rx cl 3L Kabouterpark rondom werk Rien Poortvliet LOUIS LUISTERTIP 'Iedere druppel is goud waard' Slagzin maakt reis Caraïben mogelijk Vijf prijzen voor jeugdorkest Hoop NIEUWSBLAD Nog voor het jaar2000 in Drenthe Actie Hans Verkerk Keukens WOENSDAG 18 JUN11997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Concert Stormy Weather. Diekhuus. 21.30 uur. Zaterdag 21 juni Ouddorp Kringloopmarkt. Parkeer terrein bij Dorpstienden. 09.00 tot 16.00 uur. Stellendam Havendag. Binnenhaven. Van 10.30 tot 23.30 uur. Tot en met donderdag 19 juni Zierikzee 'Naar Marsella'. Werk Tien Heestermans. Galerie Gale rij. Tijdens schooluren RSG en op afspraak via telefoon nummer 402017. Toten met zondag 22 juni Sommelsdijk Schilderijen en tekeningen Corry Kaslander. De Parter re. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met zaterdag 28 juni Burgh-Haamstede Aquarellen en beeldhouw werken Rit Creemers. De Be- waerschole. Dinsdag tot en met zaterdag 13.30-16.30 uur. Tot en met zondag 29 juni Ouddorp Aquarellen en olieverfschil derijen. Bezoekerscentrum de Grevelingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met maandag 30 juni Zierikzee Schilderijen van de cursus Tekenen en schilderen van SKW De Lichtboei. Expositiegang Cornelia- stichting. Dagelijks van 8.00 tot 20.00 uur. Tot en met zaterdag 5 juli Goedereede 'Footstap across water-land' schilderijen Marjon Hoogen- TRUCKRUN MIDDELHARNIS - Le den van de chauffeurs vereniging Flakkee hou den zaterdag 21 juni een truckrun met de bewo ners van Hernesseroord in Middelharnis. Het evenement wordt voor het tiende achtereenvol gende jaar gehouden. Het groeide in die perio de uit van een stoet van ongeveer vijftig trucs tot 256 voertuigen vorig jaar. De verstandelijk gehandicapten nemen daarin plaats voor een rit die dit jaar over heel Goeree-Overflakee voert. De truckrun be gint om 13.30 uur vanaf de Oosthavendijk in Middelharnis. ORGELCONCERT MIDDELHARNIS - Sietse van Wijgerden geeft zaterdag 21 juni een orgelconcert in de Rooms-Katholieke kerk in Middelharnis. Hij brengt werken van C. Franck ten ge hore. Van Wijgerden speelt het tweede choral, de Fanta sie in a en de Grande Pièce Symphonique. Fluitist Cees Veerman vertolkt muziek van tijdgenoten van Franck: Fantasie van G. Fauré en de Suite van Godard. Tevens is een expositie ingericht over Franck, zijn orgel en de Sint Clothilde, de kerk waar hij het grootste gedeelte van zijn leven organist was. Het con cert begint om 20.15 uur. TOPSHOTS SOMMELSDIJK - In het zwembad van recreatiecen trum De Staver in Sommels dijk kunnen kinderen woensdag 25 juni topshots duiken en meedoen aan een zwemspel. Deze activiteiten zijn tijdens het vrijzwemmen van 10.00 tot 15.30 uur, 's Morgens kan de jeugd vier honderd flippo's met afbeel dingen van bekende voetbal lers opduiken. Tijdens het zwemspel 's middags moeten vragen beantwoord worden. De antwoorden zijn in en rond het zwembad te vinden. ZAKEN DOEN MIDDELHARNIS - 'Zaken doen en de electronische snelweg'. Dat is de titel van een informatieve bijeen komst voor ondernemers, die woensdag 25 juni wordt ge houden in het Prieel in De Staver. Het betreft een ini tiatief van de Rabobank Middelharnis, die onlangs TrefPunt Middelharnis opende. Het onderwerp wordt toegelicht door profes sor dr. ir. J van Nunen, die is verbonden aan de faculteit Bedrijfskunde van de Eras mus Universiteit in Rotter dam. Aanvang 19.45 uur. dijk. Galerie Het Röderhaus. Woensdag, donderdag en za terdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur of op afspraak. Tot én met dinsdag 15 juli Renesse Expositie verzameling scheerspullen van Ellen de Moor uit Rotterdam. Dins dag en vrijdag van 10.00- 12.00 uur. Zondagen 29 juni, 6 en 13 juli van 12.00-16.00 uur. Tot en met zaterdag 26 juli Ouddorp Kunstwerken over zee en strand van Inger Rees. Blaeuwe Huus. Maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Tot en met donderdag 31 juli Oude-Tonge Schilderijen Dinah Wonder- gem. 