Peter van Vossen strijkt voor de zesde maal neer PROGRAMMA Atletiek zit in behoorlijke dip 1^ Wedstrij dprogramma Marko Koers vierde op 800 meter in Rome Michael Johnson niet naar het WK atletiek Verlies van Feyenoord NAC trekt Milicic aan Grand Prix-atletiekwedstrijden Voetbalstage Burgh-Haamstede voor ruim negentig jeugdspelers Open Zeeuwse kampioenschappen Niet alle teams verschijnen voltallig op finaledag bij WIK VRIJDAG 6 JUNI 1997 NR 26191 11 KERKWERVE - De strijd om Zierikzeesche Nieuws bode Trofee wordt volgend jaar op één dag afge werkt. Dit is het resultaat van een enquête die de re giocommissie Schouwen-Duiveland onder de betrokken voetbalclubs heeft gehouden. De plaats is onbekend, maar sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee lijkt het enige geschikte complex voor een dergelijk toernooi. In welke vorm de ZN-trofee na 1998 doorgaat, kon regio voorzitter Dig Vleugel niet zeggen. Hij laat dat afhangen van de reacties die op de toer- nooidag ongetwijfeld te ho ren zullen zijn. Aan de hand daarvan wordt volgens Vleu gel besloten met het spelen van poules én een finaledag of de ZN-trofee op één dag te organiseren. Nieuw zijn de geluiden over een te veranderen opzet om de Schouwse voetbalbokaal niet. Sinds het bestaan wordt er door spelers, trai ners en bestuursleden gere detwist hoe het eigenlijk wel of niet zou moeten. Soms is het een gebed zonder einde. „Er valt altijd iets voor het een en het ander te zeggen. De tijd zal het leren," re ageert SKNWK-coach Cees Willemse. Geen zin ,,Ze moeten proberen het aantrekkelijker te maken," zegt Ed van Lent over de wij ziging. De MEVO-trainer voegt er direct aan toe dat hem dat moeilijk lijkt. Zo te gen het einde van het seizoen hebben de meesten geen zin meer, denkt Van Lent. Vooral de tijd tussen het ein de van de competitie en de fi naledag van de ZN-trofee duurde dit seizoen een maand. Slechts WIK speelde langer vanwege deelname aan de nacompetitie. Van Lent snapt ook wel dat een finaledag moeilijk te plan nen is als je rekening moet houden met die nacompetitie en eventuele afgelasting van weekeinden. Dan kom je al snel in de maand juni te recht, ,,Ze moeten het (de poulewedstrijden, red.) in de voorbereiding doen. Dan heeft iedereen weer zin," luidt zijn slotsom. Ervan uitgaande dat de za terdag bij een toernooivorm op één dag als speeldag wordt gebruikt, voorziet Ni co Kind, trainers van Renes- se, problemen voor zijn ploeg. Veel van zijn spelers werken op zaterdag. Ook morgen mist hij mensen. Re- nesse zal hoe dan ook met die Wedstrijden om 9e tot en met 12e plaats 11.15 uur: Ouwerkerk-Brouwershaven ZSC-Dream Team Wedstrijden om 5é tot en met 8e plaats 12.05 uur: Zierikzee-Duiveland DFS-MEVO Wedstrijden om le tot en met 4e plaats 12.55 uur: Bruse Boys-SKNWK Renesse-WIK 13.45 uur: wedstrijd G-voetbal verliezers om 11e en 12e plaats 14.35 uur: verliezers om 7e en 8e plaats winnaars om 9e en 10e plaats 15.25 uur: verliezers om 3e en 4e plaats winnaars om 5e en 6e plaats 16.15 uur: finale ZN-trofee 17.30 uur: prijsuitreiking zorgen worden geconfron teerd omdat er meer zater dag- dan zondagverenigin gen zijn. Kind beschikt in Kerkwerve over tien voetballers uit het eerste. Peter Moerland, Les- ly Wolters en Remco Koo- man ontbreken vanwege werk en Peter Bouterse heeft een blessure aan zijn rug. De ze zietor niet best uit. Als die over zes weken niet over is, wordt gedacht aan een her nia. Door gebrek aan man kracht moet Kind een beroep doen op Lenny Welbers, nieuwe aanwinst Michael Steenbakker en Bert van Keulen. De routinier zou met het Dream Team, een ploeg van oud-spelers, op sport park de Vospit meedoen, maar werd door Kind terug gehaald. Kansloos Het heeft er alle schijn van dat Renesse bij voorbaat kansloos is in de finalepoule. De eerste wedstrijd is tegen WIK, dat er als organisator alles aan gelegen is de eind strijd te halen. Met MEVO, een vierdeklasser, had de ploeg van trainer Peter van Poortvliet