Onbezorgd genieten troef voor vrije toer-caravanner Audi 100; trendsetter in bescherming tegen roest Opel Omega Sportive Citroën introduceert nieuwe bestelwagen Volkswagen Golf gekozen tot trekauto van het jaar Avondvierdaagse Ooltgensplaat: opbrengst voor het Rode Kruis auto-extra is een de nieuwsbode extra t Erop uit met caravan trekt steeds meer ouderen v Drie miljoen exemplaren geproduceerd Snuffelmarkt Goedereede Koffie ochtend Kruisboog competitie afgerond Teveel gedronken Brandjes Koffieshop bij Hema WOENSDAG 10 JUNI 1992 13 EXTRA VEEBT,ENDAAGSEBUBBlEKmEs schouwen-duivelande goebeeovebflakkee Steeds meer mensen trekken er op uit met de caravan. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - In het rustige voor- en naseizoen er op uit trekken met de caravan spreekt steeds meer oudere caravanbezitters aan. Dat constateert ACSI in Zetten dat het aantal geor ganiseerde Caravan-rally's voor 1992 heeft uitge breid met een 48-daagse reis door Portugal en een 34- Haagse reis door Engeland-Wales. Het totale aanbod is daarmee op vijftien rally's gekomen. ACSI (Auto Camper Service In ternational) introduceert voortdurend nieuwe caravan- reizen. In de rally's wordt veel voorbereiding geïnvesteerd terwijl ook de begeleiding alle aandacht krijgt. Het resultaat is een tot in de puntjes verzorg de caravanvakantie. Alle reis- bestemmingen, programma's en prijzen zijn gebundeld in het 100 pagina's dikke en kleurrijke magazine 'Caravan rally's'. Vijftig-plussers Het zijn vooral vijftig-plussers die aan de rally's deelnemen. ACSI-directeur R. van Meine; ,,De kinderen zijn dan meestal de deur uit. Men heeft weer meer vrije tijd of de VUT-ge- rechtigde leeftijd bereikt en kan het zich dan permitteren om er in het betrekkelijk rusti ge voor- of naseizoen een aan tal weken op uit te trekken". Zelfstandig met de caravan er op uit trekken in het buiten land betekent in het voor- en naseizoen nogal eens stille en verlaten campings met voorzie ningen die half of niet meer functioneren. Een allerminst aantrekkelijk vooruitzicht. De caravan-rally's van ACSI ken nen dat probleem niet. Met maximaal 25 caravancombina ties reist men onbezorgd door het land van keuze. Over de or ganisatorische aspecten hoeven de deelnemers zich geen zorgen te maken. Privacy Het reisprogramma biedt een ieder voldoende vrijheid. Zo zijn er geen vastgestelde tijd stippen voor vertrek en aan komst. Tempo en onderbrekin gen bepaalt iedere deelnemer zelf. Na iedere reisdag volgt er altijd minimaal één verblijf- dag waarop individueel excur sies naar bezienswaardigheden in de omgeving kunnen worden gemaakt of die als rustdag kan worden benut. Elke rally-deelnemer ontvangt een boek waarin routes, kaar ten, adressen en andere we tenswaardigheden overzichte lijk zijn opgenomen. Omdat de campings gereserveerd zijn is het mogelijk om in Nederland een lijstje met adressen achter te laten. Een veilig idee voor zowel de deelnemers als het thuisfront. Ondanks de professionele op- zet en begeleiding van de ACSI Caravan-rally's kunnen de rei zen voor een uiterst vriendelij ke prijs worden aangeboden. Wie een reis van dergelijk kali ber zelf zou willen organise ren, hetgeen praktisch onmo gelijk is, zou zelf stukken duurder uit zijn. De prijzen van de ACSI-caravanrally's va riëren van iets meer dan 800 gulden tot ruim 2900 gulden per persoon. Dat is dan wel in clusief alle campinggelden, di ners, lunches en begeleiding. Maximale vrijheid Van Reine; „De campings die worden aangedaan zijn door ons van tevoren zorgvuldig ge selecteerd en gereserveerd. De routes zijn gecontroleerd en duidelijk in kaart gebracht. Excursies zijn gepland en op gezette tijden