Negen Schou doorstaan de wse combinaties eerste schifting Quaak de beste in Zwijndrecht Kwiek wil eerst teams rondkrijgen Van Gaal verzoent zich met sportpers Gran Dorado Port Zélande Run blijft spectaculair groeier^ logische zege Vermeide Jeugdranglijsttoernooi Verbeek optie als trainer Dertiende stek turnster Saman In boter advertentie Poeder wereldkampioen WBU in cruisergewicht PPCSD organiseert voor het eerst kwïlificatiewedstrijden Winnaar looft wedstrij d OUDDORP - In een tijd dat het niet meevalt iets leuks voor de mens te organiseren, is de Gran Dora do Port Zélande (GDPZ) Run een zéér positieve uit zondering. Een spectaculair groeiend deelnemers aantal (inclusief trimloop), een sterke winnaar (Middelburger) John Vermeule en tevreden gezich ten bij de organisatie en het vakantiepark vormen de basis voor het huidige succes van de atletiekwed-" strijd. Wim Schot, aanspreekbuis namens de organiserende at letiekvereniging Delta Sport, had er heel goed aan gedaan Vermeule zelf te bel len en hem te vragen afgelo pen weekeinde naar het va kantiedorp Port Zélande af te reizen. Want als je de hard loper, vorige week nog twee de bij de Nederlandse kam pioenschappen halve marathon, moet geloven, komt niet alleen hij terug maar probeert hij ook enkele toppers te strikken voor de vierde uitvoering in 1998. Waar contacten in de natio nale atletiekwereld al niet tot kunnen leiden. Vroeger was er de PZC-loop, een re gelrechte atletiektrekker. Tot zoiets zou de GDPZ-run kunnen uitgroeien, denkt Vermeule. ,,Ik wil daar best aan meehelpen," bood hij Schot spontaan aan. „Het is een goede zet geweest om Vermeule hier naar toe te trekken. Het is en blijft een uitstekend atleet met het hart op de goede plaats," sprak Schot in mooie woor den. De atletiekvereniging kon zonder enige twijfel tevre den zijn met zo'n winnaar die zich misschien gaat opwer pen als ambassadeur van de wedstrijd qver tien Engelse mijlen (ruim zestien kilome ter). Schot toonde zich zelfs zeer tevreden. Traditie Ondanks donkere, dreigende donderwolken bleef het droog en hield Delta Sport een traditie in stand dat het bij haar evenementen bijna altijd droog is, de sfeer was prima en, het allerbelang rijkste, er waren honderd lo pers meer dan tijdens de tweede editie in 1996. „We doen het stapje voor stapje," doelde Schot op de stijging. „Wehebben niet het idee dat we bet voor niets hebben ge daas." Met deze uitspraak stelde Schft zich iets te bescheiden op. j)e GDPZ-run kan in deze vor|n uitgroeien tot een na- tiqrale publiekstrekker, wajt de rek is er nog lang nié! uit. Het zal de spanning vaij de wedstrijd* zeker ten go^de komen. Die was name- lijt net als vorig jaar ver te zoeken. Toen zegevierde Ra- chü Ben Meziane, afgelopen zajerdag afwezig vanwege spmsorverplichtingen, met eek hand in zijn broekzak, Vermeule deed het, om in ge lijke termen te blijven, met frvfee vingers in de neus. Db enige concurrentie kwam van Michel de Maat uit V,aardingen. Tenminste als jqvan wedijver mag spreken afe iemand twee jaar heeft stilgelegen omdat hij een ei- John Vermeule (10) sloeg in de beslissende fase van de Gran Dorado Port Zélande Run toe. Michel de start als enige volgen, maar -werd drie kilometer voor het einde gelost. John Quaak (666) uit gende. e Maat (8) kon Vermeule na lurgh-Haamstede werd ne- Foto: Marijke Folkertsma) gen zaak, een sporthal in Maasland, beheert en drie kleine kinderen moet opvoe den. „Ik voelde het tijdens de wedstrijd al aankomen," zei De Maat over de winst van Vermeule. De Middelburger was al vroeg in de wedstrijd