Verstheater Burgh gaat door Havenplein vergt integrale aanpak Brouws echtpaar Van 't Hof vierde briljanten huwelijk Ook dwangsom voor Unigro in Zierikzee Buurtfeest in Malta Niet alle Reisenaars blij met nieuwe bloemperken Krijtlijnenplan aanpak Nieuwe Haven in de maak DONDERDAG 12 JUNI 1997 NR 26194 Eigenaar Super aan Boerenweg ZIERIKZEE - Na Chassey bv, eigenaar van het on roerend goed, heeft nu ook de winkelketen XJnig- ro/De Boer een dwangsom aan de broek gekregen. Het gemeentebestuur blijft zich verzetten tegen de onaangekondigde komst van de Super aan de Boe renweg in Zierikzee. De dwangsom van 10.000 gul den per dag voor Chassey bv is tot het maximale bedrag van 400.000 gulden opgelo pen. Chassey heeft te kennen gegeven niet in staat te zijn de deuren van de illegale su permarkt te sluiten. Het be drijf heeft niets met de ex ploitatie van de winkel te maken. Wethouder C. Veer- hoek had dinsdag een ge sprek met de directies van Unigro/De Boer en met de di rectie van Aldi Nederland. Daarna besloot het college om aan Unigro een dwang som op te leggen. Die be draagt 20.000 gulden per dag, met ingang van 15 juni. ,,We hebben nu meer inzicht in de omzet en daarom de dwang som verhoogd," aldus Veer- hoek in de raadscommissie ruimtelijke ordening. De wethouder heeft niet veel hoop op incasso van de dwangsom van Chassey. „Het geld is nog niet binnen, maar u moet het meer zien als een prikkel om een onder nemer te dwingen eieren voor zijn geld te kiezen.' Verrassing Zoals bekend heeft Aldi ver gunning om een winkel te bouwen aan de Boerenweg. Tot verrassing van gemeen tebestuur en Zierikzeese middenstand bleek Aldi be reid te zijn voordeur te delen met de Super. De bewoners Poortambacht zijn overigens blij met de twee winkels in hun wijk. Bezwaren Oranjevereniging DREISCHOR - Mooi zijn ze zeker, de nieuwe bloemperken in het grasveld rond de kerk in het kader van Dreischor Bloemendorp. Toch zijn niet alle inwoners van het dorp er even blij mee, zo bleek dinsdag tijdens de vergadering van de dorpsraad. „Wij kunnen hier niet mee uit de voeten," aldus een woordvoerder van de Oran jevereniging. Hij reageerde daarmee op de suggestie de nu in het kader van Drei schor Bloemendorp in het grasveld gemaakte bloem perken permanent te ma ken. Dat zou het grasveld ongeschikt maken voor evenementen als de Ko ninginnedagviering. „Dan kun je wel uitwijken naar het sportveld maar dat heb ben we al eens' gedaah, en' dat was geen succes." Tijdens de dorpsraadverga dering kwam - niet voor de eerste keer - het onderhoud van het gemeentelijk groen in Dreischor aan de orde. De wijze waarop dat ge beurt kan maar geen gena de vinden in de ogen van de Reisenaars. De klacht over het slecht onderhouden groen op de begraafplaats is inmiddels verholpen maar verder is het volgens de inwoners van Dreischor huilen met de pet op. Net als vroeger een vaste man voor het groenonder houd. Iemand die ze aan kunnen spreken als het in hun ogen niet goed gebeurt. Dat zouden de Reisenaars het liefste willen. „Zoals het nu gaat, gaat het ge woon niet goed," aldus één van de bezoekers van de vergadering dinsdag. „Ze hebben gewoon geen hart voor de zaak," luidde het vernietigende commentaar van een ander. Dorpsraadvóorzittér J.' vaii Gastel'namdewerkersin het groen in bescherming. „Het gaat niet om hen, maar om de gemeente. Die moet toezicht houden. Wij hebben er als dorpsraad al les aan gedaan," aldus Van Gastel. „Maar het helpt niet," constateerde iemand uit het publiek. Elk initia tief van de gemeente blijft uit." Van Gastel rondde de discussie af met de oproep aan alle Reisenaars om rechtstreeks met* de ge meente contact op te nemen als het