kan men geza menlijk lunchen en 'dineren. Overigens zijn de deelnemers volkomen vrij te doen en te la ten wat zij willen. In groeps verband rijden mag, maar het hoeft niet. Maximale persoon lijke vrijheid binnen het kader van een onbezorgde groepsreis staat bij ons voorop". De rally's die ACSI aanbiedt zijn stuk voor stuk grondig voorbereid. Per rally worden overeenkomsten gesloten met onder meer campings, restau rants, busondernemingen, scheepsrederijen en musea. Optimaal voorwerk leidt zo tot een minimum aan ongewenste verrassingen. Elke reis wordt, na in concept te zijn uitgezet, eerst nog eens met een combi natie van auto en caravan voor gereden alvorens in het pro gramma te worden opgeno men. ACSI organiseert de Caravan rally's onder begeleiding van deskundige captains. Het cap tainsteam heeft een ruime er varing als caravanner, weet van de hoed en de rand als het gaat om kennis van landen, volken, historie en natuurlijk de taal. De captains zijn de. steun en toeverlaat van de deel nemers en onontbeerlijk bij het organiseren van rally's. Vier generaties Audi 100 op een rij. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De vierde genera tie Audi 100 werd begin vorig jaar op de Nederland se markt geïntroduceerd en realiseerde onmiddel lijk de steilste aankoopcurve in de geschiedenis van de Audi-fabrieken. Sinds het begin van de produktie 24 jaar geleden verlieten inmiddels meer dap drie miljoen Audi's 100 de fabriek in Neckarsulm. Na de voorstelling van de eer ste Audi 100 in 1968 met een motor met naar keuze 80 pk, 90 pk of 100 pk presenteerde Audi AG al een jaar later, tijdens de IAA in Frankfurt de Audi 100 Coupé S. Dit was een elegante, sportieve auto met een motor vermogen van 115 pk en een topsnelheid van 185 kilometer per uur. Tweede generatie In augustus 1976 toonde Audi in Luxemburg de tweede gene ratie Audi's 100. Een bijzonde re auto met een vijfcilinder benzinemotor in het vooronder. Deze noviteit in de motoren- produktie viel op door een ver beterde motorloop en een rela tief gering brandstofverbruik. In 1977 rolde de eerste Audi 100 Avant van d^e band en nog in hetzelfde jaar werd de mil joenste Audi 100 geproduceerd. Na talrijke modelwijzigingen presenteerde Audi in augustus 1982 een volledig nieuwe Audi- generatie. Deze serie viel voor al op door een lucht- weerstandsnorm van 0,3, lage verbruikscijfers en de toepas sing van roestbestendige en ge- wichtsbesparende materialen. In oktober 1984 vierde Audi het jubileum van de tweemil joenste Audi 100 en in septem ber 1985 kon Audi opnieuw tij dens de IAA een belangrijke produktontwikkeling openba ren; de volledig verzinkte ca- rosserie voor de Audi 100 Avant en Audi 200. Bij deze modellen pasten Audi ingenieurs voor het eerst in een serie-produktie carosserieën toe die bestonden uit aan beide zijden elektroly- tisch verzinkt of gegalvani seerd plaatstaal. Levensduur Met deze maatregel werd een belangrijke bijdrage geleverd aan de verlenging van de le vensduur van de auto. Voor de kopers van een dergelijke Audi 100 of 200 werd een garantie van tien jaar tegen het door roesten van binnenuit doorge voerd. Eind 1990 begon Audi, met de persintroduktie van de nieuwe Audi 100 met een complete transformatie van het audimo- delprogramma. Vanaf dat mo ment zijn er in Neckarsulm be halve de Audi 100 ook de spor tieve Audi S4 en de Audi V8 ge maakt. In de fabriek in Nec karsulm heeft Audi in totaal zo'n 144.300 Audi's geprodu ceerd. AMSTERDAM - Minister d'An- cona van WVC heeft in Amster dam de tentoonstelling „De Grote Utopie - de Russische avant-garde 1915-1932" in het Stedelijk Museum officieel ge opend. In haar openingstoe spraak zei de minister dat de tentoonstelling in menig op zicht een symbool vormt voor de nieuwe verhoudingen in Eu ropa. Dat de expositie, die nog tot en met 23 augustus duurt, in Amsterdam is te zien, is vol gens haar te danken aan de spontane medewerking van de Russische autoriteiten. