Parallelwegen op deel N57 Maaien bermen kwestie van afwegen belangen Provincie eens met zelf geëiste rotonde r ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE PvdA dreigt met crisis binnen gemeentebestuur AIR CONDITIONING Diefstal scooters Politieman regio Zeeland geschorst Zeventien auto's opengebroken Ontsluiting recreatiegebied Den Osse Aanhanger vernield WORDEN TANKSTATIONS OOK UIT DE BERM WEGGEMAAID? i dé krant van schouwen - duiveland! -3-2.(0) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 0 I NSOAG 3 JUNI 1997 1 52e JAARGANG NR 26189 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 bruinisse duiveland zierikzee 0111 -64 15 62 autotel. 06 53 32 88 09 Rijkswaterstaat wil veiliger traject bewerkstelligen BURGH-HAAMSTEDE - Langs de N57 komen er op het traject Serooskerke - Haamstede parallelwegen tussen de Stolpweg en de Luchtenburgseweg. De aansluiting van de Stolpweg op de N57 vervalt. Bij de Koetenisseweg wordt een nieuw kruispunt aan gelegd. Het tankstation aan de zuidkant van de weg wordt driehonderd nieter verlegd. Met deze plannen loopt Rijkswaterstaat, eigenaar van de weg, vooruit op een toekomstige tracéherziening van de N57 tussen Seroosker ke en de Stormvloedkering. Gedeputeerde staten ging vanmorgen akkoord met de plannen. Dat Rijkswaterstaat dit stukje uit het totaalplan heeft gelicht, heeft te maken met de verkeersveiligheid. Dat geldt vooral voor de be woners van de huizen die di rect aansluiten op de weg en de aansluiting op de Stolp weg, waar het landbouwver- keer veelvuldig gebruik van maakt. Volgens plan kunnen de be woners vanaf hun eigen ter rein alleen de parallelweg oprijden. Ze kunnen vervol gens gebruik maken van het nieuw aan te leggen kruis punt bij de Koetenisseweg. Via dit kruispunt is straks ook de Stolpweg te bereiken. Dat betekent, dat verkeer dat vanaf de Stolpweg de N57 op wil rijden, straks eerst een stukje in de rich ting van Haamstede moet rij den naar het kruispunt bij de Koetenisseweg. Vanaf de Luchtenburgseweg kan het verkeer wel direct de hoofd rijbaan oprijden. Vooral in geval vamlandbouwverkeer, kan dit nog tot gevaarlijke situaties leiden. Maar zij kunnen volgens R. Oosse van Rijkswaterstaat ook gebruik maken van het nieuwe (veili ger) kruispunt bij de Koete nisseweg. Met het aanleggen van slechts één kruispunt wil Rijkswaterstaat de ver keersveiligheid verhogen. Het kruispunt krijgt name lijk uitvoegstroken voor linksaf slaand verkeer, zoge noemde linksaffers. „Hier door hoeven deze niet meer op de rijbaan te wachten. Dit leidt vaak tot kop-staart- botsingen," aldus Oosse. In de route voor de fietsers verandert er niets. Zij heb ben het voordeel, dat ze min der last hebben van voorbij rijdende auto's, omdat de parallelwegen verder van de weg af komen te liggen, dan het huidige fietspad. Een na deel voor hen is echter, dat ook (langzaam) verkeer ge bruik mag maken van de pa rallelwegen. Tijdelijke zaakl Volgens Oosse is de intensi teit van dit verkeer echter laag. Bovendien is er sprake van een tijdelijke zaak. Als het nieuwe tracé er in zijn to taliteit ligt komt er een apart fietspad aan de. zuidkant van de weg. Dit loopt door tot aan de Schelphoek, waar (brom)fietsers door een tun neltje aansluiting krijgen op het fietspad naar Zierikzee. Voor de aanleg van een pa- De aansluiting op de Stolpweg leidt tot gevaarlijke situaties en komt in de plannen van Rijkswaterstaat te vervallen. (Foto: Marieke Mandemaker) rallelweg aan de zuidkant van de hoofdrijbaan moet het benzinestation driehon derd meter worden ver plaatst in de richting van Burgh-Haamstede.Volgens de woordvoerder levert dit geen problemen op, omdat