met De Maat op pad. Nog voor het eerste keerpunt haakte Edwin de Leeuw van Dynamica al af bij het duo. Om en om verrichtten Ver meule en De Maat kop werk. Het laatste stuk met de wind in de rug versnelde Vermeule en moest De Maat lijdzaam toezien hoe de Zeeuw op het vakantiepark de winst op zijn naam schreef. „Hij was gewoon weg," ver klaarde De Maat (35) de tem poversnelling van Vermeule. Treuren d,eed de Vlaardinger allerminst. Hij was allang blij dat hij zijn oude niveau na twee jaar 'niets doen' zo snel kon benaderen. „Zo kan ik nog wel tien jaar door." Weg Dat wil John Quaak ook wel. De atleet uit Burgh-Haam- stede werd tijdens de derde uitgave van de GDPZ-run ne gende en hiermee de beste Delta Sporter. Quaak bouw de zijn race zorgvuldig ,op, zocht een groepje om uit de wind („Zo vreselijk") te kun nen lopen maar eveneens om kopwerk te verrichten en sprintte in het laatste deel van hét gevarieerde parcours weg. Weg lijkt ook zijn enkelbles sure waarvan hij jaren last heeft gehad. Quaak werd er onderhand kotsmisselijk van en kwam toevallig bij een meneer in Goes terecht. Quaak liet zijn broek zakken en het euvel kwam meteen aan het licht. Een enkel waardoor de loper twintig jaar geleden was gezwikt, was niet teruggezet. Het ge beurde alsnog en zo kan Quaak zijn atletiekloopbaan met vele seizoenen verlen gen. „Als het goed is, blijft het weg," vertelde Quaak opge togen. Het uur van de waar heid komt pas volgend jaar als hij voor de marathon gaat trainen. Dan weet Quaak pas of hij definitief genezen is. De toekomst voor de GDPZ- run ziet er in elk geval ki plekker uit. Uitslagen Mannen Senioren: 1. J. Vermeule (Achilles) 50.14 minuten, 2. M. deMaat(Fortuna)50.24,3. W. Padmos (Voorne) 54.44, 4. P. Heggen (Spark) 55.22, 5. E. de Leeuw (Dynamica) 55.23, 6. M. Haselhorst (Werl) 55.39, 7. A. Vermeulen (AV'56) 55.41, 8. E. Peeman (Flakkee) 56.56, 9. J. Quaak (Delta Sport) 57.22, 10. J. de Vlieger (Trimmer) 57,33, 24. Robert Kraayenbrink (Delta Sport") 1.05.16, 26. C. Hart (Delta Sport) 1.06.50, 32. J. Geluk (Delta Sport) 1.09.2, 34. A. Lems (Delta Sport) 1.09.30, 38. G. J. de Glopper (Delta Sport) 1.10.13. Vet. 40 1. W. Besuijen (Dy namica) 57.50, 2. E. Kooman (Flakkee) 58.33, 3. J. Zuid- weg (Flakkee) 1.00.9, 4. C. Schouten (Pac) 1.00.50, 5. J. Overweel (Dynamica) 1.01.15, 8. J. Brands (Delta Sport) 1.03.12, 71. J. van Oos ten (Delta Sport) 1.22.52. Vet. 50 1. F. Boers (Thor) 59.56.00, 2. W. van Burgel (Spark) 1.01.52, 3. H. van de Heuvel (PAC) 1.01.58, 4. J. Matthijsse (Dynamic) 1.03.19, 5. F. Slooter (Flak kee) 1.04.11, 6. T. de Wit (Del ta Sport) 1.05.9, 15. A. Noor- dijke (Delta Sport) 1.10.2. Vet. 60 1. S. Verleijsen (Vet. Ned.) 1.07.57, 2. A. van Nus (Parthenon) 1.09.27, 3. F. Albers (Waterweg) 1.13.49, 4. H. Pluijlaar (Dynamica) I.15.14, 5. J. Kloet (Delta Sport) 1.17.40, ltf. J. Lekker- kerk (Delta Sport) 1.40.17. Vrouwen Senioren: 1. M. Hombergen (PAC) 57.49, 2. M. Lust (Voor ne Atl.) 1.04.14, 3. E. de Kra ker (Trimmer) 1.09.53, 4. A. Joustra (Flakkee) 1.14.59, 5. P. Rasenberg (Schelde Sport) 1.18.40. Vet.: 1. J. Brabers (Flakkee) 1.12.36, 2. A. van Hoven (Flakkee) 1.13.29, 3. S. Kip ping (Flakkee) 1.14.57, 4. M. Schruyer(Fortuna) 1.15.22, 5. J. Jongste (Trimmer) 1.16.7, 15. W. van Donk (Delta Sport) 1.25.16. Recr.: 1. R. Ohlenroth (Dyna mica) 1.09.32, 2. E. Wester- weele (Dynamica) 1.10.33, 3. H. Declercq (Dynamica) I.13.1, 4. J. Both (Pallas 93) 1.17.26, 5. S. Seymor (PAC) 1.17.52. ZWIJNDRECHT - Johnny Quaak heeft afgelo pen zaterdag een tennistoernooi in Zwijndrecht gewonnen. Het