Wijkkorfbal-finale eindigt met straf- ballen tussen ZSC en Noordwelle Hilke van de Pols zilveren medaille Zeeuwse jeugdtenniskampioenschappen Zierikzeese Avondvierdaagse voor de 47e keer van start Zilveren jubileum watersportvereni ging Brouwershaven Zeelandia-toernooi Leiders dominant in zomer-league bowling Badminton Zierikzee kampioen vierde klas Johnny Otte en Esmée Hoogendoorn vierde VRIJDAG 12 JUNI 1992 NR 25168 9 HULST - Hilke van de Pols uit Noordgouwe is tijdens de Zeeuwse jeugdkampioenschappen tennissen bij de meisjes in de leeftijdscategorie tot en met twaalf jaar, als tweede geëindigd. De tennisster verloor in de finale van Marjan Ganseman in twee sets: 6-2 en 7-5. Johnny Otte uit Bruinisse is bij de jongens in de leef tijdscategorie tot en met veertien jaar gesneuveld in de halve finale tegen Virgil Greeve met 6-0 en 6-1. Bij de meisjes tot tien jaar reikte Esmée Hoogendoorn uit Renesse tot de halve finale waar zij kansloos verloor van Malu van Houten met 6-2 en 6-1. Hilke van de Pols, ,die bonds- training krijgt van Remco Maandag in Goes, was voor de Zeeuwse jeugdkampioenschap pen geplaatst zonder voorron des te spelen. In de eerste ron de schakelde zij op eenvoudige manier Marcelle Krips uit Brouwershaven uit in twee sets: 6-0 en 6-0. De wedstrijd te gen Hanneke Snijder in de kwartfinale was voor de 12- jarige Van de Pols al snel een gewonnen partij in 6-2 en 6-0. In de halve finale kreeg de ten nisster, die zowel competitie speelt voor Zierikzee als Bru- Tèn, meer tegenstand in de per soon van Carina van Tiggelen maar won alsnog in 6-3 en 8-6. Ook de geplaatste speler John ny Otte uit Bruinisse liet een uitstekende indruk achter tij dens de Zeeuws kampioen schappen in Hulst. De pupil van bondstrainer Remco Maan dag kwam in de leeftijdscate gorie tot en met veertien jaar via een spannende kwartfinale Ih. 4 Hilke van de Pols (Noordgou we) zorgde voor de beste pres tatie uan de Schouwen-Duive- landse deelnemers. Een zilve ren medaille bij de meisjes tot en met twaalf jaar. (Foto: Joop van Houdt). tegen Jeroen de Kam met een driesetter (3-6 6-2 7-5) in de hal ve finale. Daar werd de Bru- Tèn speler echter uit het toer nooi geslagen door Virgil Gree ve. In de wedstrijd om de derde en vierde plaats tegen Fabian Probert greep hij tijdens de driesetter net naast de bronzen medaille (2-6 6-2 7-5.). Brian van Geer uit Zierikzee, ook ge plaatst en lid van de bondstrai- ninggroep in Goes, werd in de kwartfinale uit het toernooi geslagen door de latere num mer twee, Aart de Looff. Esmée Hoogendoorn startte sterk in het toernooi door Jac queline Verhaegen (6-1 6-3) en vervolgens Annoes Willemsen met 6-2 en 6-0 naar huis-te stu ren. Tegen Malu van Houten in de halve finale bleek het vuur gedoofd te zijn en werd de pu pil van bondstrainer Remco Maandag met 6-2 en 6-1 uit het toernooi gewipt. Om de derde en vierde plaats was er een drie setter nodig tegen Dagmar Lijnbach maar Hoogendoorn kon geen podiumplaats verdie nen (6-3 4-6 6-2). Tijdens het toernooi om de Zeeuwse jeugdkampioenschap pen sneuvelden de meeste deel nemers van Schouwen-Duive- land in de eerste wedstrijd op de tennisbanen in Hulst. Uitslagen deelnemers Schou- wen-Duiveland: Jongens t/m 10 jaar; Klaas Alberda (Wester- schouwen) - Michel de Rooy 1-6 5-7. Jacco de Looff (Zierikzee) - Chiel Maranus 3-6 5-7. Jongens t/m 12 jaar: Koos Alberda (Westerschouwen) - Pascal van Poecke 0-6 1-6. Jongens t/m 14 jaar: Camiel Folmer (Drei- schor) - Aart-Jan de Looff 5-7 1- 6. Brian van Geer (Zierikee) - Stef Nijsten 6-4 6-1. Kwart finale Brian van Geer - Aart- Jan de Looff 4-6 6-7 (4-7). John ny Otte (Bruinisse) - Dennis van Tuijl 6-1 6-2. Kwart-finale Johnny Otte - Jeroen de Kam 3- 6 62 7-5. Halve finale Johnny Otte - Virgil Greeve 0-6 1-6. 