D <D O 0) O u CO O i Kijken en kiezen VRIJDAG 30 MEI 1997 NR 26187 Donderdag 26 maart 20.00 uur Donderdag 6 november 20.00 uur Zaterdag 10 januari 20.00 uur den: kinderen, eenzaamheid, oude mensen, en vooral: de kroeg en de drank. Dat alles is overgoten met die speciale weemoedige humor die ook in het Vlaams zo prachtig tot uitdrukking komt. Zaterdag 21 februari 15.00 uur De Jeugdkomedie Amsterdam speelt 'Ik wil hier weg', een musical voor kinderen vanaf 7 jaar De Jeugdkomedie Amster dam zet haar traditie van de afgelopen jaren voort met een musical voor het hele ge zin, wederom geschreven door Ivo de Wijs en Joop Stokkermans. Dit keer draait alles rond een meisje dat baalt van haar saaie leventje van school en huiswerk. Ze had liever in een andere, meer spannende tijd willen leven. Met hulp van haar geschiede nisleraar, een kist vol kleren én haar eigen fantasie be landt zij in de Middeleeu wen, in het Wilde Westen, maar ook in een science fic- tion-achtige toekomst. Donderdag 26 februari 20.00 uur Mezzo-sopraan WilketeBrummelstroete Wilke te Brummelstroete is een veelgevraagd concert zangeres en heeft een uitge breid repertoire dat muziek omvat van de 16e tot en met de 20ste eeuw. Zij soleerde bij vele gezelschappen; in 1991 maakte ze haar opera debuut en in 1993 debuteerde ze bij De Nederlandse Opera. Daarnaast deed ze veel ra dio- en tv-opnamen in zowel binnen- als buitenland. Ze wordt deze middag bijge staan door Marieke Schnee- mann (fluit), Wouter Mijn- ders (cello) en Peter Beijersbergen van Hengou wen (piano). Het programma biedt werken van o.a. Du- kas, Debussy, Caplet, Ravel. Zaterdag 14 maart 20.00 uur Margriet Eshuys theaterconcert Gouden platen, drieEdisons, de Gouden Harp, de Pall Mali Exportprijs, Personali- typrijs etc. Dit alles behoort tot de verworvenheden van één van Nederlands beste en meest veelzijdige zangeres sen: Margriet Eshuys. Ze staat garant voor een gewel dige avond in het theater met een fantastische band. Talent, vakmanschap, muzi kaliteit en veelzijdigheid vormen de basis voor dit nieuwe programma. Van zelfsprekend speelt ze ook het bijna legendarische 'House for Sale' en haar an dere hits. Een show waarin zowel twintigers als zesti gers zich kunnen herkennen. geschiedenis van de gospel. Het eerste deel van de voor stelling jaagt de toeschou wers de rillingen door het lijf. Na de pauze barst hit ware gospel-geweld los. Dit alles gezongen door tien top- solisten uit New Yorks Har lem, waaronder Rhetta Hug hes. Voor de muzikale omlijsting zorgt een zeven man sterk orgineel gospe lorkest. Zondag 21 december 15.00 uur Berdien Stenberg 'The Christmas Tradition' Een nieuw element in de pro grammering in Zierikzee vormt ook het kerstmiddag programma rond de fluitiste Berdien Stenberg met groot orkest en een gastsolist. The Christmas Tradition is een zeer veelzijdig programma met vele traditionele Christ mas Carols uit zowel het En gels als Amerikaans reper toire, alsook wereldlijke kerstliederen. Na het optre den kan men Berdien Sten berg verwachten in de in kerstsfeer.gehulde foyer en/of theatercafé. Het publiek wordt deze mid dag door de kerstman ont vangen Een programma voor het hele"gezin. Dinsdag 23 december 20.00 uur Seth Gaaikema's uitverkoop van de eeuw!! Seth Gaaikema heeft al vele jaren succes met zijn one- man shows en t.v.