Arjan Boon blij met werkgebied Holland-Koor geeft concert ZOEKPLAATJE Eervolle vermelding voor Eendrachtbode Zomerexpositie leden Zeeuwse Kunstkring WOLTERS SYSTEEMBOUW VOOR EEN BUNGALOW OF LANDHUIS OP MAAT WOLTERS In Grote Kerk Brouwershaven STREEKNIEUWS Diefstal BMW Inbraak uit auto Prijzen nieuwsblad] our nalistiek Eerste opzichter Schouwen-Duiveland Natuurmonumenten Op trappen Grote Kerk Zeehavens bieden meer arbeidsproductiviteit me( *MtA*cAte£ifée öuuUtce* VRIJDAG 30 ME11997 NR 26187 ZIERIKZEE - Het Holland-Koor geeft vrijdagavond 4 juli een concert in Zierikzee. Als de weersomstan digheden het toelaten zal het een openlucht-concert worden op de trappen van de Grote Kerk. Bij min der gunstige weersomstandigheden wordt het con cert in de kerk zelf gegeven. Het Holland-Koor is het grootste koor in Nederland. Het telt meer dan duizend le den afkomstig uit het gehele land. Het koor staat onder leiding van Jan Quintus Zwart uit Kampen. Het koor vormt een onder deel van het wejrk van de Stichting 'Christenen voor Israël' en heeft als eerste doel te zingen ter bemoedi ging van het Joodse volk. Dat zingen doet het koor zo wel in Nederland als in Israël zelf. Reeds viermaal was het Holland-Koor in Israël. Vo rig jaar juni werd met dui zend zangers en zangeressen in Jeruzalem een concert ge geven ter ere van het driedui zend jarig bestaan van deze stad. Het concert in de open lucht trok zevenduizend en thousiaste toeschouwers. 'Kathedralen-tocht' Het concert op 4 juli in Zie rikzee maakt onderdeel uit van de serie 'Kathedralen tocht'. Vorig voorjaar werd een concert gegeven in de Bo venkerk in Kampen en in maart volgde een optreden in Bolsward. Tijdens het concert is er ook veel samenzang. Het motto van het optreden van het Holland-Koor is dan ook: 'Zing mee en doe mee met het Holland-Koor.' Koor- en sa menzang zullen worden be geleid door de bekende orga nist Martin Zonnenberg. Het concert begint om 20.00 uur en duurt ongeveer ander half uur. FOTO JOOP VAN HOUDT SYSTEEMBOUW Wolters Systeembouw bv Watertoren weg 21 4651 AB Steenbergen tel. 0167-563713 SCHOUWEN-DUIVELAND SIRJANSLAND EO Jongerendag Vanuit Schouwen-Duiveland rijdt zaterdag 14 juni een bus naar de EO Jongerendag die wordt gehouden in het sta dion Galgenwaard in Utrecht. Het thema is dit jaar 'Making the difference' en moet de jongeren confron teren met hun plaats in de wereld. De dag duurt van 10.00 tot 17.30 uur. Opgave voor de busreis kan bij Jan v.d. Sluis, telefoon: 413172. SEROOSKERKE Zangdienst In de Nederlandse Hervorm de kerk in Serooskerke wordt zondag 1 juni een zang- dienst gehouden. Het Vrij Evangelisch Zangkoor uit Wemeldinge verleent zijn medewerking. Voorganger is ds. J. het Lam uit Dirksland. Petra Karelse bespeelt het orgel. De dienst begint om 19.00 uur. Rommelmarkt Zondagsschool Het Visnet van de Nederlands Hervorm de kerk in Sirjansland hield zaterdag 24 mei, in samen werking met verschillende ideële instellingen, een grote rommelmarkt en openbare verkoping. Het resultaat van deze actie was een opbrengst van 6500 gulden. BRUINISSE Helpt Elkander De leden van de hervormde vrouwengroep Helpt Elkan der hebben op dinsdag 3 juni hun jaarlijkse uitstapje -ge pland. Dat gaat naar het wit te stadje Thorn in Limburg. Ook wordt een groot tuinteh- trum bezocht. Na het diner in een sfeervol etablissement in Woensd- recht hopen de dames om streeks 21.00 uur weer voet aan wal te zetten in het vis sersdorp. SCHARENDIJKE - Vanaf de Brouwersdam werd giste ren, donderdag, een BMW 325 cabriolet van een 29-jari- ge man uit Zulpich (D) gesto len. Terwijl de eigenaar en passa giers het strand