Fietstocht ten bate van uitbreiding dierenasiel w krant van schouwen-duiveland „Schouwen-Duiveland zat echt tot de nok toe gevuld deze keer" r ZIERIKZEESCHE SS: NIEUWSBODE 1 j 32bfi TROUWPLANNEN? Vernieling bij sluis Aangehouden Diefstal dé krant van schouwen-duiveland! i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 1 JUNI 1992 148e JAARGANG NR 25162 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EEN GROTE KOLIEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekkeri 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 VW en supermarkten maken overuren In de sluis bij Bruinisse was het dringen geblazen. (Foto: Joop van Houdt). SCHOUWEN-DUIVELAND - Schouwen-Duiveland heeft de afgelopen dagen een echte vuurdoop gehad met betrekking tot het aantal toeristen dat zij kan huisvesten. Alle VVV-kantoren, in totaal zeven stuks, hebben overuren gemaakt om iedereen die als vakantiebestemming Schouwen-Duiveland uit ko zen aan een verblijfplaats te helpen. Voor velen luk te dit, maar er waren er ook heel wat die teleur gesteld moesten worden, want zoals één van infor- matrices van de VVV opmerkte: ,,Ze zeggen wel eens Zeeland zit vol, terwijl er nog ruimte over is, maar deze keer zat Schouwen-Duiveland echt tot aan de nok toe gevuld". Iets wat ook aan de medewerkers van de grotere supermarkten op Schouwen-Duive land niet ongemerkt voorbij ging. De grote drukte op het eiland tevoren al telefoontjes voor in- zelf begon zo rond vorige week formatie en reserveringen woensdag, maar medewerkers vooraf. Mensen die op de 'bon van de VVV's kregen ruim van nefooi' kwamen hadden op woensdag nog wel kans op een plaatsje voor de nacht, maar vanaf donderdag werd dat veel moeilijker. Tineke Deurloo, van VVV Burgh-Haamstede vertelt: „Op woensdag hebben we iedereen die binnen kwam nog wel kunnen plaatsen, maar donderdag zaten we echt mud vol. Het is voor het eerst in on ze VVV-geschiedenis dat het zo druk is geweest met Hemel vaartsdag en de dagen daarna. Het eerste dat vol was waren de hotels, de logies met ontbijt en de grote campings. Hier en daar hadden we nog wel een plekje op campings 'bij de boer', maar ook die waren snel weg". Watertemperatuur Volgens Tineke Deurloo is het enthousiasme waarmee de toe risten het afgelopen lange weekend zich naar Schouwen- Duiveland begaven vooral te wijten aan de goede tempera tuur van de afgelopen weken. Mensen raken aangestoken door het goede weer. De late Hemelvaart werkt er natuur lijk ook aan mee. En door het goede weer van de laatste tijd is ook de watertemperatuur ex tra aantrekkelijk, wat weer veel watersporters trekt". Daar kan Wiets de Voogd van VVV Scharendijke en omge ving over mee praten. Dit kan toor werd overspoeld door Duitse watersporters die nog een verblijfplaats zochten. „Scharendijke zat eigenlijk woensdag al zo goed als vol. Hier en daar hadden we nog een plaatsje, maar ook die wa ren na korte tijd al weg", zo vertelt zij. Scharendijke is dui delijk erg in trek bij water sporters. „We hebben voornamelijk duikclubs en surfers aan een verblijfplaats geholpen. Zowel per reservering als aan de balie zelf. Daarbij kwam ook nog dat er van donderdag tot en met zondag een surfwedstrijd werd gehouden, een Duitse Cup, georganiseerd door een Duits koppel dat in Ellemeet woont. Dat zorgde ook voor de nodige Duitse toeristen. Ik schat dat het percentage voor dit gebied zo rond de zestig procent Duitsers ten op zichte van dertig procent Nederlan ders en tien procent Belgen en Engelsen lag". In Bruinisse lagen deze ver houdingen heel anders. Daar was het veelal Nederlands pu bliek dat naar aanleiding van Bruniversails haar heil in deze gemeente zocht. Kantoorbe heerder Jan van der Klooster schat dat 98 procent van de fa ciliteiten hier volgeboekt zat. „De belangstelling voor Bruni