SHOWROOM-MODELLEN Drie dagen oude jazz in Brouwershaven 'Veel mensen kennen mijn werk' r Nu met veel KORTING deurloo intermeubel Mosselseizoen start op donderdag 17 juli Fietsexcursie door natuurgebied «Laat Heineken Jazz Festival op 1011 en 12 juli VoPRPA Grafisch vormgever Jeroen van 't Leven 4 In kader Zeeland Natuurmaand L perfect vallen! WOENSDAG 11 JUNI 1997 NIEUWSBLAD HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Kom snel kijken, het is de moeite waard. Haringvlietplein 4 Zierikzee - Telefoon. 0111 -456161 BROUWERSHAVEN - De echte oude jazz is het the ma van het Heineken Jazz Festival, dat donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 juli wordt gehouden op de ijsbaan in Brouwershaven. Het evenement valt samen met de traditionele Brouwse Dag opl2 juli. Vanaf donderdagavond wordt in de smalstad ruim twintig uur jazzmuziek gepresenteerd door musici van naam. Mede-organisator Hans Schoon verwacht dat het evenement ongeveer vijfduizend bezoekers zal trekken. Dat het jaarlijkse Jazzfesti val in Brouwershaven nu de naam van Nederlands groot ste bierbrouwer draagt is volgens Schoon niet zo ver wonderlijk. ,,Ruim twintig jaar geleden begon mijn moe der, Nel Evers, in café de Waag in Serooskerke met de organisatie van jazzavon den. Omdat hiervoor veel be langstelling bestond, zette ze deze traditie later voort in eetcafé 't Swarte Schaep in Brouwershaven, samen met Joke van de Klooster. Buiten het hoogseizoen werden hier op zondagmiddag regelmatig jazzconcerten gehouden." Groep Jazzliefhebbers Zo groeide in en rond 't Swarte Schaep een groep jazzliefhebbers die steeds groter werd. Dat bleef vol gens Schoon niet onopge merkt bij Heineken. „Voor dat ik 't Swarte Schaep van mijn moeder overnam, was ik actief bij een organisatie bureau. Ik denk dat al deze factoren plus het succes van het Brouwse Jazzfestival in 1996 ertoe leidden, dat Hei neken zelf contact met ons opnam. Ik ben daar best trots op," aldus Hans Schoon. Het festival wordt georgani seerd door de Stichting Jazz Brouwershaven in samen werking met de organisato ren van de Brouwse dag. Dit jaar moeten bezoekers van het jazzfestival voor het eerst een bescheiden toe gangsprijs betalen, terwijl het ook mogelijk is een jazz- partout te kopen, dat geldig is op alle dagen van het festi val. „Een beetje jammer dat dit nodig is, want tot dusver re hebben we zowel de jazz festivals in juli als de jazz concerten op zondag gratis weten te houden. Kinderen tot twaalf jaar hebben nog steeds gratis toegang," aldus Hans Schoon. Twee podia Vanwege die toegangsprijs kunnen bezoekers wel genie ten van een kwalitatief hoog waardig programma met ruim twintig uur muziek. „We kunnen we nu ook meer geld besteden aan de inrich ting van de podia en aan de geluidsinstallatie. We probe ren om bijna non-stop life muziek te laten horen. Daar- om wordt aan weerszijden van de ijsbaan een podium gebouwd met elk een eigen geluidsinstallatie. Behalve promotie van de jazzmuziek oude stijl op Schouwen-Duiveland staan gezelligheid en sfeer centraal bij het jazzfestival. „We rich ten ons daarbij zowel op jong als oud. Jazzmuziek zorgt al tijd voor een heerlijke ont spannen sfeer. Het is tijdloze en zeer stemmingsgevoelige muziek, volkomen vrij van iedere vorm van agressie. Je kan er lekker op dansen en swingen. Het valt mij altijd op dat jong en oud zich, zo wel samen als op hun eigen manier, kunnen vermaken." aldus Hans Schoon. Gospelconcert Het Heineken Jazz festival begint donderdaglO juli om 21.30 uur met een gospelcon cert in de Grote Kerk van Brouwershaven. Het concert wordt verzorgd door de uit acht personen bestaande groep Phil Mason's New Or leans All-Stars met vaste zangeres Christine