige ver dediger van Excelsior, KV Mechelen en Anderlecht nog verantwoordelijk voor de merchandising bij de laatste club. Hij vertrok. „Want het liep niet zo als ik het wilde," aldus de voetballer die der tien keer het shirt van Oran je droeg. Rutjes heeft het diploma waarmee hij clubs in de hoogste afdeling van België mag trainen. Hij kreeg ver schillende aanbiedingen, maar geen kon hem echt be koren. „Ik kan moeilijk le ven met de manier waarop veel clubs zijn gestructu reerd. Ze worden geleid door emoties. Drie keer winnen of verliezen en de wereld ziet er volledig anders uit. Ik heb het allemaal van vrij dicht bij meegemaakt." Veel clubs spelen niet al te best in op ontwikkelingen, vindt hij. Rutjes sluit een terugkeer in de voetbalwereld overigens niet uit, maar voorlopig is het even liever niet. De kleedkamer is voor hem voorlopig het clubhuis. DELIBAS APELDOORN (ANP) - Or- han Delibas vindt 22 juni in Keulen een andere tegen stander dan verwacht tegen over zich. Orhan Ajvozoski uit Macedonië is geblesseerd en zijn vervanger luistert naar de naam Mike Bones- lovski. Hij komt uit de Ver enigde Staten en heeft 32 par tijen gebokst. Daarvan zette hij er negentien om in een ze ge, zeven eindigden onbe slist. Delibas werkt zondag zijn veertiende profwed strijd af. Hij won dertien keer. Vrijdag 20 juni Hengelsport Zierikzee, HSV Oosterschel- de, kampioenschap zoet, 19.30 uur: vijfde competitie wedstrijd. Zaterdag 21 juni Paardensport Bruinisse, manege Aqua Del ta, De Schouwse Ruiters, 9.00 uur: interprovinciaal concours hippique. Zwemmen Zierikzee, sporthal Onder dak, 16.30 uur: clubkam pioenschappen ZV Onder dak. Zondag 22 juni Paardensport Renesse, manege Grol, RV Renesse, 10.00 uur: NBVR- dressuurwedstrijd. Maandag 23 juni Bridge Burgh-Haamstede, dorps huis De Schutse, 13.15 uur: zomercompetitie. Donderdag 26 juni Golf Bruinisse, golfclub Grevelin- genhout. Bruse golfdagen (tot en met zaterdag 28 juni). 'Mij n hart ligt buiten' GOIRLE - Johnny Quaak is woensdag in de derde ronde van het K4-ranglijsttoernooi in Goirle gestrand. De jeugdtennisser uit Burgh- Haamstede had geen ver weer tegen de eerste ge plaatste van het toernooi tot en met veertien jaar, de Bra bander Niels Vanheuver- zwijn. De favoriet won met 6- 16-2. In de eerste ronde versloeg Quaak Lodewijk Stroy met 6-1 6-0 en in de tweede schif ting sloeg hij zich langs San- der van Dongen. Hiervoor had hij drie sets nodig, 6-4 2-6 6-2. Volgende week speelt Quaak een toernooi in Maas sluis. SANTA CRUZ (RTR) - Brazi lië speelde matig en betrok soms zelfs de defensieve stel lingen, maar de wereldkam pioen won ook zijn derde wedstrijd tijdens de Copa America in Bolivia. Bovendien weet coach Zagal- lo weer dat zijn reserve-aan vallers op scherp staan. Hij wisselde Ronaldo en zag in valler Edmundo 2-0 maken tegen Colombia. Dat was de eindstand. Brazilië eindigde met drie ze ges als eerste in groep C en mag in Santa Cruz blijven voor de kwartfinale tegen Paraguay. Opvallendste af wezige bij de laatste acht is aftredend kampioen Uru guay. Aanvoerder Dunga opende de score voor Brazilië al na elf minuten, met een laag schot van dertig meter. Ed mundo, zes minuten in het veld, besliste de partij in de 67e minuut nadat een inzet van Romario was afgeketst. Maar doorgaans heerste Co lombia, dat zich ondanks een schamel totaal van drie pun ten uit drie als één van de twee beste nummers drie voor de kwartfinales plaats te. Ook Uruguay telde drie punten, maar Colombia mocht verder op grond van het aantal gemaakte doel punten. Doelsaldi: 5-5 om 2-2. Vandaar dat de onervaren Colombianen, een bekend