3/4 plaats Johnny Otte - Fabian Probert 6-2 2-6 5-7. Jongens t/m 16 jaar: Edwin de Koning (Zie rikzee) - Jurjen Mooibroek 0-6 16. Meisjes t/m 10 jaar: Daniel le Schrier - Annoes Willemsen 26 4-6. Esmée Hoogendoorn Johnny Otte uit Bruinisse greep net naast de bronzen me daille. (Foto: Joop van Houdt) (Renesse) - Jacqueline Verhae gen 6-1 6-3. Kwart-finale Esmée Hoogendoorn - Annoes Willem sen 6-2 60. Halve-finale Esmée Hoogendoorn - Malu van Hou ten 2-6 1-6. 3/4 plaats Esmée Hoogendoorn - Dagmar Lijn bach 3-6 4-6 2-6. Meisjes t/m 12 jaar: Marcella Krips (Brou wershaven) - Hilke van de Pols 0-6 0-6. Kwart-finale Hilke van de Pols (Noordgouwe) - Hanne ke Snijder 6-2 6-0. Halve finale Hilke van de Pols -Carina van Tiggelen 0-6 6-2 3-6. Finale Hil ke van de Pols - Marjan Ganse man 2-6 7-5. Meisjes t/m 14 jaar; Marloes Deering (Brui nisse) - Sophie van Dieren- donck 0-6 3-6. Meisjes t/m 16 jaar: Marit Janse (Zierikzee) - Marjolein Meulenberg 06 0-6. ZIERIKZEE - De organiserende korfbalvereniging All-Ready kon geen betere finalewedstrijd wensen als gisteravond (donderdag) om succesvol het negende wijkenkorfbaltoertooi af te sluiten. Een spannende wed strijd tussen ZSC uit Scharendijke en Noordwelle eindigde in een gelijke stand van 3-3. De strafballen, die met het invallen van de duisternis een extra handicap was, werd uiteindelijk gewonnen door het wijkteam uit Scharendijke. Op het glad gemaaide grasveld kwamen op vier korfbalvelden te gelijk twee finale-poules en twee verliezersppules in actie. Twee dagen daarvoor (dinsdag avond) hadden de achttien ploegen onderling gestreden voor een plaatsje in één van die pouleS^ Gewaagd Uiteindelijk wist ZSC in de poulewedstrijderi drie wed strijden te winnen en verloor tegen de Flierefluiters uit plan-west in Zierikzee. In de tweede poule kwam Noordwel le tot twee winstpartijen en speelde twee gelijk. Hierdoor kwamen beide ploegen in de fi nale-wedstrijd tegen over el kaar om binnen vijftien minu ten uit te maken wie zich wijk- korfbal kampioen mag noe men. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en scheidsrechter Jaap van Gastel deelde rijke lijk met strafballen waardoor vier minuten in de wedstrijd al 2-1 voor ZSC was. Beide teams scoorden nog binnen vijf minu ten en uiteindelijk bracht Leo Fontijne, Noordwelle de gelijk maker: 3-3. Iedere speler mocht toen een strafbal nemen en De entourage en gezelligheid waren de belangrijkste factor bij het negende wijkenkorfbaltoer- nooi. Honderdtachtig korfballers waren twee avonden actief op sportpark Bannink in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). Ook bij de tweede wijkkorf- bal-avond op sportpark Ban nink in Zierikzee was de entou rage en gezelligheid weer van een hoog niveau tussen de hon derdtachtig wijkkorfballers. daarin bleek ZSC met 4 tegen 1 de matchwinnaar. Goede zaak Wethouder van sportzaken van de gemeente Zierikzee, L. J. van Gastel, mocht donderdagavond om half elf de prijzen uitrei ken. „Het is een goede zaak dat zoveel mensen deelnemen aan het wijkenkorfbaltoernooi. La ten we liopen dat All-Ready er dan ook nog een aantal leden aan mag overhouden", aldus Van Gastel. Naast de