geen moeite in de voorronden. Vijfdeklasser Renesse moet het een eitje zijn, al wil Kind de stunt her halen toen hij met DFS enke le jaren terug de finale speel de. SKNWK, de derde club in de finalepoule, verschijnt op Martijn Neele (blessure) en Erwin Theunisse (waar schijnlijk werk) na compleet aan de start. Tegenstander is Bruse Boys, de ploeg die de Nieuwerkerkers na de zomer voor het 'echie' in de tweede klasse tegenkomen. Dat wordt dus niet zomaar een potje. Jakkoo Brouwer, speler/ trainer van Ouwerkerk, mist niemand. De oude trainer, Jaap Goud, kan het laatste optreden van zijn ploeg niet meemaken. De coach zit voor zijn werk in het Zweedse Gothenburg. De opponent van Ouwerkerk, Brouwers haven, heeft aanzienlijk meer kopzorgen. Trainer Pim Potappel n\oet het zon der Clement van Splunder, Remy Lievense en Peter de Haan doen. De nieuwe aan kopen William Smits en Leen Lemson uit en van Sta- venisse zijn niet speelgerech tigd. Storm ZSC komt nagenoeg com pleet naar WIK toe. Alleen Marco de Jonge moet werken en Werner Klaassen doet eventueel 's middags mee. ,,En de trainer komt ook," voegt Kees Kommer er la chend aan toe. De coach doelt natuurlijk op zijn uitlatin gen dat ZSC zich niet op de fi naledag zou vertonen. ,,Een storm in een glas water," oordeelt Vleugel achteraf. „We zijn zo compleet als we de afgelopen week hebben gespeeld," aldus Rini Ver west. De Duiveland-trainer mist twee personen: Joop Wesdorp en Remido Dusic. De eerste tegenstander van Duiveland, Zierikzee, zit duidelijk meer in nood. De vierdeklasser mist Jacco van der Schee, Peter van Beveren en Frans Kommer vanwege schorsingen. Marco Jonker moet werken en John van der Have doet pas in het tweede duel mee. ,,Ik ga met acht tien mensen waaronder acht junioren," legt Toon van Tig- gelhoven uit. De trainer is van plan iedereen zo veel mo gelijk te laten spelen. Overigens heeft Vleugel goed nieuws voor Zierikzee en Bruse Boys. De tuchtcom- missie van de KNVB heeft gehoor gegeven aan de brief van de regiocommisie, waar in het pleitte voor strafver mindering omdat de spelers zijn uitgesloten van deelna me aan de ZN-trofee. De straf wordt waarschijnlijk van vier naar twee wedstrijden gebracht. Ronnie de Bruine liet zich de champagne vorig jaar goed smaken. Met SKNWK won hij op eigen veld de Zierikzeesche Nieuws bode Trofee. (Foto: Marijke Folkertsma) ROME (ANP) - Bij Grand Prix-atletiekwedstrijden in Rome is Marko Koers op de 800 meter als vierde geëindigd in 1.54.14 minuten. De zege ging donderdag naar de Keniaan Wilson Kipketer, in de beste jaartijd van 1.43.54. Koers liep in de stro mende regen een goede wed strijd. Vooral over zijn laat ste 200 meter was hij /tevreden. -De in Denemarken wonende maar in Kenia geboren Wils on Kipketer liep zijn eerste 800 meter sinds het WK-in- door in Parijs waar hij het l wereldrecord verbeterde. Van een serieuze aanval op het zestien jaar oude wereld record (1.41.73) van de Brit Sabastian Coe was geen sprake. Daarvoor waren de weersomstandheden te Slecht. De Cubaan Norberto /Tellez en Andrea Longa uit Italië eindigden als tweede en derde. De Marokkaan Hicham El- Guerrouj liep een sterke 1500 .meter en won in 3.30.59. Lin- /ford Christie kan nog steeds sprinten. De Brit won de 100 .meter na een fotofinish in 10.20. Deji Aliu en Davidson Ezinwa, beiden uit Nigeria, finishten ook in 10.20. Sail lant detail was dat de win naar in de B-groep, de Nigeri- aan Francis Obikwelu, snel ler liep (10.15). De Keniaan Daniel Komen liep een pri ma 5000 meter en won in 12.48.98, de beste tijd dit jaar. Zijn landgenoot Moses Kiptanui zorgde ook voor een beste jaartijd op de 3000 meter. Hij won in 8.07.50. Ivan Pedroso (Cuba) en Ja mes Beckford (Jamaica) sprongen ieder 8.48 meter. TAFELTENNIS ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse tafeltennis- bond (NTTB) vaardigt Dan ny Heister en Jörg de Cock af naar de open Braziliaanse en open Amerikaanse kam pioenschappen. Bondscoach Peter Engel gaat met het tweetal mee naar Rio de Ja neiro (25-29 juni) en Fort Lau derdale (2-6 juli). De dure trip is financieel mogelijk gemaakt door NOCNSF in het kader van de voorberei ding op de Olympische Spe len van 2000 in Sydney. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de zesde Van Vossen's Zeeuwse Voetbaldagen doen het komende weekein de 91 jeugdspelers mee. De voetbalstage, georgani seerd door Voetbalstichting Soccer X-perience, is zoals ieder jaar op het veld van Sport- en Recreatie centrum Wester schouwen in Burgh-Haamstede. De technische leiding is ui teraard in handen van Peter van Vossen, die het afgelo pen seizoen niet bijzonder veel speelde bij zijn Schotse werkgever Glasgow Ran gers. De oud-inwoner van Zierikzee wordt bijgestaan door John van den Brom (Vi tesse) en Romeo van Aerde (RKC). De laatste is niet het hele kamp aanwezig omdat hij met zijn ploeg zaterdag in de nacompetitie speelt en zondagochtend moet trainen. Aan de technische staf zijn Remco van Keeken (SHO) en Denny van Smaalen (ex-doel man VC Vlissingen) toege voegd. Veere-sluitpost Ruud Pennings verzorgt als bij ie dere stage de keeperstrainin gen. Aan de oude, vertrouwde formulé is een nieuw ele ment toegevoegd: Dikke Bertha. Dit apparaat, ook ge bruikt bij het tv-programma Barend Van Dorp, meet de snelheid van een geschoten bal. Niet alleen de deelne mers van het kamp zullen zo hard mogelijk proberen te schieten, ook belangstellen den mogen een poging op Dikke Bertha wagen. De voetbalstage is bedoeld om de 81 Nederlandse en tien Belgische kinderen van tien tot en met zestien jaar de sfeer te laten proeven van het professionele voetbal. Het programma heeft zich in de afgelopen jaren ontwik keld tot een uitgebalanceerd geheel, waarin naast inten sieve trainingen en spelele menten ook ruimte is voor rust en ontspanning. De geschiedenis van het voetbalkamp gaat terug naar 1993. Samen ntet Danny Blind riep Van Vossen een voetbalstichting in het leven om het Zeeuwse jeugdvoet bal te ondersteunen. De keu ze voor Zeeland lag voor de hand omdat beide profvoet ballers hier geboren en geto gen zijn. Omdat er in andere provincies al talrijke jeugd- stages werden gehouden, vonden ze het tijd worden er één in Zeeland op poten te zetten. De allereerste trainingsstage werd in december 1993 gege ven voor vijftig voeballer- tjes uit'Zeeland. Het aantal aanmeldingen was enorm en de trainingsstage was een succes met een tweede stage als logisch gevolg. In totaal zijn er vier voetbalweekein- den met bijna driehonderd kinderen geweest onder de naam Voetbalstichting Blind Van Vossen Na de stage in december 1995 trok Blind zich vanwege an dere, drukke werkzaamhe den terug. Van Vossen ging alleen door omdat hij over tuigd is van de waarde die de trainingsstage voor het Zeeuwse jeugdvoetbal heeft. Samen met Henny Merle, die vanaf de start bij de Voetbal stichting is betrokken, en een aantal enthousiaste sponsors riep Van Vossen een nieuwe stichting in het leven. Deze werd begin 1996 opgericht. De stage die vanaf morgen plaatsheeft, is de tweede onder de naam Van Vossen Soccer X-perience. Niels Gebraad ZIERIKZEE - Het is een oud liedje aan het wor den, maar het is wel eens beter gegaan met de at- letieksport. Van de bijna zeventig categorieën die komende weekeinde bij det open Zeeuwse kampioenschappen in Zierikzee op het program ma staan, komen er maar 27 voor een titel in aan merking. Voor het behalen van een open Zeeuwse titel zijn mi nimaal vier deelnemers per onderdeel nodig. Dit aantal wordt in veel gevallen niet gehaald. Hier is dus sprake van een 'gewone' wed strijd. Door de magere belangstelling worden di verse onderdelen op de atle tiekbaan van sportpark Banhink samengevoegd. Er doen zo'n dertig atleten van Delta Sport mee. In Zierik zee wordt er gestreden om de Zeeuwse meerkamp kampioenschappen voor C- en D-junioren en de titel strijd individueel voor A-^ en B-junioren en senioren. De wedstrijden