Powerfunk in Brogum Vestingdagen Hellevoetsluis uniek evenement met allure NIEUWSBODE EXTRA time-out In-line skating de sport van de jaren '90!! Oproep Jailhouse Concert Emmylou Harris in Goes Wandeltocht ASV Brouwers haven Rommelmarkt Op 14, 15 en 16 augustus WOENSDAG 3 JUNI 1992 13 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag .12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Sommelsdijk Bridgen bij wijkgroep de Zwa luw. 13.15-17.00 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Vaii 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrijdansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. (Van mei t/m augustus is er geen bijeenkomst). Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Clubavond van Philatelica af deling Flakkee, in de boven zaal Café de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tonge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Tonge Oude- komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. Tot en met 5 juni Middelharnis Expositie in gemeentehuis van Jeanne Bieruma Oosting. Ge opend op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 12 juni Middelharnis Soosavond met vossenjacht. Stichting de Klup, vrijetijds besteding voor verstandelijk gehandicapten. In de Proef tuin, Kon. Julianaweg 62. 19.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in jeugdherberg de Stoofpolder. Opkopers aanwe zig. Tbegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Tot en met zaterdag 4 juli Zierikzee Leesprogramma voor de jeugd. Openbare bibliotheek De Stol- pe. Openingstijden. Tot en met 13 juni Dreischor Expositie Aquamarijn in hob bygalerij Vredenburg; dage lijks (met uitzondering van zondag). Tussen 13.00-17.00 uur. Tot en met 20 juni Burgh-Haamstede Expositie Sacha van Duim en Cor de Netsel in Bewaerschole; dagelijks (met uitzondering van zondag en maandag 8 juni) van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 1 september Dreischor Landbouwmuseum, Mr. Pieter Moggestraat 5. Landbouw werktuigen, gebruiksvoorwer pen, vlasbewerking. Van maandag t/m zaterdag. Open van 13.30 tot 16.30 uur. Woensdag 3 juni Zierikzee Paardenmarkt. Straten rond om Dikke Tbren. Van 9.00 tot 16.00 uur. Commissievergadering open bare werken en milieu in stad huis. 19.30 uur. Haamstede Studiedag Confessionele Ver eniging in Nederlandse Her vormde kerk. Vanaf 19.30 uur. Renesse Weekmarkt. Kromme Reke. Van 08.00 tot 13.00 uur. Dreischor Ledenvergadering Rode Kruis Brouwershaven. Dorpshuis. 20.00 uur. Woensdag 3 juni tot en met 6 juni Zierikzee Kleine kermis. Havenplein. Donderdag 4 juni Zierikzee Opening nieuwbouw Willi- brordusschool. 15.00 uur. Brouwershaven Natuurexcursie met Staatsbos beheer op de Grevelingen, boottocht en wandelen, 9.30 uur of 13.00 uur, aanmelden al leen bij VW Brouwershaven. Vrijdag 5 juni Zierikzee Kiekieris theatersport. Con certzaal. 20.00 uur. Bruinisse Zang- en informatie-avond van werkgroep ontwikkelingssa menwerking over drinkwater- projecten in Haïti. Gerefor meerde kerk. 19.30 uur. Zaterdag 6 juni Zierikzee Fietskijkdag. Politiebureau. Van 09.00 tot 12.00 uur. Optreden Gung-Ho. Brogum. 23.00 uur. Kerkwerve Actiedag Hervormde Gemeen te, rommelmarkt/bazar. Ring. Van 09.30 tot 16.00 uur. Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Burgh-Haamstede Rommel- en informatiemarkt. Rondom de Gereformeerde kerk. Van 10.00 tot 18.00 uur. Grevelingenmeer Zeilwedstrijden, OBK Opti mist. Scharendijke Rommelmarkt/bazar. Neder landse Hervormde kerk. 09.00 uur. Brouwershaven Wandeltocht ASV, iedereen kan meedoen, 5, 10, of 15 km. Inschrijven vanaf 12.15 uur. Sportpark Onder de Molen. Vertrek 13.00 uur. Zaterdag 6 juni tot en met 28 juni Zierikzee Zomerexpositie in Noordha venpoort. Dagelijks (met uit zondering van maandag) van 13.00 tot 17.00 uur. Zondag 7 juni Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. Grevelingenmeer Zeilwedstrijden, OBK Opti mist. 10.00 uur. Maandag 8 juni Zierikzee Foto-expositie Bart van den Bossche. Galerie Galerij RSG. 14.30-15.30 uur. Woensdag 10 juni Renesse Weekmarkt. Kromme Reke. Van 08.00 tot 13.00 uur. Bruinisse Weekmarkt. Kerkplein. Van 08.00 tot 13.00 uur. Vrijdag 12 juni Zierikzee Optredeh""Amateur Comedie Zierikzee. „Te zijn of niet te zijn" (twee éénakters). Bro gum. 20.30 uur. Dreischor Concert Musi Voca in Neder landse Hervormde kerk. Heus- dens Mannenkoor en Brass band Apollo uit Brouwersha ven. Ouwerkerk Presentatie boekje Cultuur historische routes in paviljoen De Vierbannen. 