Open dag leidt tot kleine ledenaanwas Nelisse blijft in goede doen Romijn winnaar nachtwedstrijd Brazilianen tonen vechtlust In de schijnwerper Delta Sport draagt bij in Zeeuwse zege 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Allerlaatste surprise voor Denny de Vos een geslaagd festijn 'Het is erg leuk geweest' KERKWERVE - Voetbalvereniging WIK nam het af gelopen weekeinde afscheid van het seizoen 1996- 1997. Tentenkamp voor de jeugd, voetvolley voor de ouderen, barbecue en als grote klapper, een confron tatie tussen de huidige WIK-dames en die uit vervlo gen tijden. Dat laatste betekende het definitieve af scheid van Denny de Vos die, zoals bekend, na veertien jaar afscheid heeft genomen van 'zijn' voet ballende dames. Zaterdagmiddag rond half vijf kreeg Denny de Vos in de gaten dat hem iets stond te wachten. Na de 'ontvoering', een afscheidsavondje geor ganiseerd door zijn laatste selectie waarbij hij op de mo tor werd afgehaald, en de spandoeken in de laatste competitiewedstrijd, was het weer prijs. Even leek de verrassing de lucht in te gaan. Dochter Es meralda, lid van de evene mentencommissie bij WIK, was iets te onzorgvuldig met wat notulen omgegaan. Toch was De Vos omgepraat en had niet meer aan de notities gedacht. ,,In de loop van de dag dacht ik van hier klopt iets niet. Toen zag ik al die dames komen. Het ging dus toch door." Initiatief 'Het' was een afscheidswed- strijd voor De Vos, georgani seerd door met name de oud-speelsters Petra Stoel- Noordijke en Loes Marinus- Kotoun. „Petra belde op en vroeg of ik mee wilde doen. Leuk voor Denny en ook voor ons," onderstreepte de laatste. Beide dames namen vervolgens het initiatief, kaartten hun voorstel bij het WIK-bestuur aan, en haalden vanuit onder andere Tholen, Bergen op Zoom en Huizen iedereen naar Kerkwerve. De wedstrijd tussen het he den en het verleden eindigde in 5-1 voor het heden. Petra Dugardein, eens niet tussen de palen maar nu als veld- speelster, opende de score. Monique Berrevoets scoorde daarna 2-0 en 3-0. Langs de lijn rustte Marleen Theunis- se inmiddels uit. „Vanavond zal nog wel gaan, maar mor genochtend. Mijn spieren." Theunisse trainde maar kort onder De Vos. „Een jaartje. En als coach heb ik hem niet meer meegemaakt. Ik stopte in 1983." Net toen De Vos het roer overnam van Bram Be velander. „Bij Bram was het leve de lol. Bij Denny werd het wat meer fanatieker." Margo Capelle, die destijds samen met Maaike 't Manne tje en Anniek Schiewold van SKNWK overkwam roemde haar oud-trainer. „Een goeie. Met discipline. Hij wist ons altijd goed te motiveren. Het was ook nooit saai." 't Man netje herinnerde zich nog wat anders. „Als het voet ballen op televisie was, mochten we altijd gaan kij ken. Dan trainden we wat eerder. Of ik nog iets leuk weet van Denny? Ja, zijn snor." De opmerking vanuit het veld, „Danny, zijn de twintig minuten nu al om?" leidde acuut tot het fluitsignaal van Peter Tierie, De Vos' opvol ger. Veronica Berrevoets scoorde na rust 4-0 en de oud dames leken daarna alles op de aanval te gooien. „Ga maar aan de lijn staan. Plak ken. Dat deed je vroeger ook als rechterspits," gilde De Vos naar Petra Stoel-Noor- dijke. De reactie bleef niet uit. „Maar toen zat er wel 25 kilo minder aan." Lol Langs de lijn kon De Vos zijn lol niet op. „Die goal van Pe tra