Doors-sessie brengt bezoekers van Brogum even terug naar de sixties Gezelligheid en veelzijdigheid trefwoorden voor Bruniversails Aanrijding- Verkiezing wethouder in Zierikzee Vergadering commissie financiën Commissie financiën Bruinisse „De oudjes doen het nog goed „Het antivoord op de vraag": Bruniversails '92 MAANDAG 1 JUNI 1992 NR 25162 3 Verwachting t/m vrijdag 5 juni WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht variabel 3 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht noord 3 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 19 graden Windkracht noord 4 ZON- EN MAANSTANDEN 2 juni Zon op 05.24, onder 21.51 Maan op 06.19, onder 23.27 Eerste Kwartier: 7 juni (22.47) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Aan het zonnige en war me weer komt nu geleidelijk een einde. Het hogedrukgebied boven Scandinavië verandert weinig van plaats, maar verliest wel zijn greep op het weer bij ons. Een gebied van lagedruk boven Frankrijk trekt naar het noorden en blijft zich de komen de dagen in onze omgeving ophou den. Dit betekent dat de zon het vaak laat afweten en de kans op een regen- of onweersbui verder toe neemt. Morgen, dinsdag, is het half tot zwaar bewolkt en vallen er ook enkele regen- en onweersbuien. Vannacht daalt het kwik tot circa 14 graden en morgenmiddag wordt het een graad of 23. Er is weinig wind, maar in het Waddengebied staat eerst nog een vrij krachtige oostelij ke wind. OOSTERLAND - Op de Rijks weg N59 ter hoogte van de Pleisterplaats bij Oosterland vond afgelopen zaterdag 30 mei een aanrijding plaats. De heer A. W. uit Rotterdam wilde vanaf de Molenweg over steken naar de noordelijke pa rallelweg en verleende daarbij geen voorrang aan de heer E. R. uit Doetinchem die vanuit de richting Zierikzee over de N59 naderde. A. W. had E. R. niet aan zien komen omdat de ze achter een vrachtauto reed dié afsloeg richting Ooster land. Een inzittende van het voertuig van E. R. raakte bij het ongeval zodanig gewond dat zij voor een controle werd overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. Zij kon even later haar weg ver- volgen. Beide voertuigen wer den zodanig vernield dat zij "moesten wórden weggesleept. Op zaterdag 30 mei vond er een eenzijdig ongeval plaats op de rijksweg N57 ter hoogte van de Stoofweg te Serooskerke. Be stuurder E. Q. uit Middelburg reed over de rijksweg in de richting van de Stoofweg. Iter hoogte van de kruising met de Stoofweg kreeg zijn auto een klapband. Hierbij raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt en kwam met zijn voertuig in de linkerberm te recht. Tbngevolge van het onge val raakte de voorwielophan ging en de stuurkolom van de auto defect. ZlERIKZEESCHEEpSJ NIEUWSBODEÜÏ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11-30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uuf Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. ZIERIKZEE - Woensdag 3 juni vergadert de gemeenteraad van Zierikzee. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 19.00 uur. Op de agenda van de gemeente raadsvergadering de installa tie van mevrouw E. M. Kneep- kens-Schraven als lid van de gemeenteraad van Zierikzee. Verder komt aan de orde de verkiezing van een nieuwe wet houder. Voorgedragen is D. van der Wekken (PvdA). ZIERIKZEE - Donderdag 4 ju ni vergadert de commissie fi nanciën, volkshuisvesting en informatiebeleid van de ge meente Zierikzee. De vergade ring wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de commis sievergadering onder meer de begroting voor 1993 van het Streekarchivariaat Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland. Verder komt aan de orde het verzoek van het Leger des Heils om verhoging van de ge meentelijke subsidie ten be hoeve van het peuterspeelzaal- werk. ,,In hechte samenwerking heb ben de Bruse VW, de Zeilver eniging Dordrecht en omge ving en de Catamaranclub, ver enigd in het bestuur van de stichting Bruniversails iets van de grond gekregen waar we trots op mogen zijn", ver volgde Vogelaar zijn lofbetui- gingen. De reden voor het gastoptreden