opliepen, hoorden zij de auto starten. Terugrennend zagen zij dat onbekenden wegreden met het voertuig met een waarde van 45.000 Duitse marken. Het kenteken is EU-CT-29. NOORDWELLE - In een per sonenauto die geparkeerd stond aan de Rampweg in Noordwelle werd gister avond, donderdag, tussen 18.30 en 19.00 uur ingebro ken. Terwijl de 21-jarige eigenaar uit Trier een wandeling over het strand maakte, werd een ruit van zijn auto ingeslagen. Vervolgens werd een porte monnee uit het dashboard kastje weggenomen. - DEN HAAG - Het op Tholen en St. Philipsland, verschijnend nieuwsblad Eendrachtbode heeft gisteren in Den Haag een eervolle vérmelding ge kregen tijdens de jaarlijkse toekenning van prij zen voor de nieuwsbladjournalistiek. Redacteur Arie de Viet van de Eendrachtbode kreeg de vermelding vanwege zijn serie reportages over visse rij op de Oosterschelde. Hij kreeg zijn oorkonde in het internationale perscentrum Nieuwspoort uitgereikt door Tweede Kamervoor zitter P. Bukman. De vier visserijpagina's werden door de jury om schreven als „Authentiek en zeer herkenbaar voor de lezers van de eilandge meenschap. Bovendien wordt de toeristische waar de van historische tradities goed toegelicht." De Viet zelf hecht veel waarde aan de kwalificatie „schilder achtig" van de foto's die hij zelf bij de artikelen had ge maakt. Dakotaramp De prijs voor de nieuws bladjournalistiek, een be drag van 2500 gulden, ging naar het Amsterdams Stadsblad voor een serie over het functioneren van de stadsdeelraden. Andere eervolle vermeldingen gin gen naar de Texelse Cou rant over de verslaggeving van de Dakotaramp en het nieuwsblad Stellingerwerf over de verplaatsing van de weekmarkt in Wolvega en de politieke gevolgen daar van. Bungalows en landhuizen in talloze varianten, ook kaskobouw. Vraag onze dokumentatie. Toegevoegde waarde 28,5 miljard gulden ZIERIKZEE - Negen leden van de Zeeuwse Kunst kring exposeren van 14 tot en met 28 juni hun werk tijdens de Zomerexpositie in de Grote Kerk van Brouwershaven. Nieuwbouw Verbouw Onderhoud Renovatie Timmerwerken Metselwerken Kozijnen Ramen Deuren Trappen - Bungalows en utiliteitsbouw - Renovatie van monumenten Nauwkeurige prijsberekening vooraf Bel voor een afspraak of offerte BURGH-HAAMSTEDE - In het slotbos in Haamste de voelt hij de historie en bij de Plompe Toren er vaart hij, met de wind rond zijn hoofd en het krijsen van de scholeksters, een heel bijzonder kustgevoel. Arjan Boon (32) eerste opzichter Natuurmonumen ten voor Schouwen-Duiveland is blij met zijn werk gebied. Boon was terreinmedewer ker/toezichthouder bij Na tuurmonumenten op de Velu- we. Een aanstelling als opzichter betekent promotie. Voor hij zijn sollicitatiebrief schreef, bracht hij een oriën- tatiebezoek aan Schouwen- Duiveland. „Ik voelde met een dat het goed zat, in deze omgeving wilde ik werken." De functie van opzichter spe cifiek voor deze regio is' nieuw. De taken behoorden tot voor kort bij het werk van districtsbestuurder Gert de Groot. Uitvoering van het plan Tureluur maakt uitbrei ding noodzakelijk. Dit plan betreft de ontwikkelingsvi sie voor de zuidkust van Schouwen. Het werd opge steld door het bureau Waar denburg in opdracht van de Zeeuwse Milieu Federatie. De Koudekerkse inlagen en karrenvelden zijn al in be heer van Natuurmonumen ten, evenals de Zuidhoek-in- laag rechts van de Zeelandbrug. Een verdere aankoop van inlagen ligt in het voornemen. Toezicht op het goed verloop van plan Tureluur behoort tot de taken van Boon. Toe zicht? „Ja, we hebben er lie ver geen mensen, omdat het belangrijke foerageergebie- den zijn voor vogels als de kluut en