Gevarieerde band, dito publiek ZOEKPLAATJE Beter Wonen bouwt vooral ouderengeschikte woningen Nieuw beleid Grevelingen Woningbouw STREEKNIEUWS Open dagen Populair concert Wieken Omroep Stichting houdt grote rommelmarkt Zeventiende editie Anywave van start met veel trompetgeschal In kerken Brouwershaven en Haamstede Holland Boys Choir geeft concerten op Schouwen VRIJDAG 20 JUN11997 NR 26199 In Bruinisse, Oosterland en Zonnemaire ZIERIKZEE - Het nieuwbouwbeleid van woning bouwvereniging Beter Wonen richt zich in hoofd zaak op het bouwen van driekamer ouderengeschik te woningen. Deze kunnen in eerste instantie dienen om aan de vraag van andere huishoudens te vol doen, om daarna weer benut te worden door oude ren. Dat blijkt uit het jaarverslag 1996'van de woningbouwver eniging. Het meerjarenpro gramma nieuwbouw voor ziet in het realiseren van 380 woningen. Beter Wonen heeft het Zeeuws Convenant Duurzaam Bouwen onder schreven. Hierin zijn afspra ken vastgelegd op het gebied van milieuvriendelijk bou wen. Ten behoeve van ver vangende nieuwbouw aan de Tarwestraat/Prinses Marij- kestraat in Bruinisse en de Oprit in Zonnemaire zijn in 1996 negentien woningen ge sloopt. Aan de Tarwe straat/Prinses Marijke- straat/Riekusweel komen zeventien ouderengeschikte woningen. Deze zijn volgen de week gereed voor ver huur. Aan de Oprit worden vijf ouderengeschikte wo ningen gebouwd. De Saele in Oosterland omvat 41 service woningen/woonzorgwonin gen. Vorig jaar zijn 24 nieu we ouderengeschikte huurwoningen aan de Vonde- OUDDORP - Een bijgesteld beleid, gericht op de toe komst. Dat is het streven van het Natuur- en Recreatie schap de Grevelingen. Het oude beleidsplan stamt uit 1988. Het dagelijks bestuur van het schap heeft een extern deskundige aangesteld die het tot nu toe gevoerde be leid moet evalueren en moet aangeven in hoeverre het be-t leid in de toekomst moet' worden bijgesteld. In de eer dere beleidsvoornemens, ge formuleerd in 1988, stond de inrichting van de Grevelin gen centraal. Nu deze inrichting bijna is voltooid dient de aandacht meer naar het beheer en on derhoud worden verlegd.De kosten die hieraan zijn ver bonden worden op 35.000 gul den geschat. De raad van be stuur beslist over deze uitgave in de vergadering van woensdag 25 juni. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Bezoekerscentrum Gre velingen op de Punt in Oud dorp en begint om 10.00 uur. lingsplaat in Zierikzee vol tooid. Woonomgeving De taak van Beter Wonen houdt niet op bij de voor deur. De verantwoordelijk heid voor de woonomgeving strekt zich uit over meerdere partijen, zoals gemeente en eigenaar/bewoners. Geza menlijk staan zij voor de taak de leefbaarheid in stand te houden en daar waar nodig te verbeteren. Een voorbeeld van preventieve zorg is het lesmateriaal dat de woningbouwvereniging vorig jaar beschikbaar heeft gesteld in het kader van een voorlichtingsproject over drugs op de basisscholen. De verenigingsraad van Be ter Wonen vergadert maan dag 23 juni in haar kantoor aan de Calandweg in Zierik zee. De aanvang is om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Woning bouwvereniging Beter Wonen heeft zeventien huurwoningen gebouwd aan de Prinses Marijke- straat, Riekusweel en Tarwestraat in Bruinis se. Elf huizen worden bij voorrang aan ouderen verhuurd. Vijf ervan zijn specifieke grote drieka merwoningen voor seni oren met alle ruimten op de begane grond, zonder zolder. De andere zes wo ningen hebben wel een (slaap)verdieping. De overige zes huizen wot- den bij voorrang ver huurd aan woningzoe kenden in de leeftijd van 23 tot 55 jaar. Deze wo ningen zijn gereed voor verhuur, de andere elf volgende week. De huur prijs varieert van 721 tot 762 gulden. Het ontwerp is van Leo de Jonge Ar- chitekten uit Rotterdam. Bouwbedrijf Prince ver zorgde de bouw als leer lingbouwplaats. ZIERIKZEE Bazar/rommelmarkt De Christelijke Gerefor meerde Kerk Zierikzee houdt zaterdag 28 juni een bazar/rommelmarkt op het schoolplein van de Johan Louis de Jongeschool. Voor de kinderen zijn er activitei ten als touwtrekken, sjoelen, een eendjesspel en envelop trekken. Verder