versails was erg groot. De meesten hadden dan ook van tevoren gereserveerd. In pensi ons hadden we nog wel wat plaatsen vrij, maar dat mag ei genlijk geen naam hebben. On danks dat het zo druk was heb ben we hier weinig of geen last van gehad. De politie kon het goed onder controle houden. Daarbij komt dat we hier meestal ander publiek hebben zitten dan in gebieden als de Westhoek. Daar trekt veelal het jonge publiek naar toe ter wijl hier meer gezinnen naar toe komen". VW-Duiveland ging met Hemelvaart voor het eerst open dit jaar. Informatri- ce Christel Steutel vertelt daardoor weinig of geen men sen aan de balie te hebben ge had voor een verblijfplaats in Duiveland. „Daarbij komt nog dat de meeste mensen het eerst op zoek gaan naar een camping of pension in de buurt*van het water. Wel krijgen we vragen van mensen wat ze allemaal kunnen doen, omdat het een paar dagen niet zulk goed weer was. Maar de meesten gaan dan al automatisch naar Zie rikzee' Dat Zierikzee erg in trek is merkten ook de VVVinforma- trices hier. „Mensen belden de hele dag door om informatie over onderdak, activiteiten en dingen die ze kunnen bezoe ken. Ook aan de balie was het ontzettend druk. We moesten al snel mensen doorsturen naar andere plaatsen, maar ook Noord- en Zuid-Beveland zat vol. Het is veel drukker dan andere jaren. Vooral gezinnen met kinderen zijn deze kant op gekomen. En wie niet gereser veerd heeft moeten we veelal teleurstellen, op zulke dagen vervolg pagina 2 Nog heel veel geld nodig voor het asiel ZIERIKZEE - Afgelopen vrijdagavond werd onder wisselvallige weersomstandigheden een gesponsor de fietstocht gehouden. Sponsor en organisator van de fietstocht was A. van Hese van Centerpoint uit Zierikzee. Het bijeengefietste geld is bestemd voor Dierenasiel Schouwen-Duiveland. Door de verande ring van het weer waren er echter minder deelne mers dan gehoopt en hierdoor bleef ook de op brengst voor het asiel beperkt. Volgens Van Hese gaat het echter niet alleen om het geld, maar meer nog om de aanzet tot het organiseren van meer van dergelijke sponsoracties voor het Zierikzeese die renasiel. een wat kortere tocht kunnen kiezen. Dan hadden we waar schijnlijk meer de massa aan gesproken. Voor mensen die al leen af en toe fietsen is vijfen vijftig en zeventig kilometer wel wat lang. Ook het weer werkte niet echt mee", aldus de organisator. Eén van de deelne mers die ondanks het mindere weer wel koos voor de lange af stand is René Plu. Hij was te vens voorrijder voor een groep van vijftien enthousiaste fiet sers. „Het weer viel op zich best mee. Het was lekker fiets weer en pas op de Delingsdijk, Heuvels weg kregen we wat re gen. Voor de grote bui waren we echter binnen". De tocht van Plu en zijn groep verliep niet helemaal zonder slag of stoot. „Halverwege de rit kreeg één van ons een lekke band. Dat is op zich niet zo'n probleem, maar doordat het ventiel vastgeroest zat moesten we het hele wiel vervangen en dat zorgde voor een oponthoud van zo'n twintig minuten". Uit eindelijk kwam de groep toch nog net op tijd binnen. Half tien was de sluitingstijd van de rit. Iedereen die daarna nog binnenkwam viel buiten de sponsoring, maar gelukkig overkwam dit niemand. Van tevoren was vastgesteld dat iedereen die mee wilde fietsen één gulden in een pot moest stoppen. Wie de rit vol bracht kreeg dit bedrag ver dubbeld wat daarna naar het asiel ging. Door de geringe op komst bracht dit uiteindelijk een bedrag van 110 gulden in het laatje van het dierenasiel. vervolg pagina 2 Ook als het dierenasiel niet om geld verlegen had gezeten had Van Hese een fietstocht georga niseerd. „De sponsoring was meer een bijkomstigheid. Ik wilde iets organiseren om het fietsen te promoten. Iets derge lijks heb ik vorig jaar ook ge daan, maar toen zijn we naar de Ardennen