heid als Asprilla doet alleen mee in de WK-kwalificatie, in de laatste twintig minuten nogal nerveus waren. Eén verder Braziliaans doelpunt zou de uitschakeling inlui den. Colombia speelt nu op 3700 meter hoogte in La Paz tegen het gastland. André Kort (rechts) instrueert een groep mountainbikers voordat ze de bossen intrekken. Sinds kort heeft de Zierikzeeënaar een bedrijf, Forest-Hill adventures. Deze onderneming biedt activiteiten in de buitenlucht aan. (Foto: Marieke Mandemaker) programma's. De voorlopige hoofdmoot van zijn bedrijf, het mountainbiken, heeft plaats in Boswachterij Wes terschouwen. Deze fietstak was voor hem een makkelij ke ingang om mee te begin nen omdat Kort al jeugdtrai- ningen voor de Zeeuwse mountainbike-vereniging X- treme Verzorgde. Artsen Ook deze maand heeft Kort over belangstelling niet te klagen. Eerst kreeg hij een jeugdelftal van voetbalver eniging DFS op bezoek, met een andere groep maakte hij een ruige binkentocht, afge lopen zaterdag hield hij zich bezig met zestig artsen in op leiding uit Rotterdam en gis teren moest hij weer eens twintig mensen zien bezig te houden. Alle activiteiten be ginnen op De Molenberg, een multifunctioneel complex in Burgh-Haamstede. JCort is dus van alle markten thuis en probeert iedereen te vreden te stellen. Tijdens mountainbike-tochten kijkt Kort naar de verschillende niveaus van de deelnemers. Hoe steken ze fysiek en con ditioneel in elkaar? Ook de 'minderen' wil hij het naar hun zin maken. „Ik hoop dat dat één van de kwaliteiten is." Het nieuwe bedrijf kost Kort veel tijd. Tijd om te denken heeft hij tegenwoordig niet. „De tijd vliegt voorbij en ik denk primair." Hoe het er na de zomer uitziet, bekijkt Kort dan wel weer. „Het kan alle kanten op. Dit is een startfase. Er kunnen nog veel dingen bijkomen want Zeeland is in trek bij de toe risten." Het meest blij is Kort met het feit dat hij sinds ander half jaar een richting aan zijn hobby kan geven. „Ik heb tien jaar binnen gewerkt. Nu kan ik weer naar buiten. Dat is echt kicken." Volleyballer mist wedstrijden in Cuba HAVANA (ANP) - Tussenstand: Nederland - Cuba 0- 1 (12-15 En dat al bij de training van donderdag middag. Het scorebord in Ciudad Deportiva, de sporttempel van Havana, leek de volleyballers van het nieuwe Oranje met satanisch genoegen te wijzen op de ernst van de situatie door het uitvallen van Ri chard Schuil. Neem toch vooral notie: Op voorhand een achterstand! Co Quartel doet op het interprovinciaal concours hippique dan twee onderdelen mee: dres suur in de L- en springen in de B-categorie. (Foto: Marijke Folkertsma) van Albert Cristina zeer on gelukkig, half op de bal te recht kwam en languit onder het net doorschoof. Het bezoek aan een naburig ziekenhuis had ook iets van zijn vrolijkheid, een belang rijke karaktereigenschap, teruggebracht. Niet zozeer de aanblik van de röntgenka- mer („de helft van de pla fondplaten lag eruit en een vies zweterig mannetje deed het werk") zorgde daarvoor, maar de uitslag. „Op de fo to's was niets te zien. Al thans geen breuk." Dat viel dus mee. Het ver zachtte de pijn nauwelijks. De tegenvaller bleef levens groot. Zijn eerste reactie er op? „Schrijf die maar niet op. Dat moge duidelijk zijn. Uitgerekend nu. Je bent in vorm en kunt hier voor 18.000 mensen spelen. Daar had ik zo'n zin in," zei Schuil. Dat hij zijn eerste plaats in het klassement van de beste serveerder niet kan verdedigen, stak ook, maar minder. „Dat is bijzaak. Dat hoor je pas achteraf. Toch is het een leuke prijs." Bondscoach Toon Gerbrands accepteerde het onheil gela ten. Hij heeft afgeleerd ener gie