Tijd dringt voor uitbreiding Binnen de Veste i Brandweerwedstri j d voor vrouwen op TV 'Laten we het nu dan voor de toekomst in één keer goed doen.' STREEKNIEUWS Afspraken OR en leiding van politie Auto's beschadigd Politie redt kinderen Verborgen gebreken aan het licht Bazar/rommelmarkt voor restauratie van kerkorgel MUZIEKAGENDA 1 Deelname van vijf Schouwse ploegen Alleen dringend onderhoud schoolgebouwen uitvoeren DONDERDAG 5JUNI1997 NR 26190 5 ZIERIKZEE - Rottende balken onder noodlokalen, wc's die stinken en moeilijk zijn schoon te maken, klammige lokalen en smalle gangen. Leerkrachten en leerlingen van de openbare basisschool Binnen de Veste in Zierikzee hebben er dagelijks mee te ma ken. Al een aantal jaren klinkt de roep 0111 een oplos sing. Wellicht dat die dit jaar geboden wordt. Leden van de raadscommissie maatschappelijke aangelegenheden bekijken samen met wethouder D. van der Wekken (achter rechts) en schooldirecteur G. Kooman de verschillende plannen die er voor de uitbreiding van de school zijn gemaakt. (Foto: Marijke Folkertsma) Vier plannen heeft directeur G. Kooman bij de gemeente ingediend. De meest simpele oplossing is het vervangen van de drie noodlokalen door andere noodlokalen. De meest vergaande en structu rele oplossing is het aanbou wen van een stuk school op het schoolplein. Gezien de si tuatie moet er volgens hem zo snel mogelijk iets veran deren aan de situatie. Op dit moment wordt op het ge meentehuis hard gestudeerd op een vergelijkend kosten plaatje. Probleem is echter, dat is af gesproken in het collegepro gramma dit jaar geen nieuwe investeringen te doen. „Maar dat geldt niet voor het geval er knelpunten zijn. En daar van is in dit geval sprake, zei wethouder D. van der Wek ken, dinsdag tijdens een be zoek aan de school met enke le leden van de raadscommissie maatschap pelijke aangelegenheden. Het college wil nog dit jaar een oplossing bieden. Op dit moment telt de school vier permanente leslokalen, een zolder voor de lessen handvaardigheid en een apart speellokaal voor de kleuters. Er zijn drie noodlo kalen, waardoor het aantal lokalen op zeven komt. De MIDDELBURG - Tussen de korpsleiding en de Onderne mingsraad (OR) van politie Zeeland zijn sluitende af spraken gemaakt over de in terpretatie van de Wet op de ondernemingsraden (Wor). Dat maakten korpsleiding en OR in een gezamenlijk persbericht vanmorgen be kend. Welke afspraken er gemaakt zijn is echter niet bekend gemaakt. Politie woordvoerder Jan van Mou- rick wilde desgevraagd ook geen toelichting geven. De afspraken zijn gemaakt door tussenkomst van een externe juridisch adviseur. Diens hulp werd ingeroepen toen er al direct bij het eerste over leg tussen OR en leiding ver schil van mening bleek te be staan over de uitleg van de Wor. Omdat deze zouden kunnen leiden tot geschillen is er voor gekozen hierover eerst duidelijkheid te schep pen. ZIERIKZEE - Zowel op de Scheepstimmerdijk als in de Raamstraat in Zierikzee zijn gisteren auto's beschadigd. Op de Scheepstimmerdijk trof een 29-jarige vrouw uit Bruinisse haar auto om 13.00 uur aan met een ingedeukt achterspatbord en een kapot achterlicht. Zij had de auto om 8.00 uur geparkeerd. In de Raamstraat zijn vier auto's bekrast. Hiervan werd omstreeks 16.45 uur aangifte gedaan. Het schade bedrag is in geen van de ge vallen bekend. ZIERIKZEE - Een dropping liep voor een groep kinderen en hun begeleiders gisteren bijna verkeerd af. Gelukkig voor hen bood de sterke arm redding. De kinderen en hun begelei ders slaagden er niet in om na gedropt te zijn het kamp huis terug te vinden. Na eni ge rondjes in de polder gelo pen te hebben stond het huilen hen nader dan het la chen. Maar wanneer de nood het hoogst is, is redding na bij. Dat bleek ook deze keer weer. Door de gearriveerde politie werd de groep weer naar het kamphuis gebracht. Dat bleek op minder dan een kilometer