Marktzicht bevestigt reputatie Bruenaren voelen zich lekker in eigen haven In de schijnwerper Nederlandse titel veteranen Smit Fierens zegeviert Brazilië favoriet Copa America Zeeuwse tennistitel voor zaterdagj eugd Uittenboogaard en Coony clubkampioen Ploeg herovert titel wijkenkorfbal na twee verloren finales Zuid-Amerikaanse voetbalkampioenschappen Veel finaleplaatsen voor thuisspelende tennissers Spannende strijd met Kruiningen Op 800 meter in Emmen Titelstrijd Grevelingenhout 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Het parkeerterrein rond sportpark Bannink puilt uit. Een nietsvermoedende voorbij ganger vraagt zich af of er een feestje is. Buurtbewo ners kijken al lang niet meer vreemd op. Het jaar lijkse feest van All-Ready wordt gevierd: het wijkenkorfbal. Afgelopen vrijdag was het weer eens zover. Voor de veertiende keer vonden voet ballers, volleyballers, bad mintonners en 'echte' korf ballers elkaar in een sportieve smeltkroes op sportpark Bannink. Want dat sportend Schouwen-Dui- veland voor één keer per jaar graag 'vreemd wil gaan' bij de eilandelijke korfbalclub, daar weet Ada van Tiggelho- ven, lid van de organisatie alles van. Zeer regelmatig 'zeuren' mensen aan haar hoofd wanneer het wijken korfbal is. Omdat All-Ready dit jaar dertig jaar bestaat, werd eenmalig uitgeweken naar de vrijdagavond als tweede dag om dan ook een barbecue te kunnen houden. Aange zien het weer meewerkte en het vlees en stokboord goed smaakten, was dat geen slechte zet van de organisa tie. Kortom, van een terug val - dit jaar was er een team meer dan vorig jaar - is nog lang geen sprake. Extra tintje Voorzichtig keek Van Tiggel- hoven uit naar 1998 als de vijftiende editie op de rol staat. Ze wil er een extra tin tje aan geven. Hoe en wat weet ze niet. Enfin, ze heeft een jaar om het uit te puzze len en dat is haar wel toever trouwd. Ook de veertiende uitgave kreeg voor Van Tiggelhoven een speciaal tintje. In Markt zicht, één van de twee finalis ten, speelden haar drie kin deren, Camiel, Anouk en Miriam. Dit team werd ge completeerd door Patrick Roggeband, Frans Kommer, Jolanda van Groningen, An- net Kooman en Bas Koning. Het achttal was veel te sterk voor de andere finalist, Ege lantier. Hierin speelden on der andere Robert Rogge band, die broer Patrick Een zwart voetbalseizoen kreeg voor Frans Kommer toch een lichtrandje. Met Marktzicht won hij de finale van het wijken korfbal. (Foto: Marieke Mandemaker) probeerde af te troeven, en Jan-Willem van Nieuwen- huijze, die als 'echte' korf baller veel kansen miste. „Marktzicht is een goede ploeg en spelen al jaren met elkaar," analyseerde hij de verloren partij. ,,Ze weten hoe ze moeten korfballen." Van Nieuwenhuijze maalde niet om het verlies, de gezel ligheid van het wijkenkorf bal staat immers voorop. Die leek af en toe een beetje zoek. Over de ploegen AKA en Be- nekluvers was niet iedereen te spreken. Ada van Tiggel hoven bedekte' het met de mantel der liefde. „Als het om de beker gaat, komt het fanatisme naar boven." Marktzicht hoefde niet fana tiek te zijn om Egelantier zijn wil op te leggen. De doel punten vlogen als warme broodjes over de toonbank. Acht keer was het smullen tegenover twee van de ver liezer. Eén van de acht Marktzicht-goals werd ge maakt door Van Groningen, vorig jaar