KIK DVZ i f MM Gemeente Schouwen-Duiveland Verenigingsraadsvergadering BETER WONEN de Jonge ^dcet WOENSDAG 18 JUNI 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Hatfieldpark 3, Zierikzee Postbus 5555 4300 JA Zierikzee telefoon: 0111- 452000 fax: 0111-452452 ft Openingstijden: dagelijks van 9.00- 16.00 uur donderdag aansluitend tot 19.30 uur (afdeling Sociale Zaken alleen in de ochtend en voor Wvg-zaken 's middags op afspraak) RAADSVERGADERING De gemeenteraad komt donderdag 26 juni in verga dering bijeen. Deze vergadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in zalencomplex Mondragon in Zierikzee. Naast de gebruikelijke agendapunten zoals spreekrecht voor het publiek, de lijst van inge komen stukken en mededelingen en de rondvraag komen deze avond de volgende onderwerpen aan de orde: Aanwijzing onbezoldigde ambtenaren ten behoeve van betaald parkeren Bestuursrapportage 1997/01 Vaststelling definitieve lijst te verkopen gemeente lijke eigendommen 2e fase kantoorautomatisering Krediet fiscale scan Startnotitie nieuwbouw gemeentehuis Jaarrekeningen 1996 voormalige gemeenten en gemeenschappelijke regelingen Algemene subsidieverordening welzijn volksge zondheid, sport en cultuur gemeente Schouwen- Duiveland Harmonisatie tarieven Zekatel Besteding reserve Wvg Bestuursovereenkomst AZC Burgh-Haamstede Voorbereidingsbesluit Hogeweg 55, Burgh- Haamstede Aanvullende subsidie 1997 peuterspeelzaal "De Kokkel" Ontwerp-jaarrekening 1996 en 2e begrotingswijzi ging 1997 GGD Benoeming leden dorpsraden Dreischor en Zonnemaire Verordening lijkbezorgingsrechten Beheersverordening begraafplaatsen Fietsenberging obs Binnen de Veste Subsidie Regionaal Overleg Voortgezet Onderwijs 1998-1999 Exploitatieopzet Welleweg te Dreischor Deelname aan de IZA-regeling A ankoop pand Maarstraat 6, Zierikzee Bestemmingsplan Ellemeet-Zuid Toepassing art. 19 WRO-procedure, Beldert 4-6, Dreischor Krediet vervanging portofoons Strandreddingsbri- gade Aanvullend krediet reconstructie Ring en Noordstraat te Haamstede Krediet uitvoering beleid verwijderen asbest Elektra- en watervoorziening 't Luitje, Zierikzee Kosten rioolaansluitingen buitengebied c.a. Krediet aanschaf afzetkolkenzuiger/HD-combinatie Aankoop percelen Vissershaven te Bruinisse, als mede de verharding onder het viaduct van Rijksweg N59 Startnotitie en reglement ondernemingsraad Beleidsnota dorpsraden Opzet begrotingswijzigingen Krediet afkoopsom CMG Voorbereidingsbesluit Straalweg (gedeeltelijk), Zierikzee Voorbereidingsbesluit Groeneweegje 13, Zierikzee Bestemmingsplan Zelkeweg, Zierikzee Garantiebijdrage Muziek Monumentaal Begrotingswijziging De stukken voor deze vergadering liggen ter inzage in het gemeentehuis, de bibliotheken en bij het gemeentelijke informatiepunt in het voormalige stad huis van Brouwershaven. Na opening van de verga dering kan het publiek het woord voeren over onder werpen die op de agenda staan vermeld. Dit spreek recht geldt niet voor agendapunten die betrekking hebben op het doen van keuzen, voordrachten of aanbevelingen van personen. Degenen die van het spreekrecht gebruik willen maken melden dit voor aanvang van de vergadering bij de secretaris. Zij die zich als spreker hebben aangemeld kunnen gedu rende maximaal 5 minuten het woord voeren. SPREEKUUR COLLEGE Het spreekuur van burgemeester mr J.J.P.M. Asselbergs en wethouder D. van der Wekken komt maandag 23 juni te vervallen. De andere collegele den (met uitzondering van wethouder G. J. W. van der Salm) houden wel spreekuur. Voor dit maandag ochtendspreekuur behoeft u vooraf geen afspraak te maken. Voor een onderhoud buiten dit spreekuur kunt u telefonisch een afspraak maken via het bestuurssecretariaat, telefoon 0111 - 452376. SPREEKUUR FRACTIES De fracties