-conféren- ces. Daarnaast geniet hij ook bekendheid als vertaler en verhaler van Nederlands meest succesvolle musicals (o.a. Miss Saigon). Nu komt Seth met zijn nieuwste pro gramma in Theater Mondra- gon. Nog even en het is 2000. Voordat het grote terugblik- circus begint, inventariseert hij alvast, wat de moeite waard is om mee te nemen in de volgende eeuw. De rest gaat in de opruiming. Een programma met grote grap dichtheid en gepeperd com mentaar. Seth op zijn best! Vrijdag 13 februari 20.00 uur Theater van de Lach. Zij zet ten de kluchtentraditie voort. Het bestaantje van een rustig levend echtpaar W02'dt door een -niet geheel legaal- verkregen bedrag van 2 miljoen gulden volle dig op zijn kop gezet. Crimi nelen op jacht naar de buit, onaangekondigd bezoek van twee politie-inspecteurs, en de vondst van een lijk ma ken de chaos compleet. Iets wat begint als een gezellig verjaardagsfeest, eindigt in een mengeling van persoons verwisselingen en schijn baar onoplosbare situaties Woensdag 10 december 20.00 uur Geluk? Wiesogluck? Sylvia de Leur Op de vraag aan Sylvia de Leur wie de meest tegenstrij dige, verwarrende, boeien de, kwetsende en indruk wekkende persoon in haar leven is geweest, is het ant woord: mijn moeder. In deze 75 minuten durende voor stelling gaat het publiek een hartverscheurende moeder dochter-relatie zien: de tra giek van een moeder die veel te vroeg haar eigen danscar rière heeft moeten afbreken en dat haar dochter verwijt, anderzijds de dochter die weigert zich door deze ont goocheling te laten meesle pen en zich ontwikkelt tot gewaardeerd comédienne. Sylvia transformeert op het podium voortdurend van verstandige vaak zachtmoe dige dochter naar de half- Duits sprekende moeder. Een boeiende auto-biografi sche monoloog. Vrijdag 12 december 20.00 uur The Glory of Gospel 'Eén van de hoogtepunten in het theaterseizoen op Sehou- wen-Duiveland,' volgens kenners, die al eerder een op treden bijwoonden van The Glory of Gospel. Al twee sei zoenen viert dit gezelschap triomfen in binnen- en bui tenland. 'The Glory' is een adembenemende, swingende gospelshow, een reis door de Zondag 25 januari 15.00 uur Het Osiris Pianotrio Naar aanleiding van een suc cesvol gezamenlijk optreden in het Amsterdamse Con certgebouw besloten Ellen Corver(piano), Peter Brunt (viool) en Larissa Goeneveld (cello) een vast pianotrio te vormen. In 1992 werd hen de Philip Morris Finest Selec tion toegekend. Vele binnen- en buitenlandse optredens volgden. Het komend sei zoen maken ze deel uit van het Rising star project en tre den ze op in o.a. Carnegie Hall en het Konzerthaus in Wenen. Maar ook in... Theater Mondragon. Dit klasse-trio speelt deze avond werken van Haydn, Ravel en Dvorak. Zaterdag 15 november 20.00 uur DeGoese Operette Vereniging Dit gezelschap brengt 'Die Zirkusprinzessin' van Em merich Kalman met als gas- tsolisten Saskia Gerritsen (sopraan) en Paul van Grins- ven (tenor) Kélman heeft het circusmilieu, het oude Rus land en het romantische We nen muzikaal het volle pond gegeven in deze zwierige operette uit de 20-er jaren. De geschiedenis speelt zich af in het jaar 1912. Plaats van handeling is Sint Peters burg waar de mysterieuze Mister X de grote ster is van Circus Stanislawski. Vrijdag 28 november 20.00 uur Wat te doen met twee miljoen?? Cabarestafette drie jonge talenten op één avond Cabarestafette is in de loop van de jaren een begrip ge worden. Maar liefst drie aan stormende talenten presen teren zich deze avond inV Theater Mondragon aan het grote publiek. Iedere