Verzet tegen houtloods Dreischor Politie op de city-bike Plannen voor oprichting jeugdsoos in Dreischor Steunbetuiging Anbo voor critici van Wvg Dode en zes gewonden bij frontale botsing STREEKNIEUWS 'Nog wel even bezig als we alle illegale zaken zo willen legaliseren' Opening kantoor Rabobank Bruse mosselhandel overgenomen Route Vierdaagse Jongeren op zoek naar geschikte stek 1 1 DONDERDAG 12 JUNI 1997 NR 26194 ZIERIKZEE Jeugddienst In de Gasthuiskerk wordt zondag 15 juni een Gerefor meerde/Hervormde jeugd dienst gehouden. Het thema is: 'Tijd, tijd en nog eens tijd!'. Het jongerenkoor Re joice uit Sint Philipsland en Willem Bouwman op trom pet verlenen hun medewer king, evenals enkele jonge ren van het jeugdweekeinde 1996. Voorganger is dr. A. Jobsen. M. van der Veer be speelt het orgel. De dienst be gint om 18.30 uur. Zomerfeest Kinderboerderij de Punt houdt zaterdag 21 juni het Zomerfeest Om 11.00 uur vindt de opening plaats van het nieuwe speeltoestel dat gekocht is met de opbrengst van verschillende acties. Het feest omvat kindertheater, pony rij den en er is een paar- denkarrit. Er zijn diverse kraampjes. Kinderen kun nen geschminkt worden en zich uitleven op een lucht kussen. Verder is houtsnij kunst te zien en worden scha pen geschoren .Het Zomer feest is van 10.00 tot 16.00 uur. Deze activiteit wordt ge houden in verband met het tienjarig bestaan van de kin derboerderij. Collecte De nationale collecte voor AVO Integratie Gehandicap ten heeft in Nieuwerkerk een bedrag van 655,05 gulden op gebracht. In Zierikzee werd een bedrag van 3989,35 gul den opgehaald. BURGH-HAAMSTEDE Bandparodist In Jongerencentrum Big S in Haarpstede is zaterdag 14 ju ni een optreden van bandpa rodist Joop Stroop. Hij paro dieert de top 40 van dit moment. De aanvang is om 21.30 uur. Karaoke In Café-restaurant De Burgh- se Babbelaer in Burgh- Haamstede worden 20 juni, 11 juli en 18 juli de voorron des gehouden van de Karao ke Mega Tour. De winnaars plaatsen zich voor de finale op 1 augustus. De aanvang is om 21.00 uur. SCHARENDIJKE Pleinfeest De ouderraad van de Hel- scherseeschool in Scharen- dijke houdt zaterdag 5 juli het jaarlijks terugkerende pleinfeest. Dit jaar is 'dans' als thema uitgekozen. De leerlingen voeren tijdens het feest verschillende dansjes op. Daarnaast kunnen vele spelletjes gespeeld worden, zoals onder meer malle fiets- rijden, betekenen van t- shirts, enveloppenspel, pony rijden en gewicht heffen. Het pleinfeest aan de Klaproos- straat 8 in Scharendijke duurt van 10.00 tot 14.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de kas van de ouder raad. KERKWERVE Collectes In Kerkwerve zijn de afgelo pen weken twee collectes ge houden. Voor het Nationaal Epilepsiefonds werd 428,50 gulden opgehaald. De op- brengst van de collecte voor Avo Integratie Gehandicap ten bedraagt 469,75 gulden. OOSTERLAND Collecte De nationale collecte van AVO Integratie Gehandicap ten heeft in Oosterland 920J55 opgebracht. BRUINISSE Verkoping Verzorgingshuis In 't Opper' in Bruinisse houdt woensdag 18 juni zijn jaarlijkse verko ping/rommelmarkt rond en in het verzorgingshuis aan de Dr. de Kockstraat. Op de markt zijn verschillende kraampjes te vinden waarin onder meer snoep, pannen koeken en eigengemaakte ca deau-artikelen worden ver kocht. Kinderen kunnen deelnemen aan een skeeler- wedstrijd en hun behendig heid tonen op een fietshin- dernisbaan. Op de par keerplaats wordt een wed strijd stoeptekenen gehou den. 