Tyrrell. Deze Jamaicaanse zangeres is 'one of the leading gospel zangeressen' ter wereld. De Engelsegroep is zowel be kend om haar specifieke New Orleans jazz als om het begeleidende werk in ker ken. Hun album 'Spirituals and Gospels' werd door de UK Music Industries Asso ciation uitgeroepen tot de 'Best Gospel of the Year'. Vrijdag om ongeveer 19.00 uur maakt de groep Huub Janssen and his Amazing Jazz Band haar opwachting op het festival. Huub Jans sen speelde samen met be kende radio-musici als Rita Reys en Eddy Christiani, maar werd vooral bekend met de befaamde Dutch Swing College Band. Huub Janssen and his Amazing Jazz Band is samengesteld uit Nederlands bekendste Dixielandmusici. New Orleans jazz Om 21.15 uur is het podium voor Phil Mason's New Orle ans All-Stars, een groep mu sici die op haar specifieke, emotionele en levezidige wij ze de oude New Orleans jazz ten gehore brengt. Het vrij dagprogramma wordt afge sloten door King Pleasure The Biscuit Boys, een uit Bir mingham afkomstige acht mansformatie die authentie ke Jazz Blues uit de veertiger jaren brengt. Deze band wordt door de kenners de beste Rhythm Blues band genoemd, die niet uit de USA afkomstig is. De Full House Jazzband uit België wandelt zaterdag van af 12.00 uur in streetband- formatie door de straten De groep King Pleasure The Biscuit Boys vormt een van de hoogtepunten van het vrijdagprogramma. waar de Brouwse Dag wordt gehouden. De jazzband treedt ook op in de Muziek- Play-In tent, op tijdstippen dat de deelnemers aan de play-in niet repeteren of op treden.. De enthousiaste zes- mansformatie speelt New Orleans en Dixielandmu- ziek. Piano en bas zijn daar bij vervangen door banjo en sousafoon. Oml8.00 tfür be gint op de ijsbaan de zeskop- pige band Hot Revival Stom pers uit Enkhuizen te spelen. Deze jonge band brengt New Orleans jazz, die soms aan English trad doet denken. Jazz oude stijl Om ongeveer 20.00 uur is het de beurt aan Marty Grosz and the Orphan Newsboys. Deze band van gitaarvir tuoos en zanger Grosz maakt jazzmuziek Oude Stijl. Om 22.00 uur begint een concert van Big Man Clayton The 44s, een groep die ouderwet se Boogie-Woogie en Rhythm Blues ten gehore brengt. Het festival wordt afgeslo ten met een optreden van Frits Kaatee met de Dutch Dixieland All-Stars dat om 24.00 uur begint. Gastster hierbij is 'Lady of Jazz Blues' Milly Scott. Muzikan ten van deze band zijn be kend van radio en tv, terwijl Frits Kaatee in 1995 de Duke of Duketown Award won. Kaarten voor het Heineken Jazz Festival zijn yanaf 14 ju ni in de voorverkoop ver krijgbaar bij de plaatselijke en provinciale VW's, bij Delta Disks in Zierikzee, brasserie De Vluchthaven in Zijpe, bloemenshop Krokus en eetcafé 't Swarte Schaep in Brouwershaven en De Lange Delft in Ouwerkerk. Behalve door hoofdsponsor Heineken wordt het festival gesponsord door BFI Afval verwerking Capelle, de Ra- -bo-Bank Schouwen/Zierik- zee, uitzendbureau Start, Park Port Greeve, brasserie De Vluchthven en eetcafé 't Swarte Schaep. KUNST NIEUW-HAAMSTEDE - In galerie Geluk aan het Zees terweeg je 6 in Nieuw-Haam- stede is van 14 tot en met 21 juni een expositie van het werk van vier kunstenaars. Het betreft schilderijen van Gheorghe Ciobanu, kera miek van Anneke Coppoolse- Schipper, beeldhouwwerk van Marian van Puyvelde en tuin-en landschapsinrichting van Eric Odinot. De exposi tie is dagelijks geopend van 11.00 tot 16.00 uur, behalve op zondag. De tentoonstel ling maakt onderdeel uit van de 'Kunstschouw'. Advertentie Krachtige elektrische heggeschaar, snijblad 47 cm, dubbelsnijdend en mét veiligheidsschakelaar. RENESSE LAÖNE 20, 0111-461031 OMNINQATIJDVN «A TfM VAIJ 00 1» 00 l ZAT 00-W 00 uim VNIJOAQ KOOfAVONO AAA A