artiest laat een gedeelte uit zijn/haar programma zien. Deze avond zijn dat Hetty Feteris .winnares van zowel de jury- als publieksprijs van het Leids Cabaret Festi val 1997, de onwijs leuke ca baretgroep Niet Schieten." en de laatste echte Vlaming, David Dermez. Voor caba retliefhebbers een avond om niet te missen! Vanaf 19.00 is er een boeiende inleiding over de cabaretontwikkelin gen in Nederland. Zaterdag 4 april 20.00 uur The Deep River Quartet 'In Concert' Deze in 1971 opgerichte 'fa mous' vocal group brengt op de voor hen karakteristieke manier een nieuw program ma met veel authentieké en nog veel meer nieuwe arran gementen. Het is weer een onbevangen nostalgisch en tegelijkertijd een verrassend modern programma gewor den, met daarin de 'eeuwig' swingende gospels maar ook blues, jazz en ballads. Kort om, dit wordt een avond ge nieten van heerlijke muziek en nummers als 'Always 'Take the A-train', 'Didn't old Pharao get lost', 'Cow boy Serenade' en vele ande re. Na afloop is er in het theatercafé live-muziek. Woensdag 15 april 20.00 uur Cabaret Purper 'Sixpack' Met nieuwelingen Martin van Dijk, Tom Barlage en Perry Dössetten zóhder Eric Brey vormen de vertrouwde Purpers Frans Mulder, Alf red van den Heuvel en Eric Corton het nieuwe Purper Sixpack. De sound zal daar door veranderen. In het nieu we programma zullen er naast close-harmony, violen, saxofoons, gitaren en wat al niet meer klinken. Purper goes pop, rock and roll maar ook Purper! Zaterdag 25 april 20.00 uur The best of five years 'Hot Music' Het kon niet uitblijven: een feestelijk en swingend jubi leumconcert met de mooiste motown, blues, soul en voor al gospels uit vijf jaar Hot Music Nights-shows van Hans Visser Friends. Deze avond geldt als officiële af sluiting van het theatersei zoen. Solistische medewer king biedt Miss Marian Rolle, de Amerikaanse zan geres met een formidabele stem. De avond biedt een blijvende herinnering aan artiesten als Billy Holliday The Temptations, Nat King Cole, Louis Amstrong en Sam Cooke. Na afloop live muziek in het theatercafé! Vrijdag 20 februari 20.00 uur Zaterdag 31 januari 20.00 uur De Uit-programmagids van de Zeeuwse theaters voor het seizoen 197/98 is vanaf maandag 2 juni gratis verkrijgbaar bij de betrokken theaters in Zierikzee, Goes, Middelburg en Vlissingen en bij de VVV-kantoren in Noord- en Midden-Zeeland. BERDIEN STENBERG TREEDT ZONDAG 21 DECEMBER IN ZIERIKZEE OP TIJDENS EEN SFEERVOL KERSTPROGRAMMA. Op dinsdag 1 juli wordt ge start met de verwerking van de bestelbonnen. Het publiek heeft dus een maand de tijd om een keuze te maken uit de honderden voorstellingen, die van sep tember 1997 tot en met mei 1998 geprogrammeerd staan. Na verwerking van de for mulieren ontvangen de aanvragers voor 12 septem ber bericht welke voorstel lingen hen zijn toegewezen. Hierin staat tevens ver meld hoe te betalen. Na ontvangst van het ver schuldigde bedrag - desge wenst in drie termijnen door inlevering van che ques - worden de plaatsbe wijzen toegestuurd. Kaarten bestellen via het aanvraagformulier kan tot 12 september. Op zaterdag 13 september houden de ge zamenlijke theaters van 10.00 tot 15.00 uur een open dag. Vanaf die datum zijn de theaterkassa's weer open en kan men daar te recht voor kaarten van de dan nog niet uitverkochte voorstellingen. De kassa van Theater Mon dragon is vanaf 15 septem ber op werkdagen geopend van 11.00 tot 14.00 uur, tele foon: 412670. 