te stoppen in iets wat niet te veranderen is. Mark Broe- re zal het werk als libero ge woon moeten opknappen. „Misschien stijgt hij ook wel boven zichzelf uit." manege is niet bruikbaar omdat deze enige tijd gele den is opgegraven en op nieuw ingezaaid. AMERSFOORT (ANP) - Ne gen jaar lang bleef bonds voorzitter Ruurd de Boer ge makkelijk overeind, maar donderdag wankelde hij. Het bestuur van de tennis- bond kreeg het flink te ver duren van de districten, die de al twee jaar durende pro blematiek van de automati sering zat zijn en vrezen voor de eindafrekening. De Boer en de zijnen mogen echter verder, al getuigde de meege geven boodschap van weinig respect: „Blijft u maar zit ten, we hebben geen alterna tief." In 1995 jaar geleden nam de KNLTB het Amsterdamse bedrijf Pecoma in de hand voor de automatisering. Twee jaar later deugt er nog weinig van het adressenbe stand en de ledenpasjes. Dat veroorzaakte veel onrust, bleek donderdag tijdens de algemene ledenvergadering in Amersfoort. 'De aanvaller-libero ging eer der op de dag zwaar door de rechterenkel. Hij zal de af sluitende wedstrijden in de 1 Voorronde van de World League tegen de zeer sterke winnaar van groep C als toe schouwer meemaken. In plaats van een trots service kanon, een triest gebroken geweertje in een antiek rol- stoeltje met lekke band. Dat laatste werd snel verholpen. Er is dus hoop. Schuil klampte zich er met beide handen aan vast. Twee jaar geleden kregen dezelfde enkelbanden een vergelijk baar harde klap. Toen verg de het herstel dank zij inten sieve therapie negen dagen. De finale in Moskou, zo titel verdediger Nederland daar 'terecht komt, is dus nog niet verkeken. „Die vorige keer gebeurde het ook op een donderdag, bij de training van Piet Zoom- ers/Dynamo, op het laatste moment. Een dikke week la- ter moesten we naar Japan vnnr de World Cup. De vader m'n vriendin is fysiothe- Ton Winkel, heet-ie. vakman. Allicht is de blessure met zijn hulp snel ler over. Hij ziet het als een uitdaging me fit te krijgen." Dat vooruitzicht bracht weer enige kleur op zijn gezicht. Dat was lijkbleek en van pijn vertrokken toen hij na een smash tegen de handen BRUINISSE - Het interprovinciaal concours hippi que in Bruinisse loqpt ondanks de hevige concurren tie aardig vol. Op de dag van de wedstrijd, zaterdag 21 juni, staan er in Nederland 27 soortgelijke evene menten op het programma. Net als bij de vorige op ma nege Aqua Delta gereden wedstrijden, is het springen naar een andere locatie ver plaatst. De springtuin op de Bij het ter perse gaan van het programmaboekje telde de secretaris van de organise rende LR en PC de Schouwse Ruiters, Kor van der Werve, 260 combinaties. „Nu zit ik dik boven de driehonderd," sprak hij gisteravond. Op de wedstrijd op de Bruse mane ge Aqua Delta, die morgen om negen i^ur begint, ver- Niels Gebraad schijnen normaliter 350 tot 360 mensen. Door de vele concoursen hippique hebben de ruiters en amazones het voor het uitzoeken. Met na me uit de regio's Zuid-Hol land en Utrecht blijven men sen weg. Niettemin worden er in de zware klasse dressuur bijna vijftig zware proeven verre den. Arianne Klompe van de Schouwse Ruiters is op dit onderdeel de enige eilande lijke amazone. In de B-, L- en M-klasse is Schouwen-Dui veland met zeventien dres- suurcombinaties stukken be ter vertegenwoordigd. Voor het springconcours ko men Jill Honig (L-pony's) en Margreet van der Weele, Stef Nelisse, Co Quartel, Arianne Klompe en Eline Struijk (B- paarden) in actie. Rob ter Borg zet drie paarden in de L-, M- en Z-klasse in.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9