betrof een K4-jeugdranglijsttoer- nooi waarmee punten voor de nationale ranglijst tot en met zestien jaar zijn te verdienen. De tennisser uit Burgh- Haamstede begon vorige week als ongeplaatste spe ler aan het jeugdevenement in Zwijndrecht. In de eerste ronde zette hij Jos Eland kinderlijk eenvoudig aan de kant, 6-1 6-0. De tweede ronde was iets zwaarder, 6-3 7-5 tegen Rob Qiaet- vlieg. Zijn wedstrijd in de kwart finale vormde alleen in de eerste set een probleem, 7-6 6-3. Volgens Quaak speelde Ordan van de Werf, zijn te genstander, 'ziekenhuis- ballen'. Erik van Nes, favo riet voor de eindzege in Zwijndrecht, kwam in de halve eindstrijd van een koude kermis thuis. Quaak maakte hem in, 6-1 6-2. De finale ging tegen de aan vallend spelende Bas St- ruyk. Quaak probeerde met diep geslagen ballen zijn opponent achterin te houden. Hierin slaagde de Schouwse tennisser in het eerste bedrijf niet. In de tweede en beslissende der de periode bekroonde Quaak zijn prachtige zege- reeks in Zwijndrecht, 4-6 6-4 6-0. „Het was een lekker toernooi," aldus de speler. De toernooizege was Quaaks eerste op een K4- jeugdtoernooi. Deze week speelt hij een jeugdtoernooi in het Brabantse Goirle. Quaak werd onlangs derde op het Zeeuwse kampioen schap en behaalde met een jeugdteam van LTC Zierik- zee de titel in de derde klas- se junioren in de zondag competitie. BRUINISSE - Volleybalvereniging Kwiek wil eerst haar teams rondbreien alvorens de technische com missi e van de Bruse club met een damestrainer rond de tafel gaat zitten. Met Dirk Verbeek, vrij omdat MEVO moest stoppen, is wel een oriënterend ge sprek gevoerd. „We zijn druk bezig," ant woordt Kees Arensman, voorzitter van Kwiek, op de vraag of zijn club al een nieu we damescoach heeft gevon den. Belangrijker dan een trainer beschouwt hij de in vulling van de teams voor het komende volleybalsei zoen. „Als het goed is, is het bin nen veertien dagen rond." Vqoralsnog heeft Arensman geen duidelijk beeld hoe de ploegen er volgend jaar uit zien en wie er met wie gaat trainen. Pas dan kan de toe komstig trainer iets aan wor den geboden. Arensman bevestigt dat er afgelopen week met Verbeek is gesproken. „Hij behoort tot de mogelijkheden," zegt de preses, die er aan toevoegt dat er met meer mensen (tele fonisch) is gesproken. Dit zijn personen van buiten Schouwen-Duiveland. De kans dat Kwiek de trainers- vacature intern oplost, be staat nog steeds. Arensman: „Dat hebben we vanaf het begin al gezegd." MAANDAG 16 JUN11997 NR 26196 HEERENVEEN - Lianne Sa- man is op het Nederlands turnkampioenschap A-ni veau, de hoogste klasse, als dertiende geëindigd. De Zierikzeese deed dat afge lopen zaterdag in Heeren veen in haar categorie pupil len IA. Deze klasse telde negentien deelneemsters. De behaalde plaats is volgens haar trainer Koos Hamels een goede prestatie omdat Saman sinds december op het A-peil bezig is. De turnster maakte met een sprong van 9.0 een goede in druk. Ook de vrije oefening op de vloer en brug liepen be hoorlijk. De balk was met een 4.9 voor haar doen aan de lage kant. HENGELSPORT OUWERKERK - Met een bot en een paling is C. Rossen winnaar geworden van de vierde competitiewedstrijd van HSV Oosterschelde. Va der Jo en zoon Nicky Meer- dink eindigden op respectie velijk de tweede en de derde plaats. Van de 62 wedstrijd vissers slaagden 38 deelne mers erin vis uit de kreek van Ouwerkerk te halen. Uitslag: 1. C. Rossen 575 pun ten, 2. J. Meerdink 465, 3. N. Meerdink 340, 4. A. Baart 265, 5. F. Herman 255, 6. M. Roskam 251, 7. R. Timmer man 205, 8.1. de Visser 