AT TIM OCCCMI ZIERIKZEE - „Heel veel mensen kennen mijn werk, zonder dat ze mij kennen." Dat zegt de 28-jari- ge grafisch vormgever Jeroen van 't Leven. In de Zierikzeese Poststraat, waar zijn bureau voor grafi sche vormgeving en reclame Life Design sinds kort is gevestigd, ontwerpt hij de strakke, grafische re clameboodschappen, die vaak in de Zierikzeesche Nieuwsbode staan maar ook in provinciale en lande lijke kranten. Opvallen in de grote massa. Dat is het doel waarnaar Van 't Leven met zijn werk streeft. Maar dat is niet alles. „Het moet in de eerste plaats beantwoorden aan zijn doel." Dat houdt in dat de grafisch ontwerper niet al leen zijn creativiteit ge bruikt bij het uitvoeren van een opdracht, maar zich ook terdege verdiept in de aard van het bedrijf waarvoor hij een boodschap moet over brengen en de doelgroep voor wie die boodschap be stemd is. Bijzonder drukwerk Behalve advertenties en re clamecampagnes ontwerpt Van 't Leven logo's en huis stijlen voor bedrijven, uitno digingen, posters en klein drukwerk. Zijn streven om daarbij bijzonder drukwerk te leveren voor een lage prijs bleek de afgelopen jaren zeer succesvol. De grafisch vorm gever krijgt inmiddels op drachten vanuit heel Neder land en zelfs Amerika. Hij heeft connecties met acht drukkerijen, drie zeefdruk- kerijen en vele fotograven die hij inschakelt voor de uit voering van de ontwerpen die hij bedenkt. „Ik zit als een spin in mijn web. Life Design is het cre atieve centrum, vanwaaruit de uitvoering van het druk werk wordt uitbesteed." Jeroen van 't Leven groeide op tussen de zetblokken en het lood. Zijn grootvader had een kleine drukkerij in Brui- nisse en zijn vader werkte vele jaren bij drukkerij/uit geverij LnO in Zierikzee. „Ik genoot van die sfeer, ik was als kind reeds typografisch bewust en kreeg een kritisch oog voor drukwerk met de paplepel ingegoten." Op de Grafische School was hij vooral geïnteresseerd in gra fisch ontwerpen. „De techni sche aspecten van het druk ken spraken me zo niet aan." Gevoel Hij ontdekte dat het belang rijk is om een ontwerp 'met gevoel' te benaderen en ont wikkelde op die basis zijn ei gen werkwijze. Die paste hij eerst toe voor het ontwerpen van originele grafische pos ters en mailings voor de pop band The Noise, waarvan hij onderdeel uitmaakte. Hij rolde 'in het vak' toen hij bij LnO een zieke werknemer Grafisch vormgever Jeroen van 't Leven: ..Mijn werk moet in de eerste plaats aan zijn doel beantwoorden. (Foto: Riny Sluys) verving die advertenties ver kocht. „Binnen de kortste keren bracht i^k bij de klan ten vooral ideeën naar voren over de vormgeving van die advertenties." Jeroen van 't Leven kocht een computer en begon in de garage bij het huis van zijn ouders zijn ideeën uit te wer ken. „Omdat ik in Zierikzee veel mensen kende kwamen de opdrachten vanzelf. In het begin vooral van horeca-on- dernemers." Via mond-tot- mond reclame groeide de klantenkring gestaag en Van 't Leven vestigde zich met een eigen bureautje: Life De sign in een smal hoog pandje aan de Schuithaven. Na eni ge tijd nam hij 'grafisch vak vrouw' Sylvia de Romph in dienst voor 'het uitwerken van zijn ideeën'. Onbewust Het eenmansbedrijfje bleef groeien zodat Van 't Leven sinds kort in een monumen taal pand aan de Poststraat zit, waar ruimte is voor drie medewerkers. „Ik wil graag wat meer tijd voor het cre atieve werk." Want het be denken van de reclamecam pagnes, logo's en drukwerk waarvoor Life Design op dracht krijgt doet Van 't Le ven altijd zelf. Nadat hij zich zowel in de opdrachtgever heeft verdiept als de doel groep voor wie de boodschap is bestemd, laat hij de op dracht meestal ongeveer twee weken liggen. „Ik ben er dan onbewust mee