Dugardein, dat heeft me geld gekost. We hadden een premie op gekopte doelpun ten. Dat heeft me wat geld gekost." Anja de Glopper- Van der Wekken redde na mens 'WIK-oud' de spreek woordelijke eer en Patricia van Grunsven ,(5-1) werd de laatste doelpuntenmaker on der De Vos. Toch wist hij, zoals altijd, ook nu weer zijn conclusie uit de wedstrijd te trekken. „Als alle geroutineerde da mes waren blijven voetbal len, hadden we nog hoger kunnen spelen. Zeker in de tweede klasse, de klasse bo ven ons." Lachend geeft De Vos antwoord op de vraag of hem nog meer te wachten staat. „Nee, nee, nee, die ho ge hoed raakt leeg. Maar het wordt allemaal bijzonder op prijs gesteld door mij. Eigen lijk ben ik een man van wei nig soeza. Het is erg leuk ge weest." Selectie WIK-dames: Maris- ka Hart, Anja Stouten, Su- zanna van der Meer, Lisette de Vlieger, Caroline Stouten, Rianne Hart, Jaime van Be- veren, Yoeri van Beveren, Esmeralda de Vos, Veronica Berrevoets, Monique Berre voets, Petra van Grunsven, Petra Dugardein. Selectie WIK-oud-dames: Jos Flikweert-Van Langeraad, Mariette Bolkenbaas, Petra Stoel-Noordijke, Lianne de Graaf, Anja de Glopper-Van der Wekken, Conny Pape- veld-Van der Velde, Sylvia de Jonge-Matthijsse, Diana van der Velde, Diana Witten- berg-De Bil, Joke den Boer- Hanse, Marleen Theunisse- Den Boer, Margo Capelle, Anniek ten Voorden-Schie- wold, Loes Marinus-Kotoun, Maaike 't Mannetje, Anja de Vlieger-Bevelander, Jenny Bevelander-Den Boer, Marja Bolle-van der Have, Ciska Berrevoets. Wel aanwezig, niet spelend; Inge Hubregtse en Christel Meerdink. Een overval op Denny de Vos. (Foto: Marijke Folkertsma) SANTA CRUZ (RTR) - De Braziliaanse voetbalve detten hebben vechtlust getoond in de tweede wed strijd van de Copa America. In het duel tegen Mexi co zette de ploeg een achterstand van 2-0 om in een 3-2 overwinning. In groep C gaat de wereld kampioen nu met zes punten uit twee wedstrijden aan de leiding en heeft zich verze kerd van een plaats in de kwartfinales. Mexico en Co lombia, dat met 4-1 van Co- sta Rica won, volgen op drie punten. Ondanks het ontbreken van de helft van het basisteam konden de veelal jonge Mexi canen het spel in de eerste 45 minuten dicteren. Met twee doelpunten van Hernandez nam de ploeg voor rust riant de leiding. Irritaties Hoewel de irritaties aan Bra- zilaanse kant groeiden, kon de formatie van Zagallo zich in de tweede helft herstellen via treffers van Aldair en Ro- mario. Na de gelijkmaker eisten de doelmannen de hoofdrol op. Eerst hield de Braziliaanse sluitpost Taffarel zijn ploeg overeind met een prima red ding op een inzet van Blanco. In het andere doel voor kwam Rios doelpunten van Romario en Ronaldo. Tien minuten voor tijd wist Leonardo de Mexicaanse doelman toch te passeren. Hernandez kreeg in de slot fase nog twee goede kansen om gelijk te maken, maar hij miste. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat John ny Quaak 'In de schijnwer per'. De tennisser uit Burgh- Haamstede was afgelopen zaterdag de beste op een jeugdtoernooi in Zwijn- drecht door vijf keer op rij te winnen en de favoriet voor de eindzege te verslaan. Quaak werd dit seizoen al derde bij de Zeeuwse kam pioenschappen tot en met veertien jaar en promoveer de met LTC Zierikzee naar de tweede klasse junioren in de landelijke zondagcompe titie. Naam: Johnny Quaak. Geboren: 12 april 1983. Woonplaats: Burgh-Haamstede. Sport: Tennis. Club(s): TC Westerschouwen, LTC Zierikzee. Beroep: Scholier (Mavo 2). Hobby's: Tennis en voetbal. Favoriete sporten: Tennis. Laatste boek: Oosterschelde windkracht 10. TV-programma's: Heb niet echt een favoriet tv- programma. Kranten/tijdschriften: Hitkrant en Algemeen Dag blad. Muziek: Hardcore. Eten: Friet. Drinken: Alles. Uitgaan: Ja, doe ik ook. Mooiste plekje op Schouwen- Duivcland: De tennisbaan in Zierikzee. Favoriete stad in Nederland: Amsterdam. Vakantie: Geen school. Geloof: Heb ik niet. Heeft hekel aan: Zou ik niet weten. Slechtste eigenschap: Niet dat ik weet. Beste eigenschap: Presteren. Mooiste sportmoment: Jeugdtoernooi in Zwijn- drecht gewonnen. Vervelendste sportmoment: Een belangrijke finale ver liezen. Blessures: Tennisarm, scheurspiering voet, knieblessures. Sportief doel: Ik wil heel veel ver komen in de tennis. Sportvrouw/sportman van Zeeland: Heb ik niet. Beste tennisser: Pete Sampras. Slechtste tennisser: Jacco Eltingh. Lente in Zeeland: Weet ik niet. Winnen: Bekers en punten. Waar b lijfje voor thuis: Voor niks, ik ga altijd naar buiten. Grootste angst: Bungee-jumpen. Tennis op Schouwen-Duive- land: De Zeeuwse kampioen schappen tot en met veertien jaar. Hockey-interland hij HSD redelijk bezocht Brian van Geer was één van de uitblinkers in een wedstrijd tegen de Hockeyschool Zeeland. Hij scoorde een keer. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Een open dag, een wedstrijd (1-4) tus sen de jongens A van HSD en Hockeyschool Zeeland en een heuse interland (1-6) tussen Jong Oranje en Jong Australië. Dat waren de ingrediënten om het Zeeuwse hockey het afgelopen weekeinde in de schijnwerpers te zetten. De eilandelijke hockeyver- eniging, HSD, plukte er kleine vruchten van. Hockey in Zeeland is niet de meest makkelijke sport om te beoefenen. De afstanden vormen een probleem, de meeste jongeren verlaten als ze twintig jaar zijn de Zeeuw se eilanden om te studeren, voor een aantal mensen is sporten op zondag vanwege geloofsovertuiging onmoge lijk en om hockey hangt nog immer een kakkerig imago. Genoeg redenen om de pro vinciale hockeysport een flinke injectie te geven, vond ook de nationale hockey- bond. In samenwerking met het Zeeuwse district, verte genwoordig door zes clubs (Rapide, Olympia, Goes, Vlissingen, Middelburg en HSD), is een aantal activitei ten opgezet. Eerder in het seizoen werden er bijscholingsavonden, trai nerscursussen en clinics ge houden. Zaterdag en zondag zette HSD de poorten van sportpark Bannink open voor een open dag en twee wedstrijden van niveau. Een kleine vijftien kinderen be sloten om zaterdag een kijk je te nemen bij HSD. „We hadden op iets meer ge hoopt," sprak pr-vrouw An- kie Smit. Toch besloten zes kinderen, vier meisjes en twee jongens in de leeftijd van zes tot en met acht jaar, na de zomer lid te worden. Als welkomstcadeau krijgen de nieuwe jeugdleden een stick. Spelen bij HSD doet de vaste kern van de A-junioren al sinds ze zeven, acht jaar oud is. De ploeg, waarvan de meeste hockeyers nu zestien en zeventien jaar zijn, speel de zondag tegen een jongens selectie van Hockeyschool Zeeland. Dit gemiddeld twee jaar jongere team had met name meer technische vaar digheden in huis en drukte deze capaciteiten in de