gröenprobleem 'de pan uitrijst. College bezoekt binnenstad Zierikzee ZIERIKZEE - Het gemeentebestuur komt in het na jaar met een krijtlijnenplan voor de herinrichting van de Nieuwe Haven in Zierikzee, waarin de belan gen van verkeer, horeca en toerisme zo goed moge lijk op elkaar worden afgestemd en waarop de be volking nog een belangrijke stempel kan drukken. Die mededeling deed wet houder C. Veerhoek woens dagavond in Theater Mon- dragon tijdens het kennismakingsbezoek van het college van b en w aan de binnenstad van Zierikzee. Een bijeenkomst waar overi gens slechts elf inwoners be langstelling voor toonden. Wegens vakantie van de wet houders D. van der Wekken en G. J. van der Salm was overigens ook het college zelf niet voltallig aanwezig. Enkele bewoners van de Nieuwe Haven maakten van de mogelijkheid gebruik aandacht te vragen voor de situatie aldaar ten aanzien van de bestrating en de ver keersproblematiek. De Nieuwe Haven zou met name voor het toerisme toch een visitekaartje voor Zie rikzee moeten zijn, vond één van de bewoonsters. Volgens haar voldoet de huidige situ atie met slechte bestrating en veel los- en ongelijklig- gende stenen daar bepaald niet aan. Wethouder Veer hoek zei deze problematiek integraal te willen aanpak ken. De voormalige gemeen te Zierikzee heeft ten behoe ve van een parkeer- beleidsplan en een horecano- ta al veel onderzoek gedaan. Het is de komende maanden een kwestie van analyseren, volgens Veerhoek, om in het najaar met een zogenaamd krijtlijnenplan te komen. Op basis daarvan kan met de be trokken bewoners en onder nemers een dialoog worden aangegaan. „En daarna kun nen wij er chocolade van* gaan maken," aldus de wet houder. „Het hoeft beslist geen vijf jaar te gaan duren, voordat er dan concrete maatregelen worden geno men," antwoordde hij op een desbetreffende vraag. Wethouder G. van de Velde- de Wilde deed de toezegging dat acute zaken als losliggen de stenen op korte termijn kunnen worden verholpen. Wat betreft een geheel nieu we bestrating voor de Nieu we Haven zal er een dialoog nodig zijn. Het al dan niet handhaven van de thans aan wezige bomen zal in die dis cussie een centraal punt gaan vormen. Andere punten, die werden aangeroerd, betrof fen het parkeren aan het Bol werk ondanks de twee ver bodsborden aldaar en het parkeergedrag aan 't Luitje, dat vaak gevaarlijke situ aties teweeg brehgt. Volgens burgemeester J. As- selbergs vormt het fysiek on mogelijk maken van het par keren aldaar vaak de enige afdoende maatregel. Bewo ners, die bezwaar maakten tegen de bouw van de Zeelan- dialoods aan de overzijde van de Nieuwe Haven zullen binnenkort door wethouder Veerhoek worden uitgeno digd om de inmiddels gevon den tussenoplossing nader te bespreken. Donderdag 12 juni Zierikzee Open huis Serviceflat De Vrijburg, Jannewekken 12, 14.00-18.00 uur. Brouwershaven Vergadering Commissie Maatschappelijke Aangelegenheden, Stadhuis, 19.30 uur. Vrijdag 13 juni Zierikzee Start cursus babymassage. Wijkgebouw Oosterschelde Thuiszorg. 09.00 uur. Collecte door Kunst Eer voor het Prins Bernhard- fonds. Kerkwerve Afsluiting seizoen NCVB. Dorpshuis. 19.45 uur. Zaterdag 14 juni Zierikzee Minimarkt Onder de Beuze aan het Havenplein voor on derhoud van de Lutherse kerk in Zierikzee. 8.00 uur. Haamstede Dagexcursie Staatsbosbe heer, op de fiets over Schou wen vanaf toegangspoort van Slot Haamstede. 10.00 uur. Scharendijke Fancyfair bij peuterspeel zaal De Kokkel. Tussen 10.00 en 15.00 uur. Brouwershaven Familie slotdag asv Brou wershaven op sportpark On der de Molen. Dreischor Rommelmarkt. Zuiddijk 4. 8.30 uur. Nieuwerkerk Activiteitenmarkt van Woord en Daad op het par keerterrein van de Gerefor meerde Gemeente. 