't Vosje. Dagelijks van af 11.00 uur. Tot en met zaterdag 30 augustus Sommelsdijk Expositie Dino wonder- world. De Staver. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met dinsdag 30 september Zierikzee Kleuretsen Anneke Visser. Kapper-galerie Rik en Riek, Melkmarkt 11. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Donder dag van 08.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 08.00 tot 15.00 uur. Woensdag 18 juni Middelharnis Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie maatschappelijke aange legenheden. Gemeentekan toor. 19.30 uur. Buitenconcert fanfareorkest 'Vooruit'. Verzorgingshuis Ebbe en Vloed. 20.30 uur. Donderdag 19 juni Goedereede Raadsvergadering: Gemeen tehuis. 19.30 uur. Dirksland Bingo-avond. Victoriahal. 20.00 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie financiën/GGZ. Gemeen tekantoor. 19.30 uur. Vrijdag 20 juni Stellendam Feestavond. Binnenhaven. 20.00 uur. Dirksland Beach party. Victoriahal. 20.30 tot 24.00 uur. Middelharnis Concert werken César Franck van Sietse van Wij gerden in Rooms-katholieke kerk. 20.15 uur. Dirksland Beach party. Victoriahal. 19.30 tot 23.00 uur. Sommelsdijk Orgelconcert door leerlingen van Paul Kieviet. Ned. Her vormde kerk. 19.30 uur. Middelharnis Opening nieuwe studio Radio Superstar, Edison 18. 10.00 uur. Truckrun met bewoners Her nesseroord chauffeursver eniging Flakkee. Vanaf Oosthavendijk. 13.30 uur. Vogelbeurs EFVV. Diensten centrum. 13.30 tot 16.30 uur. Midzomernachtskiën bij het Havenhoofd. 20.00 uur. Triplumconcert werken C. Franck. Rooms-Katholieke kerk. 20.15 uur. Zondag 22 juni Ouddórp Zangdienst met gospelkoor In Touch. Gereformeerde kerk. 18.30 uur. Woensdag 25 juni Sommelsdijk Bijeenkomst ondernemers Zaken doen en de elektroni sche snelweg, 't Prieel De Staver. 19.45 uur. Middelharnis Topshots duiken en zwem spel. Zwembad De Staver. 10.00 tot 15.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 18 juni Zierikzee Buitenrepetitie harmonie van de kabouter in het Ka bouterboek. Een bestseller, waarvan wereldwijd inmid dels zo'n tien miljoen exem plaren zijn verkocht. In Ne derland heeft een op de drie gezinnen het boek in huis. In Middelharnis is het Rien Poortvlietmuseum, waar het werk van Poortvliet centraal staat. Verantwoorde wijze Hengelmolen denkt dat die populariteit de komende ja ren verder zal toenemen. Hij is sinds anderhalf jaar licen tiehouder van Poortvliets kabouter. Door middel van de verkoop van kleurplaten, cd's en video's zet hij de ka boutergedachte van de teke naar/schilder 'op verant woorde wijze' voort. Daarbij past ook het initiatief voor de bouw van het nieuwe at tractiepark. „De nadruk in het park komt te liggen op de fantasie van de natuur. Op de mystiek rond kabouters, elfjes en trollen. Een soort se- mi-realistische droomwereld die kinderen het idee moet geven dat kabouters echt be staan." De indeling van het park staat al min of meer vast. Een groot houten gebouw, dat onder meer onderdak biedt aan een kabouterhuis, vormt de spil. Daarnaast denkt Hengelmolen aan een onderaardse tunnel, een ka- bouterklauterpad, een Trol- lenbos, een ambachtshuis, een techniekmuseum en een elfenmeer. Uiteraard is er ook plaats voor de Snotgurg, de afzichtelijke kwelgeest die door kabouters alom wordt gevreesd. Immers: eenmaal door een Snotgurg beroerd, kan een kabouter zijn verjaardag voor de rest van zijn leven wel vergeten. 