afstand te zijn. CONTROLE BRUINISSE - Bij een snel heidscontrole op de N59 bij Bruinisse zijn gisteren twaalf voertuigen door de ra dar betrapt op te hard rijden. De snelheid varieerde van 100 tot 118 kilometer per uur. zolder is echter ook in ge bruik als leslokaal en de ge meenschapsruimte wordt hiervoor gebruikt. Omdat er met ingang van volgend schooljaar dagelijks acht groepen tegelijk les krijgen is er dus behoefte aan vier nieuwe leslokalen. Verzoek In november 1995 is door de gemeente Zierikzee al een verzoek ingediend voor de uitbreiding van de school met twee lokalen bij het mi nisterie. Toen waren twee noodlokalen al aan vervan ging toe. Deze hadden im mers al bijna twintig jaar dienst gedaan. Eerst als tij delijke school aan de Mossel boomgaard, waar de school in 1977 werd gestart, en ver volgens vanaf 1986, bij de verhuizing van de school naar de Raamstraat, als noodvoorziening bij huidige huisvesting. Het ministerie wees het ver zoek af. Onlangs klopte de school weer bij de gemeente aan. Deze is met ingang van dit jaar verantwoordelijk voor de gebouwen voor het onderwijs. Het college staat positief tegenover de uitbrei ding van de school. Kooman deed dinsdag een Twaalf vrouwengroepen wa ren een dag lang op het ter rein van de Veiling in Sint- Annaland in de weer met de bedoeling als beste uit de bus te komen bij de bluswedstrij- den. Schouwen-Duiveland was goed vertegenwoordigd. Blusgroep de Hete Vlamme tjes van Middenschouwen, de Kraaitjes van Duiveland en Fire Lady's uit Brouwers haven waren paraat. Daarnaast namen de Vuurto rentjes van Westerschouwen en de Zierikzeese Bluslady's deel. De laatste ploeg bleek niet helemaal onverdienste lijk te zijn. Zij sleepte met 232 punten de wisselbeker in de wacht voor beste bevel- voerster. Over de gehele wedstrijd ble- dringend beroep op de com missieleden ook positief te staan tegenover de uitbrei ding. Deze is immers in de af gelopen twintig jaar uitge groeid tot een school van 180 leerlingen. En dat zorgt in de huidige huisvesting niet al ken de Spuitplakkertjes uit Vogelwaarde het beste te presteren. Deze ploeg be haalde met een totaal van 1145 punten de eerste plaats. De Hete Vlammetjes bleken met de vierde plaats de beste Schouwse ploeg te zijn. Ove rigens was ook de burge meester van Schouwen-Dui veland, J. Asselbergs, even naar Tholen afgereisd om zijn blusvaardigheden te de monstreren. Hij deed mee aan het spuitbal, het omhoog spuiten van een grote rode bal. De organisatie van de brand- weervrouwenwedstrijd was in handen van blusgroep Sint-Annaland en onder toe zicht van de Commissie da- mesbehendigheidswedstrij- leen voor ruimtegebrek. Ook onderwijsinhoudelijk is de situatie verre van optimaal. Zo zijn er bijvoorbeeld geen mogelijkheden om apart on derzoek te doen met leerlin gen. den, waarin alle juryleden zitting hadden. Ook in de ju ry was de Schouwse regio vertegenwoordigd. B. Med- deler uit Burgh-Haamstede, mevrouw M. Visser uit Zie rikzee en H. van der Maas uit Oosterland maakten deel uit van het beoordelende team. JEUGDBRANDWEER ZIERIKZEE - Het jeugd- brandweerkorps Wester schouwen neemt zaterdag 7 juni deel aan de landelijke fi nalewedstrijd jeugdbrand weer in Medemblik. Via voorrondes in Goes, Hooge- zand-Sappemeer, Texel en Zwijndrecht hebben twaalf junioren- en tien aspirant- ploegen zich geplaatst voor de finale. Westerschouwen doet mee met een junioren team (elf tot en met vijftien jaar). De uit .te voeren op dracht voor de junioren is vooraf bekend en daar is vol gens de Westerschouwse brandweer fanatiek op geoe fend. (Foto: Marijke Folkertsma) Het liefst ziet de directeur de problemen structureel opge lost, met een uitbreiding van de school in de vorm van een aanbouw. Volgens hem heeft de school daar ook recht op, gezien de groei. ,,We hebben ons bestaansrecht bewezen. Het college van b en w stelt voor alsnog een raming van 