eerste helft uit in drie doelpunten. Brian van Geer scoorde na mens HSD tegen na een fraaie solo door het hart van de vijandelijke defensie. De Zierikzeese hockeyer ver gat na rust vaker te scoren of af te leggen naar ploeggeno ten die er veel beter dan Van Geer voor stonden. HSD was in de tweede helft vaker op het speelveld van Hockey school Zeeland te vinden, dat vooral fysiek en conditioneel tekort stak. De Zeeuwse se lectie bepaalde de eindstand op 4-1. De goals werden ge maakt door Wesley .Maljaars (tweemaal), Martijn Nuis en Floris van Werkum. Trainer van Hockeyschool Zeeland, Jules Verheem, con stateert vooruitgang bij de selectie die voor een groot deel uit jongens van Middel burg en Vlissingen bestaat. „Er is talent genoeg. Ze zijn alleen niet gewend structu reel te hockeyen." Verheem gelooft dat vier tot zes jon gens van de tegenwoordige selectie kunnen doorstromen naar de eerste klasse van het landelijke hockey. Zover ko men de A-jongens van HSD niet meer. De ploeg, het afge lopen seizoen getraind door André Vis en gecoacht door Dick Meeles, werkte een re delijk jaar in de competitie af. Twee personen, Brian van Geer en Berl-Jan Zondag, kwamen dit jaargang al voor het eerste herenteam uit. Niet voor niets liet Van Geer zich zondag gelden. Regiowedstrijden Terneuzen TERNEUZEN - De atleten van Delta Sport hadden een aanzienlijk aandeel in de Zeeuwse overwinning tijdens regiowedstrijden in Terneuzen. Aan deze competitie deden afgelopen zaterdag de jeugdselec- ties uit Zeeland, West-Noord-Brabant en Dordrecht mee. Midden-Holland ontbrak. Individueel gezien was Ma- rijn van Kralingen het suc cesvolst. Hij won het hoog springen met 1.70 meter en was overduidelijk de beste bij het kogelstoten met 13.81 meter. Deze stoot was slechts een centimeter minder dan het elf jaar oude en onaan tastbaar geachte clubrecord. Carlos Slinkert, C-junior, won zijn serie op de honderd meter in 12.2 seconden, goed voor een tweede plaats in de eindsuitslag. De C-meisjes Emmely Schot en Sue Doek- sen deden beide goede zaken. Schot sprong 5.87 meter ver. Dit betekende een tweede plaats en een verbetering van haar persoonlijke re cord. Doeksen werd bij het verspringen derde met 4.61 meter en tweede op de tach tig meter sprint na 10.8 se conden. Simon van Kralingen wierp de discus bij de D-junioren onbedreigd naar 25.04 meter en werd derde op de tachtig meter sprint in 10.8 secon den. Hans Stoutjesdijk sprong het hoogst van alle maal, 1.45 meter. Bij het ver springen werd Stoutjesdijk tweede met 4.69 meter. De pupillen werkten per ca tegorie een driekamp af. Bij de meisjes A2 werd Ellen Schreurs knap derde. Nick Kappetijn finishte bij de jon gens B als tweede. Beide at leten dankten hun hoge klas sering aan het werpen. Uitslagen Pupillen Jongens C (40m/ver/bal): 5. L. van Steenis 7.2 sec./2.72 mtr/21.28 mtr. Jongens B: 2. 