10.00 uur. Zondag 15juni Burgh Kerkdienst rondom De Klei ne Prins in de Hervormde Kerk. 10.00 uur. Woensdag 18 juni 7.i prï k* Kreamiddag SKW De Licht boei. MFC. 13.30-15.30 uur. Buitenrepetitie harmonie orkest Kunst Eer aan het einde van de Haringvliet- straat, begin Schouwen- bank. 19.30. Burgh Theater Op de Macks speelt Naaman in de Hervormde kerk. 20.00 uur. Bruinisse Verkoping/rommelmarkt in en rondom verzorgingshuis In 't Opper van 14.00 tot 20.00 uur. Vrijdag 20 juni Zierikzee Buurtfeest Malta op school plein Theo Thijssenschool van 16.00 tot 21.00 uur. Burgh-Haamstede Karaoke Mega Tour. Café restaurant De Burghse Bab- belaer. 21.00 uur. Brouwershaven Concert Kamermuziek met fluit en piano Barbara Lan- gendijk en Carmen Keyser, voorzaal stadhuis. 20.00 uur. Dreischor Psamzangavond in de N. H. kerk. 19.30 uur. Zaterdag 21 juni Zierikzee Kinderrommelmarkt in de Mr. Breetveltspeeltuin. 9.30 uur. Zomerfeest Kinderboerderij de Punt. Scheldestraat. 10.00-16.00 uur. Roefeldag (kinderen kijken rond en werken mee in be drijven, instellingen). Vanaf MFC. 13.00 uur. Scharendijke Havenfeest. 10.00-17.00 uur. Woensdag 25 juni Zierikzee Buitenrepetitie op het speel- terreintje in de Eendracht- straat. 19.30 uur. Donderdag 26 juni Brouwershaven Concert Zeeuws Orkest. Grote of St. Nicolaaskerk. 20.30 uur. Zaterdag 28 juni Zierikzee Snuffelmarkt Wieken Om roep Stichting. Baden Po- wellweg. 9.00 uur. Dreischor Cursus natuurlijk genezen (Reiki). Ring 5. 11.00-17.00 uur. Schuurfeest Plattelands Jon geren Zuid. Zuiddijk 4. 21.00 uur. College overlegt met bestuur ZOC ZIERIKZEE - De inrichting van het Havenplein in Zierikzee vergt een integrale beleidsvisie, waarin meerdere disciplines worden betrokken. Aldus luid de de reactie van wethouder C. Veerhoek naar aan leiding van een onderhoud dat het college van b en w woensdag had met het bestuur van de Zierikzeese Ondernemerscentrale (ZOC). De gesprek ging vooraf aan het kennismakingsbezoek van het college met de bin nenstad van Zierikzee. De in richting van het Havenplein is één van de punten op het wensenlijstje van de ZOC, maar wethouder Veerhoek wil daar, evenals ten aanzien van de Nieuwe Haven geen hap-snapbeleid op loslaten. Ook ten behoeve van een in tegrale beleidsvisie voor het Havenplein zullen bestaande plannen van de voormalige gemeente Zierikzee geanaly seerd moeten worden om vervolgens met een contou rennota te komen, waarop de betrokken bewoners en on dernemers hun mening kun nen geven. Wat betreft de wensen voor de terrassen op het Haven plein, liet Veerhoek de ZOC weten, dat daar wegens de weekmarkt op de donderdag geen ruimte voor is. Wel zal hij binnen twee weken met de betrokken vier horeca-on- dernemers over een tussen oplossing gaan praten. De ZOC stelde uiteraard ook de 'supermarkt-problematiek' in Zierikzee aan de orde. Veerhoek is van mening dat een supermarkt in de binnen stad, in casu De Golff super- markt, andere voorzieningen vergt dap winkels in het ka der van fun-shopping. In de toekomstige beleidsvisie moet volgens hem ook bezien worden of verplaatsing van de supermarkten de binnen stad ook weer niet doet leeg lopen. Wat betreft de plaats van de ZOC als ondernemers vereniging gaf Veerhoek aan, dat hij als wethouder structureel overleg voert met de FOS (Federatie van On- dernemersvereningingen op Schouwen-Duiveland), met de Horecabond en de Recron, maar dat er betreffende spe cifiek Zierikzeese aangele genheden natuurlijk wel in cidenteel overleg met de ZOC zal plaatsvinden. ZIERIKZEE - Op het schoolplein van de openbare basisschool Theo Thijssen aan de Calandweg in Zie rikzee wordt vrijdag 20 juni