's Avonds is er voor jong en oud een vossenjacht. De op brengst van de verkoping komt ten goede aan de stich ting Vrienden van In 't Op per. /VA U Z_ 1L I\MVJ7 CIN U Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 20 juni: Voormalig Stadhuis, Brouwershaven. Barbara Langendijk, dwarsfluit; Carmen Key- ser, piano. 21 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Jaarlijkse uitvoering Ned. Herv. kerkoor. (19.30). 21 juni: Kromme Reke, Renesse. Tentconcert Luctor et Emergo. 28 juni: Markt, Brouwershaven. Concerten Brassband Apollo, Witte van Haem- stede en drumbands (13.30). 28 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Zangavond t.b.v. de stichting Ondergrondse Kerk. Duivelands Mannenkoor en gemengd koor Vox Vivente (Alblasserdam) (19.30). 2 juli: Hervormde kerk, Burgh 'Zingend de kerk in' o.l.v. kerkmusica Wilma tenWolde. 3 juli: Jacobuskerk, Renesse. 'Luisterconcert' door Luctor et Emergo m.m.v. fanfare-orkest, een melodische slagwerkgroep en Prosper Sevestre, orgel. 9 juli: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Bram Beekman (Vlissingen). 9 juli: Gereformeerde kerk, Haamstede. Zomeravondconcert Nu met Hope m.m.v. Sou- burgs Koper Quintet, Wim Boer, piano. (20.15). 12 juli: Brouwershaven Muziek Play in. 15 juli: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Rinus Verhage (Stellendam/Zie- rikzee). (15.00). 23 juli: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Herman van Vliet (Amersfoort). 24 juli: Ned. Herv. kerk, Haamstede. Musical Jizrahja - Het licht van God. 29 juli: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Mar van der Veer (Zierikzee). (15.00). 6 augustus: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Rinus Verhage. 12 augustus: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Wim Boer (Zierikzee). (15.00). 3 september: Nieuwe Kerk, Zierikzee Orgelconcert Henk G. van Putten (Kapelle). 6 september: Markt, Brouwershaven. Concert Brassband Apollo en drumband. (19.30). 13 september: Ring, Haamstede. Concerten Brassband Apollo, Witte van Haem- stede en drumbands. (14.30). 20 september: Chr. Ger. kerk, Zierikzee. Schubert-koormanifestatie Eilandelijke ko ren. (14.00). 24 september: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Jan Hage (Den Haag). 17 oktober: Bethlehemkerk, Scharendijke. Zangavond Sursum Corda m.m.v. zangvereni ging VZOS (St. Annaland), muziekgroep Zeeuwse Muziekschool en Kees Groenleer, or gel en piano. (19.45). 31 oktober: Voormalig Stadhuis, Brouwershaven. Tadeu Duerte Lanna, piano. Muziek- of zangverenigingen wordt verzocht om zo spoedig mogelijk na het bekend worden van de datum van hun con cert/uitvoering deze uitsluitend schriftelijk door te gev'en aan M. van der Veer, Mastgatstraat 12, 4301 WG Zierikzee. ZIERIKZEE - De Anbo-Regioraad heeft een steunbetuiging doen uitgaan naar instanties die het onterecht gebruiken van Wvg-gelden bestrij den ert/of aan de kaak stellen. Het bezwaar van de regio raad richt zich op het ver keerd gebruiken van Wvg- geld. In de nota 'Voorstellen reserve Wvg' van' de gemeente Schou- wen-Duiveland heten de re serves die zijn ontstaan overschotten. De Anbo-Re gioraad is een andere me ning toegedaan en duidt de ze reserves aan als onderbestedingen. „Dat wil zeggen, de gemeente heeft in de betreffende ja ren, door een te zuinig ge handicaptenbeleid (zoals het opleggen van eigen bij dragen), minder geld aan gehandicapten besteed dan dat er voor beschikbaar was," zo staat in de steun betuiging geformuleerd. De gehandicapten zijn de rechtmatige