van D66 en de WD houden donderdag 19 juni spreekuur. Dit vragenuurtje begint om 18.30 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis. Het spreekuur van het CDA is maandag 23 juni. Dit spreekuur wordt eveneens in het gemeentehuis gehouden en begint om 19.30 uur. Bezoekers van dit spreekuur wordt, in verband met de sluiting van het gemeentehuis, verzocht gebruik te maken van de ingang aan de achterzijde van het gemeentehuis. KERNBEZOEK Burgemeester en Wethouders brengen dinsdag 24 juni een bezoek aan Ouwerkerk. Op het programma staan een bezoek aan de Salvatorhoeve en een onderhoud met de Stichting Ouwerkerk. Vanaf 19.30 uur kunnen de inwoners in het dorpshuis kennisma ken met de leden van het college. VERGADERING DORPSRAAD De dorpsraad van Brouwershaven vergadert maan dag 23 juni in het Tonnenmagazijn. Deze vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer Strandje Brouwershaven Memolijst Bespreking subsidieverzoeken Informatie vanuit dorpshuis en gymnastiekzaal Na de opening van de vergadering is er voor het publiek gelegenheid om in te spreken. De dorpsraad van Zonnemaire komt woensdag 25 juni in vergadering bijeen in het dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. De dorpsraad buigt zich deze avond over onder meer de volgende onderwerpen: Bespreking subsidieverzoeken Actieplan jeugd Actielijst Informatie vanuit dorpshuis en gymnastiekzaal. Na de opening van de vergadering is er voor het publiek gelegenheid om in te spreken. CONCERT Barbara Langendijk (dwarsfluit) en Carmen Keijser (piano) geven vrijdag 20 juni een concert in het voor malige stadhuis van Brouwershaven. Aanvang: 20.00 uur. Op het programma staan werken van Donizetti, Schubert, Caplet, Janacek, Escher en Poulenc. Dit optreden is een initiatief van de culturele commissie Brouwershaven met medewerking van de gemeente Schouwen-Duiveland. Kaarten a fl 10,- (CJP, Pas 65+: fl 7,50) zijn vanaf 19.30 te koop in het gemeen tehuis. VACATURE De Stichting Renesse beheert het vermogen van de stichting, het beheer en exploitatie van gebouwen en terreinen. Maar ook deelname in rechtspersonen en instellingen binnen de gemeente Schouwen- Duiveland, die gericht zijn op recreatieve, toeristi sche, culturele, educatieve of sportieve activiteiten behoort tot haar werkterrein. De gemeenteraad heeft in overleg met de Stichting Renesse besloten de sta tuten van de stichting te wijzigen. Deze statutenwijzi ging is nodig in verband met de verzelfstandiging van de stichting en het waarborgen van de invloed cq. betrokkenheid van de gemeente. Een onderdeel van de wijziging is de instelling van een een raad van toezicht. Deze moet door de gemeenteraad worden benoemd. De raad van toezicht bestaat uit drie per sonen en houdt toezicht op het beleid van het bestuur en op de algemene gang van zaken van de stichting. Voor deze raad van toezicht zoekt de gemeente kandidaten. In de Zierikzeesche Nieuwsbode van vrijdag 20 juni en de Provinciale Zeeuwse Courant van zaterdag 21 juni verschijnen hiervoor personeelsadvertenties. WET MILIEUBEHEER De stukken met betrekking tot onderstaande (ont werp-)vergunningen liggen vanaf donderdag 19 juni tussen 09.00 en 16.00 uur ter inzage, alsook op don derdagavond na telefonische afspraak (tel. 0111 - 452 244). Vergunning Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij een veranderingsvergunning ingevolge de Wet Milieubeheer hebben verleend aan N.V. Delta Nutsbedrijven in Middelburg. Deze veranderingsver gunning heeft betrekking op de inrichting aan de A. van der Weijdeweg 6, te Burgh-Haamstede, in gebruik als drinkwaterwin-, zuiverings- en pompin- stallatie. De verandering van de inrichting bestaat uit een wijziging van het proces van spoelwaterverwer king waardoor het bezonken