het traditionele buurt feest gevierd. Bijzonder aan het feest dit jaar is, dat er een door de Domburgse kunstenaar Henk de Looff vervaardigd schilderij wordt geveild. De opbrengst van de veiling is bestemd voor het vergoe den van de gemaakte onkos ten. Mefhetzelfde doel wordt er op het schoolplein een rommelmarkt en een verlo ting gehouden. Voor de ver loting zijn prijzen beschik baar gesteld door de plaatselijke middenstand. Voor de kinderen is er vanaf 16.00 uur van alles te bele ven. Er is een groot aantal spelletjes waarbij het op snelheid en behendigheid aankomt. En er wordt onder meer gezorgd voor een bal- lenbad, touwtrekspel, grab belton. reuzensjoelbak en een springkussen. De kinde ren kunnen zich ook laten schminken. Zoals gewoon lijk wordt ook vooreen natje en droogje gezorgd. Om de feestvreugde te vergroten ge ven leerlingen van Dans school Kramer uit Zierikzee tussen zes en zeven uur een streetdance demonstratie. Vanaf zeven uur neemt de band Doris Day en andere stukken het van hen over. 's Middags zorgt dj Ko voor de muzikale omlijsting van het feest. Haamsteedse drogist: 'Tientallen winkels moeten hierdoor sluiten.' Dat was een schrale troost voor de Haamsteedse drogist L. Kik: „Haamstede kan in de winterperiode niet op non-food draaien. Er gaan in Haamstede niet één of twee winkels sluiten, maar tien tallen." Rond de Albert Heijn in Burgh onstaat een winkelgebied met verstheater, Etos-drogisterij, slijterij en de verkoop van Zeeuw se producten bij de Pannekoekenmolen. (Foto: MarijkeFolkertsma) ZIERIKZEE - Het omstreden Verstheater in Burgh gaat door. Samen met de uitbreiding van Albert He ijn, het Zeeuwse productenparkje van Landegent en slijterij Verton moet Burgh een aantrekkelijk win kelgebied in de food-sector worden. Drogist Kik vreest sluiting van tientallen winkels in Haamstede als gevolg van dit plan. Al geruime tijd wil de Burgh se groenteman D. Meulblok samen met andere, winke liers - waaronder de Haam stede slager De Jonge - een grote verswinkel met een lunchroom beginnen. Albert Heijn in Burgh wil uitbreiden met een Etos-dro gisterij en een innamewinkel voor leeg goed. Het parkeer terrein van AH wordt ver legd naar achteren en ver groot naar 100 plaatsen. P. J. Landegent wil een extra at tractie bij zijn Pannekoeken molen. De verkoop van Zeeuwse natuurproducten maakt daar deel van uit. Het plan voor het nieuwe winkelgebied kan rekenen op steun van de gemeente raad. De PvdA - die in de ge meente Westerschouwen nog mordicus tegen was - is nu enthousiast, dok de RPF, bij monde van J. Roukema, tapt uit èen geheel ander vaatje dan een jaar geleden. „Wij hebben moeite met de Etos, omdat die nadelig uitpakt voor Haamstede. Anderzijds is het van belang het bood- schappengebied zo compleet mogelijk te maken," aldus Roukema, die na rijp beraad heeft besloten het totale plan te steunen. SGP-er P. van der Meide her innerde aan het Ruimtelijk Economisch Ontwikkelings plan (REO) van Westerschou wen en met name de daarin genoemde hoeveelheid vier kante meters winkelruimte. „Dat kunnen we niet ad-hoc opzij zetten. Daarom stel ik voor de lunchroom van 240 vierkante meter uit het plan te halen." Dat geldt volgens Van der Meide evenzeer voor de Etos-drogisterij. Ook die zorgt voor een fikse over schrijding van het aantal vierkante meters. Maar CDA én PvdA vinden dat je geen onderdelen uit het plan kunt halen en zo denkt wethouder C. veer hoek er ook over: „Als je de Vrijbrief Bovendien is Kik er niet van overtuigd dat het Verst heater een versmarkt blijft. Volgend jaar kan er andere detailhandel zitten." Het overschrijden van het aantal vierkante meters uit het REO is volgens Kik een vrij brief voor projectontwikke laars. De drogist voelt zich in het nauw gedreven. Etos ver koopt in grote lijnen dezelf de producten als de DA-orga- nisatie waarbij hij aangesloten is. „Ik zal qua omzet een veer moeten la ten." Overlast Toch zitten er nog haken en ogen aan het plan. Zo moet eer het tot uitvoering komt nog iets worden gedaan aan de overlast die enkele omwo nenden gaan ondervinden van de .parkeerplaats. Ook de verkeersgeleiding is nog niet van de tekentafel. 