Oranjefans in grote spanning Zeelandia zaalvoetbaltoernooi krijgt Veenendaal als winnaar Zeeland's grootste avondwandelvier daagse voor de 47e keer van start GESLOTEN Ramses Bekkenk levert topprestatie op de 3000 meter Susanne Timmer wint Grand Prix toernooi doJiuhj atW ju*; tot icao um Honderdveertig wandelaars minder dan vorig jaar Anja Stouten twee records JL DINSDAG 16 JUNI 1992 NR 25170 Ruim vijftienhonderd mensen zorgden maandagavond voor een krioelende massa op het Havenplein in Zierikzee. Schoolkinderen en leerkrach ten van alle dorpen van Schou- wen-Duiveland, verenigingen en individuelen zochten hun plaatsje om de eerste avond in een feestelijke optocht achter drumband Kunst en Eer via de Zuidhavenpoort Zierikzee te verlaten. Uitgezwaaid door va der, moeder, opa, oma en vrien den was de uittocht weer een ware happening. De Zierikzeese Avondvier daagse is al jaren het grootste wandelevenement van Zee land. Maar toch moet de orga nisatie het dit jaar met hon derdveertig wandelaars min der doen. Vorig jaar kwamen er nog 1675 deelnemers aan dé start en in 1990 telden de orga nisatoren van de Avondvier daagse 1586 wandelaars. ,,In déze editie hebben We duide-" lijk te maken met de Europese voetbal-kampioenschappen", vertelt Kees Verwijs. Tevreden „Maar ondanks minder wande laars zijn wij met deze deelna me dik tevreden. De voetbal kampioenschappen zijn nu eenmaal zeer populair en voor al op de vijftien kilometer kost ons dat deelnemers. Wij hopen dat de wandelaars ons ook don derdagavond trouw blijven want dat is de meest kritische avond in verband met de voet balwedstrijd Nederland- Duitsland om 20.15 uur", ver klaart Kees Verwijs die snel op weg moest om de organisatie te assisteren langs de wandelrou te. Dat het grootste gedeelte van de wandelaars voor de acht ki lometer gekozen had werd rond de klok van acht uur dui delijk. De meesten hadden er een stevige wandeling van ge-' maakt om alsnog tijdig thuis te zijn om de voétbalwedstrijd van Nederland tegen GOS om 20J.5 uur te kunnen zien. ,,Ja, ze waren na binnenkomst snel verdwenen", vertelde bestuurs lid An ja Scheermeijer. Voor de 47e Zierikzeese Avond vierdaagse loopt Jannie Knuist voor de 39e keer mee. Rinus van de Houten van Rust Roest en Jannie Schot van atle- tiekclub Delta Sport wandelen voor de 37e keer. De 52-jarige Kees Knuist uit Zierikzee maakt voor de 35e keer de Avondvierdaagse mee. Op de eerste wandelavond maakte Verschoore foto's van de deel nemers die vanaf woensdag avond onder De Beuze of bij dansschool Kramer -te verkrij gen zijn. Onderweg krégen'alle ZIERIKZEE Het be stuur van de Zierikzeese Avondvierdaagse ver zoekt het publiek om op de laatste dag, donder dag, geen auto's te par keren op de Lange Blok- weg en De Emil Sand- strömweg. Vooral de laatstgenoemde weg moet de ZWN-bus en eventueel de ziekenauto vrije doorgang krijgen. Door de afscherming van paaltjes tussen het voetpad en rijweg in combinatie met gepar keerde auto's kan dit problemen opleveren. Advertentie imSTKJULlSRIK SCIUT1)DKD12URS Wegens besloten party is ons terras op DONDERDAG 18 JUNI Wij wensen de wandelaars veel succes en tot volgend jaar. IFilf A/B-juniorenploeg naar landelijke finale VLISSINGEN - Tijdens de A/B-junioren atletiek- competitie in Vlissingen blonk de