bezig. Vervolgens werkt gaat hij achter zijn bureau zitten om de ideeën die bij hem opko men vast te leggen in vele kleine grafische afbeeldin gen die hij met de pen op pa pier zet. „Zo kunnen mijn ge dachten rechtstreek naar mijn hand lopen." Van de re sultaten van dit brainstor men wordt negentig procent niet gebruikt. „Ik kies het beste uit om verder uit te werken." Dat uitwerken ge beurt wel met behulp van de computer. Maar dan is de grafisch vormgever meestal zo 'ape trots' op het eindresultaat dat hij eraan hecht om het persoonlijk af te leveren bij de opdrachtgever. „Het is heerlijk om het de klant in zijn handen te drukken en dan zijn gezicht te zien." Van 't Leven is onder meer de be denker van het 'Voorproefje' waarmee hotel/restaurant De Zeeuwse Stromen haar klanten informeert over de herbouw van het door brand verwoeste bedrijf. Presenta ties van 't Lange Uus zijn van zijn hand. Bas en Mar de Jager weten hem te vinden wanneer ze hun klanten op de hoogte willen brengen van een speciaal evenement. Voor Van 't Leven wordt het werk nooit routine. „Geen klant is hetzelfde." BRUINISSE/ZIERIKZEE - De verenigde mos selhandelaren hebben de aanvangsdatum van het nieuwe seizoen in overleg met de coöperatie ve producentenorganisatie vastgesteld op don derdag 17 juli. Van uitstel is dit jaar geen sprake: „Pas als er echt iets gebeurt, dat nog nooit ge beurd is, zal deze datum op nieuw ter discussie staan," zegt voorzitter S. Zoeteweij van de handelarenvereni- ging in Yerseke. De openingsdatum zorgde in het verleden meer dan eens voor hevige turbulen tie in de mosseltent. Vorig jaar bijvoorbeeld, bleek er rond de geplande openings datum onder handelaren en kwekers geen overeenstem ming over de kwaliteit. Een en ander had tot gevolg dat de officiële seizoensope ning tot drie keer toe werd uitgesteld. De start van het nieuwe mosselseizoen valt samen met de Visserijdagen in Bruinisse. Tijdens deze da gen zullen volop gekookte en gebakken schelpdieren worden aangeboden. BURGH-HAAMSTEDE - In het kader van Zeeland Natuurmaand houdt Natuurmonumenten samen met Staatsbosbeheer zaterdag 14 juni een fietsex cursie van ongeveer zes uur langs de natuurterrei nen op Schouwen. De excursie start om 10.00 uur bij de toegangspoort van Slot Haamstede. Wie mee wil, moet van tevoren een kaartje kopen bij de VW in Haamstede. Advertentie Mooie gordijnen hang je niet Zomaar op, Jaar zoek je het best passende ophangsysteem voor. En die zijn te vinden en te zien in de gloednieuwe showroom van Interieur Paauwe in Zonnemaire! Zuidueg 20ii. Zonnemaire Tel 0111-401318. Volop parkeergelegenheid cn goed hcrcikbihjr pcr ofvnbairr vervoer. De beheerders van de Vereni ging Natuurmonumenten en de boswachter van Staats bosbeheer leiden de deelne mers aan deze fietsexcursie door de boeiende aaneen schakeling van natuurgebie den. Zo bieden de Boswach- terij en de Zeepeduinen een afwisselend landschap van duinen, valleien, water, zand, bos en struweel waar veel planten en dieren een ge schikte plek weten te vin den. Op de ene plek groeien zand zegge, duinriet of pijpe- strootje, op de andere plek meidoorn, liguster of kardi naalmuts. De fietsexcursie voert verder ook langs vele karrevelden en inlagen. Hier zijn ook veel waterminnende vogels zoals de tureluur en de kluut te zien. In de Schelp- hoek bloeien de orchideeën volop en maken de deelne mers aan de fietsexcursie kans op een ontmoeting met een stern of visdief De gidsen zullen overal uit gebreid informatie en uitleg geven. De deelnemers dienen zelf voor een fiets te zorgen. Geadviseerd wordt een lun chpakket mee te nemen. Ook een verrekijker zal uitste kend van pas komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1