Leen Jobse en Corrie Hoogerhuis sterk op Gruttepikkerstoernooi Delta Sport oefent tegen Groene Ster Johan Capiot toont zijn blakende vorm in Ronde van Midden Zeeland Tan ja Gerards vijfde Letlander Vinorskis winnaar bij amateurs MAANDAG 1 JUNI 1992 I NR 25162 sende stadium waren Patrick Strouken, (lekke band) en Eric Vanderaerden die problemen met zijn achterwiel kreeg. In de laatste vier kilometer werd het ploegenspel door de TVM-ploeg van Cees Priem uit stekend gespeeld. Ad Wij- nands, een oude rot in het vak, bleek nog over voldoende in houd te beschikken om aan de kop het tempo zo hoog te hou den dat alles bijeen bleef, dit ten voordele van Johan Capiot, de sprinter uit de ploeg, die het werk dan moest afmaken. Het werk dat Wijnands had ver richt werd op de finishlijn ruimschoots beloond. Capiot, dit seizoen in een blakende vorm, speelde het spel uitste kend mee. Als eerste kwam hij uit de laatste bocht de Bergweg op om in de resterende twee honderd nieter de koppositie niet meer af te staan. Veenstra, toch ook geen kleine jongen in de eindsprint werd met ruim twee lengten geklopt. Erg ge lukkig was Veenstra de win naar van vorig jaar, niet met zijn tweede plaats. Hij had op meer gerekend als Eric Vander aerden niet uit de kopgroep was weggevallen. Capiot zei, de meeste schrik nog te hebben gehad van Eric Vanderaerden maar dat hij na het wegvallen van zijn landgenoot vrij zeker van zijn zaak te zijn geweest. Adrie van der Poel betreurde het dat er te weinig mensen van zijn ploeg in de beslissende ontsnapping zaten om het suc ces de wedstrijd te kunnen af ronden. Tbch meende hij voor wat zijn vorm betreft dat hij op de goe de weg is. Aan de finish stond ook een glunderende Cees Priem die Capiot een terechte winnaar vond en een pluim op de hoed stak van de organisato ren voor de perfecte wijze waarop de wedstrijd was geor ganiseerd. Priem vertelde dit bij andere wedstrijden wel eens anders mee te maken. Uitslag 1. Johan Capiot, TVM (Bel), 5.26.53; 2. Wiebren Veenstra, Buckler (Hol), z.t.; 3. Adrie van der Poel, Tulip (Hol) z.t.; 4. Ni co Verhoeven, PDM (Hol) z.t.; 5. Herman Frison, Tulip (Bel) z.t.; 6. Danny Nelissen, PDM, (Hol) z.t.; 7. Louis de Koning, Pano- sonic (Hol) z.t.; 8. Jo Plankaert, Panosonic (Hol) z.t.; 9. Hans Rudi Maerki, Helvetia, (Sui) z.t.; 10. John van den Akker, PDM (Hol) z.t.; 11. Erwin Biets, Collstrop (Bel) z.t.; 12. Marek, Kulas, La William (Bel) z.t.; 13., Peter Roes, Lotto (Bel) z.t.; 14. Jens Jentner, Helvetia (Sui) z.t.; 15. Rob Mulders, Buckler (Hol) z.t.; 16. Jacques Hane- graaf, Panasonic (Hol) z.t.; 17. Luc Colijn, La William (Bel) 5.27.11; 18. Ad Wijnands, TVM (Hol) 5.27.20; 19. Jans Koert, PDM (Hol), 5.27.40; 20. Eric Vanderaerden, Buckler, (Bel) z.t.; 21. Patrick Strouken, Collstrop (Bel) 5.28.39; 22. Jac van der Poel, Tulip (Bel) 5.30.33; 23. John Vos, PDM (Hol) 5.30.36; 24. Konstatine Khrabtsov, La William (Bel) z.t.; 25. Wilfried Peeters, indi- viueel z.t.; 26. Pierre Herinne, Lotto (Bel) z.t.; 27. Danny Nes- kens, La Walliam (Bel) z.t.; 28. Wim Seis, Tulip, (Bel) z.t.; 29. Michel Legrand, Assur Carpets (Bel) z.t.; 30. Mark Bouillon, Collstrop (Sui) z.t. eerste