B-junior Ramses Bekkenk weer uit op de kunststof-accommodatie Baskenburg. Samen met de twee jaar oudere atleet René van Dijke liep de 15-jarige Bekkenk naar een geweldige tijd op de 3000 meter. In een uitstekende samenwer king en onder ideale weersom standigheden realiseerden zij beiden een clubrecord voor hun atletiekvereniging. Voor Ram ses Bekkenk was de tijd van 8.53.4 minuten niet alleen een clubrecord maar de beste Zeeuwse prestatie voor B- junioren. Daarnaast neemt de Zierikzeese atleet een top- plaats in op de Nederlandse seizoen ranglijst. Voor Bek kenk betekent de prestatie, na Simon Blom (8.26.5), Peter Wie laard (8.40.6) en Kees Verkerke (8.50.0) een vierde plaats op de ranglijst aller tijden bij de se nioren van Delta Sport. Ivor Landburg Ramses Bekkenk bejiaalde in het sterke deelnemersveld ove rigens een tweede plaats. De eerste plaats ging naar René van Dijke die een sterk eind- schot had en finishte in 8.52.5 minuten. Theo Rabout uit Oostburg profiteerde van het sleuren door Bekkenk en Van Dijke en liep ook naar een per soonlijk record van 8.55.0 mi nuten. Ook Anné van Duiven - dijke uit Terneuzen liep voor het eerst in zijn leven onder de negen minuten (8.59.0). Een geweldige ontwikkeling maakt de jonge B-junior atleet Ivor Landburg mee. Landburg, die in Nieuwe-Tonge woont en sinds een aantal maanden lid is van atletiekclub Delta Sport, liet in Vlissingen zien dat er in de toekomst degelijk rekening met hem gehouden moet wor den. Bij iedere Wedstrijd ver betert de LTS-scholier zijn per soonlijk prestaties zo ook bij het hoogspringen in Vlissin gen. Een sprong van 1 meter en 80 centimeter is voor een atleet die nog maar zo kort met atle tiek bezig is een knappe pres tatie. Op de honderd meter sprint liep Landburg ook een persoonlijk record van 12.0 se conden. Meisjes-kwartet Tijdens de A/B-competitie bij de jongens kon Delta Sport maar drie atleten op de been krijgen waardoor de ploeg in de 2e klasse landelijk niet echt meetellen. Zelfs een estafette ploeg kon niet gevormd wor den waardoor veel punten ver loren ging'. Voor de A/B- meisjesploeg is het kwartet Monique Schipper, Renate van der Hoek, Liesbeth Oud en Ma- greet Baakman ijzersterk. Na dat vorig jaar in de landelijke finalewedstrijd wegens een en kelbreuk van Van der Hoek en een enkelblessure van Ascha Kikstra een podiumplaats ver loren ging, zo lijkt het kwartet nu met een schone lei begonnen te zijn. Monique Schipper won twee keer haar atletiekonderdeel. Dde atlete die puur recreatief bezig is won het kogelstoten met een afstand van 11 meter en 96 centimeter. Ook de één kilo discus ging naar een win nende afstand van 41 meter en 72 centimeter. Liesbeth Oud uit Middelharnis lijkt langzaam maar zeker weer hersteld te zijn van blessures. De 18-jarige atlete liep op de 400 meter naar 63.4 seconden en op de 800 me ter bleef de klok stilstaan op 2.27.9 minuten. Op de 800 me ter betekende dat dat zij tien seconden langzamer liep dan haar persoonlijk record van twee jaar geleden. Door de prestaties van het Del ta Sport kwartet eindigen zijn in het klassement van de deel nemende ploegen in Vlissingen als tweede achter AV'56 uit Goes. Hiermee gaat Delta Sport met een vijfde plaats in de 2e klasse landelijk klasse ment naar de finalewedstrijd in september om de Nederland se club-kampioenstitel. Uitslagen Jongens A/B-junioren: Ram ses Bekkenk 3000 meter, 8.53.4. 