slib afgevoerd en het schone spoelwater in de bodem kan worden geïnfil treerd. Deze vergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden ter bescherming van het milieu. De ver gunning en bijbehorende stukken stukken liggen tot en met 30 juli ter inzage. Tot en met 31 juli 1997 kan beroep ingesteld worden bij de afdeling Bestuursrechtspraak door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning; i - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp- vergunning; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigin gen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. kan der Tegelijk met het indienen van een beroepschrift f een verzoek om voorlopige voorziening, waaro'hi schorsing van de verleende vergunning, bij de voor zitter van de afdeling Bestuursrechtspraak ingediend worden. Het beroepschrift kunt u zenden aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage). De ver gunning wordt pas van kracht nadat de benodigde bouwvergunning ingevolge de Woningwet is ver leend, maar niet eerder dan 1 augustus 1997. De ver gunning wordt pas na afloop van de beroepstermijn van kracht, dus op 1 augustus, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. WET RUIMTELIJKE ORDENING Voorontwerp uitwerkingsplan Poortambacht 10 Vanaf donderdag 19 juni ligt op grond van de Inspraakverordening gemeente Schouwen- Duivelandge gedurende tweej/yJeJ$en,.cl.eaiiJ^ei:liLcigT, van het bestemmingsplan Poortambacht 10 ter visie. Gedurende deze termijn kunnen ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen op dit plan inspreken door schrifte lijk of mondeling hun zienswijze bij het college in te dienen. Donderdag 26 juni is er om 17.00 uur in zalencomplex Mondragon in Zierikzee een hoorzit ting. Tijdens deze bijeenkomst wordt het vooront werp-uitwerkingsplan toegelicht en wordt ingegaan op eventuele reacties uit het publiek. Afhankelijk van de resultaten van de ingediende reacties wordt bezien of het voorontwerp aanpassing behoeft. BOUWVERGUNNINGEN f A. Aangevraagde bouwvergunningen en meldin gen bouwvoornemen (artikel 41): J.A. Gaanderse/M.A. Gaanderse-Schoof, bouw loods Weelweg 3 te Scharendijke; R. de Hoop, verbouwen recreatiewoning Lageweg 7, Schouwse Stee 23 te Burgh-Haamstede; S. Lindhout, bouw veranda Padjes 14 te Bruinisse; H.M.J. Peeren, bouw tuinhuisje Ingridstraat 7 te Noordwelle; A.T. Bouwman, vergroten woning Lange Dreef 6 te Oosterland; J.W. v.d. Velde, bouw bedrijfswoning Rolleklootsedijk 3 te Nieuwerkerk; J.J. Elenbaas, bouw scharrenkippenstal Moolweg 19 te Scharendijke; WB Company, aanbrengen zonnescherm Melk markt 8 te Zierikzee; L. van Klinken, bouwen woning garage Akker 14 te Oosterland; J, Boltendal, plaatsen naambord Haven 26 te Brouwershaven; J. Landegent, bouwen woning Roterij 22 te Burgh- Haamstede; J.E. van de Velde, bouwen woning Akker 24 te Oosterland; J. Kunst, bouwen serre Ingridstraat 17 te Scharen dijke; S. Clerx, bouwen serre en portaal Stoofweg 4 te Noordgouwe; Tegen deze aanvragen kunnen nog geen bezwaren worden ingediend. B. Voorgenomen verleningen van bouwvergun ningen: Burgemeester en Wethouders van deze gemeente zijn voornemens om met toepassing van: artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vrijstelling geldend bestemmingsplan) een binnen- planse vrijstellingsprocedure ex artikel 3 lid 2c van het vigerende bestemmingsplan "Poortambacht 1-5- 6" vergunning te verlenen aan: 1A. Daleboudt voor het plaatsen van een tuinhuis je op het perceel kadastraal bekend gemeente Zierikzee sectie M nr. 498, Oesterstraat 5 te Zierikzee; artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (tijdelijke vrijstelling geldend bestemmingsplan) ver gunning te verlenen aan: 1 2. A.F. Hammink voor het plaatsen van een toilet wagen