15.00 uur. Zaterdag 13 juni Zierikzee Taptoe Zierikzee. Havenplein. 19.30 uur. „Tb zijn of niet te zijn" (twee éénacters, ACZ). Brogum. 20.30 uur. Neeltje Jans Natuurexcursie. Vanaf Delta Expo. 11.15 uur. SOMMELSDIJK - Dit jaar be staat Jongerencentrum Jail house te Sommelsdijk 10 jaar. Ter gelegenheid van dit jubi leum houdt men op zaterdag 5 september een feest voor vroe ger en huidige medewerkers, leden, bezoekers en bestuurs leden. Het jongerencentrum wil met het oog op het feest haar adres senlijst controleren en aanvul len. Belangstellenden voor een uitnodiging voor 5 september wordt verzocht naam en tegen woordige adresgegevens door te geven via telefoonnummer 01870-82400. GOES - Op zondag 28 juni treedt de Amerikaanse coun- tryzangeres Emmylou Harris met de band the Nash Ram blers op in de Zeelandhallen in Goes. In februari van dit jaar kwam de CD Emmylou Harris the Nash Ramblers op de markt, een live-opname waarvan sinds die tijd 10.000 exempla ren zijn verkocht. De Ameri kaanse zangeres werkt sinds september 1992 samen met de ze band die the Hot band op volgde waarmee Emmylou Harris 15 jaar samenwerkte. In het voorprogramma in Goes treedt de Zeeuwse Country- artiest Rick R. Dean op. Hij be geleidt zichzelf op een twaalfs- narige gitaar. Kaarten voor het concert zijn in de voorverkoop verkrijgbaar via de landelijke VVV bespreekbureaus. BROUWERSHAVEN - Zater dag zes juni houdt ASV Brou wershaven de traditionele wandeltocht over vijf-, tien- en vijftien kilometer. De start is om 13.00 uur bij het sportpark-Gnder de Molen in Brouwershaven. Er kan vanaf 12.15 uur worden ingeschreven in de kantine van de sportver eniging. Bij de start worden de wandelaars uitgeleide gedaan door de drumband Apollo uit Brouwershaven. STELLENDAM - Zaterdag 6 juni houdt fanfare-orkest De Hoop in het Haegse Hüus te Stellendam een grote rommel markt. Van 9 tot 17 uur kan men ko men snuffelen. Ook dit jaar is voor iedereen weer het nodige te vinden. De Hoop-leden ma ken de rommelmarkt compleet met andere activiteiten zoals een snoep- en poffertjeskraam, schiettent, sjoelbak en enve- loppentrekken. Bij mooi weer is het gezellig verpozen in de zitjes voor het Haegse Huus. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De nieuwe high tech In-line schaatsen zijn één van de meest verkoch te sportartikelen van de jaren '90 in Noord-Amerika. Men verwacht dat de verkoop voor '92/'93 tussen de 700 en 900 miljoen dollar zal bedragen. De verkoop van 1990 is al met 150% gestegen ten opzichte van 1989. Er zijn op dit moment meer dan 3 miljoen In line schaatsers. Volgens de IISA (International In line Skate Association) krijgen we te maken met een nieuwe Olympische sport. ZIERIKZEE - Powerfunk. dat is wat zaterdag 6 juni de klok slaat in Brogum in Zierikzee. Op initia tief van de stichting Brogum treedt dan op de Powerfunkformatie Gung-ho. Gung-ho is een nieuwe Nederlandse powerfunkformatie die eind 1989 is opgericht door John Helder en Ludwig Smith. Zij besloten een aantal leden van Candy Dulfer's Funky Stuff, die op dat moment beschikbaar waren, 'voor hun band te vragen. Met deze hand werd de CD Raw Meat opgenomen. Veel energie, humor en boeiende teksten zijn de ingrediënten van deze nieuwe formatie. De band werd in 1991 na het uitbrengen van de single Freedom ontdekt ais festivalband. Een hoogtepunt was dan ook het op treden op het Haagse Parkpopfestival. De zaal is open vanaf 22.00 