400 meter, 56.8. Arjan Kal wij discuswerpen, 18.64 meter. Ko gelstoten, 9.29 meter. Ivor Landburg hoog, 1.80.100 meter, 12.0 sec. Einduitslag klasse ment: 1. Atletica, Vlissingen 7236 pnt. 2. Atilla, Tilburg 6463 pnt. 3. Groene Ster, Zevenber gen 6278 pnt. 4. Delta Sport,. Zierikzee 3119 pnt. Meisjes A/B-junioren: Moni que Schipper, kogelstoten 11.96 meter. Discus, 41,72. Renate van der Hoek, speerwerpen 1.45. hoog 1.45. Liesbeth Oud, 800 meter, 2.27.9. 400 meter, 63.4. Magreet Baakman, ver springen 4.17. 100 meter, 13.9. Einduitslag klassement: 1. AV'56, Goes 6775 pnt. 2. Delta Sport, Zierikzee 6307 pnt. 3. Atletica, Vlissingen 6010 pnt. 4. Atilla, Tilburg 5888 pnt. deelnemers gratis een zakje chips van Croky. De EHBO van de Rode Kruis Colonne Zierik zee had gisteravond (maandag) geen noemenswaardig werk te verrichten. De organisatoren meldden geen uitvallers zodat vanavond (dinsdag) weer 1535 wandelaars zich verzamelen op het Havenpark in Zierikzee. Hieronder volgt de route-be schrijving voor de resterende drie dagen. Dinsdag 16/6: 15 km: Mol - Schuithaven Lange Nobel- straat - St. Anthoniesdam - Korte Nobelstraat - Nobel- poort - linksaf voetpad prov. weg richting Haamstede - bij stoplichten oversteken - Zand weg - Gasthuisdreef - prov. weg - Klerksweg - Boerenweg - Gre- velingenpad - Grevelingen- straat - Scheldestraat - Zank- kreekstraat - Levenstrijdweg - Weldamseweg - Havenweg - Eerste Weegje - Laan v. st. Hi- laire - Hoofdpoortstraat - Nieu we Haven - Nieuwe Boo- gerdstraat - Visstraat - Haven plein - 't Vrije. 8 km: Mol - Schuithaven - Lan ge Nobelstraat - St. Anthonies dam - Korte Nobelstraat - vóór Nobelpoort linksaf over de Wandeling - Zuidwellebrug - Laan van St. Hilaire - bij stop lichten oversteken - prov. weg - Zandweg - Gasthuisdreef - prov. weg - Klerksweg - Boe renweg - Grevelingenpad - Gre- velingenstraat - Scheldestraat - Weststraat - Poststraat - Appel markt - Havenplein - 't Vrije. Woensdag 17/6: 15 km: Haven- park z.z. - Oude Haven n.z. - Noordhavenpoort - Gracht weg - Caustraat - Tunnel - fietspad rechtsaf naar boven - Rijksweg - Oude Polderdijk - Nieuwe weg - Zuiddijk - Roterijdijk - prov. weg - Kadeweg - Emil Sandströmweg - Koning Gustaafweg - Tunnel - Schuur- beque Boeyestraat - 't Vrije. 8 km: Havenpark z.z. - Oude Haven n.z. - Noordhavenpoort - Grachtweg - Maltastraat - Kaersemakerstraat - de Kan terlaan - Tunnel - fietspad rechtsaf naar boven - Rijksweg - Oude Polderdijk - Bette- waerdsedijk - Rijksweg - Tun nel - Zille - Scheepstimmerdijk - Noordhavenpoort - Oude Ha ven n.z. - Havenpark n.z. - Vrij- poortje - 't Vrije. Donderdag 18/6:15 km: 't Vrije - Grachtweg - Rotonde - Oude Weg - Heuvelsweg - Kakkers- weelweg - Schouwse dijk - Prov. weg - Lange Blokweg - Nobelpoort - Korte Nobel straat - Watermolen - Verre- nieuwstraat - Melkmarkt - Mol - Havenplein - Havenpark z.z. Kraanplein' -Havenpark n.z. - Havenplein. 