'GELUK, WIESO GLÜCK?' IS DE TITEL VAN DE MONOLOOG DOOR SYLVIA DE LEUR. (Foto: William Rutten) PURPER BRENGT HET NIEUWE PROGRAMMA 'SIXPACK'VLNR MARTIN VAN DIJK. FRANS MULDER. PERRY DOSSETT, ERIC CORTON. TOM BARLAGE EN ALFRED VAN DEN HEUVEL. (FotoPiek) De nieuwste klucht van Ray Cooney EEN MASKER UIT DE VOORSTELLING'T GELAG' VAN FRED DELFGAAUW. Wat te te denken van namen als o.a. Diana Dobbelman, Guido Jonckers, Loeki Knol, Niek Pancras, Flip Heene- Allemaal stuk voor met jarenlange John Lantings Jearis 7 Deze muzikale theatershow trekt al tien jaar volle zalen en is dit jaar voor het eerst te zien in Theater Mondragon. Alles draait om muziek, zang en dans. Tophits uit het recente verleden en heden verpakt in een non-stop show zonder verhaal maar met dans en aankleding uit de desbetreffende periodes. Een show voor mensen tus sen de acht en achtentachtig, voor bezoekers van popcon certen en liefhebbers van het driedelige kostuum. Het Mondriaan Kwartet Dit strijkersensemble be staande uit Jan Erik van Regteren Altena (viool), Ed win Blankenstijn (viool), Annette Bergman (altviool) en Eduard van Regteren Al tena legt zich vooral toe op de uitvoering van 20-ste eeuws repertoire. Regelma tig verstrekken zij opdrach ten aan componisten. Concerten werden gegeven in o.a. de Verenigde Staten, Mexico, Japan en Costa Rica. In dit programma staat de Latijns-Amerikaanse passie centraal. Werken van o.a. Revuelvas, Greco, Piazzolla staan deze middag op het programma. Als toevoeging heeft het Mondriaan Kwar tet een zich voortdurend ont wikkelende internet-compo- sitie geprogrammeerd. ken die de tijd met de herin nering uithaalt. Extra leuk is dat Delfgaauw zijn inspi ratie voor deze voorstelling opdeed tijdens zijn verblijf afgelopen zomer in Zierik zee. Een plaats waar zijn 'roots' liggen maar waar hij nog nooit heeft gespeeld! Af gelopen jaar gingen 500 be zoekers in Middelburg laai end enthousiast naar huis. Zijn kwaliteit en eerste 'thuiswedstrijd' verdienen een volle bak. Vincent Bijlo 'Tegen!!' Hij is bekend om zijn scherp zinnige redeneringen, zijn goedgemutste conférences en zijn mooie liedjes. Maar wanneer kwesties hemzelf raken, is deze cabaretier op zijn scherpst en best. In zijn nieuwe programma is Bijlo overal tegen en dat terwijl hij zo graag voor wil zijn. Voor het Paarse kabinetsbe leid, de Europese Unie en economische groei tot de dood erop volgt. Maar er is een troost, Bijlo's 'tegen zijn' levert weereen nieuwe voorstelling op waar met gretigheid naar uitgekeken kan worden. Fred Delfgaauw 'Het Gelag' Bemoei je d'r niet mee humoristisch theaterprogramma naar verhalen en gedichten van Simon Carmiggelt Regisseur, kunstenaar.... en poppenspeler staat er onder andere op het visitekaartje Fred Delfgaauw. Wie het werk van Fred kent, weet dat hij op unieke en magi sche wijze een illusie kan scheppen vol ontroering en humor. 'Het Gelag' gaat over geluk, verraad en over stre- Tien jaar na het overlijden van de geliefde schrijver Si mon Carmiggelt kan het pu bliek opnieuw genieten van de ingetogen, hartverwar mende voorstelling Bemoei je d'r niet mee met monolo gen, dialogen, verhalen, ge dichten en muziek. Gerd de Ley en Lea Couzin brengen met een bewerking van veer tien 'Kronkels" en zes ge dichten de wereld van Simon Carmiggelt weer tot leven. Alle thema's van deze on sterfelijke schrijver zijn in de voorstelling terug te vin-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7