uur. Het optreden van Gung-ho begint om 23.00 uur. t Wat zijn In-lines? De In-line schaats is eèn kruising tussen de traditionele rolschaats en de ijshockey-schaats. De schoen lijkt op een flitsend ogende skischoen. De wielen zijn gemonteerd op één rij, vandaar de naam In-line. Door de speciale montage van de wielen is de wendbaarheid ge creëerd van de ijsschaats en de vrijheid van de rolschaats. De In-line schaatsen worden gebruikt door mensen van alle leeftijden, waarvan de vrou wen bijna 50% van de totale markt vertegenwoordigen. Het In-line schaatsen is in Noord- Amerika een ontspannende life-style activiteit geworden en is een uitstekende training op het droge om te oefenen voor het schaatsen, skiën, hoc key enzovoort. Ook worden de In-lines als vorm van transport gebruikt. In Noord-Amerika is men er van overtuigd dat deze sport een blijvertje is, omdat de In- lines aan elke leeftijdsgroep voor man én vrouw iets anders aan te bieden hebben. Deze sport is een uitstekende cardio vasculaire training zonder de nadelige gevolgen die veel an dere sporten met zich kunnen meebrengen. Bovendien is het makkelijk om te doen en kan men overal naartoe gaan (fietspaden, straten, parken, waar dan ook). Het neusje van de zalm onder de In-line schaatsen heeft het merk Bauer aan te bieden, be kend om zijn wereldberoemde Bauer IJshockey schaatsen. Distributeur G M Sport BV, dezelfde leverancier van Bauer ijshockeyschaatsen, introdu ceert de Bauer Precision In line Skates in Nederland. Bau er kan terugkijken op zestig jaar ervaring in de schaatsin- dustrie. Het voordeel hiervan is dat Bauer haar geavanceerde technische know-how heeft kunnen toepassen op haar In- lines. Bauer biedt een scala van mo dellen afgestemd op ieders wensen en voor ieder niveau (recreatief en professioneel). Een luchtfoto van de lokatie waar de Vestingdagen worden gehouden. (Foto: De Jong Luchtfotogra fie, Zeist). HELLEVOETSLUIS - Een wervelend gebeuren op het land, het water en in de lucht. Dat biedt Vestingdagen Hellevoetsluis op 14,15 en 16 augustus aanstaan de. Een zeer bijzonder evenement waar verleden, heden en toekomst samenko men, waar doe-, kijk- en luisterplezier hand in hand gaan met gezelligheid, waar jong en oud zich eindeloos kunnen vermaken. Dat alles in een formule die het inmiddels al veertien jaar erg goed doet bij het grote publiek. Vestingdagen Hel levoetsluis is een evenement van internationale allure geworden. Alle activiteiten, en dat zijn er heel wat, spelen zich af binnen de historische Vesting van Hel levoetsluis. Een plaats waar nog de sfeer van Holland in de gouden eeuw geproefd kan worden. Ingesloten door de vestingbastions en bij gebou wen als het Prinsehuis, admi raliteitsgebouw en Tromphuis kan iedereen genieten van een heerlijk dagje uit. Stoomweekend Stoom heeft de wereld lange tijd beziggehouden. Daarom wil Vestingdagen Hellevoet- sluis de herinnering aan deze oervader van onze tijd levend houden en biedt stoom in al zijn facetten. Van verleden via heden naar de toekomst, op het water en op het land. Gedurende drie dagen kan men de stoommachine in al zijn ge daanten bekijken. Stoomwal sen, stoomtractoren, land bouwmachines onder stoom en ga zo maar door. Uit binnen- en buitenland en in volle bewe ging. Ook de stoommachine op het water is present. Wat te denken van een rondvaart op één van deze schepen over het prachtige Haringvliet? Kermis trekt publiek; stoom- kermis is iets bijzonders. Een heuse stoomcarrousel met in het hart een stoommachine is iets dat wij in Nederland niet kennen. Op het stoomterrein wordt een draaimolen met schitterend beschilderde paar den opgebouwd. Hij werd ge bouwd in 1889 en is geheel ge restaureerd in de originele stijl. Een reuzenrad uit 1903 steekt dan ook ver boven de be zoekers uit. 