van de burge meester van Dordrecht moet volgens de Bruse ereburger ge zocht worden in het gemeen schappelijk kenmerk van bei de plaatsen: de ligging aan het water en de liefde van een aan tal ingezeténen voor de water sport. Havenplateau Anders dan vorig jaar waren ZIERIKZEE - Jongerencentrum Brogum in Zierik zee stond afgelopen zaterdagavond helemaal in het teken van de Doors. Drie gelegenheidsbands, ge vormd door een vijftiental Zeeuwse muzikanten, ga ven een zinderend optreden weg waarin zo'n zestien Doors-klassiekers de revue passeerden. Het was niet voor het eerst dat een dergelijk initiatief werd uitge voerd, eerder vond een Doors-sessie plaats in Mid delburg. Maar zaterdagavond was Zierikzee aan de beurt en ook hier 'deden de oudjes het nog goed', zo als één van de bezoekers opmerkte. Het optreden in de Stadsdans- hal in Middelburg vond in ok tober 1991 plaats. Eerder dat jaar was de interesse in de mu ziek van de Doors weer opge bloeid naar aanleiding van een film die werd gemaakt door re gisseur Oliver Stone over het leven van de Doors. In die film werd vooral de nadruk gelegd op de leefwijze van de zanger van deze Amerikaanse band, de legendarische Jim Morri son. In Middelburg en ook zaterdagavond in Brogum ging het meer om de muziek van de Doors. Bands Drie Zeeuwse zangers lieten za terdag horen dat de muziek van de Doors nog altijd goed in het gehoor ligt. Meindert In- derwisch, gewoonlijk zanger bij Straight Johns, Alex van Hootegem van B Sharp en Jaap van Boven van Cartrouble gin- gen even terug naar de sixties en namen de bezoekers van Brogum mee op hun tocht. Hoewel in het begin nog een beetje lauw werd gereageerd ging ook het publiek al snel in op de uitnodiging van de zan gers om mee te doen. Eerst werd op de plaats rust' meege- deind, maar na nummers als Light my fire, gezongen door Alex van Hootegem waren er zelfs een paar die zich voor het podium in wat heviger bewe gingen uitleefden. Organisator van de Doors sessie is Peter Wessel van Stichting Popmuziek Zeeland. Al voor dat de film van de Doors uitkwam was het idee geboren om een Doors sessie te organiseren, maar verder dan het zingen van een paar Doors nummers tijdens optredens van de drie zangers was men niet gekomen. De film was ech ter het laatste duwtje in de goeie richting die men nodig had om een heel optreden te vullen met alleen maar Doors klassiekers. Volgens Peter Wes sel is een sessie als deze een goede manier om te laten zien dat de Zeeuwse popmuziek wel degelijk wat te bieden heeft. De drie zangers, bijgestaan door andere Zeeuwse muzikan ten, haalden alles uit de kast om ook de laatste 'twijfelaars' van gedachten te doen verande ren. Voor blok gezet Voor dat het optreden van start ging vertelden Meindert Inder- wisch en Jaap van Boven waar om ze op verzoek van Peter Wessel meewerkten aan deze Doors-avond. „Om eerlijk te zijn werd ik een beetje voor blok gezet", vertelt Jaap van Boven van Cartrouble. ,,Ik ben niet zo'n liefhebber van covers en ik had tijdens mijn optre dens nog nooit wat gezongen van de Doors, hoewel ik wel een hele platenverzameling van de Doors heb. De twee kan ten van hun muziek trekken me wel aan. Aan de ene kant mooi uitgebalanceerde, gear rangeerde nummers en aan de andere kant nummers die meer bluesy en psychedelisch zijn. Het is meer hun muziek dan Jim Morrison wat me aan de Doors trekt". Ook Meindert In- derwisch van Straight Johns kent de Doors nog van zijn jeugd. ,,Ik was destijds hele maal weg van de lp LA Woman. Ik vond het gewoon mooie lied jes, ik wist toen nog niets van het cult gebeuren erom heen. Daar maakte ik pas later ken nis mee". Volgens beide zan gers is een avond als dit ook een sociaal gebeuren. ,,Je komt elkaar wel eens tegen in de mu- ziekscene, maar echt contact hen je dan niet. Tijdens zo'n sessie leer je elkaar wat beter kennen en merk je dat iedereen best oké is; een soort muzikale verbroedering", aldus Inder- wisch. Ook in Middelburg, in oktober '91, waren de drie zangers van de partij,Tij dens zo'n sessie is het altijd maar afwachten