eigenaren van het Wvg-geld, meent de re gioraad, en dus moet het geld ook aan hen worden besteed of terugbetaald worden. „In ieder geval mag dit geld niet besteed worden voor algemene za ken en (in-)direct als een on dersteuning voor woning bouwverenigingen aange wend worden." Verstuurd Deze steunbetuiging is ver stuurd naar de betrokken organisaties Adviesgroep Woonbelangen Senioren Schouwen-Duiveland, Werkgroep Toegankelijk heidsbevordering dtehandi- capten Schouwen-Duive land, de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid in Goes en de Stichting Wel zijn Ouderen. Bovendien ontvingen ook het college van b en w en de gemeente raad van Schouwen-Duive land een afschrift van de steunbetuiging door de bus. HALSTEREN - Bij een frontale botsing tussen twee personenwagens op de Nieuwe Beijmoerseweg in Halsteren is dinsdagmiddag de 49-jarige J. van de Linde uit Tholen om het leven gekomen. Zes ande ren, onder wie een jongetje van twee jaar, raakten gewond. Het ongeval gebeurde rond half vijf toen een van de wa gens na een stuurfout op de verkeerde weghelft terecht kwam en frontaal op een te genligger botste. De inzitten den van beide voertuigen raakten hierbij bekneld. Zij moesten door de brandweer uit hun benarde positie wor den bevrijd. De inzittenden van een van de auto's, drie jonge vrou wen uit Roosendaal, liepen ernstig letsel op. Het tweeja rig zoontje van een van hen kwam er met een beenbreuk van af. De chauffeur van de andere auto overleefde de klap niet. Zijn medepassagiers, een in woner van Tholen en een in woner van Halsteren, liepen eveneens zware verwondin gen op. In totaal zijn zes am bulances nodig geweest om de slachtoffers naar zieken huizen te vervoeren. RENESSE - In het vernieuw de kantoor van de Rabobank Schouwen-Zierikzee in Re nesse wordt woensdag 25 ju ni van 19.00 tot 21.00 uur open huis gehouden. Het kantoor is kleiner ge maakt in verband met de huidige, geringere perso neelsbezetting, het interieur heeft een open karakter ge kregen en het pand heeft een nieuwe gevel. De bank heeft het pand ver kocht aan beleggingsmaat schappij Patrisan BV in Re nesse. De beheerscolleges en directie van de Rabobank zijn van mening dat het be zit, inrichting en onderhoud van gebouwen niet behoort tot de hoofdtaken van het bankbedrijf. Daarom is gekozen voor ver koop. De bank wordt huur der van haar kantoor. Voor Troost en Van de Waarsen- burg, directeuren van Patri- san BV, was het een uitda ging om op deze manier een beleggingsobject toe te voe gen aan haar portefeuille. In het kantoor is nog plaats voor andere huurders. Met de verbouw is half maart be gonnen. ZIERIKZEE - Het CDA, de SGP en GroenLinks ver zetten zich tegen de bouw van een 2500 nieter grote loods op het terrein van houtzagerij Beuzenberg aan het Beldert in Dreischor. ,,Als we alle illegale zaken op Schouwen-Duiveland zo willen legaliseren, zijn we nog wel even bezig," vindt CDA-er R. van der Wekken. De dames en heren politici vlogen elkaar dinsdagavond in Theater Mondragon flink in de haren. Beuzenberg, zo bleek, heeft geen enkele ver gunning. De gemeente Brou wershaven heeft geprobeerd de houtzagerij daar weg te krijgen. Een verzoek van de ondernemer om een droog- loods te mogen bouwen, werd om planologische rede nen afgewezen. Het waren dinsdag dan ook met name de ex-Brouwse raadsleden P. van der Meide (SGP) en Van der Wekken die dwars lagen. Op het moment van gemeen telijke herindeling was Brouwershaven na lang pro cederen zo ver dat bestuurlij ke