voor de duur van 5 jaar op het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland sectie H nr. 551Zandweg te Sirjansland; 3. Gemeente Schouwen-Duiveland voor het plaat sen van een container-podium voor de duur van 5 jaar op het perceel kadastraal bekend gemeen te Zierikzee sectie F nr. 1378, Julianastraat 46 te Zierikzee; artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vrijstelling geldend bestemmingsplan vergunning te verlenen aan: 4. W.A. den Riet voor'het plaatsen van een tuinhuis je op het perceel kadastraal bekend gemeente Middenschouwen sectie A nr. 495, Baken 107 te Scharendijke; 5. J.A. v.d. Berge voor het plaatsen van een tuin huisje op het perceel kadastraal bekend gemeente Bruinisse sectie G nr. 1136, Noordstraat 19 te Bruinisse; 6. H.v.d. Hoek, voor het plaatsen van een blokhut op fiet perceel kadastraal bekend gemeente Brouwershaven sectie L nr. 190, Zuiddijk 3 te ^-xKx^OFeischörr— artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening jo. artikel 50 lid 5 van de Woningwet (vrijstelling geldend bestemmingsplan en vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan) vergunning te verlenen aan: 7. J.A. Gaanderse en M.A. Gaanderse-Schoof voor het bouwen van een bewaar- en opslagloods op het perceel kadastraal bekend gemeente Middenschouwen sectie F nr. 435, Weelweg 3 te Scharendijke; 8. W.C. v.d. Bosse voor het bouwen van een schuur op het perceel kadastraal bekend gemeente Middenschouwen sectie E nr. 550, Slikweg 1a te Kerkwerve; 9. D.C. Ravensberg voor het bouwen van een kweekkas op het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland sectie H nr. 150, hoek Ringweg-Bredeweg te Oosterland; 10. W. Roskam voor het vergroten van een loods op het perceel kadastraal bekend gemeente Middenschouwen sectie C nr. 377, Taaijersweg 12 te Kerkwerve. De plannen nr. 1 t/m 10 onder B liggen vanaf don derdag 19 juni voor een periode van 14 dagen ter inzage in kamer 43 in het gemeentehuis. Tijdens deze termijn kan iedereen schriftelijk zijn bedenkin gen indienen bij Burgemeester en Wethouders tegen dit vermeld voornemen. c. Verleende bouwvergunningen W.D. v.d. Berg, plaatsen 2 dakkapellen Steinstraat 19 te Bruinisse (verz. 11/6/97); Mts. De Boer/Quist, vergroten opslagloods Boe- renweg 10 te Zierikzee (verz. 11/6/97); L.L. de Jager, bouw landbouwschuur Gouweveer- seweg 7 te Zierikzee (verz. 11/6/97); C. Bolle, plaatsen raam in schuur Zuidwellestraat 2a te Zierikzee (verz. 11/6/97); J. Baardewijk, vergroten woning Rietdijk 3 te Zonnemaire (verz. 11/6/97); A. Mostert, verbouwen recreatiewoning Hoogen- boomlaan 7a, Bongerd 33 te Renesse (verz. 11/6/97); N. Moermond, aanbrengen lichtkozijn Korte Nobel- straat-9 te Zierikzee (verz. 11/6/97); Art Studio van Blooijs, aanbrengen markies Oude Haven 23 te Zierikzee (verz. 11/6/97); T. Tuitman, bouw serre Oesterstraat 30 te Zierikzee (verz. 11/6/97); J.H. van Nielen, bouw garage Hogeweg 31 te Burgh-Haamstede (verz. 11/6/97); E. Bul, veranderen voorgevel Hanenweg 21 te Schuddebeurs (verz. 11/6/97); E.A.J.J. van Damme, vergroten woning Weeldeweg 15 te Burgh-Haamstede (verz. 11/6/97); R Renshof, vergroten zomerwoning Hoogenboom- laan 50, De Sprong 29 te Renesse (verz. 13/6/97); K.J. van Schelven, plaatsen tuinhuisje Jacob Catsstraat 5a te Brouwershaven (verz. 13/6/97); G. Kooman, vergroten woning Hogezoom 101a te Renesse (verz. 13/6/97); L. Thijsse, bouwen garage Kloosterweg 79 te Burgh-Haamstede (verz. 13/6/97); A. van Druenen, vergroten woning Hogeweg 52 te Burgh-Haamstede (verz. 13/6/97); Gemeente Schouwen-Duiveland, bouwen buiten berging/fietsenberging Dreef 4 te Bruinisse (verz. 13/6/97); Verleende vergunning met toepassing van art. 19 WRO: Luctor Renesse b.v., (her)bouwen van een hotel restaurant Duinwekken 