de tureluur." De taak van Natuurmonu menten houdt echter meer in dan optreden als 'groene po litie' evuluatiegesprekken met betrokkenen als over heidsinstanties en de milieu federatie en advisering over natuurbeheersmaatregelen. Uitgangspunt is, volgens Boon, met minimale ingre pen, optimale resultaten be reiken. De kersverse opzichter kan na drie weken in zijn nieuwe functie al constateren, dat het goed gaat met plan Ture luur. De aankoop van gron den verloopt vlot. Boeren zijn tegen een reële compen- satieprijs vaak bereid tot verkoop, omdat de inlagen als agrarische grond weinig mogelijkheden bieden. Gezicht Boon wordt het gezicht van Natuurmomenten op Schou wen-Duiveland. P.R.-activi- teiten vormen een belangrijk onderdeel van zijn werk. Verder werkt hij mee aan de ontwikkeling en begeleiding van het excursieprogramma, dat in samenwerking met Staatsbosbeheer wordt opge steld en in één folder aan het publiek wordt gepresen teerd. Volgens Boon biedt de situ atie op Schouwen-Duiveland een mooi voorbeeld van goe de samenwerking tussen de Vereniging Natuurmonu menten en een overheidsin stantie als Staatsbosbeheer. „We hebben als Natuurmo numenten wel eens de naam, dat we overal hekken om heen willen zetten, maar dat is niet waar," aldus Boon. Hij benadrukt dat bijna ne gentig procent van het bezit aan natuurmonumenten toe gankelijk is. Hij erkent dat slot Haamste de en het prachtige omrin gende slotbos in dit opzicht Arjan Boon ervaart een historisch oergevoel in het Slotbos in Haamstede. geen gelukkig voorbeeld is. Dat heeft echter alles te ma ken met de privileges, die destijds werden bedongen bij de overdracht door de fa milie die slot en landgoed in eigendom had aan Natuur monumenten. De goede samenwerking met Staatsbosbeheer komt, vol gens Boon, onder meer tot ui ting met de gezamenlijke ex cursiefolder en met de infor matiepanelen in de Zeepe- duinen en bij de ingang van Boswachterij Westerschou- wen. In goed overleg met Staats bosbeheer werd vorig jaar ook besloten de wandelroute door de Zeepeduinen voor ie dereen toegankelijk te ma ken en dus niet uitsluitend voor leden van Natuurmonu menten. „Daarmee werd voorkomen, dat je halverwe ge voor een hek komt, waar je niet verder mag," zegt de nieuwe opzichter. Plompe Toren Een warm plekje blijkt hij nu reeds te koesteren voor de Plompe Toren, ooit een ba ken voor de scheepvaart, straks een baken voor Na- FotoMarijke Folkertsma) tuurmonumenten op die unieke plek middenin de in lagen. De restauratie van de toren dient in juli gereed te zijn. Het unieke bouwwerk zal dan tot half augustus toe gankelijk zijn voor het pu bliek. Daarna zal de ruimte worden ingericht als infor matiecentrum van Natuur monumenten, waarna de of ficiële opening rond 1 oktober zal plaatsvinden. ZIERIKZEE - De directe toegevoegde waarde van de Nederlandse zeehavens heeft in 1995 bijna 28,5 miljard gulden bedragen. Dit blijkt een stijging van vijf procent te zijn. Het aantal werkzame personen blijkt 4,9 procent lager te zijn uitgekomen, dit mede als gevolg van de gestegen arbeidsproductiviteit. De directe havenactiviteiten verschaften ruim 148.000 per sonen werk. Dit blijkt uit een studie van het Neder lands Economisch Instituut, die is uitgevoerd in opdracht van de Nationale Havenraad en het Ministerie van Ver keer en Waterstaat. Iets meer dan de helft (51%) van de toegevoegde waarde van de Nederlandse zeeha vens is in 1995 verdiend in het Rotterdamse Rijn- en Maasmondgebied. Bijna een kwart (24%) van die toege voegde waarde was afkom stig uit het Amsterdam/ Noordzeekanaalgebied. De Zeeland Seaports Vlissingen en Terneuzen