6.7/3.55/33.22, 8. P. van Nieuwenhuijze 6.8/ 3.70/17.82. Meisjes B: 6. E. Bambelt 6.7/3.64/16.34, 10. D. Fluijt 6.7/3.43/8.32. Jongens A tweedejaars (60m/hoog/kogel): 6. B. van Kralingen 9/7/1.20/8.54. Meisjes A tweedejaars: 3. E. Schreurs 9.4/1.10/7.53. Junioren Jongens D 80 me ter: 3. S. van Kralingen 10.8 sec, 1000 meter: 6. M. Heeres 3.30.0 min., hoogspringen: 1. H. Stoutjesdijk 1.45 mtr, ver springen: 2. H. Stoutjesdijk 4.49 mtr, discuswerpen: 1. S. van Kralingen 25.04 mtr, 5. M. Heeres 20.04. Jongens C 100 meter: 2. C. Slinkert 12.2 sec., hoogspringen: 1. M. van Kralingen 1.70 mtr, versprin gen: 5. C. Slinkert 5.01 mtr, kogelstoten: 1. M. van Kra lingen 13.81 mtr, 4. C. Slin kert 11.56. C-meisjes 80 meter: 2. S. Doeksen 10.0 sec., verspringen: 2. E. Schot 4.87 mtr, 3. S. Doeksen 4.61, discuswerpen: 8. A. van de Wekken 17.48 mtr, speerwer pen: 6. E. Schot 21.76 mtr. Vier palingen, bot en puitaal ZIERIKZEE - Met vier palingen, een bot en een pui taal werd Ko Romijri winnaar van de jaarlijkse nachtwedstrijd van Hengelsportvereniging Drei- schor. Er werd vrijdagavond gevist van tien uur tot een uur na middernacht aan de zeedijk bij 'Levensstrijd' in Zierik zee. In het eerste uur van de wedstrijd was het nog licht en werd er weinig gevangèn. Alleen Romijn kon toen al een bot vangen. Donker De eerste palingen werden gevangen toen het helemaal donker was. Ko Romijn wist er al snel drie te vangen, zo dat die samen met zijn eerste bot al een flinke voorsprong had. Elders op het parcours werd er ook paling gevan gen,, maar ook nog bot, pui taal en zelfs geep. In totaal werden er 23 stuks vis gevan gen met een totale lengte van bijna negen meter. De eer voor de grootste vis van de wedstrijd ging naar Romijn en Johan Rombouts die respectievelijk een pa ling en een geep van 59 centi meter vingen. Mede door die vangst werd Rombouts twee de in de nachtwedstrijd. Al les bij elkaar ving hij twee gepen en een paling. Uitslag: 1. K. Romijn 233 punten, 2. J. Rombouts 150, 3. A. van der Werf 77, 4. J. Kommer 67, 5. A. van der Welle 54, 6. A. Fluijt 45, 7. J. van der Velde 43, 8. R. den Engelsman 38, 9. K. Kloet 37, 10. F. Beekman 35, 11. R. de Jonge 32, 12. D. Fluijt 29, 13. W. Verwest 25. TENNIS GOIRLE - Johnny Quaak gaat vrolijk door met win nen. Na de eindzege in Zwijn- drecht, waar hij een K4- jeugdtoernooi tot en met veertien jaar op zijn naam schreef, gaat het hem in het Brabantse Goirle ook voor de wind. In de eerste ronde versloeg de tennisser uit Burgh-Haamstede Lodewijk Stroy met 6-1 6-0. In Goirle betreft het ook een K4-toer- nooi waar punten voor de na tionale ranglijst tot en met veertien jaar zijn te verdie nen. Springconcours in Rockanje ROCKANJE - Stef Nelisse behoudt zijn goede vorm van de laatste weken. Tijdens een springs- concours in Rockanje veroverde de ruiter uit Noordgouwe afgelopen weekeinde andermaal een hoofdprijs. Eerder deze maand was Nelisse in Willemstad en Hoek van Holland in goede doen. Nelisse verscheen in Roc kanje met Kimball aan de start voor het springcon cours in de B-klasse. Tij dens het eerste parcours strandde hij op een vijfde plaats na een balk te heb ben omgegooid. Michel Priemis eindigde tweede. Een tijdfout kostte de rui ter uit Renesse op zijn paard Leolux de zege. Het tweede parcours legde Nelisse tweemaal (klassiek en barrage) foutloos af. Hij was de enige deelnemer die zo vlekkeloos reed. Priemis viel hier buiten de prijzen. Beide ruiters springen eveneens in de L-klasse, maar hadden hier geen suc ces. Dat was wel weggelegd voor Maruja Speelman, de vriendin van Nelisse. Zij behaalde met Henry van Rustenburg op het dres- suurconcours in de B-klasse twee winstpunten. De tweede proef won ze, in de eerste werd ze vijfde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6