eigenaar H. Mol uit Schudde- beurs, bij de bouw van dit station al van de plannen op de hoogte is gesteld. Mol bevestigt dit. Volgens hem zijn de plannen ook de reden, dat er aan deze kant van de weg maar een klein station is gebouwd. Het is de bedoeling, dat er op de nieu we locatie een groter station komt te staan, met een vol waardige shop. Zowel het nieuwe station als het oude aan de noordkant van de weg, komen uit op de paral lelwegen. Door nu al twee stukken parallelweg aan te leggen en enkele aansluitin gen te wijzigen, komt Rijks waterstaat niet in de proble men, als. de aanleg van het nieuwe tracé van de N57 van start gaat. De parallelwegen kunnen op iedere variant van het nieu we tracé worden aangeslo ten. Voor dit tracé liggen drie varianten klaar: het zoge noemde poldertracé dwars door de landbouwgronden; de Kraaijensteinvariant van de voormalige gemeente Schouwen-Duiveland met twee afsnijdingen van deze weg; en de Kraaijensteinweg van Agrarisch Schouwen- Duiveland die geheel over eenkomt met de huidige rou te. Partij vierkant achter wethouder ZIERIKZEE - De PvdA dreigt uit het college van burgemeester en wethouders van Schouwen- Duiveland te stappen, als de aanvallen op wet houder PvdA- D. van der Wekken van de coali tiegenoten VVD en het CDA niet stoppen. Zo niet, dan is het ,,over en uit met dit college," al dus bestuursvoorzitter G. Bosman. Bosman sprak gisteren fer me taal op een bijeenkomst van de PvdA in het MFC Zierikzee. Volgens Bosman moet het „met modder gooien" snel ophouden. Ge beurt dit niet, dan „zullen we ons binnen onze afde ling moeten beraden over de voortzetting van dit col lege," zo zei hij gisteren. Bosman nam al een voor schot op de uitkomst. Voor het geval dat daar op gekoerst zou worden. Als Daan (van der Wekken, red.) om onheuse redenen zou moeten verdwijnen uit dit college, dan verdwijnt onze partij met hem. Over en uit," aldus Bosman. Hij maakte duidelijk, dat het geduld van de PvdA op is, bij de actie 'Beschadig Daan' van de WD en CDA, zoals hij het uitdrukte. „De wijze waarop de kwestie Jannewekken door met na me de fractievoorzitter van de WD, de heer Geleijnse, is misbruikt kan echt niet." Hiermee doelde Bosman op het feit, dat de aanpassing van de voormalige huis houdschool in Zierikzee vier ton duurder uitvalt dan vooraf geraamd. Als wethouder van de gemeen te Zierikzee heeft Van der Wekken de raadsleden op het hart gedrukt, dat er geen sprake zou zijn van kostenoverschrij dingen. Toen dit toch het geval bleek, dreigde J. Geleijnse met een motie van wan trouwen tegen Van der Wekken. Volgens Geleijnse had deze de raadsfracties van Zierikzee op het ver keerde been gezet. Zover kwam het echter niet. Het bleef bij een onderzoek naar de gang van zaken. De aantijgingen van Gele ijnse zijn bij het bestuur van de PvdA in het ver keerde keelgat geschoten. „Als men meent dat er ge malverseerd wordt, dan moet men dat hardmaken en anders zijn mond hou den. Nu wordt er veel ge suggereerd en als het punt je bij paaltje komt, slikt men het in," aldus Bosman. Hij vergeleek in deze Gele ijnse zelfs met Bolkestein. „Maar dat zou te veel eer zijn voor deze fractievoor zitter, waar ik ook bij de collegebesprekingen met weinig genoegen aan terug denk." Advertentie nr-i -1H-1 1 ir K.QHSJBUKTEU0S bel saman tel. 0111 - 412647 voor DAIKini Kom kijken jKjr T7 in d® Y showroom naar de v Daikin Siësta GOES - De politie heeft giste ren aan de Bergweg in Goes twee Middelburgers (30 en 20 jaar) op heterdaad betrapt bij het stelen van een brom scooter. De twee hebben de diefstal van nog elf scooters in Goes, Middelburg en Terrjeu zen toegegeven. De brommertjes zijn nog spoorloos. 