25 miljoen Zo'n zes hectare moet vol doende zijn om alle ideeën te realiseren. Totale kosten: on geveer 25 miljoen gulden. Een investering die zich laat terugverdienen bij zo'n 350 duizend bezoekers per jaar. „We gaan niet met geld smij ten". aldus Hengelmolen. „Dat doen kabouters ook niet." De bedrijfsadviseur hoopt dat hij zijn droom voor het jaar 2000 rond heeft. Eerst wil hij in de slag met fi nanciers. Eind dit jaar ver wacht hij duidelijkheid over de definitieve haalbaarheid. orkest Kunst Eer aan het einde van de Haringvliet- straat, begin Schouwen- bank. 19.30 uur. Burgh Theater Op de Macks speelt Naaman in de Hervormde kerk. 20.00 uur. Nieuwerkerk Verkoping Adullam in de kerk aan de Stationstraat van 19.30 tot 21.00 uur. Bruinisse Verkoping/rommelmarkt in en rondom verzorgingshuis In 't Opper van 14:00 tot 20.00 uur. Vrijdag 20 juni Zierikzee Buurtfeest Malta op school plein Theo Thijssenschool van 16.00 tot 21.00 uur. Burgh-Haamstede Karaoke Mega Tour. Café restaurant De Burghse Bab- belaer. 21.00 uur. Brouwershaven Concert Kamermuziek met fluit en piano Barbara Lan- gendijk en Carmen Keyser, voorzaal stadhuis. 20.00 uur. Dreischor Psamzangavond in de N. H. kerk. 19.30 uur. Zaterdag 21 juni Zierikzee Snuffelmarkt. Onder De Beuze. 08.00 tot 14.00 uur. Kinderrommelmarkt in de Mr. Breetveltspeeltuin. 9.30 uur. Zomerfeest Kinderboerderij de Punt. Scheldestraat. 10.00-16.00 uur. Roefeldag (kinderen kijken rond en werken mee in be drijven, instellingen). Vanaf MFC. 13.00 uur. Renesse Dagcursus aquarelleren door Kees van de Wetering vanaf hotel de Tweespan. 9.00 uur. Scharendijke Havenfeest. 10.00-17.00 uur. Het jeugdorkest werd daar mee winnaar van het festi val, onder meer door een aan tal gevorderde orkesten te verslaan. De veertig muzika le jongens en meisjes uit Stel lendam verdienden met hun optreden zowel de prijs van de professionele jury als de publieksjury. Ze werden winnaar in de afdeling 'be ginners' en kregen het hoog ste aantal punten van alle or kesten die aan het festival deelnamen. Dat betekende dat ook de jeugdorkesten, die uitkwamen in de afde ling 'gevorderden', het moes ten afleggen tegen jeugdor kest De Hoop. De jeugdige De wedstrijd staat open voor mensen die bij een van de 75 vestigingen van de kèuken- koning een Carribean keu ken kopen. Zij kunnen een originele zomerse slagzin be denken, die wordt beoor deeld door een deskundige jury. Op basis van het oor deel van de jury worden de vakantiereizen toegekend. De Carribean keukens on derscheiden zich door hun vrolijke Caraïbische kleuren en kwaliteitsinbouwappara- tuur. Gedurende de zomer maanden worden deze keu- Zondag 22 juni Renesse Dagcursus aquarelleren door Kees van de Wetering vanaf hotel de Tweespan. 9.00 uur. Maandag 23 juni Zierikzee Muzikale nachtexcursie naar Neeltje Jans. Vanaf kade Nieuwe Haven. 19.00 uur. Burgh-H aamstede Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk. 19.00-20.30 uur. Scharendijke Algemene ledenvergadering Rabobank Schouwen-Zierik- zee. DePutmeet. 19.30 uur. Brouwershaven Vergadering dorpsraad Brouwershaven in het Ton- nenmagazijn. 20.00 uur. Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, Bostonplein. 19.00- 20.30 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Fam. Sies, Juliana- straat 12.19.00-20.30 uur. Dinsdag 24 juni Ellemeet Thema-avond over de streek planuitwerking Schouwen- West en -Oost van de afde ling Schouwen-Duiveland van D66 in 't Durpsuus. 20.00 uur. Noordgouwe Schrijf ochtend Amnesty In ternational. Dr. Wortman- straat21.10.00-12.00 uur. Woensdag 25 juni Zierikzee Buitenrepetitie op het speel- terreintje in de Eendracht- straat. 19.30 uur. Zonnemaire Vergadering dorpsraad Zon nemaire in het dorpshuis. 20.00 uur. muzikanten waar daar zo blij mee dat zij de muzikale avond afsloten met een spon tane polonaise. Jeugdorkest De Hoop trad in Goes voor het eerst op in haar nieuwe outfit. Assurantiekantoor John P. de Wit en Matthijs C. Jansen sponsorden de muzi kanten door middel van blauwe T-shirts en petjes met daarop de tekst 'Jeugd orkest De Hoop Stellendam'. Het Seniorenorkest van De Hoop werd door de firma Lindeloof uit Hellevoetsluis voorzien van bordeauxrode buitenjacks met dit op schrift. Die worden gebruikt voor marsen op straat. kens aangeboden voor half geld. Hans Verkerk zegt tot al deze acties geïnspireerd te- zijn door het Beach Voet Vol ley op Aruba dat