5 te Renesse (verz. 13/6/97); Y.T. Wandel, bouwen carport Weststraat 16 te Nieuwerkerk (verz. 13/6/97); P.C. Tieleman, uitbreiding kantoor/appartement tot kantoor met 3 appartementen Esdoornstraat 1 te Nieuwerkerk (verz. 13/6/97); D. Positieve reactie op melding bouwvoornemen J. v.d. Weele, bouw tuinhuisje J. Catsstraat 1 te Brouwershaven (verz. 11/6/97); E. Verleende sloopvergunning J.H. van Nielen, slopen zomerwoning en carport Hogeweg 31 te Burgh-Haamstede (verz. 11/6/97). Belanghebbenden kunnen tegen de vergunningen en positieve reacties genoemd onder C, D, en E bezwaar indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van verzending van de vergunning/positieve reactie schriftelijk zijn ingediend. Het bezwaarschrift moet tenminste bevatten: naam en adres van de indiener, dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ingediend en de motivering van het bezwaar. MILIEUBEHEER-AMvB's Bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland, danwel bij de colleges van burgemeester en wethouders van de voormalige gemeenten op Schouwen-Duiveland, zijn meldingsformulieren ingevolge de hiernavolgende Wet milieubeheer-AMvB's ingediend: AMvB herstelinrichting voor motorvoertuigen P.J. Boekee, de Weel 6-8, Nieuwerkerk. AMvB woon- of kantoorgebouwen ABN-AMRO, Noordstraat 8, Burgh-Haamstede. i AMvB opslag goederen Waterworld V.O.F., Rollerklootsedijk 1, Nieuwerkerk. op maandag 23 juni 1997 in de vergaderzaal van de woningbouw vereniging, Calandweg 51aanvang 19.30 uur AGENDA opening notulen van de vergadering d.d. 25-11 -1996 en register van besluiten post/mededelingen ter ir>fo notulen ledenvergadering d.d. 02-12-1996 jaarverslag 1996/begrotingsvergelijking jaarverslag klachtencommissie 1996 benoeming begrotingscommissie rondvraag sluiting Leden van Beter Wonen hebben als toehoorder toegang tot de ver gaderingen van de verenigingsraad. Het spreekrecht is voorbe houden aan de door de leden in de ledenvergadering gekozen afge vaardigden. WONINGBOUWVERENIGING ZIERIKZEE Gratis kleur- en make-up advies door m-argaret astor aantrekkelijke kortingen Als je wilt weten welke kleuren jou het mooiste sloan, loop dan binnen bij je drogist. Want daar zit van 10 00 tot 17.00 uur een professionele visagiste van Margaret Astor voor je klaar Zij geelt je vrijblijvend een persoonlijk kleur- en make-up advies en leert je gratis verschillende make-up technieken Daarbij krijg je ook nog eens aantrekkelijke produktkortingen. Plus een gratis Personal Colour Pass met richtlijnen en tips voor de mooiste make-up. ntjf i ate so beauMui DATUM: Donderdag 26 juni a.s. bij drogisterij Kik, Zierikzee Vrijdag 27 juni a.s. bij drogisterij Kik, Haamstede. Drogisterij-Parfumerie Ring 15, Haamstede, telefoon 0111-651317 Dam 7, Zierikzee, telefoon 0111-413404 HET EXTRA NIEUWBLAD NIEUWS UIT UW BUURT WEKELIJKS GRATIS IN UW BRIEVENBUS Markiezen geven uw huis iets aparts, iets moois, iets nostalgisch. Markiezen ademen sfeer en roman tiek, stralen kwaliteit uit en kunnen aan uw huis zowel een modern als een klassiek karakter geven. "My home" wordt ook werkelijk "my castle". Marconistraat 7a Goes (tussen Renault en Gamma, wit pand achter Hcndriksc Carrosserie) Kom langs of bel voor vrijblijvende offerte bij u aan huis. Tel. werkplaats: 0113-233087 's avonds 0113-251328. Ook uw adres voor: rolluiken, sereens, jaloezieën, schermen Horren: vast, rolhor of schuifhor. Horren voor schuifpuien en kunststof ramen. VRAAG NAAR ON/E ADVERTENTIE-TARIEVEN 0111-453540 ALLE SOORTEN PARKET OOK SCHUREN VAN BESTAANDE VLOEREN Ook voor de doe-het-ze/ver Lamelparkel Massief Parket Planken vloeren Bezoek onze showroom Goessestraatweg 7a Kapelle 0113-342305 Dinsdagmiddag gesloten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6