'Iedereen kwam altijd bij ons binnen' 1 ZIERIKZEE - Iedereen kent ze in Brouwershaven: J. van 't Hof (82) en K. van 't Hof-van Sluis (85). Gis teren vierden zij in de Corneliastichting in Zierik zee - waar mevrouw Van 't Hof woont - hun briljan ten huwelijk. De Van 't Hofs ontmoetten elkaar destijds op de jonge lingen- en meisjesvereniging in Brouwershaven. Zij gebo ren Brouwse, hij afkomstig uit Kerkwerve en opge groeid in Renesse. Na hun huwelijk vestigden zij zich in Brouwershaven waar ze een kruideniers- en manufacturenwinkel begon nen. Keuze Als 'bijbaantje' werkte Van 't Hof als hulpbesteller bij de PTT, maar die stelde hem op gegeven moment voor de keuze: of de PTT of de win kel. Het werd de PTT waar Van 't Hof veertig dienstja ren zou blijven. De winkel werd overgenomen door P. vaii 't Hof. „Iedereen kende hem. Hij was hét gezicht van Brou wershaven en iedereen kwam ook altijd bij ons thuis. Het was de zoete in val," vertelt zoonT. P. van 't Hof. Sociaal Hij omschrijft zijn vader als een heel sociaal mens. Ie mand die mensen om zich heen moet hebben. „Hij zat ook zo'n beetje overal in. De kerkeraad, het voetbal, Vei lig Verkeer Nederland." Naast de nadelen van het door weer en wind bezorgen van de post waren er ook voordelen aan het vak van postbesteller. In verschillen de café's op zijn route kreeg Van 't Hof een borreltje aan geboden. Drinken in dienst tijd deed hij nooit. Hij spaar de ze op tot zaterdag waar hij dan geruime tijd kon verblij ven zonder kosten. Watersnoodramp Zowel tijdens de tweede we reldoorlog als ten tijde van de watersnoodramp bleven de Van 't Hofs in Brouwers haven. In de oorlog was hij bakker en tijdens de waters noodramp werd hij in ijltem po opgeleid tot landings- meester voor de helicopters die naar het rampgebied kwamen. „Hij stond maar Wat te zwaaien, maar het lan den ging goed," herinnert zijn zoon zich. Corneliastichting Zijn moeder omschrijft hij als een uiterst zorgzame vrouw. Zij - de jongste uit een gezin met zes kinderen - zorgde niet alleen voor het gezin van 't Hof, maar ook voor een oudere zus die op re latief jonge leeftijd weduwe was geworden. „Die zorg had ze er ook bijMevrouw Van 't Hof moest ruim een jaar geleden noodgedwongen ver huizen van de vertrouwde stek in Brouwershaven naar de Corneliastichting in Zie rikzee. Daar woont ook haar oudste zuster. Die heeft in middels de respectabele leef tijd van 103 jaar bereikt. Het zestigjarig huwelijk werd gisteren, woensdag, in familiekring gevierd. Etos eruit haalt, kantelt ook de parkeerplaats. We doen het integraal of we doen het niet." Ook de VVD is warm voor stander van het nieuwe win kelgebied. H. Coomans wees erop dat het REO voor de on dernemers kennelijk nog veel onduidelijkheden be vat. Hij spoorde de onderne mers van Haamstede aan om ook dergelijke, zo mogelijk nog betere, plannen te ko men. Veerhoek had dat in zijn in leiding ook al gedaan. Hij suggereerde dat Haamstede zich moet concentreren op de non-foodsector. „Met funs- hopping kan Haamstede zich profileren als badplaats." Burgemeester./. Asselbergs feliciteert de echtelieden met hun zestig-jarige verbintenis. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3