191, 9. A. de Vlieger 187, 10. B. Ver- kaart 180, 11. L. Stoutjesijk 146, 12. J. Verstraaten 145, 13. P. de Bruine 140, 14. I. Verwest 121, 15. H. Stouten 110. SNELWANDELEN COLMAR (ANP) - De Neder- landse atlete Marleen Rad der heeft zondag de mara thonwedstrijd snelwandelen van Chalons sur Champagne naar Col mar gewonnen. Ze had voor de 344.5 kilometer een tijd nodig van 46 uur en 14 minuten. Dat was een ge middelde van 7.451 km per uur. Ze had een voorsprong van 33 minuten op de Fran- caise Pajoul. AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal heeft zich verzoend met de Nederlandse sportpers. De scheide nde Ajax-coach zat dit weekeinde tenminste in dé bestuurskamer van de ArenA rond de ontbijttafel met een aantal kritische journalisten. De ontmoeting was een ini tiatief van het bureau dat het gebruik van 'echte boter' propageert. Een foto van Van Gaal met de acht journa listen, gekleed in T-shirt en eigele badjas, verschijnt als advertentie zodra de voet- balcoach bekend heeft ge maakt waar hij het komende seizoen werkzaam zal zijn. Naar verwachting is dat rond 1 juli. In zijn jaren bij Ajax heeft Van Gaal een moeizame verhouding met de sportpers gehad. De journalisten van kranten, radio en televisie deden aan de advertentie mee op voor waarde dat hun honorarium (40.000 gulden) en dat van Van Gaal (25.000 gulden) naar een goed doel ging. Dè journalisten storten hun be drag op rekening van Amne sty International. De reclamecampagne maakt deel uit van een serie adver tenties die enige jaren gele den is ingezet met de voetbal lers Frank Rijkaard en Rudi Voller. Zij troffen elkaar aan tafel na hun befaamde spuugincident, dat zich tij dens het WK-voetbal in Italië (1990) afspeelde. Ook schaat sers Ard Schenk en Kees Ver kerk en sportpresentatoren Koos Postema en Kees JanS-» ma figureerden in de reeks. MASHANTUCKET (ANP) - De Nederlandse sport wereld heeft er eeti wereldkampioen bij. Bokser Don Diego Poeder greep zondagavond in Maslian- tucket (Connecticut) de WBU-wereldtitel in het crui- sergewicht. De 25-jarige Rotterdammer was te sterk voor de negen jaar oudere Amerikaan Ter ry Ray. In de tiende ronde stopte arbiter Arthur Mer- cante (VS) het keiharde en enerverende gevecht. Voor Poeder, prof sinds april 1994, was het zijn negentien de overwinning in even zo veel profpartijen. Het was zijn vijftiende zege binnen de limiet. Ray incasseerde zijn vijfde nederlaag in zijn veer tigste gevecht. De ervaren Amerikaan toon de in het casino van Fox- wood's Resort een geweldig incasseringsvermogen. On danks een spervuur aan sto ten van Poeder weigerde hij neer te gaan. In de tiende ronde was Ray. die in zijn lange loopbaan nog nooit knock-out ging, echter niet meer in staal zichzelf fat soenlijk te verdedigen. Poeder bokste voor de eerste keer zonder de steun van Hector Roca, zijn Ameri kaanse trainer van het eerste uur. Sportieve en zakelijke meningsverschillen dreven het duo drie maanden gele den in New York uiteen. Ro ca leidde Tuur naar de we reldtitel. BRUINISSE - Negen Schouwse combinaties hebben zich tijdens kwalificatiewedstrijden in Bruinisse geplaatst voor selectiewedstrijden op 19 juli in het Brabantse Cromvoirt. Doorstaan de eilandelijke ruiters ook deze schifting, dan mogen ze eind augus tus deelnemen aan de landelijke eindstrijd van de NBVR. Niet de goede of slechte pres taties van de amazones uit het district Zuid (Zeeland, Brabant en Limburg) spron gen het meest in het oog, maar wel het feit dat Pony en Paardenclub Schouwen- Duiveland (PPCSD) de kwa- lificatiewestrijden