door zijn bedrijf wordt gesponsord. De filealen van Hans Ver kerk Keukens worden deze zomer ingericht als paradij selijke stranden, compleet met zand, standstoelen en palmbomen. Belangstellen den kunnen voor nadere in formatie telefonisch contact opnemen via het gratis num mer 0800-0153. i De SFHP is een particulier initiatief waarmee reeds tien jaar pakketten naar Polen worden gestuurd vanuit het depot aan de Molendijk in Oude Tonge. Behalve met het inzamelen van kleding en andere bruikbare goederen houdt de stichting zich bezig met de aankoop van medicij nen en materiaal, dat uiteen loopt van bedden en matras sen tot een ambulance en een complete keuken-wasstraat ten behoeve van ziekenhui zen en kindertehuizen. Een nieuw project, waaraan de SFHP een belangrijke fi nanciële bijdrage hoopt te le veren, is 'Regenboog -Tecza'. Het betreft de bouw van een centrum voor gehandicapte kinderen in Chelm, dat op Pools initiatief, met gebruik making van Nederlandse know-how wordt gereali seerd. Het betreft een samen werkingsproject opgezet naar voorbeeld van 'de Re genboog' in Middelharnis, een instelling voor de op vang van kinderen met een verstandelijke en/of meer voudige lichamelijke handi cap. Door middel van specifieke voorzieningen kan deze kin deren, ondanks hun handi caps een aangenaam verblijf worden gegeven. De opvang van gehandicapte kinderen is in Polen vaak bedroevend. Omdat velen van hen zich niet zelfstandig kunnen ver plaatsen beperkt hun leefwe reld zich vaak tot een hoekje in de kamer. Een speciaal te huis voor hen is daarom een droom. SFHP wil zich in spannen voor het helpen ver wezenlijken daarvan en wil met name de inrichting voor haar rekening nemen. ASSEN- Een kabouterpark rondom het werk van Rien Poortvliet. Met een ondergronds kabouter huis, een Trollenbos, een eikeltjespletter én de Snotgurg, de schrik van alle kabouters. Dat is de droom van Egbert Hengelmolen. De 39-jarige Asse naar, bedrijfsadviseur van beroep, laat het niet bij gedachtespinsels alleen. De plannen voor de bouw van Rien's Kabouterpark verkeren in een vergevor derd stadium. Zo ligt er al een'compleet bu sinessplan. De locatie is nog niet zeker, maar het Drentse Hoogeveen gooit hoge ogen vanwege de bosrijke omge ving en de goede infrastruc tuur. Gemeente en provincie staan er positief tegenover. Datzelfde geldt voor de er- ven-Poortvliet (zijn vrouw en twee zoons) en de ver scheidene pretparkdirecteu ren en -ontwerpers die Hen gelmolen inmiddels heeft geconsulteerd. Volgens Hengelmolen is in Nederland ruimte voor een park met een thema dat reeds grote bekendheid ge niet. De kabouterwereld is zo'n thema, meent de initia tiefnemer. Puntmuts en oud „Als je in Nederland vraagt hoe een kabouter eruit ziet, kan negentig procent van de mensen je dat precies vertel len: 21 centimeter groot met een rode puntmuts en vooral zeer oud. Kortom: de kabou ter van Rien Poortvliet." Poortvliet, in 1995 overle den, schetste de leefwereld De kaboutertekeningen van Rien Poortvliet vormen de basis voor het nieuwe attratiepark. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Een gratis vakan tiereis naar de Caraïben op Aruba. Dat is per pro vincie de hoofdprijs van een slagzinactie van Hans Verkerk Keukens. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplag31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LoO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00 -17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220. Jeugdorkest De Hoop wordt geleid door dirigent Arie Stolk. GOES/STELLENDAM - Niet minder dan vijf prij zen sleepte het jeugdorkest van fanfareorkest De Hoop uit Stellendam in de wacht tijdens het Jeugd- festival van de muziekvereniging Euphonia in Goes. iWfr PgWdHfe VA pü W» g W flt CD-BESPRÈKING (door Louis Kleingeld) Chris Rea "La Passione" Het album ,,La Passione" heeft alles van de mens Chris Rea in zich, zijn Ita liaanse roots, de liefde voor