150.000 gulden in de begro ting op te nemen (dat is vijf duizend gulden per school) voor dringend noodzakelijke vervangingen en reparaties. Dit jaar moet rekening ge houden worden met de ver vanging van de noodlokalen van de openbare basisschool Binnen de Veste in Zierikzee. De exacte kosten daarvan kunnen, volgens de manage- mentsrapportage (marap) nog niet worden aangegeven. De marap maatschappelijke •aangelegenheden komt aan de orde in de openbare verga dering van de commissie MA maandagavond 9 juni in theater Mondragon. Sloop Met ingang van het school jaar 97/98 zal de afdeling Naast een uitgebreid assorti ment rommelmarktspullen worden allerlei curiosa, vers gebakken en gerookte vis, ouderwets bereide oliebol len, zuivelproducten, bloe men en planten, groenten en fruit, boeken en platen, handwerken, pannenkoeken en meubilair aangeboden. Verder kan men even uitbla zen in de koffiestand of een gokje wagen bij het rad van avontuur. Een gemeentelid heeft drie geprepareerde mammoettanden aangebo den die bij opbod zullen wor den verkocht. De openbare verkoping van de curiosa be gint om 10.00 uur. Mensen die iets willen aan bieden kunnen terecht bij Luuk Ottens, Noordstraat 1, telefoon 0111-481977 of Aard Keijzer, Weststraat 6, tele foon 0111-481967. Spullen kunnen ook thuis worden af gehaald. De bazarcommissie heeft vo rig jaar 18.000 gulden bijge dragen aan de renovatie van het kerkorgel. In de loop van de tijd is ook al veel gecollec teerd. De gehele restauratie vergt echter circa 130.000 gul den. Gedurende het werk Maar hebben het al die jaren moeten doen met noodloka len. Fatsoenlijke en toereikende middelen hebben we nooit gehad. Laten we het nu dan voor de toekomst in één keer goeddoen." voortgezet onderwijs van de Beatrixschool overgebracht worden naar het pand Janne- wekken 19 in Zierikzee. De noodlokalen aan de Kanter laan in Zierikzee zullen, ge zien de onderhoudstoestand, worden gesloopt. De sloop- kosten zijn nog niet bekend. De raad zal te zijner tijd een kredietvoorstel tegemoet kunnen zien. De middelen voor de onder wijshuisvesting maken van af 1997 deel uit van het ge meentefonds. Dit jaar is dat voor de gemeente Schouwen- Duiveland ongeveer drie miljoen gulden. Een onderzoek naar de on derhoudstoestand van de on derwijsgebouwen dient uit te wijzen hoeveel middelen de gemeente jaarlijks dient in te zetten om de gebouwen op een adequaat onderhouds- niveau te krijgen en te hou den. zijn er steeds meer gebreken aan het licht gekomen. Een en ander is een gevolg van de grote vochtigheids- verschillen in het kerkge bouw. Een orgel heeft een constante vochtigheid nodig. Strenge winters en droge zo mers zijn van grote invloed op de gesteldheid van een or gel. De ruim 1.300 pijpen in het orgel zijn inmiddels alle maal nagezien. Naar het zich laat aanzien zal de renovatie nog tot eind de ze maand duren. WANDELTOCHT BRUINISSE - Het Rode Kruis afdeling Bruinisse houdt zaterdag 7 juni wan deltochten over afstanden van 5, 10, 15 en 30 kilometer. De start voor de 30 kilometer route is 's morgens om half negen bij het Durpsuus aan de Molenstraat. Vanaf half één kan men inschrijven voor de overige drie afstan den. Langs de baan zijn her en der EHBO-posten inge richt. Deelnemers die de looptocht afronden wacht na afloop een medaille. ZIERIKZEE Inline skating Peter van de Zande en Berry Lindenbergh geven in sa menwerking met Uncle Sam Trendsports een cursus in line skating. Deze wordt ver deeld over een aantal avon den. De inline skate geniet op dit moment een enorme populariteit onder een brede groep mensen. Probleem is echter dat skaters vaak on voorbereid de weg opgaan. Basisvaardigheden zoals de juiste slag, remmen en draai en komen in deze cursus aan de orde. Belangstellenden kunnen zich opgeven via te lefoonnummer 416809. Together Het koor Together uit Nieu- werkerk treedt zondag 8 juni op in de Gereformeerde kerk in Zierikzee tijdens een dienst die vooral gericht is op de leefwereld van jonge ren. Het thema is: 'Ik wil ge loven'. Vooral liederen uit de bundël van Youth for Christ worden gezongen. Together zingt een aantal liederen uit het gospelrepertoire. Ds. A. Jobsen is de voorganger. De aanvang is om 18.30 uur. KERKWERVE NCVB De dames van de afdeling Kerkwerve van de Neder landse Christen Vrouwen Bond sluiten woensdag 11 ju ni het seizoen af. In dorps huis 't Zuudènde kunnen zij proeven van allerlei lekker nijen. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. BROUWERSHAVEN Oud papier ASV Brouwershaven haalt zaterdag 7 juni oud papier op in de kern Brouwershaven. De leden van ASV doen dit vanaf 9.00 uur. De inwoners varl het dorp wordt verzocht hun oud papier gebundeld klaar te zetten. Fancyfair Peuterspeelzaal De Blokken doos aan de Haven Zuidzijde houdt zaterdag 7 juni een fancyfair. Er is een crea- kraam, waar allerlei creatie ve artikelen te koop worden aangeboden. Kinderen kun nen zich uitleven op een la- waaimobiel; een toestel met allerlei toeters en bellen. Ook is een racecircuit opge steld. Hier kunnen belang stellenden racen met skel ters. Een rondrit door Brouwershaven met een boe renkar maakt ook onderdeel uit van de fancyfair. Verder is er muziek en een verko ping van houten speelgoed en zelfgemaakte handwer ken. De inwendige mens kan versterkt worden met koffie, thee of limonade. De fancy fair is van 13.00 tot 17.00 uur. ELLEMEET Collecte De collecte ten bate van het Nationaal Epilepsie Fonds heeft in Ellemeet 330 gulden opgebracht. DREISCHOR Rommelmarkt In de schuur aan de Zuiddijk 4 wordt zaterdag 14 juni een rommelmarkt gehouden ten bate van de Hervormde Kerk. Verschillende spulle tjes, zoals meubels, elektri sche apparaten, kopjes, gla zen en ander serviesgoed zijn te koop. Bezoekers kunnen zich onder meer tegoed doen aan oliebollen, patat, soep en broodjes. De markt begint om 8.30 uur. OUWERKERK Wandeltocht Op initiatief van sportver eniging Ouwerkerk wordt zaterdag 7 juni in en om het krekengebied van Ouwer kerk een wandeltocht gehou den. De afstanden die afge legd worden zijn vijf, acht en vijftien kilometer. Belang stellenden kunnen zich vanaf 18.30 uur inschrijven in de kantine van de sportvereni ging. Het vertrek is om 19.00 uur. BRUINISSE Kinderkoor In de Gereformeerde kerk in Bruinisse wordt zondag 15 juni een kerkdienst gehou den, waaraan het Bruse Kin derkoor onder leiding van Rianda Dorst meewerkt. Het thema is 'Onze Vader'. Pas tor Lo. C. Hondius is de voor ganger. Arie Hoek bespeelt het orgel. De aanvang is om 10.00 uur. Oud papier In het Mosseldorp wordt za terdag vanaf 8.30 uur weer oud papier opgehaald. Ge bundeld en tijdig gereed zet ten wordt zeer gewaardeerd. Vrijdagavond bezoeken de Bruse papierophalers de on dernemers. Bruse Boys Voetbalvereniging Bruse Boys neemt vrijdag 6 en za terdag 7 juni afscheid van het seizoen '96-'97. Vrijdagavond gaan de D- en E-pupillen op tentenkamp. Zaterdag wordt koers gezet naar het voetbal veld van WIK, waar de wed strijden om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee plaats vinden. Diezelfde dag om 18.30 uur staat een voetbal wedstrijd van een dameself tal tegen een nog onbekende tegenstander op het pro gramma. Ook is er deze avond een samenzijn in de kantine van Bruse Boys. De brandweerwagen die gisteren her en der opdook in de straten van Zierikzee beteken de ditmaal eens geen slecht nieuws. Met be hulp van het brandweermateriaal werden de bloemperken in de stad voorzien van een gro te hoeveelheid water. ,,Het is ontzettend droog en we hadden, in verband met de ope ning van Dreischor Bloemendorp, niet de be schikking over voldoende wagens om mee te sproeien," licht G. Wansink van de plantsoe nendienst toe. Een collega van Wansink werkt bij de brandweer en zo.werd al snel een oplossing gevonden De