dwang kon worden aange zegd. Op 15 mei echter, meldden Beuzenberg en een bestuurder van Staatsbosbe heer zich bij wethouder C. Veerhoek van de gemeente Schouwen-Duiveland Dat leidde tot een nieuw voorstel. Beuzenberg mag een loods bouwen, maar moet die zo groot maken dat hij er niet alleen hout in kan drogen, maar ook zijn machi nes en snipperhout in kan opbergen. Dan ziet het er al lemaal wat netter uit. „Die loods is veel te groot," sneerde Van der Wekken. „Als we aan de bezwaren van de omwonenden tegemoet willen komen moet de om vang met de helft worden te ruggebracht. Bij een kleinere loods heeft ook het nabij ge legen kippenbedrijf minder last van ongedierte." „Het is illegaal wat daar ge beurt en bovendien een rom meltje," viel Van der Meide zijn ex-raadscollega bij. „De gemeente Brouwershaven had planologische bezwaren, de gemeente Schouwen-Dui veland blijkbaar niet. Wat is het verschil?" „Het is ook wel eens makke lijk als je de geschiedenis niet kent," riposteerde Veer hoek. „Ik zie een zooitje en ik wil het opruimen. Het is Brouwershaven niet gelukt om er een eind aan te maken. Die loods is groter, omdat ik wil dat machines en andere zaken ook naar binnen gaan. Laten we de geschiedenis vergeten en pragmatisch zijn." Niet overtuigd Het Brouwse duo toonde zich niet overtuigd. Volgens Van der Wekken passen alle spul len van Beuzenberg in een Het college wil het terrein van de houtzagerij Beuzenberg in Dreischor opgeruimd zien. De bouw van een grote loods stuit ech ter op verzet van CDA, SGP en GroenLinks. (Foto: Marijke Folkertsma) loods van de halve afmetin gen. Beiden vinden dat met deze legalisatie rechtsonge lijkheid ten opzichte van an deren in de hand wordt ge werkt. Ze hebben er ook weinig vertrouwen in dat Beuzenberg zijn boeltje op ruimt, zelfs al krijgt hij een grote loods. H. de Vries van GroenLinks sloot zich hier bij aan. PvdA en VVD willen mee werken aan de bouw van de loods. Het standpunt van D66 is nog niet bekend. „Wat Brouwers haven in jaren niet kon, krij gen wij ook niet voor elkaar. Nu gebeurt er dus niets. Jam mer dat twee ex-Brouwse raadsleden zich zo ingraven in de geschiedenis," besloot Veerhoek. BRUINISSE - Mosselhandel Hoogerheide in Bruinisse is overgenomen door dorpsge noot J. van der Spek. Van der Spek is van plan om het goed beklante verkoop punt in dagverse schelpdie ren op dezelfde voet en onder dezelfde bedrijfsnaam voort te zetten. De mosselhandel kwam inclusief het vaartuig BRU 46 te koop omdat Hoogerheide sinds kort in het mosselkweekbedrijf BRU 50 participeert. Het be drijf op de Havenkade werd zes jaar geleden opgericht. De nieuwe eigenaar deed er varing op in de Noordzee- en mosselvisserij. ROMMELMARKT ZONNEMAIRE - Harmonie- veretniging Nut en Uitspan ning en voetbalvereniging Zonnemaire houden zater dag 14 juni een gezamenlijke rommelmarkt in Zonnemai re. Behalve de rommelmarkt is er ook een veiling. Deze wordt om 12.00 uur gehou den. Verder is er het rad van avontuur, een doorlopende karaoke-show en diverse an dere kermisachtige attrac ties. Voor de versterking van de inwendige mens is er bar, frituur en barbecue. De rom melmarkt wordt gehouden in de I. M. van der Bijlstraat, begint om 09.00 uur en duurt tot 16.00 uur. ZIERIKZEE - De deelne mers aan de Zierikzee- sche Avondvierdaagse lopen vanavond hun laatste tocht. De acht kilometerlopers gaan via 't Vrije en de Schuurbeque Boeye- straat onder het tunnel tje door de polder Daar lopen zij via de Ko ning Gustaafweg, Emil