hoe het publiek reageert. Als je met je eigen band optreedt ben je zo op elkaar ingespeeld dat je altijd wel iets kunt doen om een publiek dat niet reageert aan de gang krijgen", zo vertelt Jaap van Boven.Maar je kunt niet op de automatische piloot overschakelen. Het is een wis selwerking met het publiek. Een optreden is de toets; of het nu een sessie is met een gele genheidsband of een optreden met je eigen band, je kunt dan door de mand vallen". Daar hoefden ze zich zaterdag geen zorgen over te maken. Het spits werd afgebeten door Meindert Inderwisch die werd begeleid door een aantal muzikanten die later ook meespeelden tij dens de overige optredens. Met nummers als Carshiss by my window en Waiting for the sun werd het publiek enigszins op-, gewarmd. Echt op gang kwam het publiek bij de tweede ses sie met zanger Alex van Hoote gem wiens stem volgens één van de omstanders wel wat weg heeft van Jim Morrison. Een rustige ballad diende als opwarmer voor het enthousiast ontvangen Break on trough to the other side en Light my fire waarin ook de muzikanten met schitterende gitaarsolo's de kans kregen om te laten zien dat de muziek van de Doors het ook nu nog best doet. Muzikale armoe Eerder die avond vertelde Jaap van Boven dat de herboren be langstelling voor muziek van de Doors waarschijnlijk komt door de muzikale armoe van te genwoordig. „Niets ten nadele van de huidige popgroepen, maar de warmte vai} de muziek zoals die destijds door de Doors werd gemaakt vindt je tegenwoordig niet meer zo te rug". Dat die warmte wel dége lijk is terug te halen liet Van Boven tijdens zijn sessie zien. Zich helemaal inlevend in de muziek van liedjes als Spy in the house of love en Roadhouse blues gaf hij een zinderend op treden weg. Een optreden waarin hij zich niet alleen op het podium liet gaan, maar ook daarbuiten tussen het publiek dat zich eindelijk aan de mu ziek overgaf en meedanste. Hierna kwam Meindert Inder wisch nog een keer terug die met LA Woman eigenlijk het einde van de sessie inluidde zij het dat het publiek niet van zins was de avond als afgelo pen te beschouwen en om een toegift vroeg die ze prompt kreeg in de personen van In derwisch en Van Boven. Geen automatische piloot nodig dus, deze avond. Gitarist Frank Balkenende gaf tijdens de Doors-sessie tn Brogum enkele schitterende gitaar-solo s weg. (Foto: Joop van Houdt). lijk ook een ruilmarkt met on derdelen voor deze bijzondere Volkswagen-modellen. Hoewel het weer goed was viel het aan tal bezoekers volgens enkele exploitanten wat tegen. Uit de monden van de café eigenaren kwam echter geen onvertogen woord, want Bac chus werd tijdens d.eze twee feestdagen ruim geofferd. Bru in sas Dat de bevolking van Bruinis se wel van een feestje houdt werd door een inwoner tref fend omschreven. „Als er wat te drinken is en er is muziek, dan is Bru in zijn sas. Het is dan echt een dorpsfeest. Men sen die normaal heel rustig le ven, met huisje, boompje, beestje kunnen zich tijdens feesten als de Visserijdagen en nu Bruniversails eens een keer lekker uitleven. Het zijn dan ook vooral de mensen van tus sen de 25 en 35 jaar die je 's avonds in de feesttent vindt". Overdag werd er ook voor mu ziek gezorgd. Een zogenaamde dweilband, Tivoli, uit de buurt van Halsteren bezocht de di verse café's in Bru om de bezoe kers met hun muziek te verma ken. Iets wat het 'gouden vocht' nog rijkelijker deed vloeien. En door het meezingen ook de kelen voor limonade of andere dranken dorstig maak te. Nadat ook zaterdagavond het Delta Combo optrad in de feesttent op het havenplateau was het zondag weer voorbij met de pret. De vlaggen op de dijk hingen er stil en verlaten bij en in menig huis te Bruinis se moest zachtjes worden ge daan met deuren en mocht niet te hard worden gepraat om de 'arme hoofden' bij te laten ko men. Maar nu al worden plan nen gemaakt voor Bruniver sails 1993. BRUINISSE - Woensdag 3 juni vergadert de commissie finan ciën van de gemeente Bruinis se. De vergadering wordt ge houden in de raadzaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de