brandweerwagen werd ongeveer vier keer opnieuw gevuld en leverde daarna steeds een vrachtje van zo'n vijfduizend liter af. ,,Een grote hoeveelheid ja, maar we hopen dat het zo in één keer goed aanslaat," aldus de medewerker van de plantsoenendienst. Als dat inderdaad ge beurt, blijft het sproeien voor deze zomer tot deze ene keer beperkt. De medewerkers van de dienst zijn deze week actief aan de Wande ling, het Havenpark en het Zeesterpad en ne men ook nog de nodige bloembakken onder handen. Bovendien worden de vorig jaar nieuw gezette bomen in deze warme periode nog eens extra goed verzorgd. Wansink: „Daar zitten best wat kostbare bomen tussen en die willen we niet kwijt. Die krijgen dus ook wat extra voeding." BRUINISSE - De bazarcommissie van de Neder landse Hervormde kerk in Bruinisse houdt op zater dag 7 juni een grote bazar en rommelmarkt op het Kerkplein van 9.00 tot 15.00 uur. Bij minder goede weersomstandigheden vindt de verkoping plaats in het verenigingsgebouw aan de Deestraat. Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 7 juni: Grote Kerk, Brouwershaven. Concert door Prins Mauritskoren, vocale en in strumentale ensembles en solisten. 7 juni: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Zangavond IWZ m.m.v. Leger des Heils en jeugdkoor Sjaloom. 10 juni: Wethouder Dekkerstraat, Brouwershaven. Zomeravond-concert Brassband Apollo m.m.v. drumband (19.30). 20 juni: Voormalig Stadhuis, Brouwershaven. Barbara Langendijk, dwarsfluit; Carmen Key- ser, piano. 21 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Jaarlijkse uitvoering Ned. Herv. kerkoor. (19.30). 21 juni: Kromme Reke, Renesse. Tentconcert Luctor et Emergo. 28 juni: Markt, Brouwershaven. Concerten Brassband Apollo, Witte van Haem- stede en drumbands (13.30). 28 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Zangavond t.b.v. de stichting Ondergrondse Kerk. Duivelands Mannenkoor en gemengd koor Vox Vivente (Alblasserdam) (19.30). 2 juli: Hervormde kerk, Burgh 'Zingend de kerk in' o.l.v. kerkmusica Wilma ten Wolde. 3 juli: Jacobuskerk, Renesse. 'Luisterconcert' door Luctor et Emergo m.m.v. fanfare-orkest, een melodische slagwerkgroep en Prosper Sevestre, orgel. 9 juli: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Bram Beekman (Vlissingen). 9 juli: Gereformeerde kerk. Haamstede. Zomeravondconcert Nu met Hope m.m.v. Sou- burgs Koper Quintet, Wim Boer, piano. (20.15). 12 juli: Brouwershaven Muziek Play in. 15 juli: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Rinus Verhage (Stellendam/Zie- rikzee). (15.00). 23 juli: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Herman van Vliet (Amersfoort). 29 juli: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Mar van der Veer (Zierikzee). (15.00). 6 augustus: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Rinus Verhage. 12 augustus: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Orgelconcert Wim Boer (Zierikzee). (15.00). 3 september: Nieuwe Kerk, Zierikzee Orgelconcert Henk G. van Putten (Kapelle). Muziek- of zangverenigingen wordt verzocht om zo spoedig mogelijk na het bekend worden van de datum van hun con cert/uitvoering deze uitsluitend schriftelijk door te geven aan M. van der Veer, Mastgatstraat 12, 4301 WG Zierikzee. ZIERIKZEE - In Sint-Annaland vond zaterdag een brandweerwedstrijd voor vrouwen plaats. Onder de deelnemers waren vijf Schouwse ploegen, waaron der bekerwinnaar de Zierikzeese Bluslady's. Vrij dagavond 6 juni besteedt het NOS-televisiepro- gramma Van Gewest tot Gewest aandacht aan deze wedstrijden. Decentralisatie onderwijshuisvesting ZIERIKZEE - In het kader van de decentralisatie onderwijshuisvesting dient een gedeelte van het on derhoud door de gemeente te gebeuren. Aanvragen worden in 1997 echter niet in aanmerking genomen, tenzij er sprake is van een spoedeisend karakter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5