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Als vervolg op de uiterst suc cesvolle Opel actiemodellen als de Omega Diamond, Vectra Dia mond en Frisco brengt General Motors Nederland wederom een speciale uitvoering van de Omega op de markt en wel db Omega Sportive. Zoals de naam al zegt ligt bij dit model de nadruk op een aantal sportieve extra's. De Sportive is gebaseerd op de Ome ga GL, maar heeft een aantal extra 's in huis. Uiterlijk is de Spor tive te herkennen aan buitenspiegels in de kleur van de auto, ha logeen verstralers, lichtmetalen Star Design velgen, zwarte zij raamlijsten en een elektrisch schuif dak. Ook het interieur ziet er sportief uit; sportstoelen, hoofdsteunen voor en achter, een leren sportstuur en niet te vergeten een boordcomputer. Ook technisch zijn de nodige voorzieningen getroffen om het sportieve karak ter van de Omega Sportive te benadrukken. De wagen is onder meer standaard voorzien van een Anti Blokkeer remsysteem. De koplampen zijn in hoogte verstelbaar en er is een antislip diffe rentieel aan boord. ZIERIKZEE/MIDDELHAR NIS - In een Nederlandse ver kiezing, op initiatief van de ANWB feampeer- en Caravan kampioen, is de Volkswagen Golf gekozen tot trekauto van het jaar 1992. Een jury be staande uit acht autojourna listen met de nodige ervaring ep affiniteit met het rijden met een caravan wees de Golf unaniem aan als winnaar. Omdat Nederland een echt ca- ravanland is bestaat er veel be langstelling voor de trekkwali- teiten van personenauto's. Daarom nam de redaktie van de Kampeer en Caravankampi oen het initiatief om uit de meest interessante auto's die de afgelopen twaalf maanden zijn geïntroduceerd de auto te kiezen die zich het beste leent voor het trekken van een (pas sende) caravan. Klassen De achttien deelnemende auto's werden verdeeld in vier klassen: drie benzineklassen en één speciale diesëlklasse. In deze vier klassen werd steeds een winnaar gekozen en voor het totale deelnemersveld ,werd tot slot als eindwinnaar de Volkswagen Golf aangewezen. Acht juryleden deden op een testbaan in St. Oedenrode ge durende twee dagen uitgebrei de proeven met auto's waarbij vooral gelet werd op aspecten als stabiliteit, prestaties, com fort en de trekcapaciteiten van een auto op een helling. Achter alle testvoertuigen was een passende, zorgvuldig beladen caravan gekoppeld. De Volkswagen Golf 1,81 is vol gens de jury 'een zeer even wichtige auto die met een cara van aan de haak heel stabiel is en voortreffelijk rijdt. De mo tor is voldoende sterk en doet opvallend stil z'n werk. Op hel lingen lukt het zonder moeite vanuit stilstand weg te rijden. Ook op punten als besturing, vering en schakeling scoort de Golf hoog. Daarom werd de Golf niet alleen winnaar in zijn klasse, maar ook algemeen winnaar. De nieuwe Citroen Polyvolume. Polyvolume belangrijke uitbreiding programma ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Onlangs introdu ceerde Goedbloed Auto's en Avis Autoverhuur een nieuwe Citroën bestelwagen; de C 25 Polyvolume. Deze belangrijke uitbreiding van het toch al om vangrijke bestelwagen-aanbod sluit prima aan bij de vraag naar meer ruimte in de categorie bestelwa gens met een klein rijbewijs. De nieuwe Citroën is leverbaar met zowel een benzine- als (tur- bo)dieselmotor in het vooron der. Ook voor wat betreft het laadvermogen heeft men de keuze en wel tussen 1170 kilo tot 