is er een boodschappenstand, een ver smarkt en een rad van avon tuur. De inwendige mens kan ver sterkt worden met pannen koeken, ijs, bolusssen en kof fie. De opbrengst gaat naar een nieuw te kopen tent, die voor evangelisatiedoelein- den op een camping in Renes- se wordt gebruikt. De markt is van 9.00 tot 16.00 uur. RENESSE Collecte De collecte voor AVO Inte gratie Gehandicapten heeft in Renesse 1850 gulden opge bracht. Van dit bedrag is 650 gulden opgehaald op de cam pings. De Zierikzeese vereni ging Onderling Sterk zette zich voor deze campingactie ZIERIKZEE - In de Gast- huiskerk in Zierikzee wor den van maandag 7 juli tot en met vrijdag 29 augustus Open Kerkdagen gehouden. Belangstellenden kunnen in deze periode op maandag, woensdag en vrijdag een be zoek aan de kerk brengen. In de gang van de kerk is een schilderijententoonstelling te bekijken van schilder Fo- ke Stribos uit Dirksland. Ook zijn er videobeelden waarop te zien is hoe zijn werk tot stand komt. Verder maakt een boekentafel deel uit van de Open Kerkdagen. Iedere vrijdag om-16.00 uur wordt de week afgesloten met een 'Sing-in'. YPSILON 'S-HEER HENDRIKSKIN- DEREN - De afdeling Zee land van Ypsilon houdt dins dag 1 juli een bijeenkomst in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18 in 's-Heer Hendrikskinderen. Ypsilon is een vereniging van ouders en andere familieleden van 'chronisch psychotische of schizofrene mensen. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Voor nadere inlichtin gen: telefoon 0113-212221. RENESSE - De Renesser muziekvereniging Luc- tor et Emergo houdt za terdag 21 juni een Popu lair concert in de muziektent aan de Kromme Reke bij de kerk. Dirigent Henk Blom heeft gekozen voor een aantal gemakkelijk in het gehoor liggende wer ken, waaronder een Ed gar Elgar-selectie en het bekende Don't cry for me Argentina. Het repertoi re is zeer gevarieerd. Zo brengt het fanfareorkest ook bruisende Zuid- Amerikaanse nummers, zoals Cherumbalerias, ten gehore. De slagwer kers van Luctor et Emer go laten zich evenmin on betuigd. Met xylofoons, marim ba's en ander melodisch slagwerk voeren zij on der andere The Muppet Show en Eloise op. Het concert in de muziektent begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De Wieken Omroep Stichting houdt zaterdag 28 juiii vanaf 9.00 uur de jaarlijkse grote rommelmarkt aan de Gasthuisboomgaard achter zorgcentrum 'De Wieken' in Zierikzee. dienst vanuit de Gasthuis- kerk kijken. De inkomsten voor de WOS bestaan naast de opbrengst van de rommel markt uit bijdragen van veertien sponsors uit het be drijfsleven van donateurs. De rommelmarkt biedt ze ventien kramen met onder meer antiek en curiosa, boe ken en een elektronicastand. Verder vindt er verkoop plaats van allerlei soorten meubilair. Er is een rad van avontuur en de kok van 'De Wieken', Han van Dienst, bakt weer zijn inmiddels be faamde oliebollen. De opbrengst van de rom melmarkt komt ten goede aan de Wieken Omroep Stichting (WOS). De WOS verzorgt elke maand televi sie-uitzendingen voor de be woners van het zorgcentrum en van de bijbehorende veer tig aanleunwoningen. Daar naast kunnen de bewoners elke zondag naar de kerk- De WOS viert dit seizoen het tienjarig bestaan. De bewo ners van 'De Wieken' zullen in dat verband binnenkort een attentie ontvangen. Ver der kan iedereen op Schou- wen-Duiveland meedingen naar een prijs door een video film over deze regio te ma ken en op te sturen naar de WOS. De film van de win naar zal in één van de uitzen dingen van de WOS worden vertoond. I ICO Tot en met vrijdag 27 juni Burgh-Haamstede Schilderijen Leontien Hooy en keramiek Ida Wendrich en Liesbeth Muilemeister. Galerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 28 juni Brouwershaven Werk negen leden Zeeuwse Kunstkring. Grote Kerk. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 Tot en met zaterdag 28 juni Burgh-Haamstede Aquarellen en beeldhouwwerken Rit Creemers. De Bewaerschole. Dinsdag tot en met zaterdag 13.30-16.30 uur. Tot en met maandag 30 juni Zierikzee Schilderijen van de cursus Tekenen en Schilderen van SKW De Lichtboei. Expo sitiegang Corneliastichting. Dagelijks van 08.00 tot 20.00 uur. Tot en met dinsdag 15 juli Renesse Expositie verzameling scheerspullen van Ellen de Moor uit Rotterdam. Blikmu seum. Dinsdag en vrijdag van 10.00-12.00 uur. Zondagen 29 juni, 6 en 13 juli van 12.00-16.00 uur. Zaterdag 12 juli tot en met zaterdag 2 augustus Burgh Zomertentoonstelling Wim Hofman; illis- traties, omslagontwerpen en vrij werk. In Nederlandse Hervormde kerk. Dagelijks, met uitzondering van zondagen, van 11.00 tot 16.00 uur. Tot en met dinsdag 30 september Zierikzee Kleuretsen Anneke Visser. Kapper/gale rie Rik en Riek. Melkmarkt 11. Vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Donderdag van 08.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 08.00 tot 15.00 uur. (Door Esme Soesman) ZIERIKZEE - Met veel trompetgeschal werd gister avond, donderdag, de zeventiende editie van Any wave ingeblazen. In de tent, die sinds dinsdag staat opgesteld voor het Zierikzeese podium Brogum, vermaakte de Zeeuws/Zuid-Hollandse band The New Orpheans het gemeleerde publiek met een al even gevarieerd repertoire. BROUWERSHAVEN - Het Holland Boys Choir (voorheen Stadsknapenkoor Elburg) en de populai re organist Martin Mans geven zaterdag 12 juli een concert in Brouwershaven en Haamstede en ze slui ten hun dagje Zeeland af met een slotconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het eerste optreden vindt plaats in de Hervormde Kerk in Brouwershaven, aanvang 13.00 uur. Daarna gaat het gezelschap naar Haamstede waar om 16.00 uur een concert wordt ver zorgd en het laatste optreden in Middelburg begint om 20.00 uur. Tijdens de concerten in Zee land is er een gastoptreden van de populaire bariton Piet Baarssen uit Urk. Het Holland Boys Choir uit Elburg wordt gevormd door honderd jongeren, die driem aal per week repeteren. Het koor heeft inmiddels een gro te internationale reputatie en schuwt de grote concertza len niet. In maart dit jaar voerde het koor viermaal in één week de grote Matthaus Passion van Bach uit, waarvan de laatste in een overvol Concertge bouw in Amsterdam. Begeleiding Voor de begeleiding van de grote concerten heeft diri gent Pieter Jan Leusink zijn 'eigen' Holland Baroque Or chestra opgericht in 1996. Het Holland Boys Choir geeft ongeveer zestig concer ten per jaar, heeft inmiddels twintig CD's opgenomen en voert een zeer breed klassiek repertoire, van vroege com ponisten tot hedendaagse. Bariton Piet Baarssen is so list bij het Urker Mannen koor Crescendo en maakte onlangs een CD. Tijdens de concerten in Zeeland zal hij diverse werken van deze CD vertolken. Daarnaast zal de bariton ook optreden met het Holland Boys Choir. Organist Martin Mans is in Zeeland geen onbekende. Hij gaf reeds tal van concerten in deze provincie. Zijn improvi saties zijn bij een groot pu bliek geliefd. Kaarten voor de concerten van het Holland Boys Choir op zaterdag 12 juli zijn ver krijgbaar bij de WV-kanto- ren in Brouwershaven, Haamstede en Middelburg. Telefonische kaartreserve- ring is mogelijk via: 0525- 683207 of 0525-685790. The New Orpheans beten het spits af op muzikaal gebied. Maar de werkelijke opening van het alom bekende festi val vond woensdagmiddag al plaats. Het Duivelandse duo Rijn Trijn voerde de theaterproductie Roodkapje op voor een publiek dat uit zo'n tweehonderd kinderen bestond. „We hebben ook een afdeling theater en daar wil den we iets mee doen. Omdat we zo breed mogelijk probe ren te zijn, hebben we dat theaterdeel aan kinderen ge koppeld. Doen we gelijk iets voor hen," vertelt voorzitter Frans Kruijff Van het één kwam het ander en zodoende kan de ware Anywave-fan tegenwoordig vier dagen in en om Brogum aan de Julianastraat terecht. „Die tent staat er en het is zonde als daar een dag lang helemaal niets mee wordt ge daan. Naar een weekfestival toe? Nee, dat redden we niet. Dan komen we in tijdnood," aldus Kruijff. The New Orpheans hadden voor elk wat wils. De elf mu zikanten - trompettisten, saxofonisten, een trombonist en een ritme sectie - brachten onder meer soul, blues en ballads ten gehore. Met een glashelder^, krachti ge stem