set behoorlijk tegen stand van Ria van Wijngaarden uit Oosterland (7-5). Maar de tweede set ging van een leien dakje met 6-2. In de D2-klasse won Gerard Collignon uit Zie- rikzee gemakkelijk van Anton Jongen met 6-3 en 6-0. Mia Pan- tekoek had geen problemen met Gerda Vleeshouwers. In twee sets met 6-3 en 6-2 won zij voor de tweede keer achter el kaar het aantrekkelijk vetera- nentoernooi in Nieuwerkerk: Uitslag finales: Herenenkel Dl: Leen Jobse - Izaac van der Hooft 6-2, 6-4. Damesenkel Dl: Corrie Hoogerhuis - Ria van Wijngaarden 7-5, 6-2. Herenen kel D2: Gerard Collignon An ton Jongen 6-3, 6-0. damesen kel D2: Gerda Vleeshouwers- Mia Pantekoek 3-6, 2-6. Mixdubbel Dl: Wim Schenk/ Ria van Wijngaarden - Aart de looff/Marleen Wielaart 6-4, 7-5. Mixdubbel D2: Mia Pante- koek/John Pantekoek - Kees de Vlaam/Rijnie Zondag 7-5, 6- 0. Damesdubbel Dl: Corrie Verkaart/Nel Bos - Ina Koren- hof/Ria van Wijngaarden 6-1, 7-6, 6-2. Damesdubbel D2: Jan- tine Koper/Hanneke van de Wetering - Alie van Willi gen/Monique de Morree 7-4, 4- 6, 1-6. Herendubbel Dl: Adde de Spirt/Dick Verschoore - Arie Bos/Piet Verkaart 6-4, 5-7, 5-7. Herendubbel D2: Gerard Collignon/Johan Bottema - Anton Jongen/Aad Monster 3- 6, 6-7. HEERLEN - Voor de achtste keer heeft Ton Plummen de Ne derlandse bowlingtitel ver overd. De 34-jarige Plummen zegevierde in zijn woonplaats Heerlen. Bij de vrouwen ging het kampioenschap naar Ross Greiner uit den Helder. ZIERIKZEE - Trainer Rob de Vos van de handbal- ploeg ZHV Delta Sport kon tevreden terugkijken op de oefenwedstrijd tegen Groene Ster uit Zevenaar. In sporthal Onderdak in Zierikzee wonnen de heren de wedstrijd met 34-23. Groene Ster, dat kampioen is geworden in de tweede divisie, gaf goed partij waar door beide ploegen de wedstrijd ervaarden als zeer nuttig. ZHV Delta Sport gebruikte de ze laatste oefenwedstrijd van het seizoen om de nieuwe spe lers Ronnie Onwijn, Sjoerd Jongepier en Dick Govaerts in te spelen met de aanloop naar de start in de eredivisie. Hoe wel De Vos zondagmiddag niet over al zijn nieuwe spelers kon beschikken, Govaerts *had »og verplichtingen bij zijn oude club Internos en Jongepier zat nog steeds met een geblesseer de hand op de wisselbank, was hij wel tevreden over On wij 21. „Onwijn heeft nu een paar wedstrijden meegespeeld en heeft het ritme tussen de ande re jongens gevonden. Hij draait goed weg en kan diep spelen. Jongepier zat op de wisselbank om in ieder geval de systemen te bekijken. Daar naast is er tijdens de wedstrijd steeds over een aantal punten gepraat die van essentiële be lang is voor de ploeg", ver klaart De Vos die over twee we ken nog een gezelligheidstoer- nooi bezoekt en daarna houdt de handbal vakantie tot de laatste week van augustus. Uitslag: ZHV Delta Sport - Groene Ster 34-23. Speeltijd 2 x j 35 minuten. Doelpunten. Bert de Vos 10. Peter Lefèvre 6. Jean Marie Tbubiana 4. Frangois Verrijzer 4. Ronnie Onwijn 3. Ricky Evertse 3. Erwin Schaal- je 2. DORDRECHT -Na zevenhon derd meter zwemmen, vieren twintig kilometer fietsen en vijf kilometer hardlopen ein digde Tanja Gerards uit Zie rikzee op een vijfde plaats tij dens een ecnachtste triathlon in