mocht or ganiseren. Nog nooit eerder waren dergelijke wedstrij den aan een vereniging in Zeeland toegewezen. Tien jaar geleden was er op het terrein van manege Aqua Delta een soortgelijk evene ment, toen voor springrui ters. De Schouwse rijvereniging was er dus alles aan gelegen een perfect tweedaags dres- suurconcours neer te zetten. Aan alle door het district ge stelde eisen (houten ringen, bakken van twintig bij zes tig meter, inrijterrein, par keerplaatsen, EHBO, een hoefsmid, geluidsinstallatie) voldeed PPCSD. J. Groene- woud van het wedstrijdse cretariaat bevestigt dat het heel bijzonder is dat een club zo'n evenement binnen haar grenzen krijgt. „Ze geven het niet zomaar." Geluk Bij Sandra Kruithof, lid van PPCSD, gaat alles wel van zelf. De 23-jarige amazone uit Puttershoek was redelijk tevreden over haar twee proeven in de M-klasse met haar paard Eres en kwalifi ceerde zich voor de selectie wedstrijden in Cromvoirt. Het beest was na afloop leeg, bekende ze. „Hij was niet looplustig omdat het be nauwd is." De elfjarige vier voeter brengt Kruithof (23) alleen maar geluk. „Ik heb nog nooit een wedstrijd zon der prijs gereden," spreekt ze welhaast verlegen met haar hoofd op de rug van Eres. „Het is gewoon een lek ker ventje." Van winnen weet Daniëlle van de Zande mee te praten, alleen gisteren niet. De Nieu- werkerkse amazone dres seerde in het huidige buiten seizoen naar drie eerste plaatsen en een tweede stek in Willem stad en Hansweert, maar kon de jury in Bruinisse niet overtuigen met haar twee proeven in de M-categorie voor pony's. Die vond het op treden van de 11-jarige ama zone niet overtuigend genoeg om haar met winstpunten te bedelen. „Sommige onderdelen gin gen goed, andere weer niet," keek ze op haar optreden met Boudewijn, haar vijf jaar ou dere pony, terug. De tijd van Van de Zande komt wel: ze is nog jong en pas een jaar met dressuurwedstrijden be zig. Liesbeth van Oosten heeft al een veel indrukwekkender conduitestaat. De amazone van RV Renesse werkte op de Bruse manege een spannende strijd tegen Michel van de Sindra Kruithof, lid van PPCSD. is één van de combinaties Pin de NBVR mag. die naar de selectiewedstrijden (Foto: Marijke Folkertsma) fergh (Dierdonk) af en miste cfe hoofdprijs op een half pint. De 186 punten waren neer dan voldoende voor af- viardiging naar Cromvoirt. Net Van Oosten gaan Sandra hofland, Twan van Deursen, Natascha de Berg, Ingrid van B-iel, Lucienne de Beer, Jan- rtke de Hoop, Sandra Kruit hof en Janine van Ast naar dl selectiewedstrijden. Utslagen Kwalificatiewedstrijden Plarden R2: 4. S. Hofland (PPCSD) rtèt Hazel 158 (k), 15. N. .de Blrg (PPCSD) met Iliane i48 (k, 17. T. van Deursen (PPCSD) met Jassandra 146 (k). B7: 9. S. Hofland 158, 11. T. van Deursen 157, 17. N. de Berg 151. LIS: 1. V. Honig (Westelijk Schouwen) met Chianty 168, 4. G. de Ruiter (Schouwse Ruiters) met Lorenzo, 6. I. van Driel (PPCSD) met Ho- sante 153 (k), 8. L. de Beer (PPCSD) met Ivanck 153 (k), 9. J. de Hoop (PPCSD) met Sayonara 151 (k). L13: 2. V. Honig 162, 3. J. de Hoop 161, 5. I. van Driel 159, 8. L. de Beer 154. M24: J. van Ast (PPCSD) met Jé-tida 156, S. Kruithof (PPCSD) met Eres 151 Z46: 2. L. van Oosten (RV Re- nesse) met Voac's Jesper 186. Pony's L18: 1. L. de Boer (Schouwse Ruiters) met Labyrinth 158 L13: 4. L. de Boer 149. M25: 2. V. Honig met Sulaat- ik's Goldstar 145, 3. D. van de Zande (Schouwse Ruiters) met Boudewijn 136. M30: 2. V. Honig 157, 3. D. van de Zande 137. (k geplaatst voor selectie wedstrijd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7