'Er vliegen miljoenen vogels tegen auto's ZIERIKZEE - Fazanten die vermorzeld worden tus sen de maaimachine en nesten die hetzelfde lot on dergaan. Mensen die het zien storen zich eraan, maar het is onvermijdelijk bij het maaien van slo ten en bermen. Sinds eind mei gebeurt dit in op dracht van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Voor natuurgebieden geldt als regel, dat er niet voor 15 juni gemaaid wordt. Voor polderwegen bestaat een der gelijke regel echter niet. Daar kan altijd gemaaid worden. „Maar dat gebeurt niet zomaar," aldus Erik Da lebout van het waterschap. Volgens hem worden eerst verschillende belangen tegen elkaar afgewogen, voordat het besluit genomen wordt met maaien te beginnen. Bij de belangenafweging spelen volgens Dalebout drie zaken mee: de verkeersvei ligheid, de landbouw en de natuur. „Op sommige plaat sen stond het gras al tot een meter hoog. Dat levert ge vaarlijke situaties op. Daar bij hebben de boeren het liefst dat er zo vroeg moge lijk gemaaid wordt in ver band met het overwaaien van zaden op hun grond. De ze belangen zijn tegen die van de natuur afgewogen en er is uitgekomen, dat we van af eind mei de bermen en slootkanten maaien." Voorzichtig Er wordt volgens hem echter niet zomaar gemaaid. De mannen op de trekkers kij ken van tevoren of er zich nesten in de bermen bevin den en als ze er een zien stop pen ze abrupt. Dat is ook de ervaring van Ted Sluijter van de Natuur- en Vogel wacht Schouwen-Duiveland. „In de meeste gevallen zijn de mensen zeer voorzichtig aan het werk. En er zal inder daad wel eens een nest sneu velen. Maar er vliegen mil joenen vogels tegen auto's. Ik wil geen vriendjespolitiek spelen. Maar de ervaringen van de laatste jaren met het waterschap zijn te goed om te zeggen, dat ze niet om de na tuur denken. Ze zijn de na tuur zeer ter wille. En dat is wel eens anders geweest." Jan Stouten uit Bruinisse denkt daar echter anders over. Volgens hem moet er ook in de polders pas na 15 juni worden gemaaid. „En dat zeg ik niet omdat ik zelf jager ben. Maar de fazanten worden allemaal kapot gere den. Vooral omdat ze dit jaar later broeden dan normaal," aldus Stouten. Volgens hem was het kapotrijden van de vogels twee weken geleden er zelfs de reden van dat er in de buurt van Oosterland ge stopt is met maaien. „Die man zei zelf 'Ik stop ermee. Dit is drama. Ik kom over twee weken wel terug'. En dat zou eigenlijk overal moe ten gebeuren. Maar ja, dan moeten ze de loonwerkers twee weken doorbetalen. En dat doen ze liever niet." Overal op Schouwen-Duiveland zijn, zoals op de foto in Bruinisse, maaiende tractoren aan het werk te zien. (Foto: Marieke Mandemaker) I MIDDELBURG - Een 51-jari- ge politieman van de regio Zeeland is gisterochtend, maandag, aangehouden op verdenking van een zeden misdrijf. De man is ge schorst. De politieman werd op last van de officier van justitie door de rijksrecherche aan gehouden. Het misdrijf vond enige weken geleden plaats tegenover „een buitenstaan der", zoals politiewoord voerder J. van Mourick het uitdrukt. Hij wil niet zeggen of de verdachte zich heeft vergrepen aan een getuige of een verdachte. „Het heeft niets van doen met de gezins situatie of de collega's," al dus Van Mourick. Onderzocht wordt of de man misbruik heeft gemaakt van zijn gezag als politieambte naar. De woordvoerder maakt om redenen van privacy niet be kend in welk district de poli tieman werkzaam is. Er zou den slechts drie 51-jarige mannen werkzaam zijn in de politieregio Zeeland. BURGH-HAAMSTEDE In Burgh-Haamstede zijn in de nacht van zondag op maan dag zeventien auto's openge broken aan de Hogeweg en Daleboutsweg. De