Dordrecht. Dc 14-jarige Gerards zorgde hiermee voor een uitstekende prestatie in de eerste wedstrijd van AA-drink NTB-toernooi in een reeks van vier triathlons. De tijd van 1 uur, 27 minuten en 55 seconden zal mee tellen in het eindklassement waarvoor drie van de vier wedstrijden in aanmerking komen. In de eer ste jeugdtriathlon veertien tot zestien jaar) ging de overwin ning naar Monique Hullenaar uit Schoonhoven in 1.17.03. Zeeuwse klassieker mist windkracht voor strijd Een gesloten peloton draait de Zeelandbrug op. De semi-klassieker mondde uit in een tamme wedstrijd omdat de grootste tegenstan der, wind, ontbrak in de 33e editie. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Met op het ere-podium de winnaar Johan Capiot, op de tweede stek de winnaar van vorig jaar Wie bren Veenstra en als derde Adrie van der Poel. Hiermee toonde comité-voorzitter Piet Louwerse zich bijzon der tevreden met de afloop van de 33e internationale Ronde van Midden Zeeland. Johan Capiot, dit seizoen reeds met een zestal overwinningen op zak, de Omloop Het Volk, De GP Nokere en een etappe in de Vier daagse van Duinkerken kreeg de Zeeuwse semi-klassieker dit jaar èen uitstekende winnaar. Grote belang stelling was er ook dit jaar op talrijke plaatsen langs het parcours waarbij de organisatie uitstekend was verzorgd. Het enige wat ontbrak was de wind, een factor welke nodig is om op het vlakke Zeeuwse land een koers hard te maken. Zaterdag viel er nauwelijks een windkracht van enige bete kenis te noteren. Het gevolg hiervan was dat het renners- veld, op één enkele uitzonde ring, in gesloten gelederen bij een bleef. Die ene uitzondering was Michel Cornelisse die na dat er nog maar amper twaalf km waren afgelegd de vrijheid kreeg om de ruimte in te gaan. Cornelisse, dit seizoen reeds vier overwinningen op zijn naam die het eigenlijk van zijn eindsprint moet hebben, had helemaal niet de bedoeling om een lange vlucht te gaan onder nemen. Hij hoopte dat er nog een paar renners bij hem zou den aansluiten om zo een kop- groepje te vormen en dan te zien waar men uitkwam. Achterstand Doordat in Yerseke de spoorbo men werden gesloten waardoor het peloton werd opgehouden kreeg Cornelisse een voor sprong van enige minuten waardoor hij besloot maar door te gaan. Bij de doorkomst in Domburg na 91 km wed strijd was dit reeds opgelopen tot ruim elf minuten.-Voor het peloton was dit het sein om se rieus wat aan het wegwerken van de achterstand te gaan doon. Het tempo werd dan ook over de veertig km opgevoerd waardoor met de regelmaat van de klok de voorsprong slonk. Bij de doorkomst in Re- nesse bedroeg deze nog vier mi nuten met nog 80 km voor de wielen. Op weg naar Zierikzee werd er door het peloton nog eens extra op de pedalen geduwd en voor het bereiken van de Zeeland- brug werd Cornelisse na een lange eenzame vlucht van 130 km door het peloton opgeslokt. Op de Zeelandbrug demarreer den Rob Mulders, Gerrit Solle- veld, Jac Hanegraaf, Ad Wij nands en Peter Roes. Veel vrij heid kregen de vluchters even wel niet van het attent reage rende peloton dat in gesloten gelederen bij de eerste door komst op de Bergweg in Goes de finishlijn