poulewinnaars waar bij in de verliezerspoule 4 Zie rikzee 1 als beste ploeg eindig de en in poule 3 de Waterpoor ters 2 werd ook de meest ta lentvolle speler gekozen. Bij de heren kreeg Gert Stoutjès'dijk" de bloemen en bij de vrouwen was Cindy Buijs de meest op vallende speelster. Beide spe lers kregen naast de bloemen ook gratis een half jaar lid- maatschapkaart om bij de korfbalvereniging All-Ready hun kunsten te vertonen. Finale poule I: ZSC-Winnaars 1-0, Flierefluiters-Korfpiepers 1-1, Waterpoort 1-ZSC 0-2, Win naars-Flierefluiters 1 0-1, Korf- piepers-Waterpoort 1 0-4, ZSC- Flierefluiters 1 2-3, Winnaars- Korfpiepers 5-0, Flierefluiters 1-Watersport 1 1-1, Korfpiepers- ZSC 1-7, Waterpoort 1- Winnaars 1-1. Finale poule 2: Simpsons- Noordwelle 0-1, Benekluvers- Janvier 2-1, Flierefluiters 2- Simpsons 1-2, Noordwelle-Be- nekluvers 1-1, Janvier-Fliere fluiters 2 1-1, Simpsons-Berie- kluvers 0-0, Noordwelle-Jan- wier 3-3, Benekluvers-Fliere- fluiters 2-1, Janvier-Simpsons 1-2, Flierefluiters 2-Noordwel- le 0-2. ZIERIKZEE - Maandag vijftien juni aanstaande gaat de 47e Zierikzeese Avond vierdaagse van start. Verdeeld over vier avonden kunnen de wandelaars weer öf zestig öf tweeëndertig kilometer afleggen in en rond de monumentenstad. De gezamenlijke intocht is zoals gebruikelijk op de laatste avond (donderdag acht tien juni) vanaf de Lange Blokweg naar het Havenplein. De vertrektijden op 15, 16, 17 en 18 juni vanaf Kraanplein/Havenpark zijn telkens 18.45 uur. Het nieuwe bestuur van de Zie rikzeese Avondvierdaagse ver wacht in de 47e editie geduchte concurrentie van de Europese voetbalkampioenschappen in Zweden. De zorg van het be stuur is vooral gericht op de maandagavond en de donder dagavond wanneer het Oranje legioen gekluisterd voor de te levisie zal zitten als Nederland respectievelijk tegen GOS en Duitsland moet spelen. Oranjegekte „De voetbal-EK kan ons best deelnemers kosten maar vier jaar geleden was het zelfde probleem aan de orde en toen kwamen er ook 1600 deelne mers aan het vertrek. Voorlo pig zijn er nu 1500 aanmeldin gen en we verwachten toch dat die voor maandagavond 18.45 uur stijgt naar 1600 wande laars", vertelt bestuurslid An- ja Scheermcijer die hoopt om tijdens de Avondvierdaagse nog op de voetbalgekte in te kunnen spelen Inschrijven voor de Avondvier daagse kan op maandag vijf tien juni nog vanaf 18.00 uur in dansschool Kramer. De te lo pen route op de verschillende dagen, en voor de diverse af standen, volgt hieronder: Maandag 15/6: 15 km: Zuidha venpoort - 's Heer Lauwendorp - Straalweg - de Val - prov. weg - Gouweveerse zeedijk - Nieu- wendijk - weg v/d Buitenland se Pers - Baalpapenweg - Hane- weg - Stelweg - Boterhoekse weg - Nieuwe Noorddijkse weg - Gouweveerse weg - prov. weg - Julianastraat - Zuidhaven poort - Oude Haven z.z. - Ha venpark n.z. 8 km: Zuidhavenpoort - Julia nastraat - Groene Weegje - Straalweg (ged) - Deltastraat - Lange Slikweg - Straalweg - Groene Wcegjc - Kleine Zelke- weg - Sas - Zille - Tunnel - van Veenlaan - Tunnel - Schuurbe- que Boeye straat - Dam - 't Vrije. Dinsdag 16/6: 15 km: Mol - Schuithaven - Lange Nobel- straat - St. Anthoniesdam - Korte Nobelstraat Nobel- poort - linksaf voetpad prov. weg richting Haamstede - bij stoplichten oversteken -•Zand weg - Gasthuisdreef - prov. weg - Klerksweg - Boerenweg - Gre- velingenpad - Grevelingen- straat - Scheldestraat - Zank- kreekstraat - Levenstrijdweg - Weldamseweg - Havenweg - Eerste Weegje - Laan v. st. Hi- laire - Hoofdpoortstraat - Nieu we Haven - Nieuwe Boo- gerdstraat - Visstraat - Haven plein - 't Vrije. 