Sandströmweg, Kade- weg, Hoeveweg, Schouwsedijk naar de Kloosterweg. De route wordt vervolgd via de Sint Joostweg, Zuiddijk, Heesterlustweg, Donke- reweg en opnieuw de Schouwsedijk. De gezamenlijke intocht vertrekt vanaf de Lange Blokweg om 20.30 uur. De wandelaars lopen vervolgens via de Nobel- poort, Korte Nobel- straat, Watermolen, Ver- renieuwstraat, Melkmarkt en Mol naar het Havenpark toe. Deel nemers aan de vijftien kilometer maken een uit stapje via de Heuvels- weg, Bartelsweg en de Kakkersweelweg. Op de Schouwsedijk sluiten zij zich aan bij de grote groep. Ze doen het al langer, maar in de zomer valt 't wat meer op. De politie op Schouwen-Duive land patrouilleert óp de city-bike. Wijkge richt toezicht heet dat in politiejargon. „Vooral in Zierikzee met zijn straatjes en steegjes is het gewoon makkelijker," ver klaart woordvoerder Th. Verkerke. Voor pa trouilles op inline-skates, zoals in Amstez- dam, acht Verkerke Zierikzee nog iets te kleinschalig. „We hebben er de middelen niet voor en je kunt je bovendien afvragen of het wel zo praktisch is." (Foto: Marijke Folkertsma) Jeugd is (nog) niet betrokken bij de plannen in Dreischor. Hij constateert dat de jeugd- sozen ineens weer volop in de belangstelling staan. „Een paar jaar geleden had je ei genlijk alleen nog Big S in. Haamstede en De Pul in Bru als jeugdsozen. Nu is er naast die twee The Trump in Brou wershaven, 't Kot in Kerk werve, de Pit in Zierikzee en The Well in Noordwelle. En in Zonnemaire en Renesse gaan in september ook jeugd sozen van start. Een sluitende verklaring voor de plotsing sterk groei ende behoefte aan jeugdso zen heeft Elenbaas niet. Hij kwam eind tachtiger jaren bij de Stichting Jeugd, juist op het moment dat jeugdsoos Trace in Scharendijke ten on der ging. „Misschien dat de behoefte is ontstaan omdat er een nieu we generatie 15- en 16-jari- gen is. Ik weet het niet pre cies, maar ik vind het wel een heel leuke ontwikke ling." DREISCHOR - Er zijn plannen voor de oprichting van een jeugdsoos in Dreischor. Reeds vijftien jon geren hebben zich aangemeld als lid en er wordt nu gespeurd naar een geschikte stek. Dat bleek dinsdag tijdens de vergadering van de dorps raad Dreischor. De plannen voor oprichting van een jeugdsoos in Drei schor komt uit de koker van drie jeugdige Reisenaars. Zij hebben inmiddels, zo vertel de aspirant-dorpsraadlid Je rome van de Velde, vijftien aanmeldingen binnen gekre gen. De eerste financiële in jectie heeft de jeugdsoos in middels ook binnen. De jongeren krijgen van de dorpsraad Dreischor 300 gul den aan startkapitaal. Het zoeken is, zo legde dorps raadvoorzitter J. van Gastel uit, naar een geschikte loka- tie voor de jeugdsoos. Niet midden in het dorp, maar ook niet te afgelegen. Voor lopig wordt uitgegaan van een soosavond een keer per veertien dagen. Tijdens de dorpsraadvergadering werd de sportkantine van SV Drei schor als mogelijke stek ge noemd maar of de soosavon- den in de sportkantine ge houden gaan worden is nog niet zeker. Het bestuur van sportvereniging Dreischor moet er nog over vergaderen. ,,De eerste reactie van Wim Kommer was positief, maar hij moest het in het bestuur bespreken. En sinds die tijd heb ik niets meer gehoord," aldus Van Gastel. Als de dorpraad er komt moet er toezicht door ouderen ko men. Zowel vanuit de dorps raad zelf als vanuit het pu bliek dat de vergadering bijwoonde werd daarop aan gedrongen. Als paddestoelen J. Elenbaas van de Stichting

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5