commis sievergadering de kadernota 1992. In deze kadernota is on der meer opgenomen de bijstel ling van de begroting 1992 en de meerjarenraming op basis van de voorlopige uitkomsten 1991. Verder komt aan de orde het verzo,ek van de Christelijke Woningbouwverenigingvoor het vérstrékken van een waar- borgfóndsgarantie eri het 'plan voor de aanleg van een vijfde tennisbaan en de vervanging van de oefenkooi aan de Dr. De Kockstraat. de activiteiten aan wal deze keer meer naar het havenpla teau verplaatst. Zo stond de kermis deze keer voor de feest tent wat volgens de exploitan ten daar voor meer drukte zorgde. Iets waar ook de gebak kraam van Verwijk uit Bergen op Zoom baat bij had. „Wij stonden vorig jaar ook op Bru niversails, maar toen stonden we meer in het centrum. Als dan de braderie en de andere activiteiten achter de rug was werd het voor ons doods. Dit jaar stonden we aan de haven, vlak voor de feesttent en bij de kermis. Daardoor hadden we zowel overdag als 's avonds aardig wat publiek", zó vertelt Karin Verwijk. Ook de kermis had dit jaar een andere lokatie. Zowel de plaat selijke bevolking als de aanwe zige toeristen konden twee vol le dagen genieten van botsau to's, ballen gooien, grab belspelletjes en een schiettent. Voor de kinderen was er een draaimolen. Wie zijn kracht wilde testen gooide alles in de strijd bij een boksbal die bij voldoende kracht een triom fantelijke sirene voor de krachtpatser ten gehore bracht. Uiteraard werd ook de inwendige mens voorzien. Ge bak, oliebollen, snoepgoed en 'sneks van snakkie' zorgden voor voldoende bodem voor het rijkelijk vloeiende gerstenat dat in de diverse gelegenheden in Bruinisse werd getapt. Wie ook nog wilde dansen ging naar de feesttent op het haven plateau waar optredens van het Delta Combo voor de juiste sfeer zorgden. De burgemeesters Noorland (l) van Dordrecht en Vogelaar van Bruinisse (r) verrichtten de opening van Bruiversails '92. (Foto: Marijke Folkertsma). Vrijdag waren er nog weinig watersportevenementen, maar werden de bezoekers wel zoet- gehouden met een vrijmarkt en een avondbraderie. Wie nog wat oude spulletjes op zolder had liggen en daar maar al te graag van af wilde kon deze verkopen op de vrijmarkt. Een achttal kraampjes bood een keur van tweedehands boeken, platen, potten, pannen, ge bruiksvoorwerpen, sieraden en wat al niet meer. Rond drie uur werden zij vergezeld van 'be roeps' kooplieden die vanalles op het gebied van watersport, maar ook kleding, gebruiks voorwerpen en lekkernijen te bieden hadden, 's Avonds was er nog een ruilmarkt voor wa- tersportaccessoires. De demon stratie van de reddingsbrigade van Dordrecht en de duikde- monstratie aan het begin van de avond in de vissershaven zorgden voor wat afwisseling voor het publiek. De bezoekers konden het water op in een authentieke hoogaars. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Vrijdag en zaterdag stond Bruinisse op zijn kop voor Bruniver sails. Dit voor de tweede keer gehouden watersportevenement werd vrijdagmor gen geopend door burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse en zijn ambtsgenoot Noorland uit Dordrecht. Zij deden dit door op de dijk een drietal vlaggen te hij sen. Hiervoor was ook een jonge inwoonster uit Dordrecht, Marije Verwaal uit genodigd. In zijn openingswoord noemde Vogelaar Bruniversails 1992 het ant woord op de vraag die met Bruniversails 1991 was ontstaan. Met naast water sport ook vele activiteiten aan wal bleken gezelligheid en veelzijdigheid de tref woorden van dit evenement. Zaterdag stond meer in het te ken van de sport, hoewel de animo hiervoor gering was. Aan wal was echter voldoende te doen. Wie wat meer wilde zien dan Bruinisse alleen kon meedoen aan een wandeltocht. Verder was ook de braderie weer van de partij tesamen met een kunstmarkt, waar kunste naars hun werk aan de man brachten, en een geranium- markt. Voor Volkswagen lief hebbers was er zowel vanalles te zien op het gebied van de Ke ver als te kopen. Er was name-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3