warmde" zangeres Marjon van Iwaarden het pu bliek op. Een gevarieerd pu bliek. Want jong en oud ston den, in diverse outfits gehuld, zij-aan-zij in de tent. Kruijff: „We willen Brogum breder maken. In alles, dus ook met Anywave. We willen niet in een bepaalde hoek ge dreven worden. Alles kan. Je ziet dat ook aan het publiek. Er zijn mensen in colbert en er zijn veel anderssoortige mensen." Voor velen is Anywave, naast de muzikale variatie, vooral ook een bijzondere ontmoetingsplek. Al jaren lang vormt het festival naast afsluiting ook het hoogte punt van het Brogumseizoen. Zelfs de mensen uit de regio die nu elders studeren, heb ben de datum van het Any- wavefestival steevast in hun agenda staan. De kans is dan ook groot dat je als Anywa- vebezoeker enkele oude vrienden en bekenden ont moet. Voor de mensen die betrok ken zijn in de organisatie is het jaarlijks terugkerende festival, ondanks het vele werk, helemaal een happe ning. De voorbereiding is al maanden aan de gang. Bij het opbouwen van de tent staken zo'n vijftien vrijwilligers, waaronder negen bewoners van het asielzoekerscentrum in Burgh-Haamstede, de han den uit de mouwen. Tijdens het festivalweekend zelf zijn er naar schatting zo'n zestig vrijwilligers actief. „Er zijn er zelfs die een week vrij ne men om op- en af te bouwen en te helpen. Dat komt door de sfeer. Je bouwt, je eet en je drinkt. Je doet alles sa men. Het is gewoon een heel TheNeio Orpheans gaf de aftrap gisteravond van de zeventiende editie van het Any wave festival. Dubbel feest, want dit jaar bestaat Brogum vijfentwintig jaar. (Foto: Marieke Mandemaker) gezellige week," beschrijft de voorzitter. Weer Ondanks het slechte weer, en de daardoor enigszins natte toiletvoorzieningen buiten het gebouw, zijn de verwach tingen van de organisatie over het aantal bezoekers po sitief. „Over alle dagen komen er denk ik zo'n drie- tot vierdui zend bezoekers. Op Beachp- op na is dit het drukstbezoch- te festival in Zeeland. Het weer maakt wat dat betreft niet veel uit. Dan speelt het zich allemaal alleen wat meer binnen af." Van een regenbuitje meer of minder hangt het succes van Anywave dus niet af. De ge zelligheid is er toch wel en ook de programmering mag er zijn. „Het programma is zeker belangrijk. In diversi teit en in kwaliteit. Want die kwaliteit verwacht het publiek wel, dat hebben we in de loop der jaren zo op gebouwd. Of we die kwali teit ook dit jaar bieden? Tja, dan moet je elke dag even ko men kijken," promoot Kruijff. Vanavond, vrijdag, treedt The Gathering op. So Be It en Nuff Said verzorgen het programma er om heen. Zaterdag zijn er, zoals ge bruikelijk, vele bands te be luisteren. Vanaf 13.30 uur tot in de kleinste uurtjes wordt er gefeest. Britpop, Nederpop, traditio nele rock, rap en soul zijn' en kele van de stijlen die in en om Brogum te horen zullen zijn. FOTO JOOP VAN HOUDT Het Zoekplaatje in de krant van vorige week vrijdag leverde 21 inzendingen op. De lokatie in kwestie werd door alle in zenders herkend als zijnde de drinkput in de bocht van de Schouwsedijk tussen Zierikzee en Schuddebeurs, net voorbij de Hoeveweg. Verschillende inzenders gebruiken de vroege re naam voor dit dijkgedeelte: de Leverdijk. Eén van de in zenders heeft het plekje kennelijk pas nog gezien. Zij merkt op dat de lopers van de Avondvierdaagse op de vierde en laatste avond langs dit plekje kwamen.Uit de stapel goede inzendingen werd die van W. Janse, Lange Blokweg 48, 4301 ZN Zierikzee getrokken. Hij/zij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toegestuurd. Wie denkt te weten waar fotograaf Joop van Houdt bovenstaand Zoekplaatje heeft geschoten kan zijn of haar oplossing per brief of briefkaart opsturen naar de re dactie van deZierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4301 AA Zierikzee. Inzendingen kunnen ook rechtstreeks in de brie venbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 in Zie rikzee gedeponeerd worden. Inzendingen moeten voor woensdag 25 juni 1997 binnen zijn. Op brief of briefkaart graag het woord 'Zoekplaatje' vermelden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5