kampioen met Taartfighters en nu met de zelfde ploeg in een verlie zerspoule .terecht gekomen. Tot de eindstrijd 'leende' Marktzicht steeds een dame van Egelantier. Omdat beide formaties elkaar in de finale troffen was het over met de vriendendienst en werd Van Groningen gevraagd. Diplomatiek Zo werd de badmintonster voor het tweede achtereen volgende jaar kampioen. „Mijn eigen team is leuker, maar dit (Markzicht, red.) loopt beter," antwoordt ze diplomatiek in het bijzijn de drie Marktzicht-dames op de vraag in welk team ze liever speelt. De finaleplaats voor Markt zicht was de vierde in vier jaar. Vorig jaar verloor het van de Taartfighters, in 1995 van de Flierefluiters en in 1994 was de ploeg voor het laatst de sterkste tijdens het wijkenkorfbal. Frans Kom mer, voetballer bij Zierik- zee, krijgt de slotzin toebe deeld. Lachend: „Dit maakt een heel voetbalseizoen goed." Uitslagen Finalepoule 1: Mol Schudde- beurs-Buurtjes 2-1, Laagvlie- gers-Marktzicht 0-4, The Well-Mol Schuddebeurs 2-1, Buurtjes-The Well 4-1, Mol Schuddebeurs-Laagvliegers 2-2, Buurtjes-Marktzicht 2-6, The Well-Laagvliegers 0-1, Marktzicht-Mol Schudde beurs 5-2, Buurtjes-The Well 0-4. Finalepoule 2: All in the fa- mily-The Yellow Power Ran gers 1-0, Egelantier-AKA 2-4, Steiloore-All in the family 2- 1, The Yellow Power Ran- gers-Egelantier 2-6, AKA- Steiloore 2-2, All in the family-Egelantier 1-2, The Yellow Power Rangers-AKA 1-4, Steiloore-Egelantier 1-2, AKA-A11 in the family 1-3, The Yellow Power Rangers- Steiloore 1-3. Verliezerspoule 3: de Mis sers-Torenvalken 1-1, The White Power Rangers- Noordwelle 1-1, Torenval ken-The White Power Ran gers 3-0, Noordwelle-de Missers 0-1, The White Power Rangers-de Missers 3-4, To renvalken-Noord welle 0-1. Verliezerspoule 4: Beneklu- vers-Taartfighters 0-6, Zwartwerkers-Boekenwur men 0-2, Taartfighters- Z wart werkers 9-3, Boeken- wurmen-Benekluvers 0-1, Zwartwerkers-Benekluvers 1-1, Taartfigthers-Boeken- wurmen 2-0. Verliezerspoule 5: Fliereflui ters-the Hooligans 3-0, De 'D' 1 Zetters-Deurzakkers 1-3, the Hooligans-de 'D' Zetters 1-1, Deurzakkers-Flierefluiters 2-0, De 'D' Zetters-Fliereflui- ters 3-3, the Hooligans-Deur zakkers 0-2. SANTA CRUZ (RTR) - Het Braziliaanse elftal is de belangrijkste kandidaat voor de Copa America, de Zuid-Amerikaanse titel. De wereldkampioen is de enige van de twaalf ploegen die niet geplaagd wordt door zorgen om de kwalificatie voor het WK in 1998. De Copa America valt samen met het WK-kwalificatietoernooi. Twee jaar geleden besloot de Zuid-Amerikaanse federatie (CSF) de voorronde voor het WK nieuw licht in te blazen. Het schreef een volledige competitie uit voor de negen landen met uit- en thuiswed strijden. De achttien speel rondes moesten binnen even zovele maanden afgewerkt worden. Tussen twee speel dagen in wordt de Copa Ame rica gehouden. Woensdag, drie dagen na de elfde WK-ronde, begint de ti telstrijd in Bolivia, drie da gen na de finale op 29 juni staat de twaalfde ronde op het programma. Met uitzon dering van Brazilië hebben alle deelnemers hun selectie daaraan aangepast. Het WK is belangrijker dan de Copa. Argentinië, Colombia, Uru guay en Mexico laten de bles- suregevoelige spelers thuis. Zij zijn met een mengeling van talent en routine aanwe zig in Bolivia. Peru en Ecu ador vaardigen spelers onder 23 jaar af, de A-spelers krij gen rust. Venezuela, reeds uitgeschakeld voor WK-kwa- lificatie, stuurt de beste elf. Bolivia voelt als gastheer de verplichting ook het sterkste elftal in het veld te brengen. De Bolivianen willen een tweede kampioenschap, na 1963. Ze hebben er zelfs het speelschema voor aangepast, waardoor de kans op een fi nale tegen Brazilië niet on denkbaar is. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Simon van Kralingen 'In de schijn werper'. De atleet uit Drei- schor werd afgelopen week einde Zeeuws kampioen meerkamp bij de D-junioren en beschouwt dat voorlopig als zijn sportief hoogtepunt. Het was trouwens groot feest bij de familie Van Kralingen want Marijn werd Zeeuws kampioen meerkamp bij de C-junioren en Bart was de beste bij de competitie voor B-pupillen in Hulst. Naam: Simon van Kralingen. Géboren: 7 november 1984 in Zierik- zee. Woonplaats: Dreischor. Sport: Atletiek. Partner: Nee. Club(s): Delta Sport. Beroep: Scholier basisschool groep 8. Hobby's: Atletiek. Favoriete sporten: Atletiek. Laatste boek: Vergif. TV-programma's: Ik kijk bijna nooit tv. Kranten/tijdschriften: Zo zit dat. Muziek: Van alles. Eten: Ook alles. Drinken: Ook allqs. Uitgaan: Nee, nooit. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Duinen. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Spanje. Geloof: Nee, heb ik niet. Heeft hekel aan: Aan niemand en niets. Slechtste eigenschap: Heb ik niet. Beste eigenschap: Altijd goed humeur. Mooiste sportmoment: Zeeuwse kampioenschappen meerkamp (afgelopen zon dag). Vervelendste sportmoment: Nog niet gehad. Blessures: Ook nooit gehad. Sportief doel: Atletiek. Sportvrouw/sportman van Zeeland: Weet ik niet. Beste atleet: Maritza van 't Hof (AV'56). Slechtste atleet: Nee, die ken ik niet. Lente in Zeeland: Mooi. Delta Sport: Goed. Waar blijf je voor thuis: Weet ik niet. Grootste angst: Dat ik niet meer kan spor ten. Atletiek op Schouwen-Dui- veland: Prima. De ferme uithaal ten spijt, Esther Roth verloor de finale van het damesenkel D2 met kayisloze cijfers. (Foto: Marieke Mandemaker) BRUINISSE - Het Bruse D/É-tennistoernooi is over heerst door mensen uit het vissersdorp. Slechts in de herendubbel D2-finale stonden zaterdagmiddag 'vreemde' mensen. Stef de Waal schreef de hoogste categorie, het herenenkel D2, op zijn naam. Het evenement op LTC Bru- tèn zat het dit jaar niet mee. Allereerste zag de toernooi- leiding aanzienlijk minder mensen zich inschrijven. De organisatie denkt eraan de Dl-klasse erbij te betrekken, maar dat zou ten koste kun nen gaan van het Mosseltoer- nooi dat later plaats heeft. Voorlopig wil wedstrijdlei der Tineke Deering daar wei nig over zeggen als dat het een 'interne gelegenheid' is. Op de tweede plaats trof een geweldige stortbui de eind strijd waardoor de finalisten een uur extra moesten wach ten. Met man en macht wer den de banen takken- en wa- tervrij gemaakt zodat de finales 'gewoon' door kon den gaan. Stef de Waal trof na het noodweer Han Muller. Het Bruse onderonsje was alleen k in de eerste set spannend toen beide tennissers om en om voor kwamen te staan. Met een fraaie forehand-pas- seerslag legde De Waal met 7- 5 beslag op het eerste bedrijf. Pakje boter Omdat Muller in de tweede periode geen deuk in een pakje boter sloeg, besloot De Waal