8 km: 't Vrije - Schuurbeque Boeyestraat - tunneltje - Kon. Gustaafweg - E. Sandströmweg - Kadeweg - Hoeveweg - Schouwsedijk - prov. weg - St. Joostweg - Zuiddijk - prov. weg - Heesterlustweg - Donkereweg - Schouwsedijk - prov. weg - Lange Blokweg - Nobelpoort - Korte Nobelstraat - Watermo len - Verrenieuwstraat - Melk markt - Mol - Havenplein - Ha venpark z.z. - Kraanplein - Ha venpark n.z. - Havenplein. CADZAND - In de badminton- finale van het Grand Prix jeugdtoernooi in de sporthal in Cadzand is Susanne Timmer kampioen geworden in het dames-enkelspel klasse vier B. Bij het herenduhbelspel wer den in de tweede klas A Frans Koopman en Erik Timmer door een fraaie prestatie kam pioen. Tijdens zes Grand Prix wed strijden, die afgelopen seizoen werden gespeeld in 's-Graven- polder, Tbrneuzen, Heinkens- zand, Hulst, Vlissingen en Oost-Souburg konden de Zeeuwse jeugdbadmintonners zich kwalificeren voor de eind ronden. Tien van de twaalf le den van badmintonclub Zierik zee wisten zich te kwalificeren voor het toernooi dat onlangs in Cadzand werd gehouden. Zilveren medaille In de klasse 1D behaalde Mi chel Ravia een keurige tweede plaats in het enkelspel en Mau rice Ravia kwam tot dezelfde prestatie in de klasse 4B. Frans Koopman behaalde naast de gouden medaille in het heren dubbelspel ook nog een zilve ren medaille in het enkelspel in klasse 2A. De district jeugdcommissie van Zeeland in samenwerking met badmintonclub Schepnet uit Sluis zórgde voor een uit stekende organisatie. In een zeer groot toernooi, waar de beste spelers van Zeeland el kaar ontmoetten kwamen de overige leden van badminton club Zierikzee in actie: Carola van de Have (Klasse 3A DE). Jolanda van Groningen (Klas se 3A DE). Mark den Boer (K'asse 2A HE). Mirelle van do Have/Susanne Timmer K lasso 4A DD). M VMM OfcAMïf 1*1»* KjM t.t Onder warme temperaturen vertrokken gisteravond (maandag) vol goede moed 1535 deelnemers voor de acht of vijftien kilometer. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Onder tropische temperaturen is gisteravond, maandag, de 47e Zierikzeese Avondvierdaagse van start gegaan. In totaal gingen 1535 wandelaars, begeleid door de drumband Kunst en Eer, uit de binnen stad naar de polderwegen rondom Zierikzee. Getooid in korte broeken en luchtige shirts lopen 1510 deelne mers de acht kilometer en 25 wandelaars kozen voor de vijftien kilometer. gen finalewedstrijden: Vuur vreters - Roma Gold 2-2. Rona wns. L O - Van Esso 2-3. Pan da Boys 1 - OR. 3-4. DC - Wom- melgem 2-5. Fruitstip - Pom- peplaan 1-6. Véé-traan panda Boys 2 1-2. Witte Tornado - Ma- ro 2-2. Eindstand: 1. Maro, Vee nendaal. 2. Witte Tornado, proefbakkers. 3. Panda Boys 2, poederafd. 4. Véé-traan, kan- toorafd. 5. Pompeplaan, Fries land. 6. Fruitstip, Carels Goes. 7. Wommelgem, Belgie. 8. DC, expeditie. 9. OR, onderne mingsraad. 10. Panda Boys 1, poederafd. 11. Van Esso, Rot terdam. 12. L O, Zierikzee. 13. Roma Gold, poederafd. 14. Vuurvreters, brandweer. HULST - D-juniore Anja Stou ten uit Ouwerkerk heeft in een matig bezette atletiekwed strijd in Hulst voor twee club records gezorgd. De enige Delta Sport atlete die de moeite had genomen om af te reizen naar Zeeuws-Vlaande- ren krikt haar prestatie weer op een hoger niveau. Vooral de prestatie op het atletiekonder deel kogelstoten was 'zeer ac ceptabele met 13 meter en 23 centimeter. Hiermee verbeter de zij haar eigen elubrecord voor de derde keer dit seizoen. De afstand van 29 meter en 40 centimeter bij het speerwerpen betekende haar tweede clubre cord op de