geweest. Deze keer wilde ik het dichter bij huis houden. Onder het motto Zeeland op zijn mooist hebben we gekozen voor een tocht rond het Oosterscheldcmeer". Deze tocht had oen afstand van mi nimaal vijfenvijftig kilometer. Meer getrainde fietsers konden nog kiezen voor een tocht van zeventig kilometer. Achteraf gezien zegt Van Hese: „Misschien hadden we beter Eén van de groepen fietsers die zich door een beetje regen niet liet weerhouden. (Foto: Joop van Houdt). Wat is men toch dom als men met velen is! George Sand Regen- of onweersbui HET WEER Half tot zwaar bewolkt en enkele regen- of onweersbuien. Minimum temperatuur omstreeks 14 graden. Middagiemperatuur ongeveer 23 graden. Wind uit uiteenlopende richtingen, zwak tot matig, kracht 3 of minder. Is BRUNIVERSAILS Gezelligheid en veelzijdigheid trefwoorden voor dit watersport-evenement. DOORSSESSIE Doorssessie voert bezoekers van Brogum even terug in de sixties. EXPOSITIE Natuur vormt de hoofdmoot in expositie in de Be- waesrchofe. WIELRENNEN Johan Capiot wint 33e editie van de Ronde van Mid den Zeeland. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's UTRECHT - Patiënten met de schildklierziekte van Graves die roken, lopen aanzienlijk meer kans op de oogziekte van Graves dan niet-rokende pa tiënten. Dat beweert de Am sterdamse internist M. Prum- mel deze week in het AMC- Magazine. Prummel zal dins dag promoveren op een onder zoek naar de ziekte van Gra ves. ZIERIKZEE - Op zaterdag 30 mei werd door de heer B., Hoofd mechanisatie van het Waterschap Schouwen-Duive land, aangifte gedaan van een vernieling aan een waterstaat- werk. Vandalen hebben, vermoede lijk in de nacht van vrijdag 29 op zaterdag 30 mei, het buiten hek van de sluis van het Haven kanaal te Zierikzee losge schroefd en vervolgens in de sluiskolk geworpen. Hierdoor was het niet meer mogelijk om bij een hoge waterstand de sluis te sluiten hetgeen in geval van hoog water gevaar op kan leveren voor het Havenkwar tier in Zierikzee. Door ijlings opgeroepen duikers werd op zaterdag in de kolk gezocht naar het hek. De Rijkspolitie Schouwen- Duiveland verzoekt getuigen die deze vernieling hebben Waargenomen contact op te ne men met de politie te Zierikzee zodat de vandalen kunnen wor den achterhaald. Telefoonnum mer van het bureau is 01110- 14055. RENESSE - In de nacht van vrijdag 29 op zaterdag 30 mei is in Renesse een man aange houden. De man, de heer van L. uit Oosterhout, bleek in het bezit van inbrekerswerktuigen en 300 gram aan hasj. Tevens bleek bij nader onderzoek dat de betrokkene op stap was met een vervalste OV-jaarkaart. Te gen Van L. is proces-verbaal opgemaakt. Op zaterdagochtend omstreeks 07.00 uur is door een voorbij ganger in de Witte Eyestraat in Zierikzee een ongeveer 40 cen timeter hoog beeldje gevonden. Het beeldje, dat is afgegeven bij de politie, stelt een jongetje met een muziekinstrument voor. SCHARENDIJKE - Op klaar lichte dag, vrijdag 29 mei om streeks 14.45 uur, werd op de Brouwersdam een zwarte Opel Kadett GSI gestolen. De waar de van het voertuig bedraagt 37.000 gulden. De auto met het kenteken EN- LZ-744 behoort toe aan de heer F. uit Wetter in Duitsland. Het was niet de enige schade die de Duitse toerist werd berok kend. In de auto lag verder na melijk nog een aantal goederen als een videocamera ter waar de van 3300 Duitse Marken, een cassettespeler van 1200 Duitse Marken en sieraden die een waarde van 1500 Duitse Mar ken vertegenwoordigen. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een O kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— D jaarabonnement met autom. afschr. k f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. 1 naam Dhr./mevr. adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, BQ Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1