1600 kilo netto. Als extra is de Polyvolume leverbaar met een, eventueel in de bedrijfs- kleur gespoten, laadbak, een opstap achter, zijschuifdeur en openslaande deuren. Verhuur Met onmiddellijke ingang heeft Avis Autoverhuur Zierik- zee een Citroën C25 Diesel Po lyvolume ingezet in haar ver- huurpark. Daarmee heeft de jongste handelspoot van Goed bloed Auto's BV haar aanbod in de bedrijfswagen verhuur weer verder uitgebreid. Reeds in de verhuur zaten de Citroën C15 van 2,7 kubieke meter, Citroën C25 van 6,5 ku bieke meter en de Citroën C25 Grand Volume van 10,5 kubie ke meter. Verder in de verhuur een AX Sendee, C25-personen- bussen en alle typen Citroën personenauto's. Organisatie in handen van De Hoeksteen OOLTGENSPLAAT - Van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni wordt door het personeel van Chris telijke Basisschool De Hoeksteen uit Ooltgensplaat weer een avondvierdaagse gehouden. De opbrengst hiervan is bestemd voor het Rode Kruis Ooltgens plaat. Uit vijf avonden kan men vier keer een afstand lopen van res pectievelijk vijf of tien kilome ter. Vrijdagavond loopt ieder een en vijf avonden lopen kan uiteraard ook. De routes lopen door Ooltgensplaat en de om liggende polders met een prachtig natuurgebied. De start op elk van genoemde avonden is tussen 18.00 en 18.30 uur vanaf de CBS De Hoek steen In de Julianastraat. Inschrijven Men kan zich laten inschrijven door betaling van het startgeld dat ook dit jaap vi^r gulden be draagt. Opgave voor 13 juni op de school tussen 15.30 en 16.30 uur, of op schooldagen na 16.30 uur bij A. van Putten, Prunus- laan 41 en K. Land waart, Weespad 45 te Ooltgensplaat. Men kan zich ook per groep la ten inschrijven. Voorwaarde is dat het een groep is die min stens uit tien personen bestaat en waarvan één de leiding heeft. Voor groepen wordt een aantal groepsprijzen beschik baar gesteld. Ook verenigin gen kunnen vanzelfsprekend inschrijven. Ook dit jaar is de netto-opbrengst bestemd voor het Rode Kruis, waarvan de landelijke organisatie het 125- jarig bestaan herdenkt. Daar om is er ook de mogelijkheid om van deze avondvierdaagse een sponsor-wandeltocht te maken. Intekenlijsten hiervoor zijn verkrijgbaar bij bovenge noemde personen. Er is deze avond gelegenheid om koffie of frisdrank te drin ken in school tegen een geringe vergoeding. Opbrengst hiervan komt ten goede aan de sponsor actie. De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis en de Ko- lonne werkt al vanaf het begin mee en helpt onderweg waar dat nodig is. Na afloop ont vangt iedere deelnemer die vier dagen heeft meegedaan een herinneringsmedaille. GOEDEREEDE - Op zaterdag 13 juni houdt Let's Dance een grote snuffelmarkt. Deze wordt gehouden in de thuisba sis van de dansvereniging; ver enigingsgebouw Oostdam in Goedereede. Men kan losse spullen inbren gen. De organisatie verkoopt deze dan, waarna later het ver diende geld opgehaald kan worden. Ook bedrijven kunnen hun waren aanbieden door een stand te huren. De mensen die voor het hele seizoen een stand willen huren kunnen deze bij de organisatie reserveren. Het aangeboden assortiment goe deren is altijd zeer gevarieerd. Voor bezoekers is er altijd wel wat te vinden. Voor meer infor matie kan men bellen naar R. van Duren, 01870 - 86965. De toegangsprijs bedraagt voor volwassen, vanaf twaalf jaar één gulden. OUDE-TONGE - Op donder dag 18 juni is er weer een kof- fie-ochtend voor 55 ers in het Infocentrum aan de Bern- hardstraat 27 te Oude-Tonge, gehouden door de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen „Oostflakkee" (SWOO). Aan vang 10.00 uur. Het thema van deze koffieoch tend is Let op vet. Een diëtiste is