enige sintelbaan in Zeeland. De 13-jarige mcerkampster be haalde nog drie overwinnin gen. Bij het discuswerpen (26,94 meter), verspringen (4,06 meter) en hoogspringen met 1 meter en 45 centimeter. ZIERIKZEE - De Oranjefans worden op de proef gesteld. Het Ne derlands voetbalteam kwam gisteravond (maandag) niet verder dan een gelijkspel van 0-0 tegen GOS. Doordal Duitsland mei 2-0 won van Schotland wordt donderdagavond 18 juni een belang rijke voetbalavond. De mogelijkheid beslaat dat GOS, Duits land en Nederland gelijk eindigen in de poule. Nederland speelt donderdagavond tegen Duitsland. Die wedstrijd zal zoals altijd een zwaar beladen duel worden. Menige Oranjefan zal dan ook weer voor de televisie gekluisterd zitten. De CD-winkel M&M Music op de Dam in Zierikzee twijfelt geen enkel moment om ze ker die wedstrijd niet te missen. De eigenaar houdt van Oranje en sluit de winkel een uur vroeger dan normaal. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Het Zeelandia zaalvoetbaltoernooi kreeg zaterdagmiddag in sporthal Onderdak in Zierikzee een uitstekende finale. Witte Tornado, de proef bakkers van Zeelandia, capituleerden pas na de strafschoppen-serie tegen Maro uit Veenendaal. De bakkers konden geen enkel schot verzilveren terwijl hun col lega's uit Veenendaal twee van de drie schoten achter Jan Pollemans uit Nieu- werkerk lieten belanden. Damesvoetbal In de vijftiende minuut van de wedstrijd kwam Witte Tornado opnieuw op voorsprong. Maar deze voorsprong was van zeer korte duur doordat vijftien se conden later door een Marospe- ler de stand weer gelijk werd getrokken. De strafschoppen bracht uiteindelijk het Maro- team de toernooi overwinning. Ondanks de heldenrol van Jan Pollemans voor zijn ploeg Wit te Tornado tijdens de twintig minuten durende finale-wed strijd in sporthal Onderdak in Zierikzee eindigde het duel in 2-2. Doordat de organisatie een extra spelregel had toegevoegd waarbij drie corners een penal- ty betekenden waren er tijdens verschillende wedstrijden al verrassende uitslagen geno teerd. Ook moest Witte Torna do na een 1-0 voorsprong er aan geloven. Maar Pollemans zorg de voor een huzarenstukje door de keiharde knal vanaf de zes meter stip te keren. Jammer was het voor de Nieuwerkerk- se proefbakker dat zijn verde digers de bal niet goed wegwer ken waardoor de bal tien se conden later nog tussen de doelpalen rolde: 1-1. Het Zeelandia-toernoni, waarbij veertien spelers in beide sport hallen van Onderdak actief waren, toonde verschillende span nende duels. René Willemse (links) van L& O probeert een speler van Carels uit Goes uit te spelen. (Foto: Marijke Folkertsma). Het Zeelandiatoernooi, waar aan veertien ploegen deelna men vanuit verschillende Zee- landia-afdelingen, werd gehou den in de beide sporthallen van Onderdak in Zierikzee. Naast de poulewedstrijden vonden aan Ket einde van de middag de finale-wedstrijden plaats. Ook kwamen de dames van Laken- man Ochtman uit Zierikzee en Maro uit Veenendaal in ac tie. In drie gespeelde wedstrij den ging één keer de winst naar L &0 en één keer naar Maro. De laatste wedstrijd eindigde in 1-1 waarna de ploeg uit Zie rikzee de definitieve winst opeiste met het beter nemen van de strafschoppen. Uitsla-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9