passeerde. Kopgroep In de eerste omloop werd er een poging door John Talen en Jac van de Poel ondernomen om het hazepad te kiezen, even wel zonder resultaat. Bij de tweede doorkomst was het Adrie van der Poel die het tem po aanzienlijk ging opvoeren om zo een beslissing te gaan forceren. Het resultaat hiervan was dat er een kopgroep kwam van eenentwintig renners. Nico Verhoeven, John van den Akker en Jans Koert (PDM), Jo Plankaert, Louis de Koning en Jac Hanegraaf (Buckler), Wie'- bren Veenstra, Rob Mulders en Eric Vanderaerden (Panoso nic), Ad Wijnands en Johan Ca piot (TVM), Adrie van der Poel en Herman Frison (Tulp), Hans-Ruedi Maerki (La Willi am), Luc Colijn en Mark Kulas (Helvetia), Erwin Biets (Collstrop) en Peter Roes (Lot to) vormden de kopgroep. Danny Nelissen sloot zich hier bij nog aan waardoor PMD met vier renners in deze kopgroep het sterkst was vertegenwoor digd. Al snel bleek dat met het vormen van deze kopgroep de definitieve slag was gevallen daar de voorsprong van 30 se conden opliep naar 55 secon den. Bij de voorlaatste doorkomst bedroeg de voorsprong op de achtervolgers al bijna twee mi nuten. In de laatste omloop kwam het spel pas goed op de wagen. De Belgen Herman Fri son en Danny Nelissen in gezel schap van Rob Mulders waren de eersten die er op uit waren een beslissing te forceren. Na dat zij tyaren ingelopen pro beerden Ad Wijnands en Nico Verhoeven te demarreren maar de hergroepering werd een feit. Pechvogels Grote pechvogels in het beslis- Capituleren Johan Capiot schrijft met een formidabele eindsprint op de Bergweg in Goes de Ronde van Midden Zeeland op zijn naam. NIEUWERKERK - „Gewoon op de lijn, daar speel ik vaak op", klonk het over de tennisbaan in Nieuwerkerk. De 53-jarige Leen Jobse en de 54-jarige Izaac van der Hooft speelden fanatiek de herenenkel Dl-klasse finale. Beide clubgenoten van tennisvereniging MLTC in Middelburg zorgden voor een spannende finale die uiteindelijk gewonnen werd door Jobse. In twee sets van 6-2 en 6-4 ging Van der Hooft ten onder tijdens het veteranen-Gruttepikkerstoernooi van 'tennisver eniging Duiveland. „Ik had het in de tweede set moeilijk tegen Van der Hooft. Hij speelt met zachte balletjes en daardoor haalde hij mij uit het ritme. Ik ben gewend die ballen hard terug te slaan en het gevolg is dat ik alles buiten het vak ga slaan", verklaart Jobse die maatschappelijk werker is en sinds dertien jaar betrokken bij de tennissport. „Het is voor de eerste keer dat ik een veteranentoernooi in de Dl-klasse win. Een paar jaar geleden was ik Zeeuws kam pioen in de D2-klasse en sinds dien moet ik in deze klasse uit komen". „Alles is volgens het program ma verlopen. We hebben in een week honderddertig partijen gespeeld. We hebben dan maar ook één uitvaller genoteerd. Ja', die man raakte geblesseerd doordat hij met zijn eigen rac ket tegen zijn hoofd aankwam en later kreeg hij ook nog een zweepslag", vertelt Vleeshou wers die iedere winnaar in alle categorieën een Gruttepikkers- herinnering en een mooie bos ruikers overhandigde. Mia Pantekoek Bij de damesenkel Dl-klasse prolongeerde Corrie Hooger huis uit Renesse haar Grutte- pikkerstitel opnieuw. De eerst- geplaatste kreeg alleen in de De 53-jarige Leen Jobse won met harde en goed geplaatste ballen de finale herenenkel Dl-klasse. In twee sets met 6-2 en 6-4. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Door het ontbreken van de wind bleven ook de amateurs in een gesloten peloton fiet sen. Het enige feit was dat er tussen Domburg en Oostkapelle een kopgroep werd gevormd van achttien renners waaruit later nog drie ren ners weg vielen. Izaac van der Hooft gaf Jobse dan ook goed partij. De eerste set ging eenvoudig verloren maar in de tweede set was er weinig krachtsverschil bij de heren te ontdekken. Jobse wist soms geen raad met de vlinder- ballen maar zijn doorzettings vermogen en harde ballen op de lijnen lieten uiteindelijk zijn clubgenoot capituleren. Het was voor Van der Hooft voor de derde keer achterel kaar dat hij in de finale zijn meerdere moest erkennen. Het derde veterancn-Grutte- pikkerstoernooi in Nieuwer kerk is prima verlopen. Rob Vleeshouwers, medeorganisa tor van het toernooi, kon tevre den terugkijken. Izaac van der Hooft bereikte voor de derde keer de finale herenenkel Dl-klasse. De 54- jarige speler uit Middelburg capituleerde opnieuw en bleef weer met lege handen staan. (Foto: Joop van Houdt). Middelkamp, z.t.; R. Ver- weij, Willebrord Wil Voor uit, z.t.; 8. Peter Tates, WV Het Zuiden, z.t.; 9. Rufin de Smet, Oost Vlaanderen, z.t.; 10. Mare Laureys, Sint Gil les Waas, z.t.; 11. Algimatas Snioka, Litouwen, z.t.; 12. Rudy van Vlimmeren, WV West Brabant, z.t.; 13. Ar nolds Udris, Letland, z.t.; 14. Erik Keeris, WV Het Zui den, z.t.; 15. Patrick van Passel, WV Zeeuws Vlaan deren, z.t.; 16. Jeroen Blijle- vens, De Jonge Renners, 3.49.17; 17. Saulius Sarkaus- kas, Litouwen, z.t.; 18. Twan Schallx, ZW Diana, z.t.; 19. Freddy van de Werff, Giant, z.t.; 20. Pierre Janssen, RSC De Zuidwest hoek, z.t.; 21. Jacob Kuil, WC 't Luchtschip, z.t.; 22. Rinie Luykx, ZW Diana, z.t.; 23. John Leijs, Wille- brord, z.t.; 24. Dennis Huen- ders, Giant, z.t.; 25. Michael Zijlaard, Nationale Militai re, z.t.; 26. Jaap Viergever, WC 't Luchtschip, z.t.; 27. Riny Tbk, WV West Bra bant, z.t.; 28. Dennis van Raalte, Giant, z.t.; 29. Rai- mondas Rumsas, Litouwen, z.t.; 30. Leo Goeree, ZRTC Theo Middelkamp, z.t. Opvallend was het wel dat het grote peloton dat een achterstand had van een paar seconden geen kans zag om de achterstand van tweehonderd meter te over bruggen. De prijzen in deze wedstrijd waren voor de buitenlanders die beslag wisten te leggen op de eer ste vier plaatsen, terwijl er zes eindigden bij de eerste tien. De Belg Gino Primo, twee jaar geleden winnaar bij de amateurs, moest deze keer genoegen nemen met de tweede plaats achter Ro berts Vinorskis uit Letland. Evenals in Olympia's Ron de van Nederland maakten de renners uit Litouwen ook nu weer een uitstekende in druk. Uitslag ronde voor amateurs 1. Roberts Vinorskis, Let land 3.49.5; 2. Gino Primo, Oost Vlaanden, z.t.; 3. Via- ceslaves Kovaliovas, Litou wen, z.t.; 4. Danny Dael- man, Sint Gilles Waas 3.49.11; 5. Mark Rasch, LWV Swift Casba, z.t.; 6. Fran- gois Franse, ZRTC Theo

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7