onbedoeld een uitglij der te maken. Hij verstapte zich bij een 2-0 voorsprong op een volley van Muller. De Waal hinkte wat, zag Muller in de derde game lang - het was zes keer deuce - tegen sputteren, maar zette daarna koers richting winst. Muller faalde vooral aan het net en versloeg zich keer op keer met zijn forehand. Niet on verwacht won De Waal met 6-1 de tweede set. Ook de finale van het dame senkel E werd tussen twee Bruenaren beslist. Tiny de Waal, een schoonzus van Stef, won een oneerlijk strijd van Els de Zeeuw, 6-3 6-0. Uitslagen Finales HED2: S. de Waal-H. Muller 7-5 6-1, DED2: L. Polak-E. Roth 6-1 6-2, HDD2: Van Vaardegem/Duinhouwer- Stoutjesdijk/De Vlaam 7-5 6- 1, DDD2: Polak/Maaskant- Wehrmeijer/Van de Berg 4-6 6-4 7-5, GDD2: Vleeshou- wers/Struijk-Meijer/Meijer 6-4 6-1, DEE: T. de Waal-E. de Zeeuw 6-2 6-0. Verliezersfinalcs HED2: K. de Vos-G. Ahlrichs 6-2 6-1, DED2: G. Piek-G. Ahlrichs 6-4 6-3, HDD2: Ju- melet/Verspoor- Visser/Kerkhove 7-5 6-2, DDD2: Witte/Ruitenbeek- Walpot/Meijer 2-6 6-3 6-4, GDD2: Wehrmeijer/Wehrme- ijer-Van derCingel/Overbee- ke 4-6 6-2 6-2. DEE: M. Meere- ma-M. Danhieux (walk over vanwege ziekte Danhieux). ZIERIKZEE - LTC Zierikzee blijft opvallen in ten- nisland. Vrijdagavond behaalde de zaterdagjeugd in Zierikzee de Zeeuwse titel tot en met zeventien jaar. Vorige week zondag werden twee zondag teams van de vereniging kampioen. Het provinciale kampioen schap tegen Kruiningen werd pas beslist na een vijf uur durende strijd. Ivo Struijk trad in de laatste van zes partijen aan tegen Mar vin Gunst. Van de vijf voor gaande duels had Zierikzee er drie en Kruiningen twee bijgeschreven. Struijk moest hoe dan ook winnen, want bij een gelijkspel gaf het aan tal gewonnen games de door slag. Die had Kruiningen Na twee bedrijven waren Struijk en Gunst In even wicht. De spelers van LTC Zierikzee was in de beslis sende periode het minst moe - Gunst had in de tweede set al kramp in zijn linkerhand - en zegevierde met 6-3. De winst van Struijk bracht een 4-2 eindscore op het bord. Het Zeeuwse kampioen schap was van het begin tot het einde een heel aantrekke lijk schouwspel. Allereerst werden de gemengd dubbels 'verdeeld'. Na verlies van de eerste mix stonden Struijk en Marlinda Lagendijk tweeëneenhalf uur op de baan om de stand gelijk te trekken. Kruiningen acteer de in het gemengd dubbel zonder de Zeeuws kampioe ne tot en met twaalf jaar, Sylvana Bauer. De titelhoudster had 'bonds- training en kon niet eerder' komen. Bovendien wist Kruiningen niet dat de Zie- rikzeese ploeg, zoals elke competitiewedstrijd, met die spelsoort begint. „Dan kun nen we zien hoe ze spelen," verklaarde Johan van Urk. Goed beschouwd, bij voor baat een verloren punt voor Kruiningen. Bauer maakte haar reputatie helemaal waar door Aniek Stevense, die werd opge offerd, met tweemaal 6-0 van de baan te vegen. Van Urk bracht de ploegen weer in evenwicht via een fraaie zege op C2'er Van Klinkenberg. Nadat Lagendijk Van Velzen met twee keer 6-3 aan de kant zette, scoorde Struijk het bevrijdende punt. Vorig seizoen streed LTC Zierikzee ook om de Zeeuws titel. Die ging toen verloren tegen Hontenisse. Karakteristieken LTC Zierikzee - Kruiningen - J. van Urk-M. van Klinken berg 6-3 7-5, I. Struijk-M. Gunst 6-4 3-6 6-3, A. Steven- se-S. Bauer 0-6 0-6, M. Lagen