's Avonds vormt zij, met andere schitterend ver lichte antieke kermisattrac ties, het gezellige middelpunt van het stoomevenement. Helaas moest de stoommachi ne in de technische ontwikke ling van deze eeuw het on derspit delven. Benzine- en die selmotoren bleken meer voor delen te bieden. In het licht van de geschiedenis wil Vestingda gen Hellevoetsluis dus niet voorbijgaan aan de opvolger en 'concurrent' van het stoom. Een uitgebreide verzameling oldtimers is in alle (oude) glo rie te bewonderen. Alle leeftijden Op de Vestingdagen zijn activi teiten voor jong en oud te vin den. Een braderie met een gro te variëteit van kramen, een speciaal kinderprogramma voor de jongsten en tal van an dere, speciale activiteiten waar bezoekers van alle leeftijden van kunnen genieten. Bij een zo groot aanbod moet iedereen natuurlijk wel de ge legenheid krijgen stoom af te blazen. Vestingdagen Helle voetsluis heeft daarom door de gehele vesting terrasjes inge richt, waar men op het gemak kan uitrusten onder het genot van een drankje. UTRECHT - Het tekort aan verpleeghuisbedden leidt steeds vaker tot onhoudbare si tuaties. De geneeskundige in spectie voor de geestelijke volksgezondheid (GIGV) constateert dit in haar jaarverslag-1991. Op diverse plaatsen zullen mu zikanten iedereen tijdens deze rustperioden vermaken. De Vestingdagen bieden ook op tredens door artiesten van ni veau. Vestingdagen Hellevoetsluis heeft het land en het water be nut en zoekt ook steeds meer het luchtruim op. Dubbeldek kers maakten gewaagde figu ren, ballonnen zweefden sier lijk boven de vesting, een marine-helikopter redde 'dren kelingen'. Voor de komende Vestingdagen staat al weer het nodige vast voor het luchtge- beuren. Zo is er een reddings- demon'stratie van het Korps Mariniers, een spectaculaire stuntshow van een Speed Ca nard, rondvluchten in een 25 persoons helikopter en twintig Ultra Light Vliegtuigen zullen gedurende het weekend het luchtruim boven Hellevoet sluis opzoeken. Zo heeft Ves tingdagen elk jaar opnieuw weer een primeur in zijn lucht- show. Modelbouw Liefhebbers van modelbouw komen ruimschoots aan hun trekken. Voor hen is er speciaal een modelbouwtentoonstelling opgesteld, waar niet alleen mo dellen te zien zijn, maar ook onderdelen en informatie ver kregen kunnen worden. Hellevoetsluis en water zijn onverbrekelijk met elkaar ver bonden, dus mag ook dit facet zeker niet ontbreken bij de Vestingdagen Hellevoetsluis. Vele demonstraties van wa tersporten zijn in het program ma opgenomen. Een bijzonder adembenemend schouwspel biedt de jaarlijkse vloot- schouw tijdens de Vestingda gen, waar versierde plezier vaartuigen de Vesting op fees telijke wijze verlichten. Als klap op de vuurpijl wordt deze bijzondere vlootschouw afgesloten met een groots vuurwerk. De openingstijden zijn op: vrij dag 14 augustus van 10.00 tot 18.00 uur (alleen het stoomter rein). Zaterdag 15 augustus van 10.00 tot 24.00 uur. Zondag 16 augustus van 11.00 tot 18.00 uur. Tbegangsprijzen stoomterrein: Voor volwassenen 7,-. Kinde ren tot 12 jaar 4,-. Een aanbieding voor het hele gezin: vader en moeder plus maximaal 3 kinderen onder 12 jaar 17,50. Hoe te bereiken: voor automo bilisten geldt: borden richting Hellevoetsluis volgen. Par keerplaatsen zijn in ruime ma te aanwezig op de door gele borden aangegeven plaatsen. Komt u met het openbaar ver voer: de bus vanaf het me trostation Spijkenisse brengt u snel naar Hellevoetsluis. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen - Duiveland en Goeree- Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle. Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor. Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland. Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp. Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat. Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen. Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland, Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee. Dieneke Klompe, na 18.00 uur 01112- 1656. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868 De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 13