buit bleef beperkt. De auto's waren stuk voor stuk met geweld opengebro ken. Uit de voertuigen wer den onder meer cassette bandjes, cd-wisselaars en gereedschap gestolen. Volgens een woordvoerder van de politie in Zierikzee is de schade aan de auto's vele malen groter dan de waarde van de gestolen goederen. De politie gaat ervan uit, dat de inbraken zijn gepleegd door een en dezelfde groep. Ook in voorgaande jaren is de poli tie tijdens het seizoen gecon fronteerd met deze vorm van criminaliteit. Dreigers vechten niet. Spreekwoord Veel zon HET WEER Vannacht helder en kans op een enkele mistbank. Min. temp. omstreeks 9 graden. Overdag zonnig en droog. Max. temp. van 19 graden langs de kust tot 24 graden plaatselijk in het zuidoosten. In de nacht weinig wind, overdag zwakke veranderlijke wind, rond kracht 2. 2 TECHNOLEASE Tweede Kamer moet geheime informatie over technolease krijgen. 3 GEZONDHEIDSZORG Volgens Tweede Kamerlid Rob Oudkerk moet patiënt centraal komen te staan in gezondheidszorg. 4 KRITIEK Voorzitter LTO-raad Zeeland bekritiseert regelgeving voor boeren op symposium in Nieuwerkerk. 6 ATLETIEK Hermien Roggeband breekt het ene na het andere Zeeuwse record. Een nadere kennismaking. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - De provincie is het eens met de door de gemeente Schouwen-Duiveland ingediende plan nen tot aanleg van een rotonde ten behoeve van de ontsluiting van het recreatiegebied Den Osse aan de Dolingsdijk in Brouwershaven. Dat de provincie een verkla ring van geen bezwaar ten behoeve van de aanleg van de rotonde heeft verleend, is niet verwonderlijk daar de provincie eind vorig jaar zelf met de eis tot aanleg daarvan is gekomen. De rotonde vormt onderdeel van de nog aan te leggen Rondweg op de Delingsdijk. De toenmalige gemeente Brouwershaven toonde zich niet gelukkig met die eis van de provincie. Alle fracties uitten toen hun ongenoegen over die plotseling uit de lucht gevallende rotonde. Aanvankelijk was het de be doeling dat de Rondweg nog voor de bouwvakvakantie vorig jaar zou worden aanbe steed. De toestemming van de provincie liet echter lange tijd op zich wachten. In de tussentijd kreeg de provincie ook een andere verantwoor delijkheid. Eerst was de weg eigendom van het water schap en nu van de provincie. Extra investering Om toch snel door te kunnen gaan met de uitwerking van de plannen tot aanleg van de Rondweg besloot de voorma lige gemeente Brouwersha ven om de gewraakte roton de toch maar op kosten van de gemeente te laten aanleg gen. Dat vergt een extra in vestering van 450.000 gulden hetgeen de totale kosten voor aanleg van de Rondweg op ruim drie miljoen gulden brengt. Voor de gemeente Schouwen-Duiveland bete kent de aanleg van Rondweg met rotonde de voortzetting van bestaand beleid. BRUINISSE - Aan de Hage- weg in Bruinisse is gisteren een aanhanger van een 42-ja- rige man uit Schuinesloot vernield. De aanhanger werd op de kop in de bosjes gegooid. Ook werden de vier banden lek gestoken en het schakel kastje meegenomen. De scha de bedraagt ongeveer vijf honderd gulden. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, Ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 Q KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving f 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving f 184,00 ÜJAAR abonnementzonderautomatischeafschrijving f 194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek Bij automatische afschrijving uw I J j J J I j j bank-/gironummer vermelden: II II lI II II II IJ II II ZSSL Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. i!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1