8 km: Mol - Schuithavcn - Lan ge Nobelstraat - St. Anthonies dam - Korte Nobelstraat - vóór Nobelpoort linksaf over de Wandeling - Zuidwellebrug - Laan van St. Hilaire - bij stop lichten oversteken - prov. weg - Zandweg - Gasthuisdreef prov. weg - Klerksweg - Boe renweg - Grevelingenpad - Gre- velingenstraat - Scheldestraat - Weststraat - Poststraat - Appel markt - Havenplein - 't Vrije. Woensdag 17/6: 15 km: Haven- park z.z. - Oude Haven n.z. - Noordhavenpoort - Grachtweg - Caustraat - Tunnel - fietspad rechtsaf naar boven - Rijksweg - Oude Polderdijk - Nieuwe weg - Zuiddijk - Roterijdijk - prov. weg - Kadeweg - Emil Sandströmweg - Koning Gustaafweg - Tunnel - Schuur- beque Boeyestraat - 't Vrije. 8 km: Havenpark z.z. - Oude Haven n.z. - Noordhavenpoort - Grachtweg - Maltastraat - Kaersemakerstraat - de Kan terlaan - Tunnel - fietspad rechtsaf naar boven - Rijksweg - Oude Polderdijk - Bette- waerdsedijk - Rijksweg - Tun nel - Zille - Scheepstimmerdijk - Noordhavenpoort - Oude Ha ven n.z. - Havenpark n.z. - Vrij- poortje - 't Vrije. Donderdag 18/6:15 km: 't Vrije - Grachtweg - Rotonde - Oude Weg - Heuvelsweg - Kakkers- weelweg - Schouwse dijk - Prov. weg - Lange Blokweg - Nobelpoort - Korte Nobel straat - Watermolen - Verre- nieuwstraat - Melkmarkt - Mol - Havenplein - Havenpark z.z. - Kraanplein - Havenpark n.z. - Havenplein. 8 km: 't Vrije - Schuurbeque Boeyestraat - tunneltje - Kon. Gustaafweg - E. Sandströmweg Kadeweg - Hoeveweg - Schouwsedijk - prov. weg - St. Joostweg - Zuiddijk - prov. weg - Heesterlustweg - Donkereweg - Schouwsedijk - prov. weg - Lange Blokweg - Nobelpoort - Korte Nobelstraat - Watermo len - Verrenieuwstraat - Melk markt - Mol - Havenplein - Ha venpark z.z. - Kraanplein - Ha venpark n.z. - Havenplein. De wandelaars vertrekken op 15, 16, 17 en 18 juni om 18.45 uur vanaf het Kraanplein/Havenpark in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt) BROUWERSHAVEN - Watersportvereniging Brouwershaven viert morgen (zaterdag 13 juni) haar 25-jarig jubileum met een uitgebreid feestprogramma wat zich vooral afspeelt in de loods van de familie Van Ast aan de Oude Schouwse Dijk in Brouwershaven. De loodsen zijn omgetoverd tot een echte feestruimte met een Zeeuwse en een Caribische hoek. Het feestsfeertje wordt om 13.00 uur al langzaam ge kweekt door de Sail Jazz Band die langs de haven loopt en varend door de ha ven de leden alvast wat op vrolijkt. Tussen 15.00 uur en 17.00 uur is er in het club gebouw Het Roefje een re ceptie voor genodigden van buiten de vereniging. Om 18.00 uur barst het feest echt los met Mr. Boembas and Company, het zes man ster ke showorkest moet er voor zorgen dat de stemming in de loodsen er direct inzit. Om 18.45 uur een welkomst borrel met het officiële ge deelte. Om 19.00 uur zijn er twee uiteenlopende buffetten, een Zeeuws en een Cari- bisch buffet, terwijl de on zichtbare sneltekenaar Har- di menige aanwezige bezig houdt. Vanaf 21.00 uur zal op verschillende manieren de voetjes van de grond gaan op de dansvloer. In het programma staat een wer velend optreden van de Bra ziliaanse dansgroep Brasili- an Batacuda Estra Dlava ondersteund door het show orkest. ZIERIKZEE - Zaterdag dertien juni houdt zaalvoet balvereniging Zeelandia haar jaarlijks voetbaltoer nooi in sporthal Onderdak in Zierikzee. Het zaal voetbaltoernooi om de Leen Meerman bokaal