uitgenodigd en komt voor lichting geven over voeding in het algemeen en met name over het gebruik van vet. Iedereen is van harte welkom op deze koffieochtend. OUDE-TONGE - De in de win termaanden gehouden onder linge competitie tussen de schutters van de KV-Flakkee is pas geleden afgerond. Het betreft hier een wedstrijd waarbij twee schutters aan el kaar gekoppeld worden. De beste schutter met de slech te. Hierdoor ligt het koppelge- middelde praktisch op hetzelf de niveau. Het koppel dat aan het einde het meeste boven zijn begingemiddelde staat heeft de door de DA-drogisterije de Jong uit Oude-Tbnge beschik baar gestelde wisselbeker ge wonnen. Er zijn 14 wedstrijden geschoten van elk 15 schoten. Deze, door de DA-drogisterij de Jong beschikbaar gestelde, wisselbeker is deze keer ge wonnen door Daan Slinger sa men met het vereninigingsge- middelde. Dit koppel heeft in totaalgemiddeld 11.29 punten meer geschoten. De volledige uitslag is als volgt: 1. D. Slinger met vereni- gings gem. 11.29); 2. R. Wes- selboer en A. Slinger 11.21); 3. D. Breederveld en J. W. Tfer- woert 8.64) en 4. P. Verdonk en G. v. d. Velde 6.50). De KV-Flakkee houdt op iede re maandagavond haar trai ningsavond vanaf 20.00 uur in de Grutterswei te Oude-Tbnge. Heeft men interesse om eens kennis te makèn met deze schietssport dan is een ieder van harte welkom. MIDDELHARNIS - Afgelopen weekend werd een tweetal be stuurders van personenauto's aangehouden daar zij teveel al cohol genuttigd hadden. De ademalcoholgehaltes bedroe gen respectievelijk 260 ug/1 en 600 ug/1. In het eerste geval werd de autobestuurder een schikking van 400,- aangebo den. De tweede wacht een zwaardere straf. Een inwoner uit Putten werd zaterdag bekeurd voor het rij den zonder rijbewijs. Op de Provincialeweg ter hoogte van Eesteren bij Nieuwe Tonge ge beurde een ongeluk. Een be stuurder van een auto moest uitwijken voor een tegenligger die tijdens een inhaalmanoeu vre op de verkeerde weghelft reed. De auto raakte van de weg en raakte daardoor zwaar beschadigd. De inhalende auto reed door. Het betreft volgens de politie waarschijnlijk een witte Opel Kadett. Men roept getuigen op zich te melden; 01870-82444. SOMMELSDIJK - Onlangs raakte in Sommelsdijk een auto in brand. De brand ont stond toen aan de auto werd gewerkt. De auto werd direct uit de loods, waarin men bezig was gereden waarna de eigenaar de brand kon blussen. De auto liep aanzienlijke schade op. Tijdens een onweer vorige week sloeg de bliksem in op het dak van een boerderij in Achthuizen. Mede door een snelle melding van getuigen en snel optreden van de brand weer kon de brand reeds in het beginstadium geblust worden zodat de schade beperkt bleef. MIDDELHARNIS - In de Hemavcstiging in Middelharnis is een kof fieshop geopend.In een sfeervol ingerichte koffie-shop, volgens een nieuw concept, wordt het winkelend publiek de gelegenheid geboden om tijdens het winkelen even -uit te rusten onder het genot van een kopje koffie. Ieder kopje koffie wordt vers gezet door een spe ciaal ontworpen appa raat dat zowel gewone koffie, espresso koffie als cappuccino kan pro duceren. Bij de koffie kan een keus gemaakt worden uit een keur van gebak, warme snacks, diverse belegde broodjes en diverse soorten ijs. Voor rokers en niet- rokers is het geen be zwaar om de koffieshop te bezoeken omdat voor beide groepen een apart gedeelte gereserveerd is. Buiten de 58 plaatsen wordt, als het weer het toelaat, builen een ter rasje opgesteld. Deze in nieuwe kleuren opgezet te vestiging is een ont werp van Bram Roos uit Sommelsdijk en werd gestalte gegeven door Bouwbedrijf Boeter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 13