blijken zestien procent van de maritieme toegevoegde waarde te heb ben gegenereerd en de Gro ninger zeehavens Delfzijl en Eemshaven vier procent. De toegevoegde waarde in de maritieme sectoren komt mede tot stand door toeleve ringen vanuit de niet-mari- tieme sectoren en hiermee is eveneens toegevoegde waar de gemoeid. Dit wordt de in directe toegevoegde waarde genoemd. Zeeland is voor Fransje van der Swan uit Dreischor een inspiratiebron op natuurge bied. Zij maakt daarover fi guratieve pastels. Abstract werk gaat haar steeds meer boeien. De kunstenares werkt vooral in acryl, maar ook aquarelleren en penteke- nenpast zij toe. Foto's Verder zijn op de tentoon stelling foto's van Rien van Zeist uit Weert en schilderij en van Leen van Duivendijk uit Middelburg en Tie Hof uit Ritthem te zien. De Grote Kerk is dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur geopend. DIEFSTAL ZIERIKZEE - Een 46-jarige automobilist uit Antwerpen deed woensdag bij de politie aangifte van vernieling van een ruit van de auto en het wegnemen van enkele per soonlijke bezittingen. Het voertuig stond geparkeerd bij de Zeelandbrug. Bouwbedrijf Van dzr rzT,z$z!~z Bijna veertig lezers herkenden in het Zoekplaatje van vorige week het kleine nieuwbouwgebied achter het Dorpshuis/obs De Springplank in Noordgouwe. De luchtfoto gaf een beeld van de Merientje Visstraat en de Maria de Potterestraat met op de achtergrond het Noordgouwse 'Slingerbos', dat de afge lopen maanden een heel nieuw aanzien kreeg. Daarachter was nog een deel te zien van de begraafplaats, terwijl links op de foto de Kloosterweg loopt, die ook door een aantal in zenders werd genoemd. Op het Zoekplaatje van deze week opnieuw een aantal 'optrekjes', maar dan van heel andere aard dan de huizen in Noordgouwe. Gezien de enthousiaste manier waarop gereageerd wordt op de Zoekplaatjes zal een aantal lezers ook nu niet rusten voor ze weten waar Joop van Houdt deze foto maakte. Uit de stapel goede inzendingen van vorige week werd het briefje van Janny Schilperoort Nieuw- stad 18 a 4318 BN Brouwershaven getrokken als winnaar. Zij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toegestuurd. Lezers die weten waar bovenstaande foto werd gemaakt maken daar eveneens kans op wanneer zij een kaart of briefje met de juis te oplossing sturen naat de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode Postbus 1 4301 AA Zierikzee. Inzendingen kunnen ook in de brievenbus van de Nieuwsbo de aan het Jannewekken 11 in Zierikzee worden gedaan. Ze moeten uiterlijk woensdag 4 juni bij de redactie binnenzijn. Aan de buitenzijde graag het woord Zoekplaatje vermelden. Tessa Braat uit Zierikzee toont tien keramische scha len. Zij maakt sinds 1957 ke ramiek met 'vloeiende glazu ren'. Van Hans Cool uit Kerkwerve zijn twee figura tieve werken in acryl en één figuratief schilderij in olie verf te zien. Na een academisch leven van 35 jaar vond ze sinds achttien jaar 'De opluchting van het schilderen.' Saskia Eggink uit Nieuwerkerk presenteert acht grafische werken in kleur. Zij werkt in verschik lende combinatietechnieken. Het werk van Marja de Lan ge uit Brouwershaven gaat over het zichtbaar maken van gedachten en gevoelens in beeldtaal, die een vervan ging moet zijn voor woorden. In haar kleurige tuinen in acryl versmelten gevoelens en geuren met kleuren. Mar- greet Leijdekker uit Zierik zee behoort tot de jongere garde. Zij werkt veel in gemengde technieken en sinds kort ook driedimensionaal. Het the ma is: waarnemen. Leijdek ker initieerde vorig jaar het project 'Artis in Zierikzee'.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5