dijk - J. van Velzen 6-3 6-3, Van Urk Stevense - Klin- kenberg/Krombeen 3-6 1-6, Struijk Lagendijk - Gunst Schrier 7-5 3-6 7-5. EMMEN - Greëtje Smit is Nederlands kampioen op de 800 meter voor veteranen van 45 jaar en ouder ge worden. De atlete uit Kerkwerve behaalde de titel afgelopen weekeinde in Emmen. Direct bij het begin van de race nam de loopster van Delta Spert de leiding. Na de eerste 200 meter, die in 37 se conden werd afgelegd, be droeg het verschil met de naaste concurrent, Mientje de Jonge van het Goese AV'56, al zo'n tien meter. Smit wist de voorsprong in de tweede helff van de eerste ronde nog uit te breiden naar bijna twintig meter. De Jonge slaagde er in de tweede ronde in de achter stand gedeeltelijk goed te maken. Met nog 125 meter te gaan haalde de tweede Zeeuwse deelneemster Smit zelfs in. Een formidabele eindsprint betekende alsnog een gouden medaille en een Nederlandse titel voor Smit. Haar winnende tijd bedroeg 2.45.49 minuten. Eddy Smit eindigde tijdens het kampioenschap bij de he ren 45 op de 1500 meter als vierde in 4.34.44. Op de vijf kilometer, die tijdens hevige regenbuien werd gelopen, fi nishte Smit als derde na 16.49.83 minuten. De wedstrijden in Emmen werden gekenmerkt door wisselende weersomstandig heden. Competitiewedstrijd HSV Oosterschelde ZIERIKZEE - De derde competitiewedstrijd van HSV Oosterschelde is gewonnen door A. Fierens. De visser ving afgelopen vrijdag aan het Kaaskenswa- ter in Zierikzee twee flinke palingen. Er verschenen 52 deelnemers aan de water kant. In totaal wisten 22 mensen 35 vissen te vangen. Achter winnaar Fierens ein digden T. Meyer als tweede en I. Verwest derde. Na drie wedstrijden gaat G. Verhoek aan leiding om het kampioenschap met 1225 punten. I. de Visser, vorig seizoen kampioen, volgt de koploper met 970 punten. Derde en eerste junior is Mark van Hekke. Hij heeft 936 punten. Uitslag: 1. A. Fierens 700 punten, 2. T. Meyer 610, 3. I. Verwest 570, 4. N. Janse 510, 5. J. Geelhoed 495, 6. M. van hekke 456, 7. W. Ravia 340, 8. J. Berrevoets 315, 9. I. de Visser 295, 10. C. IJzelenberg 280, 11. A. Baart, C. Rossen 275,13. G. Verhoek 260,14. N. Meerdink 255. BRUINISSE - De golfers Marianne Uittenboogaard en Steve Cooney zijn clubkampioen strokeplay van golfclub Grevelingenhout geworden. Ze behaalden de titels afgelo pen weekeinde. Voor het clubkampioenschap in Brui- nisse hadden zich 24 heren en twaalf dames met handicap 0-28 ingeschreven. De heren moesten tweemaal 36 holes, de dames driemaal 18 holes spelen. Bij de dames was Uitten boogaard wederom opper machtig met in totaal 249 sla gen. Dicky van de Meer en Gerda Rierink eindigden na 54 holes gelijk met 273 slagen en moesten via een play-off met sudden death over drie holes uitmaken wie de run ner up werd. Hier slaagde Van de Meer op de tweede ho,- le in. Bij de heren was de strijd zeer spannend. Coony en Hans Ranke eindigden na 72 holes gelijk met 329 slagen. Steve werd clubkampioen door op de derde en laatste hole van de play-off Ranke één slag voor te blijven. Zoon Bart Ranke werd derde met 331 slagen De laagste nettoscore (na handicapverrekening) had den Edith Rodrigues met 209 en Raymond Kok met 280 slagen. Onno van de Sande sloeg op hole twee een eagle (2 onder par).*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6