vindt in beide sporthallen plaats van tien uur tot vijf uur in de middag. In totaal komen veertien ploe gen in actie die verdeeld zijn over twee poules. Naast de offi ciële reglementen van de KNVB heeft de toernooicom- missie de aantrekkelijke regel toegevoegd die bij de derde hoekschop recht geeft op een strafschop. Iedere wedstrijd duurt veertien minuten waar bij. in .ieder.e_ poule een halve competitie wordt gespeeld. Aan hét éiride van de dag vin den de finale-wedstrijden plaats. Na afloop van de prijs uitreiking is er een broodmaal tijd in het bedrijfsrestaurant van Zeelandia. Deelnemende ploegen: Poule 1: Panda Boys 1, L en O, DC 'ers, Véé-tranen, Fruitstip, Witte tornado en Vuurvreters. Poule 2: Panda Boys 2, OR, Pompe- blaeren, Roma Gold, Maro, Van 'Es'so ën'Wommelgem. RENESSE - Na de derde wedstrijd in de zomer- league bowlingwedstrijden heeft Bouwbedrijf Prin ce en het huisteam Bowling Renesse samen de lei ding genomen in de eerste poule. Beide ploegen ver zamelden tien punten waardoor de ploeg van Bert Verseput met twee punten achterstand op de derde plaats in het algemeen klassement staat. In de twee de poule is Vakantiepark Schouwen door een over winning op De Strikers met 5-0 ruimschoots aan de leiding gekomen. Uitslag: Prince BV-Bijkerk BV 3-2 't Swarte Schaep- Holland Zeeland 3-2 Bowling Renesse-De Mey 5-0 Alles Om-Bert Verseput 0-5 1. Bouwbedrijf Prince BV, Haamstede 10 punten; 2. Bow ling Renesse, Renesse 10 pun ten; 3. Bouwbedrijf Bert Verse put, Haamstede 8 punten; 4. Alles Om, Renesse 71/2 punten; 5. Schildersbedrijf De Mey, Burgh 7 punten; 6. Administra tiekantoor Holland-Zeeland, Middelharnis 7 punten; 7. Herberg-eetcafé 't Swarte Schaep, Brouwershaven 5V2 punten; 8. Aann. en inst.bedrijf Bijkerk BV, Haamstede 5 pun ten. Hoogste gem. heren: Jan Stoel, 180 punten, Bijkêrk BV. Hoogste gem. dames: Tini Stoel, 169 punten, Bert Verse put. 200 games: Tini Stoel, 221 pun ten, Bert Verseput. Tweede speeldag Funhouse-Tomorrowland 1-4 Alprokon-De Strikers II 1-4 De Strikers I-Schouwen 0-5 Terpstra-Bom BV 2-3 1. Vakantiepark Schouwen, Re nesse 11 Vi punten; 2. Bouwbe drijf Bom BV, Burgh-Haamste- de 9 punten; 3. Tbmorrowland, Rotterdam 9 punten; 4. De Stri kers II, Renesse 9 punten; 5. Metselbedrijf Tbrpstra, Zierik zee 8 punten6. Amusements hal Funhouse, Renesse 6 pun ten; 7. De-Strikers I, Renesse 4 punten; 8. Alprokon Alumi nium, Barendrecht 3'/2 punten. Hoogste gem. heren: Rini Hen- drikse, 159 punten, Tbmorrow- land. Hoogste gem. dames: Martha Schipper, 160 punten. Schou wen. KAPELLE - Tijdens de finale van de badminton- nacompetitie in sporthal 't Groenewoud in Kapelle is het vijfde badmintonteam van de Zierikzeese bad mintonvereniging als kampioen voor de dag geko- In de wedstrijd tegen de win naar van afdeling A, Kolibri 1, bleek Zierikzee 5 van afdeling B met 5-3 de beste ploeg. De spelers Anneke Horst, Yvonne van Marion, Kees de Jonge en Patrick Feeleus zorgden voor het kampioensfeestje in de vierde klasse afdeling Zeeland en kregen een fraaie wisselbe ker van de Nederlandse Bad minton Bond. Het derde team van Badmin tonclub Zierikzee speelde in Kapelle de finalewedstrijd in de derde klasse gelijk tegen Rillandia 2. De eindstand van 4-4 was door het tellen van de gamepunten in het nadeel van Zierikzee. De spelers Hetty Stoel, Nellie Melieste, Rob van 't Loo en Aad Melieste moesten zodoende genoegen nemen met een tweede plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9