beginnnen zowel zaterdag als zondag om half twaalf. Op het pro gramma staan bijna alle technische en loopnum- BLOOMINGTON (RTR) - Michael Johnson mist de wereldkampioenschappen atletiek, die in augustus worden gehouden. De olympische kampioen op de 200 en 400 meter heeft zich wegens zijn dijbeenblessure afgemeld voor de Ameri kaanse titelstrijd, waar hij zich voor Athene had moeten kwalificeren. Die wedstrij den beginnen woensdag 11 juni in Indianapolis. Johnson liep de blessure zon dag op, in zijn persoonlijk duel tegen Donovan Bailey in Toronto. De 29-jarige Ca nadees sprak meteen na de race het vermoeden uit dat de even oude Amerikaan si muleerde. Dat bleek onjuist, de spierverrekking in het linkerdijbeen kost Johnson het hoogtepunt van het post- olympische seizoen. Volgens manager Brad Hunt is de Amerikaan wel van zins op 25 juni bij wedstrijden in Pa rijs te lopen. Ook Mike Powell, de wereld recordhouder verspringen, zal niet naar Athene gaan. Hij heeft last van heup en dijbeenklachten. Eerder meldde tienkamper Dan O'Brien zich al af. SHANGHAI (ANP) - Feyenoord heeft de eerste van tweee wedstrijden in China verloren. In Shanghai won Shen Hua met 1-0 van de Rotterdammers. Even voor tijd maakte Stantchev uit een strafschop het enige doelpunt. Vooral in de eerste helft had Feye noord een paar kansen om te scoren. Een doelpunt van Pa- blo Sanchez werd wegens buitenspel afgekeurd. Shen Hua speelde erg verdedigend en het was voor Feyenoord lastig goede aanvallen op te bouwen. In de tweede helft zakte het niveau van de wedstrijd. Even voor tijd kreeg Shen Hua een strafschop. George Boateng legde een doorge broken speler neer. Stant chev maakte geen fout en passeerde doelman Dudek. Bij Feyenoord onbraken Ed de Goey, Giovanni van Bronckhorst en Jean-Paul van Gastel. Ze speelden met het Nederlands elftal woens dag tegen Zuid-Afrika. Ook Henryk Larsson maakt de trip naar China niet mee. De Zweed speelt komend week einde een WK-kwalificatie- interland. BREDA (ANP) - NAC heeft zich versterkt met de Australische aanvaller Ante Milicic. Hij heeft in Breda een 3-jarig contract gekregen. Hoeveel de Brabantse club aan de Australische club Sydney United heeft overge maakt, is niet bekend. Mili cic had daar een nog doorlo pend contract. Graham Arnold heeft NAC op het spoor gezet van de 23- jarige spits, die al een week op proef was. Ook heeft hij de transferonderhandelin gen in Australië gevoerd. Mi licic is de tweede buitenland se aanwinst van NAC na de Joegoslavische verdediger Gudelj, die van de Spaanse club Logrones werd overge nomen. NAC is bezig met de verkoop van Jean-Claude Mukanya. MSV Duisburg, Eendracht Aalst en St. Trui den hebben belangstelling voor de Zaïrees, die eerder speelde voor Eeklo en Lom mei. De kans lijkt groot dat hij terug gaat naar België. Vrijdag 6 juni Hengelsport Zierikzee, HSV Oosterschel- de, kampioenschap zoet, 19.15 uur: derde competitie wedstrijd. Tennis Zierikzee, LTC Zierikzee, Zeeuws kampioenschap za terdagjunioren, 17.00 uur: LTC Zierikzee-Kruiningen. Zaterdag 7 juni Atletiek Zierikzee, sportpark Ban- nink, 11.30 uur: Zeeuws atle- tiekkampioenschappen. Turnen Zierikzee, sporthal Onder dak, gymnastiekvereniging Delta Sport: demogyjada. Voetbal Kerkwerve, sportpark De Vospit: Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. Zonnemaire, 12.00 uur: da- mestoernooi. Zondag 8 juni Atletiek Zierikzee, sportpark Ban- nink, 11.30 uur: Zeeuws atle- tiekkampioenschappen. Voetbal Zonnemaire, 10.30 uur: Leo de Munnik-toernooi (senio ren). Wielrennen Zierikzee, sporthal Onder dak, RTC Schouwen-Duive land, 140 kilometer, 8.30 uur: rondje Walcheren. Maandag 9 juni Bridge Burgh-Haamstedc, dorphuis De Schutse, 13.15 uur: com petitie. Schaken Zierikzee, schaakvereniging Zierikzee, UVV-gebouw. 19.30 uur: eerste ronde zo mercompetitie. Andere opzet ZN-trofee Ook een warming-up hoort bij Van Vossens Zeeuwse Voetbaldagen. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11