autoracen, de invloed van zijn idolen, een lang gekoesterde wens 'filmmuziek te schrijven'. ,,La Passione" is het gepassioneerde verhaal van een Italiaanse immigran- tenzoon. Wat zich begin jaren zestig afspeelt in het grauwe koele Engeland, waar geen plaats is voor de Italiaanse warmte en genegenheid. Het verhaal begint als zijn vader en oom naar aanleiding van beelden op hun nieuwe zwart-wit t.v. van de Grand Prix van Monaco vertellen over het leven in het land waar zij vandaan komen en de lucht altijd blauw is. De jongen raakt gefascineerd door deze verhalen, Italië, de autosport, de Ferrari's en de le gendarische coureur Wolfgang von Trips. Hij vergelijkt zijn zwart-wit leven in Engeland, waar zijn vader moet vechten voor zijn bestaansrecht, met het zonovergoten Italië en rode auto's en zijn droom begint. Rea schildert in een pallet van Italiaanse emotie en Napolitaanse melodie invloeden een soundtrack van een niet bestaande film naar een verhaal uit zijn eigen fantasiewereld over een jongensdroom en dat, als je goed luistert, ongeacht je leeftijd, je dromen niet mag opgeven. Maar hoeveel autobio grafische lijnen zitten in dit album verwerkt? De nodige van deze kunnen ontrafeld worden door diverse uitlatingen uit het verleden waarin Rea geïn terviewd werd. Rea, waarvoor een interview nooit te veel is, vertelt aan één stuk door over toen hij nog moest vechten met de lieden van de platenin dustrie, toen ze nog overtuigd moesten worden van wat hij wilde. Een jaren durend gevecht om uit te leggen dat hij geen popster is maar een compo nist en muzikant: ,,lk ben niet populair in de business, kan me niets scheien. Laatst moest ik optreden in een t.v.show met vijf of zes anderen, mensen die ik alleen van de t.v. ken, ook voor mij zijn dat rocksterren, ik wil alleen liedjes schrijven. Het begin was verschrikkelijk, iedereen wilde me in dat sterrenharnas drukken, er was een constante druk het spel mee te spelen. Mensen begrepen niet dat ik niet beroemd wilde zijn. Mijn idolen waren ook geen rocksterren; Lowell George van Little Feat, Ry Cooder, Randy New man, Sergio Leone en Ennio Morricone. Dus kreeg ik het stempel opge drukt dat ik slechte manieren had. Ik schrijf elke dag een song, elke morgen. Een lied is goed als je het zonder begeleiding kunt zingen. Daarom waren de Tamla-Motownsongs ook zo goed. Eén ritme en daaroverheen een me lodielijn, meer niet. Veel roek-sterren vragen zich in paniek af of hun volgen de song wel een hit wordt, wat ze werkelijk denken is 'ben ik vojgend jaar nog wel zo rijk en beroemd als ik nu ben?' Als ze echt van muziek zouden houden zouden ze zich niet zo druk maken, ik zou het liefst alleen maar mu ziek schrijven, platen maken, filmmuziek schrijven, dat soort dingen (1992)." "Beroemd zijn staat niet op mijn prioriteitenlijst, daar word ik geen beter mens van. Ik hou van auto racen, Ik heb geen idee waarom, net zoals ik geen idee heb waarom ik liedjes schrijf. Liedjes schrijf ik elke dag, als'je me de kans gaf ging ik ook elke dag racen. Racen is net songs schrijven, het creatieve proces heeft dezelfde aantrekkingskracht, het is het idee van morgen, morgen, dan wil ik weer een nieuw lied schrijven." Als jëniet op past als interviewer, vraagt hij na uren vertelten:"Wat wasje eerste vraag eigenlijk?" Veel van zijn gedachten uit het verleden zijn nu verweven in zijn nieuwe al bum "La Passione", echte filmmuziek, een kruisbestuiving van Cooder, Newman, Leone en Morricone en bovenal Chris Rea. Een ingetogen album van een man op zoek. OUDE-TONGE - 'Iedere druppel is goud waard'. Dat is het thema van de collectie die de stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen (SFHP) van maan dag 23 tot en met zaterdag 28 juni houdt op Goeree- Overflakkee. De opbrengst van de collectie is be stemd voor de inrichting van een centrum voor gehandicapte kinderen in Chelm.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9